Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:58:03

Автор Тема: Пентагонът започва биологични експерименти върху български войници: документи  (Прочетена 6153 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Да не смее човек да стъпи и във ВМА. Съвестните докторя ще се разбягат.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Тя бабата, се усетила че и на пръста си не трябва да има вяра.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Започва ги в България, иначе ги е започнал отдавна.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Да, трябваше да добавя едно "и" преди "върху български войници".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А шефът на ВМА –  генерал-майор, проф. д-р Венцислав Мутафчийски, уведомен ли е за това ?!?  :cool-1084:


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Що да му нарушават рахатлъка. Мириканците са деликатни хора.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Аз не те питам теб, а питам Лъчо за ген. Мутафчийски!

Тъй като той е отворил тая тема ... Лъчо!!!
А ти си последният, който може да ми отговори на тоя въпрос!!! :t0135:

« Последна редакция: Февруари 01, 2022, 23:25:52 от Джиджи »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Трябва да побързате, ще има много желаещи и няма да има места. Ако ли и да не са свършили вече...
 :m1924:

- Джи-, няма ли да опиташ? Пък и имаш предимство пред други разни шуляци - дописват само едно -Ай! Освен това е много патриотично и актуално...

Джи-Ай,  №xyz ...  и т.д.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джи-, няма ли да опиташ?
--------
Джи-Ай,  №xyz ...  и т.д.

Сори, Айс, но НЕ ТИ СЕ ПОЛУЧАВА ...

Ама 'ИЧ !!! :t26114: :t26115:

« Последна редакция: Февруари 01, 2022, 23:26:42 от Джиджи »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Не може - Джиджи е алергична към експерименти, както стана ясно покрай вакцината.
*********   ✹    *********

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
п.п. А отгоре на сичкото, оня ден я слушах съфсем случайно тая /Диляна!/ по Евроком ...

Като реакцията ми е твърдо – НЮ-НЮ !!!
  :t2626:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Не може - Джиджи е алергична към експерименти, както стана ясно покрай вакцината.

Ами то, ако аз споделя тук и какви точно дамски превръзки ползвам, съм сигурна, че и с тях ше напълните цела тема – като тая на Лъчо ф момента!!! :t0301:

« Последна редакция: Февруари 02, 2022, 00:35:45 от Джиджи »

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Ами то, ако аз споделя тук и какви точно дамски превръзки ползвам, съм сигурна, че и с тях ше напълните цела тема – като тая на Лъчо ф момента!!! :t0301:
Toва не го съвсем схватих, ама аз съм селско момче "железарче', надявам се да ми е простено...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
А шефът на ВМА –  генерал-майор, проф. д-р Венцислав Мутафчийски, уведомен ли е за това ?!?
Откъде да знам? Да не съм му секретар! Предполагам, че е.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Такъв непринуден разговор се завърза.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Има още документи с доказателства за аферата с ВМА - София.

Диляна Гайтанджиева: Пентагона започва биологически експерименти с български войници: документи
https://pogled.info/svetoven/amerika/dilyana-gaitandzhieva-pentagona-zapochva-biologicheski-eksperimenti-s-balgarski-voinitsi-dokumenti.140313

- На фона на разкритите лаборатории в Украйна, вкарване и тук на такава, е чисто национално предателство и съучастие, способстване на масова гибел всред народа!

Явно организираната и проведената нарочно световна ПЛАНДЕМИЯ и множеството жертви от нея, са малко за милите и умни, таквоз... "управници", с извинение. Хора ли са въобще всички тези приемащи и подписващи подобни смъртоносни обвързаности?! След като направят белята, и тук - не дай Боже - започне мор, келфайда, че някои ще се направят с една глава по-къси?!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Хора ли са въобще всички тези приемащи и подписващи подобни смъртоносни обвързаности?!
След като направят белята, и тук - не дай Боже - започне мор, келфайда, че някои ще се направят с една глава по-къси?!

Вече не са хора и не им пука за хората. Освен това смятат, че началниците им ще си ги изтеглят навреме. Само че (когато стане напечено) началниците им изтеглят малък брой от слугите си, повечето стават курбан / полезна/изкупителна жертва / холокост. И второ, при самите началници скоро ще стане напечено. Паяци в буркан  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Според публикуваните документи програмата ще се ръководи от военно-изследователския отдел на Армията на САЩ – USAMRD-G (US Army Medical Research Directorate-Georgia). USAMRD-G e отдел със специален статут на подчинение на Научно-изследователския институт Уолтър Рийдс (WRAIR), най-големият медицински изследователски център на Армията на САЩ. Военните учени от USAMRD-G имат дипломатически статут, въпреки че не са дипломати и се ползват с дипломатически имунитет в Грузия, където са базирани.
..
Дейностите на Пентагона в Грузия и Украйна попадат под закрилата на специални двустранни споразумения. Съгласно тези споразумения Грузия и Украйна не могат да започнат наказателни производства и да търсят обезщетение от Съединените щати и техните служители, изпълнители и подизпълнителите за щети на имущество или смърт, или нараняване на гражданите на Грузия и Украйна. Ако учени на Пентагона причинят смърт или наранявания на местното население, те не могат да бъдат подведени под отговорност.
Според допълнителна защитна клауза в Споразумението между САЩ и Украйна, искове от трети страни за смърт и наранявания в Украйна, произтичащи от действия или пропуски на служители на Съединените щати, свързани с работата по това Споразумение, са отговорност на Украйна.
Горното е за Грузия и Украйна, съмнявате ли се че и ние не сме подписали за неприкосновенност на изродите?
 

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
съмнявате ли се че и ние не сме подписали за неприкосновенност на изродите?

Руснаците рано или късно ще докопат тия изроди (събиране на проби от лица от славянски произход), а също и подписалите слуги. Тогава ще ги видим колко са неприкосновени.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Има още документи с доказателства за аферата с ВМА - София.

Диляна Гайтанджиева: Пентагона започва биологически експерименти с български войници: документи
https://pogled.info/svetoven/amerika/dilyana-gaitandzhieva-pentagona-zapochva-biologicheski-eksperimenti-s-balgarski-voinitsi-dokumenti.140313

- На фона на разкритите лаборатории в Украйна, вкарване и тук на такава, е чисто национално предателство и съучастие, способстване на масова гибел всред народа!
.....
Силно се съмнявам в подобни публикации, въпреки, че тази журналистка е доказала качеството на разследванията си.

Съмнявам се във ВМА да са планирани някакви експерименти, подобни на тези в Грузия и Украйна - ВМА няма изградени лаборатории, нито има оборудването за това. Говоря на базата на личния си опит.

Нямаме и позготвени за това специалисти, даже като изпълнителски кадри. Онова, което имахме преди 30-на години замина за САЩ (същия оня институт Уолтър Риид), други не са подготвяни, армията ни нямаше нужда от такива военни лекари-учени.

Въпреки това е необходимо обществеността да знае какво се мъти - като тилова лечебница при един европейски конфликт, като екпериментална база за нови методи на лечение на някои "последствия", такива неща можем имаме персонала.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
ВМА най-много да си изгони клиентите.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил
Не са само ВМА:
Quote (selected)
Според съобщението USAMRD-G ще бъдат базирани в Националния център по заразни и паразитни болести (НЦЗПБ) в София и ще провеждат изследвания във Военно-медицинска академия (ВМА) и НЦЗПБ. В документа се уточнява, че програмата включва изследвания върху хора и животни, но не се посочва какви точно дейности ще бъдат извършвани, нито какви конкретни вируси и бактерии ще бъдат изучавани.

В Националния център по заразни и паразитни болести има достатъчно специалисти по малария, разпространените видове паразитози, както и добри учени, специалисти по отделните групи вектори (комари, кърлежи). Имат и молекулярни лаборатории, вкл. такава за секвениране на целия геном. Така, че може би са си направили сметката къде да се насочат.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Ще ме хокате, ама да видим докъде умните шопи ще докарат България. Не съм оптимист. Всичкото подвий гъз е събрано у столицата.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Ще ме хокате, ама да видим докъде умните шопи ще докарат България. Не съм оптимист. Всичкото подвий гъз е събрано у столицата.

да де, само дето не всичкото „подвий гъз“ е шопи, щом е събирано в столицата.

ще спрете ли с подобни провокации?
the lamers club honourable member …

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Не са само ВМА:
Quote (selected)
Според съобщението USAMRD-G ще бъдат базирани в Националния център по заразни и паразитни болести (НЦЗПБ) в София и ще провеждат изследвания във Военно-медицинска академия (ВМА) и НЦЗПБ. В документа се уточнява, че програмата включва изследвания върху хора и животни, но не се посочва какви точно дейности ще бъдат извършвани, нито какви конкретни вируси и бактерии ще бъдат изучавани.

В Националния център по заразни и паразитни болести има достатъчно специалисти по малария, разпространените видове паразитози, както и добри учени, специалисти по отделните групи вектори (комари, кърлежи). Имат и молекулярни лаборатории, вкл. такава за секвениране на целия геном. Така, че може би са си направили сметката къде да се насочат.
Не говоря за микробиолози или за молекулярни такива със съответните лаборатории, в сравнение с това, което е необходимо на военните са доста изостанали, да не кажа примитивни за военни разработки.

Говоря за лаборатории с клас на защита P-3 или P-4, такива нямаме, от последните по света има само няколко, единствената Р-5 лаборатория е в САЩ. Планираната в НРБ лаборатория (комплекс) Р-4 през 1985-1987 не се реализира.

За специалистите - това което имаме, може да бъдат само обслужващ персонал, въпреки титлите и званията им. Говоря за военни лекари, образовани и обучавани в този вид военни разработки, такива нямаме.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Ще спра един ден. Ма пуст патриотизъм! Всички ще замлъкнем един ден. Преди да сме мирясали.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Ще спра един ден. Ма пуст патриотизъм! Всички ще замлъкнем един ден. Преди да сме мирясали.

продължаваш, не е на добре, да знаете.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
То колко му е, човек да сгреши и да се отклони от правата линия.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
"Русия обмисля използването на химически и биологични оръжия в Украйна", заяви американският президент Джо Байдън....". Крадецът вика "Дръжте крадеца".
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/baydun-opryan-stenata-putin-shte-polzva-biologichno-oruzhie
За мен това е притеснително, защото се знае, че "ако някои голям пръдне, други вече са се нас*срали". Дали няма укрите да направят някой сакатлък...змията като усети, че й идва края най-много хапе? 
« Последна редакция: Март 22, 2022, 12:42:28 от peniko »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
"Русия обмисля използването на химически и биологични оръжия в Украйна", заяви американският президент Джо Байдън....".
Крадецът вика "Дръжте крадеца".
:t26157:

Гърбът му е опрян до стената“, добави американският лидер по адрес на руския си колега.
Цитирай точно!!! :t0135:


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Цитирай точно!!! :t0135:

именно, джиджи.
peniko е цитирал коректно, затворил е цитата и си е написал мнението.

Крадецът вика "Дръжте крадеца"

айде не почвай пак чела-недочела-недоразбрала да пльокаш неадекватни фермани тук.

Моля

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Не е добре човек да се произнася наедро, но украинците се оказаха ниска проба. И те като нас не си знаят интереса, или допускат платена тайфа да им дърпа юздите.  Нямат традиции.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
peniko е цитирал коректно, затворил е цитата и си е написал мнението:

Крадецът вика "Дръжте крадеца"

Това е вярно!
"Крадецът вика "Дръжте крадеца" е мнение на peniko, което аз не съм разчела докрай заради кавичките, за което – сори!!!  :t0120:

МОЛЯ обаче
по отношение на "пльокането от моя страна на неадекватни фермани тук", да бъдете поне малко по-внимателен ...

п.п. А тъй като този разговор е единствено между мен и Секуко,
МОЛЯ СЪЩО никой друг, освен него, да не се намесва тук ...


« Последна редакция: Март 22, 2022, 15:24:12 от Alois Alzheimer »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
В тази тема обаче от самото начало мен ме притеснява ЗАГЛАВИЕТО, което включва и "документи" ...

Като до момента тук не е представен нито един документ, свързан с "биологичните експерименти на Пентагона върху български войници"
...

Освен това, в някакъв "материал" по-горе се споменава, че подобни експерименти ще се провеждат от 12 март, 2022 г. до 11 март, 2026 г., като материалът е също на Диляна Гайтанджиева /снимана пред един танк!/ ...

А днес е вече 22 март и поне аз не съм чула или прочела някъде поне да са започнали ...  :t1818:

« Последна редакция: Март 22, 2022, 15:34:44 от Джиджи »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
В тази тема обаче от самото начало мен ме притеснява ЗАГЛАВИЕТО, което включва и "документи" ...

Като до момента тук не е представен нито един документ, свързан с "биологичните експерименти на Пентагона върху български войници"
...

Освен това, в някакъв "материал" по-горе се споменава, че подобни експерименти ще се провеждат от 12 март, 2022 г. до 11 март, 2024 г. ...

А днес е вече 22 март и поне аз не съм чула или прочела някъде поне да са започнали ...  :t1818:


отиваш на първия пост от темата

http://dilyana.bg/пентагона-започва-биологически-експ/ (от Диляна Гайтанджиева)

кликваш.
четеш.

иначе, освен да се повторя - друго няма.

айде не почвай пак чела-недочела-недоразбрала да пльокаш неадекватни фермани тук
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
кликваш.
четеш.

иначе, освен да се повторя - друго няма.

айде не почвай пак чела-недочела-недоразбрала да пльокаш неадекватни фермани тук

Пак не си ме разбрал!!!
Защото питам поне за 1 мат'рял, извън "материалите" на Диляна Гайтанджиева, какъвто тук  НЯМА!!! :ive_got_it-1379:


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил

айде не почвай пак чела-недочела-недоразбрала да пльокаш неадекватни фермани тук


Пак не си ме разбрал!!!
Защото питам поне за 1 мат'рял, извън "материалите" на Диляна Гайтанджиева, какъвто тук  НЯМА!!! :ive_got_it-1379:

аз не съм разбрал? или ти не си написала?

изказваш се категорично и неадекватно.
А и при наличието на тотална антируска и американо-гъзолизка цензура верния въпрос е друг.
Ще те оставя да го търсиш сама.

и, да,

айде не почвай пак чела-недочела-недоразбрала да пльокаш неадекватни фермани тук
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
изказваш се категорично и неадекватно.
А и при наличието на тотална антируска и американо-гъзолизка цензура верния въпрос е друг.
Ще те оставя да го търсиш сама.
НИ МОГА ...


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
при наличието на тотална антируска и американо-гъзолизка цензура верния въпрос е друг.
Ще те оставя да го търсиш сама.
НИ МОГА ...

Ако друг американоблиз напише, че не може, ще го нарека лъжец. Но на Жижи може да й се вярва за това  O:-)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
кликваш.
четеш.

иначе, освен да се повторя - друго няма.

айде не почвай пак чела-недочела-недоразбрала да пльокаш неадекватни фермани тук

Пак не си ме разбрал!!!
Защото питам поне за 1 мат'рял, извън "материалите" на Диляна Гайтанджиева, какъвто тук  НЯМА!!! :ive_got_it-1379:

Американски военни учени от Пентагона ще провеждат научни изследвания, свързани със заразни болести, върху български военни в София, става ясно от обявление във федералия регистър за обществени поръчки и договори на САЩ.

И любезно ти е предоставен линк:

https://sam.gov/opp/2436a1827af34d7697e7a2f264bbe970/view

Какви още матряли са ти нужни? Нещо от Ицко Иванов?  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
То да имаше чалъм и цитатите на някои хора да се изключат. Ма като няма начин, ще караме на кушия. И ша мижаме.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Американски военни учени от Пентагона ще провеждат научни изследвания, свързани със заразни болести, върху български военни в София, става ясно от обявление във федералия регистър за обществени поръчки и договори на САЩ.

И любезно ти е предоставен линк:

https://sam.gov/opp/2436a1827af34d7697e7a2f264bbe970/view

:m1201: В който и думичка за България НЯМА, за което - тенк ю!!! 

Quote (selected)
Research and Laboratory Services Support to The Lugar Center, Republic of Georgia and Azerbaijan and the US European Command (USEUCOM) Area of Responsibility (AOR)

General Information

•   Contract Opportunity Type: Solicitation (Original)
•   Original Published Date: Dec 13, 2021 04:10 pm EST
•   Original Date Offers Due: Jan 14, 2022 10:00 am EST
•   Inactive Policy: 15 days after date offers due
•   Original Inactive Date: Jan 29, 2022
•   Initiative:
      o   None

History

•   Feb 04, 2022 11:55 pm ESTSolicitation (Inactive)
•   Dec 14, 2021 09:32 am ESTSolicitation (Updated)
•   Dec 13, 2021 04:10 pm ESTSolicitation (Original)
•   Nov 17, 2021 11:56 pm ESTPresolicitation (Inactive)
https://sam.gov/opp/2436a1827af34d7697e7a2f264bbe970/view
:lol:

« Последна редакция: Март 23, 2022, 12:29:59 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Какви още матряли са ти нужни? Нещо от Ицко Иванов?

...
От ген.-майор, проф. д-р Венцислав Мутафчийски ...  :cool-1084:

« Последна редакция: Март 23, 2022, 12:43:37 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Какви още матряли са ти нужни, Джиджи?

Свежа тревица, прясна водица и две каракачанки да я вардят от зли руски вълци  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил

ти не си у ред.

не виждаш ли, че страницата е редактирана?

Research and Laboratory Services Support to The Lugar Center, Republic of Georgia and Azerbaijan and the US European Command (USEUCOM) Area of Responsibility (AOR)
https://sam.gov/opp/2436a1827af34d7697e7a2f264bbe970/view

Research and Laboratory Services Support to the Lugar Center, Georgia and the US European Command (USEUCOM) Area of Responsibility (AOR)
https://sam.gov/opp/409a55d0ca4340c3b23a0e7253aa9684/view

и още по-стари редакции....

нещо казах за ферманите.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Американски военни учени от Пентагона ще провеждат научни изследвания, свързани със заразни болести, върху български военни в София, става ясно от обявление във федералия регистър за обществени поръчки и договори на САЩ.

И любезно ти е предоставен линк:

https://sam.gov/opp/2436a1827af34d7697e7a2f264bbe970/view

:m1201: В който и думичка за България НЯМА, за което - тенк ю!!! 

Quote (selected)
Research and Laboratory Services Support to The Lugar Center, Republic of Georgia and Azerbaijan and the US European Command (USEUCOM) Area of Responsibility (AOR)

General Information

•   Contract Opportunity Type: Solicitation (Original)
•   Original Published Date: Dec 13, 2021 04:10 pm EST
•   Original Date Offers Due: Jan 14, 2022 10:00 am EST
•   Inactive Policy: 15 days after date offers due
•   Original Inactive Date: Jan 29, 2022
•   Initiative:
      o   None

History

•   Feb 04, 2022 11:55 pm ESTSolicitation (Inactive)
•   Dec 14, 2021 09:32 am ESTSolicitation (Updated)
•   Dec 13, 2021 04:10 pm ESTSolicitation (Original)
•   Nov 17, 2021 11:56 pm ESTPresolicitation (Inactive)
https://sam.gov/opp/2436a1827af34d7697e7a2f264bbe970/view
:lol:

Ехо?

https://sam.gov/api/prod/opps/v3/opportunities/resources/files/1c44c99ade7c488a915af1984b1a8aee/download

Нали знаеш как да търсиш по ключова дума в pdf? Бе я направо отиди на стр #5.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Ако си търсиш лупата, ето я>>>

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Хвърлям по едно око на темата от създаването и, но се отказвам да участвам, щото съзнанието ми отказва да го приеме.
Разбира се, не изключвам възможността да съм непоправим балък.
Лежах във Военна болница почти месец, в клиниката на небезизвестния, лека му пръст - ген. Тонев, който тогава не беше ни генерал, ни шеф на цялата болница и останах с добри впечатления.
Верното е, че след това там почина баща ми и бях последните дни до него. Някаква лекарка, страшно приличаща на т.н. "Фльор" искаше да изписва жив труп, щото свършила клиничната пътека.
Не искам да разказвам нататък, щото Господ ще ме порази!
Така че съм свидетел и на "прогресът" им.
Моля се Господу, да сте сбъркали в тази тема.
Само се моля - атеист съм!
 :no!:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Не си длъжен да ни занимаваш с глупости.