Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 11:43:46

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 555273 пъти)

Accipiter и 99 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9480 -: Юни 28, 2023, 19:57:51 »
Защото и против и въздържали се се броят като неподкрепящи предложението. Което има и положителен елемент. Прокуратурата няма да може да изпере гражданина Бойко МЕтодиев
Борисов!
А негласувалите не влизат в сметката

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9481 -: Юни 29, 2023, 10:01:56 »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9482 -: Юни 29, 2023, 10:26:20 »
Тази сутрин в педаването „Здравей България” по Нава ТВ известния български плитик Мирослав Севлиевски каза дословно и без редакция:
Quote (selected)
Ако политиката е нормална, изпълнима и разумна, хората ще вярват и следват нашите политици. Ако е неразумна – няма да ги следват, ако например има неща, каквито предлага „Възраждане” в парламента. Да кажем България да напусне НАТО, което означава българите да си пратят децата в казармата и понеже са малко момчетата, които се раждат всяка година, трябва да пращаме и момичетата в казармата, така както е в Израел [водещият: „Или Беларус”]. Така, че „Възраждане" трябва да ги наричаме „Партията на казармата”. Те искат да се върне българската казарма. Аз не искам моите деца да ходят в казармата, затова не искам да напускаме НАТО. Ако искаме нашите деца там  където ние сме мечтали, моето политическо поколение да бъдем в НАТО и ЕС, трябва да положим всички усилия да влезем в Еврозоната.
Да припомня: Това е онзи бивш български министър на енергетиката (2005 г.), който не правеше разлика между волт и ват, а на направената му бележка каза, че може да не знае какво е волт и ват, но разбира от политика.
А аз искам да попитам: Чии деца ще се обучават в казармите и попълват контингентите на НАТО? Разбрахме само, че това няма да бъдат техните деца
« Последна редакция: Юни 29, 2023, 10:39:10 от Zmeja »

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9483 -: Юни 29, 2023, 10:44:46 »
Аз друго не разбирам - в момента в НС има обединение, което спокойно може да се нарече "Коалиция на войната" и то се съставено от добре познатите ни партии на Доносниците, Предателите, Герберастите и крепено от турскоговорящи либерали!
Какво, по дяволите, пречи на останалите, не подкрепящи войната, да се обединят в, например "Коалиция на мира"?
БСП, Левицата.... Защо, по дяволите, БСП търси конфронтация с Възраждане? Нямат ли някаквидопирни точки, нещо което да използват поне за временно примирие?
А останалите БКПте (по всички земни кълбета)? Те къде са?

Не разбирам!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9484 -: Юни 29, 2023, 10:53:04 »
Защо, по дяволите, БСП търси конфронтация с Възраждане?
Защото Възраждане са най-сериозните им конкуренти за гласовете на избирателите, ссмм. А столетницата топи електоралната си подкрепа като пролетен сняг. Старите социалисти напускат по силата на природните закони, за младите гласоподаватели БСП не е атрактивна.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9485 -: Юни 29, 2023, 11:06:18 »
Тази сутрин в предаването „Здравей България” по Нова ТВ ...

Значи тук, освен мен, имало и други, дето гледат българска телевизия ...

Бравос, Змейко, так держать!!! :t2015:


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9486 -: Юни 29, 2023, 11:08:02 »
Тази сутрин в предаването „Здравей България” по Нова ТВ ...

Значи тук, освен мен, имало и други, дето гледат българска телевизия ...
Так держать!!! :t2015:

Кой го интересува това?! После да не се чудиш защо трябва да си търсиш коментарите в кръглата тема.
« Последна редакция: Юни 29, 2023, 11:13:10 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9487 -: Юни 29, 2023, 11:08:18 »
БСП, Левицата.... Защо, по дяволите, БСП търси конфронтация с Възраждане? Нямат ли някаквидопирни точки, нещо което да използват поне за временно примирие?
Здравка е отговорила. Явно БСП не виждат по-далеч от носа си.
Quote (selected)
А останалите БКПте (по всички земни кълбета)? Те къде са?
Не знам къде са. От всичките български компартии само БКП (на покойния Вл. Спасов) има актуален сайт, в който на всяко първо число на месеца се появяват нови статии:

http://archivek-p.org/

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9488 -: Юни 29, 2023, 11:09:20 »
Защо, по дяволите, БСП търси конфронтация с Възраждане?

а защо си мислиш, че точно бсп търси конфронтацията? костадинов не е спрял с лъжите и инсинуациите по отношение на бсп.

ей го - снощи се хвалеше пред любимата на джиджето тв евроком, че първи били внесли законопроект за райския газ. по идея на бсп беше приет закон за забраната на продажбата му /който не се спазва от сегашното мвр/.

вчера твърдеше как възраждане била единствената партия срещу войната в укрия. и че всички останали без изключение били проамерички.

отделно, че в момента възраждане е крепител на боко. и на пеевски. фактите говорят за това.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9489 -: Юни 29, 2023, 11:09:31 »
Да довърша. Костадинов и Ко дърпат килимчето изпод краката на г-жа Нинова. Тя едва ли харесва някой да и дърпа килимчето. Ако се обединят, под каквато и да е форма, напористият и харизматичен Костадинов ще я засенчи окончателно, дори си мисля, че ще пропука и твърдото ядро на БСП. Не става дума за лъжи/истини и политически сметки. Става дума за това което излиза наяве и от което гласуващите граждани си правят изводи.
-----
Лично мнение, подчертавам.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9490 -: Юни 29, 2023, 11:15:15 »
Защо, по дяволите, БСП търси конфронтация с Възраждане?
Защото Възраждане са най-сериозните им конкуренти за гласовете на избирателите, ссмм.
Съгласен. "Възраждане" агресивно поглъща електората на левите и патриотични партии, които се оказаха нито едното нито другото, а просто безидейни. Нема лошо!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9491 -: Юни 29, 2023, 11:18:05 »
Костадинов преиграва, мяза на латерна и на следващите избори ще е разочарован. А добре започна. Ма с туй многословие и тез юнашки/каубойски пози ... . Може утърве коньо у ряката. Но на бедния ни политически пазар стоката му още минава.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9492 -: Юни 29, 2023, 11:29:56 »
Ха ха
Умнокрасивите ще гласуват за кмет на София за син, внук и племенник на генерали от ДС.
Щом им дава пари.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9493 -: Юни 29, 2023, 11:34:16 »
Ха ха
Умнокрасивите ще гласуват за кмет на София за син, внук и племенник на генерали от ДС.
Щом им дава пари.

За пари аз не знам ...
Но просто толкоз им е акълА, въпреки че продължавам да гласувам за тях ... :ouch-2147:


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9494 -: Юни 29, 2023, 11:34:37 »
Костадинов преиграва...
да. преиграва. повтаря едно и също, защото са му подшушнали, че това е начинът да вдигне още подкрепата.

за тези, които го подкрепят, няма значение, че позите му са от съмнителни до откровено лъжливи. също както и за променливите няма значение, че се сдушиха с този, когото щяха да чегъртат.


Ха ха
Умнокрасивите ще гласуват за кмет на София за син, внук и племенник на генерали от ДС.
Щом им дава пари.

Щото толкоз им е акълА, въпреки че продължавам да гласувам за тях ... :ouch-2147:

ей го примерчето, което директно подкрепя горното: умницата вижда, че я лъжат, обаче ще продължава да гласува за тях. умно. първият братовчед на охлюва градински и той така ще направи, сигурен съм.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9495 -: Юни 29, 2023, 11:35:43 »
Помня, мамкаму, много помня – и то не като СЛОН, а като КАМИЛА ...
При едно разболяване на Бисмарк се пуснал слух, че той ще отиде за известно време в Египет. Един член на горната камара го попитал дали той наистина има такова намерение. На въпроса Бисмарк отговорил: "Не е невъзможно и, разбира се, ще взема със себе си и камилата, която е пуснала тоя слух."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9496 -: Юни 29, 2023, 11:44:25 »
вчера твърдеше как възраждане била единствената партия срещу войната в укрия. и че всички останали без изключение били проамерички.

И правилно твърди. БСП Е проамериканска партия. Евроатлантическа. Ръководството ѝ не спира да се хвали, че БСП била вкарала България в НАТО и ЕС. Безплатните бази на американците ги даде Станишев. Театралният, обтекаем "пацифизъм" на БСП може да залъже само наивници.
Прави впечатление, че когато феновете на БСП говорят за БСП, те всъщност говорят за себе си и пришиват своите идеи върху ръководството на партията. Само дето не е така. БСП не е Пенчо и Драган, а Нинова и буржоазните либерали в ръководството на партията.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9497 -: Юни 29, 2023, 11:51:56 »
да. преиграва. повтаря едно и също, защото са му подшушнали, че това е начинът да вдигне още подкрепата.

за тези, които го подкрепят, няма значение, че позите му са от съмнителни до откровено лъжливи. също както и за променливите няма значение, че се сдушиха с този, когото щяха да чегъртат.
Тези от нас, които все още гласуват, според мен нямат особен избор. Почти всичките ни парламентарно представени партии в един момент се оказват от едната страна на барикадата. ''Възраждане'' е атрактивна с това, че единствена изразява активно позиции, различни от тези на всички останали партии в НС. И тъй като е съвсем естествено, че ние, гражданите,  мислим различно относно важните за България неща, тази партия се радва на нарастваща подкрепа. Костадинов наистина цикли като развалена плоча, но към днешна дата няма алтернатива  сред тази част от избирателите с които споделя сходни възгледи. Харесва ли ни, или не, това за мен е реалната картинка. А дали ''Възраждане'' са стигнали пика, или имат още въздух за катерене, предстои да разберем. Защо ли ми се струва, че това ще стане скоро :think:.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9498 -: Юни 29, 2023, 11:52:04 »
а защо си мислиш, че точно бсп търси конфронтацията? костадинов не е спрял с лъжите и инсинуациите по отношение на бсп.
Нищо не си мисля - просто го ползвах, като пример!
Дали БСП с/у Възраждане, дали Възраждане с/у БСП, Левица с/у .....
Въобще не коментирам само БСП, надявам се да е ясно!


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9499 -: Юни 29, 2023, 11:53:18 »
https://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%8F
Quote (selected)
партия (български)
Съществително нарицателно име, женски род, тип 47
Значението на думата все още не е въведено. Можете да го добавите, както и да попълните част от останалата липсваща информация, като щракнете на редактиране.
 :t2619:

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9500 -: Юни 29, 2023, 11:54:35 »
напористият и харизматичен Костадинов
Чак пък толкова... Ако заменим това "Костадинов" с "Борисов" се получава същото, нали?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9501 -: Юни 29, 2023, 12:01:25 »
''Възраждане'' е атрактивна с това, че единствена изразява активно позиции, различни от тези на всички останали партии в НС.

поредната откровена лъжа. тип костадинов. кое точно е единственото на възраждане? точно? с дела, ако може?

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9502 -: Юни 29, 2023, 12:02:37 »
Умнокрасивите ще гласуват за кмет на София за син, внук и племенник на генерали от ДС.
Ти да знаеш по-добър вариант да се справят с ДС? Че те колко години го борят това ДС и не могат да го преборят. То е "върха на копието" на цялата им пропаганда.
Ако го изберат, ще има с кого да не са съгласни и срещу кого да викат и подскачат по площадите! Справка, заплахата да си самосвалят, така лелеяното, правителство.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9503 -: Юни 29, 2023, 12:04:54 »
а защо си мислиш, че точно бсп търси конфронтацията? костадинов не е спрял с лъжите и инсинуациите по отношение на бсп.
Нищо не си мисля - просто го ползвах, като пример!
Дали БСП с/у Възраждане, дали Възраждане с/у БСП, Левица с/у .....
Въобще не коментирам само БСП, надявам се да е ясно!

напротив, коментарът ти беше точно защо бсп се била конфронтирала. на което отговорих. ако беше по-неутрално, от рода на 'а бе тези двечките що се карат', можеше и да подмина.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9504 -: Юни 29, 2023, 12:07:35 »
Защо ли ми се струва, че това ще стане скоро
Да, предполагам, но се страхувам че няма да е достатъчно скоро!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9505 -: Юни 29, 2023, 12:08:58 »
напористият и харизматичен Костадинов
Чак пък толкова... Ако заменим това "Костадинов" с "Борисов" се получава същото, нали?
Аз не съм гласувала и няма да гласувам за партиите на който и да е от двамата, но съм варненка все пак и помня Костадинов още от ВМРО периода му и бунтовете на варненци срещу безумните сметки за ток, натресени ни от ЕОН /тогава/.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9506 -: Юни 29, 2023, 12:10:18 »
напротив, коментарът ти беше точно защо бсп се била конфронтирала. на което отговорих. ако беше по-неутрално, от рода на 'а бе тези двечките що се карат', можеше и да подмина.
Ами да беше подминал, а да не беше търсил "под вола теле"!


Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9507 -: Юни 29, 2023, 12:12:11 »
Преди да пожелая приятен обяд и да спра за сега имам питане към столичани.
Какво казва градската мълва в София за кандидат кмет на ГЕРБ?
Изборът за кандидат на БСП, ако са верни слуховете, ссмм, е рядко сполучлив.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9508 -: Юни 29, 2023, 12:13:06 »
напротив, коментарът ти беше точно защо бсп се била конфронтирала. на което отговорих. ако беше по-неутрално, от рода на 'а бе тези двечките що се карат', можеше и да подмина.
Ами да беше подминал, а да не беше търсил "под вола теле"!

ами да се беше изразил читаво още в началото, а не после да се доизясняваш какво си искал да кажеш. сиреч да си превеждаш мнението от български на български.

щото си писал, цитирам:
Quote (selected)
Защо, по дяволите, БСП търси конфронтация с Възраждане?

което хич не е неутрално.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9509 -: Юни 29, 2023, 12:19:07 »
Преди да пожелая приятен обяд и да спра за сега имам питане към столичани.

докато храносмилаш, помисли как ще обосновеш лъжата си от преди малко, самоцитирам се:
''Възраждане'' е атрактивна с това, че единствена изразява активно позиции, различни от тези на всички останали партии в НС.

поредната откровена лъжа. тип костадинов. кое точно е единственото на възраждане? точно? с дела, ако може?

щото се получава блонди-умно-красиво некси. пляскаш простотия, засичат те, ти се правиш на света вода ненапита, продължаваш да участваш в темата, сеедно никви въпроси не са ти зададени...

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9510 -: Юни 29, 2023, 12:20:15 »
ами да се беше изразил читаво още в началото, а не после да се доизясняваш какво си искал да кажеш.
Специално за теб, следващия път внимателно ще обяснявам и ще пиша бавно.
Обещавам!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9511 -: Юни 29, 2023, 12:25:46 »
... следващия път внимателно ще обяснявам и ще пиша бавно.
Обещавам!

имаш палче. винаги съм мислел, че от прецизният изказ печелят всички - както изказалият мнението, така и реципиентите. същото важи и за грамотно и правилно написания текст. тук аз съм за критика, ама пусти мързел и навици да не ползвам главни букви по форумите.

както и да е. по всичко личи, че или всички основни социологически агенции са изпонапазарувани от едно и също място, или наистина на умнокрасивите въобще не им пука от това, че ги ментят като за световно. алфа рисърч:




цялото на https://alpharesearch.bg/post/1012-obshtestveno-politicheski-naglasi-iuni-2023g.html

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9512 -: Юни 29, 2023, 12:38:43 »
Quote (selected)
Цитат на Джиджи: Щото толкоз им е акълА, въпреки че аз продължавам да гласувам за тях ...

ей го примерчето, което директно подкрепя горното: умницата вижда, че я лъжат, обаче ще продължава да гласува за тях. умно. първият братовчед на охлюва градински и той така ще направи, сигурен съм.
:t26157:

Не си следил тук – на местните избори ще гласувам за Борис Бонев!!!


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9513 -: Юни 29, 2023, 12:45:46 »
Quote (selected)
Цитат на Джиджи: Щото толкоз им е акълА, въпреки че аз продължавам да гласувам за тях ...

ей го примерчето, което директно подкрепя горното: умницата вижда, че я лъжат, обаче ще продължава да гласува за тях. умно. първият братовчед на охлюва градински и той така ще направи, сигурен съм.

Не си следил тук – на местните избори ще гласувам за Борис Бонев!!!

да де, за същите тези лъжци, аз нали това писах. ти какво си помисли - че ме опровергаваш ли :nuts:

иначе отново гнусно нарушаваш правилата, създадени специално за теб - имаш повече от необходимото шрифтове. виж подчертаното в твоя цитат.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9514 -: Юни 29, 2023, 12:52:31 »
или всички основни социологически агенции са изпонапазарувани от едно и също място, или наистина на умнокрасивите въобще не им пука от това, че ги ментят като за световно. алфа рисърч:
Това е алфата (рисърч), омегата (рисърч) се надявам да бъде съвсем различна.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9515 -: Юни 29, 2023, 12:56:50 »
Това е алфата (рисърч), омегата (рисърч) се надявам да бъде съвсем различна.

това е поне третата голяма агенция със скорошно проучване, направено както трябва, сиреч с представителна извадка и без да разчита на онлайн анкети и прочие тъпизми. със сходни с предишните резултати.

поне третата, щото аз видях три, а не е невъзможно да съм пропуснал някое.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9516 -: Юни 29, 2023, 12:57:54 »
Аз, макар да критикувам "Възраждане", му желая да застане на втора позиция, а пък ДПС на пета. Туй ми е по силите да предскажа. Другите места са неясни, но и това би било напредък. После пак ще мислим.
...................
Понеже представителството на ДПС в парламента има косвена връзка с квотите. аз съм за пълното им премахване във всички органи/институции. Да се дава път на кадърните, това е основното. И законите да не им пречат по 99 начина, според преценката на някой бюрократ. И е крайно време за децентрализация. Ще ми припознава БХ кметове, и ще канализира парите. Не с такими пунтами повече!
« Последна редакция: Юни 29, 2023, 13:08:29 от dabedabe »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9517 -: Юни 29, 2023, 13:08:46 »
Не мога да приема, че българските граждани са класирали по степен на доверие точно тези, които са лидери на по същия начин класирали те се на последните избори партии:
1. Бойко Борисов
2. Христо Иванов
3. Асен Василев
4. Кирил Петков
5. ....................

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9518 -: Юни 29, 2023, 13:12:13 »
Това е алфата (рисърч), омегата (рисърч) се надявам да бъде съвсем различна.

това е поне третата голяма агенция със скорошно проучване, направено както трябва, сиреч с представителна извадка и без да разчита на онлайн анкети и прочие тъпизми. със сходни с предишните резултати.

поне третата, щото аз видях три, а не е невъзможно да съм пропуснал някое.

Това с представителната извадка е много спорно. Точно там е разковничето за получаване на резултатите, платени от поръчителя на изследването.
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9519 -: Юни 29, 2023, 13:20:28 »
Като вземат за представителна извадка форума на Дневник всичко си идва на мястото.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9520 -: Юни 29, 2023, 13:25:00 »
Медийните извадки тук дикиш не хващат. Излишно е да се пилее време и друг ресурс.
..................
Виждам че и темата "Русия" линее. Не сме безразлични, но дайте да се погрижим първо за себе си. Настоящото правителство трябва да се следи изкъсо от парламента, макар и той кусурлия. Ако някой възнамерява да ни навре, добре е отсега да си мисли.
« Последна редакция: Юни 29, 2023, 13:33:58 от dabedabe »

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9521 -: Юни 29, 2023, 14:02:53 »
Настоящото правителство трябва да се следи изкъсо от парламента
Харесва ми, когато хората се шегуват :)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9522 -: Юни 29, 2023, 14:09:51 »
Да не реват после, щото са солидарно отговорни. Иначе и с тях и без тях, па и без съдебна угоена власт. Питам, щото не знам, "народният съд" колко съдии е осъдил и как?

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9523 -: Юни 29, 2023, 14:22:42 »
Да не реват после, щото са солидарно отговорни. Иначе и с тях и без тях, па и без съдебна угоена власт. Питам, щото не знам, "народният съд" колко съдии е осъдил и как?
За съдии не е ясно, но за министри, моля:

МИНИСТРИ, УБИТИ, СЪДЕНИ И РЕПРЕСИРАНИ
(Посочени са тези, които са станали жертва на политически борби и репресии преди или след като са били министри)

Абрашев Петър – подсъдим от Третия държавен съд, арестуван и изпратен в затвора /1922-1924/
Аврамов Лъчезар – осъден на доживотен затвор /1942-1944/
Аврамов Рубен – осъден задочно на смърт, 1923 г.
Ангелов Рачо – интерниран, 1925 г.
Апостолов Никола – осъден на 10 г. затвор от Третия държавен съд /1922-1924/
Арнаудов Михаил – осъден на доживотен затвор от Народния съд /1945-1947/
Атанасов Георги – осъден на 10 г. затвор от Върховния съд /1992-1994/
Атанасов Недялко – арестуван и изпратен в затвора след 9 юни 1023 г.
Атанасов Рашко – осъден на смърт от Народния съд, 1945 г.
Багрянов Иван – осъден на смърт от Народния съд, 1945 г.
Бакалов Жечо - подсъдим от Третия държавен съд, 1923 г.
Башев Иван – изпратен в концлагера “Кръсто поле”, 1943 г.
Белчев Христо – жертва на атентат срещу Ст.Стамболов, 15 март 1891 г.
Белчева  Дора – осъдена на 15 г. затвор (1942-1944)
Бешков Иван – осъден на смърт от Народния съд, 1945 г.
Бобчев Стефан - подсъдим от Третия държавен съд, 1923 г.
Божилов Добри - осъден на смърт от Народния съд, 1945 г.
Ботев Александър – интерниран, 1943 г.
Бояджиев Климент – осъден на 5 г. затвор от Третия държавен съд /1922-1924/
Бумбаров Борис – осъден на 20 години затвор (1949-1956)
Буров Атанас - подсъдим от Третия държавен съд, 1923 г.; осъден на 1 г. затвор от Народния съд, 1945 г.; осъден на 20 г. затвор, 1950 г. Умира в затвора на 15 май 1954 г.
Вазов Георги - подсъдим от Третия държавен съд, 1923 г
Вазов Иван Киров – осъден на смърт от Народния съд, 1945 г.
Василев Димитър – осъден на смърт от Народния съд, 1945 г.
Василев Славейко – посмъртно е съден от Народния съд, 1945 г.
Василев Христо -  осъден на смърт от Народния съд, 1945 г.
Велчев Борис – осъден на доживотен затвор (1941-1944)
Велчев Дамян – осъден на смърт (присъдата заменена с доживотен затвор – 1936-1940 г.)
Видински Раденко – осъден на 10 г. затвор (1923-1924), изпратен в концлагера “Кръсто поле” (1942-1943)
Винаров Иван – осъден на 8 г. затвор (1921-1922)
Вълев Димитър – интерниран (1949-1963)
Вълков Иван – осъден на доживотен затвор,1954 г.Умира в затвора 1962 г.
Вълкович Георги – убит от политически противници на Ст.Стамболов в Цариград на 14 февруари 1892 г.
Габровски Петър – осъден на смърт от Народния съд, 1945 г.
Ганев Венелин – въдворен в Дряново, 1947 г.
Ганев Димитър – осъден на 10 г. затвор (1935-1940)
Ганев Спас – осъден на смърт от Народния съд, 1945 г.
Генадиев Никола – осъден на 8 г. затвор (1916-1918). Убит от политически дейци на ВМРО на 30 октомври 1923 г.
Геновски Михаил – арестуван и изпратен в затвора след 9 юни 1923 г.
Гешов Иван - подсъдим от Третия държавен съд, 1923 г.
Гиргинов Александър – осъден на 1 г. затвор от Народния съд, след това изпратен в Белене, където умира на 1 ноември 1953 г.
Гичев Димитър - осъден на 1 г. затвор от Народния съд, 1945 г. и на доживотен затвор (1948-1959)
Горанов Иван - осъден на смърт от Народния съд, 1945 г.
Григоров Митко – осъден на 15 г. затвор (1942-1944)
Гудев Петър – подсъдим от Втория държавен съд, 1910 г.
Гюров Стоян – осъден на 15 г. затвор (1942-1944)
Дамянов Георги – осъден задочно на смърт, 1924 г.
Дамянов Райко – осъден на 7 г. затвор (1927)
Данаилов Георги - подсъдим от Третия държавен съд, 1923 г., изпратен в затвора (1922-1924)
Данев Стоян - подсъдим от Третия държавен съд, 1923 г., изпратен в затвора (1922-1924)
Даскалов Райко – Застрелян от деец на ВМРО в Прага на 26 август 1923 г.
Даскалов Стефан - осъден на 1 г. затвор от Народния съд, 1945 г.
Даскалов Теодоси – осъден на смърт от Народния съд, 1945 г.
Даскалова Светла – репресирана, 1947 г.
Джиров Петър - осъден на 7 г. затвор от Народния съд, 1945 г.
Джуров Добри – осъден на  1 г. затвор, 1937 г., изпратен в концлагера “Кръсто поле”, 1942 г.
Диков Дико – осъден на доживотен затвор (1933-1941) и задочно на смърт, 1942 г.
Диков Любен - осъден на 3 г. затвор от Народния съд, 1945 г.
Димитров Александър – осъден на 6 месеца затвор, 1911 г. Убит от дейци на ВМРО в Конявската планина на 22 октомври 1921 г.
Димитров Атанас – изпратен в концлагера “Гонда вода” и “Кръсто поле” (1941-1943)
Димитров Георги – осъден задочно на смърт, 1926 г. Арестуван и изпратен в затвора по обвинение в подпалването на Райхстага, 1933 г.
Димов Вергил – осъден на доживотен затвор от Народния съд (1945-1955)
Динчев Петър – подсъдим от Третия държавен съд, изпратен в затвора (1922-1924)
Дичев Димо – осъден на доживотен затвор (1925-1935), изпратен в концлагера “Гонда вода” (1941-1942)
Драганов Първан - осъден на смърт от Народния съд, 1945 г.
Драгойчева Цола – осъдена на смърт, присъдата заменена с доживотен затвор (1925-1932)
Друмев Васил – заточен в манастир, 1893 и 1894 г.
Дупаринов Спас – осъден на 3 г. затвор, 1923 г. Убит при “опит за бягство” на 10 ноември 1923 г.
Държански Ангел – изпратен в лагера “Белене”, 1947 г.
Жеков Никола – осъден на 10 г. затвор от Третия държавен съд (1922-1924) г. и задочно на смърт от Народния съд 1945 г.
Живков Живко - изпратен в концлагера “Гонда вода” и “Кръсто поле” (1941-1943)
Живков Тодор – осъден на 7 г. затвор от Върховния съд, 1992 г.
Загоров Славчо - осъден задочно на смърт от Народния съд, 1945 г.
Захариев Никола - осъден на смърт от Народния съд, 1945 г..
Зографски Димитър – арестуван и изпратен в затвора след 9 юни 1923 г.
Иванов Благой – осъден задочно на смърт, 1925 г.
Иванчов Тодор – осъден на 8 месеца затвор от Първия държавен съд, 1903 г.
Игнатов Кирил – осъден задочно на смърт, 1944 г.
Йовов Михаил - осъден задочно на смърт от Народния съд, 1945 г.
Йотов Никола  – изпратен в лагера “Белене”, 1956 г.
Йоцов Борис - осъден на смърт от Народния съд, 1945 г..
Калфов Христо - осъден на смърт от Народния съд, 1945 г..
Калчев Никола – политически затворник (1942-1944)
Каменов Петър – изпратен в концлагера “Кръсто поле” (1942-1944)
Каравелов Петко – осъден на 5 г. затвор (1891)
Караджов Стоян – осъден на 18 месеца затвор (1938-1939) и изпратен в концлагера “Кръсто поле” (1941-1942)
Кожухаров Илия – изпратен в лагера “Белене” (1951-1954)
Кожухаров Тодор – осъден на смърт от Народния съд, 1945 г.
Кознички Величко - осъден на 10 г. затвор от Третия държавен съд (1923-1924) г.
Колев Крум – осъден на смърт, присъдата заменена с доживотен затвор (1936-1940)
Колчев Борис - осъден на смърт от Народния съд, 1945 г.
Костов Трайчо – осъден на 8 г. затвор, 1924 г., на доживотен затвор (1942-1944) и на смърт 17 декември 1949 г.
Костурков Стоян - подсъдим от Третия държавен съд, изпратен в затвора (1922-1924)
Коцев Венелин – осъден на 10 г. затвор, 1944 г.
Кулишев Георги – изпратен в Солунския затвор, 1906 г., интерниран в Ардино, 1939 г.
Кумбилиев Георги - изпратен в концлагера “Кръсто поле” (1941-1943)
Кунин Петко - изпратен в концлагера “Кръсто поле” (1941-1943)
Кушев Димитър –  осъден на смърт от Народния съд, 1945 г.
Кънчов Васил – убит в кабинета си от политически противници на 24 януари 1902 г.
Лазаров Кирил – осъден на доживотен затвор, 1923 г.
Лилков Христо – репресиран след 1948 г.
Луканов Андрей – убит пред дома си от политически (?) противници на 2 октомври 1996 г.
Луканов Карло – осъден на 5 години затвор (1925-1926)
Луков Христо – убит пред дома си от бойна антифашистка група на 13 февруари 1943 г.
Ляпчев Андрей - подсъдим от Третия държавен съд, изпратен в затвора (1922-1924)
Маджаров Михаил - подсъдим от Третия държавен съд, изпратен в затвора (1922-1924)
Маджаров Рашко - подсъдим от Третия държавен съд 1923 г. – избягал в чужбина
Малинов Александър - подсъдим от Третия държавен съд, изпратен в затвора (1922-1924)
Митаков Васил - осъден на смърт от Народния съд, 1945 г
Михайлов Иван – осъден задочно на смърт, 1924 г.
Михайлов Стоян – подсъдим, 1992 г.
Михов Никола - осъден на смърт от Народния съд, 1945 г
Мишев Мишо – изпратен в концлагера “Кръсто поле” (1941-1942)
Моллов Владимир - подсъдим от Третия държавен съд 1923 г. – избягал в чужбина
Мошанов Стойчо – изпратен в лагера “Белене” (1947-1949) и в затвора (1949-1959)
Муравиев Константин – арестуван и изпратен в затвора след 9 юни 1923 г., осъден на доживотен затвор от Народния съд (1945-1955), изпратен в лагера “Белене” (1956-1959)
Мушанов Никола - подсъдим от Третия държавен съд, изпратен в затвора (1922-1924), осъден на 1 г. затвор от Народния съд, 1945 г....Умира в затвора на 21 май 1951 г.
Найденов Калин - осъден от Третия държавен съд, изпратен в затвора (1922-1924)
Недев Никола - изпратен в лагера “Белене” (1951-1954)
Нейчев Минчо – изпратен в концлагера “Кръсто поле” (1941-1943)
Никифоров Никифор - подсъдим от Третия държавен съд 1923 г. – избягал в чужбина
Никифоров Стоян – осъден на смърт от  Народния съд, 1945 г.
Овчаров Стоян – осъден на 9 г. затвор (1992-1995)
Омарчевски Стоян – арестуван и изпратен в затвора след 9 юни 1923 г.
Павлов Асен – интерниран, 1944 г.
Павлов Борис – осъден на 1 г. затвор от Народния съд, 1945 г.
Павлов Георги – осъден на смърт, присъдата заменена с  доживотен затвор (1942-1944)
Павлов Кирил - арестуван и изпратен в затвора след 9 юни 1923 г.; убит в Обществената безопастност на 18 април 1925 г.
Панов Олимпи – осъден на смърт и разстрелян на 22 февруари 1887 г.
Партов Константин - осъден на смърт от  Народния съд, 1945 г.
Пастухов Кръстьо – осъден на 5 г. затвор, 1946 г. Умира в затвора на 25 август 1949 г.
Пеев Иван – подсъдим от Третия държавен съд, изпратен в затвора (1922-1924)
Пеловски Пело – осъден на 12 г. затвор (1931-1939)
Петков Димитър – убит на улицата в София от политически противници на 26 февруари 1907 г.
Петков Добри – осъден на доживотен затвор от Третия държавен съд (1922-1924)
Петков Никола – осъден на смърт и обесен на 23 октомври 1947 г.
Петров Рачо – подсъдим по аферата “Шарл и Жан”,1907 г. През 1920 г. е осъден на 75 г. затвор за незаконна търговия.
Петров Христо – осъден на смърт от  Народния съд, 1945 г.
Пешев Димитър - осъден на 15 г. затвор от  Народния съд, 1945 г.
Пешев Петър – осъден на доживотен затвор от Третия държавен съд, 1923
Попов Иван – посмъртно Народния съд му конфискува целия имот
Попов Христо Г. - осъден на 10 г. затвор затвор от Третия държавен съд, 1923 г.
Попов Христо Г. (от Варна) – осъден на 1 г. затвор от Народния съд, 1945 г. През 1949 г. изпратен в лагера “Белене”, където умира на 17 юни 1952 г.
Попов Христо И. - осъден на доживотен затвор от Третия държавен съд, 1923 г
Поптомов Владимир – осъден задочно на смърт, 1924 г.
Пръмов Иван – осъден задочно на 15 г. затвор, 1943 г.
Радев Тодор – интерниран (1949-1955)
Радолев Александър - осъден на смърт от  Народния съд, 1945 г.
Радославов Васил М. – самоубива се в милицията на 9 септември 1944 г.
Радославов Васил Х. - осъден задочно на доживотен затвор от Третия държавен съд 1923 г.
Русев Иван - осъден на смърт от  Народния съд, 1945 г.
Русев Руси С. - осъден на доживотен затвор от  Народния съд, 1945 г.
Русев Руси Х. - осъден на смърт от  Народния съд, 1945 г.
Рясков Марко – изпратен в затвора (1944-1945) и в лагера “Белене” (1951-1954)
Савов Димитър - осъден на 15 г. затвор от  Народния съд, 1945 г., а след това изпратен в лагера “Белене” където умира на 15 август 1951 г.
Савов Михаил – подсъдим по аферата “Шарл и Жан”, 1907 г.
Савов Сава – подсъдим от Третия държавен съд, 1923 г., избягал в чужбина
Сакеларов Манол – осъден на затвор, 1949 г., където умира на 27 януари 1954 г.
Солаков Ангел – осъден на 15 г. затвор (1942-1944)
Сталийски Александър Ц. - осъден на смърт от  Народния съд, 1945 г.
Стамболийски Александър – осъден на доживотен затвор(1015-1918), убит от политически противници на 14 юни 1923 г. край с. Славовица
Стамболв Стефан – съсечен от политически противници на улицата в Софи на 3 юли 1895 г.
Станишев Александър - осъден на смърт от  Народния съд, 1945 г.
Статев Христо - осъден задочно на смърт от  Народния съд, 1945 г.
Стефанов Иван – осъден на доживотен затвор (1949-1956)
Стефанов Нинко – изпратен в концлагер “Кръсто поле”, 1941 г.
Стоичков Григор – изпратен в концлагер “Кръсто поле”, 1944 г. Осъден на 2 г. затвор (1991-1992)
Стоянов Петко – изпратен в лагера “Белене” (1949-1954)
Стоянов Христо Н. – арестуван и изпратен в затвора след 9 юни 1923 г.
Такев Михаил – убит от политически противници в Пещера на 24 яуари 1920 г.
Таков Пеко – осъден на 12 г. затвор (1934-1941)
Танчев Петър – интерниран, 1944 г.
Тасков Борис – осъден на 6 г. затвор (1924-1930)
Теодоров Теодор - подсъдим от Третия държавен съд, изпратен в затвора (1922-1924)
Терпешев Добри – осъден на 3 г. затвор (1923-1924), на доживотен затвор (1925-1937) и на 7 г. затвор (1941-1943)
Тодоров Станко– арестуван, избягва от ареста, 1943 г.
Тодоров Христо – подсъдим от Третия държавен съд, 1923 г., избягва в чужбина
Трайков Георги – арестуван и изпратен в затвора, 1923 г.
Фаденхехт Йосиф - подсъдим от Третия държавен съд, изпратен в затвора (1922-1924)
Филипов Гриша – осъден на 15 години затвор (1943-1944)
Филов Богдан - осъден на смърт от  Народния съд, 1945 г.
Халачев Иван – съден от Втория държавен съд, 1911 г.
Христов Димитър - подсъдим от Третия държавен съд, изпратен в затвора (1922-1924)
Христов Дочо - осъден на смърт от  Народния съд, 1945 г
Христозов Руси - изпратен в концлагер “Кръсто поле” (1942-1943)
Цанков Александър - осъден задочно на смърт от  Народния съд, 1945 г
Цанев Ангел – осъден на 5 г. затвор (1932-1937) и на15 г. затвор (1941-1943)
Церковски Цанко – арестуван и изпратен в затвора след 9 юни 1923 г.; отново в затвора (1925-1926)
Цолов Тано – осъден на 18 месеца затвор, 1942 г.
Чанков Георги – осъден на 10 г. затвор (1939-1943)
Чаушев Ангел – политзатворник (1942-1944)
Червенков Вълко – осъден задочно на смърт, 1925 г.
Черноколев Титко – изпратен в концлагер (1941-1944)
Шишманов Димитър - осъден на смърт от  Народния съд, 1945 г.
Югов Антон – осъден задочно на смърт, 1942 г.
Яблански Димитър - подсъдим от Третия държавен съд, изпратен в затвора (1922-1924)
Янев Петър - – арестуван и изпратен в затвора след 9 юни 1923 г. Убит в Обществената безопастност на 21 април 1925 г.


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9524 -: Юни 29, 2023, 14:31:55 »
Аз по-скоро се интересувах колко осъдени съдии има в българската история. Все безгрешни ли са? Пък един министър не би трябвало да е по-прост от един съдия. Ма кармата му друга.
......................
Горе доста омешани раптите. Кой крив, кой прав ... .
« Последна редакция: Юни 29, 2023, 14:37:22 от dabedabe »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9525 -: Юни 29, 2023, 14:54:06 »
И правилно твърди. БСП Е проамериканска партия. Евроатлантическа. Ръководството ѝ не спира да се хвали, че БСП била вкарала България в НАТО и ЕС. Безплатните бази на американците ги даде Станишев. Театралният, обтекаем "пацифизъм" на БСП може да залъже само наивници.
Прави впечатление, че когато феновете на БСП говорят за БСП, те всъщност говорят за себе си и пришиват своите идеи върху ръководството на партията. Само дето не е така. БСП не е Пенчо и Драган, а Нинова и буржоазните либерали в ръководството на партията.
Това имах предвид
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9526 -: Юни 29, 2023, 15:34:30 »
И правилно твърди. БСП Е проамериканска партия. Евроатлантическа. Ръководството ѝ не спира да се хвали, че БСП била вкарала България в НАТО и ЕС. Безплатните бази на американците ги даде Станишев. Театралният, обтекаем "пацифизъм" на БСП може да залъже само наивници.
Прави впечатление, че когато феновете на БСП говорят за БСП, те всъщност говорят за себе си и пришиват своите идеи върху ръководството на партията. Само дето не е така. БСП не е Пенчо и Драган, а Нинова и буржоазните либерали в ръководството на партията.
Това имах предвид

аха. сиреч аз те питам колко прави 1 + 1, а ти ми отвръщаш, че утре е вторник. а то днес е сряда. а бе блонди-умно-красивитет на куб. я отново да си сложа въпроса, та да видиш как твоя отговор му съответства:
''Възраждане'' е атрактивна с това, че единствена изразява активно позиции, различни от тези на всички останали партии в НС.

поредната откровена лъжа. тип костадинов. кое точно е единственото на възраждане? точно? с дела, ако може?

та, айде още веднъж, за четвърти път, като за руси: кое точно е единственото на възраждане?




* за непроследилите дискусията: след като зададох въпроса си повторно, получих отговор, който понастоящем е в кошчето. и това беше уточнението на отговора, затова и сложих въпроса, да е видно колко едното съответства на другото.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9527 -: Юни 29, 2023, 15:41:59 »
И правилно твърди. БСП Е проамериканска партия. Евроатлантическа. Ръководството ѝ не спира да се хвали, че БСП била вкарала България в НАТО и ЕС. Безплатните бази на американците ги даде Станишев. Театралният, обтекаем "пацифизъм" на БСП може да залъже само наивници.
Прави впечатление, че когато феновете на БСП говорят за БСП, те всъщност говорят за себе си и пришиват своите идеи върху ръководството на партията. Само дето не е така. БСП не е Пенчо и Драган, а Нинова и буржоазните либерали в ръководството на партията.
Това имах предвид

аха. сиреч аз те питам колко прави 1 + 1, а ти ми отвръщаш, че утре е вторник. а то днес е сряда. а бе блонди-умно-красивитет на куб. я отново да си сложа въпроса, та да видиш как твоя отговор му съответства:
''Възраждане'' е атрактивна с това, че единствена изразява активно позиции, различни от тези на всички останали партии в НС.

поредната откровена лъжа. тип костадинов. кое точно е единственото на възраждане? точно? с дела, ако може?

та, айде още веднъж, за четвърти път, като за руси: кое точно е единственото на възраждане?




* за непроследилите дискусията: след като зададох въпроса си повторно, получих отговор, който понастоящем е в кошчето. и това беше уточнението на отговора, затова и сложих въпроса, да е видно колко едното съответства на другото.

отговора на въпросната затова е в кошчето, защото е поредния и за последните наколко дни опит да троли и да предизвика конфликт на равно място.

затова - ваканция, да заработва с тролене другаде

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #9528 -: Юни 29, 2023, 17:36:10 »
Това с представителната извадка е много спорно. Точно там е разковничето за получаване на резултатите, платени от поръчителя на изследването.
Ей, взе ми думите от устата! Мисля, че и друг път бях писал тук, че "представителната извадка" може да е представителна по пол, възраст, населено място, образование и др., но от тези критерии е трудно да се разбере класовата принадлежност, а за възгледите, формирани от сложна плетеница от въздействия пък, да не говорим! В "извадката" има един секретен критерий: политически предпочитания. Той се получава от предишното проучване върху същата извадка. С промяна на подреждането по този критерий може да се получи широк спектър от резултати. И формално всичко е точно, манипулация няма. А всъщност има, и то перфидна.

С една дума, не вярвайте на "цоциолозите"!

Послепис: Не изясних добре момента с подреждането. Мисля, че съществуват голяма извадка и малка извадка, която е част от голямата. Да речем, голямата е 3000 души, а малката 1000. Голямата извадка се подрежда по определен начин и 1000 съседни записа от тази подредена голяма извадка се вземат като малка извадка. С местене на тези 1000 съседни записа нагоре-надолу по сортираните 3000 може да се променят характеристиките на малката извадка. Така става шашмата.
« Последна редакция: Юни 29, 2023, 18:47:30 от lucho »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9529 -: Юни 29, 2023, 20:04:41 »
Ти кажи кога ще ни управлява "Възраждане" и ще цъфнем ли? Че преди уж сме очаквали за 800 дни, ма вече нямаме туй търпение. Искаме кат' Америка веднага. И да фъркаме по 5 пъти на ден и без визи.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9530 -: Юни 29, 2023, 20:56:06 »
Денков искал Русия да се изтегли от Украйна, да се смири белким разцъфти и всичко да е по старому.
Може!
Може да още по-постарому, таман "цветът на нацията" се е разъфтял и се е разпищолил.
Още няколко стъпки - ЗЗД от Възраждане, приемане на райхсеврото, една бърза поредна национална катастрофа и ЩЕ!
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #9531 -: Юни 29, 2023, 21:24:38 »
Ген. Запрянов: Няма да пращаме войски в Украйна освен, ако Русия не нападне НАТО
https://epicenter.bg/article/Gen--Zapryanov--Nyama-da-prashtame-voyski-v-Ukrayna-osven--ako-Rusiya-ne-napadne-NATO/319489/2/0

Генералът може би не е чел какво пише FT.
EU agrees to make ‘security commitments’ to Ukraine
https://www.ft.com/content/859f8e3a-ee49-4148-9158-da48d199d776

Включително и военни мисии в Украйна от ЕС.
Как мисли генералът кого ЕС ще прати на пангара.
След "доброволците" от Полша и Прибалтика.
Да му подскажем какво каза Байдън - Вие(източноевропейците) сте на предната линия в борбата с Русия.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9532 -: Юни 30, 2023, 11:22:43 »
Още няколко стъпки - ЗЗД от Възраждане, приемане на райхсеврото, една бърза поредна национална катастрофа и ЩЕ!

Абе, въпреки че напоследък влизам все по-рядко тук, забелязвам, че бая народ – най-вече ТИ, Буратино! – сте започнали да използвате "РАЙХСлексика" /в унисон с твоето "райхсевро"/, което хич, ама хич, НЕ е препоръчително!!!

Както и ЗЗД-то, което НЕ може да бъде нищо друго, освен Закона за защита на държавата – в сила в България между януари 1924 и октомври 1944 г.
Така че, ФНИМАВАЙ в картинката!!! :m1201:

« Последна редакция: Юни 30, 2023, 11:28:20 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9533 -: Юни 30, 2023, 12:10:24 »
А пък аз, която си падам по малце по-съвременни, но СКАНДАЛНИ нещица в мамковината, не мога да не споделя тук какво са открили от БТВ в "Регентската къща" в Боровец – имот, за който се твърди, че е ползван от 2021 г. като „лична резиденция” от Гешев:

През 2020 г. тази къща е била ремонтирана за над 700 000 лева.
https://btvnovinite.bg/bulgaria/regentskata-kashta-v-borovec-ekip-na-btv-vleze-v-imota-za-kojto-se-tvardi-che-e-polzvan-ot-geshev.html

А самата „Регентската къща”, която е била построена през 1941 г. за жилище на премиера Богдан Филов и военния министър – Никола Михов, е била ВЪЗРОДЕНА от Борисов през 2011 г. за над 270 000 лв. с най-различни "екстри".
https://www.24chasa.bg/novini/article/1163929

   

   

За което ще рече народът: "На гол корем, чифте пищови", защото всичко е от нашия джоб!
А пък аз ще река отново: "Поредната ГРАНДОМАНЩИНА и АНДРЕШКОВЩИНА" !!!  :c0301:

Само че този път – БЕЗ "патреОтарство" – здравей, г-н Принце!!! 

« Последна редакция: Юни 30, 2023, 12:25:47 от Джиджи »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9534 -: Юни 30, 2023, 12:32:27 »
Какви времена доживяхме. Много галоши се разпищолиха. Па ний се чудим къде чезнат народните пари. Не отиват за евтини цигари и пърцуца. Има хора заслужили и с вкус. Море, ... !
« Последна редакция: Юни 30, 2023, 12:41:59 от dabedabe »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9535 -: Юни 30, 2023, 12:38:14 »
И пак за  РОЖЕН, щото напоследък нещо ми бърка в джигеря …

Най-сетне нещо смислено на Рожен - нов телескоп
https://www.segabg.com/hot/category-technologies/nay-setne-neshto-smisleno-na-rozhen-nov-teleskop

Quote (selected)
Като контрапункт на спорното начинание с мегаломанския пилон, на Рожен този уикенд ще бъде открита една смислена придобивка - нов роботизиран телескоп на Института по астрономия към БАН. Той ще бъде монтиран в Националната астрономическа обсерватория, а на откриването освен обичайните официални лица нашите учени очакват и свои колеги от Сърбия.
:t2015:


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9536 -: Юни 30, 2023, 13:06:43 »
Като контрапункт на спорното начинание с мегаломанския пилон, на Рожен този уикенд ще бъде открита една смислена придобивка - нов роботизиран телескоп на Института по астрономия към БАН.
Не виждам тук "контрапункта". За сведение Змеицата, която има награди от БАН и Института за космически изследвания също не го вижда пустия му "контрапункт".

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9537 -: Юни 30, 2023, 13:25:26 »
Така че, ФНИМАВАЙ в картинката!!! :m1201:

Би ли обяснила кого, за какво и с какво заплашваш в този форум? Защото това не е първата заплаха, която отправяш.

И няма да приема отговор „не“, да си наясно.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9538 -: Юни 30, 2023, 13:27:39 »
А пък аз, която си падам по малце по-съвременни, но СКАНДАЛНИ нещица в мамковината, не мога да не споделя тук какво са открили от БТВ в "Регентската къща" в Боровец – имот, за който се твърди, че е ползван от 2021 г. като „лична резиденция” от Гешев:

През 2020 г. тази къща е била ремонтирана за над 700 000 лева.
https://btvnovinite.bg/bulgaria/regentskata-kashta-v-borovec-ekip-na-btv-vleze-v-imota-za-kojto-se-tvardi-che-e-polzvan-ot-geshev.html

А самата „Регентската къща”, която е била построена през 1941 г. за жилище на премиера Богдан Филов и военния министър – Никола Михов, е била ВЪЗРОДЕНА от Борисов през 2011 г. за над 270 000 лв. с най-различни "екстри".
https://www.24chasa.bg/novini/article/1163929

   

   

За което ще рече народът: "На гол корем, чифте пищови", защото всичко е от нашия джоб!
А пък аз ще река отново: "Поредната ГРАНДОМАНЩИНА и АНДРЕШКОВЩИНА" !!!  :c0301:

Само че този път – БЕЗ "патреОтарство" – здравей, г-н Принце!!!

Дрън-дрън

И за последен път казвам - спри да се правиш на рекиджа!
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9539 -: Юни 30, 2023, 16:12:41 »
Змей, нещо си се пообъркал. Поразгледай внимателно по-горе. Приписваш ми неща, които не съм казал.