Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 15:17:47

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 236140 пъти)

Muktata и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #540 -: Декември 19, 2021, 22:30:10 »
Преди да ни кажат причините за умиранията тази година, ще чакам и ще си мълча.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #541 -: Декември 19, 2021, 22:31:01 »
„в същото време са починали от ковид 7 576
Починали са официално 8554 българи от Ковид, 2020. Само уточнявам числото.
Тази година + още 22000. И финалът е - че Ковидът е по-страшен от инсулта - 20000 жертви, преди 2 години.
Хубаво, числото го взех от уордометъра, не съм го търсила специално.
И 22 000 да са, как става така, че 22 хиляди е равно на 5-6%, а 18 хиляди е 0,3%. Можеш и ти да обясниш, че не разбрах калинко как прави сметките.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #542 -: Декември 19, 2021, 22:35:29 »
лъжеш и наглееш
Не съм ти виновна, че не можеш да се справиш с противоречива информация. Сложи антиваксърите на игнор или не влизай в тая тема и гледай само телевизия по въпроса.
къде ще влизам ти си най-последната, която ще ми каже!
а за фейковете ти, как си с най-скорошните - 300 хиляди + починали от рак миналата година и 7 000+ от ковид пак тогава!
щото ако не са фейкове са си чисти лъжи! та кой лъже, аз или ти?!?
за наглеенето, ще се въздържа, че си жена! :tongue_:

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #543 -: Декември 19, 2021, 22:38:10 »
....5-6%, а 18 хиляди е 0,3%.
Това няма значение, според мен.
Необичайната излишна смъртност в България /2020 края + цялата 2021 г. за мен е проблем/. Особено тази година - пиковете на смъртността са пролетта и есента. Кога това е било? От гледна точка на непривичната сезонност на огромната смъртност у нас.
Прегледах по седмица смъртността за тази година - ами, рекорд след рекорд по смъртност. /обща, не коментирам Ковид!/ 40+ седмици са с повече починали от съпоставката по седмица с предходните 4 години

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #544 -: Декември 19, 2021, 22:39:41 »
Това не знаех, във Франция около 300 000 здравни бяха в началото, сега може част да са се ваксинирали, не съм следила. В много държави направиха задължително ваксането за здравни и социални работници.
В Англия не са ги пипали, казваш?
да. Липсата на кадри се дължи на...фсъщност що не се потрудиш да разбереш сама на кво се дължи, белким по тоа начин фкараш неква софистицираност и комплексност ф ултрасимплифицирания си модел за тва, как работи светът.

Както и да е...Кайло, Франция и ЮКей са две различни държави, намиращи се на две различни места.
Случаят с Израел е аналогичен. Израел е на съфсем друго място, населен е със други хора, управляван е од други хора и по друг начин, не е пример за нищо и не може да служи за модел на квото и да било, освен за апартейд и криптонацизъм.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #545 -: Декември 19, 2021, 22:43:24 »
къде ще влизам ти си най-последната, която ще ми каже!
а за фейковете ти, как си с най-скорошните - 300 хиляди + починали от рак миналата година и 7 000+ от ковид пак тогава!
щото ако не са фейкове са си чисти лъжи! та кой лъже, аз или ти?!?
за наглеенето, ще се въздържа, че си жена! :tongue_:
Айде стига, за първото се поправих след 14 минути, т.е. по-рано от твоята забележка, а за второто казах, числата ги взех от уордометъра, като просто засякох акумулираната смъртност на 31 декември по линията.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #546 -: Декември 19, 2021, 22:46:44 »
Ако някой може да ми пусне тук умрелите по заболяване за 2019 ще съм благодарен.
Имам за 2017,2018 и 2020. Някои твърдят, че заради Ковида, другите причини за смъртността много са нарастнали. Когато намеря данни за 2019 и като добавя догодина данните за 2021 ще си говорим.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #547 -: Декември 19, 2021, 22:48:13 »
ето данни за 2020 година, поне са верни :nuts:
ковид 6,9% рак 14,9%

https://www.mediapool.bg/covid-e-treta-vodeshta-prichina-za-smart-u-nas-prez-2020-g-news329759.html


Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #548 -: Декември 19, 2021, 22:57:53 »
Клас IX. Болести на органите на кръвообращението (I00-I99)   75 586 за 2020 г.
От тях над 20000 от мозъчни кръвоизливи.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #549 -: Декември 19, 2021, 23:05:21 »
да. Липсата на кадри се дължи на...фсъщност що не се потрудиш да разбереш сама на кво се дължи
Много се разпростря, а единственото, което те питах, беше, има ли уволнен персонал поради задължителна ваксинация и ако има, какъв процент е. Ако те стряска думата уволнен, можеш да я замениш с напуснал.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #550 -: Декември 19, 2021, 23:08:40 »
ето данни за 2020 година, поне са верни :nuts:
ковид 6,9% рак 14,9%

https://www.mediapool.bg/covid-e-treta-vodeshta-prichina-za-smart-u-nas-prez-2020-g-news329759.html
болести на органите на кръвообращението (60.6%)
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #551 -: Декември 19, 2021, 23:28:07 »
Клас IX. Болести на органите на кръвообращението (I00-I99)   75 586 за 2020 г.
От тях над 20000 от мозъчни кръвоизливи.
69 632 е тоя клас за 2019
18 298 новообразвания
https://infostat.nsi.bg/infostat/pages/module.jsf?x_2=3&lang=bg
Умирания по причини и смъртност по причини
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #552 -: Декември 20, 2021, 00:33:50 »
Кои сметки са правилни и защо ми се чини, че тука се творят проценти на различни бази?
Базите (при мен поне) са еднакви, но не са коректни, както си е и отбелязано надлежно. Антиваксърчетата го правят, без да отбелязват такива досадни подробности.
Примерно и при ковид и при рак, най-младото поколение е с нищожен риск. С годините рискът се повишава доста. Ако годините ги няма като параметър, сметката е формално вярна, но не носи много полезна информация. По такъв начин се получават и статистически парадокси, от сорта на най-боледуващите от сърце българи. Сравнително до скоро, а може и сега да продължава някъде, всички умрели от старост или не напълно изяснени причини (естествена смърт, не престъпления) се пишеха - исхемична болест на сърцето. Ако се вземе само бройката, без да се отчитат годините, пак се получава оле-мале.... И не са само тези случаи, легион са...

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #553 -: Декември 20, 2021, 00:37:34 »
ковид 6,9%
И тук има уловка. Като умрял от-с ковид се отчитат само тези, с положителен тест. Останалите от свръхсмъртността са записани по другите графи.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Заповед №РД-01-1031/15.12.2021 г.
« Отговор #554 -: Декември 20, 2021, 00:40:23 »
Бустеризираните днес може да си получат „3/3“ сертификата.
Колко ли дълъг живот ще има този сертификат?
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #555 -: Декември 20, 2021, 01:02:10 »
Калинко, много фейкове само в няколко реда.
Значи при инфарктите трябва да гледаме възрастта, а при ковидите не и откак се появи ковид, умрелите ги пишат по други графи?
Не ми отговори как сметна 0,3 и 5-6?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #556 -: Декември 20, 2021, 08:05:35 »
И тук има уловка. Като умрял от-с ковид се отчитат само тези, с положителен тест. Останалите от свръхсмъртността са записани по другите графи.

което означава, че тези комбинации от цифри изобщо не трябва да се коментират (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #557 -: Декември 20, 2021, 08:57:43 »
което означава, че тези комбинации от цифри изобщо не трябва да се коментират (imho).

О, напротив! Много е поучително да се изследва относителния дял на приноса на COVID-19 в ексцесната смъртност.
 
Например, докато аз се занимавах с шибания COVID-19 от март 2020 насам, баща ми, който прилежно си беше ваксиниран овреме с две дози Астра Зенека, диспансеризиран в онкодиспансера от едно 40 години, уж наблюдаван, да развие рак на черния дроб, който го и уби на 84, преди няколко месеца, два месеца след диагностицирането му, практически. Светла му памет. Остава въпросът, дали ако нямаше пандемия, той би се подложил на изследвания по-рано, които щяха да открият рака в по-ранен стадий. Кой знае ... Късното му откриване му спести химиотерапията или лъчетерапията, които, подозирам, щяха да го убият и по-рано от рака. С оглед останалите му заболявания и състояние.
Разбира се, местните антиваксъри могат да ми развият теория как ваксината е отключила рака. Аз имам друга теория - излагане на активен винилхлорид преди 40 години, често и по много. Но няма да научим отговора със сигурност.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #558 -: Декември 20, 2021, 08:59:06 »
ето данни за 2020 година, поне са верни
Аз пък до ден-два ше ви пусна данните за 2022 година, но не като прогноза ...   :t2824:

Щото и те са проверени ...
:t0301:

« Последна редакция: Декември 20, 2021, 09:04:36 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Заповед №РД-01-1031/15.12.2021 г.
« Отговор #559 -: Декември 20, 2021, 09:01:57 »
Бустеризираните днес може да си получат „3/3“ сертификата.
Колко ли дълъг живот ще има този сертификат?
 :cool-1084:

Очаквам да те занимава въпросът колко дълъг ще е животът на "сертифицираните", нежели на сертификата им. Все пак ...  ;)

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Re: Заповед №РД-01-1031/15.12.2021 г.
« Отговор #560 -: Декември 20, 2021, 09:16:52 »
Очаквам да те занимава въпросът колко дълъг ще е животът на "сертифицираните", нежели на сертификата им. Все пак ...  ;)
Защо? Животът на сертифицираните ще продължи повече или по-малко, но при всички положения - безотносително към издаването/неиздаването на "Бустерен сертификат". Но пък тази заповед, поредната , издадена по  заповед от Брюксел е изключително показателна за манталитета на еврочиновниците. Прочее убедете се сами:

"Това се налага, тъй като Европейската комисия промени начина на обозначаване на броя на поставените бустер дози в цифровия сертификат на ЕС за ваксинация. Според новите изисквания, които влизат в сила в целия ЕС от 1 януари 2022 г., бустерната доза за двудозовите ваксини ще бъде обозначена като „3/3“ в сертификата, а при еднодозовите ваксини ще бъде отразена като “2/2”."

Бустерна доза на едноразова ваксина?!?
Така, че въпросът на Енгелс е повече от основателен.

Не знам дали Ковид е резултат на природна мутация или е пъклено човшко дело. Но и ако тази епидемия не ни отвори очите за това, какви олигофрани ни управляват, наистиа язък за сичките жабета, които изручахме...
« Последна редакция: Декември 20, 2021, 09:27:01 от Bacho Кольо »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #561 -: Декември 20, 2021, 09:52:09 »
О, напротив! Много е поучително да се изследва относителния дял на приноса на COVID-19 в ексцесната смъртност.

щеше да е поучително, ако данните бяха достоверни. а калинчо точно това обяснява. поне аз така го разбирам.

а с тези данни, всякакво тяхно обсъждане е чисто араламбене (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #562 -: Декември 20, 2021, 09:55:36 »
което означава, че тези комбинации от цифри изобщо не трябва да се коментират (imho).
При събитие с десетки хиляди жертви, всяка информация е полезна. Естествено с разбиране за ограниченията и степента на приложимост. Изборът на варианта нищо да не се прави също идва с последиците си.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #563 -: Декември 20, 2021, 09:57:50 »
Най-малко тези данни могат да се разглеждат като долна граница, което е пак някаква полза.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #564 -: Декември 20, 2021, 10:01:55 »
Най-малко тези данни могат да се разглеждат като долна граница, което е пак някаква полза.

така е, ама колко е горната? като не знаем, какво да сериозно обсъждане може да има?
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #565 -: Декември 20, 2021, 10:27:03 »
така е, ама колко е горната? като не знаем, какво да сериозно обсъждане може да има?
Ако се приеме цялата допълнителна смъртност да е пряко от ковид, може да се определи, макар и оптимистично за горна граница. Ако пък се включват косвени последици, това е реалистичното.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #566 -: Декември 20, 2021, 10:29:42 »
Ако се приеме цялата допълнителна смъртност да е пряко от ковид, може да се определи, макар и оптимистично за горна граница. Ако пък се включват косвени последици, това е реалистичното.

и пак неопределеността остава висока за сериозен анализ (imho).

но щом ви влече, няма да ви спирам.
the lamers club honourable member …

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #567 -: Декември 20, 2021, 10:49:39 »
 :cool-1084:
щеше да е поучително, ако данните бяха достоверни

Включително и заради това е поучително.

https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&time=2020-09-01..latest&uniformYAxis=0&pickerSort=desc&pickerMetric=total_cases&hideControls=true&Metric=Deaths+and+excess+mortality&Interval=Cumulative&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=BGR~DEU

 :cool-1084:

п.п. Умен мъж си - разиграй си сам вариантите. Немците не могат да броят/смятат. Българите могат. Или ... Българите не могат да броят/смятат. Немците могат. Или, за пълнота на изложението ... Немците и българите не могат да броят/смятат.  :t2618:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #568 -: Декември 20, 2021, 10:50:19 »
И тук има уловка. Като умрял от-с ковид се отчитат само тези, с положителен тест. Останалите от свръхсмъртността са записани по другите графи.

 Положителният тест не е гаранция, че човекът е починал от Ковид.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8795
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #569 -: Декември 20, 2021, 10:53:08 »
Сравнително до скоро, а може и сега да продължава някъде, всички умрели от старост или не напълно изяснени причини (естествена смърт, не престъпления) се пишеха - исхемична болест на сърцето.
Не съм виждал досега в смъртен акт да пише като причина за смъртта "старост". Старостта е само фактор, макар и най-важният, за развитие на всички увреждания и болести, които като че ли се наговарят да причинят смърт, т.е. да освободят място и материал за нов живот. Починалият може да е имал много болести, всяка от които поотделно може да причини смърт, но обикновено като причина за смъртта пишат само една. Стига да я знаят коя е, де. (Ако не знаят, много често пишат ИБС, да.)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #570 -: Декември 20, 2021, 11:12:07 »
и пак неопределеността остава висока за сериозен анализ (imho).

но щом ви влече, няма да ви спирам.
Не сме изолиран остров, има и данни от другаде. Неопределеност близо до нула няма да дочакаме. А с времето неопределеността може и да намалее, но ползата от анализи тогава може да е нищожна. Само за пример Испанския грип. И до днес неопределеността си е висока.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #571 -: Декември 20, 2021, 11:17:24 »
Не съм виждал досега в смъртен акт да пише като причина за смъртта "старост". Старостта е само фактор, макар и най-важният, за развитие на всички увреждания и болести, които като че ли се наговарят да причинят смърт, т.е. да освободят място и материал за нов живот. Починалият може да е имал много болести, всяка от които поотделно може да причини смърт, но обикновено като причина за смъртта пишат само една. Стига да я знаят коя е, де. (Ако не знаят, много често пишат ИБС, да.)
Проблем не е старостта, а статистическия парадокс от големия брой диагнози ИБС, разпределени за цялото население. Неправилна оценка от какво се губят най-много години живот и съответните мерки и разпределение на ограничените ресурси по най-добрия начин.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #572 -: Декември 20, 2021, 11:23:10 »
:cool-1084:
Включително и заради това е поучително.

https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&time=2020-09-01..latest&uniformYAxis=0&pickerSort=desc&pickerMetric=total_cases&hideControls=true&Metric=Deaths+and+excess+mortality&Interval=Cumulative&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=BGR~DEU

 :cool-1084:

п.п. Умен мъж си - разиграй си сам вариантите. Немците не могат да броят/смятат. Българите могат. Или ... Българите не могат да броят/смятат. Немците могат. Или, за пълнота на изложението ... Немците и българите не могат да броят/смятат.  :t2618:
Дай смъртността на Германия и България до 2019, дай смъртността в България в числа по бройки от инфаркт и от рак за периода 2015 - 2020.
И тогава да седнем да гледаме.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #573 -: Декември 20, 2021, 11:24:26 »
Сравнително до скоро, а може и сега да продължава някъде, всички умрели от старост или не напълно изяснени причини (естествена смърт, не престъпления) се пишеха - исхемична болест на сърцето.

А сега пишат ковид.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #574 -: Декември 20, 2021, 11:41:31 »
И тогава да седнем да гледаме.

Всичко, което ти е нужно, за "да седнем да гледаме", е пред теб. Смъртността до 2019 е ирелевантна, когато сме "седнали да гледаме" ексцесната смъртност и то с цел да оценим приноса на COVID-19 в нея.

Но да не ти трошим хатъра ...

https://www.macrotrends.net/countries/BGR/bulgaria/death-rate

https://www.macrotrends.net/countries/DEU/germany/death-rate

Е, какво сега? Нека и цялата смъртност до 2020 на България да е исхемична, а в Германия - от подхлъзване в банята. И? 15.433 към 11.275 . По висока 1.37 пъти в България. ОК! С влизането на COVID-19 в играта как е вече? Към днешна дата - 8.86 пъти по-висока ексцесна смъртност, като при тази с причина COVID-19 e "само" 3.38 пъти. Е? Ееее? Сега какво? Следващото, което ще измислиш, в подкрепа на болните си теории?  :t2618:

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #575 -: Декември 20, 2021, 11:59:32 »
Сравнително до скоро, а може и сега да продължава някъде, всички умрели от старост или не напълно изяснени причини (естествена смърт, не престъпления) се пишеха - исхемична болест на сърцето.

А сега пишат ковид.
и кво викаш?!? тея дето са умрели от ковид са живи, щото нема как да умрат от ковид?!?
как така са доказали, като не са правили аутопсия, това ли ще питаш?!?
ами на колко от починалите от други болежки е правена аутопсия, че са писани от рак, инсулт, ифаркт и тем подобни?!?
значи и те са живи?!? :nuts:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #576 -: Декември 20, 2021, 12:26:08 »
Сравнително до скоро, а може и сега да продължава някъде, всички умрели от старост или не напълно изяснени причини (естествена смърт, не престъпления) се пишеха - исхемична болест на сърцето.

А сега пишат ковид.
тоест, ковидът реално не съществува?

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #577 -: Декември 20, 2021, 12:35:12 »
Фирмин вече е отговорил.
« Последна редакция: Декември 20, 2021, 12:40:21 от Hateras »
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #578 -: Декември 20, 2021, 12:43:20 »
Всичко, което ти е нужно, за "да седнем да гледаме", е пред теб. Смъртността до 2019 е ирелевантна, когато сме "седнали да гледаме" ексцесната смъртност и то с цел да оценим приноса на COVID-19 в нея.
Брей д.беш, как набързо смота под килима такива ирелевантни неща и пусна графики за период от век и половина, за да докажеш няколкомесечна разлика в смъртността.
Е ти графика да тълкуваш, като до 2019 е ирелевантна. Махаме 1950-2019 и махаме 2022-2100, които ти така любезно ни предостави, въпреки че са ирелевантни. И се съсредоточаваме върху 2020-2021


https://ourworldindata.org/grapher/excess-mortality-p-scores-average-baseline?country=BGR~DEU
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #579 -: Декември 20, 2021, 12:45:19 »
Кайлинка много се дъни напоследък с цитирани данни. В другата тема, за данните, взела, че пуснала линк към британските данни за проучване на ваксините до седмица 45. Там в таблица 6 пише разни небивалици за хоспитализирани и умрели на 100 хил човека, с разделение на ваксани и неваксани... Ще се режат надници... :smokin:

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #580 -: Декември 20, 2021, 12:50:17 »
И се съсредоточаваме върху 2020-2021
И какво виждаме? Ми очевидно германците се справят далеч по-добре от нас. Което е и на Фирмин тезата.
Благодарим, че доказа че грешиш.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #581 -: Декември 20, 2021, 13:04:36 »
И какво виждаме? Ми очевидно германците се справят далеч по-добре от нас. Което е и на Фирмин тезата.
Благодарим, че доказа че грешиш.
Ми съсредоточи се още малко и може да видиш и други неща, които не доказват БАШ тезата на Фирмин, че ваксините са причина за ниската смъртност в Германия и липсата на ваксини за високата смъртност в България.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #582 -: Декември 20, 2021, 13:06:26 »
Кайлинка много се дъни напоследък с цитирани данни. В другата тема, за данните, взела, че пуснала линк към британските данни за проучване на ваксините до седмица 45. Там в таблица 6 пише разни небивалици за хоспитализирани и умрели на 100 хил човека, с разделение на ваксани и неваксани... Ще се режат надници... :smokin:
Кайлинка пуска нещата такива, каквито са, за разлика от калинко, който вади проценти от ръкава си и после се снишава да обясни що не са фейкове. Докога ще те чакам да ми обясниш начина си на изчисление?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #583 -: Декември 20, 2021, 13:08:24 »
И какво виждаме? Ми очевидно германците се справят далеч по-добре от нас. Което е и на Фирмин тезата.

Ааа, не е толкова просто, Hateras, не е ... За да речеш кой се справя по-добре, трябва анализ и първо и главно да знаеш целите, поставени.

Ето, например, на 26 ноември 2021 дебилът минздрав на България дава, а разскубаната безсрамница скромно приема, златен медал за принос. В тоз същий ден съотношението е 18 към 3 на смъртността на 1 000 000 население с причина COVID-19 в полза на България срещу Германия. В Германия на минздрава ни му дават, ни той дава медали.

Извод: В България по-добре се справят със задачата за усмъртяването на българите, отколкото в Германия - със задачата за запазване на здравето и живота на Германците. Лошо, Ангела, лошо, Меркел! Няма злато за теб! И Ура! Да живей! за тандема златоносен Кацаров-Кожухарова, медалистката,  :pissed-891:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #584 -: Декември 20, 2021, 13:13:15 »
Та като сте зачекнали другата тема, преди два месеца може би еврейското министерство пусна във фейсбук ода за ползите и липсата на ефекти на ваксините, отдолу имаше към 30 хиляди реплики на дълбока благодарност към майките, лелите и родата на министерството.
Сега пуска анатема за Робърт Малоун по повод видеото му срещу ваксинирането на деца, отдолу има само към 4 хиляди благодарности към майките, лелите и родата.
Очевидно, броят недоволни е намалял къмто 7 пъти. Което е в полза на ваксините.
Of course.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #585 -: Декември 20, 2021, 13:21:02 »
Ето, например, на 26 ноември 2021
а па на 29 ноември 2020, година по-рано свръхсмъртността в България е била 125%, а в Германия 19%...
Да живеят ваксините!
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #586 -: Декември 20, 2021, 13:23:26 »
Ми съсредоточи се още малко и може да видиш и други неща, които не доказват БАШ тезата на Фирмин, че ваксините са причина за ниската смъртност в Германия и липсата на ваксини за високата смъртност в България.

Ама, мило, вече дежаву имам покрай твоите постове ...

https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&time=2020-10-16..latest&uniformYAxis=0&pickerSort=desc&pickerMetric=total_cases&hideControls=true&Metric=Vaccine+doses%2C+cases%2C+ICU+patients%2C+and+deaths&Interval=7-day+rolling+average&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=BGR~DEU


Айде да ми обясниш защо, при сравними стойности на пика на установените случаи, пикът на умиранията в Германия през тази есен е токмо ... 5 пъти по-нисък. А? :cool-1084: Не, не са хоспитализациите в интензивния сектор. Там съотношението се запазва. Остава на немците изведнъж да им е дошъл ищах за живот или пък на българите животът да им е опротивял, а? Ти как мислиш?  :think:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #587 -: Декември 20, 2021, 13:29:43 »
а па на 29 ноември 2020, година по-рано свръхсмъртността в България е била 125%, а в Германия 19%...
Да живеят ваксините!

е па на 12 април 2020, година и половина по-рано, свръхсмъртността в България е била -1.20, а в Германия 11.65 ...
Да живее и ген. Мутафчийски!
 :cool-1084:

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #588 -: Декември 20, 2021, 13:54:33 »
Quote (selected)

Евростат: Само 16 процента от българите проверяват информацията, която срещат онлайн


що ли не се учудвам за ситуацията тука! :nuts:

https://www.dunavmost.com/novini/evrostat-samo-16-protsenta-ot-balgarite-proveryavat-informatsiyata-koyato-sreshtat-onlain

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #589 -: Декември 20, 2021, 14:02:05 »
що ли не се учудвам за ситуацията тука! :nuts:

https://www.dunavmost.com/novini/evrostat-samo-16-protsenta-ot-balgarite-proveryavat-informatsiyata-koyato-sreshtat-onlain
Дунав мост ти е единственият източник на информация, щото гледам само негови линкове пускаш, или понякога гледаш и телевизия?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #590 -: Декември 20, 2021, 14:05:22 »
дунафмост<фейсбук

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #591 -: Декември 20, 2021, 14:05:53 »
е па на 12 април 2020, година и половина по-рано, свръхсмъртността в България е била -1.20, а в Германия 11.65 ...
Да живее и ген. Мутафчийски!
 :cool-1084:
voila
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #592 -: Декември 20, 2021, 14:08:40 »
Quote (selected)
Дунав мост ти е единственият източник на информация, щото гледам само негови линкове пускаш, или понякога гледаш и телевизия?

не, хвърлям боб! :nuts:
що не четеш откъде са данните, па си ги намери в евростат! :tongue_:
ама как са те изтипосали, а?!? скапаните му евростатистици! :nuts: :cool-1084:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #594 -: Декември 20, 2021, 14:20:39 »
wreckage, това горе е красиво. Харесвам го. Чие е, ако не е тайна?  :thup:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #595 -: Декември 20, 2021, 14:25:15 »
на Arman, за който си мислех, че още е жиф, но се оказа умрял од 16 години.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #596 -: Декември 20, 2021, 14:26:48 »
на Arman, за който си мислех, че още е жиф, но се оказа умрял од 16 години.

Благодаря!  :ok: Ще потърся още от него. Стана ми интересно.  :)))

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #597 -: Декември 20, 2021, 14:27:28 »
Всичко, което ти е нужно, за "да седнем да гледаме", е пред теб. Смъртността до 2019 е ирелевантна, когато сме "седнали да гледаме" ексцесната смъртност и то с цел да оценим приноса на COVID-19 в нея.

Но да не ти трошим хатъра ...

https://www.macrotrends.net/countries/BGR/bulgaria/death-rate

https://www.macrotrends.net/countries/DEU/germany/death-rate

Е, какво сега? Нека и цялата смъртност до 2020 на България да е исхемична, а в Германия - от подхлъзване в банята. И? 15.433 към 11.275 . По висока 1.37 пъти в България. ОК! С влизането на COVID-19 в играта как е вече? Към днешна дата - 8.86 пъти по-висока ексцесна смъртност, като при тази с причина COVID-19 e "само" 3.38 пъти. Е? Ееее? Сега какво? Следващото, което ще измислиш, в подкрепа на болните си теории?  :t2618:

Къв е тоя сайт, другарю? Отде го изкопа?

http://scamanalyze.com/check/macrotrends.net.html

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #598 -: Декември 20, 2021, 14:42:20 »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #599 -: Декември 20, 2021, 15:31:20 »
Момчета, надцаквайте се с аргументи, не с обиди. Не ми се иска да идва Ной с точилката предупредително, или не дай Боже с парцала отстранително-усмирително. Празници идват, дайте да я даваме по-кротко, може ли? Благодаря.
----