Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 10:28:59

Автор Тема: Казахстан  (Прочетена 23956 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #180 -: Януари 10, 2022, 16:11:25 »
Казахстан хотели превратить в еще одну «анти-Россию»?
Такое заявление сделал президе

Когато задаваш въпрос, това не е заявление
А Яндекс.ру не е най добрият пример за независима журналистика
Намотават като вентилатор прокитайска и антируска пропаганда

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #181 -: Януари 10, 2022, 16:15:24 »
Къде съм казал, че Путин е виновен? Той прави това, което го принуждават.
Моята реакция беше, на глупавите твърдения, че той - дядя Вова - няма интерес от руски войски в Казахстан.
П.П. Има и още как - погледнете картата. Само още един "враг" му трябва на Путин... и Русия току се превърнала в островна държава... оная островна империя от романите на братята...
А като към всичко това прибавим и любящата желязна прегръдка на тов. Си, раб'тата става хептен епек..
Тъй, че глупостите за липса на интереси ги пласирайте другаде...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Памфуций

  • Гост
Re: Казахстан
« Отговор #182 -: Януари 10, 2022, 16:18:10 »
ми той Путин според линка ти се съгласил, пък според твоята интерпретация е инициатор...

или и ти като другите полу-нещоситам имаш трудности с възприемането на смисъла на писмен текст?

та що лъжеш тъй на дребно, барми?
Всъщност лъжецът си ти. Барми не уточнява никъде чия е инициативата.
Не че не е доказвано многократно, че лъжеш на дребно, да не говорим, че и тролиш, т.е. нарушаваш собствените си правила:

Quote (selected)
"Как отмечал Касым-Жомарт Кемелевич, их [вооруженных людей] нападение на Казахстан, а, по сути, это нападение на страну, на Казахстан, явилось актом агрессии. Полностью с этим согласен", - подчеркнул Путин.

Путин се позовава на Токаев, който вече е оповестил една обща позиция и така потвърждава и утвърждава тази позиция и подчертава, че е тяхна обща позиция.   


не се притеснявай, барми няма да ти отнеме палмата на доказан лъжец във форума.
колкото и да се излагаш, това горе остава за поколенията -
до какви инсинуации и смешки си готов да паднеш, само и само да уязвиш опонент.
и текстовете на барми си седят, и линка. па ти обяснявай как според теб барми казал друго.....

квобешетам, сър................
« Последна редакция: Януари 10, 2022, 19:04:58 от паралелепипед »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #183 -: Януари 10, 2022, 16:29:34 »
Путин към ОДКС: Няма да позволим цветни революции в страните ни!  :sniperer:

Посолството на Казахстан в София:

„Отразяването на събитията в някои чуждестранни медии оставя неприятни впечатления, че казахстанското правителство преследва мирни демонстранти. Нашите сили за сигурност влязоха в битка с агресивни тълпи, които извършиха нагли терористични актове. Предвид размера на дезинформацията и бързо развиващата се ситуация в Казахстан нека не правим прибързани заключения и да позволим да се проведе пълно разследване, за да се разкрие истината“
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #184 -: Януари 10, 2022, 16:33:10 »
Къде съм казал, че Путин е виновен? Той прави това, което го принуждават.
Моята реакция беше, на глупавите твърдения, че той - дядя Вова - няма интерес от руски войски в Казахстан
.

Казваш
Дядя Вова как всегда прав... Казахстан атакуют враги - как в Венгрия, Чехия, Украина, Грузия... ну и конечно Финляндия...
Но Путин повтаря думите на президента. Ако някой лъже - не е Путин
А интерес няма дори поради простия факт, че вече сте си изградили олигофренската версия. Знаеш ли как да познаеш олигофрена? Ще ти кажа:
Когато американците искат да разположат АМЕРИКАНСКИ войски в България, олигофрените викат "това са войски на НАТО, а ние сме в НАТО. Когато пет държави от ОДКБ изпратят войски някъде, олигофрените викат "това са руски войски".

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #185 -: Януари 10, 2022, 16:34:53 »
Глава департамента МВД Казахстана по Жамбылской области генерал-​майор Жанат Сулейменов покончил жизнь самоубийством.

И други ще ги "самоубиват", за съжаление руските барети завзеха летищата и няма да гледаме падащи хора от колесниците на излитащи американски самолети.
Вие си ги избрахте!

Памфуций

  • Гост
Re: Казахстан
« Отговор #186 -: Януари 10, 2022, 16:35:25 »
Чудно как ще реагираш. ако някой направи преврат тук и настани американците да му пазят властта.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #187 -: Януари 10, 2022, 16:39:33 »
Чудно как ще реагираш. ако някой направи преврат тук и настани американците да му пазят властта.

Американците отдавна ни направиха преврата, окупираха ни, поставиха свои марионетки да им пазят властта, последните са киро-кокорчовците, и аз реагирам от когато ни набутаха в НАТО!!! Без да ни питат!
Вие си ги избрахте!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #188 -: Януари 10, 2022, 16:45:46 »
Ще му дойде реда и на Токаев. Друго ми е интересно. Как си представяте, че Русия не следи внимателно обстановката в съседните държави? За какво са посолствата и агентурата? Па и контактите на високо ниво по всякакъв повод. В сложната обстановка в последните 20 години, Путин се държи адекватно. Играе шах на много дъски и добре се справя. Надявам се да мисли отговорно и за достоен заместник един ден. Тази огромна държава не бива да попадаа в ръцете на случаен човек. Като Горбачов и Елцин. Отговорността е огромна.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #189 -: Януари 10, 2022, 16:48:06 »
 :thup:
Вие си ги избрахте!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #190 -: Януари 10, 2022, 16:55:08 »
"Но Путин повтаря думите на президента. Ако някой лъже - не е Путин"
Разбира се дядя Вова не лъже. Той си има за това лъжци. Позната ни е историята - от Финландия изпратиха писмо... от Унгария изпратиха писмо...от Чехо-словакия -също...  :smokin:
Да не споменавам писмата от Грузия и Украйна...
П.П. Сега да чакаме писмо от Армения - защото, както се вият облаци около тов. Пашинян, нищо чудно и в Армения да се появят "окупатори"...
Апропо - що се отнася до това, че дядя Вова е непричом:
Думите на тов. Токаев днес  към дядя Вова:
 Особые слова благодарности хотел бы выразить Президенту Российской Федерации Владимиру Владимировичу Путину за проявленное понимание и быстрое решение вопроса об отправке миротворческого контингента ОДКБ в Казахстан.
Да се надявам, че Лиска тоя път няма да рече, че сайта на Кремъл лъже като Яндекс :lol:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #191 -: Януари 10, 2022, 16:56:28 »
Друго ми е интересно. Как си представяте, че Русия не следи внимателно обстановката в съседните държави

За мен по-интересно е защо бармалеите си мислят, че Русия не може да има никакви интереси като велика държава и право да ги защитава.“ Никога не съм чул от бармалеите да бичуват американските въоръжени намеси по целия свят. Питайте бармата и той ще ви излъже, че американците в Сирия имат право да са там.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #192 -: Януари 10, 2022, 17:04:27 »
Лъжеш... лъжеш... и пак лъжеш...
Дедо ви Барим и във форума на Сега, и тук е казвал, че не прави разлика между политиките на Америка и Русия...
И не веднъж е заявявал, че и руснаците и американците са му през дедовът... и ви е приканвал и вие да им теглите майната, и да си гледате хладилниците... Както и поне десет пъти е разказвал вица за руснака - дет' пикал пред мавзолея...
Само, че вие сте готови да псувате американците, но само като си помислите за дедо ви Иван, и мозъците ви стават на буци...
Но не е ваша вината - окалъпени сте в калъпа на братската българо-съветска дружба, и тъй окалъпени ще си идете. А тия, след вас, ще търсят преводач от руски
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #193 -: Януари 10, 2022, 17:09:21 »
Мисля, че неправилно тълкувате подавките на Барми. Той се опитва да гледа на нещата обективно и като всеки човек си има своите съмнения. Не приемайте нещата буквално. Барми е човек с богат житейски опит. просто ни задава гатанки. Така мисля аз.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #194 -: Януари 10, 2022, 17:11:45 »
като говорим за истини и лъжи, някой знае ли на колко от украинската граница са разположени рашките
и колко са и на колко от руската граница са укрите и колко са!?!
щото май ще е бая интересно! :cool-1084:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #195 -: Януари 10, 2022, 17:33:55 »
Той се опитва да гледа на нещата обективно

Виц на седмицата

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #196 -: Януари 10, 2022, 17:38:00 »
Дедо ви Барим и във форума на Сега, и тук е казвал, че не прави разлика между политиките на Америка и Русия...

Няма как да ти повярвам. Досега не съм те чул да обелиш дума за политиката на Америка. Нито веднъж не си изразявал негативно мнение. Само Русия ти е в устата. Затова не ме цакай със седмици.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #197 -: Януари 10, 2022, 17:53:21 »
"Досега не съм те чул да обелиш дума за политиката на Америка. Нито веднъж не си изразявал негативно мнение. Само Русия ти е в устата. Затова не ме цакай със седмици."
Напълно нормално - в "русофилски" форум - срещу кремлефилите... Почнете да хвалите*... хи... хи... хи... американците, и тях ще коментирам. Но докато в хвалбите ви са "Матушка", "Путин", и "Россия всех силней" такъв ще съм...
* Не ги хвалете, ей... болниците са пълни... место нема :smokin:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #198 -: Януари 10, 2022, 17:57:34 »
Лайномет Бармалеев  успя да ви привика на калния тепих. С една, както винаги цел - да опръска публиката с екскрементите си...
за кой ли път...
« Последна редакция: Януари 10, 2022, 18:10:58 от Bacho Кольо »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #199 -: Януари 10, 2022, 18:01:19 »
Кольо, Кольооо... само толкова ли можеш? Оня - другия - псуваше на майка...
Апропо - Всичко което пиша тук е подкрепено с линкове...
Но понеже сте слаби в *** а силни в устата... можете само да се****те
Апропо - радвам се, че мислиш, че съм "лайномет" - все пак аз цитирам Владимир Владимирович Путин, и твоите "лайна" само потвърждават истината :crying_with_laughter-3302:

айде де.....
« Последна редакция: Януари 10, 2022, 18:48:31 от паралелепипед »
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #200 -: Януари 10, 2022, 18:16:40 »
Напълно нормално - в "русофилски" форум - срещу кремлефилите... Почнете да хвалите*... хи... хи... хи... американците, и тях ще коментирам

Ало, Враца, казах ти да не цакаш със седмици.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #201 -: Януари 10, 2022, 18:19:55 »
А бе, тъй и тъй съм тук, да попитам:
Защо когато "изляза' от форума, после цял ден той дава, че съм логнат? Заради масовката и калабалъка ли?


защото не се излизаш, а затваряш таба. Трябва да направиш логаут.
« Последна редакция: Януари 10, 2022, 18:49:29 от паралелепипед »
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #202 -: Януари 10, 2022, 18:27:30 »
Без да съм много вътре в технологиите, ти рядко си логнат.
Само кога има "мълния" от в-к Правда. :lol:

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #203 -: Януари 10, 2022, 18:28:10 »
Защо когато "изляза' от форума, после цял ден той дава, че съм логнат? Заради масовката и калабалъка ли?

Защото и компютърът не знае дали лъжеш. Мисли си, че го провокираш. Ти много обичаш да провокираш, нале?

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #204 -: Януари 10, 2022, 18:36:19 »
Чудно как ще реагираш. ако някой направи преврат тук и настани американците да му пазят властта.
Ще реагирам рязко отрицателно.. В Пловдив и Павликени няма място за тексаски безграмотници и аризонски наркоманчета.
И сравнението ти е уникално тъпо.
Ако искаш да направиш някакава аналогия питай как ще реагирам , ако някой направи преврат в Канада и "настани там  американците да му пазят властта."

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #205 -: Януари 10, 2022, 18:47:15 »
дедо барми, след като те фанаха в лъжа почна да тролиш.

айде стига се прави на теменужка.

предупреждението е официално.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #206 -: Януари 10, 2022, 19:24:53 »
"дедо барми, след като те фанаха в лъжа почна да тролиш.
айде стига се прави на теменужка.
предупреждението е официално."

Айдаа... нека ти дам повод ...,макар, че както ти казах преди дни, ме е срам от теб...
Апропо - след като те изловихме - в битността на Секуко, че лъжеш - не ти остана нищо друго освен да преминеш в познатия коловоз - спамът...
П.П. Ще ти кажа същото, което казах и на Колю - щом цитирането на думите на руският президент -
Владимир Владимирович Путин - се смятат от теб за спам, то всичко е ясно.
Много по-почтено е да си признаеш - ний сме форум симпатизиращ и поддържащ действията на Москва, и ако допускаме някои, които не са с нас, го правим само за да създадем илюзия, че сме неутрални...
И тъй - замразявай...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #207 -: Януари 10, 2022, 19:33:41 »
"дедо барми, след като те фанаха в лъжа почна да тролиш.
айде стига се прави на теменужка.
предупреждението е официално."

Айдаа... нека ти дам повод ...,макар, че както ти казах преди дни, ме е срам от теб...
Апропо - след като те изловихме - в битността на Секуко, че лъжеш - не ти остана нищо друго освен да преминеш в познатия коловоз - спамът...
П.П. Ще ти кажа същото, което казах и на Колю - щом цитирането на думите на руският президент -
Владимир Владимирович Путин - се смятат от теб за спам, то всичко е ясно.
Много по-почтено е да си признаеш - ний сме форум симпатизиращ и поддържащ действията на Москва, и ако допускаме някои, които не са с нас, го правим само за да създадем илюзия, че сме неутрални...
И тъй - замразявай...

айде стига глупости, голем борец за свобода и правда.
тук в горните постове е доказателството, че излъга тук и сега.

досега няма едно доказателство за това, че съм бил бил излъгал някога.
доказателствата на масата, ако обичаш.
такова елементарно тролене даже бонго и фирмина не са си позволявали, направо обидно за всички четящи тук...

емоционалните си оценки и личните нападки си ги запази за партайгеносетата, тук дикиш не фащат

пъ съ. дори в този си пост успя да пуснеш една яка лъжа - кога съм обявявал казаното от путин за спам?
доказателствата на масата, ако обичаш.

и да, вместо да се мазниш и да се правиш на псевдоблагороден да ми разрешаваш да изпълня задълженията си - вземи се съобрази най-после с правилата тук. Макар и само ей така, щото иначе обиждаш всички останали с поведението си.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #208 -: Януари 10, 2022, 19:41:03 »
fui -

Джокер ДНР

Мои хакеры взломали ряд ресурсов украинских спецслужб. Но это вам не очень будет интересно. А интересно то, что одним из администраторов информационных ресурсов организации, которая стояла за попыткой переворота в Казахстане «Демократический выбор Казахстана» является майор ВСУ Гарбузюк Андрей Николаевич, который служит в Центре информационно-психологических операций в Одессе. Родился 13.12.1981 г. в с. Новая Чертория, Любарского района, Житомирской области. Паспорт: ВМ463793, выданный Любарским РО УМВД Украины в Житомирской обл. 28.01.1998. Загранпаспорт: FN, номер: 633340 от 02.05.2018 года, орган выдавший: 5135. Умные и гордые украинцы не отказали себе в манипуляции над менее умными казахами, чтоле? Ах-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха…

https://t.me/JokerDNR/905



и коментара на полковник касад

Ну а если серьезно, то подполковник ВСУ Гарбузюк, работая под прикрытием беглого назарбаевского министра Аблязова (который сидит в Париже), развернул так называемый "штаб ДВК" на Украине, который призывал к протестам и нападениям на государственные структуры Казахстана.

Так что некоторая часть людей (разумеется не все - украинские ИПСО подлючились уже позже начала протестов), которая на это велась, фактически выходила на протесты по призыву подполковника Гарбузюка из Одессы.
Живите с этим.

https://colonelcassad.livejournal.com/7363291.html


тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #209 -: Януари 10, 2022, 20:30:19 »
брифинг на мид по днешната среща
https://www.youtube.com/watch?v=2tupGbzf608

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #210 -: Януари 10, 2022, 20:49:01 »
брифинг на мид по днешната среща
https://www.youtube.com/watch?v=2tupGbzf608

Това е Русия, от която се възхищаваме.  :thup:
Хи! И от кога журналистите на Ню Йорк Таймс„ почнаха да говорят на руски :smokin:
Всичко върви по план!

Памфуций

  • Гост
Re: Казахстан
« Отговор #211 -: Януари 10, 2022, 21:03:04 »
Quote (selected)
Цитат на: Бонго в Днес в 16:35:25

    Чудно как ще реагираш. ако някой направи преврат тук и настани американците да му пазят властта.

Ще реагирам рязко отрицателно.. В Пловдив и Павликени няма място за тексаски безграмотници и аризонски наркоманчета.
И сравнението ти е уникално тъпо.
Ако искаш да направиш някакава аналогия питай как ще реагирам , ако някой направи преврат в Канада и "настани там  американците да му пазят властта."

Споменал съм американците, защото нали - все за велики сили иде реч. Но за да не бъде аналогията ми "тъпа", нека променя въпроса: Как ще реагираш , ако у нас некой диктатор покани турците да му охраняват властта  :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: Казахстан
« Отговор #212 -: Януари 10, 2022, 21:19:07 »
Quote (selected)
Цитат на: cekyko в Днес в 14:49:05

    ми той Путин според линка ти се съгласил, пък според твоята интерпретация е инициатор...

    или и ти като другите полу-нещоситам имаш трудности с възприемането на смисъла на писмен текст?

    та що лъжеш тъй на дребно, барми?

Всъщност лъжецът си ти. Барми не уточнява никъде чия е инициативата.

лъжеш. барми пуска текста така, че изглежда цитат от путин. което линка опровергава. п.

Не че не е доказвано многократно, че лъжеш на дребно, да не говорим, че и тролиш, т.е. нарушаваш собствените си правила:

Цитат

Quote (selected)
    "Как отмечал Касым-Жомарт Кемелевич, их [вооруженных людей] нападение на Казахстан, а, по сути, это нападение на страну, на Казахстан, явилось актом агрессии. Полностью с этим согласен", - подчеркнул Путин.


Иначе казано, точно каквото аз твърдя. п.

Путин се позовава на Токаев, който вече е оповестил една обща позиция и така потвърждава и утвърждава тази позиция и подчертава, че е тяхна обща позиция.   


не се притеснявай, барми няма да ти отнеме палмата на доказан лъжец във форума.
колкото и да се излагаш, това горе остава за поколенията -
до какви инсинуации и смешки си готов да паднеш, само и само да уязвиш опонент.
и текстовете на барми си седят, и линка. па ти обяснявай как според теб барми казал друго.....

квобешетам, сър................
« Последна редакция: Днес в 19:04:58 от паралелепипед »



Ето затова говоря - нищо от моето мнение не си намерил за уместно да редактираш, под претекст, че нарушава правила. Злоупотребяваш с административните права, за ме тролиш. Особено трагично е, че не разбираш колко жалка работа е този подход и каква интелектуална немощ подсказва. 


ще променям и ушите ше ти плющят. не може да ти да злоупотребяваш с правата си на потребител и да търсиш някакво по специално отношение заради това, че нарушаваш и добрия тон, и правилата на форума, и нормалното човешко поведение.
Докато ви се вързвах и се опитвах да карам възпитано се качихте на главите на всички и почнахте да се оплаквате от това, че главите ни са ръбести и ви убиват, и трее се самоубиваме преди да се осмелим да се обърнем към вас

квобешетам, сър................
« Последна редакция: Януари 10, 2022, 22:17:14 от паралелепипед »

Неактивен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 400
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #213 -: Януари 10, 2022, 21:44:48 »
Споменал съм американците, защото нали - все за велики сили иде реч. Но за да не бъде аналогията ми "тъпа", нека променя въпроса: Как ще реагираш , ако у нас некой диктатор покани турците да му охраняват властта  :smokin:
[/quote]
Да наречеш Токаев диктатор е малко пресилено,нито икономическата власт е в него,а както се оказа и част от силовите структури не му се подчиняват.
На 28.12.2021г. се проведе неофициална среща на страните-членки в ОНД.
http://www.kremlin.ru/events/president/news/67446
От страна на Казахстан присъстват и действащият,и предишния президент,възможно е още тогава да е имало информация за предстоящите събития и да съгласуват действията си.Първите протести започнаха на 02.01.2022г.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #214 -: Януари 10, 2022, 22:03:40 »
нека променя въпроса: Как ще реагираш , ако у нас некой диктатор покани турците да му охраняват властта  :smokin:
Че нали през 2004 г. точно това направихте - поканихте САЩ, да ви пазят и да гарантират добруването ви на гърба на народа ни.
И, с всичката си наглост, нарекохте тази окупация "цивилизационен избор"
« Последна редакция: Януари 10, 2022, 22:09:07 от Bacho Кольо »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #215 -: Януари 10, 2022, 22:50:03 »
Че нали през 2004 г. точно това направихте - поканихте САЩ, да ви пазят и да гарантират добруването ви на гърба на народа ни.
И, с всичката си наглост, нарекохте тази окупация "цивилизационен избор"
Едва ли точно Бонго ги е поканил американците. Нека да кажем, добруването на 3000 семейства се осигурява.
Да, някои трябва да платят за националното предателство - да вкараш чужди воиски които могат и ще станат легитимна цел. Воиски които се подчиняват единствено и само на чуждо правителство. Не са отговорни пред български закон. Колцина от вас гласувате на американски избори? Дори не можете да посетите САЩ без виза ($160). Братя, нали...? :lol:

Как ще се плати националното предателство?
Сещам се само за последното "плащане", това от края на ВСВ и "непрежалимия елит". Още страдаме за него. ;)
 Може да има и други възможности. Хм...
« Последна редакция: Януари 10, 2022, 23:11:34 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #216 -: Януари 10, 2022, 23:17:18 »
То по принцип нищо непрежалимо няма, щото животът продължава, ама не е хубаво да се говори така. Всички сме мравки.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #217 -: Януари 10, 2022, 23:21:21 »
ама не е хубаво да се говори така.
Аз си мислех за англо-американските бомбардировки* над София и загиналите около 2000 българи. Това за "символичната" война. Загинали са за нищо...
Наистина не е хубаво...

* Ето Джимо (Димитри Иванов) още споменава апартамента си "на Попа".
Да е жив и здрав още много години!
« Последна редакция: Януари 10, 2022, 23:46:41 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2575
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #218 -: Януари 10, 2022, 23:29:07 »
диктатор покани турците да му охраняват властта

Сравнението е несериозно и извън контекста на цялото случващо се. Там имаше две кланово-корпоративни групи. Карали са на ръба, но уж в мир. Самият Казахстан е член на организацията и след като усещат, че имат начало на преврат с вкарани въоръжени и организирани бойни групи от извън държавата, и че в собствените органи за сигурност има комплот и бездействие - се стига до повикване на Организацията. Разбира се, че Русия е начело. Разбира се, че няколко милиона руси живеят там, известно е и влошаването с нагнетявана от "партнерите" активна русофобия в Казахстан. Отзад, главните са Албиона и бандеровската шайка от Украйна. Никой не може да си въобразява, че РФ все още вярват в "партнерите" и че дреме активно. Точно обратното - Ултиматумите са дадени пред близо месец. Обстановката се нажежава, и западните "миролюбци" - интригантката Великобритания, активират заверата в Казахстан. Точно преди да започнат преговорите в Женева. Случайно? Не е.

Какво изма да се рови, да се доказва, да се цепят думите на две да се тълкуват  какви ли не незначителни детайли? Ситуацията или - или. Щом не искат мира, получават секира!
*********
Прави впечатление, че след няколкото трола, сега в ново амплоа другаде, продължава детското, олигофренско хитруване на дребно с цел  ... Каква в същност? Да се стигне до празно бръщолевени, остроти замаскирани в кухи спорове и разводняване? Хладилника е майстор, бе и си остана в лигавият начин да се подбъзиква с хората и да ги принуждава да реагират. Ще кажеш - щом са глупави, да го правят ли? Ами и ваша милост влиза с бутонките по-горе, уж обвити с кадифе и започвате един ИДИОТСКИ спор с нападки!

Откъде на къде? Защо сме длъжни да търпим всичките тези обсесии? И НВ Фирмин, появява се изтропва съчинение по две понятия от википедията и се фръцва с няколко реплики и после си бие камшика... Аман от примадони!

Какво целите? - Ясно е, за вас РФ за престъпници, трябва да се унищожат, а запада цял в бяло ли? Да, а този за нормалните хора е обратно на вашето мнение. Нещата са ясни - върви се към война! Никоя държава не може да изтърпи гаврите на западната шайка пудели и Шерхан. РФ е накачулена от ТЯХ, а не Тя върху "партнерите" ви. Това е лема. От тук нататък нещата са ясни. Дори и за хора с умствени проблеми. Да не говорим, че след,  и с Пландемията + цялата гадна комедия разигравана пак от тези, същите сатанисти - нещата стават без алтернатива. И сега точно това се случва... Търпението свърши, ако не се дръпнат назад, просто съвсем скоро няма да има кои да се отдръпват повече.

И да, не искам отговори, не споря, не ме интересувате. Държанието на останалите няколко от Онези, останали да нагадят още, е като на лигави госпожици, а не на мъже. Дори и хора от уж по така ниво - с претенции, се държите по същият начин. Пък може да са прави някои специалисти, че ваксинираните започват да показват определени девиации.

Давайте данни, аргументи, свързвайте събитията и интересни хипотези - това е разговор, общуване. А не да са тук непрекъснати хленчове, заяждане с администрацията - не ви е длъжна, не е длъжна на никого! - Толкоз ли сте тъпи някои, че не сгрявате тази основна лема от възвисяваният от вас капитализъм?

Тук е частна инициатива и никой не ви е длъжен! Тя има обявени собствени правила - ако ли не ви харесват и не искате да спазвате западен тип ред - тогава ви казват: чиба.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #219 -: Януари 10, 2022, 23:38:09 »
Нали не забравяме, че Русия е върло капиталистическа? Има олигарси които изкараха и продължават да изкарват милиарди на запад. Олигарси които се търпят от Путин.
Путин който каза за подводницата "Курск" "Она утонула"
https://www.youtube.com/watch?v=c7d_VHnkGf0
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #220 -: Януари 10, 2022, 23:45:35 »
Нали не забравяме, че Русия е върло капиталистическа? Има олигарси които изкараха и продължават да изкарват милиарди на запад.

абсолютно помним.

виж, опонентите се държат все едно Русия е още СССР
и прекаляват с антикомунистически троления и агресивна русофобия.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #221 -: Януари 11, 2022, 00:04:30 »
Бе мила ни е Русия при всичките и кусури, и няма как да е иначе. Нашите политикани мислят същото, но дрънкат другояче. Това дразни нормалните хора.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2575
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #222 -: Януари 11, 2022, 00:21:06 »
Ако препрочетете Едгар Кейси - ще видите кое как ще стане и ще се промени!   Вече започна и спиране няма!

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #223 -: Януари 11, 2022, 00:32:40 »
Quote (selected)
author=Бонго link=topic=1686.msg191734#msg191734 date=1641841384

Споменал съм американците, защото нали - все за велики сили иде реч. Но за да не бъде аналогията ми "тъпа", нека променя въпроса: Как ще реагираш , ако у нас некой диктатор покани турците да му охраняват властта  :smokin:
Май лежерно забравяте, че освен на ОКДБ Казахстан е участник (че дори и инициатор) на Организацията на тюркските държави.И както Азърбейджан покани Турция в конфликта с Армения за Карабах, така имаше подобен вариант и за Казахстан (отделен въпрос е доколко би било реалистично това, но ето, Давотоглу се възмути, че ОКДБ - а не Organization of Turkic States - е поканена за намеса в Казахстан).
Така че плюйте в пазва и не обявявайте не дотам невероятни варианти за "тъпи" - и помислете как беше реакцията около съюза Турция - Азърбейджан. След това пренесете към случая Казахстан.
Просто като мисловно упражнение преди сън...
 :smokin: :nuts:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #224 -: Януари 11, 2022, 00:35:38 »
Дай де. Ти май беше подхвърлил нещо. Може и да съм му хвърлил око. Аз на футуролози много не се доверявам.
...................
Товарищ Юмжагийн, "елитите" какви ли не глупости вършат. Ще трябва да се измисли система без пуяци.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2575
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #225 -: Януари 11, 2022, 00:45:35 »
Това го знам и е така, но не е реалистично, освен всичко и останалите Турански държави участват в ОКДБ.

Редно е да се прочете как е образувана и тази държава и чия е не малка част от огромната 'и територия. Както и ако иска Турция, нека обяви утре образуването на новата империя Туран. Сега обаче може само да подскача, а руснаците да я гледат мило. Като за пиесата Добра дума за лоша игра.

Но особено след смяната на РФ тона, не ми се мисли, че е само за театър - ще е доста рискован, даже фатален опит. Но, след като местните дрогаре са така дашни на всякакви външни претенции, може действително части от Мамковината да се отзоват, съответно на туранската карта, в нова държава!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #226 -: Януари 11, 2022, 04:52:30 »
Нали не забравяме, че Русия е върло капиталистическа?

Не е капиталистическа. Империалистическа е. Класическият капитализъм отдавна умря. На съществуващия икономически строй му викаме капитализъм по инерция, и защото все още съществуват някои негови елементи.
А в момента, според определението на Ленин, сме в последната фаза на империализма. А империализмът е:
1. Концентрация на производството и капитала в монополи, играещи основна роля в стопанския живот;
2. Сливане на банковия и промишления капитал във финансов капитал и финансови олигархии;
3. Износът на капитал измества производството и износа на стоки;
4. Образуване на международни монополистически съюзи за подялба на света;

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #227 -: Януари 11, 2022, 06:16:45 »
Long live imperialism !

 :popcorn:

Империя грязи и насилия.Но империя !

https://m.youtube.com/watch?v=RO64rduXniM

Както каза дивата либералка Латинина:

Токаев съездил к великому хану в Москву и получил ярлык на княжение. Хану, конечно, приятно, потому что, согласитесь, раньше московские князья ездили в Орду, а теперь Орда едет к великому князю. Но от перемены мест слагаемых Орда не меняется.

 :nuts:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #228 -: Януари 11, 2022, 08:58:05 »
Quote (selected)
Китай е готов да защити „Новия път на коприната“
...
От друга страна, американски наблюдатели признават, че ролята на руския фактор не бива да се преувеличава. В сътресенията може да са били замесени видни фигури от казахстанския елит. Неслучайно бе свален от поста и арестуван по дело за държавна измяна председателят на Комитета за национална сигурност (КНС) и бивш премиер Карим Масимов.

Според някои казахстански политолози, в първия етап от борбата с терористите не е участвал нито един от отрядите на КНС. Значи или комитетът е проспал обучението на тези въоръжени бойци, или някой е бил замесен в създаването на лагери в планините. Разгадаването на тази тайна изглежда е в интерес на Пекин. Защото по народност Масимов е уйгур.
https://e-vestnik.bg/35313/kitay-e-gotov-da-zashtiti-novia-pat-na-koprinata/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #229 -: Януари 11, 2022, 09:02:15 »
Кокалестата ръка на Чичко Ротшийлд отново посяга към меките части на "Лидера"!

Дойде директиватa да не пипа активите на Шеврон и Шел и той се изтегля!

Тва е единия прочит.

Вторият прочитe е, че ВДВ му трябват за Украйна...

 :popcorn:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #230 -: Януари 11, 2022, 10:21:24 »
Га, га! Ашици, г-жа Петрова! Арменските миротворци охранявали посолството на Азербайджан в Алма Ата.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #231 -: Януари 11, 2022, 10:28:51 »
Как ще реагираш , ако у нас некой диктатор покани турците да му охраняват властта 

Соросоидите вече опитваха да поканят турската авиация, да ни пази от руснаците!
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #232 -: Януари 11, 2022, 10:58:23 »
Соросоидите вече опитваха да поканят турската авиация, да ни пази от руснаците!

Не е само това. Либералното джубре официално твърди, че американските войски трябва да бъдат тук, за да ни пазят. От кого да ни пазят? Теоретично нас може да ни нападне само Сърбия. Защото не е в НАТО. Голема реклама за хоремашките "прусаци на Балканите". Но либералното джубре не говори за Сърбия, а казва, че е заплашено от Русия. Русия ще ни нападне. Пълна олигофрения и ибрикчийство. Русия да нападне държава, член на НАТО! Тея кукундрели усещат ли се изобщо колко са нелепи? И защо са ти тук 2 - 3 000 американци, щом САЩ са длъжни да се намесят ако Русия ни "нападне"?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #233 -: Януари 11, 2022, 11:04:08 »
Quote (selected)
И защо са ти тук 2 - 3 000 американци, щом САЩ са длъжни да се намесят ако Русия ни "нападне"?
Заложници или смъртници.
Същата сценка като загиналите в небостъргачите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #234 -: Януари 11, 2022, 11:22:39 »
Заложници или смъртници.

За тях не ме е грижа. Но присъствието им тук ни прави цел на ядрени удари. Защото, ако няма американски бази и военни, дори и при война, може и да ни се размине. Всеки ще си получи заслужените килотони. Баба Меца е строга, но справедлива. Никой ли не разбира, че за да излиже американския дирник ни прави цел на ядрени удари? Според мен разбират, но не им пука. Затова се наричат "патриоти" и "българофили".

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #235 -: Януари 11, 2022, 12:34:18 »
Long live imperialism !

 :popcorn:

Империя грязи и насилия.Но империя !

https://m.youtube.com/watch?v=RO64rduXniM

Както каза дивата либералка Латинина:

Токаев съездил к великому хану в Москву и получил ярлык на княжение. Хану, конечно, приятно, потому что, согласитесь, раньше московские князья ездили в Орду, а теперь Орда едет к великому князю. Но от перемены мест слагаемых Орда не меняется.

 :nuts:


Виж ти!
Старите компоти по скоро би ги помнил дядо Барми, отколкото ЗИПчо.


И нещо интересно покрай тях.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B5%D0%B2%D0%B0_%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%86%D0%B5%D0%B2
Се́ва Новгоро́дцев (настоящее имя — Все́волод Бори́сович Левенште́йн; род. 9 июля 1940[1][2], Ленинград[6]) — советский музыкант и британский журналист, радиоведущий, сотрудник Русской службы Би-би-си. Ведущий музыкальной программы Би-би-си, впоследствии получившей название «Рок-посевы», а также разговорных передач «Севаоборот» и «БибиСева».

Кавалер ордена Британской империи, автор книг «Рок-посевы», «Секс, наркотики, рок-н-ролл», «Осторожно, люди», «Интеграл похож на саксофон», «Настоящий джентльмен». Снялся в нескольких фильмах.
..
Завершил карьеру на радио в сентябре 2015 года[14]. 4 сентября вышла в эфир последняя программа «БибиСева»[15].
После этого Сева решил кардинально сменить образ жизни и перебрался на курортный комплекс Пампорово в Родопских горах в Болгарии

Ето къде се разпяват песничките на куртуазните маниерчици.
Куртуазията куртуазия, а маниерът едини същ.
И стърчат ли,стърчат ушички..

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #236 -: Януари 11, 2022, 17:17:00 »
Кому служит Токаев и жив ли Назарбаев?
https://www.youtube.com/watch?v=pe83lRQfWZk

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #237 -: Януари 11, 2022, 19:53:53 »
През август 1968 година Съветската армия в началото на операция „Дунай“ за броени часове прехвърли две дивизии ВДВ,    като от първия кацащ самолет на летище Рузине (Прага) докато все още рулираше, десантниците вече скачаха. Сега в Казахстан техните наследници направиха показна логистична операция по прехвърляне и овладяване на летището и положението също за броени часове. В същото време с обратни рейсове бяха евакуирани 1700 граждани на РФ пожелали да напуснат Казахстан. Нали помните как американците напускаха Кабул.  До сега няма друга армия в света да е направила подобна успешна операция.
Разговорите в Женева по официални съобщения приключиха „успешно“ без реален резултат. САЩ обещаха до една седмица да върнат техния отговор на руския „ултиматум“ официално в писмен вид (по настояване на руската страна). Най-вероятно ще бъде категорично отрицание на руските искания с предложение за обсъждане/преговори, нещо което пък руската страна ще откаже да приеме.
ТОГАВА?
Тогава би следвало съгласно предварително обявеното становището, РФ да изпълни заявения военен отговор. Ако последва ще бъде с конвенционално оръжие, предвид споразумението за неупотреба на ЯО, най-вероятно точечен удар по НАТО обекти в Източна Европа – ПРО в Румъния, американски бази в България, Балтика, Полша, а може и нова показна операция на ВДВ и спецназ. Не мога да си представя ответното действие на НАТО, ако това се случи. Като начало, колко ли време ще им е необходимо, за да се съберат, обсъдят и вземат решение?
Дами и господа, вадете новите си дрехи. Не искам да Ви плаша, ама eй така just in case; you never know!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #238 -: Януари 11, 2022, 20:06:43 »
Ще подпишат.
Утре е решаващ ден.
Нека малко да се поопъват.
Ей така, да не се каже че са капитулирали от раз.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Казахстан
« Отговор #239 -: Януари 11, 2022, 20:09:38 »
Няма да подпишат, а и да има някакво споразумение с наглосаксите то е по-евтино от хартията на която е написано.
ЕС е вреден за вашето здраве!