Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 559460 пъти)

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3060 -: Февруари 06, 2023, 18:35:20 »
И мен така ми натресоха едни да ги водим - качих ги догоре по сенчестата страна на улицата, тикнах им бира с цаца, кандърдисах ги да ядат цацата без да ѝ плюят главите и тамън реших, че съм успял да ги очовеча, не - връщам ги в Шоплука, тиквам им пилешки сърчица. Нема, братче, не ядяли органи.
Безнадеждни. Върнах ги на сайбията им.
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3061 -: Февруари 06, 2023, 18:51:24 »
Quote (selected)
Нема, братче, не ядяли органи.
На баба им гъзът!
Както не ги ядели, се оказаха /други иностранцы - франсета/, че ги ядат.
Забърка им по добрата половинка ена шкембе чорба, ама както се полага - с мляко, чесън люто и т.н.
Само че - беше зимата.
Лятото - пак са тук и вече се праят на познавачи. Разкарвахме се тук там по манастири и накрая искали да видят морето - насочих ги къде и как.
След като се върнаха ми се оплакват по мейла - мани-мани, в Несебър ядохме шкембе чрба - описаха ми кво им се е получило, на БГ е - усрахми съ!
Е не моа за всичко да им светя - пропуснал съм, че лятно време шкембе- ньеее!
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3062 -: Февруари 06, 2023, 20:44:12 »
Бюлетината се подпечатва втори път и влиза в урната.
а първият път кога се подпечатва?
Точно преди да я дадат на предходния "индианец", който я е изнесъл и на нейно място е пуснал бюлетината, на която "вождът" е отбелязал "правилната" партия/коалиция.
питам за първата бюлетина, не за следващите.
Най-най-първата ли? Ето отговора, в първия абзац от поместения от мен цитат:
Quote (selected)
За изпълнение на фокуса "индианска нишка - контролиран вот" е необходима една единствена подпечатана бюлетина за всяка секция. Не хиляди, стотици или десетки, а само една.Тя трябва да бъде изнесена от някой недобросъвестен член на секционната комисия и машинката се задейства.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3063 -: Февруари 06, 2023, 20:54:48 »
Quote (selected)
Два месеца преди последните избори направих прогноза, че елементът К. ще построи кула от 10%.
....
Няколко години ще върви надолу, ще опитват да го съживяват, а през това време Костадин ще бъде с 15%. Което е голям неуспех за американската политика у нас.
Като античастица в Ханойската кула на елемента К. се надявам посланик Мъртън да разполага с грешната карта в случай, че реши и нас да изтреска с некое хаитянско земетресение. Отсега да знае, че столица на България е Солун, Скопие или в краен случай Букурещ.
Това оттук ли е? Витанов има и интересни анализи на войната. Има ги в иначе твърде жълтия "Блиц". Между другото, 15-те процента, които той дава в дългосрочната си прогноза, съвпадат с моята краткосрочна прогноза (за предстоящите сега избори). Т.е. той смята, че те наистина ще бъдат достигнати, но по-нататък. (Тя моята прогноза, между другото, беше такава и за миналите избори, но не познах.)

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8825
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3064 -: Февруари 06, 2023, 21:26:32 »
Витанов го одобрих и защитих, още като правеше математически модели на "пандемията". Човекът освен знаещ и можещ, е и честен.

Математиката е наука, която силно уважавам, макар че с висшата съм много скаран. И макар да няма за нея нобелова награда.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3065 -: Февруари 06, 2023, 21:29:03 »
https://epicenter.bg/article/Prof--Nikolay-Vitanov--PP-sa-golyam-neuspeh-na-amerikanskata-politika-u-nas/307609/11/34

Оттук е.
Хубаво разказва.
Не ще да е само математика.

Quote (selected)
Зеленски го обработва една от най-добрите пропагандни машини в света, американската. Единици са тези, които американската пропагандна машина не може да обработи, и те трябва да познават щатската пропагандна машина от
Едуард Бърнейз
насам.
*********   ✹    *********

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8825
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3066 -: Февруари 06, 2023, 21:33:32 »
Е, аз съм от единиците, които американската пропаганда не може да обработи, още от филип-димитрово време, което уж беше наше!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3067 -: Февруари 06, 2023, 22:03:39 »
Цитат на: Maximus II
Витанов го одобрих и защитих, още като правеше математически модели на "пандемията".
Човекът освен знаещ и можещ, е и честен.

Човек трябва да си има точна представа от какво разбира и от какво - не.
Витанов нищо не разбира от вирусология и имунология. Работеше с официалните данни за вируса и пандемията, а те бяха измама. Съответно получи се GIGO.

За разлика от Муктата, аз смятам, че вирусът САРС2 съществува, създаден е изкуствено от САЩ, и причини истинска пандемия. Обаче не успя да изпълни целите, с които беше пуснат. Мисля, че "Омикрон" беше Божията ръка, която спря това творение на слугите на Сатана.

П.П. Муктата, липсваш ни. Но е правилно, че си тръгна след лошото и несправедливо отношение към теб.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3068 -: Февруари 06, 2023, 22:24:40 »
Най-най-първата ли? Ето отговора, в първия абзац от поместения от мен цитат:
Цитат

    За изпълнение на фокуса "индианска нишка - контролиран вот" е необходима една единствена подпечатана бюлетина за всяка секция. Не хиляди, стотици или десетки, а само една.Тя трябва да бъде изнесена от някой недобросъвестен член на секционната комисия и машинката се задейства.

печатът е само един и не съм видял да се поставя предварително печат на бюлетината, поне в моята секция.

така, че недобросъвестният член трябва да е на върха на пирамидата, според мен.
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3069 -: Февруари 06, 2023, 22:36:26 »
За изпълнение на фокуса "индианска нишка - контролиран вот" е необходима една единствена подпечатана бюлетина за всяка секция. Не хиляди, стотици или десетки, а само една.Тя трябва да бъде изнесена от някой недобросъвестен член на секционната комисия и машинката се задейства.
печатът е само един и не съм видял да се поставя предварително печат на бюлетината, поне в моята секция.
така, че недобросъвестният член трябва да е на върха на пирамидата, според мен.
На последните избори, когато бях член на СИК, в нашата секция бюлетини не се използваха, защото машината работеше изправно. Така че по спомени отпреди години, когато за последно съм гласувал с бюлетина, тя се подпечатваше два пъти – първия път, когато е празна и ти я дават да гласуваш, и втория път, когато вече си си попълнил гласа, точно преди да я пуснеш в урната. Но може да греша, отдавна беше :)))

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3070 -: Февруари 06, 2023, 23:41:29 »
За изпълнение на фокуса "индианска нишка - контролиран вот" е необходима една единствена подпечатана бюлетина за всяка секция. Не хиляди, стотици или десетки, а само една.Тя трябва да бъде изнесена от някой недобросъвестен член на секционната комисия и машинката се задейства.
печатът е само един и не съм видял да се поставя предварително печат на бюлетината, поне в моята секция.
така, че недобросъвестният член трябва да е на върха на пирамидата, според мен.
На последните избори, когато бях член на СИК, в нашата секция бюлетини не се използваха, защото машината работеше изправно. Така че по спомени отпреди години, когато за последно съм гласувал с бюлетина, тя се подпечатваше два пъти – първия път, когато е празна и ти я дават да гласуваш, и втория път, когато вече си си попълнил гласа, точно преди да я пуснеш в урната. Но може да греша, отдавна беше :)))

именно.

сега остава да си представиш как точно става подпечатването на тази първа бюлетина :cool-1084:

кой и кога може да го направи и дали се прави по този начин.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3071 -: Февруари 07, 2023, 06:21:52 »
След Турция и Сирия - Вранча и Казахстан.
Сега и Израел се тресе + ураганът "Барбара". И в Гърция барбарата се вихри. Люлката на цивилизацията ни, демек, е разтресена, изпосъборена и ураганопостигната. Мъ не смея да мисля, че това е естественото продължение на кянсъл калчърът, сакън. Тва са просто колатерални ефекти от всемирния затоплизъм и КлаусШвабизъм.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3072 -: Февруари 07, 2023, 08:15:44 »
В Ню Йорк също има земетресение, но само с магнитуд 3,8.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3073 -: Февруари 07, 2023, 08:40:53 »
Quote (selected)
така, че недобросъвестният член трябва да е на върха на пирамидата, според мен.
Не член - председател.
Той получава и държи печата и още преди да отвори секцията просто го пробва върху една празна бюлетина - дори и с цел показване - ето тук се слага първия печат. После "забравя" да я унищожи и предава печата на тези мисирки които ще подават и подпечатват бюлетините. Там вече е трудно да се направи шашмата - застъпници, други представители вече гледат...
Ся няма да си говорим коя бе най голямата партия на която се полагаше да бъдат председателите на комисиите.
В тази връзка, трябва да се посочи, че единствено първите избори за гробарите бе честен - на гребена на вълната, малкият, но изключително прост народец даде на луд картечница и още не можем да се оправим.
Отделно от тези играчки на скришка-мишка, проследявал съм гласуването в малки секции по разни паланки и т.н.
Понеже реших да свържа Вършец с един виден гробар, който бе станал нарицателен за избори - проверих гласуването във всички малки секции на Вършец.
5 гласували - 5 за ГЕРП. 8 гласували - 8 за ГЕРБ. И т.н. Още един детайл - броя гласували съвпада с броя гласоподаватели. 100%! Това последното не съм го проверявал в много секции, щото нямам възможност.
Малки секции верно, но много пъти по малко - пак прави много.
Те така те - никква разлика с турските секции!
п.с. тези ми проверки бяха направени преди последните няколко въртележки на избори - още га гробарите бяха на "връо".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3074 -: Февруари 07, 2023, 08:54:24 »
По е важно - "и сега"?
Ако нещо може да направи Костя, то не е това, на което се надявате - да стане управляваща сила.
Но може да обяснява чрез структурите си - как става гласуването, фалшификациите и най вече - защо трябва да се гласува масово.
Или поне да обяснява на смотания в гълъвътъ бългериън, че като не гласува - пак избира!Само че не той!
Не съм чувал подобни обяснения от никоя партия - вкл. и от БСП, може би щото нямат достатъчно достъп до медиите или се праят на важни.А Костя търтори без да му пука.
Но вярвам, че ако внятно се обясни, дори на тъпият българин, че с негласуването си подпомага другите и така индеректно сам си го вкарва четвъртития - може пък и да вдене.
Пък е толкова просто, не гласуваш - друг избира вместо теб най голямото зло /обикновено/, че даже и чрез твоя неподаден глас, гласуваш - поне можеш да избереш най малкото зло. Според скептика.
« Последна редакция: Февруари 07, 2023, 09:12:38 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3075 -: Февруари 07, 2023, 09:43:27 »
Quote (selected)
3. Действия след отварянето на помещението
3.3. Председателят на СИК или определен с решение на комисията член разпечатва плика с печата на комисията. Печатът се маркира по уникален начин (като се наранява част от него на произволно място). За маркирането се съставя протокол (Приложение No 86-МИ-НЧ), който съдържа най-малко три отпечатъка от маркирания печат и се подписва от присъстващите членове на СИК.
3.5. Председателят откъсва една бюлетина от кочана, с големи букви по диагонал изписва „ОБРАЗЕЦ“ и я залепва като образец на таблото пред
избирателната секция....
...
9. Предоставяне на бюлетина на избирателя и гласуване
9.1. След вписване на данните на избирателя в избирателния списък, член на СИК откъсва бюлетина от кочана с бюлетините, сгъва я по начин, определен с решение на ЦИК, поставя печат на гърба на бюлетината и я подава на избирателя. Забранено е предварително да се откъсват бюлетини от кочаните. Членът на СИК се уверява, че бюлетината е по образец и че върху нея
...
Неизползваните бюлетини не се преброяват. Преброяват се:
- унищожените от СИК бюлетини (тук се включват и използваните
бюлетини за образец, които са залепени на таблото пред изборното помещение);
- недействителните бюлетини по чл. 427, ал. 6 ИК (несъответстващ
номер);
- недействителните бюлетини по чл. 227 ИК (заснет вот);
- недействителните бюлетини по чл. 228 ИК (показан вот);
- сгрешените бюлетини, когато избирателят е сбъркал при гласуването и е
гласувал повторно по чл. 267, ал. 2 ИК.
Сумата от петте вида бюлетини се вписва в т. 3 от протокола.
....
Бюлетините извън избирателната кутия се опаковат в пакети и се
надписват, както следва:
- пакет с надпис „Неизползвани бюлетини“;
- пакет с надпис „Бюлетини по т. 3“ (унищожените бюлетини,
недействителните бюлетини по чл. 227, чл. 228 и чл. 427, ал. 6 ИК и сгрешените
бюлетини).

Опитвах се да видя вратичката снощи, но нещо не успявам.
Или е фото+принтер, както текста на Лъчо подсказваше:
Quote (selected)
При затруднен достъп до оригиналния печат, той може да бъде сниман с телефон в тъмната стаичка и нанесен  с лазерен принтер върху стартовата бюлетина. Дори този пренесен печат да бъде открит впоследствие при броенето на бюлетините и въпросната бюлетина  бъде обявена за недействителна, това не променя значително изборния резултат.

*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3076 -: Февруари 07, 2023, 09:56:11 »
Забелязваш ли, че чак в т.9, когато с кочана борави член на секцията подаващ бюлетина на избирателите, се описва, че е забранено да се откъсва предварително бюлетина.
В началото дали председателя ще подпечати една или две бюлетини "образци", дали ще напише веднага "образец" или ще се разсея - мислиш ли, че членовете на секцията са запознати толкова стриктно?
Аз не.
 В крайна сметка при нараняването на печата може и да не се получи от първи път достатъчно, може да се наложи да се провери 2 че и три пъти.
Дори и такава /бюлетина с недостатъчно наранен печат/ да попадне в урните - ходи я търси сетне, ако изобщо има време за това.
Въобще, нали знаеш, че всеки закон и/или правилник в БГ е като врата у поле.
Мислиш ли, че инструкциите за комисиите не са така?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3077 -: Февруари 07, 2023, 10:01:43 »
Я как умело боравите с презумпцията за виновност, казал го е Алеко отдавна:
"Всички са маскари!"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3078 -: Февруари 07, 2023, 10:04:32 »
Не всички са маскари - казва със съжаление песимиста.
Но пък маскарите са мнооооого - опонира му оптимиста.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3079 -: Февруари 07, 2023, 12:47:13 »
Quote (selected)
Поток помощи от ООН из Турции в северо-западную Сирию временно остановлен из-за повреждения дорог и других логистических проблем в связи с последствиями смертельных землетрясений. Об этом во вторник сообщила пресс-секретарь Управления ООН по координации гуманитарных вопросов Мадеви Сун-Суон агентству Reuters.
ТАСС

Повредените пътища, видите ли, пречат на ООН да оказва хуманитарна помощ на Сирия.  :pissed-891:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3080 -: Февруари 07, 2023, 12:55:28 »
Сирия е много по-тежко пострадала  - само в Алепо над 2000 сгради, но нашите политкоректни медии мълчат, а нашият КлаусШвабиран п/Резидент даже съболезнователно писмо до Асад не изпрати. Щото не е получил молба от Асад за такова писмо според инструкцията на ЕСесовците.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3081 -: Февруари 07, 2023, 16:23:14 »
Цитат

    така, че недобросъвестният член трябва да е на върха на пирамидата, според мен.

Не член - председател.
Той получава и държи печата и още преди да отвори секцията просто го пробва върху една празна бюлетина - дори и с цел показване - ето тук се слага първия печат. После "забравя" да я унищожи и предава печата на тези мисирки които ще подават и подпечатват бюлетините. Там вече е трудно да се направи шашмата - застъпници, други представители вече гледат...

добре де, защо подсказваш и разваляш ефекта?
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3082 -: Февруари 07, 2023, 16:44:16 »
именно.
сега остава да си представиш как точно става подпечатването на тази първа бюлетина :cool-1084:
кой и кога може да го направи и дали се прави по този начин.
Може да го направи членът на комисията, който държи печата. Разбира се, скришом от другите. Но още по-добре е да го направи председателят на комисията, след като "нарани" печата, но пак трябва да гледа да не го види някой. После отваря прозореца, уж за да проветри, надвесва се над него и незабелязано пуска бюлетината с печата долу. След малко "вождът" отива там и я взима. Председателят може да изнесе първата подпечатана бюлетина и като отива до тоалетната. Начини има много, всичко е отработено :)

Сега се сещам, че всеки избирател, който успее незабелязано да заснеме една бюлетина в тъмната стаичка, може да стане родоначалник на нишката. В такъв случай членът на комислята трябва да изнесе празна бюлетина, което е доста по-лесно.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3083 -: Февруари 07, 2023, 16:47:35 »
Толкова много конспирации, а жалката истина е че няма кандидати за членове на комисии, това със застъпниците също е смешка.
Повечето ходят да изкарат надник, не са активисти, с удоволствие ще си затворят очите или сами ще изнесат бюлетина.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3084 -: Февруари 07, 2023, 20:50:24 »

Днес протестът се е състоял. Тук има информация и 5-минутен видеозапис

https://www.youtube.com/watch?v=HPuA0Wr2vFE

Има и бланка за подписка срещу спирането на руските телевизии, която може да се изпрати на адреса им (София, ул. „Г.С. Раковски“ 108, получател: НД „Русофили.“) или да се отиде за полагане на подпис на същия адрес в работен ден от 11 до 17 ч.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3085 -: Февруари 08, 2023, 00:46:30 »
 

Споко, Гълъбо-Радевото правителство е започнало сериозно наблюдение на хранителните стоки.
Гледа ги толкова строго, че те от страх ще паднат.
 :cool-1084:

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3086 -: Февруари 08, 2023, 07:25:54 »
Споко, Гълъбо-Радевото правителство е започнало сериозно наблюдение на хранителните стоки. Гледа ги толкова строго, че те от страх ще паднат.

Нека гледа, лошо няма! Но първо да излязат и обяснят от какъв зор, в условията на капитализъм и пазарна икономика, ще гледат цените на стоките. Нали било свободен пазар на търсене и предлагане? Никой не кара българина да си купува скъпи храни. Хъмпръцунян даде добър съвет: спрете да купувате храна и търговците ще свалят цените. Купувайте си от Гърция и Румъния и им дайте да се разберат.
От друга страна би трябвало да се радваме, защото икономиката ни се срива, заедно с тази на "Запада", и се връщаме в средновековието.


Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8825
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3087 -: Февруари 08, 2023, 08:41:27 »
Споко, Гълъбо-Радевото правителство е започнало сериозно наблюдение на хранителните стоки. Гледа ги толкова строго, че те от страх ще паднат.

КЗК - Комисия за защита на конкуренцията върши ли изобщо нещо и защо не я споменават, когато обясняват високите цени на стоки и услуги?!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3088 -: Февруари 08, 2023, 08:41:38 »
Quote (selected)
Ocнoвнoтo, ĸoeтo oтличaвa Аldі oт ĸoнĸypeнтитe мy e, чe пpeдлaгa пpoдyĸти нa цeнa пoд cpeднaтa зa пaзapитe, нa ĸoитo oпepиpa.
Engels, ха са стъпили тук, ха сме ги покварили и ще им съсипем бизнеса. Конкурента на Aldi на световния пазар е LIDL и горе долу са прилична верига. Според мен най-приличната у нас. А и дали тези яйца са от щастливи кокошки?  :m1731:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Цените на храните удариха един пик в началото на войната в Украйна. Но след това нещата се успокоиха, а цените заспаха в небето. Проверяваме защо е така. Млякото и млечните продукти поскъпнаха драстично, което е необосновано. Затова на няколко дни ще се събират данни за цените на храните в магазините, ще има и масови проверки с различните институции. Ще събираме и данни за цените в чужбина. Ще се подготви и наредба за нелоялните търговски практики. Целта ни е да намерим проблема. Това каза служебният земеделски министър Явор Гечев в ефира на Нова телевизия.
https://www.actualno.com/economy/zemedelskijat-ministyr-objavi-kak-shte-svalja-visokite-ceni-v-magazinite-news_1900678.html
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3090 -: Февруари 08, 2023, 12:41:09 »
Червена шапчице ела
Ела при мене във нощта
И твойта кошничка сега
ще я напълня с яйчица
*********   ✹    *********

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3091 -: Февруари 08, 2023, 14:12:32 »
КЗК - Комисия за защита на конкуренцията върши ли изобщо нещо и защо не я споменават, когато обясняват високите цени на стоки и услуги?!
КЗК е за монополистите и върши чудесна работа по лични преживявания. За немонополистите е КЗП, а тя работа не върши.

А цените и във Франция се вдигнаха едно 30-50% за всички основни стоки, за болшинството по 50. Олиото от 1,7-80 скочи на 3,4-70 и заспа там.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3092 -: Февруари 08, 2023, 14:36:23 »
Quote (selected)
Ocнoвнoтo, ĸoeтo oтличaвa Аldі oт ĸoнĸypeнтитe мy e, чe пpeдлaгa пpoдyĸти нa цeнa пoд cpeднaтa зa пaзapитe, нa ĸoитo oпepиpa.
Engels, ха са стъпили тук, ха сме ги покварили и ще им съсипем бизнеса. Конкурента на Aldi на световния пазар е LIDL и горе долу са прилична верига. Според мен най-приличната у нас. А и дали тези яйца са от щастливи кокошки?  :m1731:
Според мен щастието е енергия за нея важи закона за запазването, можеш само да я трансформираш.
В случая човешко щастие минало през преобразувател - болна еко организация би трябвало да се превърне в кокоше такова.
Нормалните преобразователи водят до малки  загуби, предимно като топлина.
Тук обаче произвеждат мраз/човекоомраз и там отива къде 99% от енергията/щастието под формата на много крякане и създаване на звукови вълни.
В крайна сметка човеците по-малко щастливи, кокошките едва ли осъзнават че са малко по-щастливи, но "умните и кресливите" са в екстаз.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3093 -: Февруари 08, 2023, 15:59:27 »
Quote (selected)
Ако очаквате някой да ви каже, че ще паднат цените с 10% е несериозно. Надявам се с мерките да успокоим цените.
Чакаме и подкрепата на медиите, защото без да бъде информирано обществото, няма да има ефект от тези мерки, изтъкна Явор Гечев.
https://epicenter.bg/article/Yavor-Gechev--Neloyalni-targovski-praktiki-sa-v-osnovata-na-visokite-tseni-u-nas/307835/2/0

За още по-успешно успокояване на цените предлагам допълнително бани с хвойна и чай лайка с жълт кантарион.
Важно е също така яйцата да се разглеждат като кокоши хайвер - така цената им ще бъде малко по-успокоителна.

Щом срещнал Шапчица една
той спретнал далаверката:
набързо баба ѝ изял
и с нея той си заживял.


*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3094 -: Февруари 08, 2023, 16:17:59 »
Quote (selected)
Цените на храните като че ли заспаха в небето и дори започват да се повишават. При млечните продукти са най-ясни тези неща.
Цените избухнаха със СВО.
Оказа се че всичко млечно даже и по БДС стандарт ( най вече по БДС стандарт ) е поне 50% сухо мляко от Украйна.
Там обаче никой не рови, щото все наши хора, сега поскъпват защото в украйна няма ток , няма даже остатъчно производство на сухо мляко, а ние отдавна нямаме крави, нямаме овце, нямаме и кози.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3095 -: Февруари 08, 2023, 17:34:55 »

Днес протестът се е състоял. Тук има информация и 5-минутен видеозапис

https://www.youtube.com/watch?v=HPuA0Wr2vFE

Има и бланка за подписка срещу спирането на руските телевизии, която може да се изпрати на адреса им (София, ул. „Г.С. Раковски“ 108, получател: НД „Русофили.“) или да се отиде за полагане на подпис на същия адрес в работен ден от 11 до 17 ч.
Декларацията, която са приели:
Quote (selected)
Ние, представителите на протестиращите граждани, които настояваме за възстановяване на неправомерно отнетите човешки права, гарантирани ни от „Всеобща декларация за правата на човека“ на ООН, „Харта на основните права на Европейския съюз“, чл. 7 от Договора за ЕС и Конституцията на Република България, решително протестираме срещу противозаконните Регламенти на Европейския съюз, с които се ограничава достъпът ни до алтернативна информация, предоставяна ни от руските телевизионни програми: НТВ/НТВ Мир; Русия 1; РЕН ТВ; Първи Канал.

Загрижени сме, че приетите от Европейския парламент регламенти № 833/2014 и № 879/2022 е произвол и фрапиращо нарушение на правото ни „Да отстояваме своето мнение, да получаваме и да разпространяваме информация и идеи без намеса на публичните власти и независимо от границите“.

Това е престъпен по същество акт, който драстично нарушава основополагащите принципи и ценности на Европейския съюз.

Решително настояваме Европейската комисия незабавно да започне процедура за възстановяване на изконните ни човешки права, гарантирани в чл. 19 от Всеобщата декларация за правата на човека на ООН, чл. 11 от Хартата на основните права на Европейския съюз, чл. 6 от Договора за ЕС и Конституцията на Република България.

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8825
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3096 -: Февруари 08, 2023, 22:17:14 »
Quote (selected)
В интервю за предаването "60 минути" на американския тв канал CBS управляващият директор на МВФ Кристалина Георгиева разказа как като 15-годишна е започнала работа на Женския пазар в София, пише "Офнюз".


Първото ми задължение беше да почиствам зелето и да го излагам на показ, така че да бъде привлекателно за клиентите, обясни тя пред легендарната телевизионна водеща Лесли Стал по време на снимките на предаването на Женския пазар в София.

Георгиева разказва и колко тежки са били за България първите години след краха на Съветския съюз:

"В магазините нямаше нищо. Нищо. Ставах в 4:00 ч. сутринта, за да се наредя на опашка и да купя мляко за дъщеря ми. А в средата на 90-те години на миналия век инфлацията стана толкова голяма, че в крайна сметка достигна 2000 % годишно. Това унищожи спестяванията на хората."

В предаването "60 минути" Кристалина Георгиева дава отговор и за отношението си към комунизма:

Лесли Стол: Като млада, в гимназията, бяхте ли убеден комунист?

Кристалина Георгиева: Категорично не.

Лесли Стол: О, дори тогава?

Кристалина Георгиева: Категорично не. Никой от семейството ми не членуваше в комунистическата партия.


Кристалина Георгиева пред водещата Лесли Стал Кадър: CBS
В интервю за предаването "60 минути" на американския тв канал CBS тя разказва за себе си и България

Кристалина Георгиева работила на Женския пазар в София като 15-годишна
478 | 8 февр. 2023 | 21:30

Управляващият директор на МВФ разказва пред легендарната телевизионна водеща Лесли Стал и колко тежки са били за България първите години след краха на Съветския съюз


В интервю за предаването "60 минути" на американския тв канал CBS управляващият директор на МВФ Кристалина Георгиева разказа как като 15-годишна е започнала работа на Женския пазар в София, пише "Офнюз".


Първото ми задължение беше да почиствам зелето и да го излагам на показ, така че да бъде привлекателно за клиентите, обясни тя пред легендарната телевизионна водеща Лесли Стал по време на снимките на предаването на Женския пазар в София.

Георгиева разказва и колко тежки са били за България първите години след краха на Съветския съюз:

"В магазините нямаше нищо. Нищо. Ставах в 4:00 ч. сутринта, за да се наредя на опашка и да купя мляко за дъщеря ми. А в средата на 90-те години на миналия век инфлацията стана толкова голяма, че в крайна сметка достигна 2000 % годишно. Това унищожи спестяванията на хората."

В предаването "60 минути" Кристалина Георгиева дава отговор и за отношението си към комунизма:

Лесли Стол: Като млада, в гимназията, бяхте ли убеден комунист?

Кристалина Георгиева: Категорично не.

Лесли Стол: О, дори тогава?

Кристалина Георгиева: Категорично не. Никой от семейството ми не членуваше в комунистическата партия.

"Кристалина Георгиева следва икономика във Висшия институт „Карл Маркс“ в София. Но когато съветската хватка се разхлабва, тя е свободна да се посвети на изучаване на капитализма и печели стипендия за обучение в Лондон, а след това - и в Масачузетския технологичен институт.
epicenter.bg

Тази може да лъже западната паплач, но ние знаем, че да те прати фондация "Людмила Живкова" да учиш в Лондон и Масачузетс трябва да си повече от обикновен комунист. Не нам тия!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3097 -: Февруари 08, 2023, 22:57:02 »
Тая на 15 години имала дъщеря ?? ( според техта ) а после станала асистентка в икономическия или преди това . :tongue_:

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3098 -: Февруари 08, 2023, 23:24:37 »
Тази може да лъже западната паплач, но ние знаем, че да те прати фондация "Людмила Живкова" да учиш в Лондон и Масачузетс трябва да си повече от обикновен комунист. Не нам тия!
Разбира се, младата Сталинка не била комунистка. С честен частен труд Сталинка култивирала у себе си добродетелите на Капитализъма и когато била готова за отговорността, естествено се прекръстила на Карла Марксовна.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3099 -: Февруари 09, 2023, 09:56:36 »
Quote (selected)
"Това, което се казва - не мога да ги дефинирам в правна форма, но в човешка форма са глупости”. Това каза в интервю за Нова тв бившият министър на енергетиката в кабинета „Петков” Александър Николов. С тези думи той коментира повдигнатите му от прокуратурата обвинения за умишлена безстопанственост, свързана с доставки на газ.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/aleksandur-nikolov-choveshki-plan-obvineniyata-na-prokuraturata-sa-gluposti
"Човещинка".
Просто да му е или не?
Тия нали за законност ритаха, сега на човещинка се опират.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #3100 -: Февруари 09, 2023, 10:31:25 »
Quote (selected)
"Това, което се казва - не мога да ги дефинирам в правна форма, но в човешка форма са глупости”. Това каза в интервю за Нова тв бившият министър на енергетиката в кабинета „Петков” Александър Николов. С тези думи той коментира повдигнатите му от прокуратурата обвинения за умишлена безстопанственост, свързана с доставки на газ.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/aleksandur-nikolov-choveshki-plan-obvineniyata-na-prokuraturata-sa-gluposti
"Човещинка".
Просто да му е или не?
Тия нали за законност ритаха, сега на човещинка се опират.

За мен тия са си бушони.
Още повече доколкото си спомням министърът беше от ИТН.
По-нагоре не им дават да пипат.
Общо взето май е нещо предизборно.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #3101 -: Февруари 09, 2023, 10:40:44 »
Борисов на прощално парти на Херо Мустафа на "Козяк". Петков/Василев не получили покана
https://epicenter.bg/article/Borisov-na-proshtalno-parti-na-Hero-Mustafa-na--quot-Kozyak-quot--Petkov-Vasilev-ne-poluchili-pokana-/307928/2/0

Баце е доволен.
Като едно време.
Важното е кой ще се качи на мавзолея на 09.09

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3102 -: Февруари 09, 2023, 11:03:55 »
Борисов на прощално парти на Херо Мустафа на "Козяк". Петков/Василев не получили покана
https://epicenter.bg/article/Borisov-na-proshtalno-parti-na-Hero-Mustafa-na--quot-Kozyak-quot--Petkov-Vasilev-ne-poluchili-pokana-/307928/2/0

Баце е доволен.
Като едно време.
Важното е кой ще се качи на мавзолея на 09.09


Палачинката се обърна. Това в комбинация с по-горното.

"Кирил Петков и Асен Василев се оказаха в САЩ "

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3103 -: Февруари 09, 2023, 11:18:42 »
Quote (selected)
Такси се блъсна във витрина на мобилен оператор в центъра на София

Както се казва в един стар виц, още от соц. време - "Почнахме ли ги?"

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3104 -: Февруари 09, 2023, 11:34:29 »
Важното е кой ще се качи на мавзолея на 09.09
- По-важно е повече, КОЛКО ще бъдат заровени под Мавзолеят! И колкото повече от навъдилата се сган хлебарки бъде положена там, толкоз повече България има шанса да се запази, дори с намален размер откъм някоя и друга от посоките...

...Сънувал един мизантроп.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3105 -: Февруари 09, 2023, 12:14:39 »
"Кирил Петков и Асен Василев се оказаха в САЩ"
Домъчняло им за истинската им Родина и са се върнали. Няма лошо! Де да можеше да е завинаги!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3106 -: Февруари 09, 2023, 13:38:42 »
Quote (selected)
Падат ли цените на храните
През януари почти всички продукти са по-евтини от миналия януари, твърди икономистът Лъчезар Богданов
...
По думите на производителя на яйца Иван Ангелов високите цени на яйцата у нас се дължат на нулевото ДДС.
https://www.pariteni.bg/novini/hrani/padat-li-cenite-na-hranite-245209
Неам думи! :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3107 -: Февруари 09, 2023, 16:29:19 »
Ами щом това е причината, да опитаме по същата логика - да си върнат ДДС-то на 20%. Нали вече няма Ковид. Книгите също увеличиха цените си, въпреки намаления ДДС. Значи логиката е желязна!  :i_slamhead:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3108 -: Февруари 09, 2023, 16:36:22 »
Quote (selected)
Книгите също увеличиха цените си
Няма да се учудя ако следващата стъпка е да се забрани печатането на книги в световен мащаб.
Трудно се контролират "авторските права", един си купил книга и после няколко я прочели.
С електронния формат това е решено "справедливо", плащаш четеш.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #3109 -: Февруари 09, 2023, 17:14:20 »
Дисбалансът е в нивото на двете страни.
Пускам предаване с проф. Христов - цитира Халфорд Макиндер, обяснява проруските си възгледи през теорията за "Хартланда".
Пускам панел с прозападни анализатори по друга телевизия, Асен Агов просто повтаря 5 пъти някаква фраза тип "хибридна война", която сме чували 1000 пъти преди.
Пускам доцент Вацев - йезуитски извърта Русия като "майка-спасителка" на цивилизацията, минавайки в аргументацията си през Хегел и достигайки до Вестфалската система.
После пак пускам проверопейски панел, Йордан Божилов повтаря клише след клише. А някакъв Ютюбър на 29, открил вчера света на политиката, изброява заучени фрази като в "топ 5" видео на Слави Клашъра. Никаква дълбочина, никакви исторически обосновки или препратки, нищо отвъд най-посредственото декламиране.
По някаква причина от проруската страна, без значение какво ви е мнението за позициите им, нивото на гастролиращите анализатори и коментатори в този момент е значително по-високо. Не съм съгласен с целите, които се опитват да постигнат, но е обективен факт, че Валентин Вацев може да цитира 20-ти век година по година и да изгради контекстуална рамка на събития от преди векове, каквато от Асен Агов не можеш да очакваш.
Силно ме дразни вечно начумереното мрънкотене на проф. Христов и открито комунистическите му възгледи, но е човек, който е прочел около 130 пъти повече книги от "Чефо".
Докато доцент Сарийски прави задълбочени анализи на всеки негативен аспект от влизането в Еврозоната, адресирайки абсолютно всеки детайл на въпроса, за ползите от нея канят само Хампарцумян, който да каже нещо от сорта на "народът е прост" и да си тръгне. После ще се чудите, защо губим културната война на терен.

https://www.lentata.com/hyubris-i-disbalanst

Не пеняй на зеркало, коль рожа крива.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3110 -: Февруари 09, 2023, 17:18:23 »
Четох го.
Тъжи мОмчето че Харалан се явявал на попула 20 пъти по-рядко от Вацев.
Ми няма време бе, денят кратък, има няма 24 часа, а торбите със сребърници за броене много.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3111 -: Февруари 09, 2023, 17:53:04 »
Quote (selected)
Силно ме дразни вечно начумереното мрънкотене на проф. Христов

Право в десетката  :t0328:
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3112 -: Февруари 09, 2023, 18:45:41 »
Quote (selected)
Силно ме дразни вечно начумереното мрънкотене на проф. Христов

Право в десетката  :t0328:
Аз почти не го гледам вече и една от причините е тази, но иначе го разбирам.
А поставете се на негово място - информиран и интелигентен човек и напреде му все плужеци (мисирки, Аговчета, Харалани, Боковчета...) и трябва всеки път едно и също, едно и също, едно и също - да им доказва, че две и две е най често 4.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3113 -: Февруари 09, 2023, 18:50:26 »
Quote (selected)
Бизнес организациите призоваха фирмите по-бързо да свалят цените
https://www.segabg.com/hot/category-economy/biznes-organizaciite-prizovaha-firmite-po-burzo-da-svalyat-cenite
Колко травиално.
У нас "бизнес" е ако си на държавна хранилка.
За тези "бизнес лидери" и организирани престъпни организации в калъп с "профсъюзите" не е проблем реално работещите да свалят 20-30% от цените, свикнали са да работят с надценки в пъти платими от бюджета и си мислят че навсякъде е така.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3114 -: Февруари 09, 2023, 19:05:36 »
От 90-та г. все в частни фирми съм работил и се кълна в левия си чорап, че само в първите 2-3 г. маржовете, га всичко беше шок и ужаси са стигали до към 15-20%, но от около 1995 - се свиваха постепенно до към 2-5% в последните години.
IT.
При храните обаче не е така - фира, сезонни стоки, чести загуби, но има и трайни стоки които се джиткат с 50% отгоре.
Олио, захар, млечни продукти /всякакви/, тестени, зърнени...на практика - малката кошница са си 20-30% отгоре.
А това най удря по джоба на българина.
Е няма кой да ме убеди, че основните храни нормално са около или близо до тези в Люксембург!

« Последна редакция: Февруари 09, 2023, 19:29:36 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #3115 -: Февруари 09, 2023, 19:15:01 »
Що да не е така като повечето е внос.
Естествено ще са международни цени.
Па дори и това което е БГ естествено ще е на близки цени.
Иначе ще замине за Люксембург.
Ако надценките са 5-10% никой няма да продава хранителни стоки.
Има толкова разходи.
Но вие си мислете че 2-3% е нормално.
Надайте се.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3116 -: Февруари 09, 2023, 19:19:11 »
Промениха се много правилата, 15-20% са нищо.
Всеки уред с шнур трябва да е минимум с 2 години гаранция.
Сервизите искат между 5 и 10% за гаранционен ремонт от вносителя.
Големите в кинкалерията не ремонтират а заменят, сешоар на Филипс се заменя, нищо че струва над 50 лева.
По-малките просто удвояват или утрояват цената да отговорят на изискванията за ремонт - невъзможен и реална подмяна.
Какво да ремонтираш на пасатор за 15 лева, че то само да го закараш до сервиз и да го върнеш и вече си назад.
"Модерната" търговия е голяма гадост за производители и вносители.
Големите магазини са изложбени зали.
Там няма тяхна стока, всичко е чуждо - продават плащат, евентуално след месец или два щото те в "Европа" така правели.
Освен че искат големи отстъпки и най-ниски цени за месец или два.
Лятото 2021 Кауфланд се възползва от ковид забраните.
Два месеца лятото на палетна зона продаваха 10-15 вида бира на цена от 0,58 до 0,65 лева.
Същата бира стига до кварталния магазин за 1-1,10 и после надценка.
Сигурно половината от оборота им беше от малки магазини.
Мой клиент от Слънчев бряг купи баничарка за 4000 лева и си я изплати за две седмици да доставя бири на трите си магазина.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8825
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3117 -: Февруари 09, 2023, 19:27:45 »
А поставете се на негово място - информиран и интелигентен човек и напреде му все плужеци

И "80% дебили"!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3118 -: Февруари 09, 2023, 19:39:01 »

Quote (selected)
Няма да се учудя ако следващата стъпка е да се забрани печатането на книги в световен мащаб.

Подобно е и мнението на "пожарникарите" в "451 градуса по Фаренхайт".  :t0140:

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3119 -: Февруари 09, 2023, 19:39:19 »
Не знам, аз лично за под 50% чиста печалба не бих си мръднал пръста. Касови бележки, естествено, не са предвидени.
Както мъдро отбеляза един мой много възрастен приятел когато беше приклещил мющерията така, че онзи да няма как да купи стоката отдругаде "Нали искахте пазарна икономика? Ето, заповядай пазарна икономика".
*********   ✹    *********