Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 565601 пъти)

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1860 -: Януари 01, 2023, 22:12:53 »
Дребнотемие. Парите за някои рентиери. Държавата ви е окупирана. Чужди армии има в България. Коста не може да хване 10%. Единственият който казва право нещата. Народът български си заслужава съдбата.
Може да го купят, може да се извърти или да му заплашат децата, но сега е единственият, а тук ми се лензят за БСП и други доказани мушенгии.

Абе така е.
Но не беше така.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1861 -: Януари 01, 2023, 22:16:34 »
Банани има.
ЩНГ с лихварския кючек на Лили Иванова:
https://www.youtube.com/watch?v=l3aLBsoD5k8
*********   ✹    *********

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1862 -: Януари 01, 2023, 22:21:35 »




вече 33+ години без бананов дефицит :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1863 -: Януари 01, 2023, 22:24:03 »
Дунавското хоро е композирано през 1937 г. + 75 г. = изтича 2012 г. Кой и как е дал авторски права до 2056 г. е загадка.

уффф, четете внимателно - 75 години след смъртта на автора.

При условие, че авторът е вече получил авторски права, но бай Дико Илиев до смъртта си, не е имал никакви авторски права, даването им постфактум е идиотизъм.

това няма нищо общо с постановките на закона за авторските права.

Не си ме разбрал, казвам, че законът за авторските права няма нищо общо с правото!!! Само алчност, слугинаж и корупционерство!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1267
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1864 -: Януари 01, 2023, 22:25:23 »
Колкото и пъти да се връщате, никаква промяна в писанията. Радвайте се на живота там, където се чувстват ок "guts" & ass. И ни спестете назидателните речи, pls.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1865 -: Януари 01, 2023, 22:26:39 »
Колко да сме били добре? Дайте все пак да сме умерени/обективни. Младите сега ни се чудят на акъла и приказките. Щом СССР рухна, какво има да говорим? Ма имало два - трима продажници, и те с кирки го подкопали. Хайде стига сме се тюхкали. Никой не знае накъде върви светът, даже и учените.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1866 -: Януари 01, 2023, 22:27:56 »
Дунавското хоро е композирано през 1937 г. + 75 г. = изтича 2012 г. Кой и как е дал авторски права до 2056 г. е загадка.

уффф, четете внимателно - 75 години след смъртта на автора.

При условие, че авторът е вече получил авторски права, но бай Дико Илиев до смъртта си, не е имал никакви авторски права, даването им постфактум е идиотизъм.

това няма нищо общо с постановките на закона за авторските права.

Не си ме разбрал, казвам, че законът за авторските права няма нищо общо с правото!!! Само алчност, слугинаж и корупционерство!

ами закон е все пак, значи е част от правото. другото е ирелевантно към правото.
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1867 -: Януари 01, 2023, 22:41:00 »
Стриктното прилагане принципа на Върховенството на закона би било ужасна практика ако престъпници пишат законите.
---------------
Запитали Солон, законодателят на атиняните, дали неговите закони са най-добрите, на който въпрос той отговорил: "Във всеки случай атиняните получиха от мене най-добрите закони, които те са в състояние да понасят. Трайна е само оная държава, в която народът следва водачите си, а водачите следват законите."
« Последна редакция: Януари 01, 2023, 22:48:25 от Zmeja »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1868 -: Януари 01, 2023, 22:43:01 »
Аха
Младите?
А кой ги научи че в БГ няма хляб?
И защо така стана?
Или вече няма смисъл да се търсят отговори на неудобни въпроси.
Пак ще повторя.
Абе майната им.
И на вас също.
Държавата така или иначе си заминава.
Останаха няколко десетки години.
Няма връщане назад.
Четете за Фружин и квото там беше.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1869 -: Януари 01, 2023, 22:53:40 »
Държавата още не е тръгнала да си заминава, но някои постоянно ни го набиват в главите. А от това, че младите се пръснаха по света, определени посредници да кажем понатрупаха пари. Ма те и преди това ... . И се почна една ... . И още се чудим уж, кой ни подведе.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1870 -: Януари 01, 2023, 23:01:12 »
Абе аз пуснах снимка на един домашен термометър.
Снимай твоя.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1871 -: Януари 01, 2023, 23:05:34 »
Няма страшно! Нали уж сме били втори по ум и разум, след евреите. Те 2000 години след като загубиха своята държава си направиха нова. Така, че е логично да се предположи, че ако ние затрием своята няма да минат и 1000-2000 години и ще си направим нова. :walking_home_crying-1328:
« Последна редакция: Януари 01, 2023, 23:12:32 от Zmeja »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1872 -: Януари 01, 2023, 23:09:51 »
AnonimusBG,
Как се пускат във форума сканирани снимки от личния архив, които нямат адрес в нета?

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1873 -: Януари 01, 2023, 23:16:35 »
AnonimusBG,
Как се пускат във форума сканирани снимки от личния архив, които нямат адрес в нета?

Не зная.
При мен понякога се получава че не ми харесват снимките щото еди какво си.
Аз тогава ги конвертирам през https://convertio.co/ru/
И след това ми харесват.
« Последна редакция: Януари 01, 2023, 23:23:30 от AnonimusBG »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1874 -: Януари 01, 2023, 23:18:01 »
AnonimusBG,
Как се пускат във форума сканирани снимки от личния архив, които нямат адрес в нета?

точно под прозореца, в който пишеш, има надпис „Прикачени файлове и допълнителни опции“. Използвай го, но имай предвид, че така снимките ще се виждат само от влезли в профила си потребители.
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1875 -: Януари 01, 2023, 23:21:31 »
Благодарности! :notworthy:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1876 -: Януари 01, 2023, 23:26:54 »
Quote (selected)
Пак от услугите ли идват тия пари?
Лъчо,
за да не бъда простодрънкащ цървул, ето ти данни сам да си направиш изводите
2021 г БВП 139 млрд. лева, услуги 86,5 млрд.
Мързи ме да ровя за 1987 г. да речем.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1877 -: Януари 01, 2023, 23:29:58 »
Quote (selected)
Индексът на потребителските цени
за месец Ноември 2022 г. спрямо месец Декември 1990 г. e 394330.0%,
т.е. инфлацията е 394230.0%.
калкулатор на нси - цък
няма преди 1990.

това ще рече инфлация 4 пъти плюс деноминацията на костов. официално.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1878 -: Януари 01, 2023, 23:32:02 »
Абе аз пуснах снимка на един домашен термометър.
Снимай твоя.
при мен е 21-22 градуса. при повече ми става жега и не мога да бачкам. а спя на 17-18 градуса.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1879 -: Януари 01, 2023, 23:56:43 »
Ако теглим чертата след деноминацията, работата иде към 18 % инфлация ката година. Добре се представяме. И още сме живи.
...................
Банани и маслини има. Но къщите скъпи и децата малко в резултат на това. И скъпи коли се търкалят насам-натам. А в Русия казват, неравенството било голямо.
« Последна редакция: Януари 02, 2023, 00:03:34 от dabedabe »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1880 -: Януари 01, 2023, 23:57:50 »
Quote (selected)
Пак от услугите ли идват тия пари?
А за услугите - мога да ти пусна пак обяснението за германеца дето се появил в неккво гръцко селце, но носителят на правата е принца, тааа...не искам да ме съди за авторски права.
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1881 -: Януари 02, 2023, 00:45:21 »
Колкото и пъти да се връщате, никаква промяна в писанията. Радвайте се на живота там, където се чувстват ок "guts" & ass. И ни спестете назидателните речи, pls.
Още един(една) който се прави на модератор. Слагате ме на "игнор" и си свиркате.
« Последна редакция: Януари 02, 2023, 01:11:33 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1882 -: Януари 02, 2023, 01:10:47 »
Имаше дефицит и нямаше гладни, жадни, голи и боси, само който не го мързеше, не си построи къща, нямаше нелекувани, необразовани...

Сега сме в клуба на "богатите", казват, изобилие, а животът е от мизерен по-мизерен... Бъч, знам че си натурализиран американец, ама все пак помисли, или пък е прав Маркс, за битието и съзнанието?

Аз не си спомням някой 1989 да ви (ни) е обещавал охолство или да сме в някакъв клуб на "богатите". По индекса GINI България не е. Някои са в този клуб, други - повечето не са. Аз не съм.
Няма нужда от сиромахомилство. Ходил съм по морето преди преврата на 10.10.1989. Вече няколко години ходя на Созопол. Сега има повече българи там от преди преврата. Храната е по-добра. Сега. Има избор.
Маркс е прав. Никой не го е отрекъл. Тези които волунтариски го приложиха не бяха прави. Онзи социализъм беше мъртвороден и правилно се спомина. Нямам спомен работниците и селяните да се вдигнат на оръжие и да си го искат по десети 1989.
Трябва да се гледа реално на нещата от живота. Желаното и възможното са различни неща. Две большие разлики - както казваме по Одеса  :))).
Който иска промяна трябва да се бори за нея. Колко от вас са активисти на "Възраждане"? Висенето в форумите няма да донесе богатство (как го бяха нарекли любимата на онзи БСП? "Сполука") Е, в този капитализъм няма да има "сполука".

'само който не го мързеше, не си построи къща'
Тук определено не си прав. Аз не можах да си построя къща. Не бях мързелив. Партията не даваше. Ако бях мързелив, в далечната 76-77 година завода нямаше да ми плаща 400-500 лъва заплата. На месец.
Тук несправедливо ме нарекоха цървул и парвеню, защото илюстрирах тезата си, че Европа не са зле колкото им се иска на някой с това, че дъщеря ми е в Алпите и не се чувства зле. Много ме заболя. Майпап бе Willy. Дъщеря ми не е аристократка, не получава ренти от "Витошка", няма и наследсво.
BTW щях да съм парвеню ако ви бях писал, че синът ми с внуците е на Канкун и утре ще го взема от летището. Но не ви го писах, да не се засегнете евентуално. Нали съм много внимателен в писанките си?  Не ви псувам, макар че си го мисля.
А най не ми харесва това, че модераторите вземат участие в форумчето от десетина човека. Но разбирам, че си е техно и могат дори да го затворят ако им е интересно, но по този начин се прави някаква извадка на путинистите в БГ.
Путин forever!
https://www.youtube.com/watch?v=7XfjBDgy7zU
Путин надеждата на прогресивното човечество.  :m1329:
« Последна редакция: Януари 02, 2023, 02:12:13 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1883 -: Януари 02, 2023, 02:37:36 »
Абе аз пуснах снимка на един домашен термометър.

В къщи държахме 70 F (21 C),  и често ми беше горещо. Сега го държим на 69 F (20.6 C). Не мога да си представя 27 C. Около час преди лягане термостатът е програмиран да изключва отоплението щото 21 C е твърде горещо да спим.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1884 -: Януари 02, 2023, 05:01:15 »
До смъртта на автора - 1984 г. той не е имал "автрорски права", плащала му е държавата,

Така си мислиш ти. Авторски права имаше, без значение, че е плащала държавата. Просто тогава те не бяха стока. И както всичко, бяха общо достояние. А защо никой не коментира патентите? Или изобретенията? Те пък за какво са ни нужни?

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1885 -: Януари 02, 2023, 07:53:43 »
Дали президентът Радев не бавеше връчването на мандатите в очакване на това?
https://www.facebook.com/100079924552957/videos/1414666609062964/?sfnsn=mo

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1886 -: Януари 02, 2023, 09:20:16 »
Дали президентът Радев не бавеше връчването на мандатите в очакване на това?
https://www.facebook.com/100079924552957/videos/1414666609062964/?sfnsn=mo

А това са духане на балончета под вода.
Бил ИМАЛ.
Ами че колкото повече  някой  има, толкова по вече доверие могат да му имат партньорите отвън. И колкото по вече има, за толкова по голяма риба отвън ще играе. Съсредоточете се върху рибата, и не се впечатлявайте от такива филмчета. Те са насочени единствено на срив на психиката на населението. Нали не мислите, че в България има комунизъм, или че изборите определят кой да бъде премиер.
И докато тези навън, които са заложили на ББ са силни, той и за премиер ще се пазари, и за президент. Защото управлението на България е въпрос на пазар под килима.  Под килима, където  булдоз.., пардон, местните помияри се ръфат в името на интересите на западните кучкари
А вие си гласувайте


И мен ми е интересно другите какво ИМАТ, защото в България всичко е поделено наполовина. Включително и трафика на наркотици и прането на европейски пари
« Последна редакция: Януари 02, 2023, 09:26:59 от Алиса »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1887 -: Януари 02, 2023, 09:26:44 »
Дори приказките на Гешев за предстоящи обвинения свързвам с бавенето на мандатите.
"И все не мога да реша,
дали съм прав или греша." :t0120:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1888 -: Януари 02, 2023, 10:09:56 »
...по този начин се прави някаква извадка на путинистите в БГ.
Путин forever!
https://www.youtube.com/watch?v=7XfjBDgy7zU
Путин надеждата на прогресивното човечество.
Всичко дотук го приемам, но цитираното по-горе – не. Не сме путинисти (аз например за твърде много неща не съм съгласен с него), а русофили. Но в момента Путин няма алтернатива там. Догодина вероятно ще го смени Медведев, който вече загрява до тъч-линията :)) Тогава медведевисти ли ще бъдем? Не, разбира се.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1889 -: Януари 02, 2023, 10:33:30 »
...по този начин се прави някаква извадка на путинистите в БГ.
Путин forever!
https://www.youtube.com/watch?v=7XfjBDgy7zU
Путин надеждата на прогресивното човечество.
Всичко дотук го приемам, но цитираното по-горе – не. Не сме путинисти (аз например за твърде много неща не съм съгласен с него), а русофили. Но в момента Путин няма алтернатива там. Догодина вероятно ще го смени Медведев, който вече загрява до тъч-линията :)) Тогава медведевисти ли ще бъдем? Не, разбира се.


Защо се водите по думите на откачалката?
Та той първо да се беше разбрал кои са прогресистите
Вие също.

Воден за носа от развихрилата се последно време западна пропаганда, и ти смяташ, че Путин догодина ще бъде сменен.
Ами на това все още се крепи войната в Украйна.
При посещенито на Зеленски в САЩ, Сенатът /верно доста реубликанци въобще не се явиха, а други гласуваха против/, гласува поддръжка на режима с уговорката - е, да се задържат поне до март месец.
Защо до март?

„Смяната на режима в Русия е на мода в момента. Това е още един епизод от най-продължителното предаване на МИ-6, „Русия – крехката площадка на Путин“, което се излъчва всеки ден в кооптираните от нашето разузнаване медии.

И, хей, благодарение на Илон Мъск това вече не е теория на конспирацията, въпреки протестите на лошите.

Настоящата картина е изпъстрена с редовни истории за атаки на украински дронове срещу руска въздушна база или електроцентрала. Дори сега има голяма статия , която обикаля за това как Русия се изправя пред организирани спящи клетки от саботьори, които действат без ограничения, за да разрушат критична инфраструктура.

Не че се съмнявам, че е вярно, разбира се, САЩ и техният „ключов съюзник в НАТО“ (*кашлица* Обединеното кралство *кашлица*) са напълно ангажирани да свалят Русия, но факт е, че това се случва сега, когато Русия прави големи ходове да реорганизира армията си, за да се бори с тази война за дълго време, е това, което е интересно.

Това означава, че изведнъж сега има значително отдръпване на мащаба на този ангажимент в рамките на ЕС. Имам сериозни съмнения в това.„
https://tomluongo.me/2022/12/30/the-russian-regime-change-trap/

Но както казва авторът, Русия не е система, а цивилизация
Т.е. нищо няма да излезе от това
Но пък в очакване на Годо, САЩ изяждат Европа, същевременно вътрешният колапс у тях се засилва.
А кому е нужна силна Америка?
Не и на Русия.
Затова пък успешно им подава кокалчета.
Да, да, до март, и Путин пада.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1890 -: Януари 02, 2023, 10:36:52 »
Защо се водите по думите на откачалката?
Не е откачалка, за много неща е прав човекът.
Quote (selected)
Воден за носа от развихрилата се последно време западна пропаганда, и ти смяташ, че Путин догодина ще бъде сменен.
Нали има избори догодина, а Путин изкара 2 мандата? Мисля, че ще го сменят с Медведев, с препоръка от самия Путин, разбира се.

_______________________________________________________________________________________________________

Нека си поставя тъпия въпрос по-кратко: Откъде идва покритието на парите, с които купуваме огромния си внос сега?
« Последна редакция: Януари 02, 2023, 10:45:48 от lucho »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1891 -: Януари 02, 2023, 10:51:13 »
Къде ги четеш тези дивотии?
Медведев е представител на либералното крило.
Е, да. Засили активността си последно време за трупане на имидж, за надежда за запада, че чрез него и някоя пролетна „февруарска„ революция ще направят преврат срещу Путин
И да възцарят царь Гоша
Ще видим

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1892 -: Януари 02, 2023, 10:55:00 »
Това което не ми харесва, че не си казва коя му е социалната база. Или аз не съм чул. Не че другите казват. Партиите трябва да знаят социалната си база.
Това е табу за сегашните партии. Не че такава не съществува. Доколкото разбирам, иска да направи буржоазна революция, разчитайки на националната буржоазия (да не се бърка с компрадорската!). Не признава класовата борба, поне публично.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8898
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1893 -: Януари 02, 2023, 10:58:56 »
Къде ги четеш тези дивотии?
Тук:
Quote (selected)
Стоит также отметить, что сегодня также выступил Медведев (который скорее всего и будет преемником), заявил https://t.me/boris_rozhin/74090 , что целью СВО является ликвидация преступного нацистского режима в Киеве.
Quote (selected)
Медведев е представител на либералното крило.
Беше.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1894 -: Януари 02, 2023, 10:59:43 »
Нека си поставя тъпия въпрос по-кратко: Откъде идва покритието на парите, с които купуваме огромния си внос сега?


Е, като сме седнали да си говорим..
Кои пари?
Левчето, еврото или долара?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1895 -: Януари 02, 2023, 11:02:08 »
Беше.

Щом е все още жив, значи че все още е.
На това хоро няма „беше„

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1896 -: Януари 02, 2023, 11:04:18 »
Революции се правят от големи групи млади и необразовани хора водени за носа от малък брой умни и цинични такива...

 :nuts:

Тъй, че революция в Русия е изключена по дефолт. Там има застаряващо население и малкия брой младежи са образовани.

Значи остава "революция отгоре". Тогаз требе една част от елита да смени друга. В момента цялата власт е в ръцете на спецслужбите. Кой може да свали спецслужбите ?

 :nuts:

Само армията ! Но тва значи "военна хунта". Не мисля, че МИ-6 и ЦРУ си мечтаят Суровикин да вземе властта....

 :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1897 -: Януари 02, 2023, 11:06:29 »
Quote (selected)
Пак от услугите ли идват тия пари?
А за услугите - мога да ти пусна пак обяснението за германеца дето се появил в неккво гръцко селце, но носителят на правата е принца, тааа...не искам да ме съди за авторски права.
 :nuts:

а не, тази притча е public domain, но върви с условието да се сподели поуката, която са извлекли от нея тези, на които е разказана.

така, че давай спокойно, ако объркаш в повествованието, ще те поправя.
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1898 -: Януари 02, 2023, 11:14:26 »
Защо ли все по-често се сещам, че тази година се навършват 100 години от Септемврийското въстание 1923-а?! Когато
Народа въстана
- с чук
в ръката,
обсипан със сажди, искри и сгурия,
- със сърп сред полята,
просмукан от влага и студ:
хора на черния труд
с безглаголно търпение

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1899 -: Януари 02, 2023, 11:18:01 »
Щом са го кръстили "режим", значи искат да го сменят.
Куба, Венецуела и Боливия още си стърчат несменени баш под носа им.
Quote (selected)
“¡Fuera la DEA y USAID de Bolivia! ¡Fuera ministros pititas que no son militantes! Paren la persecución. Paren los ataques al MAS-IPSP. Vamos a defender a nuestros dirigentes y militantes de los ataques de la derecha interna”, publicó.
https://www.opinion.com.bo/articulo/cochabamba/evo-quiere-fuera-ministros-pititas-pide-que-paren-ataques-mas-ipsp/20221231184740892570.html

Буч, наместо да разпитваш колко активиста на Възраждане съдържа форумчето от десетина човека, вземи се развърти у Щатско, че събирането на подписите за референдумчето почва на 11ти.

А, ЩНГ от и на  ДСК - повече не могат да разполагат с моите пари.
Buy-Buy, търсете си мазохисти другаде и весело източване на годината.
Какво се случи с ДСК? Карти и терминали блокираха

ПП Тука нещо еврото го не сеферят, що ли?
Quote (selected)
Друга промяна обаче е, че средствата в британски лири и щатски долари няма да бъдат включвани в общата сума при определянето на това дали един клиент има над 200 хил. лв. в банката. Ако човек държи 300 хил. лв. в банката ще плати такса от 0,7% върху превишението над 200 хил., т.е. ще плати годишна такса от 700 лв. Но ако има долари или британски лири на стойност 300 хил., няма да плати такса.
« Последна редакция: Януари 02, 2023, 11:23:12 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1900 -: Януари 02, 2023, 11:36:45 »
Quote (selected)
Пак от услугите ли идват тия пари?

---

Странно защо се чудите, откъде идват тия пари?
Ами много просто! Чудите се, защото очевидно забравяте, че РБ е във валутен борд (и слава богу)!
Печатат се толкова пари, колкото е резерва!
От къде идва резерва, от услуги ли?
Ами да, защото в структурата на БВП на РБ услугите са над ДВА ПЪТИ повече от услугите!
РБ е СЛУГИНСКА ДЪРЖАВА!
ТЧК

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1901 -: Януари 02, 2023, 11:47:51 »

СОРИ:
... услугите са над ДВА ПЪТИ повече от индустрията!
...
ЩО ЗА СТРАННО ОГРАНИЧЕНИЕ:

Грешка!
Последното публикуване от това IP беше преди по-рано от 120 секунди. Опитай по-късно.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1902 -: Януари 02, 2023, 11:53:22 »
Революции се правят от големи групи млади и необразовани хора водени за носа от малък брой умни и цинични такива.

Този път заложиха на образованите в либералните вузове млади пидори навалници, ама те с мобилизацията се изнесоха

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1903 -: Януари 02, 2023, 11:55:29 »
Защо ли все по-често се сещам, че тази година се навършват 100 години от Септемврийското въстание 1923-а?! Когато
Народа въстана
- с чук
в ръката,
обсипан със сажди, искри и сгурия,
- със сърп сред полята,
просмукан от влага и студ:
хора на черния труд
с безглаголно търпение

И аз така.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1904 -: Януари 02, 2023, 12:19:23 »
Като е за годишнини, вчера възмутеният и огорчен общински полицай дето разправяше, че била 160 годишнината от рождението на Алеко и "ти май нещо ни се подиграваш, знаеш ли кой е Бай Ганю?" - ми знам бе, старши, целия ни домейн на тез инициали е съграден - .БГ  :i_laughing:

Quote (selected)
— Страшен си дявол, бай Ганьо, изучил си ги тия пущини на пръсти! — казва с благоговение Гочоолу.

— Хубава работа! Защо съм Ганьо Балкански, ако няма да зная и този занаят. Ти, господине мой, тури ме в която щеш околия и ми кажи когото щеш да ти избера. Едно магаре тури за кандидат, и магарето ще ти избера, майка му стара! Само дай ми околийския с жандармите и ми дай 1000–2000 лева. Да ти събера аз тебе, приятелю мой, ония ми ти синковци от кол, от въже, тъй 40–50 прангаджии и да ги наредя в две-три кръчми по краищата, да им подложа по ведро на глава, па да им извикам: „Ха бакалъм! Да живее България!“ Хе-е! Тука ли си, Пенке ле!…
Като накървят ония ми ти изпъкнали очи, като почнат да вадят от поясите ония ми ти ножове, да ги бучат по масите, като дигнат една олелия с ония ми ти прегракнали, дрезгави гласове — страх да те побие!
https://chitanka.info/text/3706/12#textstart
*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1905 -: Януари 02, 2023, 12:39:23 »
"Предишните наши кай, крадяха гьозгьоре. Сегашните наши са друга работа."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1906 -: Януари 02, 2023, 17:48:19 »
Значи, патентите имат срок 20 години. Не от смъртта на създателят им, а от патентоването.
Авторските права 75 години от смъртта. Нерде Ямбол, нерде стамбул.

А ми е много интересно що точно на Бъч са му педали да си построи къща. И аз съм свидетел как всички си построиха или им дадоха апартаменти на изплащане.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1907 -: Януари 02, 2023, 17:56:09 »
Quote (selected)
Народа въстана
- с чук
в ръката,
обсипан със сажди, искри и сгурия,
- със сърп сред полята,
просмукан от влага и студ:
хора на черния труд
Народ???
Чук???
Сърп???
Боже!
Змейко, я се огледай, погледни през прозореца.
Инфлуенсърки, джендъри, офиспланктон, парвенюта, "демократи"...искаш ли поименно?
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1908 -: Януари 02, 2023, 17:59:01 »
20 години са достатъчна спирачка, ако не заобиколиш.
Ей гоВна Мъскавия.
За человечеството щял да покори даже и Марс, ама докато седи на планина патенти и не пуска други да се изкатерят по нея.
Относно културните защити, ми нищо полезно, само губене на време, редно е да се плаща за такива капризи.
Ей Астрид Линдгрен, авторските права трябва да текат след 28.01,2002, ама като сменят "негър" с нещо друго и правата ще отидат у някой либераст "съавтор"
Малко офтопик, ама барем на Holy Bible нали са изтекли правата, време е за малко редакция, че ич не се висава в съвремието, еле па как "християнско" звучи не е за разправяне.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1909 -: Януари 02, 2023, 17:59:26 »
Ма то под къща всеки разбира различно. За столичанина да кажем, вече е къща с двор близо до града, с три спални, ливада и гараж обезателно, поне един. И басейн не е зле. А много хора смятат 100 квадрата жилище за лукс.
.....................
Джузепе, боклуци и некадърници казваш. Сал ний оцеляхме значи, по-зрелите да кажем.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1910 -: Януари 02, 2023, 18:02:12 »
100 квадрата са гот, ако не трябва да ги чистиш ти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1911 -: Януари 02, 2023, 18:05:05 »
Е, жените за какво са? Те обичат таз работа. Че и време за китки им остава.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1912 -: Януари 02, 2023, 18:08:32 »
Мъ-хъ!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1913 -: Януари 02, 2023, 18:14:17 »
dabedabe, пак си скрил точилката и си мислиш че тоя път Тя няма да я намери.
Грешка, голяма грешка!
« Последна редакция: Януари 02, 2023, 18:19:45 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1914 -: Януари 02, 2023, 18:23:06 »
Абе аз съм демократ, че и на хубавите жени ръка целувам. И готвя даже, експериментирам де. Но няма ценители, няма.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1915 -: Януари 02, 2023, 20:03:13 »
Двата трупа, които бяха открити тази сутрин под връх Вихрен, вероятно ще бъдат свалени на ръце. Това съобщиха от ПСС - Банско.
Поради атмосферните условия е изключително опасно да се вдигне хеликоптер над Вихрен, затова телата на загиналите ще бъдат свалени на ръце от спасителите. В момента се подготвят още 20 планински спасители, които да се включат в акцията, което ще отнеме минимум 15 часа, допълниха от ПСС, пише БГНЕС.
Един от загиналите е 69-годишният опитен планинар, а другият - неизвестен към момента човек с видими травми по гръдния кош.

https://epicenter.bg/article/Helikopter-ne-mozhe-da-leti-nad-Vihren--spasiteli-svalyat-dvata-trupa-na-ratse/304322/3/0

Какво да кажа.
Не ходете през зимата неподготвени в планината.
Дори ако си мислете че сте много подготвени.
Навремето съм се докосвал до алпинизма и планинарството.
Сега не бих тръгнал зимата на Вихрен.
Мой познат за който планината е като роден дом загуби преди няколко години дъщеря си на Вихрен.
С една дума не предизвиквайте съдбата.
Особено ако сте на 69 г.
Да не говорим че пичовете от ПКСС също рискуват когато свалят труповете.
Преди три месеца преживяхме това.
Синът на първия братовчед на Анонимката загина при изкачването на вулкана Ключевская сопка.
https://www.mk.ru/incident/2022/09/04/turistam-zastryavshim-na-klyuchevskoy-sopke-grozit-strashnaya-smert-ot-kholoda.html
Изкараха относителен късмет че свалиха телата и можаха да ги погребат по човешки.
Стойте си в къщи.
Яжте, пийте и се веселете.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1916 -: Януари 02, 2023, 20:03:59 »
Абе аз съм демократ, че и на хубавите жени ръка целувам. И готвя даже, експериментирам де. Но няма ценители, няма.
Има, има и то от време оно!
"Не забравяй, че хубостта на Елена стана причина за разрушаването на Троя" - казал Анаксагор на Перикъл, съветвайки го да се откаже от хубавата милезийка Аспазия.
"Какво да правя! - отвърнал Перикъл. Нима съм виновен, че боговете са дали на хубостта по-голяма сила, отколкото на мъдростта."

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1917 -: Януари 02, 2023, 20:12:51 »
Като каза Перикъл се сетих за една скоропоговорка. Темистокъл размахваше кокъл. Перикъл се развикал. Хеле накрая дошъл Ханибал.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1918 -: Януари 02, 2023, 20:35:32 »
Коледно-новогодишната дандания у нас е еманация на традиционно-религиозната ни обърканост. Едно е сигурно: пред религията у нас водещо е езичеството и то е неизкоренимо.
Репортери питат коледари, наметнати с родопски одеяла и овчи калпаци (калпакът е израз на българщината, ако не знаете) защо обикалят по къщите. И баш коледаринът обяснява: "Пеем за здраве, гоним злите сили, благославяме стопаните." Друг е въпросът защо наричаме "пеене" това нестройно и тип "прегракнах на футболен мач" реване.

https://svobodnoslovo.eu/bulgaria/koledno-novogodishnata-dandaniya-u-nas-e-emanaciya-na-tradicionno-religioznata-ni-obarkanost/26841

Ха
Този символ на демокрацията от плаката я бях забравил.
Оказва се не напразно съм я забравил.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1919 -: Януари 02, 2023, 20:41:12 »
Тайните на календарите
Прабългарският е от най-съвършените, възрожденските предсказват бъдещето

https://svobodnoslovo.eu/lyubopitno/taynite-na-kalendarite/26843

Такива ми ти работи.
Аз не им вярвам.