Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 08:25:14

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 554895 пъти)

0 Потребители и 124 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9360 -: Юни 25, 2023, 02:39:58 »
 Ай, ай, ай, мощна експлозия малко след полунощ в карнобатските складове за боеприпаси на Руколата Гебрев. Пак.
За мен има две възможности: или се прикриват ВЕЧЕ изнесени боеприпаси, или някой подлага крак да препъне мераците на Магарев.
Ако имате други версии и информация, ще ми е любопитно да узная.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9361 -: Юни 25, 2023, 03:33:42 »
Струва ми се, че отговорът е в първата ти версия. Официално на никого нищо не доставяме, но пък наблизо се разиграват (ре)контранастъпления, баталии и пресни-пресни опити за преврат. Все причини нещичко да поизчезне. Ще припомня само, че за последните 10 години, това трябва да е четвътри - пети подобен случай, което навежда на мисълта, че или българските складове за боеприпаси са проектирани спорадично да гърмят за радост на народа, или причината е другде.


Поздрви от бачкащия нощна смяна.
« Последна редакция: Юни 25, 2023, 03:41:14 от Kole »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9362 -: Юни 25, 2023, 03:51:20 »
Поздрви от бачкащия нощна смяна.
Дерзай - "Нощта е бременна" ни учи Мъдрият Изток. :)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9363 -: Юни 25, 2023, 09:42:24 »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9364 -: Юни 25, 2023, 09:53:29 »
Путин, или Пригожин? 
Пак Петров и Баширов, тези немирни околосветски пътешественици.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9365 -: Юни 25, 2023, 09:55:33 »
Кирил Петков.
"Рано или късно престъпният Путинов режим ще се срути, а неговите агенти и бизнес партньори в България ще трябва да се преориентират бързо...."
...да сатанат идиоти като мен.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9366 -: Юни 25, 2023, 10:01:55 »
"Взрив и пожар в склад за боеприпаси край Карнобат+

През април 2022 г. производствената програма на "Емко" беше запънена до края на 2023. "Крайните ползватели"  бяха основно Полша, Чехия и Дания  . Айде Полша и Чехия иди- дойди, ама как датчаните ще стрелят със 152 мм. снаряди от 155 мм оръдие, умът ми не го побираше...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9367 -: Юни 25, 2023, 10:05:33 »
Quote (selected)
Кирил Петков.
Се оказа ужасът на Айнщайн - "...но никога глупав и работлив!"
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9368 -: Юни 25, 2023, 10:15:30 »
ама как датчаните ще стрелят със 152 мм. снаряди от 155 мм оръдие, умът ми не го побираше...

Ами може, ще навиват кълчища за уплътнение на снаряда, обратното е по-трудно.  ;)
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9369 -: Юни 25, 2023, 11:26:58 »
Отровено общество в потрес, не им се вързват тъмите балкански субекти на "информацията".
Налитат повече на "дезинформация".
Алгоритмите работят перфектно на запад, тук се бъгват
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9371 -: Юни 25, 2023, 13:54:32 »
А днес – отново по БНТ1 за 111-метровия ПИЛОН на Рожен, но от веселата страна …
 
Със заглавие „Пилонът на раздора: „За” и „”Против” и подзаглавие „ДА или НЕ – патриотизъм на височина 111 метра”: 

"Челен сблъсък" м/у Симеон Караколев от Фондация „Наследство в бъдещето” и Аделина Банакиева  /от "Биг Брадър 2015"/, а в момента  от Фейсбук / :i_laughing:/ – нафукано младо маце, но с доста мат’риал в междуушието …

А.Б.:
Quote (selected)
– Този „текстилен патриотизъм”е последното, което ни е необходимо за момента.
– И това място НЕ трябва да бъде покрито с текстил, защото там ще се продават кебапчета!
– Кому е нужно всичко това ПОД огромния 111-метров български флаг?!?
– И защо искате да развеете това знаме точно над прекрасните ливади на Рожен?
– Държавата да си направи първо ДЕТСКАТА БОЛНИЦА, защото това чудо струва милиони!
– А българско знаме трябва да има само там, където ТРЯБВА да го има …
– Но нашата държава остави милиони българи да заминат и живеят в чужбина …
– А вий НЕ можете да стимулирате по такъв начин НИКОГО да остане да живее тук!
– Защото този пошъл пилон НЕ може да накара хората да останат да живеят в Б-я.
И не може хора с татуировки по цялото тяло да парадират и да се снимат под този пилон.
– Защото това все пак се прави с ДЪРЖАВНИ ПАРИ, въпреки и от „дарения” …
– И колко ще плати общината за ОХРАНАТА на този пилон или на „събитията”, които ще се организират под него …
– Защото за неотдавнашния „Прайд” отидоха милиони!!!

И т.н., и т.н …, БЕЗ да може представителят на Фондацията изобщо да вземе думата …

Наистина страхотна „дама”!!!  :133: :i_laughing:

« Последна редакция: Юни 25, 2023, 14:02:26 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9372 -: Юни 25, 2023, 13:55:40 »
Буратино, носят се разни слухове, че покрай плажовете на юг от Бургас били изплували разложени трупове на неккви крави, като твърдението било, че не са от БГ сой!
Има ли при вас неккво инфо, или са номерца от по северните ви съседи?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9373 -: Юни 25, 2023, 13:59:18 »
Quote (selected)
БЕЗ да може представителят на Фондацията изобщо да вземе думата …
Наистина страхотна „дама”!!!
В този смисъл и ти си "страхотна дама" - не се самоподценявай!
Отнюдь!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9374 -: Юни 25, 2023, 14:03:29 »
Отнюдь!
:t9409:
Божкееей, колко съм се лъгала в теб!  :t0120:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9375 -: Юни 25, 2023, 14:07:08 »
:t9409: Божкееей, колко съм се лъгала в теб!  :t0120:
Е такъв комплимент не бях получавал в последно време!
Напълно сериозен съм!
Боже!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9376 -: Юни 25, 2023, 17:41:10 »
Някъде по медиите четох за кравите, друго не знам.
Освен че стадо мъртви крави могат да замърсят Искъро, при морето мащабите са други.
Всеки ден умират хиляди тонове морски животни и пак не се замърсява.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9377 -: Юни 25, 2023, 18:10:11 »
Замърсяване, разбира се не може да стане. Дори 10 хил. крави да се издавят в Черно море. И 3 хил. прасета.
Но тяло на мъртва крава, изхвърлено  в най-многолюдния плаж на Слънчев бряг е напълно възможно. И ще има незабавен ефект, твърде отрицателен...

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9378 -: Юни 25, 2023, 18:14:00 »
Замърсяване, разбира се не може да стане. Дори 10 хил. крави да се издавят в Черно море. И 3 хил. прасета.
Но тяло на мъртва крава, изхвърлено  в най-многолюдния плаж на Слънчев бряг е напълно възможно. И ще има незабавен ефект, твърде отрицателен...
Да. Преди доста години, плувайки в морето на бургаския плаж, се сблъсках челно с плаващо говно. Оттогава не съм влизал в морето с потапяне на главата.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9379 -: Юни 25, 2023, 20:29:54 »
Начи, съжалявам, че повдигнах вопросот, като уж разбиращ от числа ми е ясно това, което буратино, бачо и т.н. ми обясняват.
 Пешо - съболезнования!
Но имахме дискусия тукънкъ с некои фемили мембъри, които бурно поддържаха тезата да заебът южното Черноморие, за сметка на Корфу.
По екологични съображения онли!
Съжалявам, че не се отнесах към Буратино на лични и стана тя, каквато стана!
Аз щото, съм се доизгъзил - и на морето, предпочитам да си кисна гъзъ в басейните, ако ги има!
Затва и ми е се ено кви крави и откъде доплуват, ама пусто унучетата като ми дойдат на гости, са ми дерт!
Моля, разберете терзанията на дрътия човек!
 :eyes:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9380 -: Юни 25, 2023, 20:39:12 »
Взрив на оръжеен склад у нас (с 18-секундно видео)
Quote (selected)
Кадры детонации склада оружия и боеприпасов в Болгарии. Владелец компании, которой принадлежал склад, с 2014 года поставлял оружие и боеприпасы на Украину.
Партизани? Бойни групи?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9381 -: Юни 25, 2023, 20:44:09 »
Взрив на оръжеен склад у нас (с 18-секундно видео)
Quote (selected)
Кадры детонации склада оружия и боеприпасов в Болгарии. Владелец компании, которой принадлежал склад, с 2014 года поставлял оружие и боеприпасы на Украину.
Партизани? Бойни групи?

Тц, по-скоро е другия вариант - замитане на липси.
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9382 -: Юни 25, 2023, 20:47:49 »
Съобщение на БТА:
Quote (selected)
КАРНОБАТ, 25.06.2023 12:31 (БТА)

За инцидент в склад за военни материали край Карнобат, съобщиха за БТА жители на града. Според тях е имало няколко изключително силни взрива, а мястото, на което са се случили, се намира на няколко километра от общинския център. Инцидентът е станал малко след 1:00 часа тази сутрин. За него потвърдиха и от Областната дирекция на МВР в Бургас, като посочиха единствено, че няма данни за пострадали хора.

Предстои сформирането на група от специалисти по боеприпаси, пожаротехнически експерти и разследващи полицаи, които да направят оглед на място след изтичането на 72 часа, в които обектът ще остане запечатан. Все още не е ясен размерът на нанесените щети от последвалия след взривовете пожар.

Складът е на фирма “Емко“ на бизнесмена Емилиян Гебрев. Площите са разположени в общо четири бивши военни хранилища. В края на юли миналата година взрив отново бе регистриран в едно от халетата, разположени в местността “Чобан дере”. Тогава Гебрев обяви, че най-вероятно става въпрос за умишлен палеж. Разследването все още продължава.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9383 -: Юни 25, 2023, 20:53:17 »
Quote (selected)
Тц, по-скоро е другия вариант - замитане на липси.
Тъй де, ама мноо са задръстени и схематични.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9384 -: Юни 25, 2023, 21:38:46 »
Преки наблюдения:
1. ЕМКО е клиент - мечта за всеки доставчик. Когато му трябва някакъв консуматив или препарат, няма пазарене, няма обсъждане на цени -  "Пускай проформата, веднага превеждаме и да действаме!)"
2. Мендижмънт (имам предвид техническите лица, за другите нямам наблюдение): опитни и грамотни хора, всичко е 60+, 60++ та даже   70+, все бивши директори - и утвърдени специалисти от ТЕРЕМ, ВМЗ, ЗТМ Радомир. И техническият директор
 , уж тровен с Новичок,  и хората от дирекциятата в София, и директорите на заводите в Трявна и Монтана, и  шефа на лабораторията в Монтана - все грамотни и разбрани хора. Вярно принципите на мениджмънта са от средата на 70-те, но като се има предвид, че боеприпасите са разработнани през 40-те, 50-те и 60-те , всичко си идва на място.
3. Имат готови технологии и оборудване за производство на НАТОвските калибри - 155 и 120 мм. Не знам дали са започнали производството им, но е въпрос на време.
Не мога да го твърдя, НО НЕ ВЯРВАМ , взривовете да са умишлени, с цел  прикриване на липси или нещо подобно. Вероятността да са изнесли нефактурирана и недекларирана продукция за мен клони към НУЛА. Не невъзможно да бъде извършено , но е рискова и опасна работа . При тия колосални легални печалби, които генерира ЕМКО поне от 15 години насам, това би било равносилно на олигофрения.
Взривовете, според мен, са резултат на занижен контрол в складовете за съхранение , които , слава Богу са далеч от производствените мощности. 

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9385 -: Юни 26, 2023, 10:21:27 »
Аз покрай по интересните събития тия дни, не разбрах нашите талашмайстори на покера, след разните блъфове с ултиматуми и контратакива - какво стана в крайна сметка, или резилът тепърва предстои?
Нещо и мисирките са се умълчали.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9386 -: Юни 26, 2023, 11:27:36 »
И отново за „Пилона на раздора” на Рожен – този път позиция на официалните български власти.

Новият ни екоминистър – Юлиан Попов, който на мен лично ми направи доста добро впечатление …

Тъй като в предаването на БТВ снощи „Защо, господин министър?”, на въпроса, дали е редно да се излива толкова бетон на Рожен, който в никакъв случай не може да бъде „преместваем", заговори за неща които никога НЕ са били обсъждани у нас:

Въпрос: Има ли нарушение на екологичното законодателство строителството на пилона в Рожен?

Quote (selected)
– У нас няма конкретен закон за подобни случаи, който да бъде нарушаван;
– Но аз възнамерявам да въведем Закон за опазване на „природните дадености и красоти”, за какъвто още никой не е помислил …
– За да няма повече подобни раздори, породени от КОМПЛЕКСИ и ФАЛШИВ ПАТРИОТИЗЪМ …
  :t2015:

А г-н Попов явно има сериозен опит в подобни начинания, тъй като до встъпването си в тази длъжност е:

• Председател на борда на Българското училище по политика и член е на борда на Американския университет в България;
• Член е на Настоятелството на Нов български университет, на Консултативния съвет на Кеймбриджката програма за устойчиво лидерство и на Стратегическия борд на Тунизийското училище по политика.
• Г-н Попов е така също и политически съветник за Централна и Източна Европа на Европейската климатична фондация.

« Последна редакция: Юни 26, 2023, 11:34:40 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9387 -: Юни 26, 2023, 11:42:59 »
някой може ли да обясни как от една страна
Quote (selected)
87% от избирателите на ГЕРБ-СДС и 94% от тези на ПП-ДБ имат положително отношение към сформирането на редовен кабинет.

а два абзаца по-долу
Quote (selected)
59% от избирателите на ГЕРБ-СДС и 69% от тези на ПП-ДБ подкрепят ротационния принцип.

иначе, ако все пак решите да му вярвате на това екзактно изследване, то на база гласуващи положението е:


цялото: https://exacta.bg/?page_id=42

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9388 -: Юни 26, 2023, 11:48:13 »
А г-н Попов явно има сериозен опит в подобни начинания, тъй като до встъпването си в тази длъжност е:

• Председател на борда на Българското училище по политика и член е на борда на Американския университет в България;
• Член е на Настоятелството на Нов български университет, на Консултативния съвет на Кеймбриджката програма за устойчиво лидерство и на Стратегическия борд на Тунизийското училище по политика.
• Г-н Попов е така също и политически съветник за Централна и Източна Европа на Европейската климатична фондация.

Това са по-скоро недостатъци, отколкото предимства на новия министър.

А нещо за връзките му с Юлен има ли?
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9389 -: Юни 26, 2023, 12:08:21 »
Това са по-скоро недостатъци, отколкото предимства на новия министър.

Аз лично НЕ виждам ник'ви "недостатъци" в това, да си начело и/или да си основал толкоз много организациЙ ... А съм извадила и изброила само ПОЛОВИНАТА от тях, за да НЕ задръствам форума ... :tongue_:

Quote (selected)
А нещо за връзките му с Юлен има ли?

Не ГО пѝтаха!!!

Но понеже ми стана интересно, проверих и най-важната информация, която открих, е следната:

Quote (selected)
Размер на капитала: 76,470,000 лева (76,470,000 лева внесен)
https://papagal.bg/eik/101156430/4371
Так держать!!!  :0005:


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9390 -: Юни 26, 2023, 12:17:12 »
Аз лично НЕ виждам ник'ви "недостатъци" в това, да си начело и/или да си основал толкоз много организациЙ ... А съм извадила и изброила само ПОЛОВИНАТА от тях, за да НЕ задръствам форума ... :tongue_:

То оставаше и да видиш. Бивш редактор и настоящ енергиен експерт и еколог?!
the lamers club honourable member …

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9391 -: Юни 26, 2023, 16:42:25 »
То оставаше и да видиш. Бивш редактор и настоящ енергиен експерт и еколог?!
Всичколог, като цялото Плевню-Кирчо&Ко. войнство. Завършил е българска филология в СУ, но и там "експертизата" му е колкото по всичко останало - лични наблюдения. Връзкар по соца, както повечето дамократично-жълтопаветно-умнокрасивитетно €атлантик.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9392 -: Юни 26, 2023, 16:53:02 »
То оставаше и да видиш. Бивш редактор и настоящ енергиен експерт и еколог?!
Всичколог, като цялото Плевню-Кирчо&Ко. войнство. Завършил е българска филология в СУ, но и там "експертизата" му е колкото по всичко останало - лични наблюдения. Връзкар по соца, както повечето демократично-жълтопаветно-умнокрасивитетно €атлантик.

Аха, статията за него в wikipedia е показателна с това, което е премълчано, а не с това, което е казано там. Пък някой тръгнали да ни го хвалят точно с това.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9393 -: Юни 26, 2023, 20:15:48 »
Така!
Вече стигнахме до очакваните изводи за взривовете в Карнобат.
Да ви съобщавам очевадното е излишно, нали?
Засега единствената неизвестност е - Боширов или Петров?
 :bigok:
п.с. - аз лично, повече клоня към Петров! Неккси, БГ фамилия, по лесто ше да се е крил по храстите.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9394 -: Юни 26, 2023, 21:44:30 »
Засега единствената неизвестност е - Боширов или Петров?
Така!
Вече стигнахме до очакваните изводи за взривовете в Карнобат.
Да ви съобщавам очевадното е излишно, нали?
Засега единствената неизвестност е - Боширов или Петров?
 :bigok:
п.с. - аз лично, повече клоня към Петров! Неккси, БГ фамилия, по лесто ше да се е крил по храстите.

Чепига.
the lamers club honourable member …

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9395 -: Юни 27, 2023, 00:12:36 »
Засега единствената неизвестност е - Боширов или Петров?
Така!
Вече стигнахме до очакваните изводи за взривовете в Карнобат.
Да ви съобщавам очевадното е излишно, нали?
Засега единствената неизвестност е - Боширов или Петров?
 :bigok:
п.с. - аз лично, повече клоня към Петров! Неккси, БГ фамилия, по лесто ше да се е крил по храстите.

Чепига.

Не си прав. Бoширов и Петров имат вече силна конкуренция.

"США хотят добиться экстрадиции Пригожина — Госдеп"
Пригожин объявлен в розыск в США по обвинению во вмешательстве в американские президентские выборы. :popcorn:
« Последна редакция: Юни 27, 2023, 00:26:54 от Фют »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9396 -: Юни 27, 2023, 00:37:58 »
Има нещо странно , все пак с взривовете и пожарите на ЕМКО. Това е трети или четвърти за последните 15 години. И винаги в складове, нито един при произодство...

Днес във ВМЗ беше министърът на икономиката Богданов . По поръка на Денков да контролира безопасността ... да се смееш ли, да плачеш ...

А аз пак гледах занемарените розови ниви и псувах всички наред - от кмета на Карлово до Урсула фон Лееб...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9397 -: Юни 27, 2023, 07:07:29 »
Путин, Пригожин... аматьорска читалищна трупа.
Я вижте как го правят професионалистите:
Quote (selected)
Министерството на финансите обмисля паралелна употреба на еврото в България
https://glasove.com/novini/ministerstvoto-na-finansite-obmislya-paralelna-upotreba-na-evroto-v-balgariya
Много кръв, но не се лее по земята а се източва в банки за нуждите на господарите. :pissed-891:
« Последна редакция: Юни 27, 2023, 07:17:02 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9398 -: Юни 27, 2023, 07:27:47 »
Quote (selected)
Правосъдното министерство пише закон за лобизма
Има амбицията през есента да бъде представен за обсъждане и внесен проект на закон за лобизма, каза министърът на правосъдието Атанас Славов. Това стана ясно на заседанието на Съвета за върховенство на правото в Министерството на правосъдието.
https://manager.bg/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/ministar-slavov-zakonat-za-lobizma-ste-bade-predstaven-za-obsazdane-prez-esenta
Те това е правосъдна реформа.
Корупцията става законна, облагаема, част от БВП. :)))
И още:
Quote (selected)
Готвят промени в ГПК, с които да се прекратяват на ранен етап необоснованите искове срещу медии и НПО-та
https://manager.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/gotvat-promeni-v-gpk-s-koito-da-se-prekratavat-na-ranen-etap-neobosnovanite-iskove-srestu-medii-i-npo-ta
Интересен закон!
За прекратяване, за недосегаемост, не за правораздаване.
Медиите са за пълнеж, виж НПО ще са свещенни крави.
« Последна редакция: Юни 27, 2023, 07:32:58 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9399 -: Юни 27, 2023, 09:15:55 »
Т. нар. закон за лобизма е всъщност узаконяване на корупцията. Демек, тя става правилна и официална държавна политика. Това е  ключов закон във функционирането на държавата - "стожер на демокрацията" и яростен борец срещу ...чуждата корупция

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9400 -: Юни 27, 2023, 10:35:52 »
   
Quote (selected)
Цитат: Всичколог, като цялото Плевню-Кирчо&Ко. войнство. Завършил е българска филология в СУ, но и там "експертизата" му е колкото по всичко останало - лични наблюдения. Връзкар по соца, както повечето демократично-жълтопаветно-умнокрасивитетно €атлантик.

Аха, статията за него в wikipedia е показателна с това, което е премълчано, а не с това, което е казано там. Пък някой тръгнали да ни го хвалят точно с това.

Ама Вий, г-н Принце, нали НЕ одобрявахте уикипедията и даже "ме биехте през пръстите", че я употребявам и цитирам тук?!

"Кво Ви стана изведнъж?!?" – по оня виц, който вече съм забравила ... :i_laughing:


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9401 -: Юни 27, 2023, 10:36:18 »
Мушмороци, а?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9402 -: Юни 27, 2023, 10:38:17 »
Колкото и да отричат Ламброзо, човекът си е бил в над 70% от случаите прав, а това е важно. И, не. Не става дума само за физиономията, а най-вече за очите - те казват всичко и не се поддават на обработка и фалшификации

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1274
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9403 -: Юни 27, 2023, 10:46:20 »
Т. нар. закон за лобизма е всъщност узаконяване на корупцията. Демек, тя става правилна и официална държавна политика. Това е  ключов закон във функционирането на държавата - "стожер на демокрацията" и яростен борец срещу ...чуждата корупция
  Със закон за лобизма не откриваме топлата вода. Поне, надявам се, ще се знае кой кого ''рекламира'', при това, парите за услугата излизат на светло и се облагат с данъци. Може пък и сумите в плик под масата да понамалеят. Е, ще се обиждат в парламента и на ''лобист'', ма ние сме им свикнали.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9404 -: Юни 27, 2023, 10:46:46 »
Quote (selected)
Цитат:

    Министерството на финансите обмисля паралелна употреба на еврото в България
https://glasove.com/novini/ministerstvoto-na-finansite-obmislya-paralelna-upotreba-na-evroto-v-balgariya

Много кръв, но не се лее по земята а се източва в банки за нуждите на господарите.
:t2626:

Това при кандидатстването за Еврозоната си е част от ПРАВИЛАТА и е ставало на много места.

Например в ХЪРВАТИЯ – в продължение на 1 година! – преди да бъде приета окончателно на 1 януари 2023 г.


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9405 -: Юни 27, 2023, 10:50:21 »
Т. нар. закон за лобизма е всъщност узаконяване на корупцията. Демек, тя става правилна и официална държавна политика. Това е  ключов закон във функционирането на държавата - "стожер на демокрацията" и яростен борец срещу ...чуждата корупция
  Със закон за лобизма не откриваме топлата вода. Поне, надявам се, ще се знае кой кого ''рекламира'', при това, парите за услугата излизат на светло и се облагат с данъци. Може пък и сумите в плик под масата да понамалеят. Е, ще се обиждат в парламента и на ''лобист'', ма ние сме им свикнали.

Това не е услуга, спецялиСке! Това е най-гнусна възможна корупция! Нали се бараш боркиня срещу нея? Какво значение има дали сумите са над или под масата - нали за едно и също става дума? Как е възможно да сте толкова тъпи?


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9407 -: Юни 27, 2023, 10:59:31 »
Асольче, гепи
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/8790022#:~:text=7%20%D1%81%D0%B0%20%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%2C%20%D0%B2%20%D0%BA%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%BE%20%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%20%D0%B5,%D0%A5%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F%2C%20%D0%98%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%8F%20%D0%B8%20%D0%A0%D1%83%D0%BC%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D1%8F%20%D0%BF%D1%8A%D0%BA%20%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0%20%D0%B5%20%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B0.

Кво точно трябва да гепя? Освен да си помисля, че разни "хитреци" към чиято група ти или някой от семейството ти сте решили че като намерите връзки да се присламчите с цел живуркането си, т. нар. корупция ще добие по-благородни черти. Вярно е, че Кочината е пълна с тъпанари, ама далеч не всички са като вас

п. п. Не ви правя комплименти и на всичкото отгоре съм убедена, че и животът ви не ви направил нещо дори и със селски мащаб, колкото и да се демонстрирате нелепо тук. Най-ниско ниво проскубани кучета, приличащи на човеци сте  :nuts:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9408 -: Юни 27, 2023, 11:05:57 »
Т. нар. закон за лобизма е всъщност узаконяване на корупцията. Демек, тя става правилна и официална държавна политика. Това е  ключов закон във функционирането на държавата - "стожер на демокрацията" и яростен борец срещу ...чуждата корупция
  Със закон за лобизма не откриваме топлата вода. Поне, надявам се, ще се знае кой кого ''рекламира'', при това, парите за услугата излизат на светло и се облагат с данъци. Може пък и сумите в плик под масата да понамалеят. Е, ще се обиждат в парламента и на ''лобист'', ма ние сме им свикнали.

лъсна мечтата на Zdravka

корупция, облагана с данък, а тя близо до канчето с голяма лъжица в ръка, и морализаторства що чуждата корупция е зло, а нейната е правилна и прогресивна.

гнус

само да кажа, че за нормалните хора де корупция, де лобизъм все е престъпление.

и да си платиш за да съгрешаваш - дали ще го наречеш индулгенция или лобизъм - все е гнус.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9409 -: Юни 27, 2023, 11:06:05 »
Май е по-добре нещата да излязат на ачик. Като не вярваш на рекламния агент, си правиш изводите.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9410 -: Юни 27, 2023, 11:14:11 »
А сега – нещо приятно от мен за разведряване!

Като започвам с това, дето е рекъл народА, „всеки с каручката си”, имайки предвид че при мен напоследък точно тук „каручките” са две:

111-метровият ПИЛОН на Рожен” и т.нар. „ПРАЙДОВЕ”, ака „гей-парадите” …

И за двата феномена вече съм писала тук, но днес имам прекрасна новина по повод на „Възраждане”:

Коста Стоянов
от „Възраждане” тази сутрин по БНТ1:

Quote (selected)
Кандидатирам се за КМЕТ на Варна.

Но НЯМА да позволя да има „гей-паради” в този прекрасен град!
  :133:


« Последна редакция: Юни 27, 2023, 16:40:32 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9411 -: Юни 27, 2023, 11:17:21 »
А тъй като писах наскоро тук, че „прайд” на български означава „гордост”, т.е. „Горд съм,че съм ГЕЙ!” ...

Бих се обърнала към тези момчета и момичета /поставяйки ги в един кюп/ със следния призив:

Quote (selected)
Ами, като си гей, ползвай си ГО по предназначение под юргана или на някое по-скрито място …

А не ГО развявай „многоцветен”, нито ГО бутай в очите на другите!!!
:t0135:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9412 -: Юни 27, 2023, 11:18:28 »
Лобизъм = узаконена корупция.




Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2149
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9413 -: Юни 27, 2023, 11:18:35 »
Май това, май онова...
Май навремето в Османската империя е имало данък върху рушвета и бакшиша. Всичко било законно стига държавния служител да си плаща "съвестно" данъка. Не съм сигурен, но май се е наричал адет-и гулямие .
Според някои PR e меката форма на лобизма, а корупцията - неговата хард такава.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9414 -: Юни 27, 2023, 11:19:52 »
А тъй като писах наскоро тук, че „прайд” на български означава „гордост”, т.е. „Горд съм,че съм ГЕЙ!” ...

Бих се обърнала към тези момчета и момичета /поставяйки ги в един кюп/ със следния призив:

Quote (selected)
Ами, като си гей, ползвай си ГО по предназначение под юргана или на някое по-скрито място …

А не ГО развявай „многоцветен”, нито ГО бутай в очите на другите!!!
:t0135:

Глупачке, прайд е група лъвове, живеещи заедно. Обикновено това е харем на един самец. Това е най-популярното обяснение на тази дума, преди да тръгнете да се прайдосвате

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2974
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9415 -: Юни 27, 2023, 12:40:20 »
Quote (selected)
Заслугите на Васил Терзиев към ПП-ДБ са чисто комерсиални - бизнесменът-милионер спасил ПП от финансов фалит след прекомерно харчене по време на изборите през 2022 година...

“Демократите” на Христо Иванов смятали, че е по-добре да се играе с политически разпознаваем кандидат и питали как живеещите в Люлин, Дружба, Надежда, Обеля ще пуснат бюлетина за кмет-милионер.

За кампанията за местните избори от ПП щели да наемат американски консултанти по медийни стратегии и комуникации, които да обяснят на хората от работническите квартали на столицата защо е добре столицата да се управлява от милионер и как опитът му ще доведе до пълен успех.

https://epicenter.bg/article/PP-DB-obyavyava-kandidaturata-si-za-kmet-na-Sofiya/319227/2/0

Самонавиващите се преводачки от Младост остава да измислят как Левон няма никаква причина да не се е метнал на баща си Харекин, а пък Спаси ПП-рудките има. Успех.

И не гризи молива.


*********   ✹    *********

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9416 -: Юни 27, 2023, 14:38:44 »
   
Quote (selected)
Цитат: Всичколог, като цялото Плевню-Кирчо&Ко. войнство. Завършил е българска филология в СУ, но и там "експертизата" му е колкото по всичко останало - лични наблюдения. Връзкар по соца, както повечето демократично-жълтопаветно-умнокрасивитетно €атлантик.

Аха, статията за него в wikipedia е показателна с това, което е премълчано, а не с това, което е казано там. Пък някой тръгнали да ни го хвалят точно с това.

Ама Вий, г-н Принце, нали НЕ одобрявахте уикипедията и даже "ме биехте през пръстите", че я употребявам и цитирам тук?!

"Кво Ви стана изведнъж?!?" – по оня виц, който вече съм забравила ... :i_laughing:

Какво, не можеш схванеш каква ти се намеква? Как си със семантичната многозначност? И с четенето с разбиране?
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9417 -: Юни 27, 2023, 16:50:37 »
Какво, не можеш схванеш какво ти се намеква? Как си със семантичната многозначност? И с четенето с разбиране?

Ми аз, и от намеци НЕ разбирам ... И к'во'й туй "семантична многозначност" ...

А понятие като "четене с разбиране" при нас – по-по на Запад! – НЕМА !!!

Аааа, и щях да забравя: имаш поздрави от Люба Кулезич от Евроком, която определи "пилона на раздора" на Рожен като

Quote (selected)
най-патреОтарската и КОМПЛЕКСАРСКА измислица у нас!!!
:0005:

« Последна редакция: Юни 27, 2023, 17:41:33 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9418 -: Юни 27, 2023, 16:55:37 »
И не гризи молива.

А ти туй, дет' си го пльокнал по-горе, ми е точно през TRANS ... /по Гай Юлий Цезар!/ ... :i_laughing:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9419 -: Юни 27, 2023, 16:56:56 »
А тъй като писах наскоро тук, че „прайд” на български означава „гордост”, т.е. „Горд съм,че съм ГЕЙ!

Сигурно се гордеят, но в конкретния слчай PRIDE е акроним на Professionalism, Respect, Integrity, Diversity and Excellence.