Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 21:21:48

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 556856 пъти)

Imko1 и 87 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9060 -: Юни 20, 2023, 09:51:04 »
Защото ето какво се разпространява из Мрежата:
....

На тази дивотия и нашата преводачка няма да се хване, даже и Божанков да я рече от НС и да я повтори по БНТ/БТВ/НОВА....


ПП. Извинявай, че не цитирам цялото!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9061 -: Юни 20, 2023, 09:53:35 »
Quote (selected)
Нашето семейство на Рожен повече няма да ходим...
Ами, ако са били на събора под дъгата... К'во да правят на Рожен?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9062 -: Юни 20, 2023, 09:56:32 »
Може да се спихне съборът. Да видим какво ще се измудри за Жеравна, Перник. Паниката е вредна разбира се, но и съмнението е нещо много коварно.
« Последна редакция: Юни 20, 2023, 10:05:49 от dabedabe »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9063 -: Юни 20, 2023, 10:00:06 »
И за да не навлизам в подробности - от студентските години имам приятел, който цял живот работи на телевизионна кула, обкичена допълнително с всякакви антени. И продължава в напреднала възраст да си е доказано нормален /пие си ракията с кеф/, има три нормални деца и се радва на няколко внука.
Няма да се впускам в науки - кептъна е специалист, той да ви облъчва.
Аз само ще добавя от своя си опит - писал съм на кво съм бил аскер, налагало ми се е десетки пъти да отварям металните врати на СВЧ апаратурата и да прескачам блокиравките, поставени уж да предпазват персонала от случайно облъчване. Налага се, когато трябва да се оправя нещо.
Слава Богу и аз имам деца и внуци. Доказано нормални. Но айде - моето е било година и половина, а на този приятел - 42 години стаж!
п.с. тук не споря дали трябва, или не, да се избягва такова облъчване. Също така не споря, че не трябва да се подлагаме на дишане на изгорелите газове от колите.
Някой дали ще си захвърли колата и избяга в гъсти гори телилейски?
« Последна редакция: Юни 20, 2023, 10:05:42 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9064 -: Юни 20, 2023, 10:23:45 »
Нещо по ежедневието ни.
Quote (selected)
"Те имат дълг да преследват навсякъде практикуваната несправедливост - те трябва да наказват невинните и да оправдават виновните. В това е перверзията на техния занаят. Ако си обвързан с тази форма на поведение на собствената си магистратска професия, във времето получаваш самочувствие на човек, който перфектно и жертвено изпълнява своя дълг. В това е максимума на перверзията. Наблюдавам това и у Гешев, и у Сарафов. Това се наблюдава нюансирано по-различно и при водещи политически лица".
https://epicenter.bg/article/D-r-Nikolay-Mihaylov--Elitat-e-izgubil-vatreshniya-kontrol-na-logicheskoto-mislene-i-elementarnata-porya/318568/11/0
Друго нещо си е професионалиста.
Наблюдавал съм у много хора този ефект. Когато са работили едно и също нещо, на едно и също място дълго време, светът за тях започва да изглежда съществуващ само пречупен през тяхната гледна точка. Аз си им викам - повярвали си, но че това е "максимума на перверзията" не съм се сещал като обобщение.
Quote (selected)
Това се наблюдава нюансирано по-различно
и сред мисирките - това бих допълнил доктора.
Вероятно във всички професии, но нас ни интересуват обществените. Иначе - всеки си има собствено право да си е тих луд, щом не пречи на останалите.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9065 -: Юни 20, 2023, 11:04:47 »
Не мога да разбера защо умнокрасивитетът е надигнал толкова вой срещу пилона на Рожен?
Предполагам, защото ще се издигне българското знаме!
Анджък. Ако беше знамето на LGBTQ±%$, синята хотелска емблема-флаг на ЕС или знамето като циганска покривка на звездички и чертички, сигурно сами щяха да си дерат гащите и да даряват плат.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9066 -: Юни 20, 2023, 11:13:00 »
https://epicenter.bg/article/Prof--Kolarova--Partiya-na-Geshev-shte--yade--ot-elektorata-na--Vazrazhdane--Radev-i-na-BSP/318604/11/0 Ше Омра  :surr:, напрао са гътвам.  :t2334: Нищо и нямаше на проф. Коларова, к'во и стана изведнъж?
-----
Да вдигат байряка на Рожен и хич да не им пука от разни дебили.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9067 -: Юни 20, 2023, 12:46:07 »
Quote (selected)
Икономистът на КТ “Подкрепа” Ваня Григорова е харесана за кмет на София от БСП, потвърдиха пред “Труд news” столични социалисти.

Отличен избор.
*********   ✹    *********

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9068 -: Юни 20, 2023, 13:17:22 »
Quote (selected)
Икономистът на КТ “Подкрепа” Ваня Григорова е харесана за кмет на София от БСП, потвърдиха пред “Труд news” столични социалисти.

Отличен избор.

Банана, за кмет става въпрос, а не за...*

*12+ И аз не бих я пропуснал!  :cool-1084: При случай, както се отговаряше на лекарите едно време на въпроса "Пиете ли""
« Последна редакция: Юни 20, 2023, 15:10:16 от Пенчо бре »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9069 -: Юни 20, 2023, 13:25:29 »
И аз харесвам г-жа Григорова, а съм strictly straight  ;). Към БСП нямам отношение. Към столицата и местните и управление и управа още по-малко.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9070 -: Юни 20, 2023, 14:32:37 »
Quote (selected)
БНТ вече има новинарска емисия на украински език.

В петък*, нали?  :t1815:
Quote (selected)
Още от 1965 г. Българската телевизия предава всеки петък програма на Централната Съветска телевизия. „Съветският петък“ с излъчва до 1990 г. Междувременно, през 1976 г. в България е изградена станция за космически връзки (ЗСКВ „Шипка“), като част от системата на „Интерспутник“. Чрез тази система, от 1983 г. програмата на Съветска телевизия започва ефирно излъчване в Чехословакия radiotv.cz, от 1985 г. в Унгария osaarchivum.org и Полша elektroda.pl.
« Последна редакция: Юни 20, 2023, 14:46:16 от Пенчо бре »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9071 -: Юни 20, 2023, 14:51:24 »
Ама сега като има много канали, каква ни е ползата? Половината време втръснали реклами.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9072 -: Юни 20, 2023, 15:09:36 »
Не мога да разбера защо умнокрасивитетът е надигнал толкова вой срещу пилона на Рожен?
Предполагам, защото ще се издигне българското знаме!
Анджък. Ако беше знамето на LGBTQ±%$, синята хотелска емблема-флаг на ЕС или знамето като циганска покривка на звездички и чертички, сигурно сами щяха да си дерат гащите и да даряват плат.
А пък ако беше украинското, щяха да протестират защо пилонът е само 111 метра (руските 3 пилона в Ленинград са по 180 м!).
А ако пък беше американското, щеше да настане луда радост, щяха да изпият всеки по 3 литра уиски и да умрат от препиване.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9073 -: Юни 20, 2023, 15:12:33 »
И аз харесвам г-жа Григорова, а съм strictly straight
Какво означава последната фраза на английски?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9074 -: Юни 20, 2023, 15:15:54 »
Quote (selected)
Още от 1965 г. Българската телевизия предава всеки петък програма на Централната Съветска телевизия. „Съветският петък“ с излъчва до 1990 г. Междувременно, през 1976 г. в България е изградена станция за космически връзки (ЗСКВ „Шипка“), като част от системата на „Интерспутник“. Чрез тази система, от 1983 г. програмата на Съветска телевизия започва ефирно излъчване в Чехословакия radiotv.cz, от 1985 г. в Унгария osaarchivum.org и Полша elektroda.pl.
Във Варна също си поставихме своя голяма спътникова антена (на Джанавара) тогава и някои хора, които работехме тогава в радиозавода, участвахме в инсталирането ѝ.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9075 -: Юни 20, 2023, 15:19:28 »
strictly straight
стриктно / строго/ хетеросексуален /на/ на разговорен английски. Най-често се употребява само straight. Навлиза все по-масово в употреба. Gay or straight? Гей /хомо/ или хетеро?
-----
straight ahead, straight away - направо
-----
Дано съм ти била полезна. И кажи на Костадинов да си пазите електората, че Гешев щял да ви го краде. Г-жа Коларова май има ментални възрастови изменения. Старостта, уви не прощава.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9076 -: Юни 20, 2023, 15:27:05 »
Благодаря за обяснението! (С техническия английски съм добре, но с разговорния – не.) А щом и Коларова са впрегнали, значи много зле им отива работата...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9077 -: Юни 20, 2023, 15:32:08 »
Аз и с техническия български съм зле, така, че и по-лошо има.  ;)
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9078 -: Юни 20, 2023, 15:39:13 »
И аз харесвам г-жа Григорова, а съм strictly straight
Какво означава последната фраза на английски?

Че се заглежда само по мъже, но не и по жени.

Виж, ако беше казала, че е slightly straight, щеше да имаш повод за притеснение :cool-1084:
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9079 -: Юни 20, 2023, 18:35:18 »
Та за новините на украински по тв.
Морските да кажат на какъв език си говорят украинците помежду си.
По морето ги има повече.
« Последна редакция: Юни 20, 2023, 18:42:31 от AnonimusBG »

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9080 -: Юни 20, 2023, 18:37:25 »
По новините току що показаха статуята ли, или някаква друга форма на монументално изкуство на големия Христо Стоичков в Харманли. Изненадах се, че торса с фланелка с номер 8 беше без глава! Не разбирам защо и не ми харесва!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9081 -: Юни 20, 2023, 19:30:26 »
Та за новините на украински по тв. Морските да кажат на какъв език си говорят украинците помежду си. По морето ги има повече.
На руски, разбира се. Тук няма почти никой от Западна Украйна. Най-много са от Одеса и областта (вкл. Бесарабия), ако се съди по номерата на колите (най-често се среща "ВН"):


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9082 -: Юни 21, 2023, 06:54:01 »
На руски, разбира се
Да, по някакъв чудодеен начин, като се изтуристваха за вечни времена по Черноморието, забравиха мовата и започнаха да си лафят единствено на чист руски език помежду си.
Имам многомесечни наблюдения от бургаското Ларго, на което те преобладават в сравнение с българите. Досега - миналата година съм чула само една тьотка с характерно "х" като единствен белег, отличаващ говора й от руския език, и едно 5-6-годишно момченце с някакъв западненски диалект - майка му му отговаряше на чист руски.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9083 -: Юни 21, 2023, 07:21:30 »
Не съм чул някой да говори на мова даже помежду си, всички си карат на руски.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9084 -: Юни 21, 2023, 07:23:15 »
Quote (selected)
Съдиите, които ще могат да разследват главния прокурор и заместниците му по новия механизъм, са общо 22. Това съобщиха от Върховния касационен съд.
https://www.vesti.bg/bulgaria/eto-kolkosydii-shte-mogat-da-razsledvat-glavniia-prokuror-6171068
До колкото разбрах те са доброволци, единствен критерий е да искат.
Странна "реформа".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9085 -: Юни 21, 2023, 08:29:56 »
До колкото разбрах те са доброволци, единствен критерий е да искат.

"Коалиция на желаещите". :))) "Наши хора"
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9086 -: Юни 21, 2023, 09:57:11 »
Съдиите, които ще могат да разследват главния прокурор и заместниците му по новия механизъм, са общо 22. Това съобщиха от Върховния касационен съд.
Съдиите ще разследват??? После ще съдят??? А, изпълнението на присъдата на кого ще възложат?

Местнят корифей по съдебни реформи да се произнесе!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9087 -: Юни 21, 2023, 10:20:26 »
Хайде да вдигаме рейтинга на ППрасите: "Тренд":ГЕРБ-СДС - 24.9%, ПП-ДБ - 19.4%, „Възраждане“ - 15.3%
Ми така де, защо разни НПОта плащат луди пари, а ППтата ще са назад в класацията? Чакаме гълъбиците, да видим те колко ще ги вдигнат!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9088 -: Юни 21, 2023, 10:52:57 »
Хайде да вдигаме рейтинга на ППрасите: "Тренд":ГЕРБ-СДС - 24.9%, ПП-ДБ - 19.4%, „Възраждане“ - 15.3%
Проучване на „Тренд“ по поръчка на вестник „24 часа". Та кой според поговорката поръчваше музиката, че не се сещам?

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9089 -: Юни 21, 2023, 11:10:17 »
...и г-н Пеевски прави конституция. Г-н Доган би трябвало да е доволен от протежето си.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9090 -: Юни 21, 2023, 11:22:05 »
Тя конституцията на Пеевски е като борбата на ДБ с ДПС или като изчегъртването от ПП на ГЕРБ - котериина борба!
Кой да докопа кокала "държавна служба", нищо че "държавата е лош стопанин".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9091 -: Юни 21, 2023, 12:28:09 »
Цитат

    Икономистът на КТ “Подкрепа” Ваня Григорова е харесана за кмет на София от БСП, потвърдиха пред “Труд news” столични социалисти.

Отличен избор.
:t26157:

Ваня Григорова е прекрасен СИНДИКАЛИСТ и толкоз!

Но отличният избор е Борис Бонев от ПП "Спаси София", който се занимава единствено с това от години и се е доказал нееднократно пред всички!

  :133:
Борис Бонев през 2019 г.

« Последна редакция: Юни 21, 2023, 12:33:20 от Джиджи »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9092 -: Юни 21, 2023, 12:33:51 »
Хайде да вдигаме рейтинга на ППрасите: "Тренд":ГЕРБ-СДС - 24.9%, ПП-ДБ - 19.4%, „Възраждане“ - 15.3%
Проучване на „Тренд“ по поръчка на вестник „24 часа". Та кой според поговорката поръчваше музиката, че не се сещам?
Като гледам докъде е паднал Димитър Ганев, започвам да уважавам Васил Тончев.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9093 -: Юни 21, 2023, 12:33:51 »
Отличният избор е Борис Бонев от ПП "Спаси София", който се занимава с това от години и се е доказал нееднократно пред всички!
И на мен беше, докато не реши да се кооперира с ПеПерковците.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9094 -: Юни 21, 2023, 12:39:39 »
Това избива рибата според мен.

В България, символите които обединяват за съжаление не са много. Това са буквите, езика, територията и знамето. Знамето тези дни ударно се превръща от обединяващ в разделящ символ.
Двигател зад това обезвреждане на знамето като обединяващ символ не са тези, които искат да го издигнат високо. Двигател са тези които влагат безкрайната си креативност и оригиналност в това да окарикатурят и да се подиграят с това начинание и да представят хората, които стоят зад него като недоразвити подчовеци.
Мотивите им може да са благородни но ефектът е изцяло в полза на вражеските сили.
Затова ви моля, ако разбирате тези думи, оставете проклетия пилон на мира и спрете да помагате на Кремъл да клати още повече и без това клетата ни споделена реалност
.

https://www.lentata.com/tehnologiya-na-razdelenieto

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9095 -: Юни 21, 2023, 12:48:06 »
Липсва ни само някой като Форестал:
Quote (selected)
На 22 май 1949 г. министърът на отбраната на САЩ Джеймс Форестал изпада в параноя от началната вълна на тогавашната студена война и започва да крещи „Руснаците идват! Те са навсякъде!”, след което се хвърля от прозореца и самоубива.
Ама ужасно ни липсва! Хайде бе, Тагарев, подражѝ на американския си колега от едно време!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9096 -: Юни 21, 2023, 12:54:04 »
оставете проклетия пилон на мира и спрете да помагате на Кремъл да клати още повече и без това клетата ни споделена реалност.
Нерде Ямбол, нерде Стамбул!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9097 -: Юни 21, 2023, 12:54:51 »
Отличният избор е Борис Бонев от ПП "Спаси София", който се занимава с това от години и се е доказал нееднократно пред всички!
И на мен беше, докато не реши да се кооперира с ПеПерковците.
А за мен не беше!. Ма много е просто това нещо, щрак, щрак пред компа, некой и друг общ лаф и всичко се решава. Не става така. Липсват базови знания и прекалено много демонстрации, включително и на девиации

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9098 -: Юни 21, 2023, 12:59:38 »
Г-жа Коларова май има ментални възрастови изменения. Старостта, уви не прощава.

Аз пък си мисля точно обратното – взела е да се очовечава, откак "излезе из ръкава на Баце" – по NovaNews сабале.

За Президента:

Quote (selected)
– Срив към доверието в Президента, който се е прицелил в електората на "Възраждане;
– Тъй като кризата на действие е "криза на легитимността", изразена в случая с подкрепата за несистемната партия "Възраждане;
– В момента Президентът НЕ е канен в никоя европейска държава, което доказва заявеното по-горе;
– Което е показателно за отношението към българския Президент в момента – както у нас, така и в чужбина.

И последно:

Quote (selected)
Президентът Е в подкрепа на изграждането на 111-метровия ПИЛОН на връх Рожен, независимо от това, че градежът се намира в частен имот; но пък точно там е минавала границата между България и Османската империя!!!

А личното ми мнение е, че там:

1. се леят стотици кубически метра бетон, които са НЕпреместваеми!
и
2. Това е поредното МЕГАЛОМАНСКО и ПАТРЕОТАРСКО начинание, без абсолютно никакъв смисъл!!!

« Последна редакция: Юни 21, 2023, 17:29:22 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9099 -: Юни 21, 2023, 13:01:08 »
Quote (selected)
се леят стотици кубически метра бетон, които са НЕпреместваеми!

Тъпанарът си е тъпанар. А и неграмотен на всичкото отгоре ..но ние последното отдавна си го знаем :smokin:

п. п. Между другото все повече се убеждавам, че навремето са те вкарали с връзки да учиш вишо. Няма начин човек в служебни отношения с родния си език да можеше да мине приемен изпит. Няма начин!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9100 -: Юни 21, 2023, 13:03:13 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 12:28:09

    Отличният избор е Борис Бонев от ПП "Спаси София", който се занимава с това от години и се е доказал нееднократно пред всички!

И на мен беше, докато не реши да се кооперира с ПеПерковците.

Това обаче НЕ пречи да се явяват на местните избори поотделно!!!  :cool-1084:


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9101 -: Юни 21, 2023, 13:05:30 »
Но отличният избор е Борис Бонев от ПП "Спаси София", който се занимава единствено с това от години и се е доказал нееднократно пред всички!

Може ли поименно?
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9102 -: Юни 21, 2023, 13:08:28 »
Quote (selected)
Цитат

    се леят стотици кубически метра бетон, които са НЕпреместваеми!

Тъпанарът си е тъпанар. А и неграмотен на всичкото отгоре ..но ние последното отдавна си го знаем :smokin:

А пък ти, ако НЕ плюнеш, вероятно ше почнеш да бълваш ЗМИИ И ГУЩЕРИ ...  :i_laughing:

Така че, плюй си на воля ...


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9103 -: Юни 21, 2023, 13:10:08 »
Г-жа Коларова май има ментални възрастови изменения. Старостта, уви не прощава.

Аз пък си мисля точно обратното – взела е да се очовечава, откак "излезе из ръкава на Баце" – по NovaNews сабале.

За Президента:

Quote (selected)
– Срив към доверието в Президента, който се е прицелил в електората на "Възраждане;
– Тъй като кризата на действие е "криза на легитимността", изразена в случая с подкрепата за несистемната партия "Възраждане;
– В момента Президентът НЕ е канен в никоя европейска държава, което доказва заявеното по-горе;
– Което е показателно за отношението към българския Президент в момента – както у нас, така и в чужбина.

И последно:

Quote (selected)
Президентът Е в подкрепа на изграждането на 111-метровия ПИЛОН на връх Рожен, независимо от това, че градежът се намира в частен имот; но пък точно там е минавала границата между България и Османската империя!!!

А личното ми мнение е, че там:

1. се леят стотици кубически метра бетон, които са НЕпреместваеми!
и
2. Това е поредното МЕГАЛОМАНСКО и ПАТРЕОТАРСКО начинание, без абсолютно никакъв смисъл!!!

Дрън-дрън, не по-високо от преводите. Защо толкова скромно - само стотици кубически метра? Защо не направо километъра?

А това кърти мивки и останалия санитарен фаянс:

Quote (selected)
– Тъй като кризата на действие е "криза на легитимността", изразена в случая с подкрепата за несистемната партия "Възраждане;

Ако може да ни се обясни защо е цитирано, цена няма да има, ама надали.
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9104 -: Юни 21, 2023, 13:11:09 »
Български знамена трябва да се поставят без ограничение и без разрешение навсякъде - без значение дали земята е държавна или частна, дали е в защитена територия и дали пречи на мечките, костенурките и гугутките.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9105 -: Юни 21, 2023, 13:11:32 »
Не те плюя. Констатирам, че лошият соц е бил повече от добър за такива некадърници като теб. Това, според мен е основната причина да се провали. Издигане по социалната стълбица на нищожества

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9106 -: Юни 21, 2023, 13:16:57 »
По новините току що показаха статуята ли, или някаква друга форма на монументално изкуство на големия Христо Стоичков в Харманли.
Изненадах се, че торса с фланелка с номер 8 беше без глава!
Не разбирам защо и не ми харесва!

На мен пък ми хареса!
И жалко, че не са го качили още в мрежата, защото го търсих, за да го пльосна тъдява ...  :0005:


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9107 -: Юни 21, 2023, 13:22:53 »
По новините току що показаха статуята ли, или някаква друга форма на монументално изкуство на големия Христо Стоичков в Харманли.
Изненадах се, че торса с фланелка с номер 8 беше без глава!
Не разбирам защо и не ми харесва!

На мен пък ми хареса!
И жалко, че не са го качили още в мрежата, защото го търсих, за да го пльосна тъдява ...  :0005:

Написах ли ти вече, колко отчайващо глупава си!? Сигурно поне сто пъти. Ти мазохистка ли си? А, да...извинявам се - просто си неспасяемо глупава

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9108 -: Юни 21, 2023, 13:32:13 »
Написах ли ти вече, колко отчайващо глупава си!? Сигурно поне сто пъти. Ти мазохистка ли си? А, да...извинявам се - просто си неспасяемо глупава

Айдааа ... ЗМИИТЕ и ГУЩЕРИТЕ почнАха да се леят ...


Змиегущер

А ти глей да НЕ глътнеш някой змиегущер обратно, за дан'тъ изяде пък тебе ОТВЪТРЕ ...  :t2619: 

« Последна редакция: Юни 21, 2023, 14:06:04 от Джиджи »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9109 -: Юни 21, 2023, 13:35:06 »
Гуцанов поиска изслушване на Тагарев в парламента

До началото на Морската градина във Варна откъм пристанището е поставена яхтата "Булкон стар". На една табелка там пише, че един от шкиперите ѝ е бил Гуцанов, който е поставил рекорд за най-бързо прекосяване на Черно море. Уважавам го за това, както и Радев за пилотажа на "МиГ-29". Яхтата и изтребителят не са тинтири-минтири или ала-бала. Това е борба съответно с морската и въздушната стихия.

Виж, в борбата с човешката стихия постиженията и на двамата са по-скромни.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9110 -: Юни 21, 2023, 13:43:34 »
Кой Гуцанов - бащата, кап. Гуцан Гуцанов, или синът му? Не съм обръщала никога внимание.
----
Синът е, видях сега
« Последна редакция: Юни 21, 2023, 14:28:43 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9111 -: Юни 21, 2023, 13:56:56 »
И преди да си тръгна /поне засега, щото си имам и друга работа, а и тук започна да мирише на ЗМИИ и ГУЩЕРИ!/, едно изказване на „a one-track mind”, каквито люде напоследък преобладават както в мамковината, така и тъдява …

Тошко Йорданов
по NovaNews сабале:

Quote (selected)
„Депутатите се пробват – всяка партия поотделно! – да назначават повече от 1 председател на парламентарните комисии, за да получават ПОВЕЧЕ ПАРИ …”
:i_laughing:

Моят прочит на горното в случая е „Едно си баба знае, едно си бае …”, а обяснението в Cambridge Advanced Learner’s Dictionary e простичко:

Quote (selected)
to think about one particular thing and NOTHING else
А българската поговорка надхвърля по смисъл далеч обяснението в "кеймбриджа", така че тоя речник пасти да яде!!!  :t2824:

« Последна редакция: Юни 21, 2023, 14:10:41 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9112 -: Юни 21, 2023, 14:04:51 »
Но отличният избор е Борис Бонев от ПП "Спаси София", който се занимава единствено с това от години и се е доказал нееднократно пред всички!

тва не беше ли оня мухльо, дето се подигра с гласовете на избралите го? имам некъв спомен, че тиквеникът участваше като независим и в резултат влезе само той, обаче с гласове, достатъчни за около десет човека. сиреч имаше право на един глас вместо на десет.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9113 -: Юни 21, 2023, 14:15:45 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 12:28:09

    Но отличният избор е Борис Бонев от ПП "Спаси София", който се занимава единствено с това от години и се е доказал нееднократно пред всички!

Може ли поименно?

Не може! Щото е НЕЕДНОКРАТНО, а нито ти, нито някой друг ми купил тефтер, за да си записвам!!! O:-)


Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9114 -: Юни 21, 2023, 14:19:36 »
 :t1207: Много се извинявам на уважаемите форумци, но не може ли да се пропускат троловете без да им се обръща внимание?  :t1233:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9115 -: Юни 21, 2023, 14:24:35 »
Аааа … щях да забравя! Слушах го и гледах тоя ‘убавец сабале по ТВ-то:

Борисов: Айде да вземем на всички деца в София ДНК!
Гешев тръгна да прави партия, нападайки мен и Кирил Петков, изригна герберският лидер



https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-ayde-da-vzemem-na-vsichki-deca-sofiya-dnk
Беше бесен!!!  :rotfl:


AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9116 -: Юни 21, 2023, 14:28:49 »
:t1207: Много се извинявам на уважаемите форумци, но не може ли да се пропускат троловете без да им се обръща внимание?  :t1233:

Може.
Аз така правя с много редки изключения, но това не я спира.
То като я напъва отвътре трябва да се реализира.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9117 -: Юни 21, 2023, 14:33:34 »
Борисов: Айде да вземем на всички деца в София ДНК!

Те на него му искат ДНК проба. Той за дете ли се смята?

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9118 -: Юни 21, 2023, 14:35:19 »
То като я напъва отвътре трябва да се реализира.
Говорех и за оня, другия, в другата тема....

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9119 -: Юни 21, 2023, 14:47:11 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 12:28:09

    Но отличният избор е Борис Бонев от ПП "Спаси София", който се занимава единствено с това от години и се е доказал нееднократно пред всички!

Може ли поименно?

Не може! Щото е НЕЕДНОКРАТНО, а нито ти, нито някой друг ми купил тефтер, за да си записвам!!! O:-)

Ами ти така и така си записваш без да те натиска някой, защо аз да ти купувам тефтер?

Пък и без да го иска някой, умираш да ни информираш какво си написала :bored:

И се дръж естествено, не като някоя истеричка.
the lamers club honourable member …