Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 23, 2024, 19:43:29

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 236898 пъти)

Muktata и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1227
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3300 -: Март 22, 2023, 15:33:00 »
По мои лични наблюдения:
-  Азиатците са най-ревностните почитатели на маските, поне около мен. Все още ги носят.  :eyes: Като видиш отдалеч някой с маска и го наближиш - 99% е азиатец. Защо - не знам.
- На някои хора тук много им изнася "Ковид" системата, дето въведоха в сферата на обдлужването. Имам предвид всякакви административни служители и държавни чиновници ... това данъчни, полиция, КАТ, здравеопазване, пощи и пр. Обаждаш се да свършиш нещо. Най-често не вдигат телефона и те пращат да се надлъгваш с някакъв автомат. Ако успееш да го "излъжеш", се обажда някой силно разочарован. Той почва да ръси учтиви безсмислици казва, че не е правилния човек и те прехвърля на някой друг. Този втория почва да те пита за майчиното ти мляко и накрая констатира, че трябва да направиш писмено изложение. Познай кога ще получиш отговор, ако изобщо. С 2 думи - разкарване на топката.... Не, не беше така и определено тези неща станаха ежедневие от времето на карантината.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23736
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3301 -: Март 22, 2023, 16:53:03 »
На някой им вързва с маска, на мене не.
Например на тоя:

Даже и на тоя:

Сега като подходих научно разбирам че не съм носил маската правилно. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9513
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3302 -: Март 22, 2023, 22:22:20 »
Маските са вредни, пуснах някъде линк към научно изследване. Много вредни. Аз маска не съм носила и по ковид ерата, освен ако не видя в далечината разхождащ се важно полицай.
Ама е, като бях болна и до лекаря в транспорта си нахлузих маска за всеки случай, да не разпръсвам зараза на околните.

Кантарджиев, преди да го пипне гещалт вируса, казваше, че ваксините не помагат толкова при грип, колкото тия три прости неща - редовно миене на ръце, редовно проветряване на помещението и да си пазим лицето в транспорта.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1377
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3303 -: Март 23, 2023, 08:55:04 »
Кантарджиев, преди да го пипне гещалт вируса, казваше, че ваксините не помагат толкова при грип, колкото тия три прости неща - редовно миене на ръце, редовно проветряване на помещението и да си пазим лицето в транспорта.

Демек първите седем години.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2968
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3304 -: Март 23, 2023, 10:11:11 »
Чинезите са редко съвестни и изпълнителни същества, в нормално общество известни като пълни ръбове.
Не че не си падат и хипохондрици тоже.
*********   ✹    *********

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8804
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3305 -: Март 23, 2023, 21:52:42 »
Както казвам, без вируси няма да ни оставят, иначе икономиката на САЩ съвсем ще се срине, трябват им много милиарди, постоянно, иначе, за какво са им десетките биологични лаборатории по целия свят, от скоро и у нас! Отделен бонус е, че намаляват световното население, за бизнеса е изгодно, да бачкаш до пенсия и после да се споминеш, пенсионните фондове са празни.

Не разбирам западоидите, тия вируси и тях ги ловят! А кой ще изкарва пенсиите на сегашния офисен планктон, един ден!? Как беше, безкрайна е само вселената и човешката глупост!
« Последна редакция: Март 23, 2023, 22:12:12 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8804
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3306 -: Март 27, 2023, 19:56:22 »
Почти през ден, спортисти получават инфаркти, такова чудо не е било!
Да не забравите да гласувате!  ;)


Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1377
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3308 -: Април 25, 2023, 10:03:36 »
Как беше, безкрайна е само вселената и човешката глупост!

Като за първото не е съвсем сигурно.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23736
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3309 -: Април 25, 2023, 18:32:37 »
Quote (selected)
Превзеха лаборатория с опасни вируси в Судан: Какви са рисковете?
В лабораторията се съхраняват проби от редица смъртоносни заболявания, включително морбили, полиомиелит и холера
https://www.vesti.bg/sviat/izkliuchitelno-izkliuchitelno-opasna-situaciia-prevzeha-laboratoriia-v-sudan-6166780
Май е време всички тия лаборатории спонсорирани от Пентагона да бъдат върнати в САЩ вместо да се разполагат в конфликтни точки.
Сетих се че и у нас изцвъкаха една миналата година, май очакват някакви събития и тук.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8804
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3310 -: Април 25, 2023, 20:28:08 »
май очакват някакви събития и тук.
Те си вървят, странни грипове, странни болести, бизнесът на фарма мафията процъфтява.
Да не забравите да гласувате!  ;)


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8804
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3312 -: Май 04, 2023, 17:26:26 »
Олимпийската шампионка в щафетата на 4х100 метра с отбора на САЩ - Тори Боуи, е починала на 32-годишна възраст. Не казват от какво.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3313 -: Май 04, 2023, 20:39:32 »
Най-вероятно инфаркт или инсулт, причинен от тромб, той пък причинен от възпаление на ендотела (вътр. слой клетки на кръвоносните съдове), което пък възпаление е с неизвестен произход. Който (вервайте на СЗО и амер. медицина) няма нищо общо с вундерваксите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23736
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3314 -: Май 05, 2023, 18:46:21 »
Quote (selected)
Световната здравна организация обяви края на извънредната ситуация вследствие на пандемията от Covid-19.
https://www.segabg.com/hot/category-zdrave/szo-obyavi-kraya-na-izvunrednoto-polozhenie-zaradi-covid
Всичко "хубаво" рано или късно свършва.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3315 -: Май 05, 2023, 19:46:27 »
Цар Омуртаг, един от най-добрите ни царе, го е казал ясно: "Човек и добре да живее, умира и друг се ражда.". Не знам защо тази мисъл не е световно популярна. Определено заслужава.

AnonimusBG

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3316 -: Май 05, 2023, 20:04:21 »
Нека сме точни.
Омуртаг е хан езичник гонител на християните а не цар.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3317 -: Май 05, 2023, 21:41:04 »
Хан, извинявам се. Разсеял съм се. Груба грешка от моя страна. Обяснете си го с уважението ми към него. Че е бил гонител на християните сега научавам.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8804
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3318 -: Май 05, 2023, 22:28:17 »
Всъщност - кан.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3319 -: Май 05, 2023, 23:02:46 »
Нека е и кан. Заслужава.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23736
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3320 -: Май 10, 2023, 20:12:06 »
Quote (selected)
България е платила 345 млн. лева за ваксини срещу COVID-19
...
"От общо досега доставените в България близо 14,5 милиона ваксини, са бракувани 1 432 325
...
"Приложените дози ваксини срещу коронавирусната инфекция са над 4,5 млн.", допълни Меджидиев.
https://manager.bg/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/balgaria-e-platila-345-miliona-leva-za-vaksini-srestu-covid-19
Демек още не сме бракували/подарили има няма 9 милиона ваксини, като им изтече срока на годност щеги бракуваме.
Обаче:
Quote (selected)
Към момента, уточни той, е действащо само споразумението с производителя Pfizer, по което тази година България има да получава 8 340 368 дози ваксини.
Има и добри новини.
Прозводителят предлага ние да ги платим, той да не ги произведе и достави като така ни спестява разходите по доставката, съхранението и последващото унищожаване.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8804
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3322 -: Май 20, 2023, 09:10:05 »
Робърт Ф. Кенеди:

Quote (selected)
Ваксините не са разработени от Moderna и Pfizer. Те са разработени от Националните институти по здравеопазване (NIH), патентите са 50% собственост на NIH. Нито пък са произведени от Pfizer или Moderna. Те бяха произведени от военни изпълнители и на практика на Pfizer и Moderna беше платено да поставят своите печати върху тези ваксини, сякаш идват от фармацевтичната индустрия. Това беше военен проект от самото начало.

Едно от нещата, които открих в моята книга, са 20 различни симулации на коронавирус и пандемии. Това започна през 2001 г. Първата симулация беше точно преди атаките с антракс и ЦРУ ги спонсорира. Последната симулация беше „Събитие 201“, което беше през октомври 2019 г. И един от участниците беше Аврил Хейнс, бившият заместник-директор на ЦРУ, която цял живот се занимава с прикриване. Тя отговаряше за Гуантанамо и др. Сега тя е директор на националното разузнаване, което я прави най-високопоставеният служител в NSA, управлявала пандемията.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3323 -: Май 20, 2023, 16:02:34 »
Още по-феерично ще стане, когато почне масово да измира мед. персонал, който беше принуден да се набоде.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9513
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3324 -: Май 20, 2023, 19:33:22 »
Това е интересна информация, болднатото. Ако е вярно, как пък не прехвръкна инфо досега по въпроса, чак нереално ми звучи.
Нор, мернах, че преди два дена внезапно починал завеждащ кардиология, на 51 г., те нали всички медицински лица задължително ги набодоха....
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8804
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3325 -: Май 20, 2023, 20:10:23 »
Това е интересна информация, болднатото. Ако е вярно, как пък не прехвръкна инфо досега по въпроса, чак нереално ми звучи.


Както казва героят на Краси Радков - бай Шиле, всичко е разработка на военните, смеехме се че е виц, но се оказа вярно, а животът ни се оказа виц.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3326 -: Май 20, 2023, 20:59:00 »
Цитат на: kаily
Нор, мернах, че преди два дена внезапно починал завеждащ кардиология, на 51 г.,
те нали всички мед. лица задължително ги набодоха...

Да, и аз го прочетох това, и точно то ме подсети.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8804
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3327 -: Май 20, 2023, 22:00:23 »
Не стига енергия хора, а тя е в основата на западното господство, ще ни избиват и в бъдеще, за тях сме излишни. Ето ви четиво по въпроса, какво мислят и от какво се страхува западния елит:
Ще загине ли човечеството, когато нефтът свърши

Бъдете готови, когато ви подкарат към кланицата!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9513
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3328 -: Май 20, 2023, 22:11:35 »
Енергия има, всичко има. Западните елити се водят от други над тях, а ония над тях се хранят с отрицателните ни емоции. Страхуват ни по дебелото пеево. Колкото повече ни е страх и стрес, толкова по-добре плюскат ония. Като ще се мре, ще е веднъж, няма да им умираме всеки ден.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3329 -: Май 20, 2023, 22:22:31 »
Сещам се за "Денят на трифидите".

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3330 -: Май 20, 2023, 23:56:13 »
Цитат на: kаily
Колкото повече ни е страх и стрес, толкова по-добре плюскат ония.

A най-вече злоба и отчаяние.

Цитат на: dabedabe
Сещам се за "Денят на трифидите".

В небето ще има изключително красиви гледки. Не ги пропускай  :beer_:
« Последна редакция: Май 21, 2023, 00:11:33 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8804
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3331 -: Май 21, 2023, 12:11:19 »
Quote (selected)
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен предложи Световната здравна организация (СЗО) да бъде реформирана, за да реагира по-добре на бъдещи пандемии и други глобални здравни кризи.

„Трябва да укрепим глобалната здравна архитектура. Нуждаем се от по-силна глобална координация при предотвратяването, подготовката и реагирането на бъдещи пандемии. Световната здравна организация заслужава реформа, с ресурсите да изпълни водещата си роля на нервен център на глобалното здраве“, каза Фон дер Лайен.

Председателят на ЕК заяви на срещата на Г-7 в японския град Хирошима, че партньорите трябва да се поучат от  пандемията от Ковид и да работят заедно с групата на индустриализираните държави от Г-20, за да се уверят, че парите могат да бъдат разгърнати по-бързо и ефективно, ако възникне друга глобална криза.

Тя предложи увеличаване на регионалния капацитет за производство на ваксини, за да се създадат регионални производствени хъбове, които ще могат да обслужват своите региони.

В Туитър Фон дер Лайен написа, че „следващата пандемия не може да ни хване неподготвени“. Тя съобщи, че страните от Г-7 са се договорили да „подсилят глобалната здравна архитектура, да увеличат капацитета на регионални центрове за производство на ваксини, да подсилят финансирането (не уточнява на какво), да разширят универсалното здравно покритие"

Не ви се вярва че ни точат балтията?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3332 -: Май 21, 2023, 13:42:25 »
Особено важно, след разкритието тези дни на един от клана Кенеди, как в същност производителите и възложителите са служби и военни на сащисаните...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3333 -: Май 21, 2023, 16:51:14 »
Особено важно, след разкритието тези дни на един от клана Кенеди, как в същност производителите и възложителите са служби и военни на сащисаните...

„Das EU-Parlament sperrt uns aus, wenn unsere Ermittlungen Abgeordnete betreffen“

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/politik/das-eu-parlament-sperrt-uns-aus-wenn-unsere-ermittlungen-abgeordnete-betreffen/ar-AA1bqAUl?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=472c6f8164f14f5897a29ee929329131&ei=47

Ами по време на  "пандемията" УС-военните даваха по-важните информации, та битият- бит, ваксинираният- ваксиниран  и т.н. по познатият ред. :i_laughing:
P.S. Зеленото по повод русата Урсуз.




Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9513
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3334 -: Май 21, 2023, 20:03:09 »
Ма ние знаем, че ни я точат, ама и знаем, че от нас си зависи дали ще успеят. И сега ако не вярвате, че дяволът се вселява в прокълнатите души, не знам кога ще повярвате. Лайняната не говори от бръмбарите в главата си, друг говори вместо нея. Апокалипсисът си тече.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8804
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3335 -: Май 30, 2023, 08:20:58 »
В началото на февруари Кевин МакКернан, главен научен директор по медицинска геномика, извършва секвениране на двувалентните бустерни ваксини на Moderna и Pfizer, когато прави напълно неочаквано откритие: пробите от двувалентните бустерни ваксини на Pfizer и Moderna са замърсени с ДНК, която съдържа гена на шиповия протеин в себе си.  Самовъзпроизвеждащите се ДНК плазмиди, съдържащи гена на шиповия протеин, са неразделна част от производствения процес за направата на ваксините на Pfizer и Moderna срещу Ковид. Въпреки това те трябва да бъдат изчистени и да не присъстват в крайния продукт, инжектиран на хора.

ДНК! Тази, която може да се вгради в човешката ДНК завинаги и за което официалните "учени" многократно ни успокояваха, че "ваксините" мРНК съдържат само РНК и нямало начин, да се вградят в човешката ДНК!

Честито на набодените, някои вече сте ГМО същества, нямахте силата да се противопоставите на сатанизма.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9513
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3336 -: Юни 01, 2023, 15:03:56 »
Аз материал на тая тема съм пускала още в самото начало на набождането, беше от някаква немкиня на английски език. Тогава модераторката нали се хилеше и затри много материал, щата ставал само за смях, та сигурно няма да мога да го намеря. Но жената заедно с всички останали опасения покрай тия нови и неминали стандартни изпитания вакси много надлежно обясняваше, та си спомням, че и аз обяснявах, че даже да са изпитвани и одобрени, самото им въвеждане в производство иска една година, за да може да се унифицира и да има сигурност, че всички партиди ще излизат еднакви.

А, запазила съм линка на компа
Interview with Dr. Vanessa Schmidt-Kruger
Hearing # 37 of German Corona Extra-Parliamentary Inquiry Committee
30 January, 2021
http://enformtk.u-aizu.ac.jp/howard/gcep_dr_vanessa_schmidt_krueger/?fbclid=IwAR1we4j8kJ3fwyLajLkvvqsx2KVKtBp82Y44Y8QtOU70qYbQ_ZsylPYDDNk

Там има много инфо срещу т.н. ваксини, обаче в случая по повод горното
The first point is that the BioNTech vaccine that is currently already being used is not highly purified, it contains contaminants of certain components. This is in the EMA’s Open Assessment Report, the Agency that has granted the authorisation to this vaccine. The EMA has written this report, and covers this point.

The problem that BioNTech had is that in the clinical phase the product, i.e. the RNA, was produced with completely different techniques to how it is being produced now. During the clinical phase they only needed small volumes of vaccine, they were able to use very expensive techniques that delivered highly purified end products. Now that they have entered mass production, that is no longer possible, they have had to switch to lower-cost processes...

Много начини на замърсяване има при неизпитан продукт и при вкарването му набързо в производство, който иска, да си чете. Даже и да не са искали нарочно да ни тровят, тоя текст е достатъчен да не искаш ваксините
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3337 -: Юни 01, 2023, 18:46:58 »
Цитат на: kаily
Даже и да не са искали нарочно да ни тровят, тоя текст е достатъчен да не искаш ваксините

1. Не вярвам в добронамереността на върхушките. Особено на евроатлантическите сатанисти.
2. Дори когато става въпрос за истински ваксини (каквито тези с РНК абсолютно не са!),
пак партидите за върхушката (неправилно наричана "елит") ще са различни от тези за обикн. хора.
3. Не вярвам в случайности.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23736
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3338 -: Юни 01, 2023, 22:08:20 »
Quote (selected)
4000-годишно ДНК разкрива тайните на чумата
Екип от изследователи са открили ДНК на бактериите, причинили чумата, в човешки скелетни останки
...
Изследователите не могат да кажат дали болестта, причинена от бактериите, би била лека или фатална, добавя той. Хората в района на Съмърсет изглежда са починали от травма - не от болест, според изследването.
https://www.vesti.bg/lyubopitno/4000-godishno-dnk-razkriva-tajnite-na-chumata-6169541
И преди 4000 години същата диагноза - жертва на чумата с придружаваща фрактура на черепа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23736
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3339 -: Юни 12, 2023, 21:12:59 »
Quote (selected)
"Бионтех" е изправена пред съд в Германия заради ваксината срещу Ковид
От общо 192 милиона ваксини, поставени в Германия, Научният институт "Паул Ерлих" е получил 338 857 съобщения за предполагаеми странични ефекти, от които 54 879 случая се считат за сериозни. "Симптомите са много различни, вариращи от инсулт до тромбоза и сърдечни заболявания", казва Йоахим Сезар-Прелер, друг германски адвокат, който представлява 140 клиенти в подобни съдебни дела.

Компания "Бионтех", която разработи една от основните ваксини срещу КОВИД-19 съвместно с американската компания "Пфайзер", е изправена пред съд в Германия заради препарата си, предаде АФП. Ищцата е ваксинирана, като твърди, че е получила странични ефекти и иска обезщетение. Първото заседание се състоя днес и започна с процедурни въпроси. Съдът в Хамбург е първият, който разглежда иск за обезщетение.
https://glasove.com/novini/bionteh-e-izpravena-pred-sad-v-germaniya-zaradi-vaksinata-sreshtu-kovid
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3340 -: Юни 12, 2023, 21:31:38 »
Анонимката миналата седмица си прави изследвания - кръв, биохимия и т.н.
Оказа се че ако си направи и изследване за антитела на ковид се получава по-евтино.
Предполагам че държавата нещо им плаща за да събира статистика.
Тя се ваксинира навремето не със Спутник, а с Ковивак - класическата ваксина от убити вируси.
Антителата ги има.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 830
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3341 -: Юни 13, 2023, 19:35:42 »
... Ковивак - класическата ваксина от убити вируси.
...
Как може да има ваксина от убит вирус, който не съществува ?  :nuts: Очевидно за не-умността граници не съществуват. Руските т.н. "ваксини срещу ковид 19" са същата безумица и безсмислица както другите "ваксини срещу ковид 19", само дето не могат да достигнат вредността на месинджер РНК душегубките на Пфайзер и Модерна. Но е адски тъпо да се бодеш с алхимични бози, заджуркани от "атенюирани изолирани вируси SARS co v 2" /ковивак/ :nuts: , или пък течности обогатяващи сатанистката шефка на Роспотребнадзор Анна Попова/"епивак"/. Руските шарлатани са като невинни дечица, мелкие пижони, в сравнение с рогатите космати уроди отвъд водата. Но са си шарлатани. Не си инжектирайти глупости в телата.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23736
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3342 -: Юни 13, 2023, 19:41:21 »
Quote (selected)
Антителата ги има.
Тая история с антителата е време да се разсмърди.
Според старата медицина антитела има само когато в организма има тела с които да се борят.
Няма ли нашественик, антителата се разпадат бързо, ако останат почва автоимунна реакция и там не е добре.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3343 -: Юни 13, 2023, 20:29:17 »
... Ковивак - класическата ваксина от убити вируси.
...
Как може да има ваксина от убит вирус, който не съществува ?  :nuts: Очевидно за не-умността граници не съществуват. Руските т.н. "ваксини срещу ковид 19" са същата безумица и безсмислица както другите "ваксини срещу ковид 19", само дето не могат да достигнат вредността на месинджер РНК душегубките на Пфайзер и Модерна. Но е адски тъпо да се бодеш с алхимични бози, заджуркани от "атенюирани изолирани вируси SARS co v 2" /ковивак/ :nuts: , или пък течности обогатяващи сатанистката шефка на Роспотребнадзор Анна Попова/"епивак"/. Руските шарлатани са като невинни дечица, мелкие пижони, в сравнение с рогатите космати уроди отвъд водата. Но са си шарлатани. Не си инжектирайти глупости в телата.

Написал съм това което ми е останало в главата от вестникарски публикации.
Иначе ето от разработчика.

КовиВак (Вакцина коронавирусная инактивированная цельновирионная концентрированная очищенная)
Форма выпуска:
Сусп. д/в/м введения 0.5 мл/доза: амп. 10 шт. Сусп. д/в/м введения 0.5 мл/доза: фл. 10 шт. Сусп. д/в/м введения 2.5 мл/доза: фл. 10 шт.
Условия хранения:
Хранить при температуре от 2 до 8°С включительно. Замораживание не допускается.

https://chumakovs.ru/products/

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3344 -: Юни 18, 2023, 18:12:18 »
Кайли, това специално за теб.

Минздрав Франции сообщил о выдуманных цифрах о госпитализациях и смертях в период COVID-19

Первоисточник публикации: https://politikus.info/events/152812-minzdrav-francii-soobschil-o-vydumannyh-cifrah-o-gospitalizaciyah-i-smertyah-v-period-covid-19.html
Politikus.info

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23736
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3345 -: Юни 24, 2023, 15:58:07 »
Quote (selected)
Разузнаването на САЩ не успя да докаже, че ковид е изпуснат от лаборатория
Няма безспорни доказателства за тази хипотеза, пише в разсекретен от Байдън доклад
...
Заключенията в доклада няма да зарадват привържениците на теории на конспирацията - най-общо цялата разузнавателна общност на САЩ не е успяла да установи, въпреки задълбочените проучвания, пряко доказателство, че вирусът е изтекъл от лаборатория.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/razuznavaneto-na-sasht-ne-uspya-da-dokazhe-che-kovid-e-izpusnat-laboratoriya
За мен като конспиралог този доклад окончателно ме убеждава.
Не очаквах да установят че е лабораторен, щото после трябва да тръгнат по нишката - кой кога го е поръчал, финансирал. А там надниича един достолепен американски бивш шеф на здравеопазването - Фаучи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23736
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3346 -: Юли 04, 2023, 06:38:02 »
Quote (selected)
Сертификатите за преболедуване и отрицателен тест за COVID-19 отпадат. Тези документи няма да са в сила от утре – 04.07.2023 г. по заповед на министъра на здравеопазването.
Възможно остава само издаването на сертификати за ваксинация. Те са единствените документи, които ще бъдат генерирани на сайта на Националната здравноинформационна система - his.bg.
https://glasove.com/novini/otpadat-sertifikatite-za-preboleduvane-i-otritsatelen-test-za-covid-19
Няма значение дали си с отрицателен тест, дали си преболедувал няколко пъти, не се ли ваксинираш си унтермаш.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3347 -: Юли 09, 2023, 22:18:24 »
Конкретно за ваксинирането има вече ясни данни по държави за дял ваксинирани и загубен живот. Данните са еднозначни, като гимназиалните знания по математика са достатъчни за преценка. Не знам защо се мълчи. Само предположение, ако се сложат на масата, сигурно ще има доста мнения антиваксърите да бъдат закарани групово до Нюрнберг и след това присъдите им да се изпълнят публично.

Като тази антиваксърка ли: „Erst die Kür, dann die Pflicht – jetzt steht Biontech vor Gericht“?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3348 -: Юли 09, 2023, 23:09:16 »
Кой е казвал, че ще са ваксинира само с пистолет, опрян до главата?
Този познаваш ли го и какъв е?
https://www.youtube.com/watch?v=6zyXmNDyK-o
За дискриминацията срещу неваксинираните все още чакам да разбера в какво се е изразявала, като посочих единственото познато ми - влизане в мол след тестване, което в някои случаи беше безплатно, а след това зверски повишено на 5 лева, поне в София. Имаше изисквания и за самолетните полети, но следваха международни изисквания, а не произлизаха от България. Нямам спомени и ще съм благодарен да ми се припомни дали неваксинирани не са били допускани в транспорт, магазини (извън моловете), на работа... Има официална документация по мерките за ковид, не твърдя, че съм чел цялата, но основните заповеди и прочие съм изчел лично, имам ги и в компютъра си. Там такива неща няма. С благодарност очаквам да опресня паметта си.

Спомням си за команчи, когато ни тролеше, че отивал на кръчма, понеже бил ваксиниран. А ние, неваксинираните да сме завиждали. Искаш ли да му потърсиш коментара?
Позицията на команча също дълбоко не одобрявам, за протокола. А неодобрението не е само към дейци на Възраждане, а и към депутата от друга партия - лицето чорбанов например. Има и от други партии, дето трупаха гласове от трупове.
И все пак всички помним как беше, та да се прилага "специалитета" да се пренаписва историята да е такава, каквато ни се иска, а не както беше. Както се казва в една известна книга, героят споделя, че не му се е искало да бъде така, но е било именно така.

Не знам доколко повторението не е досадно, но 3.7 години средно намаление на продължителността на живота в България (документиран факт) за период от от порядъка на 2 години е нещо чудовищно и по мое мнение не е редно да се подминава. Част от това нещо е било непредотвратимо, но част - да. Няколко пъти излагах предложение самостоятелно (не поради мързел, а за доверие в резултатите) да се съпоставят нивата на ваксинирани и степента на намаляване продължителността на живота в различни страни (не специално подбрани, а системно).

Пак за съпоставка. Най-спекулативните и откровено шарлатански и манипулативно завишени "сметки" за изгубен живот (никой не е безсмъртен) от Чернобил отиваха до 1-1.5 милиона години, за целия свят. За България, 6.5 милиона население и 3.7 години изгубен живот на човек, това прави...

Само че за мен намалението на продължителността на живота е следствие от отказа на лечение, който ваксърите наложиха. И ако някой е за съд в Нюрнберг, това са те.

Защото за мен мерките, наложени заради тази псевдопандемия са основната причина за намалението на живота. Заедно с нехайството на българина към здравето му, водещо до голям брой хронични заболявания, които при отказ от лечение до какво водят?

Да казвам ли, че на мен ми беше отказан планов прием в болница заради проблеми с гръбнака и трябваше да минавам през спешно отделение, в което пък нямаше разделение между болни от ковид и здрави хора?! Това пак ли на антиваксърите се дължи?

Да питам ли защо искаха сертификат за ваксиниране или преболедуване за да влезеш в мол, кръчма, кино etc. Кой е дискримиирания в случая? За ултиматумите „или се ваксинираш или напускаш“ няма да споменавам, защото не знам до колко получиха разпространение у нас, но в световен мащаб ги имаше.

Какво стана с естествения произход на вируса? Намериха ли най-после междинния гостоприемник? При SaRS-Cov1 и MERS бяха нужни не повече от 6 месеца за това. За финансирането на изследванията именно на корона вирусите в прилепите ще говорим друг път.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3349 -: Юли 09, 2023, 23:33:01 »
И за да се приключи веднъж завинаги с обвиненията към неваксиниралите се срещу covid-19, ще цитирам нещо от аналитичния доклад за дейностите, свързани със здравното обслужване на населението, в отговор на пандемията от COVID-19 за периода 01 март 2020 г. – 31 май 2021 г.:

Quote (selected)
Позициите на България по отношение на заболяемост, смъртност и общ леталитет от SARS-CoV-2 спрямо останалите страни от ЕС не показват еднозначна връзка на тези показатели. При низходящо ранжиране на показателите България заема 21-во място по заболяемост, но трето по смъртност и първо по общ леталитет. Причините за тези съотношения имат комплексен характер – възрастова структура на населението, заболяемост от сериозни хронични болести, множество социално-икономически причини, поведенчески фактори и др. Безспорна е и връзката със състоянието и функционирането на здравната система, с нейния ресурс и адекватно управление в процеса на възникване и развитие на инфекцията SARS-CoV-2. Особено тревожен е фактът, че в България заболелите от инфекцията са сравними с данните на средноевропейско ниво, докато смъртността е водеща дори в световен мащаб. Този факт може да се интерпретира по три начина: или у нас действа някакъв уникален фактор, който е причина за тези високи нива на смъртност, или здравната ни система се е справила изключително зле, или регистрацията на инфектираните и заболелите е недостоверна и непълна.

Има ли нужда да акцентирам, както Джиджи обича или ще се справиш сам?

Да те питам ли и дали ще има втори такъв доклад или имайки предвид последното изречение от цитата, правителството ще реши да не рискува повече?
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3350 -: Юли 09, 2023, 23:51:36 »
Късно видях коментара за отклоняване, в другата тема.
Не възразявам за изтриването му там (въпреки немалка връзка с темата) и го пренасям тук.

Quote (selected)
България, ваксинирани 30%, 3.3 години намалена продължителност на живота за 2020-2021
Австрия 82%, 0.3 години
Белгия 80%, 0.1 години
Франция 80%, 0.2 години
Германия 76%, 1.0 години
Гърция 74%, 1.1 години
Чехия 66%, 1.5 години
Унгария 62%, 1.5 години
Полша 58%, 1.5 години
Словакия 45%, 2.8 години
Румъния 42%, 2.3 години
П.С. Деятелите на Възраждане дали са знаели тези неща?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3351 -: Юли 09, 2023, 23:58:45 »
И за да се приключи веднъж завинаги с обвиненията към неваксиниралите се срещу covid-19, ще цитирам нещо от аналитичния доклад за дейностите, свързани със здравното обслужване на населението, в отговор на пандемията от COVID-19 за периода 01 март 2020 г. – 31 май 2021 г.:

Quote (selected)
Позициите на България по отношение на заболяемост, смъртност и общ леталитет от SARS-CoV-2 спрямо останалите страни от ЕС не показват еднозначна връзка на тези показатели. При низходящо ранжиране на показателите България заема 21-во място по заболяемост, но трето по смъртност и първо по общ леталитет. Причините за тези съотношения имат комплексен характер – възрастова структура на населението, заболяемост от сериозни хронични болести, множество социално-икономически причини, поведенчески фактори и др. Безспорна е и връзката със състоянието и функционирането на здравната система, с нейния ресурс и адекватно управление в процеса на възникване и развитие на инфекцията SARS-CoV-2. Особено тревожен е фактът, че в България заболелите от инфекцията са сравними с данните на средноевропейско ниво, докато смъртността е водеща дори в световен мащаб. Този факт може да се интерпретира по три начина: или у нас действа някакъв уникален фактор, който е причина за тези високи нива на смъртност, или здравната ни система се е справила изключително зле, или регистрацията на инфектираните и заболелите е недостоверна и непълна.

Има ли нужда да акцентирам, както Джиджи обича или ще се справиш сам?

Да те питам ли и дали ще има втори такъв доклад или имайки предвид последното изречение от цитата, правителството ще реши да не рискува повече?
Ще ми е интересно да прочета доклада на кубинското правителство, отчитайки демографията на Куба, здравната им система, липсата на ваксиниране със съмнителни субстанции и намалена средна продължителност на живота за 2020-2021 само с 4 години (повече и от България).

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3352 -: Юли 10, 2023, 00:09:54 »
И за да се приключи веднъж завинаги с обвиненията към неваксиниралите се срещу covid-19, ще цитирам нещо от аналитичния доклад за дейностите, свързани със здравното обслужване на населението, в отговор на пандемията от COVID-19 за периода 01 март 2020 г. – 31 май 2021 г.:

Quote (selected)
Позициите на България по отношение на заболяемост, смъртност и общ леталитет от SARS-CoV-2 спрямо останалите страни от ЕС не показват еднозначна връзка на тези показатели. При низходящо ранжиране на показателите България заема 21-во място по заболяемост, но трето по смъртност и първо по общ леталитет. Причините за тези съотношения имат комплексен характер – възрастова структура на населението, заболяемост от сериозни хронични болести, множество социално-икономически причини, поведенчески фактори и др. Безспорна е и връзката със състоянието и функционирането на здравната система, с нейния ресурс и адекватно управление в процеса на възникване и развитие на инфекцията SARS-CoV-2. Особено тревожен е фактът, че в България заболелите от инфекцията са сравними с данните на средноевропейско ниво, докато смъртността е водеща дори в световен мащаб. Този факт може да се интерпретира по три начина: или у нас действа някакъв уникален фактор, който е причина за тези високи нива на смъртност, или здравната ни система се е справила изключително зле, или регистрацията на инфектираните и заболелите е недостоверна и непълна.

Има ли нужда да акцентирам, както Джиджи обича или ще се справиш сам?

Да те питам ли и дали ще има втори такъв доклад или имайки предвид последното изречение от цитата, правителството ще реши да не рискува повече?

Ще ми е интересно да прочета доклада на кубинското правителство, отчитайки демографията на Куба, здравната им система, липсата на ваксиниране със съмнителни субстанции и намалена средна продължителност на живота за 2020-2021 само с 4 години (повече и от България).

Намираш, прочиташ, коментираш. Нали не очакваш аз да ти го намеря?

И да ти напомня, че изместваш темата - аз коментирам само ситуацията в България. И горният доклад се отнася само за България, не и за Куба (или Русия, ако предпочиташ).
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3353 -: Юли 10, 2023, 00:14:39 »
За последното изречение
Quote (selected)
Този факт може да се интерпретира по три начина: или у нас действа някакъв уникален фактор, който е причина за тези високи нива на смъртност, или здравната ни система се е справила изключително зле, или регистрацията на инфектираните и заболелите е недостоверна и непълна.
Не виждам някакви проблеми  в него. Сравнението на дела ваксинирани може да помогне за първата възможност (както и отношението към мерките от някакъв момент нататък), за второто от някакъв момент нататък е трудно оспорим факт, третото - също. Не виждам причина за "или", тоест алтернативност на трите фактора. За мен интерпретацията включва и трите неща. Данните насочват към първото, като основен фактор, без да се изключват другите две. Впрочем третото е валидно вероятно навсякъде по света.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3354 -: Юли 10, 2023, 00:24:42 »
За последното изречение
Quote (selected)
Този факт може да се интерпретира по три начина: или у нас действа някакъв уникален фактор, който е причина за тези високи нива на смъртност, или здравната ни система се е справила изключително зле, или регистрацията на инфектираните и заболелите е недостоверна и непълна.

Не виждам някакви проблеми  в него. Сравнението на дела ваксинирани може да помогне за първата възможност (както и отношението към мерките от някакъв момент нататък), за второто от някакъв момент нататък е трудно оспорим факт, третото - също. Не виждам причина за "или", тоест алтернативност на трите фактора. За мен интерпретацията включва и трите неща. Данните насочват към първото, като основен фактор, без да се изключват другите две. Впрочем третото е валидно вероятно навсякъде по света.

Е, аз виждам - че не сме уникални в „нежеланието“ си да се ваксинираме. Ще търсим ли каква е степента на ваксинация в Горна Волта например?

Вече казах, че за мен основен е вторият фактор, имайки предвид и горчивия си опит със здравната ни система. Третия фактор също е от голямо значение.

Целият този спор ми напомня за онзи виц за сексуалния маниак и психиатърът, който постоянно ми рисувал цици.

И да попитам - какво стана с доклада на комисията, назначена от Асена Сербезова, докато беше министър на здравеопазването? Готов ли е или комисията беше скоропостижно разтурена за да не рискуват излишно политиците?
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3355 -: Юли 10, 2023, 01:01:52 »
За последното изречение
Quote (selected)
Този факт може да се интерпретира по три начина: или у нас действа някакъв уникален фактор, който е причина за тези високи нива на смъртност, или здравната ни система се е справила изключително зле, или регистрацията на инфектираните и заболелите е недостоверна и непълна.

Не виждам някакви проблеми  в него. Сравнението на дела ваксинирани може да помогне за първата възможност (както и отношението към мерките от някакъв момент нататък), за второто от някакъв момент нататък е трудно оспорим факт, третото - също. Не виждам причина за "или", тоест алтернативност на трите фактора. За мен интерпретацията включва и трите неща. Данните насочват към първото, като основен фактор, без да се изключват другите две. Впрочем третото е валидно вероятно навсякъде по света.

Е, аз виждам - че не сме уникални в „нежеланието“ си да се ваксинираме. Ще търсим ли каква е степента на ваксинация в Горна Волта например?

Вече казах, че за мен основен е вторият фактор, имайки предвид и горчивия си опит със здравната ни система. Третия фактор също е от голямо значение.

Целият този спор ми напомня за онзи виц за сексуалния маниак и психиатърът, който постоянно ми рисувал цици.

И да попитам - какво стана с доклада на комисията, назначена от Асена Сербезова, докато беше министър на здравеопазването? Готов ли е или комисията беше скоропостижно разтурена за да не рискуват излишно политиците?
Не става въпрос за желанието за ваксиниране, а за връзката смъртност-ваксиниране. Не е едно и също.
За Куба примерът е удачен, защото се очаква, че там здравната система не е като нашата или пък е колабирала в някакъв момент (само хипотеза).
По мое мнение, третото е най-безсмисленото. Очевидно е, че броят заразени и боледуващи е бил много над регистрираните (персонален опит включително). Броят на регистрираните е съмнителна величина, особено в България, броят на умрелите и продължителността на живота са факти. Ако хипотетично допуснем, че са били регистрирани всички заразени и заболели, какво щеше да промени това? Технически може би само щеше да намалее и то малко, отчитаната смъртност при заболелите, без да промени броя на умрелите.
А каквито и доклади да напишат някакви български комисии, в условията на сегашния невероятен упадък на държавността, ще са безсмислени. Очакванията са, че ще се пишат глупости, а ако се напишат читави неща пък, няма да вярваме.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9513
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3356 -: Юли 10, 2023, 01:40:22 »
Ваксите, Калино, са безсилни срещу тоя род вируси. Науката знае това от десетилетия. Казва го ясно и докторът пред ЕК, чието видео те насочих да изгледаш. Още повече неизпитани и неодобрени вакси. ЕМА още не е одобрила ваксата, нали?
Всичко е бизнес за поръчителите и смърт за потърпевшите, смърт от руска рулетка.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3357 -: Юли 10, 2023, 11:26:21 »
kaily, бих се радвал ако уважите темата за изкуството. Не помня в кой град живеете, но ако е Париж, ще се радваме да споделите нещо за музеите. Темата е за почитатели по-скоро, но ако се посети и от специалисти, не бихме възразили.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3358 -: Юли 10, 2023, 19:43:15 »
България, ваксинирани 30%, 3.3 години намалена продължителност на живота за 2020-2021

При всичкото ми уважение към статистиката, да се прави сравнение на базата на една-едничка година е антинаучно. Има статистики и в обратната посока (доколкото си спомням, Нова Зеландия например). При това тези статистики са горе-долу като средната температура в една болница: има възрастови променливи, които, ако не са отчетени (например възрастов състав на дадена страна), могат да изкривят картинката. Без достъп до оригиналния анализ е много трудно да се вярва, като се има пред вид колко политизирана стана тази тема.
Данните обозначени за съответната година са средни, заедно с тези за предишните 2 години. В този смисъл не е една година, но е една точка, което също не е научно. Сравненията са за 2019, като последна пред-ковидна, а данните за 2021 г включват 2019 и 2020. Пълната картинка ще е през септември, с официалното публикуване на данните за 2022, включващи и 2021 и 2020, тоест ковидните години.
Тенденцията предишния четвърт век (границата на лесно достъпните данни) е за непрекъснато повишение на средната продължителност на живот, с по няколко десети от годината годишно.
Нова Зеландия е островна държава и очевидно има неща с такива държави, които се нуждаят от още проучване. И в Европа има такава аномалия - Кипър, с умерено ниво на ваксиниране и ниска допълнителна смъртност (72% ваксинирани, 0.2 години изгубени), но сравнено с другата островна държава Малта (88% ваксинирани, повишение на продължителността на живот 0.6 години) нещата пак изглеждат сходими. Впрочем за Нова Зеландия аномалията не е сериозна (81% ваксинирани, 0.1 година изгубена).

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3359 -: Юли 10, 2023, 20:39:02 »
Товада се търси корелациямежду количество ваксинирани исредна продължителност на живота е измислица и манипулация.
Има десетки фактори от които зависи средната продължителност и неотчитането им е, виж по горе.  :smokin:
И един въпрос 2023 като няма ковид, продължителността ще се вдигне с пет години* или как?
--------------------------------------------
*пет щото ще почнат да възкръсват, ваксаните  :m1273: