Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 558414 пъти)

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2340 -: Януари 18, 2023, 19:48:46 »
На мен ми е интересно коя е институцията и кои конкретно са лицата, издаващи фалшивите сертификани за произход на дизеловото гориво, изнасяно ежедневно, ежечесно и ежеминутно за Украйна. Защото първото условие на украинските търговци е горивото да не е Лукойлско. И поради тази причина,  когато камионите пътуват от Бургас към северната ни границата, някаква печатница под шапката на неизвастна за мен държавна институция, бълва неизброимо число фалшиви сертификати. Все си мисля, че някой някога ще го отнесе за изготвянето на документи с невярно съдържание

"Лукойл" опроверга Асен Василев: Рафинерията в България не е доставяла дизел за Украйна
https://glasove.com/novini/lukoyl-oproverga-asen-vasilev-rafineriyata-v-balgariya-ne-e-dostavyala-dizel-za-ukrayna

Естествено че ще опровергават.
Целият Нефтохим не струва толкова колкото проблеми могат да им създадат в Русия.

Що се отнася до сертификатите.
Бачо що българско вино се е продало в Русия с молдовски сертификати СТ-1.
Що пък да не се възползват от тази схема сега в името на победата на светлината над мрака.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2342 -: Януари 18, 2023, 19:53:15 »
Quote (selected)
МС пита КС дали може да се въвежда задължителна военна подготовка
От правителството натъртват, че това може да засегне запасните и че целта не е връщане на наборната служба
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/ms-pita-ks-dali-mozhe-da-se-vuvezhda-zadulzhitelna-voenna-podgotovka
А честито!
Да вземат да почнат с подготовката на кирето и ицето като първенци.
С асан е малко по-сложно, може да му хареса в спално помещение със стотина мъже.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2343 -: Януари 18, 2023, 19:55:40 »
Quote (selected)
- опитващи се да търсят и открито да казват истината;
- опитващи се да си затварят очите и затаяват истината;
- опитващи се открито да пропагандират неистината;
- опитващи се да се самозалъгват за истината, белким не е така.
Змейко, не очаквах от теб това!
Много пъти се канех да предложа схема за напълно законна продажба, при което никой от БГ не носи нииииииикаква отговорност, защото е изпълнил всииииииички законови изисквания, но ми беше писнало да обучавам икономистици в търговски сделки, та чаках сами да се надупят ноооо - ти се падна на пангара.
Ся - простичко, че мноо държа на мнението на Кайли!
Имаме закон, за продажба на оръжие и там моят уважаван коуега отврат е дал и изискванията за договора /прилично/.
Продаваме оръжие на фирмата Х от Полша и тя декларира краен получател търговската фирма У от...да речем пак от Полша и/или полската армия!
Законно?
Ааапцелютно!
Причини за съмнения - може, ама ставащи само за под юрганя! А и да има такива, те не са повод за отказ - НЯМА такова изискване - "съмнения".
Продаваме квот продаваме. Отива във фирма Х, тя го предоставя /даже ще импровизирам, за да покажа колко жалки са некои блюстители на закона тукънкъ/ в склада на полската армия - n-ското и поделение/ То и на практика така става - докато се претовари, трябва си склад и то защитен, охраняван и т.н.
След което полската армия го продава на фирма Y поради отпаднала необходимост, а тя, фирма У няма нииииикакви задължения към БГ законодателство.
Всичко е чисто - пито-платено и съвсем, ама съъъъвсем законно оформено.
Дори и от БГ страна могат да проверят ако искат - къде е отишло БГ оръжието.
И да се хванат заааа- чепа!

Нататък - ясно /ако има още неразбрали - на разположение съм, ама моля ви - и за Кайли тряа да мисля!/
Искате ли да ви кажа за какво ще хванете ДАНС, Прокуратура,...съд...в законово нарушение?
Да- за същото, за което можете да хванете и Нинова!
Но дет се вика- няа лошо опитите да продължат.
Лошото е, че не го рЕдя това като умерен циник.
Лошото е, че не се разбира разликата между - "аз си мислех" и закона.
За "аз си мислех" - си заминаваш директно!
От позицията, която заемаш съвсем честно!
Според Закона!
Твай!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2344 -: Януари 18, 2023, 20:01:48 »
Quote (selected)
След което полската армия го продава на фирма Y поради отпаднала необходимост, а тя, фирма У няма нииииикакви задължения към БГ законодателство.
Към БГ законодателството може, обаче пред швейцарското не!
Щото на испанците и на немците им е отпаднала необходимостта ама швейцария НЕ ДАВА.
Ма те щот са швейцарци и са прости кат кравите, не разбират.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2345 -: Януари 18, 2023, 20:02:13 »
След което полската армия го продава на фирма Y поради отпаднала необходимост, а тя, фирма У няма нииииикакви задължения към БГ законодателство.
Таа схема тръч да я патентоваш, докато не са ти я откраднали. Щото Германия и Швейцария само това чакат, некой да я измисли.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2346 -: Януари 18, 2023, 20:03:45 »
Quote (selected)
Щото на испанците и на немците им е отпаднала необходимостта амамшвейцария НЕ ДАВА.
Ма те щот са швейцарци и са прости кат кравите, не разбират.
Не дава, ама на това, което минава през тях!
Да не се тревожим за швейцарците, предлагам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2347 -: Януари 18, 2023, 20:05:39 »


И що тогава испанците и немците не могат да пратят на Украйна швейцарски оръжия които са купени преди години?
Щото швейцарското НЕ важи повече от българското или има нещо друго?
А?

P.S. Опа изпреварили са ме.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2348 -: Януари 18, 2023, 20:06:44 »
След което полската армия го продава на фирма Y поради отпаднала необходимост, а тя, фирма У няма нииииикакви задължения към БГ законодателство.
Таа схема тръч да я патентоваш, докато не са ти я откраднали. Щото Германия и Швейцария само това чакат, некой да я измисли.
Тук пойнта Кайле е, че БГ няма ниииикакви възможности за претенции към фирма Y.
Колкото до схемата - аз, диванен иксперт, баш експертите знаят поне още 200.
Щот секи БГ знаел 2 и 200, затуй.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2349 -: Януари 18, 2023, 20:09:24 »
Quote (selected)
И що тогава испанците и немците не могат да пратят на Украйна швейцарски оръжия които са купени преди години?
Само мога да предполагам - щот техния закон е такъв.
А нашият - инакъв!
И уви - ние като по прости, работим не по швейцарския ми по нашия.
Абе айде мислете бе!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2350 -: Януари 18, 2023, 20:15:31 »
Quote (selected)
Зам.-председателят на НС Йордан Цонев разкри връзките на кръга „Капитал” с криптоаферата Nexo и заяви, че ДПС ще попита американските партньори на България дали одобряват фондация „Америка за България” да финансира този кръг.

 https://epicenter.bg/article/Tsonev--Ima-vrazka-mezhdu--Kapital--i-Nexo--Dali-SASht-odobryavat--Amerika-za-Balgariya--da-im-dava-pari-/305874/2/0
Бассимаата!
Докато се обучаваме на търговски сделки, некои дигат ръка връз султана и то не кой да е султан, най баш султана!
Да не повярваш!
Става интересно!
.....
Току виж и правителство има!
Без ГРОБ!
Глейти, глей ти!
Не вярвам, ама и не отказвам, че съм изненадан.
Тия не приказват нищо случайно!
Засега са единствени.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2351 -: Януари 18, 2023, 20:15:35 »
хм... Я да видим. Пойнтът на ниновците е, че всяка страна си има закон и си разпраща оръжия по целия свят според тоя закон. И може да си го променя, когато и както си иска. Неска баце го промени, утре курчо, други ден кукурчо и прочее.
Нема международни спогодби, споразумения, важещи за всички, еле при оръжията, нема нищо, има българският гений, измислящ схеми превеуики.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2352 -: Януари 18, 2023, 20:15:59 »
Quote (selected)
И що тогава испанците и немците не могат да пратят на Украйна швейцарски оръжия които са купени преди години?
Само мога да предполагам - щот техния закон е такъв.
А нашият - инакъв!
И уви - ние като по прости, работим не по швейцарския ми по нашия.
Абе айде мислете бе!

Къв швейцарски закон?
Става дума че испанците и немците не дават на Украйна защото спазват някакъв международен закон.
Който би трябвало да важи и за нас.
Толкова от лаика.
Бачо да каже.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2353 -: Януари 18, 2023, 20:23:53 »
Quote (selected)
Пойнтът на ниновците е,
Не знам къф им е пойнта, но пак нищо не си разбрала!
На всеки писан закон, Ганю има по няколко заобиколни вратички и имайки предвид тарикатлъка на Андрешко /оня Андрешко, дето един тук умре да го презира/, би трябвало да ни е ясно как се интерпретират законите. Разбира се и на въпросният мразещ Андрешко му е ясно, но не му пречи пак да опитва да се прай на интересен.
Що пък и други да не опитат?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2354 -: Януари 18, 2023, 20:25:43 »
Не вярвам да има "международен закон" за това. Просто в договора за покупко-продажба щвейцарците са заковали незаобиколима клауза:
 "Този БТР може да бъде използван само от испанската армия. Речете ли да го продадете/ подарите някому, ще скъсаме косматите ви шпаньолски задници от неустойки. В кантоналния съд в Женева. По швейцарското търговско право"
Когато са ни продали Сушките, благодушните съветски другари, предполагам,  нищо подобно не са написали в договора.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2355 -: Януари 18, 2023, 20:26:30 »
Бе Костадинов го бива. Винаги е във форма, за разлика от надутите келеши.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2356 -: Януари 18, 2023, 20:29:10 »
Няма ли да се намери някой миризлив фатмак да банне тези от Die Welt? И после с писклив гласец да ги пита, защо не пишат за др. нинова и доставките на оръжие за Полша?  :smokin:

А ние кво пишем тук Калине?
От март-април досега?
Твоя си работа радвай се на решението на сегашното НС.
Ще цъфнем и ще вържем естествено покрай Баце, Киро, Мустафа, Корнелия, Христо и Стефан.
Апропо малко и по твоя профил.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1671.msg250490#msg250490

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2357 -: Януари 18, 2023, 20:29:59 »
Quote (selected)
Просто в договора за покупко-продажба щвейцарците са заковали незаобиколима клауза:
Твай!
СпИчели Кайлето форевър!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8883
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #2358 -: Януари 18, 2023, 20:35:02 »
ПП: През 80-те години сме купили 36 броя "Су-25К" (произведени в авиаозавод "Георги Димитров" в Тбилиси!). Колко са останали от тях (вкл. тези, които не са в летателна годност), не знам.
Вече е ясно. Сегашният министър е казал, че сме продали 20 от тях, от които 6 са още у нас. Следователно сме имали 36 − (20 − 6) = 22 броя, преди да се лишим от 14-те в летателна годност през април 2022 г. А сега ни остават още 8 броя, от които 6 са собственост на "българска фирма". И нито един от тях не е в летателна годност. Ще се считам за опроверган, ако видя едновременно 14 броя български "Су-25" в небето!
Не очаквах да е толкова лесно. На спътниковите снимки от 2023 г. на авиобазата в Безмер преброих точно 8 самолета "Су-25" (има и 2 и половина други, но не са "Су-25"):

https://www.google.com/maps/@42.4628017,26.3427409,443m/data=!3m1!1e3

Е, какво ще кажете? И Костадинов може да греши!
В интерес на истината в буксите(укритията) може да има още самолети.
Аз преброих 6 букси. Така че сметката може и да излезе.
Ако приемем, че 14-те са у нас, общо стават 14 + 8 = 22. Дори да махнем 6-те на частната фирма, пак остават 22 − 6 = 16. Не излиза сметката.
Бях забравил за раазбития самолет при катапултирането на полк. Пейо Дончев. Значи или има 1 самолет в повече, или.. самолетът не се е разбил съвсем.
От друга страна, ето тук неизвестен експерт казва, че имаме 7 или 8 "Су-25" след катастрофата през септември 2022 г.:
Quote (selected)
Според него има 7 или 8 щурмови СУ - те не са толкова бомбардировачи, колкото целта им е да поддържат пехотата.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2359 -: Януари 18, 2023, 20:35:21 »
Не вярвам да има "международен закон" за това. Просто в договора за покупко-продажба щвейцарците са заковали незаобиколима клауза:
 "Този БТР може да бъде използван само от испанската армия. Речете ли да го продадете/ подарите някому, ще скъсаме косматите ви шпаньолски задници от неустойки. В кантоналния съд в Женева. По швейцарското търговско право"
Когато са ни продали Сушките, благодушните съветски другари, предполагам,  нищо подобно не са написали в договора.

Т.е. прав съм че швейцарското НЕ струва повече от българското.
Ако въобще го има в договорите с Чехия, Полша и т.н.
Т.е. сами си го вкарваме и няма на кой съд да се оплачем след време ако се наложи.
Пичове та дрънкат.
Не че на никой не му е ясно що за стока сме.
Целесъобразност така да се каже а не закон.
Или пък двуличие както вече писах.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2151
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2360 -: Януари 18, 2023, 20:35:59 »
Оръжието е изнесяно законно (по документи). Въпросът е кой държавен орган е предприел или е бил длъжен да предприеме разследване, след като са получени достатъчно сигнали и конкретни данни, че това оръжие се реекспортира в страна, за която има забрана за износ от най-висшия държавен орган Народното събрание? Има ли доклади по този въпрос на МВР, МНО, ДАНС, разузваване...? Фирми, лица? Какви мерки са взети за прекратяване на нарушенията?
------------------------------
Май единствената мярка беше да се узакони директния износ за Украйна, като се засекретят данните за вида и количествата на това, което се изнася.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2361 -: Януари 18, 2023, 20:41:37 »


Лъчо там има и някакво хале, което може да е ТЕЧ-1(технико експлоатационна част-1). Това е за текущи ремонти на самолетите. Така че и там може да има нещо.
ТЕЧ-2 е за въоръжението.
Поне така беше навремето.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2362 -: Януари 18, 2023, 20:41:59 »
Quote (selected)
Има ли доклади по този въпрос на МВР, МНО, ДАНС, разузваване...? Фирми, лица? Какви мерки са взети за прекратяване на нарушенията?
Змейко, продължаваш!
Знаеш, че доклад ще има, ако някой е нарушил закона.
Има ли нарушение?
Не!
Няма и доклад.
Какви мерки може да предприеме някой, ако няма даклод за нарушение?
Никой и никакви!
Ама имало клипове, общо мнение...и кво?
Някой сезирал ли е някакви компетентни органи за нарушение?
Никой!
Тогава?
А, да - ние тукънкъ се вълнуваме.
Тва е добре!Но - до тук.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2363 -: Януари 18, 2023, 20:47:12 »
Quote (selected)
Има ли доклади по този въпрос на МВР, МНО, ДАНС, разузваване...? Фирми, лица? Какви мерки са взети за прекратяване на нарушенията?
Змейко, продължаваш!
Знаеш, че доклад ще има, ако някой е нарушил закона.
Има ли нарушение?
Не!
Няма и доклад.
Какви мерки може да предприеме някой, ако няма даклод за нарушение?
Никой и никакви!
Ама имало клипове, общо мнение...и кво?
Някой сезирал ли е някакви компетентни органи за нарушение?
Никой!
Тогава?
А, да - ние тукънкъ се вълнуваме.
Тва е добре!Но - до тук.

Убеди ме.
Всичко е точно.
По друг начин не може да бъде.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2151
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2364 -: Януари 18, 2023, 20:53:30 »
Ако хипотетично оръжието беше продадено на Китай, а китайците го бяха реекспортирали за Северна Корея, тогава въпросът щеше да бъде съвсем различен от юридическа гледна точка. Щеше да има и международно разследване и осъдени с ефективни присъди.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2365 -: Януари 18, 2023, 20:57:07 »
Quote (selected)
По друг начин не може да бъде.
Може, ама не е!
Една от причините е тази - че си въобразяваме...абе, пожелателно мислене дет се вика.
И най гоуемата еманация на това е - да крещим под прозорците на властта.
Няма лошо, но ако след това следват и съответните действия - гласуване за изхвърляне на тези, под чиито прозорци са крещяли.
Нещо такова - нье!
Е, тогава- твай!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2366 -: Януари 18, 2023, 20:58:23 »
Змее.
Твоето хипотетично не важи.
Тук хората ни убедиха че всичко е точно.
Защо им бъркаш далаверката?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2367 -: Януари 18, 2023, 21:01:29 »
ти да видиш! наблюдава се отрезвяване.

аз от един куп време твърдя, че:
1. не нинова трябва да установи нарушение на договора /реекспортът е нарушение/
2. не нинова трябва да се самосезира, да извърши разследване и да вземе мерки, като примерно отказ за въпросната фирма за следващ договор, и:
3. нинова не може да не одобри договор при положение, че службите преди нея са дали положително мнение. най-малкото защото ако тя се опъне, без да може да се обоснове, то това ще падне в съда. а ако е необходимо, тези дела са експресни.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2368 -: Януари 18, 2023, 21:03:19 »
Quote (selected)
Защо им бъркаш далаверката?
Не си коректен, ама мнооого не си коректен.
Аз съм обикновен пенсионер!
Изхранвам двучленното си вече семейство с пенсията, от която не се оплаквам, ама и съм си я изкарал.
Друго няма и това беше мръснишки номер, да инсинуираш за някакви "далаверки".
Оставям го на твоята съвест.
Иначе - бих повторил всяка дума която казах до сега.
Едно е да искаш, друго - да можеш, а трето и четвърто да го направиш.
Уви, на некои само им се иска.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2369 -: Януари 18, 2023, 21:04:30 »
а бе аз поне от година насам питам какво точно трябва да обоснове нинова, за да може обосновката ѝ да издържи в съда. и специално анонимуса го бях захапал и бяхме стигнали до некво съгласие, че от нейна страна отказ без обосновка е немислим, невъзможен и глупав, защото ще забави нещата с 1-2 седмици.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2370 -: Януари 18, 2023, 21:08:21 »
Quote (selected)
наблюдава се отрезвяване.
Абе не съм съвсем сигурен.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2371 -: Януари 18, 2023, 21:11:10 »
иначе костадинов за пореден път насра кокошката* от нова - как е против това хората да бъдат питани, за еврозоната и т.н.

'нашите търговци са изключително честни и в никакъв случай няма да вдигнат цените' :m1302:  :m1924:

* това още сутринта го казах на по-добрата си половинка, ама нея я бяха налазили разни кундени с проблеми, та само ми се сопна да ходя да бачкам и да не се занимавам с глупости.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2372 -: Януари 18, 2023, 21:12:35 »
Не вярвам да има "международен закон" за това
Аз пък вярвам. Не може за кривите краставици да има, а за продажбата на оръжие да няма.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2373 -: Януари 18, 2023, 21:12:42 »
Quote (selected)
По друг начин не може да бъде.
Може, ама не е!
Една от причините е тази - че си въобразяваме...абе, пожелателно мислене дет се вика.
И най гоуемата еманация на това е - да крещим под прозорците на властта.
Няма лошо, но ако след това следват и съответните действия - гласуване за изхвърляне на тези, под чиито прозорци са крещяли.
Нещо такова - нье!
Е, тогава- твай!

Без мен.
Аз вече крещях за да дойдат добрите.
А 1992 вече ми се повръщаше от добрите.
Все още се въртях около тях.
Но Фил Кенеди ми дойде прекалено.
С една дума майната им.
Единствено се излъгах да гласувам за Радев първия път и естествено съжалих след това.
От изборите 1991 г. за ВНС не бях гласувал.
Сега така ще е до края.
Всъщност на миналите избори гласувах за Костя, но не от душа.
Така че се връщам при гъбарите, а вие колкото искате ме осъждайте.
И се оправяйте ако можете с този змиярник наречен НС.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8883
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #2374 -: Януари 18, 2023, 21:13:46 »
Лъчо там има и някакво хале, което може да е ТЕЧ-1(технико експлоатационна част-1). Това е за текущи ремонти на самолетите. Така че и там може да има нещо.
ТЕЧ-2 е за въоръжението.
Поне така беше навремето.
Да, в базата има доста други съоръжения. Но току-що открих вчерашна статия в "пан.бг" ("пан" идва от Панчелиев):

Каква е събдата на получените от България 36+4 Су-25К/УБК
Quote (selected)
хаджи Димитър СТАВРЕВ
pan.bg
След гнусната и опашата лъжа на Bloomberg за закупени от България и доставени на Украйна 14 самолета Су-25, достойният български офицер ген. Иван Парапунов изпрати на pan.bg систематизирана таблица за съдбата на доставените на България Су-25:

Щракнете върху таблицата, за да я видите в едър мащаб.
Подозренията ми не се оправдаха, за което се извинявам.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2375 -: Януари 18, 2023, 21:15:09 »
Внимавайте какви ги дрънкате за бъдещия премиер. Аз мисля че тя ще се нагърби кат' една камила. Това е последния и шанс и не вярвам да го пропилее. Аз на нейно място бих се наел без да се двоумя. Не е по-проста от другите мушмороци. Па може и да се задържи.
« Последна редакция: Януари 18, 2023, 21:24:33 от dabedabe »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2376 -: Януари 18, 2023, 21:16:43 »
Quote (selected)
Защо им бъркаш далаверката?
Не си коректен, ама мнооого не си коректен.
Аз съм обикновен пенсионер!
Изхранвам двучленното си вече семейство с пенсията, от която не се оплаквам, ама и съм си я изкарал.
Друго няма и това беше мръснишки номер, да инсинуираш за някакви "далаверки".
Оставям го на твоята съвест.
Иначе - бих повторил всяка дума която казах до сега.
Едно е да искаш, друго - да можеш, а трето и четвърто да го направиш.
Уви, на некои само им се иска.

Не разбрах защо се засягаш?
Ако съм те обидил съм готов да си посипя главата с пепел.
Естествено че не съм имал предвид твои далаверки.
Жалко че ги възприемаш за твоя сметка.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2377 -: Януари 18, 2023, 21:24:50 »
Бъдещият премиер - дали служебен, дали редовен не знам, но прогнозирам, че ще е Пеканов - всъщност прогнозирах го преди година още, га имаше и редовни такива, ама не ми се търси, чак ако толкова се наложи, ще си намеря поста.
Що се отнася до "камилата" - няма да се нагърби и това изрично го каза, ама може би плужеците не могат да четат, което е най вероятното обяснение.
Е, има и още едно, ама то е под модераторско запрещение.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2378 -: Януари 18, 2023, 21:25:02 »
Оръжието е изнесяно законно (по документи). Въпросът е кой държавен орган е предприел или е бил длъжен да предприеме разследване, след като са получени достатъчно сигнали и конкретни данни, че това оръжие се реекспортира в страна, за която има забрана за износ от най-висшия държавен орган Народното събрание? Има ли доклади по този въпрос на МВР, МНО, ДАНС, разузваване...? Фирми, лица? Какви мерки са взети за прекратяване на нарушенията?


https://www.lex.bg/laws/ldoc/2135725113
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2379 -: Януари 18, 2023, 21:25:15 »
а бе аз поне от година насам питам какво точно трябва да обоснове нинова, за да може обосновката ѝ да издържи в съда. и специално анонимуса го бях захапал и бяхме стигнали до некво съгласие, че от нейна страна отказ без обосновка е немислим, невъзможен и глупав, защото ще забави нещата с 1-2 седмици.

онци
Да се оправя Нинова.
Видяхме колко и повярваха на предишните избори.
Вярвай ми че ако не сглоби някакво правителство на следващите избори ще падне още надолу.
Защото тя тръгна да играе с мошеници.
Те спечелиха.
Тя загуби електората.
Нейна си работа, но тя е пътничка заедно с БСП колкото и да ми е неприятно.
А аз и вярвах.
До президентските избори 2021 г.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2380 -: Януари 18, 2023, 21:26:18 »
Пеканов никога! Да ни пази Бог! Нинова, сядай на премиерския стол и покажи на сополанковците кон боб яде ли.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2381 -: Януари 18, 2023, 21:28:56 »
Изхранвам двучленното си вече семейство с пенсията, от която не се оплаквам, ама и съм си я изкарал.
Е, и едни 60-70 лева, за които орева орталъка, не помня ниновата как беше забъркана, ще припомниш ли?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2382 -: Януари 18, 2023, 21:29:33 »
Лъчо там има и някакво хале, което може да е ТЕЧ-1(технико експлоатационна част-1). Това е за текущи ремонти на самолетите. Така че и там може да има нещо.
ТЕЧ-2 е за въоръжението.
Поне така беше навремето.
Да, в базата има доста други съоръжения. Но току-що открих вчерашна статия в "пан.бг" ("пан" идва от Панчелиев):

Каква е събдата на получените от България 36+4 Су-25К/УБК
Quote (selected)
хаджи Димитър СТАВРЕВ
pan.bg
След гнусната и опашата лъжа на Bloomberg за закупени от България и доставени на Украйна 14 самолета Су-25, достойният български офицер ген. Иван Парапунов изпрати на pan.bg систематизирана таблица за съдбата на доставените на България Су-25:

Щракнете върху таблицата, за да я видите в едър мащаб.
Подозренията ми не се оправдаха, за което се извинявам.

Лъчо pan.bg е продължение на списание Криле.
Не помня кога се появи, но точно 1980 или малко по-рано.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2383 -: Януари 18, 2023, 21:30:44 »
Quote (selected)
Тук хората ни убедиха че всичко е точно.
Тук убеждаващите хора в последния час бях аз и сетне  на края дойде и онци.
Аз може да съм в категорията на алцхаймер, ама се връ да бъда в паркинсона - писах го вече.
Не, не си посипвай главата с нищо, ще си долея още едно и най много да направя рокадо в крачолите.
Тва е всичко като резултат от обменяне на мненията тук - поне от моя страна.
Просто го отбелязах.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2384 -: Януари 18, 2023, 21:30:48 »
Не вярвам да има "международен закон" за това
Аз пък вярвам. Не може за кривите краставици да има, а за продажбата на оръжие да няма.
е ай ся глупости. как го бяха казали там за вола и за юпитер.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2385 -: Януари 18, 2023, 21:32:16 »
"Родни криле" беше от по рано май.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2386 -: Януари 18, 2023, 21:34:17 »
Quote (selected)
Тук хората ни убедиха че всичко е точно.
Тук убеждаващите хора в последния час бях аз и сетне  на края дойде и онци.
Аз може да съм в категорията на алцхаймер, ама се връ да бъда в паркинсона - писах го вече.
Не, не си посипвай главата с нищо, ще си долея още едно и най много да направя рокадо в крачолите.
Тва е всичко като резултат от обменяне на мненията тук - поне от моя страна.
Просто го отбелязах.
 :bigok:

Признах го вие сте прави.
Нека да е така.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2387 -: Януари 18, 2023, 21:36:17 »
онци
Да се оправя Нинова.
Видяхме колко и повярваха на предишните избори.
Вярвай ми че ако не сглоби някакво правителство на следващите избори ще падне още надолу.
Защото тя тръгна да играе с мошеници.
Те спечелиха.
Тя загуби електората.
Нейна си работа, но тя е пътничка заедно с БСП колкото и да ми е неприятно.
А аз и вярвах.
До президентските избори 2021 г.

честно - не съм сигурен.

не съм сигурен, че са спечелили.
не съм сигурен, че си е загубила електората. в тази посока обаче много лошо я удари румовч днеска с изявлението, че те сички били знаели, че бг фирми изнасят снаряди за укрия, ама директен износ нямало. така че ако загуби, ще е не заради лъжльото.
не съм сигурен, че е пътничка, и не виждам как ще разкарат лидер с над 3/4 гласували за нея на преки избори. ще си изкара мандата до края, ще си обяви наследник и така.

и аз ѝ вярвах. до изпълненията с правителството и държането на разни мандати. обаче сега, от ена страна има боко, а от друга има патологичните лъжци от пепе-то. така че квото и да прави, няма печеливш ход.

но продължавам дас съм на мнение, че за укрия направи максимално възможното. което се потвърждава от натвореното от сегашнота народна скупщина.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2388 -: Януари 18, 2023, 21:36:35 »
Анри, когото изгонихте оттук

Като човек, който два пъти е изнасял оръжие от България (един път за Турция и един път за САЩ), ми е направо гнусливо като слушам нашите политици да се оправдават, че видите ли, ние не сме изнасяли за Украйна, а за Полша, а какво правели поляците с това оръжие ние не можем да знаем.
Даже човек, който не е навътре в нещата би трябвало да се замисли, защо в Украйна все още няма танкове "Леопард", след като Полша, Финландия и други страни са готови да ги предоставят веднага.
Истината е много проста:  ЗАЩОТО ГЕРМАНИЯ, КАТО СТРАНА ПРОИЗВОДИТЕЛ, ВСЕ ОЩЕ УМУВА ДАЛИ ДА РАЗРЕШИ ПРЕДАВАНЕТО/ПРОДАЖБАТА. Най-вероятно утре, 20 януари на срещата в Рамщайн ще има положително решение по казуса, но това е друг въпрос.
Международната търговия с оръжие се регламентира от конвенция, която разрешава продажбата само когато краен получател е министерството на отбраната на съответната страна, което се доказва със сертификат за краен получател, в който пише, че реекспорт е възможен само при разрешение от страната производител. Всичко друго се нарича "контрабанда" и "нелегална търговия".
Ето какво съм писал по въпроса на 2 май 2022:
https://www.facebook.com/anri.erinin/posts/pfbid0HXQRFQ78XPbed2Wzo3as2QyLk9SDNx3EJTNdRVB5XTzebg9crHJAiUcD4ZWGjssel
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2389 -: Януари 18, 2023, 21:36:55 »
Quote (selected)
Е, и едни 60-70 лева, за които орева орталъка, не помня ниновата как беше забъркана, ще припомниш ли?
Скъъъъ пичка, помня, нали вече няколко пъти указах, че предпочитам паркинсона, омръзна ми вече.
Не, не съм оревал орталъка за 6-70 лева, ти така си си представила, но понеже предпочиташ кратките форми - както си го представяш, тъй и си го приемай. От фантазията ти зависи.
Оставам с предишните нежни чувства.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2390 -: Януари 18, 2023, 21:39:18 »
Копи пейст от горния линк

За войната празници няма. Както и за доставките на оръжие за нея. Докато България спори да доставяме ли или не, самолетите с оръжие не спират.
Политиците ни убеждават, че това били чисто търговски сделки и държавата не можела да ги контролира, което просто НЕ Е ВЯРНО.
Ето какво пише във всеки сертификат на краен потребител, това е стандартен текст съгласно Конвенцията за търговия с оръжие (Arms Trade Treaty), подписана и от Република България:
--------------------------------
Ние, (купувач, адрес) с настоящето удостоверяваме, че оборудването описано по-долу, поръчано и закупено от нас от (продавач, адрес) е за наша изключителна употреба. Оборудването няма да бъде изнасяно или реекспортирано без предваритено съгласие на Шведската агенция за неразпространение и контрол на износа (ISP). В случай на неоторизирано предаване, загуба, кражба или прехвърляне на оборудването/технологията, ние поемаме отговорност незабавно да уведомим ISP. Оборудването няма да бъде използвано за разработката/производството на химическо, биологическо или ядрено оръжие или за ракети с възможност за доставка на такива оръжия.
(наименование, тип, количество, цена, атрибути на оторизираният представител на страната получател).
Забележка: Декларацията за краен получател трябва да бъде подписана от официален представител на правителството, което поема задълженията по настоящото и да бъде предадена на Шведската дипломатическа мисия акредитирана в съответната страна.
------------------------------------
Т.е. Ако (да предположим) краен купувач на оръжието е Полша, то Полша е ДЛЪЖНА да уведоми БЪЛГАРСКОТО ПРАВИТЕЛСТВО за предаване на "продукцията" на Украйна. В случая, Междуведомствената комисия за експортен контрол и неразпространение на оръжията за масово унищожение към министъра на икономиката (съгласно Закона за експортен контрол на продукти, свързани с отбраната, и на изделия и технологии с двойна употреба), която:
    Разглежда заявления за издаване на разрешения за износ, внос, трансфер в Общността, транзит, превоз или брокерска сделка с продукти, свързани с отбраната (ПСО), и разрешения за износ, трансфер от територията на Република България за територията на друга държава от Общността, транзит или брокерска сделка с изделия и технологии с двойна употреба (ИТДУ);
    Изпълнява контролни функции в областта на експортния контрол на ПСО и ИТДУ
Sapienti sat

По-нататък можете лично да вървите във фейса да си го плювате, щото той надали ще влезе тук да ви се подлага.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2391 -: Януари 18, 2023, 21:40:32 »
И ти ли си мъж, като Алиса?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2392 -: Януари 18, 2023, 21:42:09 »
Дабчо, кого питаш и защо питаш?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2393 -: Януари 18, 2023, 21:42:20 »
Quote (selected)
Всичко друго се нарича "контрабанда" и "нелегална търговия".
Ох, мале, майко, прости ми от небесата!
Какво се било наричало!
За КОГО това е контрабанда и нелегална търговия, за КОГО, за БГ или за Полша или който и да е там?
Неее, я стига!
Лека!
« Последна редакция: Януари 18, 2023, 21:49:38 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2394 -: Януари 18, 2023, 21:44:35 »
Теб питам с извинение, ако позволиш. Че аз на Алиса май и ръка цалувах.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2395 -: Януари 18, 2023, 21:47:30 »
онци
Да се оправя Нинова.
Видяхме колко и повярваха на предишните избори.
Вярвай ми че ако не сглоби някакво правителство на следващите избори ще падне още надолу.
Защото тя тръгна да играе с мошеници.
Те спечелиха.
Тя загуби електората.
Нейна си работа, но тя е пътничка заедно с БСП колкото и да ми е неприятно.
А аз и вярвах.
До президентските избори 2021 г.

честно - не съм сигурен.

не съм сигурен, че са спечелили.
не съм сигурен, че си е загубила електората. в тази посока обаче много лошо я удари румовч днеска с изявлението, че те сички били знаели, че бг фирми изнасят снаряди за укрия, ама директен износ нямало. така че ако загуби, ще е не заради лъжльото.
не съм сигурен, че е пътничка, и не виждам как ще разкарат лидер с над 3/4 гласували за нея на преки избори. ще си изкара мандата до края, ще си обяви наследник и така.

и аз ѝ вярвах. до изпълненията с правителството и държането на разни мандати. обаче сега, от ена страна има боко, а от друга има патологичните лъжци от пепе-то. така че квото и да прави, няма печеливш ход.

но продължавам дас съм на мнение, че за укрия направи максимално възможното. което се потвърждава от натвореното от сегашнота народна скупщина.

Беше пета в класацията.
Помниш ли изборите преди 2-3 години?
Беше доста по-напред.
В най-добрия случай ще остане пак пета.
А не дай Боже и по-надолу.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1799.msg250918#msg250918
Такива ми ти работи.
Тя не е виновна.
Просто толкова може.
Или и позволяват.
Колкото и да е идиотско, но синът и е на не лоша длъжност в американска банка.
Мислите ли че това никой не го е използвал.
Ако мислите че не е така, то аз не ви вярвам.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2396 -: Януари 18, 2023, 21:50:21 »
Quote (selected)
Всичко друго се нарича "контрабанда" и "нелегална търговия".
Ох, мале, майко, прости ми от небесата!
Какво се било наричало!
За КОГО това е контрабанда и нелегално търговия, за КОГО, за БГ или за Полша или който и да е там?
Неее, я стига!
Лека!

За БГ естествено.
Не е висша математика все пак.
А дори да е учил си я.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2397 -: Януари 18, 2023, 21:51:07 »
Теб питам с извинение, ако позволиш. Че аз на Алиса май и ръка цалувах.
И защо ме питаш?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2398 -: Януари 18, 2023, 21:56:40 »
Ами аз към жените съм вежлив, уважавайки ги по природа и както съм възпитан. И понеже си тактисала женска фигура. Ма в речта си се изпускаш понякога.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2399 -: Януари 18, 2023, 22:12:01 »
Къде съм се изпуснала, посочи?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.