Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 16:12:52

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 520119 пъти)

Zmeja и 28 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2400 -: Януари 18, 2023, 22:20:17 »


Коментари: 7374
Профил Ел. поща Лично съобщение (Активен)

Re: И сега? …
« Отговор #2389 -: Днес в 21:36:35 »
Quote (selected)
Анри, когото изгонихте оттук

Като човек, който два пъти е изнасял оръжие от България (един път за Турция и един път за САЩ), ми е направо гнусливо като слушам нашите политици да се оправдават, че видите ли, ние не сме изнасяли за Украйна, а за Полша, а какво правели поляците с това оръжие ние не можем да знаем.
Даже човек, който не е навътре в нещата би трябвало да се замисли, защо в Украйна все още няма танкове "Леопард", след като Полша, Финландия и други страни са готови да ги предоставят веднага.
Истината е много проста:  ЗАЩОТО ГЕРМАНИЯ, КАТО СТРАНА ПРОИЗВОДИТЕЛ, ВСЕ ОЩЕ УМУВА ДАЛИ ДА РАЗРЕШИ ПРЕДАВАНЕТО/ПРОДАЖБАТА. Най-вероятно утре, 20 януари на срещата в Рамщайн ще има положително решение по казуса, но това е друг въпрос.
Международната търговия с оръжие се регламентира от конвенция, която разрешава продажбата само когато краен получател е министерството на отбраната на съответната страна, което се доказва със сертификат за краен получател, в който пише, че реекспорт е възможен само при разрешение от страната производител. Всичко друго се нарича "контрабанда" и "нелегална търговия".
Ето какво съм писал по въпроса на 2 май 2022:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2401 -: Януари 18, 2023, 22:23:24 »
Беше пета в класацията.
Помниш ли изборите преди 2-3 години?
Беше доста по-напред.
В най-добрия случай ще остане пак пета.
А не дай Боже и по-надолу.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1799.msg250918#msg250918
Такива ми ти работи.
Тя не е виновна.
Просто толкова може.
Или и позволяват.
ми да, пета е. толко доверие ѝ е дал мъдрият български народ. преди нея са видните лъжци и мошеници боко, кирчу, черночичов.

коцето не мога да го квалифицирам като мошеник. откровено лъже, като причислява бесепето към евроатлантическата сволоч, ама досега просто не е имал шанс да се издъни.

но не мога да отрека, че мъдрият български народ е петимен да гласува за лъжци, бандити и мошеници.

Quote (selected)
Колкото и да е идиотско, но синът и е на не лоша длъжност в американска банка.
Мислите ли че това никой не го е използвал.
Ако мислите че не е така, то аз не ви вярвам.
кво да ти кажа - аз стигнах до първа резерва в националния по математика. десети клас, там в мътната 1987. две точки не ми стигнаха. ама са си две точки.

убеден съм, че сънът на нинова това си го е изработил сам. щото знам как се стига дотам. така че всички кретении в тази посока са точно това - кретении.

и всичко впоследствие - стипендия, работа - е следствие. което детето си е избачкало само. с труд, постоянство и необходимата доза акъл.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2402 -: Януари 18, 2023, 22:28:35 »
Ма ний нямаме нищо против хората които спазват законите, колкото и калпави да са те (законите).

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2403 -: Януари 18, 2023, 22:37:12 »
и кои сте тия вий, неуважаеми?

кралско 'ние' ли се мъчиш да потребяваш? м?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2404 -: Януари 18, 2023, 22:43:28 »


Коментари: 7374
Профил Ел. поща Лично съобщение (Активен)

Re: И сега? …
« Отговор #2389 -: Днес в 21:36:35 »
Quote (selected)
Анри, когото изгонихте оттук

Като човек, който два пъти е изнасял оръжие от България (един път за Турция и един път за САЩ), ми е направо гнусливо като слушам нашите политици да се оправдават, че видите ли, ние не сме изнасяли за Украйна, а за Полша, а какво правели поляците с това оръжие ние не можем да знаем.
Даже човек, който не е навътре в нещата би трябвало да се замисли, защо в Украйна все още няма танкове "Леопард", след като Полша, Финландия и други страни са готови да ги предоставят веднага.
Истината е много проста:  ЗАЩОТО ГЕРМАНИЯ, КАТО СТРАНА ПРОИЗВОДИТЕЛ, ВСЕ ОЩЕ УМУВА ДАЛИ ДА РАЗРЕШИ ПРЕДАВАНЕТО/ПРОДАЖБАТА. Най-вероятно утре, 20 януари на срещата в Рамщайн ще има положително решение по казуса, но това е друг въпрос.
Международната търговия с оръжие се регламентира от конвенция, която разрешава продажбата само когато краен получател е министерството на отбраната на съответната страна, което се доказва със сертификат за краен получател, в който пише, че реекспорт е възможен само при разрешение от страната производител. Всичко друго се нарича "контрабанда" и "нелегална търговия".
Ето какво съм писал по въпроса на 2 май 2022:


ъхъ, и най-отгоре какво пише?
Анри, когото изгонихте оттук


Не можеш да искаш от мен да слагам кавички, щото не четеш с разбиране
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2405 -: Януари 18, 2023, 22:49:29 »
Беше пета в класацията.
Помниш ли изборите преди 2-3 години?
Беше доста по-напред.
В най-добрия случай ще остане пак пета.
А не дай Боже и по-надолу.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1799.msg250918#msg250918
Такива ми ти работи.
Тя не е виновна.
Просто толкова може.
Или и позволяват.
ми да, пета е. толко доверие ѝ е дал мъдрият български народ. преди нея са видните лъжци и мошеници боко, кирчу, черночичов.

коцето не мога да го квалифицирам като мошеник. откровено лъже, като причислява бесепето към евроатлантическата сволоч, ама досега просто не е имал шанс да се издъни.

но не мога да отрека, че мъдрият български народ е петимен да гласува за лъжци, бандити и мошеници.

Quote (selected)
Колкото и да е идиотско, но синът и е на не лоша длъжност в американска банка.
Мислите ли че това никой не го е използвал.
Ако мислите че не е така, то аз не ви вярвам.
кво да ти кажа - аз стигнах до първа резерва в националния по математика. десети клас, там в мътната 1987. две точки не ми стигнаха. ама са си две точки.

убеден съм, че сънът на нинова това си го е изработил сам. щото знам как се стига дотам. така че всички кретении в тази посока са точно това - кретении.

и всичко впоследствие - стипендия, работа - е следствие. което детето си е избачкало само. с труд, постоянство и необходимата доза акъл.

Онци не се дуй.
Аз не съм стигал до твоите успехи, но зная поне два човека(които се ненавиждат) от МГ "Кирил Попов" които преди 1980 г. печелиха математическата олимпиада.
И кво от това.
Аз написах че синът на Корнелия е в някаква американска банка и това е повод да я манипулират, а ти ми разправяш че той е гений.
И къде не съм прав?
Полезните хора не ги манипулират защото синовете им са гении?
Вярваш ли в това?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2406 -: Януари 18, 2023, 22:51:03 »


Коментари: 7374
Профил Ел. поща Лично съобщение (Активен)

Re: И сега? …
« Отговор #2389 -: Днес в 21:36:35 »
Quote (selected)
Анри, когото изгонихте оттук

Като човек, който два пъти е изнасял оръжие от България (един път за Турция и един път за САЩ), ми е направо гнусливо като слушам нашите политици да се оправдават, че видите ли, ние не сме изнасяли за Украйна, а за Полша, а какво правели поляците с това оръжие ние не можем да знаем.
Даже човек, който не е навътре в нещата би трябвало да се замисли, защо в Украйна все още няма танкове "Леопард", след като Полша, Финландия и други страни са готови да ги предоставят веднага.
Истината е много проста:  ЗАЩОТО ГЕРМАНИЯ, КАТО СТРАНА ПРОИЗВОДИТЕЛ, ВСЕ ОЩЕ УМУВА ДАЛИ ДА РАЗРЕШИ ПРЕДАВАНЕТО/ПРОДАЖБАТА. Най-вероятно утре, 20 януари на срещата в Рамщайн ще има положително решение по казуса, но това е друг въпрос.
Международната търговия с оръжие се регламентира от конвенция, която разрешава продажбата само когато краен получател е министерството на отбраната на съответната страна, което се доказва със сертификат за краен получател, в който пише, че реекспорт е възможен само при разрешение от страната производител. Всичко друго се нарича "контрабанда" и "нелегална търговия".
Ето какво съм писал по въпроса на 2 май 2022:

истината е много проста - утре не е 20 януари. деветнайсти е. така че дотук. той като датата не знае, кво да му вярваш за останалото.

къш.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2407 -: Януари 18, 2023, 22:57:41 »
някои хора не разбират от дума.

ваканция.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2408 -: Януари 18, 2023, 22:58:02 »
Аз написах че синът на Корнелия е в някаква американска банка и това е повод да я манипулират, а ти ми разправяш че той е гений.
И къде не съм прав?
Полезните хора не ги манипулират защото синовете им са гении?
Вярваш ли в това?
значи аз ти писах, че синът ѝ това, дето го е постигнал, го е постигнал сам. не знам как си представяш, че неква треторазрядна политичка или некъв там митничар са въздействали първо той да отиде в националния по математика, а после да се класира както се е класирал.

и ти го писах от личен опит. ся, ако буч прочете, непременно ще се изцепи как първата резерва е първият лузер. в моят случай беше прав - останах си резерва.

а това, че могат да се опитат да я сгънат със заплахи как ще махнат детето - могат. обаче кой ще се поддаде или не - тва е друг разказ.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2409 -: Януари 18, 2023, 23:05:07 »
Аз написах че синът на Корнелия е в някаква американска банка и това е повод да я манипулират, а ти ми разправяш че той е гений.
И къде не съм прав?
Полезните хора не ги манипулират защото синовете им са гении?
Вярваш ли в това?
значи аз ти писах, че синът ѝ това, дето го е постигнал, го е постигнал сам. не знам как си представяш, че неква треторазрядна политичка или некъв там митничар са въздействали първо той да отиде в националния по математика, а после да се класира както се е класирал.

и ти го писах от личен опит. ся, ако буч прочете, непременно ще се изцепи как първата резерва е първият лузер. в моят случай беше прав - останах си резерва.

а това, че могат да се опитат да я сгънат със заплахи как ще махнат детето - могат. обаче кой ще се поддаде или не - тва е друг разказ.

За БГ точно това е най-важното.
Синът е успешен банкер.
Никой не го пипа.
Но ако трябва що да не го пипнат?
Той не е уникален.
Па ти ми разправяй приказки от 1001 нощ как там всичко е ОК и няма значение кой си?
Сам вярваш ли си?

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2410 -: Януари 18, 2023, 23:05:49 »
След последните разкрития от западни медии, да защитаваш Нинова е неблагодарна работа. Защото какво излиза? Само тя и нейните фенове не се досетили, че изнасяйки оръжие за Румъния, Полша, САЩ и Англия то отивало в Украйна. Щях да разбера оправданието, ако в списъка за износ на оръжие не бяха англосаксоните. Може, ама за тая цел и тяхното оръжие трябва да е съветско.
Затова е по-добре феновете на Нинова да се поскрият малко, поне в този форум.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2411 -: Януари 18, 2023, 23:13:04 »
След последните разкрития от западни медии, да защитаваш Нинова е неблагодарна работа. Защото какво излиза? Само тя и нейните фенове не се досетили, че изнасяйки оръжие за Румъния, Полша, САЩ и Англия то отивало в Украйна. Щях да разбера оправданието, ако в списъка за износ на оръжие не бяха англосаксоните. Може, ама за тая цел и тяхното оръжие трябва да е съветско.
Затова е по-добре феновете на Нинова да се поскрият малко, поне в този форум.

всъщност излиза, че хейтърите предпочитат да вярват на доказани лъжци, мошеници и - как беше - шарлатани. ми вервайте си. аз не си спомням да съм се опитвал да ви преча.

той мъдрият български народ е много мъдър, ама един такъв доверчив, та може би по-добре е всички да го лъжат наред. и без това класира на първите две места бандит-мошеник и лъжец-мошеник. значи такива търси, не ли?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2412 -: Януари 18, 2023, 23:22:51 »
в торонто /те му викат тороноо/ са се сетили първи, така че който иска, може да си кръсти хлебарка с името 'корни'. те там в нова са се фиксирали на бившия или бившата, ама съм сигурен, че в зоопарка са с по-широк мироглед:
Quote (selected)
Всеки който дари най-малко 25 долара за грижа за животните може да кръсти голяма сочна хлебарка на името на бившия или бившата. 

Thank you for your support 💚 https://t.co/LiqAVAuJ49

— Toronto Zoo Wildlife Conservancy (@TZWConservancy) January 17, 2023
От зоопарка дори издават два дигитални сертификата за необичайното кръщене. Единият документ е за осиновителя, а другият ще бъде изпратен на избраника му. Организаторите обясниха, че хлебарките имат основна роля за опазването на екологичното разнообразие както в парка, така и извън него.

така че удряй, народе, хлебарките сълзи ронят и долари чекат.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2413 -: Януари 18, 2023, 23:24:40 »
След последните разкрития от западни медии, да защитаваш Нинова е неблагодарна работа. Защото какво излиза? Само тя и нейните фенове не се досетили, че изнасяйки оръжие за Румъния, Полша, САЩ и Англия то отивало в Украйна. Щях да разбера оправданието, ако в списъка за износ на оръжие не бяха англосаксоните. Може, ама за тая цел и тяхното оръжие трябва да е съветско.
Затова е по-добре феновете на Нинова да се поскрият малко, поне в този форум.

всъщност излиза, че хейтърите предпочитат да вярват на доказани лъжци, мошеници и - как беше - шарлатани. ми вервайте си. аз не си спомням да съм се опитвал да ви преча.

той мъдрият български народ е много мъдър, ама един такъв доверчив, та може би по-добре е всички да го лъжат наред. и без това класира на първите две места бандит-мошеник и лъжец-мошеник. значи такива търси, не ли?
Да, има доказани лъжци. Например Кирчо и Кокорчо, които по стечение на обстоятелствата са били партньори в управлението. Но когато се твърди, че всички са мошеници, бандити и т.н., а ние сме целите в бяло, то работата много намирисва.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2414 -: Януари 18, 2023, 23:31:00 »
ВС РФ заполучили в боях в Донбассе трофейный болгарский танк ВСУ
Армия 09 июня 2022 20:52

https://nation-news.ru/23480475-vs_rf_zapoluchili_v_boyah_v_donbasse_trofeinii_bolgarskii_tank_vsu

Мисля че Бачо може да напише две приказки за Аполо.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2415 -: Януари 18, 2023, 23:31:49 »
как беше по пернишки - чекаме и сакаме. оказа се трудно да намеря по-глояма картинка.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2416 -: Януари 18, 2023, 23:35:14 »
Да, има доказани лъжци. Например Кирчо и Кокорчо, които по стечение на обстоятелствата са били партньори в управлението. Но когато се твърди, че всички са мошеници, бандити и т.н., а ние сме целите в бяло, то работата много намирисва.

айде сега да вземеш да обясниш кой, кога и къде е обяснил това за бялата цялост.

иначе твърдението ми как мъдрият български народ си умре да го управляват мошеници, бандити и лъжци го потвържваваш, благодаря за което. фактовете са си фактове.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2417 -: Януари 18, 2023, 23:55:59 »
Да, има доказани лъжци. Например Кирчо и Кокорчо, които по стечение на обстоятелствата са били партньори в управлението. Но когато се твърди, че всички са мошеници, бандити и т.н., а ние сме целите в бяло, то работата много намирисва.

айде сега да вземеш да обясниш кой, кога и къде е обяснил това за бялата цялост.

иначе твърдението ми как мъдрият български народ си умре да го управляват мошеници, бандити и лъжци го потвържваваш, благодаря за което. фактовете са си фактове.
Дай смислено обяснение: Защо им е на англосаксоните (САЩ и Великобритания) да купуват руско оръжие от нас? И след това може да си говорим за мъдрия български народ.
Само не ми излизай с обяснението, че това не е наш проблем.
Още преди доста време (когато Нинова, като министър, говореше нелепиците), изказах мнението, че продажбата на оръжие е бизнес. И това е добре за България. Но не възприемам, Нинова да излиза и да ни прави всички на малоумни.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2418 -: Януари 18, 2023, 23:59:59 »
ти може и да не възприемаш, ама мъдрият български народ поне в този век, сиреч от 20+ години, си умре да си избира доказани бандити, мошеници, лъжци и шарлатани да го представляват и водят.

колкото до обяснението: както беше казал жорж ганчев - имали бол пари, дали.

а нинова в частност и бсп в общност ще си платят за ойроатлантическите игрички. папиер бюлетината ще върне част, ама друга част от избирателите ще си иде.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2419 -: Януари 19, 2023, 01:53:48 »
Quote (selected)
И сега?

Сега... пак от същото:

Доноси на пишманХайдегерчета срещу Яус, в случая проф. Дарина Григорова и доц. Атанас Сивилов от СУ, проф. Иво Христов от ПУ, с истерично настояване да ги изхвърлят от университетите:

Quote (selected)
https://nebezrazlichnite.blogspot.com/2023/01/blog-post_15.html

Лицемерни питания до КС за всеобща военна повинност и мобилизация, щото "Отечеството е в опасност!", пак, и пак "Простете, но що е Отечество?", и даже "Ахил е стар генерал на Негово Царско Величество" империализма.
Quote (selected)
Правителството одобри искане до КС за даване на задължително тълкуване на чл. 59, ал. 2 във връзка с ал. 1, изречение първо от Конституцията

Министерският съвет прие Решение за одобряване на искане до Конституционния съд за даване на задължително тълкуване на чл. 59, ал. 2 във връзка с ал. 1, изречение първо от Конституцията на Република България.
Тълкувателният въпрос до Конституционния съд е следният: „Допуска ли чл. 59, ал. 2 във връзка с ал. 1, изречение първо от Конституцията на Република България въвеждане на законова възможност за задължителна подготовка за защита на отечеството в мирно време на българските граждани със статус на запасни по смисъла на Закона за резерва на въоръжените сили на Република България, за придобиване, поддържане и усъвършенстване на способностите им за изпълнение на задълженията им във военните формирования?“

Настоящата правна уредба предвижда доброволност при провеждането на подготовката на българските граждани за защита на отечеството. Видно от дебатите в Народното събрание по приемането на разпоредбата на чл. 59, ал. 2 от Конституцията обаче, от становище на Министерството на правосъдието, от дебатите във връзка с изготвянето на промени в Закона за резерва на въоръжените сили на Република България, съществуват различни разбирания относно принципите при въвеждането подготовката на българските граждани. Поради това е нужно тълкуване за изясняване на границите на конституционната норма. Предвид гореизложеното, Министерският съвет счита, че от съществена важност е дали конституционната норма допуска регламентиране в специален закон на такава подготовка на българските граждани за защита на отечеството, каквато е необходима според конкретните реалности на средата за сигурност, в т. ч. въвеждане на задължителна подготовка в мирно време на българските граждани със статус на запасни, без обаче това да води до възстановяване на задължителната военна повинност за българските граждани във вида на съществувалата до 01.01.2008 г. наборна военна служба
.
Целият сюжет е завъртян около "доброволно", Доброволно ли, ама то беше част от лъжата за демокрация, права, свобода на личността и други ценности. Обаче без сакрална кървава хекатомба, пушечно месо, "Ахил беше грубата сила" няма как да си докаже верността към истинските "ценности".


То така се почва. И пак срещу Русия / СССР / пак Русия. Трети път (само студените войни Отечеството прескача).

И пак мълчи народа, глухо и страшно гърмят окови.
Все един и същ шизофренен цикъл.
Щеше да е банално до прозявка, ако не беше зловещо суицидно.
« Последна редакция: Януари 19, 2023, 01:59:42 от Zeitgeist »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2420 -: Януари 19, 2023, 07:30:28 »
Онци пак се е хвърлил кат Матросов пред амбразурата да брани Нинова.
Да вземем да прегледаме НК където законотворците са вградили:
Който с действие или бездействие е причинил....

Quote (selected)
Престъпник
 За други значения вижте Престъпник (пояснение).
Crime.svg
Престъплението e общественоопасно деяние (действие или бездействие), което е извършено виновно и е обявено от закона за наказуемо. (чл.9 ал. 1 НК)
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5
Верно е тълкуване от укито ама не ми се търси друго.
Та, предното НС беше забранило изнасянето на оръжие за Украйна под каквато и да е била форма.
По времето на предната кокалиция деянието е престъпване на закона.
Киретата са го престъпили умишлено, да се оправя прокуратурата, обаче и свидетелите които не са реагирали също подлежат на санкции.

Quote (selected)
Чл. 313. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. и доп., бр. 92 от 2002 г.) Който потвърди неистина или затаи истина в писмена декларация или съобщение, изпратено по електронен път, които по силата на закон, указ или постановление на Министерския съвет се дават пред орган на властта за удостоверяване истинността на някои обстоятелства, се наказва с лишаване от свобода до три години или с глоба от сто до триста лева.
https://izmami.start.bg/article/Nakazatelen_kodeks_-_Glava_IX_Dokumentni_prestypleniia/17446
Корнелия от Крушовица е невинна и незнаеща, Нинова обаче като вице и титуляр на министерството и лидер на партия многократно е била сезирана от медии и членове/симпатизанти на партията за нередности.
Обаче тя е ЗАТАИЛА и даже проповядваше открито неистини.
За нея толкоз, минимум условна, за киретата друго.
« Последна редакция: Януари 19, 2023, 07:44:48 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2421 -: Януари 19, 2023, 08:16:52 »
Доноси на пишманХайдегерчета срещу Яус, в случая проф. Дарина Григорова и доц. Атанас Сивилов от СУ, проф. Иво Христов от ПУ, с истерично настояване да ги изхвърлят от университетите:

леле, ангел грънчаров?! че преди 15 години той имаше славата на психясал блогър и сега обвинява други в същото?!
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2084
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2422 -: Януари 19, 2023, 08:38:31 »
Сред адресатите на горния пасквил* са пропуснали най-важния - Козяк. (Освен ако Козяк не е съавтор.)
---------------------
* Подигравателни стихове и клеветнически и злобни писания срещу папите са излагани на статуята на Пасквино в Рим. От там - думата "пасквил" като въпросния.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2423 -: Януари 19, 2023, 09:04:17 »
Quote (selected)
Доноси на пишманХайдегерчета срещу Яус
Не съм познавач на академичните екскременти, но по смрадта усещам, че са от сой.
В смисъл - екскременти от сой.
Щото регулярни - дал Бог, започнаха още от палатките.
Някои от тук даже помнят като очевидци.
п.с. прилагам като жокер - визуализация на още един "небезразличен" гражданин.
« Последна редакция: Януари 19, 2023, 09:12:04 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2084
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2424 -: Януари 19, 2023, 09:17:19 »
В смисъл - екскременти от сой.
Банскалии имат лаф: "Ние (Те) сме (са) от горната кора на л@йното."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2425 -: Януари 19, 2023, 09:36:41 »
като допълнение към предишния ми отговор относно ангел грънчаров - след като разгледах малко по-внимателно сайта на небезразличните, имам подозрението, че въпросният пловдивски гений е тясно свързан със самия сайт, щом в дясната колона рекламират усилено неговото „философско“ списание и сайта му humanus. така, че с чиста съвест може да го пропуснете. само ми е любопитно дали коментарът, който им написах, ще бъде одобрен.

а защо го наричам пловдивски - защото по времето, за което споменавам, той беше доцент в пловдивския университет или поне се представяше за такъв.

опа, намерих му и блога, че го бях забравил след толкова години  :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8593
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #2426 -: Януари 19, 2023, 10:14:18 »
И нещо типично за тая категория хора – завършил е висшето си образование в Съветския съюз.
Имаше още един Ангел Грънчаров, и то роден през същата година, който почина от цироза на черния дроб.

Първият Грънчаров (тоя, дето е още жив), беше писал, че капитализмът щял да бъде вечен, защото най-пълно съответствал на човешката природа. Имал е предвид най-вече своята природа, вероятно.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2427 -: Януари 19, 2023, 10:18:11 »
Що за простащина да се обсъжда полът, и да се използва като някакъв аргумент?
Разбира се, нито аз, нито Кайли сме преминали родната промивка на мозъците  и олибералчването ви. Което си е тежка шизофрения.
И мислите че е лесно да се следи лутащият ви се мисловен процес?
Мъже, които разсъждават като зози, и то в условията на война
И жени, на които им се налага да мислят като войници.
Но в края на краищата, спасяването и грижата за родното огнище винаги е било женска работа.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2084
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2428 -: Януари 19, 2023, 10:31:21 »
Що за простащина да се обсъжда полът, и да се използва като някакъв аргумент?
Шведската кралица Кристина (1626-1689): Обичам мъжете, не защото са мъже, а защото не са жени. :t0328:


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2430 -: Януари 19, 2023, 15:36:05 »
Quote (selected)
Кирил Петков няма да уважи лидерската среща, искал да си говори насаме с Нинова, или в тройка с ДБ
,
Става!
Само кирето да не риве сетне, че нямало никква организация?  Щот той Ристю си пада малкооо...разчупен де...
https://epicenter.bg/article/Kiril-Petkov-nyama-da-uvazhi-liderskata-sreshta--iskal-da-si-govori-nasame-s-Ninova--ili-troyka-s-DB/305995/2/0
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2431 -: Януари 19, 2023, 15:50:40 »
И нещо типично за тая категория хора – завършил е висшето си образование в Съветския съюз.
Я ме светни кое точно е типичното за тези, които са завършили в Съветския съюз ... щото съм малко непросветен по темата.
« Последна редакция: Януари 19, 2023, 16:03:00 от Bacho Кольо »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2432 -: Януари 19, 2023, 15:59:39 »
Протестиращите срещу пенсионната реформа в Ница

Префектът ги изкарал 7000
Според мен е объркал Ница с някой БГ град - тук навремето и 70 не са се събирали.
И сега, като очеизвадно, ежедневно и нагло ни набутват във войната срещу Русия,  не се събират...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2433 -: Януари 19, 2023, 16:02:06 »
Но в края на краищата, спасяването и грижата за родното огнище винаги е било женска работа.

Да, само в художествената литература. Иначе, защо американците предпочитат и настояват за квоти в управлението на държавата и фирмите!? Защото женската природа - предназначена за майчинство - е емоционална и конформистка, и лесна за манипулации, не случайно всички общества са патерналистки, защото са йерархични, без йерархична структура няма общество, способно да се съпротивлява на външна агресия.

Баба Илийца е художествена измислица.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2434 -: Януари 19, 2023, 16:37:26 »
Но в края на краищата, спасяването и грижата за родното огнище винаги е било женска работа.

Да, само в художествената литература. Иначе, защо американците предпочитат и настояват за квоти в управлението на държавата и фирмите!? Защото женската природа - предназначена за майчинство - е емоционална и конформистка, и лесна за манипулации, не случайно всички общества са патерналистки, защото са йерархични, без йерархична структура няма общество, способно да се съпротивлява на външна агресия.

Баба Илийца е художествена измислица.

Не си му фанал спатиите, да знайш.
Жената е домоседла, тъкми огнището, пази да не гасне, докато мъжете са на лов в гората или в съседното поселище.
Мъжът не му е мястото у дома задълго - ден-два, колкото да ѝ набие ново чаве, после обратно в гората.

Тия гламавите с нивите само са заместили воловете, затова сега са си пак добитък.
*********   ✹    *********

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2435 -: Януари 19, 2023, 16:45:59 »
Но в края на краищата, спасяването и грижата за родното огнище винаги е било женска работа.

Да, само в художествената литература. Иначе, защо американците предпочитат и настояват за квоти в управлението на държавата и фирмите!? Защото женската природа - предназначена за майчинство - е емоционална и конформистка, и лесна за манипулации, не случайно всички общества са патерналистки, защото са йерархични, без йерархична структура няма общество, способно да се съпротивлява на външна агресия.

Баба Илийца е художествена измислица.


Аа, добре си го формулирал, НО

Всичко това, което си изброил е това, което отхвърля, и срещу което се бори еманципацията.
В либералната тълпа, забележи - не общество,в тълпо-елитарната либерална маса, амбициозните, егоцентрични, егоистични самки ги избутват напред.
Ето ти и отговора защо в САЩ и ЕС се избутват напред еманципирани самки без семейство, без деца, стрейт, или най често гей, без инстинкт, освен един - налагане на своето еманципирано, лесно управляемо  аз.
Обикновен либерализъм.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2436 -: Януари 19, 2023, 16:58:54 »
Жената е домоседла, тъкми огнището, пази да не гасне, докато мъжете са на лов в гората или в съседното поселище.

Не само. Ще ти организира опело, ще те погребе, ще ти направи 40 дни.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2437 -: Януари 19, 2023, 17:02:22 »
Формализъм - животните ще те разнесат, мравките ще довършат работата.
Виж, може да е наловила риба, ако се върнеш с празни ръце, ама ако се зачести, по-добре не се връщай.
*********   ✹    *********

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2438 -: Януари 19, 2023, 17:11:03 »
Виж, може да е наловила риба, ако се върнеш с празни ръце,

Може, ако съседът е рибар.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2439 -: Януари 19, 2023, 17:13:42 »
Ако е сакат, ще е рибар, но такива не трябва да се оставят в поселището - всички бели от тях тръгват.
После ги кръщават "цивилизация"  :i_laughing:
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2440 -: Януари 19, 2023, 17:15:40 »
Ц,ц,ц, колко сте обръгнали!
Голямо обучение е падало! :t0120:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2441 -: Януари 19, 2023, 17:23:12 »
 :bored:
Как върви Третия мандат?
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2442 -: Януари 19, 2023, 17:25:45 »
Настрани.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2443 -: Януари 19, 2023, 17:28:48 »
Настрани е застой, третия и той като предните два върви на терсене.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2444 -: Януари 19, 2023, 17:31:30 »
Обяднявал съм и друг път - напред не може, назад не трябва, а все нанякъде трябва да се движи.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2445 -: Януари 19, 2023, 17:33:19 »
Имаше едно шоу в което питаха:
Твое дясно/ляво или мое.
Твое напред или мое? :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8593
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #2446 -: Януари 19, 2023, 17:44:33 »
И нещо типично за тая категория хора – завършил е висшето си образование в Съветския съюз.
Я ме светни кое точно е типичното за тези, които са завършили в Съветския съюз ... щото съм малко непросветен по темата.
Не съм писал, че е типично за завършилите в Съветския съюз да станат антисъветчици. Писах, че за антисъветчиците е типично да са завършили в Съветския съюз. Има разлика.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2447 -: Януари 19, 2023, 18:00:29 »
Дори и Цура се разпеняви - говори с неккъф от възрожденците и го пита /пресъздавам/-
-добре де, вие така ли ще стоите в парламента и няма да говорите с никой, няма да се съгласявате на нищо с никого, ...
Ся!!!
Не коментирам Цура!Не коментирам и представителчето на Костя!
Само давам руския лаф - Собака на сене - нека Анонимус или Бачо да ви го обясни в тънкости.
Хххаах - Цура, нямала нищо против референдума, но и липсвала възможност да се подпише за отлагане до 2065 г.!
Това се хареса на Бепе!
 :)))
п.с. оня зацикли и му се замъглиха очилата.Може и да му спря часовника, ама тва последното е само мое предположение.

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2448 -: Януари 19, 2023, 18:11:37 »
Лошо нема, диалогичността ще си проличи колко се отплаща март месец.

https://epicenter.bg/article/Borisov-priema-pokanata-na-Ninova-za-liderska-sreshta/305966/2/0
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2449 -: Януари 19, 2023, 18:33:36 »
Борисов приема поканата да си лафят, това му е принцип.
Софри седянки не отказва, обаче нямало да подкрепи правителство на БСП.
Или пък това беше преди два часа, сега може да подкрепя.... :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2450 -: Януари 19, 2023, 19:04:42 »
Борисов приема поканата да си лафят, това му е принцип.
Софри седянки не отказва, обаче нямало да подкрепи правителство на БСП.
Или пък това беше преди два часа, сега може да подкрепя.... :smokin:
Не, няма, тва ясно, ясно бе, че и ако Корни го приеме -  :ouch-2144:
Радвам се че и посоченият за тройка с райбер Ристю отпада - същата работа.
Костя - ясен "-"!
Янев - също "+"!
Турците само чакат да сложат средния пръст.
Щот и ПП са отказали –но щели да присъстват???
Тва не го разбирам, но утре ще видим.
Ми кво - айде пак, а?
Надявам се ПП да се бори за влизане, а Ристю да се бори за вливане.
В ПП.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2451 -: Януари 19, 2023, 19:15:08 »
Quote (selected)
Христо Грозев се крие от Москва, но тя не го търси
https://glasove.com/novini/hristo-grozev-se-krie-ot-moskva-no-tya-ne-go-tarsi
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2452 -: Януари 19, 2023, 19:16:25 »
Вчера попитах защо Петков се е разкудкудякал точно сега.
Може би им е потрябвало да напомнят на амбасадата за себе си и да изместят от фокуса Нексото.
Та по този повод.

Платили ли са си Кирил Петков и Асен Василев за статията в "Ди Велт", която ги рисува като "спасители на Украйна"? Този въпрос плъзна вчера в някои политически коментари. Не можем да допуснем, че "честните и почтените" биха прибягнали до платена публикация, която да ги героизира, но пък отговор на въпроса ни дава самият "Ди Велт", където в редакционното каре е посочено, че предлагат платено журналистическо съдържание.
За "платени публикации" в "Ди Велт" са посочили и тарифата си (Виж по-долу)
"Ди Велт" са оповестили и базата, на която стъпва тяхната рекламна политика:
"ВНИМАНИЕ
Качествената журналистика на WELT е идеалната рамка за вашата
индивидуални съобщения за комуникация.
Използвайте имиджа и редакционната сила на една от най-известните медийни марки в Германия, за да вградите своя продукт и
вашите комуникационни цели.
Подкрепяме ви в концепцията, дизайна и реализацията.
Дали като редакционна статия в DIE WELT или WELT
AM SONNTAG или като онлайн принос на welt.de ние
предлагат ви оптималната среда.
Накратко: Вие наблягате на това, което искате да общувате, а ние
предаваме вашето послание".

https://epicenter.bg/article/Platili-li-sa-si-Petkov-Vasilev-za-zaharosanata-statiya-v--quot-Di-Velt-quot-/305938/11/0

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2453 -: Януари 19, 2023, 19:21:48 »
Новият служебен - Пеканов, ми е по симпатичен от гълъби неккви.
Всъщност - бях го предвидил преди почти година, че този ще стане МП, ама за сега ме мързи да търся.
Нататък - част от сегашните министри ще останат, друга ше си уебът...
Бюджет редовен - нанай!
План за възстановяване...нанай.
Прокурорски промени - нанай.
Решения за доходите - нанай.
За излизане от кризата - нанай.
Кво остава?
 В енергетиката - надиферсифицирахме се и се изпонасрахме.
В доходите - всеки си включва инфлацията в цените, че и по 2. В самите доходи - инфлацията била 12%, нищо, че  Виваком ме предупреди, че ми увеличава вноската, щот била 16%.
За Украйна джепането ще си върви законно и безконтролно - няма НС.
От ЕК ше ни покажат един гоуееем - виж ми аватара, щот ...знаете що.
Шенген?
Квойтуй?
Но пък референдум за еврото - може и да имаме.
Нищо, че аз исках да е за 5 г. , а Цура - за 45.
Примерно.
А вие кво искахте?
А, да, няма значение вече, няма кой да го приеме като закон.
Извинете!
ъъъ, всъщност, какво спечели вашата група възрожденци?
А, да, нови избори!
 :well_done-1299:
Пак от същото, но в повече!



ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2454 -: Януари 19, 2023, 19:28:31 »
Нали помниш лафа от соца.
Не се радвай на малко прасе и на млад директор.
Щото не се знае каква свиня ще излезе накрая.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2455 -: Януари 19, 2023, 19:28:37 »
Quote (selected)
А, да, нови избори!
Не спечелихме, закъсняхме.
Още средата на октомври стана ясно че това НС няма да излъчи правителство, смятай три месеца, в началото на февруари трябваше да сме на избори.
Три месеца да гласуваме оръжие за Украйна, 10-ти пакет санкции за РФ и време за смяна на губернатора на Козяк да си влезе в ролята.
Те това спечелихме, ако се сещаш за нещо друго сподели.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2456 -: Януари 19, 2023, 19:34:25 »
Quote (selected)
Още средата на октомври стана ясно че това НС няма да излъчи правителство, смятай три месеца, в началото на февруари трябваше да сме на избори.
Мога ли да позная, че тук ключовата дума е "трябваше"?
Даже, ше си позволя да похарча и три жокера, че да стигна до следваща сигурна сума, където отговорът ми е ясен!
Нинова!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2457 -: Януари 19, 2023, 19:34:49 »
И нещо типично за тая категория хора – завършил е висшето си образование в Съветския съюз.
Я ме светни кое точно е типичното за тези, които са завършили в Съветския съюз ... щото съм малко непросветен по темата.

обикновено, най-големите русофоби и идиоти в сдс имаха такова минало - завършили в съветския съюз нещо си (стоян ганев май, евгений дайнов май, този ангел грънчаров …). корелацията е ужасяваща, но няма обратна такава - не всички, завършили в съветският съюз са русофоби и идиоти. мога да дам поне два примера, ама и ти сам може да се сетиш :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2458 -: Януари 19, 2023, 19:45:39 »
И още една корелация -
Quote (selected)
Как искам да живея в един различен свят!
Не, не ми казвай, че греша - не ме дърпай назад!
Моят път не е твоя, нека сам да вървя!
Нека с риск да пропадна, поне за миг полетя!
Няма да ви казвам от кога е и от кой е и кои я ривяха по площадите.
/ то и на мен ми харесва и като текст и като мелодия, ама като реалност е толкова - колкото и на мен ми се лети бе!/Без самолет!
Сега, трийстина години по късно не ви ли предлагат от същото бре?
Енджой, дет се вика по новому! 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2459 -: Януари 19, 2023, 19:45:54 »
Нинова беше виновна редовното правителство изобщо да се състои, после да изкара половин година.
Сега е "независима"... сещаш се 5-тата дупка на кавала.
Има на къде да "прогресира", още четири места я делят от почетното 9-то място.
ЕС е вреден за вашето здраве!