Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 562818 пъти)

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6840 -: Май 21, 2023, 01:41:20 »
Ohubohu, малко инфо от мен да знаеш що е това меланж, че знае ли човек кога какво 
Благодаря за ограмотяването!
Някаква шарения, 'начи :)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6841 -: Май 21, 2023, 10:36:58 »
Абонатите на "Топлофикация София" започнаха да получават фактурите за април и мнозина изпаднаха в стрес от високите суми, които са им начислени.

Как да го обясня по-разбирамо, столичани избрахте "харвардските" измамници, които ви осигуриха скъп природен газ, който подгрява водата във вашето парно!? И продължавате да ги избирате! Не е СВО в Украйна виновна, Асен Василев ви го каза нееднократно, още преди Русия да започне СВО, че "Нов договор с Газпром, няма да се сключва" и евтин руски газ повече няма да има.

« Последна редакция: Май 21, 2023, 10:42:33 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6842 -: Май 21, 2023, 11:31:39 »
Абонатите на "Топлофикация София" започнаха да получават фактурите за април и мнозина изпаднаха в стрес от високите суми, които са им начислени.
Йоан, 6, стих 20!* Всеки умрял от студ или глад за евроатлантическите ценности ще бъде канонизиран.
------------------
*Не се плашете!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6843 -: Май 21, 2023, 12:01:08 »
Ohubohu, малко инфо от мен да знаеш що е това меланж, че знае ли човек кога какво 
Благодаря за ограмотяването! Някаква шарения, 'начи :)
Абсолютно. Мъ като я наречеш по френски, става едно изисканооо, абе лингва франка, пар екселанс, френски, мренски и есперанто.  ;)
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6844 -: Май 21, 2023, 13:01:45 »
Quote (selected)
Цитат на: dabedabe в Май 20, 2023, 21:38:24

    Украинците излязоха като нас. Време е да се сеферясаме.

ами сеферясай се. време ти е.
:t26157:

Знаете ли значението на глагола "САФИРЯСВАМ се"?
https://webcafe.bg/artcafe/ezikat-e-shestoto-chuvstvo-koeto-ni-svarzva-s-drugite.html

Вие значението, естествено, го знаете.

Но ако имаше тук червен цвят, с който да обознача тези дребни буквички, за да изпъкнат, щях да запея като Кидика:

https://www.vbox7.com/play:dd9532c7c5 :i_slamhead:

« Последна редакция: Май 21, 2023, 13:07:28 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6845 -: Май 21, 2023, 13:16:35 »
думата "сефер" е обяснена в речника на българския език. с втора форма сафер.

сафир не знам какво е.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6846 -: Май 21, 2023, 13:29:25 »
Въпрос към Слави Трифонов:
- Ти би ли се коалирал с Борисов?
- Не! Не само не бих, а и никога няма да го направя!
- И други са го казвали...
- ... Ще ти кажа една мисъл на зулусите. Те казват, че мъж, който не си държи на думата, струва, колкото струва въздуха над главата му...
...
От Шоуто на Слави, ноември 2020 година.
Иван Бакалов

Предстои скоро да видим, колко струва въздухът над главата на Слави Трифинов. И не, няма правителства  "експертно", "на националното спасение или съгласие", "конституционно" и прочее лъжи, всяко правителство е политическо, на този, който го е избрал или назначил, даже и революционните и превратаджииски правителства, защото изразяват и защитатват интереси, интересите са политика! 
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6847 -: Май 21, 2023, 15:02:16 »
Знаете ли значението на глагола "САФИРЯСВАМ се"?
Не сафирЯсвам се, а сафиресвам се - да дойда на себе си, да се свестя.
"Да ти изсипя малко кокоша чорба с едно крилце и воденичката да си хапнеш, да се сафиресаш... ама я гледай на мощи си заприличал!" (Цани Гинчев)
« Последна редакция: Май 21, 2023, 15:09:16 от Zmeja »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6848 -: Май 21, 2023, 15:36:51 »
думата "сефер" е обяснена в речника на българския език. с втора форма сафер.

Ами, дай това обяснение тук, щото аз не притежавам този речник, нито пък знам как да отворя този ...  ;)

А в моя РЕЧНИК НА ЧУЖДИТЕ ДУМИ В БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК на Българската академия на науките (от над 1,000 стр.!), "сефер" е обяснено така:

Ост
. (тур. sefer от ар.)

1. Военен поход;
2. Отиване да се извърши нещо
3. Извършване нещо от един път
4. Пътуване, път.

Което не върши никаква работа ...

Quote (selected)
сафир не знам какво е.

А "сафир" изобщо го няма ...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6849 -: Май 21, 2023, 15:43:41 »
Не сафирЯсвам се, а сафиресвам се - да дойда на себе си, да се свестя.
"Да ти изсипя малко кокоша чорба с едно крилце и воденичката да си хапнеш, да се сафиресаш..
О.К. Но това е същото, което съм писала аз. :m1201:

Само че е "диалектизъм" на същия този глагол – кой знае от кой край на България ...


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6850 -: Май 21, 2023, 15:47:46 »
 :t1233: !
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6851 -: Май 21, 2023, 15:54:21 »
И две картинки за прежда-меланж – чисто нова! – за да стане тук малко цветно, но най-вече да се види, че НЕ е шарения … 

 

За жалост обаче кафе-меланж няма как да ви демонстрирам тук ... :t0102:

« Последна редакция: Май 21, 2023, 16:16:53 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6852 -: Май 21, 2023, 16:10:50 »
Предстои скоро да видим, колко струва въздухът над главата на Слави Трифинов.

Аз пък предпочитам да видя въздуха В главата на Слави Трифонов!!!  :0005:


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6853 -: Май 21, 2023, 16:12:01 »
"Меланж" преди няколко десетилетия беше много популярна дума, особено сред жените. Майка ми имаше машиноплетачна работилница (сега му викат ателие) та от нея и нейните клиентки я знам. Преди ВСВ - мода, след ВСВ - по необходимост стари едноцветни плетива да се разплитат и превръщат в "нови-меланж".  :)))

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6854 -: Май 21, 2023, 16:24:42 »
Ами, дай това обяснение тук, щото аз не притежавам този речник, нито пък знам как да отворя този...
ами кликни на думата, дето е в зеленичко.

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6855 -: Май 21, 2023, 16:35:58 »
Ohubohu, малко инфо от мен да знаеш що е това меланж, че знае ли човек кога какво 
Благодаря за ограмотяването! Някаква шарения, 'начи :)
Абсолютно. Мъ като я наречеш по френски, става едно изисканооо, абе лингва франка, пар екселанс, френски, мренски и есперанто.  ;)

mélange фр. = смес,смесено, смеска  бг.. Има го във всеки френско-български речник.Смес от едикаквоси.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6856 -: Май 21, 2023, 16:53:54 »
Имам лошото предчувствие, че ще дойде модератора с метлата и безжалостно ще ни нарине към сметището, за това, ще ви отклоня от меланжа.
---
Някой има ли идеи, предположения, или като столичанин да е подочул от тук от там, някое и друго име с длъжност в кабинета на мадам Мари ла франкофон?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6857 -: Май 21, 2023, 17:04:56 »
Някой има ли идеи, предположения, или като столичанин да е подочул от тук от там, някое и друго име с длъжност в кабинета на мадам Мари ла франкофон?
ЕЖК каза, че някои от министрите на служебното правителство били номинирани за редовния кабинет. Няма логика сериозен "независим експерт" да се върже с такъв имагинерен кабинет. Така че в ЕЖК може да има истина. За сега никой не е потвърдил или опровергал.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6858 -: Май 21, 2023, 17:08:01 »
Ето какво обяснение открих аз.
Сафирясвам се” е израз, който означава да се успокоявам и да се връщам на себе си. Това може да се случи след емоционално напрежение или след дълъг период на стрес.
----
Мама, бог да я прости, казваше ''сафирясвай се'', в смисъл ела на себе си, събери си акъла.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #6859 -: Май 21, 2023, 17:11:54 »
Забраненото рекламно филмче на Похода за мир и суверенитет (сайтът е нов, между другото!)
Единственият отговор на наглото изтикване на България да вземе участие в една престъпна война и забраняване тук дори да се говори за МИР, е утре да вземем участие в демонстрацията! Оставяйте всичко настрана и излезте и вие на демонстрацията!!! Касае се за самата страна тук и населението 'и. Игричките свършиха. Време е, утре 14:00 ...
Точно така! Днес бяхме там. Във Варна имаше 2–3 пъти по-малко хора от предния път, когато бяхме 5–6 хиляди. Не знам защо стана така. Времето беше хубаво. Двама от тримата варненски народни представители от "Възраждане" бяха там, без отличителни знаци. Третият (Костадинов) е в София. Който е бил там, да разкаже.

Обявиха, че следващия път (на 18.VI., рождения ден на Георги Димитров) началният час вече ще бъде 17 ч., заради предполагаемата жега около обяд.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6860 -: Май 21, 2023, 17:18:31 »
Лъчо, днес купонът е бил в курорт ''Св.Св. Константин и Елена''. На тази дата официално винаги се открива летния сезон. Тази година се навършват 115 години от създаването на най-старият ни курорт за морска почивка и лечение. Времето е ветровито, но достатъчно топло за по-храбрите варненци да си натопят крачетата в солена вода. Костадинов на всичко отгоре е именик. Беше редно да е сред съгражданите си във Варна, така мисля.
----
Не ми е работа да давам акъл, особено за събития в които не участвам, но няма ли да има по-голям ефект, ако ги разредите за да ги организирате по-привлекателно за повече хора. Концерт на плажа без входни билети няма ли да ви свърши повече работа в крайморските градове на следващата дата?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6861 -: Май 21, 2023, 17:28:09 »
Сводка от Бургас:
"Александровска" пълна с безметежно джиткащ народ, пред общината - малко хора. Основно от старата гвардия (от БКП), но имаше и доста млади, дори съвсем млади. От Бургас и не очаквах друго, освен "Чичовци", пореден сезон.
Речи нямаше.
Биеха два тъпана. Много професионално.  Невероятно внушение.
Никога не съм предполага,  че с тъпан може да се каже повече и по-въздействащо,  отколкото със слово.
Събираха подписи.
После тръгна шествие по "Богориди" към Морската градина.
Останалото население продължи безметежно да си джитка и да се тъпче със сладоледи и мазни закуски.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6862 -: Май 21, 2023, 17:31:59 »
Биеха два тъпана. Много професионално.  Невероятно внушение.
Обожавам тъпани и всякакви видове ударни инструменти, особено тези с дълга история, от там-там, до традиционните азиатски барабани. Действат ми някак си на подсъзнателно ниво. Само родопска гайда, до някъде и шотландска, могат да ме докоснат що годе съизмеримо със звуците на голям нашенски тъпан.
++++
Шаманите си разбират от занаята.
++++
Споделеното от теб, потвърждава идеята, подхвърлена от мен.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6863 -: Май 21, 2023, 17:34:22 »
Концерт на плажа без входни билети няма ли да ви свърши повече работа
Да ИМ свърши повече работа!? На ТЯХ?!
Мирът и неутралитетът  на България са тяхна (чия точно?) работа, а Вий високо стоите над тези неща, така ли, бе госпожа.
Въпросът ми е реторичен, не ми се обяснявайте - все едно ви отвявам на ignore.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6864 -: Май 21, 2023, 17:38:19 »
А джиткащия по крайбрежната на Бургас народ с дюнери и сладоледи в ръка? Той какво? Не ми отговаряй. В Бургас има най-много рускоезични граждани, установили се там на ВМЖ и ПМЖ, и руснаци, и украинци. Те къде бяха? На плаж, или на площада?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6865 -: Май 21, 2023, 17:44:44 »
Във Варна имаше 2–3 пъти по-малко хора от предния път
Лъчо,  според "Поглед инфо" в София - 15000, в цяла останала България - общо 12000. Както вече писах, "Чичовци" пореден сезон.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #6866 -: Май 21, 2023, 17:46:47 »
Между другото, във Варна пред нас имаше групичка германци с българско знаме, но с долепено до него два пъти по-малко немско. На фланелката на единия имаше надпис на немски, от който разбрах само отделни думички – с други думи, не го разбрах.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6867 -: Май 21, 2023, 17:51:52 »
За Джиджи:
Saf - чист, safir - сапфир според гугъл преводача от турски. Сетих се за сефертас/ове/ -  едни емайлирани бели съдинки - три една върху друга, захванати през дръжки-ушички с метален държач с ръкохватка. В тях можеше да си вземеш храна за вкъщи от ведомствен стол, ставаха и за хладилник, и за претопляне. Походни съдове с двойно предназначение.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6868 -: Май 21, 2023, 17:57:38 »
Между другото, във Варна пред нас имаше групичка германци с българско знаме, но с долепено до него два пъти по-малко немско. На фланелката на единия имаше надпис на немски, от който разбрах само отделни думички – с други думи, не го разбрах.
Ако се сетиш за думичките пиши, както ги помниш и на кирилица става. Ако е възможно, ще се опитам да ги навържа по смисъл в изречение.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #6869 -: Май 21, 2023, 17:59:34 »
Репортаж на БНР за София:

Поход за мир и неутралитет беше организиран в София
Quote (selected)
Демонстрация под надслов "България - зона на мира" се провежда в София - това е 6-ото издание на Похода за мир и неутралитет, организиран от Инициативен комитет и над 20 неправителствени организации. Един от лозунгите на кампанията е: "Децата на България са родени, за да живеят в мир".

През април беше проведено предишното издание на проявата: "Общобългарски поход за мир и неутралитет" в София и редица градове у нас и в чужбина, съобщава БНР.

Участниците в демонстрацията днес отново се събраха пред пилоните на НДК. Те се отправиха на шествие към сградата на парламента, за да популяризират каузата за запазване на мира, обявявайки, че България не трябва да участва във никаква война, страната ни трябва да е свободна и независима и да има в нея бъдеще за децата.

Ето някои от аргументите на участниците в Похода за мир да се включат в демонстрацията: "Искам да се защитават националните интереси на България, не да работим под диктат на Америка, на Западна Европа и т.н."; "Да няма война, който иска война -  да му дават по един автомат и да ходи"; Българският народ не иска война"; "Човек трябва наистина да прогледне, така да се каже", отбеляза участници. 

Заради шествието движението по бул. "Патриарх Евтимий", беше спряно, както и по улиците, пресичащи бул. "Витоша". Към 16:30 часа движението на автомобили по бул. "Цар Освободител" също е спряно, а участниците са на митинг пред сградата на Народното събрание.

Организирана е и подписка за провеждане на референдум "За мир и неутралитет", която е в ход, като към момента  е подкрепена от близо 50 000 души. По време на проявата още една подписка събира подкрепа - срещу джендър идеологията и в защита на децата и българското семейство. 

Сред участниците на събитието са лидерите на партия "Възраждане" Костадин Костадинов и на партия МИР Симеон Славчев.



От горното поне аз заключавам, че протестите на Похода за мир и на "Възраждане" са се слели (белите знамена с лъв са на "Възраждане"). Или греша?

От друга страна, ако наистина за цял месец за референдума за мир и неутралитет (и за облекчаване на условията за други референдуми) са събрани само 50000 подписа, значи и 200000 няма да могат да се съберат в законния срок от 3 месеца. Не съм изненадан, защото едно е да обявиш някъде в интернет, че който иска да се подпише, може да отиде еди къде-си (да намери най-близкото до него място по карта), друго е да стоиш по цял ден на масичка на оживени места, за да могат и случайни минувачи да се заинтересуват и да се подпишат; освен това, едно е референдум да прави парламентарно представена партия, друго е да го прави някаква мрежова структура, на която е наложено тотално информационно затъмнение. Затова "Възраждане" успяха да съберат над 600000 подписа за референдума за запазване на българския лев, а за този референдум това едва ли ще стане. Референдумът на БСП срещу "джендърството" също май ще се провали, уви (на предния Поход за мир ние се подписахме и там, след известно чакане за нови листи, а също и за запазване на Паметника на Съветската армия).
« Последна редакция: Май 21, 2023, 18:09:40 от lucho »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6870 -: Май 21, 2023, 18:04:30 »
Слушам в момента  Бойко Рашков , решили са да махат Гешев и мълчат за Борисов, баницата е преразпределена, моделът "Борисов" ще работи и за други. Статуквото се запазва. Има ли учудени?

И стига с тоя меланж, бе!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6871 -: Май 21, 2023, 18:10:11 »
И стига с тоя меланж, бе!
Прав си. В кафето не трябвало да се сипва мляко, защото убивало всички антиоксиданти.
----
Съдебна реформа по нашенски. Ще оставят някои наши кучи синове, за сметка на други наши кучи синове. На това ми мирише.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #6872 -: Май 21, 2023, 18:15:14 »
Между другото, във Варна пред нас имаше групичка германци с българско знаме, но с долепено до него два пъти по-малко немско. На фланелката на единия имаше надпис на немски, от който разбрах само отделни думички – с други думи, не го разбрах.
Ако се сетиш за думичките пиши, както ги помниш и на кирилица става. Ако е възможно, ще се опитам да ги навържа по смисъл в изречение.
О, благодаря, Здравке, но за съжаление надписът беше доста дълъг и не го помня – по принцип много трудно помня непознати думи, дори да съм учил-недоучил езика, както е в случая.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6873 -: Май 21, 2023, 18:21:52 »
Меланж викате.
След като десетина години го гербиха този народец и аха-аха да го изчалгарят по някое време след това - но го пропуснаха, сега ми се чини, че са го сготвили да го нагабриелчат.
Твърде спокойни са нагабриелтарите, затова така си мисля.
Ще бъда по скоро учуден, ако след 4 дни нямаме "чисто ново" правителство.
Меланж - мутренско цвят пачавра, турско синьо и чалгарско парцалено -неопределен цвят.
п.с. пардон - чалгарското е черно бяло.
Ей от тукънкъ.
https://www.youtube.com/watch?v=0mLoLnnbo84
А и от заглавието си личи - копеуета гадни!
п.п.с. охубоху, приемам ти контрата за народеца. Трябва да се изчаква до финиша и тогава да се коментира.
Не, че зная къде е този финиш де - като дъното е, уж сме го стигнали, пък то все има още и още.
« Последна редакция: Май 21, 2023, 18:38:43 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #6874 -: Май 21, 2023, 18:24:52 »
Наистина двата протеста в София са се слели е едно, както се надявах!!! Ето на това 4½-минутно видео от трибуната произнася реч Костадин Костадинов, а човекът до свещеника вдясно от него е председателят на Националния съвет за мир проф. Нако Стефанов, един от двамата главни организатори на Похода за мир (обърнете внимание и на лозунгите над тях):

https://www.facebook.com/kostadin.eu/videos/1279604836267428/

И с голямо удоволствие се извинявам на проф. Стефанов, загдето писах тук, че недолюбва "Възраждане" – явно съм грешал! :)))
« Последна редакция: Май 21, 2023, 18:31:02 от lucho »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6875 -: Май 21, 2023, 18:31:14 »
Длъжен съм да си призная, че и по Ку-Кувците проявих слабост, особено след този клип-
https://www.youtube.com/watch?v=1Urh2pzilTU
Виках си - има хубаво и в БГ народеца бе - щом прави и почита такива неща, колкото и да са близо до чалга - ше оцелеем.
Вече не съм никак сигурен.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #6876 -: Май 21, 2023, 18:33:58 »
Ще го измислят някак си.

"Капитал": Денков и Габриел премиери на ротация с втория мандат
https://glasove.com/novini/kapital-denkov-i-gabriel-premieri-na-rotatsiya-s-vtoriya-mandat

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6877 -: Май 21, 2023, 18:36:55 »
Или това-
https://www.youtube.com/watch?v=5qqfgd6dWrE
Какво му стана на учиндолеца - не знам.
Може ли множествена склероза да повлияе така?
И това не знам!
Може ли да не усети тъпия народец промяната, уж преживявал заради чувството си за оцеляване толкова века?
И това не знам.
Може ли да има толкова продажни копеуета, които до вчера са се клели в обратното - това като че ли го знам - може!
Ама чак пък толкова?
Не знам!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6878 -: Май 21, 2023, 18:49:21 »
И си викам - добре бе, различни сме и трябва да си държим на своето.
И веднага пък се сещам за ено друго, не наше, което ми харесваше /и го бях пуснал в темата за музиката/, наблюдавах как реагират хората там, как си личи, че им доставя удоволствие.
На мен - също!
И къде е тогава шибаната разделителна линия?
Някой ни я поставя ли?
И не само поставя и налага ли?
Може би!
Но не зависи ли само от нас , хорицата бе да го web@?
Толкова ли сме прости да не усещаме налагането, или го правят така изкусно?
Не знам.
ОК, ще ви изтормозя и тук с онова от темата на музиката.
https://www.youtube.com/watch?v=LwLABSm0yYc
Не знам дали е добре!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6879 -: Май 21, 2023, 18:58:11 »
Е, понеже сме близо до една друга тема - един концерт на Анре в Израел
https://www.youtube.com/watch?v=j5rxWTjwXJc
Ще се изненадате с какво го открива!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #6880 -: Май 21, 2023, 19:29:10 »
Такова чудо досега не е имало в българската политика. "След глупостта "ротационен председеател на парламента" в момента се ражда архиглупостта "ротационен премиер". Нормалността се отдалечава от българската политика и държава с "голяма ротационна скорост". Жалко!", написа евродепутатът Александър Йорданов.
https://epicenter.bg/article/Chudo--GERB-i-PP-DB-izmisliha-i-rotatsionen-premier-s-vtoriya-mandat/316269/2/0

А сега де!?
След Жоро Дантелата и този взе да поумнява.


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6882 -: Май 21, 2023, 19:34:55 »
Quote (selected)
А сега де!?
След Жоро Дантелата и този взе да поумнява.
Имам предположението, че не тия двамата поумняват, а новите говеда са още по тъпи!
На техният фон, Мунчо е веуик!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6883 -: Май 21, 2023, 19:38:49 »
В Бургас дватриста човека, обаче тъпаните са добро попадение.
Наистина има много рускоговорящи, преди до 2014 се афишираха като руснаци ( даже и украинците щото незалежната и преди си е била черна дупка ) сега израстнаха в украинци и противници на Путин.
Няма как да се включат в поход за мир.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6884 -: Май 21, 2023, 19:41:33 »
Quote (selected)
Чудо или глупост! ГЕРБ и ПП-ДБ измислили и ротационен премиер с втория мандат
https://epicenter.bg/
Двойна уебн демек!
Ше ни се изреждат!
Ако и това го изтърпи малкият, но изключително тъп народец, аз ще съм един от първите, които твърди, че БГ няма право на съществуване - поне докато е населена с този народец.
Хубава територия, но за съжаление населена.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6885 -: Май 21, 2023, 19:43:51 »
Quote (selected)
"Капитал": Денков и Габриел премиери на ротация с втория мандат
https://glasove.com/novini/kapital-denkov-i-gabriel-premieri-na-rotatsiya-s-vtoriya-mandat
Тия се оляха!
Подкараха държавата на карминьол.:pissed-891:
П.П. Писали сме заедно с Джузепе. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6886 -: Май 21, 2023, 19:44:14 »
Quote (selected)
сега израстнаха в украинци и противници на Путин.
При обръщане на палачинката толкова бързо ще завъртят гъзъ, че свят ще ти се завие да ги проследиш.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #6887 -: Май 21, 2023, 19:59:49 »
В Бургас дватриста човека, обаче тъпаните са добро попадение.
Наистина има много рускоговорящи, преди до 2014 се афишираха като руснаци ( даже и украинците щото незалежната и преди си е била черна дупка ) сега израстнаха в украинци и противници на Путин.
Няма как да се включат в поход за мир.

Виждат се повече знамена на Възраждане отколкото български.
Днес са по-малко откокото преди месец.
Не мислите ли че обсебването на протеста от Възраждане все пак е отблъснало доста неутрални евентуални поддръжници въпреки съвместното появяване на Костадин Костадинов и Нако Стефанов.
Доколкото разбирам Възраждане е акцентирало на протеста в София.
Продължавам да твърдя че би било правилно Възраждане да призове за поддръжка и да намали малко апетита си.
Но тяхна си работа щом искат те да се прочуят, а хубавата инициатива да се загуби.
Въпреки че според мен стратегически така да се каже поддръжката на инициативата без партийна символика би им помогнала.
Но явно е надделяло сега го искам.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #6888 -: Май 21, 2023, 20:03:49 »
Quote (selected)
"Капитал": Денков и Габриел премиери на ротация с втория мандат
https://glasove.com/novini/kapital-denkov-i-gabriel-premieri-na-rotatsiya-s-vtoriya-mandat
Тия се оляха!
Подкараха държавата на карминьол.:pissed-891:
П.П. Писали сме заедно с Джузепе. :t0328:

Не че нещо, но го писах преди час.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6889 -: Май 21, 2023, 20:06:46 »
Сега влизам и карам отзад напред. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6890 -: Май 21, 2023, 20:10:21 »
В сравнение с много други, К. Костадинов е доста отгоре. Но работи на бързи обороти. Народът ни е свикнал да я кара яваш-яваш. Турците, дето все им търсим кусури, щото сме патили от тях, са много по-динамични и адаптивни. Та К.К. да не си мисли че е схванал всичко. Ние сме непредсказуеми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6891 -: Май 21, 2023, 20:15:42 »
Quote (selected)
Не мислите ли че обсебването на протеста от Възраждане все пак е отблъснало доста неутрални евентуални поддръжници въпреки съвместното появяване на Костадин Костадинов и Нако Стефанов.
Мисля че съвместното появяване е след дъжд качулка, Нако Стефанов успя да разводни и без това маргинализирания поход за мир.
Вече писах че това им е целта, такива измекяри като него са клапан за регулиране на налягането, за цвят и няколко интелектуал гимнастички вършат чудеса.
Единствената с ясна позиция от преди СВО в Украйна организация е Възраждане, да се опиташ да я игнорираш е чист саботаж.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6892 -: Май 21, 2023, 20:31:51 »
Нако Стефанов не е лош човек, но клони към конформист, каквито сме повечето всъщност. Не обичаме рисковете. Все отлагаме. И се нагаждаме/насаждаме.
« Последна редакция: Май 21, 2023, 20:39:44 от dabedabe »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6893 -: Май 21, 2023, 20:37:23 »
Ако и това го изтърпи малкият, но изключително тъп народец
Ти търпиш ли го, умнико? Ако не, какво направи?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6894 -: Май 21, 2023, 20:39:00 »
Ротационни премиери! Гениално!
Каквото не посмее да направи единия, ще го направи другия, а народът ще стане разноглед. :t2626:
Quote (selected)
Александър Симов: Това да не ви е спалня на палава депутатка от ПП бе, че да има постоянна ротация :)))) Ротационна идиотщина
« Последна редакция: Май 21, 2023, 20:54:31 от Zmeja »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6895 -: Май 21, 2023, 20:41:57 »
Трябва да са мъж и жена от различни религии задължително.
..................
Боже, Боже!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #6896 -: Май 21, 2023, 21:14:52 »
Виждат се повече знамена на Възраждане отколкото български.
На снимката преброих 10 знамена на "Възраждане" и 20 български.

Страшно се зарадвах, когато видях, че протестите са се слели. Това е била и целта на Костадинов и той я постигна. (Явно чувства пулса на народа.) Заедно сме по-силни!

БНР:
Quote (selected)
В похода се включиха представители на различни обществени организации и политически партии, сред които „Възраждане“, БСП, МИР и др.
« Последна редакция: Май 21, 2023, 21:22:15 от lucho »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #6897 -: Май 21, 2023, 21:31:45 »
Виждат се повече знамена на Възраждане отколкото български.
На снимката преброих 10 знамена на "Възраждане" и 20 български.

Страшно се зарадвах, когато видях, че протестите са се слели. Това е била и целта на Костадинов и той я постигна. (Явно чувства пулса на народа.) Заедно сме по-силни!

БНР:
Quote (selected)
В похода се включиха представители на различни обществени организации и политически партии, сред които „Възраждане“, БСП, МИР и др.

На тази ли?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #6898 -: Май 21, 2023, 21:32:21 »
Да.



"С техните камъни по техните глави" (по повод оцапването с боя на сградата на представителството на ЕП и ЕК в София):
Цитат на: Цончо Ганев
Когато преди 1-2 години Асен Генов и компания започнаха да оскверняват сгради и паметници, български съд се произнесе, че това е израз на гражданска позиция. Сега е същото – изразяваме гражданската си позиция към Европейската комисия.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6899 -: Май 21, 2023, 21:34:56 »
Quote (selected)
Ти търпиш ли го, умнико? Ако не, какво направи?
На първият въпрос - не!
На вторият - аз мога само да се пенявя по социалните медии - BTW не само в този скромен форум.
Възрастта ми е такава, че другото е само да се наредя до някакъв протест като единица човек - в масовката демек.
Имам и отделно виждане, че не бих го направил нито заради тъпия народец, нито заради партийни позиви, нито дори ако ти, или някой от тук присъстващите ме призовеше.
Много пъти съм го казвал, специално за теб - още един път - аз съм си и изпял песента и оплел кошницата, както моята така и на най близките ми хора. И ако се пенявя отвреме навреме, то е по принципни разбирания, така че не може да очакваш да се изпъча на барикадата, макар че ако дойде ред - може и да съм един от малкото будали сторили това и да, не виждам други тук да ме изпреварят неккси, включително и ти.
Майната ви на всичките, дето се правите на тарикати - не сте, да знаете, че ше ви се начука четвъртития и то вие сами ще си го направите това "удоволствие".
Сега, след тези мои откровения, дали любезна би споделила ти какво направи?
Не коментирам дали си умник или не, щото ми се вижда, че е ясно.
Та?
п.с. и понеже подозирам, че пак ще се обвиеш в мълчание, или нещо от тип изуй-гащи, не смей повече да ми задаваш въпроси от типа - "ти какво направи".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.