Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 560086 пъти)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1560 -: Декември 21, 2022, 11:27:23 »
Аз пък днес съм заринат от разни такива информации.
Ето още една за адмирации.
Quote (selected)
„Моят народ е оцелял след близо 700 години робство, няма вие да ни учите на морал!”
Българин написа Декларация до Европейския парламент. В нея сънародникът ни настоява Европа да черпи опит от нас, а не страната ни от ЕС. Ето и пълния текст:
„Моят народ не желае да ратифицира Истанбулската конвенция, без значение от превода, който ще направите. Правителството на България не може да бъде считано за представител на народа ми, защото то е назначено от вас. България е най-старата държава в Европа, а българите са най-силният народ в Европа и българските традиции и ценности са доказали своята полза и устойчивост във времето, като са причината народът ми да оцелее след близо 700 години робство. Никой от вашите народи не е преживял подобен жесток опит за унищожение, след което да е оцелял, следователно моят народ е най-опитният в цяла Европа по отношение на ценности.
Европейският съюз, европейските депутати и европейските държави не могат да бъдат пример за никакви ценности по отношение на морал, чест, семейство, толерантност или устойчивост. Вие трябва да се допитване до Българския народ, за да черпите опит. Като наследник на най-великия народ в Европа заявявам, това в което съм възпитан и научен от предците ми, че семейството е основна единица, която съхранява един народ, а мъжът и жената са единствените изграждащи части на семейството. Всякакви абсурдни вариации на мъжа и жената, породени от вашите нелепи и пагубни ценности и фалшива толерантност са против най-съкровените и дълбоки заложби, дадени ни от Бог и природата и трябва да бъдат лекувани, защото са болести на ума.
Българските мъже са въхзвалявали и давали живота си за опазването на своите жени, сестри и деца стотици години и в България нямаме вашите проблеми. Единичните случаи, които може да съществуват, са породени от вашето влияние върху моя народ.
Народите, които смятат, че имат нужда от Истанбулската конвенция, нека я приемат, но българският народ преди стотици години е събрал и съхранил всички необходими ценности по отношение на жените и няма нужда да взимаме пример от начинаещи народи, които все още не са открили себе си!”
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1561 -: Декември 21, 2022, 12:41:51 »
Quote (selected)
Изпращам сина си в България за Коледа. Лети с Луфтханза през Франкфурт за София. Поръчвам му придружител, който да го поеме от пристигащия самолет от Вашингтон във Франкфурт и да го заведе до излитащия самолет за София, защото летището във Франкфурт е огромно, Тео е на 12 години и никога не е пътувал сам. Услугата е платена и компанията потвърждава. В деня на заминаването ми се сервира, че услугата (съдействие на 12-годишно дете) е отменена.
Цитираната от ЛУФТХАНЗА причина е, ЧЕ БЪЛГАРИЯ Е ЧАСТ ОТ РУСКАТА ФЕДЕРАЦИЯ!!!
Не е виц, а действителен случай, който ми скъса нервите и травмира детето.
Толкова по въпроса за германската пунктуалност!
Какво се е случило с Луфтханза?!
Валят, валят идиотии на кубици!
https://glasove.com/novini/lufthanza-otkaza-pomosht-za-deteto-na-balgarskiya-poslanik-v-sasht-zashtoto-balgariya-e-chast-ot-rusiya
Сега и аз искам да попитам домораслите плужеци -
ЕС ли?
Лоялност ли?
Грамотност ли?
 :pissed-891:
п.с. очаквам да го чуя по новините ни из СМИ. За коята медия разбера, че си го е спестила - ръцете ми да изсъхнат ако посегна към такава.


Ми нали Шольц се моли на Путин, че са съгласни поне на Ултиматума „НАТО вън от Източна Европа„
Сигурно Германците вече и го зачитат и са го вкарали в действие
Хи,хи! Събитията ПАК се случват без нас.
« Последна редакция: Декември 21, 2022, 12:56:38 от Алиса »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1562 -: Декември 21, 2022, 18:19:09 »
Quote (selected)
ДБ оттегли недомисления законопроект за реформа в детските ясли
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/db-ottegli-nedomisleniya-zakonoproekt-za-reforma-detskite-yasli
Quote (selected)
Обрат: "Промяната" вече е срещу брутната минимална заплата
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/obrat-promyanata-veche-e-sreshtu-brutnata-minimalna-zaplata
Цирк!
Единственото прието от тази парлама е да се праща оръжие за Украйна.
Даже да устискат до пролетта друго освен да гласуват да пратим армия в Украйна няма шанс да мине.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1563 -: Декември 21, 2022, 18:42:20 »
Quote (selected)
За коята медия разбера, че си го е спестила - ръцете ми да изсъхнат ако посегна към такава.
По БНТ го съобщиха.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1564 -: Декември 21, 2022, 19:07:55 »
Е щом го съобщили, значи подготвят психически населението.
А и евроатлантиците да си поприготвят куфарите, а не да чакат в последната минута, увиснали по крилата на американските самолети.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1565 -: Декември 21, 2022, 19:30:48 »
И по битивиту.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1566 -: Декември 21, 2022, 19:57:10 »
Амаан!
Работата е сериозна.
И то не в зоната на ответственост на Русия, ами направо членове на РФ ни запратиха тези германци.
Сигналът е даден
Германия е готова на всичко
И най милото си - перлата в короната на четвъртият рейх, България, - е готова да предаде на Русия за една лъжичка газ
« Последна редакция: Декември 21, 2022, 20:16:57 от Алиса »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1567 -: Декември 21, 2022, 20:18:02 »
Наивниците, гласували за зеления чорап - американска подлога, видяхте ли какво направихте!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1568 -: Декември 21, 2022, 20:25:01 »
Май резултатите от предсрочните избори няма да са същите като тези от последните, както упорито ни убеждават. :c0301:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1569 -: Декември 21, 2022, 20:33:12 »
Май резултатите от предсрочните избори няма да са същите като тези от последните, както упорито ни убеждават. :c0301:

Ще бъдат пак каквото кажат от Козяк, а останалото са само подробности!

АЕЦ "Козлодуй" подписва с "Уестинхаус" за гориво за V блок. До седмица и с "Фраматом" за VI блок

За такива неща работи Радев!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1570 -: Декември 21, 2022, 20:36:34 »
А Уестинхаус купува горивото от руснаците
Това беше новина преди десетина дни.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1571 -: Декември 21, 2022, 20:40:53 »
Това беше новина преди десетина дни.

Не, не е това новината, новината е, че няма кой после да удължава живота на реакторите 5 и 6, сертифицира, ремонтира ...

Благодарение на вашия радев!
« Последна редакция: Декември 21, 2022, 20:46:18 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1572 -: Декември 21, 2022, 20:44:41 »
А Уестинхаус купува горивото от руснаците
Това беше новина преди десетина дни.

Абе дръпни се настрани.
Има неща които го разбират само специалистите.
Дано тук има такива.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1573 -: Декември 21, 2022, 20:51:00 »
А Уестинхаус купува горивото от руснаците
Това беше новина преди десетина дни.

Абе дръпни се настрани.
Има неща които го разбират само специалистите.
Дано тук има такива.


И кой специалист ще дойде да ти каже на теб пък нещо?
Но ти си слухти, може и да ти се случи

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1574 -: Декември 21, 2022, 20:56:56 »
Аз познавам специалист, беше оператор на един от затворените 440 мегаватови! Но тук не е необходим професионалист, аз ако съм на мястото на руснаците, няма да им поддържам реакторите, ше ги еб@ в глупавите и неблагодарни българи!

Да си купят нови от западняците, тогава ще им дойде втория акъл, ама нама да имат с какво, а и индустрия не се предвижда да има, защото който не цени каквото има, не се бори за него, го губи!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1575 -: Декември 21, 2022, 21:10:19 »
Май резултатите от предсрочните избори няма да са същите като тези от последните, както упорито ни убеждават. :c0301:

Ще бъдат пак каквото кажат от Козяк, а останалото са само подробности!

АЕЦ "Козлодуй" подписва с "Уестинхаус" за гориво за V блок. До седмица и с "Фраматом" за VI блок

За такива неща работи Радев!


Максиме, ти май не си чел  гореизложеното
Ние вече сме РФ.
Какъв Козяк!  :i_laughing:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1576 -: Декември 21, 2022, 21:22:38 »
Вчера руснаците ми задават следния въпрос:
Вярно ли е, че в България половината от парите за пенсии идват от държавния бюджет?
Вярно е, казах им аз.
Ами как се разпределят тези пари от държавния бюджет, по равно на всеки пенсионер ли?
Не, отговорих им, според заслугите на всеки към пенсионната система.
Че какво общо имат парите от данъци и такси с пенсионната система, ме питат те.
Не можах да им отговоря смислено, защо например парите от данъците на фирми и частни лица, от такси и акцизи, от ДДС и други, после се разпределят вътре в пенсионната система според пенсионните вноски, въпреки, че нямат нищо общо с тях.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1577 -: Декември 21, 2022, 21:30:23 »
намерили са кого да питат :)

следващият път можеш да им обясниш, че вноските в държавен пенсионен фонд представляват кредитиране на държавата съгласно установени предварително правила. и след пенсиониране, съгласно предварително установените правила, пенсионерите имат право на пенсия.

и няма никакво, ама никакво значение откъде идат парите за техните пенсии. кредитирали са държавата - вземат си ги от държавата. толкоз. няма никакво значение откъде държавата взема пари, за да покрие задълженията си.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1578 -: Декември 21, 2022, 21:44:20 »
Quote (selected)
няма никакво значение откъде държавата взема пари, за да покрие задълженията си.
Всъщност има.
Пише си, че не се покриват тези задължения от заеми.
По същият начин, не те ли попитаха /към Маркс това/, откъде вземаме пари за да платиме чертежи за два милиарда?
Чертежите имат ли нещо общо с парите от данъци?
Ама що ли те питам, явно, пак няма да можеш да им отговориш.
Горките руснаци!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1579 -: Декември 21, 2022, 21:50:42 »

следващият път можеш да им обясниш, че вноските в държавен пенсионен фонд представляват кредитиране на държавата съгласно установени предварително правила. и след пенсиониране, съгласно предварително установените правила, пенсионерите имат право на пенсия.
Тази логика им е чужда, иначе нямаше да са пирати.
Украинците помагаха на руснаците за измъкване на валута от Русия, а руснаците да измъкнат украинците от Украйна, ние пък, бог да поживи Радев, че не ликвидира корупцията в администрацията си, им купихме български паспорти.
Сега се кефят заедно в Испания.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1580 -: Декември 21, 2022, 21:54:05 »
Не можах да им отговоря смислено, защо например парите от данъците на фирми и частни лица, от такси и акцизи, от ДДС и други, после се разпределят вътре в пенсионната система според пенсионните вноски, въпреки, че нямат нищо общо с тях.


И аз се възмущавам, защото и който не се е осигурявал за пенсия, е внасял ДДС и акцизи, следователно има право на 50% от пенсията, която би му се полагала ако е осигуряван!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1581 -: Декември 21, 2022, 22:00:24 »
Кредитирали друг път.
Пенсионните фондове са инвестиционни фондове и нямат нищо общо с кредитиране на държавата. Парите се инвестират, за печалба.
Ти им поверяваш някаква сума регулярно, и те я инвестират, за да може след време от печалбата на тази инвестиция да ти се изплаща пенсия.
Инестициите са дългосрочни, най вече са в хотели, обществени сгради.
В България до 90та година инвестициите бяха в хотели, почивни станции, КЦМ Пловдив беше построен със средства от пенсионният фонд.

Въпросът е, че парите на Пенсионният фонд 97ма ги проиграха на УолСтриийт. Успокояващото е, че и всички пенсионни фондове на всички държави са проиграни пак там. Без Русия.
А недвижимото имущество на пенсионният фонд, което беше огромно го оставиха безстопанствено.
Вземала държавата заеми
Които ще ги плащат децата и внуците на пенсионерите. С лихите.
« Последна редакция: Декември 21, 2022, 22:06:10 от Алиса »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1582 -: Декември 21, 2022, 22:13:50 »
Изпращам сина си в България за Коледа. Лети с Луфтханза през Франкфурт за София. Поръчвам му придружител, който да го поеме от пристигащия самолет от Вашингтон във Франкфурт и да го заведе до излитащия самолет за София, защото летището във Франкфурт е огромно, Тео е на 12 години и никога не е пътувал сам. Услугата е платена и компанията потвърждава. В деня на заминаването ми се сервира, че услугата (съдействие на 12-годишно дете) е отменена.
Цитираната от ЛУФТХАНЗА причина е, ЧЕ БЪЛГАРИЯ Е ЧАСТ ОТ РУСКАТА ФЕДЕРАЦИЯ!!!
Не е виц, а действителен случай, който ми скъса нервите и травмира детето.
Толкова по въпроса за германската пунктуалност!
Какво се е случило с Луфтханза?!

Нищо, защото това, което е станало с нея, не е случайно, както и това, което става с Германия днес. Ето друга позорна излагация, пак на "Lufthansa":

"Lufthansa" се подиграва с български спортисти

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1583 -: Декември 21, 2022, 22:25:51 »
Неразбориите на спортистите не са защото са от България, а защото транспортът в Германия е  хаос. От което страдат хиляди пътници, включително и въпросните спортисти.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1584 -: Декември 21, 2022, 22:30:05 »
Кредитирали друг път.
Пенсионните фондове са инвестиционни фондове и нямат нищо общо с кредитиране на държавата. Парите се инвестират, за печалба.
Ти им поверяваш някаква сума регулярно, и те я инвестират, за да може след време от печалбата на тази инвестиция да ти се изплаща пенсия.
Инестициите са дългосрочни, най вече са в хотели, обществени сгради.
нацвъкала си тъпотии. по принцип верни, но когато иде реч за частните пенсионни фондове. в момента осигуряващите се кредитират държавата в лицето на националния осигурителен институт. да забелязваш, че там думата 'фонд' отсъства?

останалото от мнението ти е плява.
« Последна редакция: Декември 21, 2022, 22:35:15 от onzi »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1585 -: Декември 21, 2022, 22:33:45 »
Не можах да им отговоря смислено, защо например парите от данъците на фирми и частни лица, от такси и акцизи, от ДДС и други, после се разпределят вътре в пенсионната система според пенсионните вноски, въпреки, че нямат нищо общо с тях.


И аз се възмущавам, защото и който не се е осигурявал за пенсия, е внасял ДДС и акцизи, следователно има право на 50% от пенсията, която би му се полагала ако е осигуряван!
кретенизъм си тропнал. на какво точно се възмущаваш, след като ако не си се осигурявал, пак получаваш пенсия за възраст?

ако се възмущаваш на това, че енгелсът не е можал да отговори - то за него е нормално, така че пак няма причина за възмущение. не може човекът да формулира и обоснове мнение и това е. и да се възмущаваш, и да не се - се тая.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1586 -: Декември 21, 2022, 22:42:03 »
АЕЦ "Козлодуй" подписва с "Уестинхаус" за гориво за V блок. До седмица и с "Фраматом" за VI блок

Някой знае ли как се съхранява в момента отработеното гориво от "Козлодуй" и как ще се промени това с новите доставчици? Знам, че преди го изпращахме на руснаците. Ако все още го правим, не съм сигурен, че руснаците ще искат да взимат чуждо гориво. Ако ние вече си го държим в България, е ОК.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1587 -: Декември 21, 2022, 22:50:40 »
Пак в Русия ще отиде за преработка.
И горивото е тяхно, просто минава през прекупвач.
Американците купуват от руснаците и ни го продават на нас.
Нищо ново под слънцето.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1588 -: Декември 21, 2022, 22:57:38 »
Не можах да им отговоря смислено, защо например парите от данъците на фирми и частни лица, от такси и акцизи, от ДДС и други, после се разпределят вътре в пенсионната система според пенсионните вноски, въпреки, че нямат нищо общо с тях.
 

И аз се възмущавам, защото и който не се е осигурявал за пенсия, е внасял ДДС и акцизи, следователно има право на 50% от пенсията, която би му се полагала ако е осигуряван!
Всъщност нещата в България, за разлика от Германия и Англия например са доста по извратени. В Англия  и Германия пенсията ти е пропоционална на трудовия стаж.
Ако изискването е примерно 40 години трудов стаж, а ти имаш само 20, ще получиш само половината от пенсията.
В България нещата са по-весели и забавни.
Quote (selected)
• за жените - навършена възраст 61 години и 10 месеца и придобит осигурителен стаж не по-малко от 36 години и 2 месеца;

• за мъжете - навършена възраст 64 години и 5 месеца и придобит осигурителен стаж не по-малко от 39 години и 2 месеца.

Правото на пенсия за осигурителен стаж и възраст се поражда от момента, в който едновременно бъдат изпълнени условията за навършена възраст и придобит осигурителен стаж.
 
Ако си работил само 14 години например, не получаваш пенсия и парите от вноските ти остават в полза на пенсионната система.
Ако например имаш само 30 години трудов стаж, а твой колега 9 години и 2 месеца повече и ако той получи примерно 2000 лева пенсия, според логиката на Английската и Германската пенсионни системи ти трябва да получиш 1500 лева пенсия.
Но според логиката на българската пенсионна система ти ще получиш само 85% от минималната пенсия или 396 лева и 95 стотинки.
Останалите 1100 лева остават за пенсионната система.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1589 -: Декември 21, 2022, 23:04:23 »
дрън-дрън
нова плява.

Всъщност нещата в България, за разлика от Германия и Англия например са доста по извратени. В Англия  и Германия пенсията ти е пропоционална на трудовия стаж.
Ако изискването е примерно 40 години трудов стаж, а ти имаш само 20, ще получиш само половината от пенсията.
и нова плява. а бе що пишеш за неща, от които хабер си нямаш?

не знам как е в англия, и съответно не се наемам да пиша за там. за разлика от кокошката по-горе, дето пляска световни умозрения на кантар.

но знам как е в дойчланд. и то няма нищо общо с обясненията ти. накратко: за всяка година, в която си се осигурявал на средния осигурителен доход, получаваш една точка. ако си се осигурявал на два пъти по-голяма сума - 2 точки. ако на половината - половин точка. всичките ти точки се сумират. и правителството обявява колко евро се плащат за точка на месец.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1590 -: Декември 21, 2022, 23:10:38 »
Quote (selected)
Ако ние вече си го държим в България, е ОК.
Не, не го държим.
И въобще джурналята си пишат репортажи едно към Витоша.
Ем и сами си го казват - няма лицензиране на някакво уестингхауско "гориво", ем ше се подписва "договор".
Quote (selected)
Горивото на "Уестингхаус" обаче все още не е лицензирано от българската Агенция за ядрено регулиране за съвместимост за работа с руското, тъй като презареждането на реакторите става с подмяната на една четвърт от горивото. Регулаторът трябва да се произнесе съвместната работа е безопасна, което трябва да стане на базата на все още изготвяни анализи от "Уестингхаус". Съгласно сключен с ядрената централа договор тези анализи трябва да са напълно готови през есента на 2023 г., като одобряването им от ядрения регулатор отнема девет месеца.
Така че какви "договори" ще се подписват още не е ясно май на никой, но едно е сигурно - най малко на джурналята.
Което разбира се не им пречи да преписват един от друг простотиите си.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1591 -: Декември 21, 2022, 23:11:04 »
малко ликбез за патици и кокошки:
Quote (selected)
1995 г.
Със Закона за фонд „Обществено осигуряване“ се създава едноименния фонд за
осъществяване на държавното обществено осигуряване. За управление на фонд
„Обществено осигуряване“ е основан Националният осигурителен институт (НОИ).

лиске, за тези над 20 години можеш ли да посочиш кои точно са инвестициите на нои, та плямпаш на едро за разни пенсионни фондове, които инвестирали?

ето ти файлче за ограмотяване: https://noi.bg/wp-content/uploads/20-years-NSSI.pdf

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1592 -: Декември 21, 2022, 23:11:37 »
Quote (selected)
на какво точно се възмущаваш, след като ако не си се осигурявал, пак получаваш пенсия за възраст?
В България няма такъв филм.
Няма пенсия за възраст.
Има само социална пенсия която се дава след навършване на 70 години и то не на всеки, а само на тези които отговарят на определени условия.
Quote (selected)
Право на социална пенсия имат лицата, навършили 70-годишна възраст, когато годишният доход на член от семейството към датата на навършване на възрастта е по-малък от сбора на гарантирания минимален доход, установен за страната през последните 12 месеца. Ако искането е направено след навършване на 70-годишна възраст и след изтичане на 2-месечния срок от придобиване на правото (по чл. 94 от КСО), доходът на член от семейството се преценява към датата на заявлението.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1593 -: Декември 21, 2022, 23:14:03 »
Quote (selected)

Размерът на социалната пенсия за старост, както и условията за нейното получаване, се определят от Министерския съвет по предложение на Министерството на труда и социалната политика и Националния осигурителен институт. На основание ПМС № 451 от 22.12.2021 г., съответно на основание ПМС № 147 от 01.07.2022 г., социалната пенсия за старост се определя в следните размери:

    от 25.12.2021 г. – 170,00 лв.
    от 01.07.2022 г. – 247,00 лв. 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1594 -: Декември 21, 2022, 23:28:36 »
но знам как е в дойчланд. и то няма нищо общо с обясненията ти. накратко: за всяка година, в която си се осигурявал на средния осигурителен доход, получаваш една точка. ако си се осигурявал на два пъти по-голяма сума - 2 точки. ако на половината - половин точка. всичките ти точки се сумират. и правителството обявява колко евро се плащат за точка на месец.

Именно!
Точно това имах предвид.
Че в Германия и Англия получаваш пенсия пропорционално на годините за които си се осигурявал.
Тоест, ако си се осигурявал на една и съща сума с твой колега и ако той се е осигурявал 40 години, а ти само 30 години, ще получиш само 25% по-ниска пенсия от него, докато в България ще получиш почти 80% по-ниска пенсия от него.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1595 -: Декември 21, 2022, 23:30:39 »
Американското ядрено гориво е римейк на филма "Американски втечнен газ".
Американският газ е от Новатек, а уранът за американското гориво - от Росатом.

В двата филма има и 6 милиона идоти в поддържаща роля.   

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1596 -: Декември 21, 2022, 23:40:54 »
Средната продължителност на живота в БГ е 74 г.
Средно време за получаване на пенсия - 10 г.
Средно осигурителен процент внасяни осигуровки за пенсия - къде 15% заедно - работник и работодател.
Трудов стаж при нормални условие - около 40 г.
Откъдето следва, че редовно внасалият си осигуровките работник в крайна сметка не успява да получи внасяното за пенсия.
Остатъкът се разпределя по усмотрение на законодателя - социални пенсии, по болест и т.н.
Защо джурналята риват, че НОИ се дофинансира от държавата?
Ами питайте ги колко осигуровки внася държавата за държавните и общински служители.
« Последна редакция: Декември 21, 2022, 23:53:41 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1597 -: Декември 21, 2022, 23:47:30 »
Quote (selected)
Американският газ е от Новатек, а уранът за американското гориво - от Росатом.
Независимо от това, продавача трябва да докаже, че "горивото", което ще продава е съвместимо със всичките му формалности там.
Та какъв договор ще подписват - аз не зная, но наистина има 6 млн. идиота, като числото се отнася само до мамковината.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1598 -: Декември 22, 2022, 00:14:05 »
В България за 15 години трудов стаж, независимо какво си работил и на каква сума си се осигурявал получаваш 396 лева и 95 стотинки пенсия, за 35 години трудов стаж получаваш също 396 лева и 95 стотинки пенсия, независимо какво си работил и на каква сума си се осигурявал.
Този номер ако го приложат на англичаните или германците, на управляващите нямаше да им се размине.
Изводът е, който може, нека да си осигури пенсия, от друга държава в ЕС.
Тъй де, поне да има някаква полза от членството ни в ЕС.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1599 -: Декември 22, 2022, 03:00:28 »
Максиме, ти май не си чел  гореизложеното
Ние вече сме РФ.
Какъв Козяк! 

- Приемам го като потичане на кафява субстанция по краката... При цялото ми уважение към теб за приличната ти осведоменост из игнорирваните теми и основи на насъщното...

Щото, докато се стигне до връщане назад след бягството на Козяк, поне едно 5 години още ще има митарстване през Евроатлантическата-пустиня. Трябва да се пенсионират козарчетата, ентусиастите-слуги излезли от средният ешалон БКП, понастоящем пълнеж за ЕАТЦ-гюбрето. Размесващо, окъкващо междуушията на голямата част от младото поколение...

- Мечтаем си за нов Ренесанс. С кого, с какви, как? С "умните и красивите ли, ПП-тата, Бокито, радевците? Уж "надеждната" смяна за грАдене "бъдещето" на Мамковината едва ли не е  сформирана, само знамето на Райна сега се шие..., та чакаме още!!!
(То вместо "Г", трябваше да поставя "К"!)

Сериозно погледнато: - вижда ли някой милеещи, можещи, разбиращи, непокварени, не изпедерастени, способни да се понасят помежду си, сътрудничат, безкористни и пр. и пр. люде в количества, та задружно да спрат полета в пропастта на държавата, народа, бъдещето?!

Дрогаре, елата на мене си! Както се казва - дайте да дадем, но вече няма какво. Петмез умствен не е достатъчен. А и горите ги почти изсекоха, след тази зима сега - напълно ще се свършат - и за партизани даже шумка няма да има. Дори да хукнем ние с бастуните из гората...

- Те така.
 :suicide:
« Последна редакция: Декември 22, 2022, 03:12:53 от Eisblock »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1600 -: Декември 22, 2022, 08:59:53 »
По-скоро мисля като акад. Петър Иванов: Българският генофонд е необратимо увреден

Свестните заминаха да робуват на Запада, тука остана шкарта.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1601 -: Декември 22, 2022, 09:15:10 »
Максиме, ти май не си чел  гореизложеното
Ние вече сме РФ.
Какъв Козяк! 

- Приемам го като потичане на кафява субстанция по краката... При цялото ми уважение към теб за приличната ти осведоменост из игнорирваните теми и основи на насъщното...

Щото, докато се стигне до връщане назад след бягството на Козяк, поне едно 5 години още ще има митарстване през Евроатлантическата-пустиня. Трябва да се пенсионират козарчетата, ентусиастите-слуги излезли от средният ешалон БКП, понастоящем пълнеж за ЕАТЦ-гюбрето. Размесващо, окъкващо междуушията на голямата част от младото поколение...

- Мечтаем си за нов Ренесанс. С кого, с какви, как? С "умните и красивите ли, ПП-тата, Бокито, радевците? Уж "надеждната" смяна за грАдене "бъдещето" на Мамковината едва ли не е  сформирана, само знамето на Райна сега се шие..., та чакаме още!!!
(То вместо "Г", трябваше да поставя "К"!)

Сериозно погледнато: - вижда ли някой милеещи, можещи, разбиращи, непокварени, не изпедерастени, способни да се понасят помежду си, сътрудничат, безкористни и пр. и пр. люде в количества, та задружно да спрат полета в пропастта на държавата, народа, бъдещето?!

Дрогаре, елата на мене си! Както се казва - дайте да дадем, но вече няма какво. Петмез умствен не е достатъчен. А и горите ги почти изсекоха, след тази зима сега - напълно ще се свършат - и за партизани даже шумка няма да има. Дори да хукнем ние с бастуните из гората...

- Те така.
 :suicide:


Не знам какво приемаш, освен да намериш повод за душевни полюции.
Каквото си зачеркнал, е същността на немската изцепка. Която ни даде повод да се повеселим.
Айде най после се научете да четете дискусията преди вашето появяване и кое от къде идва, за да не ставате смешни. И жалки.
Има ли общуване в този форум, или всеки идва тук да задоволи нуждата си от душевен ексхибиционизъм.

И да. Времената са променливи.
Каквото беше, беше.
Набийте си го в главата.
А новото тепърва ще се появява.
Никой не  го сервира наготово.
Всеки сам трябва да го потърси
« Последна редакция: Декември 22, 2022, 09:24:52 от Алиса »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1602 -: Декември 22, 2022, 17:29:58 »
Quote (selected)
И що като го знаеха това до последно помагаха на променливите?
Да напомням ли за визитата в Козлодуй на Петков когато Нинова отдавна трябваше да е хвърлила кърпата, но я държа специално заради това.
Е аде стига де, помисли малко, не скачай веднага!
Това дори да е истина, е казано ДНЕС на Свиленски или там на когото е, толкова ли не внимаваш?
Не напомняй нищо, щото нищо не е станало и за Козлодуй.
Давай го по сериозно.

АЕЦ "Козлодуй" и "Уестингхаус Електрик Швеция" подписаха договор за доставка на свежо ядрено гориво
https://glasove.com/novini/aets-kozloduy-i-uestinghaus-elektrik-shvetsiya-podpisaha-dogovor-za-dostavka-na-svezho-yadreno-gorivo

Честно казано вече ми е все тая.
Да правят каквото искат и каквото са им наредили.
Радев също се оказа един спукан плондер.
На пийпъла му е все тая.
Значи си заслужава съдбата.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1603 -: Декември 22, 2022, 19:00:53 »
Пак в Русия ще отиде за преработка.
И горивото е тяхно, просто минава през прекупвач.

Хм, аз не съм много сигурен. По принцип, транспорт и съхраняване/обработка на отработено  ядрено гориво е скъпа работа. Французите си пращат повечето отработено гориво в Русия, но съм сигурен, че добре заплащат за това.

За Козлодуй, по време оно, условието руснаците да си вземат горивото обратно беше част от договора за доставка. Сега няма да има такъв, така че има 3 варианта: (1) Уестингхаус си го взимат обратно и след това може би го дават на руснаците и им плащат; (2) ние плащаме скъпо и прескъпо на руснаците да ни го вземат и обработят; (3) горивото остава у нас и ни му берем гайлето.

Мисля, че преди време имаше някакви напъни на ЕС да се задължат страните с ядрена енергетика да не изнасят отработеното гориво, а да го съхраняват на място. Не знам какво стана с това.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1604 -: Декември 22, 2022, 19:29:06 »
Ами не е решен въпросът с отработеното, засега щели сме да си го държим във временното хранилище и да търсим решение.
На мен ми е по интересно друго - няма още и лицензиране за съвместна работа в един блок и то предстояло, а ако не стане?
Мирише, но всички се кълнат, че нямало избор, щото ТВЕЛ искал да се измени договорът, ама как - никой не казва.
Не знам, най накрая може и да ни излезе солено, ако се наложи да се вадят от реактора всички все още работещи руски касети, за да се зареди с еднакви.
Явно е само едно, че и ние ще започнем да усещаме все по яко чепа на "цивилизационния ни избор".
 :piss!:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1605 -: Декември 22, 2022, 19:35:17 »
Quote (selected)
засега щели сме да си го държим във временното хранилище и да търсим решение.
Първите 1300 години не се броят, поне това ни демонстрират "партнерите".
Кой търсил, търси, решението е сервирано на масата.
Ако някой разпознава в решението отрязаната си глава значи не гледа през евроатлантически цайси и не вижда праведно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1606 -: Декември 22, 2022, 19:42:41 »
Немного о грустном в мирном атоме

Очаквано днес българите подписаха договор за доставка на гориво с Уестингхаус (10-годишен договор за 5 блок на АЕЦ Козлодуй), експлоатацията ще започне през 2024 г., дотогава трябва да се лицензира новото гориво + да се вземат решения по въпросите /напр. , поддръжка на експлоатацията му, контрол, обучение на счетоводители, съхранение на отработено ядрено гориво и др./. Съдейки по това, което знам, TVS-​WR ще трябва да бъде лицензиран, вече е тестван в Украйна, Украйна и България обменяха данни за гориво достатъчно интензивно, за да разрешат бързо всички проблеми. Да видим как го правят. Опитът от АЕЦ Белене не е вдъхновяващ. За блок 6 доставчик трябва да е ЕДФ, но това е евфемизъм, т.к. самите българи казват, че французите са "уплътнение" за горивото на ТВЕЛ.
« Последна редакция: Декември 22, 2022, 19:57:21 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1607 -: Декември 22, 2022, 19:49:14 »
Аз каквото съм чел в разни научно-популярни издания(от рода на някогашния Космос) става въпрос че сегашното отработено ядрено гориво е много перспективно ядрено гориво за бъдещите АЕЦ.
Доколкото си спомням ставаше въпрос за някакви бързи неутрони, но нека по-умните да кажат.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1608 -: Декември 22, 2022, 19:54:34 »
Не съм специалист, но това което ние считаме за отпадък след време се оказва скъпоценно.
В енергетиката последен пример ( последен за който аз знам ) е бензина.
Много години е бил опасен отпадък при добива на газ за лампи, чудели са се какво да го правят.
« Последна редакция: Декември 22, 2022, 20:00:20 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1609 -: Декември 22, 2022, 20:00:16 »
Засега само една централа има в Русия, която е изградена да работи с "отработеното" гориво.
Някъде из нета имаше руско филмче което разхождаше почти навсякъде из тази централа, но не съм запазил линка.
Все едно за нас, нямаме хранилище за постоянно, а такова е ужасно скъпо по твърдението на запознати.
Демек няма да дочакаме да имаме централа, която да работи с "отпадъка" на Козлодуй.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1610 -: Декември 22, 2022, 20:02:28 »
сегашното отработено ядрено гориво е много перспективно ядрено гориво за бъдещите АЕЦ.

Нали знаете, че англосакският капитализъм не се интересува от бъдеще време, иска печалби тук и сега, ако може 50-60-80-90%!

Англосакският капитализъм е път без изход, вродените пороци си ги е компенсирал, като ограбва другите, но вече няма кого, няма ли кой да отвори очите на €$ Радев и компания?!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1611 -: Декември 22, 2022, 20:06:51 »
Quote (selected)
Служебният кабинет вдигна офертата за минимална заплата на 780 лв.
...
Служебният кабинет е готов да ревизира своето предложение за минималната работна заплата от 1 януари от 770 на 780 лв.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/sluzhebniyat-kabinet-vdigna-ofertata-za-minimalna-zaplata-na-780-lv
Шах, шах и две пешки метър!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1612 -: Декември 22, 2022, 20:10:42 »
Англосакският капитализъм е път без изход, вродените пороци си ги е компенсирал, като ограбва другите, но вече няма кого, няма ли кой да отвори очите на €$ Радев и компания?!

Не съм убеден, че ще се намери кой да ги затвори.
После.
*********   ✹    *********

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1613 -: Декември 22, 2022, 20:20:39 »
Служебният кабинет вдигна офертата за минимална заплата на 780 лв.
"Ако искате един човек да  посвети на работата си всичкото си време и всичките си сили, дайте му надница, която ще го обезбеди от всякави материални грижи. Това е добро нещо. Понеже дадохме големи надници и разделихме голяма част от печалбите (около 10 милиона долара годишно още преди промяната в системата) , постигнахме ново значително увеличение на печалбите..........
Когато въпросът се отнася само до производителя, лесно е да се пресметнат цените на продуктите от първа необходимост и величината на печалбата, на която той (работникът) има право. Но работникът не е само един индивид. Той е гражданин, който допринася за напредъка на цялата нация. Той е домакин. Може би баща, и ще трябва от надниците да поддържа децата си и от тях да  направи  полезни граждани. За всичко това трябва да се води сметка.
Как ще пресметнете колко допринася влиянието на семейството  в труда на този работник? Вие плащате на работника за неговия труд, но колко дължи този труд на работника, като на гражданин, като на баща? Мъжът работи в работилницата, но жената работи в къщи. Следователно работилницата трябва да плаща и за двамата."
------------------------------------------------------------------------
*Хенри Форд, Животът и дейността ми, Изд.Братя Зафирови, Кюстендил-Радомир, 1924 г.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1614 -: Декември 22, 2022, 20:23:45 »
Ха
Това е нещо ново.

По време на пресконференция днес в Монтана той представи инвестиционното намерение на германска компания към изграждане на плаващ соларен парк върху язовир „Огоста“.
........
По думите му - предстоят точни разчети, но към този момент очакванията са проектът да заеме около 40% от площта на язовира. „От гледна точка на преките и косвени икономически ползи, мога да заявя, че такава инвестиция до момента не е реализирана у нас. Освен 1 млрд. евро, колкото е първоначалната оценка на съоръжението, инвеститорът е заявил готовност за цялостен ремонт на язовирната стена, който по разчети ще струва около 20 млн. лева“, уточни икономическият министър.

https://epicenter.bg/article/Nikola-Stoyanov--Vav-vsichki-resheniya-a-yaz--Ogosta--shte-se-rakovodim-ot-darzhavniya-interes/303440/2/0

Ще ги скъсаме.
Плаващите соларни технологии са нашето и тяхното бъдеще.
Вървим с големи крачки към бъдещето.
Таковахме мамата на ПАВЕЦ-а, но пък някой ще ни построи най-голямата батерия в света.
Мързи ме даже да изброявам големите ни успехи във всичко което са загробили нашите ибрици.
Но винаги намират нещо на което не са успяли да му таковат мамата за 33 г. и му я таковат.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1615 -: Декември 22, 2022, 20:25:15 »
Така е Змей, затова за Хенри Форд се говори че е бил социопат по англосаксонските мерки.
Преуспял, щото бил лош...
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #1616 -: Декември 22, 2022, 20:28:20 »
Опа
Да попитам какво стана с инвестициите за производство на немски електромобили в БГ?
Кач пара е и къде може да се купят?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1617 -: Декември 22, 2022, 20:29:40 »
Не вярвах че Анонимус може да даде пари за чертежи! :)))
То тук и чертежи няма, само "меморандум".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #1618 -: Декември 22, 2022, 20:43:50 »
„Възраждане“ поканили БСП да се включи в подписката им до КС за оръжията за Украйна, но получили отказ
Quote (selected)
И „БСП за България“, и „Възраждане“ събират подписи за сезиране на Конституционния съд (КС) за изпращането на оръжие за Украйна. Това стана ясно по време на изказването на председателя на ПГ на „Възраждане“ Костадин Костадинов от трибуната на Народното събрание.

Той посочи, че председателката на ПГ на „БСП за България“ Корнелия Нинова е поискала подкрепа за искането на БСП до КС. Костадинов каза, че в замяна от „Възраждане“ са поискали подкрепа за борбата им за референдум за членството в еврозоната, но са получили отказ. Той посочи, че въпреки това са взели решение да подкрепят подписката на БСП за сезиране на КС, само че сега, след изказване на Иван Иванов от „БСП за България“, който забелязал странна коалиция между ГЕРБ, ДПС и „Възраждане“, смятат, че е редно по-малкият да подкрепя по-големия. БСП като по-малка партия може да заповяда в нашата стая и да се подпише на нашето сезиране на КС, няма да отхвърлим тяхната подкрепа, заяви Костадинов. Той отбеляза, че вече са подготвили жалбата и имат 27 подписа.

„В момента ни изнудвате, нито ще дойдем в стаята да ви се молим, нито ще се поддадем на вашето изнудване“, каза в отговор заместник-председателят на ПГ на „БСП за България“ Георги Свиленски. „Ако искате да бъде сезиран КС, се включете“, призова той по повод подписката на БСП.

Преди два дни в Кюстендил председателката на БСП Корнелия Нинова коментира, че ако президентът не наложи вето върху оръжията за Украйна, ще търсят начин да сезират Конституционния съд. След окончателното приемане на законопроекта за ратифициране на споразумението между министерствата на отбраната на България и Украйна относно безвъзмездно предоставяне на въоръжение, техника и боеприпаси, Нинова призова президента Румен Радев да наложи вето.

По Конституция за сезиране на КС са необходими най-малко 48 подписа на народни представители. „Възраждане“ има 27 депутати в 48-ото Народно събрание, а „БСП за България“ – 24.
« Последна редакция: Декември 22, 2022, 20:51:52 от lucho »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1619 -: Декември 22, 2022, 20:50:51 »
Гледах сутринта едната майка с разменените бебета, тая, която не си го дава, пита, защо след три месеца се сетила другата да проверява - ми защото му се е появил специфичният расов тен, за това е заподозряла, а тая не си давала чуждото бебе, защо, те циганите много ценят белия тен. Подозирам че ще се намесят сороски НПО-та, ще пречат всячески за връщане на бебетата на биологичните им майки.
Да не забравите да гласувате!  ;)