Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 13:33:11

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 232881 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1740 -: Януари 06, 2022, 10:54:56 »
Към 4 януари оттук сметнах, че седемте най-ваксани държави, имащи 9% от световното население, за последната седмица държат 64% от броя заразени общо в света и 35% от смъртните случаи общо в света.

https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&facet=none&uniformYAxis=0&pickerSort=asc&pickerMetric=location&Metric=Confirmed+deaths&Interval=Weekly&Relative+to+Population=false&Color+by+test+positivity=false&country=GBR~FRA~DEU~ITA~USA~ESP~CAN~OWID_WRL
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1741 -: Януари 06, 2022, 11:37:05 »
Не можеха австралийците да пуснат Джокович да играе на техния оупън неваксан. Което никак, ама никак не му пречи да е един от най-добрите тенисисти в света откакто тази игра съществува. Най-много половината свят да тръгне с тениски на които да пише NOLE на фона на зачеркната спринцовка.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1742 -: Януари 06, 2022, 11:45:15 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1743 -: Януари 06, 2022, 11:52:05 »
 :ok: Готин аватар Кайли, все забравям да ти кажа.  :)))

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1744 -: Януари 06, 2022, 13:14:52 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1745 -: Януари 06, 2022, 13:31:25 »
Quote (selected)
Вчера, на 4 януари, близо 166 800 ученици отидоха на училище без тестване, тъй като са в общини със заболяемост под 250 на 100 000 души. Останалите почти 441 500 бяха изследвани за COVID-19 с щадящи слюнчени тестове или представиха „зелен сертификат“.
https://www.segabg.com/hot/category-education/uvelichavat-se-polozhitelnite-probi-uchilishtata
Както предположих тестовете не са 40 000 а десетина пъти повече.
Поредното лицемерие.
Щадящите "тестове" уж са тестове, а не се включват в статистиката.
Вероятно щото така...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1746 -: Януари 06, 2022, 13:35:49 »
Относно натиска за ваксиниране.
Ако есента на примерно 2015 година някой се беше опитал да пробута противогрипна ваксина за сезон 2014 щяха да го вкарат в панделата.
Сега натиска през 2022 да се ваксинираме срещу щама от 2019 стана задължителен. :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1747 -: Януари 06, 2022, 13:41:24 »
https://www.segabg.com/hot/italiya-i-franciya-pritisnaha-silno-nevaksiniranite
Мдааа... Преди време тук даваха по 100 кинта ако се ваксинираш. Сега чета - почват да глобяват по 100 ако не си ваксиниран. Има развитие.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1748 -: Януари 06, 2022, 14:08:32 »
Не можеха австралийците да пуснат Джокович да играе на техния оупън неваксан. Което никак, ама никак не му пречи да е един от най-добрите тенисисти в света откакто тази игра съществува. Най-много половината свят да тръгне с тениски на които да пише NOLE на фона на зачеркната спринцовка.
Току-що мярнах, че вече има нов прякор: NoVax  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1749 -: Януари 06, 2022, 15:45:59 »
*
« Последна редакция: Януари 06, 2022, 15:55:16 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1750 -: Януари 06, 2022, 20:22:54 »
"Жива да не бях!"
Тия дни сефте от две години чувам думичката "грип" по телевизора и то от медици.
Преди това някаква "леля" говори обилно що по света че и у нас карантината за ковида вече ще е 7 дена , най-много седмица.
Половин час по-късно от лаборатория заявиха че разликата между ковид и сезонен грип може да се хване само при тях, никакви лични и други лекари.
Та тая година вече взели да тества и за грип и "О чудо" половината от заболелите били грипозни, не ковидни.
Пък аз се сетих че преди 2-3 години и грипа се лекуваше за 7 дена, най-много за седмица.
:pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1751 -: Януари 06, 2022, 20:38:51 »
Задача по кoвuдологии. В самолёт Милан (Италия) - Амритсар (Индия) село 160 взрослых пассажиров. Все они показали негативный тест перед посадкой на рейс. Среднее время полёта около 11 часов.
Вопрос: сколько кoвuд-позитивных пассажиров окажется в этом самолёте после его приземления?
Правильный ответ: 125 человек, или 70%.
https://www.berliner-zeitung.de/news/70-prozent-der-passagiere-auf-italien-indien-flug-positiv-getestet-li.204577?fbclid=IwAR1a8h3tZ2UbCvkZBokKJ7o6pobY-B5k0PNujhNi3Mm7Ku3DguEwp5mzsxQ
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1752 -: Януари 06, 2022, 20:44:53 »
Много ми е интересно как щяха да подходят австралийците ако ставаше въпрос за някой от "братята" Уйлямс?
Хем тъмнички, хем от страната "фар на демокрацията"?
С Джокович лесно, сърбите малко па и кат русофили се славят що да не го разпнат за назидание?
« Последна редакция: Януари 06, 2022, 20:50:56 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1753 -: Януари 06, 2022, 20:46:55 »
аз само едно се замислих

това не е ли намеса на държавата в спорта, а именно чрез административни, а не спортни аргументи прогонване на несимпатичния за съответната държава фаворит?

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1754 -: Януари 06, 2022, 20:51:55 »
а той по-различен ли е от обикновен човек,
който спазва правилата такива, каквито са?!?
лош закон, но закон!
не виждам драма, ако има такава я създава той!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1755 -: Януари 06, 2022, 21:00:26 »
Има редовно издадено медицинско изключение от тамошните здравни власти.
Валидно.
Уви, и там политиката еб@ м@м@т@ на медицината.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1756 -: Януари 06, 2022, 21:02:37 »
Решилите да приемат QR-сертификата с "666", издаван именно за подчинение пред насилието на причинителите на пландемията, е свободен избор на всеки.

За да има битка на Злото с Доброто, трябва да има и съответните определили се. Но самият опит за световен сатанински преврат не би трябвало да се приеме от всяка една жена, всеки един мъж, всяко едно дете - когато те са продукт на Съзиданието.

Чест прави на Джокович, че отстоява мнението си! Позорът остава за ариманците, техните поддръжници и адепти!

- В краят на краищата, преди Жътвата, фронтовете трябва да са очертани... Е, те вече са очертани.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1757 -: Януари 06, 2022, 21:23:39 »
аз само едно се замислих

това не е ли намеса на държавата в спорта, а именно чрез административни, а не спортни аргументи прогонване на несимпатичния за съответната държава фаворит?
Не е. Спортът не е независима от държавата дейност.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1758 -: Януари 06, 2022, 21:25:23 »
Не е. Спортът не е независима от държавата дейност.
Ба...!
Дойдоха на брежневия:
"Спорт за един мирен свят!" :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1759 -: Януари 06, 2022, 21:35:08 »
Не е. Спортът не е независима от държавата дейност.

щом казваш.

ма мок, фифа и уефа твърдят обратото, че и наказват федерации за държавна помощ/намеса

ма кои са те, той пешо знае и каза.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1760 -: Януари 06, 2022, 23:18:41 »
То, коментар май нямам, ама и "без коментар" не е. Онзи ден ми биха втората доза "Пфайзер". В "Пирогов". А ген. Радев естествено е отишъл за бустер във Военно-медицинската академия. Едва ли има разлика във ваксините (макар че не съобщават той с каква е). Очевидна е обаче разликата в кабинетите. Това, коео виждам на снимката, мяза повече на Апостолическата библиотека във Ватикана, отколкото на българска болница:



В Апостоличестата библиотека съм бил, но е малко вероятно да отида за бустер точно в този кабинет на ВМА. Затова моля някой, който ще бъде ваксиниран там, да снима по-отбизо поне част от книгите. Интересува ме какви са.

AnonimusBG

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1761 -: Януари 06, 2022, 23:28:13 »
щом казваш.

ма мок, фифа и уефа твърдят обратото, че и наказват федерации за държавна помощ/намеса

ма кои са те, той пешо знае и каза.

И ВАДА да не я забравим.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1762 -: Януари 06, 2022, 23:41:38 »
То, коментар май нямам, ама и "без коментар" не е. Онзи ден ми биха втората доза "Пфайзер". В "Пирогов". А ген. Радев естествено е отишъл за бустер във Военно-медицинската академия. Едва ли има разлика във ваксините (макар че не съобщават той с каква е). Очевидна е обаче разликата в кабинетите. Това, коео виждам на снимката, мяза повече на Апостолическата библиотека във Ватикана, отколкото на българска болница...
а бе ти за пръв път ли виждаш тапет?! да не би да си помисли, че това са истински книги  :lol:

сравни на най-горния 'рафт' - еднакви са през едно.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1763 -: Януари 06, 2022, 23:48:10 »
А ген. Радев естествено е отишъл за бустер във Военно-медицинската академия.
Минаха изборите и вече няма нужда да се крие  :pissed-891: като се ваксинира, както му се наложи предния път пред антиваксърските му избиратели.
« Последна редакция: Януари 06, 2022, 23:55:32 от паралелепипед »

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1764 -: Януари 07, 2022, 00:03:34 »
Верно, бе! Ама аз като стар библиофил се мъчех да разчета заглавията на някои от книгите. Усъмних се за фототапет, но ме подведе втората снимка, на която личи "обем" на библиотеката:



Благодаря ти, Онзи! Вече не ми се налага да търся връзки за кабинета. Декларирам обаче, че ни най-малко не давам тон на антивксърите да пропеят в хор "ами те и ваксините им като книгите в библиотеката на главния ваксинатор"!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1765 -: Януари 07, 2022, 05:54:04 »
*

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1766 -: Януари 07, 2022, 08:49:59 »
щом казваш.

ма мок, фифа и уефа твърдят обратото, че и наказват федерации за държавна помощ/намеса

ма кои са те, той пешо знае и каза.
ма то министерство на спорта, бюджет за спорта и всякакви такива не се броят, нали ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1767 -: Януари 07, 2022, 09:01:16 »
Верно, бе! Ама аз като стар библиофил се мъчех да разчета заглавията на някои от книгите. Усъмних се за фототапет, но ме подведе втората снимка, на която личи "обем" на библиотеката:



Благодаря ти, Онзи! Вече не ми се налага да търся връзки за кабинета. Декларирам обаче, че ни най-малко не давам тон на антивксърите да пропеят в хор "ами те и ваксините им като книгите в библиотеката на главния ваксинатор"!

Американска мода, бачо ви Димитри беше писал за това в оня форум. Може да се добавя и с фотошоп, и със зелен екран.
Вие си ги избрахте!

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1768 -: Януари 07, 2022, 09:45:50 »
ма то министерство на спорта, бюджет за спорта и всякакви такива не се броят, нали ?

както вече стана ясно, пешо е над фифа, уефа, мок. И вада.

щото той знае.
нема по всичките земни кълбета ни една процедура на горепосочените срещу никого за държавна помощ.


Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1769 -: Януари 07, 2022, 09:50:56 »
както вече стана ясно, пешо е над фифа, уефа, мок. И вада.

щото той знае.
нема по всичките земни кълбета ни една процедура на горепосочените срещу никого за държавна помощ.
Да. Пешо знае, а ти тролиш.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1770 -: Януари 07, 2022, 10:06:07 »
Да. Пешо знае, а ти тролиш.

ясно, и над форума и над фактите е


Simplified Solutions

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1771 -: Януари 07, 2022, 10:12:39 »
ясно, и над форума и над фактите е
Линкове за това, което вие наричате факти? Покажете ни документите на мок, фифа, уефа и квото още за ограничаване на държавната помощ в съответния вид спорт, както и наложени наказания, ако има такива.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1772 -: Януари 07, 2022, 12:27:02 »
Не знам дали е редно да се правят изводи само и единствено от медийни публикации. Казусът Джокович буди въпроси без отговор. Сръбското външно министерство, а не спортни федерации и организации е трябвало да отправи официално запитване до австралийското, дали неваксинирания Джокович ще бъде пуснат в Австралия, така мисля. Божкей, да не привикат на обяснение посланика ни в Сърбия, сакън. ;) Джокович има непоносимост към глутен, което си е сериозна алергия и пречи да бъде ваксиниран с одобрените към момента 4-5 ваксини, до колкото знам. Абе, то е ясно, че ще се дават обяснения в сръбското външно, но мисля, че Ноле не трябваше да им ходи на оупъна. Не стига, че той не е типичният антиваксър, ами си спретна и без вина виновен неприязънта на ония австралийци, които нямат непременно сръбски корени. Те пък пресолиха манджата, като го задържаха в хотел за нелегални имигранти. Можеха да му предложат по-приемливо пребиваване докато го репатрират. Не би трябвало да играе, няма да му се радва публиката.Парите са си пари, той има достатъчно.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1773 -: Януари 07, 2022, 13:10:22 »
Quote (selected)
Цитат на: пешo в Днес в 09:50:56

    Да. Пешо знае, а ти тролиш.
ясно, и над форума и над фактите е
Напоследък, благодарение най-вече на твоите усилия, Пешо започва да се чувства наистина над нивото на този форум. Над факта, че има Мин-во на спорта, си ти.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1774 -: Януари 07, 2022, 16:09:22 »
Не знам дали е редно да се правят изводи само и единствено от медийни публикации.
Казусът Джокович буди въпроси без отговор.
Сръбското външно министерство, а не спортни федерации и организации е трябвало да отправи официално запитване до австралийското, дали неваксинирания Джокович ще бъде пуснат в Австралия, така мисля. 

Аз също мисля така ...

Quote (selected)
Джокович има непоносимост към глутен, което си е сериозна алергия и пречи да бъде ваксиниран с одобрените към момента 4-5 ваксини, до колкото знам.

Да, ама поне знае към какво точно има непоносимост, за разлика от некои други като мен ...


Quote (selected)
Но мисля, че Ноле не трябваше да им ходи на оупъна.

Защо пък да ИМ ходи на тях?!?

Просто е свикнал навсякъде да му е разрешено всичко и единствено да МУ ръкопляскат ...

Само че австралийците му показаха и доказаха, че НИКОЙ не може да бъде над законите и правилата!!!

Браво на тях!!!  :t2015:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1775 -: Януари 07, 2022, 16:22:09 »
Да, ама поне знае към какво точно има непоносимост, за разлика от некои други като мен ...

Добре, де, след като не знаеш от какво си алергична, как разбра, че си алергична?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1776 -: Януари 07, 2022, 16:29:26 »
Просто е свикнал навсякъде да му е разрешено всичко и единствено да МУ ръкопляскат ...
*****
Не помня Джокович някога да се е държал арогантно, непочтително, или грубо с публика, фенове, медии, или да е изисквал специално отношение в стил ''вие знаете ли кой съм аз?''. Аплодисментите той си ги е заслужил.
*****
Няма такова нещо като не знам към какво имам алергия. Нали се появява при наличие на алерген. Понякога разбираме по трудния начин. Преди години приятелка получи анафилактичен шок при ужилване от пчела. Добре, че с нас имаше мъже - добри шофьори с бързи реакции. Ако бяхме сами, не ми се мисли какво можеше да и се случи докато от ''Бърза помощ'' стигнат до вила извън града. Тя никога не беше предполагала, че има такава алергия. Аз не понасям аромата на лилиуми, зюмбюл и цъфтяща липа например.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1777 -: Януари 07, 2022, 16:30:25 »
Джиджи, ако властите приеамт закон, че всеки не може да има повече от едно ухо, ти ще си отрежеш ли едното излишно?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1778 -: Януари 07, 2022, 16:38:09 »
Касапино, ти Джиджиту не го мисли. Нищо няма да реже и да кълца сама. Нейното ушЕ ще бъде оперирано от естетичен хирург. Професионално и със щадяща упойка. ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1779 -: Януари 07, 2022, 16:41:57 »
Няма такова нещо като не знам към какво имам алергия.

Естествено, че няма! Всеки разбира от какво е алергичен, когато се срещне със съответния алерген. Ако Жижи е алергична от овнешко с бамя (но нито знае, нито лекарите ѝ казват), няма как да разбере, докато не хапне овнешко с бамя и цъфне като зюмбюл. И аз не знаех, че съм алергичен към литър и половина уиски, докато не го изпих. Стана ми лошо и разбрах.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1780 -: Януари 07, 2022, 16:45:39 »
Да не би проблемът да е бил в марката, или вида? Щото има скоч и скоч, аз ли да обяснявам на краставичаря. Другия път пробвай с бърбън за всеки случай. Може пък това да е твоето питие.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1781 -: Януари 07, 2022, 16:46:44 »
Защо пък да ИМ ходи на тях?!?

Ми щото е оупън, затова. Да си го кръстят клоузд - ваксинейтид онли и тогаз ще е по-ясно.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1782 -: Януари 07, 2022, 16:49:37 »
 :ok:
Аз да си довърша за уискито преди да пожелая приятна вечер и да спра с  :t1207:
https://www.supermag.bg/delicious_healthy/liubopitno/razlika-barban-uiski

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1783 -: Януари 07, 2022, 16:59:02 »
Да не би проблемът да е бил в марката, или вида? Щото има скоч и скоч

Не, не! Проблемът се оказа количеството. Откъде да знам, че съм алергичен точно към метър и половина? Бях стигал до кило и всичко беше муци. Нито аз знаех, нито докторите. А ако са знаели, са го крили от мен, нихната. Сега всички знаят. Вече не излизам без аналгин в джоба. За всеки случай.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1784 -: Януари 07, 2022, 17:03:37 »
Въх то по темата, даже "плато немало. Напрао по билото. Връх, седловина и па към върха. :smokin:
Некъф коментар от наще ваксъни гейролюпци? :t0135:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1785 -: Януари 07, 2022, 17:09:58 »
Малиийй, ама вий – и четиримата по-горе! – и след Нова година не се научихте да не наскачате веднага на коУегата, ака другарчето ...  :t0120:

Затуй пък аз ще ви река в отговор "НАЗДРАВЕ!" с уискито, което предпочитам и пия винаги, когато мога да се добера до него:



Cheers!!!

« Последна редакция: Януари 07, 2022, 17:19:04 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1786 -: Януари 07, 2022, 17:20:36 »
ака другарчето ... 

Нема лошо, ама да ака по-така ...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1787 -: Януари 07, 2022, 17:41:59 »
Вземам си бележка, да не скачам на коуегата когато ака, защото ми е другарче.  :lol:
Мъ той/тя/то/ да не забравя да пуска водата.

AnonimusBG

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1788 -: Януари 07, 2022, 17:42:48 »
Не вярвайте на бърбън и ирландско.
Пийте си шотландско.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1789 -: Януари 07, 2022, 17:46:31 »
Абе я да не си разваляме вечерта с вируси и гадости. :))) Отивам да правя салата.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1790 -: Януари 07, 2022, 17:48:50 »
Джиджи, ако властите приеамт закон, че всеки не може да има повече от едно ухо, ти ще си отрежеш ли едното излишно?
Това допускане, разбира се, е потресна глупост, но ме подсети да припомня на свободолюбивите неофце руския лаф, който прекрасно ги описва - назло бабушке отморожу уши.  :smokin:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1791 -: Януари 07, 2022, 18:06:41 »
Това допускане, разбира се, е потресна глупост, но ме подсети да припомня на свободолюбивите неофце руския лаф, който прекрасно ги описва - назло бабушке отморожу уши.  :smokin:
Това допускане не е потресна глупост. Вече имаме страни Гърция, Италия и Австрия в които властите налагат задължителна ваксинация на населението с експерименталните ваксини на Файзер и Модерна - дълготрайните негативни ефекти на които все още са неизвестни и неизучени и които имат отрицателна ефективност срещу Омикрон след първия месец. От последния доклад който излезе вчера в Германия се вижда, че отново 70% от заразените със симптоми в групата над 60 години и 57% в тази 18-59 са били ваксинирани. Тук става въпрос основно за варианта делта. Във Великобритания положението за ваксинираните беше още по тежко. Питам каква точно е глупостта на хората във властта, които вземат вредни и опасни за неселението си решения и ги налагат със закон и сила?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1792 -: Януари 07, 2022, 18:13:26 »
Quote (selected)
В НС ще се влиза със сертификат, въпреки заканите за гражданска война
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/ns-shte-se-vliza-sertifikat-vupreki-zakanite-za-grazhdanska-voyna
Засега не е закон , но и това ще стане, няма да е прецедент.

Quote (selected)
Законът за защита на държавата (ЗЗД) е приет по предложение на правителството на Демократическия сговор (министър-председател Александър Цанков). Правителството идва на власт чрез Деветоюнския преврат (1923) в условията на следвоенната обществена криза. Среща трудности в укрепването и функционирането си. Чрез този закон правителството на Александър Цанков се стреми да узакони разправата с политическите си противници, организирали и осъществили Юнското и Септемврийското въстание от 1923 г.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD_%D0%B7%D0%B0_%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0

98 години по-късно същите сили със същите методи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1793 -: Януари 07, 2022, 18:42:36 »
Мълния дето обича да пише ЗИПа. Канцлерът на Австрия заразен с Корона при получени до момента 3 дози ваксина.
Bundeskanzler Nehammer hat Corona
Wie vor Kurzem bekannt wurde, ist Bundeskanzler Karl Nehammer positiv auf das Coronavirus getestet worden. Der dreifach geimpfte ÖVP-Politiker befindet sich derzeit in Heimquarantäne.
https://www.krone.at/2598129

AnonimusBG

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1794 -: Януари 07, 2022, 18:54:18 »
Това щото не си е ударил 4-та бустерна доза.

Тези успяха да ме превърнат мен в антиваксър(както те казват, а иначе винаги съм се ваксинирал. И сега мислех да си ударя един Спутник. Но здравия смисъл не ме е напуснал. Виждам че най-ваксинираните се заразяват най-много).
Значи нещо не е така както се опитват да ми разказват.
Защо тогава да рискувам след като преболедувах и имам естествен имунитет?

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1795 -: Януари 07, 2022, 19:14:11 »
Не вярвайте на бърбън и ирландско.
Пийте си шотландско.
Уф, не е баш така. Като ограничен по медицински причини бивш потребител, ще ги подредя твоите по горе /от моя гледна точка/, която не е меродавна, естествено. Ирландско качествено - №1, шотландско качествено или царевичак качествен са ми много близки, на мен. В щатите има безумно добри уиски, бира, вино и т.н. Е, не са марките, които внасят в България. :)

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1796 -: Януари 07, 2022, 19:16:50 »
Горе, нещо за уши се говори? /вкуснотия свинска и не е по темата/.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1797 -: Януари 07, 2022, 19:29:21 »
От гледна точка на преброяването т.г. как са нещата относно умрели на 1 млн., cases на един млн. и т.н. Все показатели, които не са некакви супер-дупер омикронски качвания като бройки.
Гледам няколко показателя, един от тях е fatality case rate, което е равно на confirmed cases/confirmed deaths. Много сме напред. Особено ако сметна новите данни за населението в България.
Отиваме на 4,831 умрели от Ковид на 1 млн. по вчерашни данни и мои допълнителни смятания. Това не е горният коефициент.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1799 -: Януари 08, 2022, 07:46:45 »
а той по-различен ли е от обикновен човек,
който спазва правилата такива, каквито са?!?
лош закон, но закон!
не виждам драма, ако има такава я създава той!
Че не е свръхчовек, не е ... Но тук въпросът е: защо има там още 22 (двадесет и двама) с неговото "изключение" без никакви ядове, т.е. съвсем легално??? Е, днес видях "опандизили" са една дама, та остават 21. Като става дума да спазваме правилата не е ли задължително и обратното, т.е. правилата да се прилагат еднакво за всички без разлики по отношение "раса, пол и вероизповедание"?