За живота, вселената и всичко останало … > Историческо бъдеще …
Лява платформа - Манифест
фелдкурат Ото Катц:
...попадна ми долното в резултат на търсене по повод наскоро появило се съобщение за създаването на някаква лява платформа за разговори около възможно обединяване... интересно е, че не намирам лозунгите "Вън от НАТО" и "Вън от ЕС", така типични за левите популистки партии през последните години, което е разбираемо поради целите на тази платформа...струва си да се прочете целият текст, намирам го за добре структуриран и достатъчно компромисен за да намерят тема най-малкото за разговори...изчетох и програмите на БКП "Георги Димитров" (преименувана в Партията на българските комунисти, парламентарно представена), както и на партия Българска левица, но за това по-късно (евентуално), за мен останалите леви организации за момента не са интересни, може и да греша.
--- Quote (selected) ---Манифест
Живеем в съдбоносни времена. Светът се намира в процес на радикална трансформация. Многобройните кризисни процеси във вътрешен и в международен план поставят съвсем остро въпроса за съдбините на страната ни. Като че ли никой не забелязва нарастващата физическа и духовна нищета, драстичните равнища на бедност и неравенство.
Децата на бедни родители нямат достъп до адекватно образование и здравеопазване, което ги обрича на нерадостна съдба.
Това е стряскащата реалност, а не тази, която се вижда от луксозните заведения в центъра на големия град, и тя показва тотален разпад на държавността и обществото.
Този разпад продължава вече близо три десетилетия и е директно следствие от провежданите в България десни политики, свързани с постоянното ограничаване ролята на държавата, реверансите към представителите на едрия капитал, въздигането на егоизма и показното потребление в култ, и възприемането на пазарните механизми като универсален и непогрешим съдник във всички сфери на живота.
.....
--- Край на цитат ---
https://lpprogress.bg/?page_id=459&fbclid=IwAR27gbVsEHoH6yMlVisw3-VBcavowgzIdnDVRj23GazEyWqGXCc8td_LJaQ
PlaNed:
--- Цитат на: фелдкурат Ото Катц в Август 12, 2022, 13:57:36 ---Манифест
--- Край на цитат ---
Ото, интереса ми беше до:
--- Quote (selected) ---Зад "Прогрес" застава и формацията на Мая Манолова - "Изправи се.БГ".
--- Край на цитат ---
Мая?!?
Тази професионална кукувица! В личен и политически план!
Nor1:
--- Цитат на: фелдкурат ---лозунгите "Вън от НАТО" и "Вън от ЕС", така типични за левите популистки партии
--- Край на цитат ---
Това са исканията на честните хора.
Лозунгите на популистите/лицемерите са "Дайте да сме добре в НАТО и ЕС".
фелдкурат Ото Катц:
--- Цитат на: Nor1 в Август 12, 2022, 16:27:12 ---
--- Цитат на: фелдкурат ---лозунгите "Вън от НАТО" и "Вън от ЕС", така типични за левите популистки партии
--- Край на цитат ---
Това са исканията на честните хора.
Лозунгите на популистите/лицемерите са "Дайте да сме добре в НАТО и ЕС".
--- Край на цитат ---
Няма да споря.
Уважавам мнението ти, без да го приемам безпрекословно.
Алиса:
Не го разбирам прогреса
Прогрессивное общество. Нам их не понять.
https://www.youtube.com/watch?v=eCCJzMOHLak&t=10s
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия