Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 18:51:41

Автор Тема: Събитията в ЕС  (Прочетена 329562 пъти)

0 Потребители и 18 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2220 -: Април 17, 2022, 21:54:24 »
Шефът на BMW предупреди за опасностите от изцяло електрическа стратегия
Оливер Ципсе нееднократно е изразявал опасенията си от безпрекословно обричане във вярност към електромобила.

„Когато погледнете технологията, която излиза на пазара, EV атаката, трябва да сме внимателни, защото в същото време се увеличава зависимостта от няколко държави,” заявява Ципсе.

Скритият подтекст на това послание е насочен към доставките на суровини за батериите, които се контролират основно от Китай.

кхм...

в същото време обаче

Брюксел: Фалитът на Русия е въпрос на време
Урсула фон дер Лайен: С всяка седмица санкциите разяждат все по-дълбоко руската икономика
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7432
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2221 -: Април 18, 2022, 03:24:31 »
Сега и западняците ще научат как гният мушмулите и защо ЕС трябва да има нов герб с хипопотам  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2222 -: Април 18, 2022, 06:27:23 »
...
Брюксел: Фалитът на Русия е въпрос на време
Урсула фон дер Лайен: С всяка седмица санкциите разяждат все по-дълбоко руската икономика

Ама моля Ви се! Защо цитирате тази гинеколожка? Какво разбира тя пък от икономика? Нерде Ямбол, нерде Стамбул.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2261
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2223 -: Април 18, 2022, 07:19:02 »
Относно ценностите на Fuck-The-EU:
1. Вчера цял ден, след публикуването на подробности и снимки за моряците от "Царевна" и български боеприпаси от 2021 у азовци, в "Афера" беше невъзможно или затруднено влизането.
2. В "Свободно слово", преди да вляза, самсунекът задължително проверява, ако реши, ме пуска.
3. Тази сутрин с VPN успях да вляза в ТАСС, но при всеки опит да вляза в определени статии ми се появяваше надпис "Няма достъп до този сайт".
4. От А1 получих официален отговор, че достъпът ми до ТАСС и РИА Новости е невъзможен поради разпореждане на МВР и със съдействието на звеното - забележете! - за борба с ОРГАНИЗИРАНАТА ПРЕСТЪПНОСТ? ТАСС това е организираната престъпност.
5. Веднага след цензурата върху официалните информационни агенции на РФ писах до президента на РБ с въпрос във война ли сме с РФ, та се въвежда цензура върху официалната информационна агенция на тази държава, каквато, при други технологии, е въвеждана само по време на ВСВ  (запечатания ни радиоапарат "Филипс"). До момента от т.нар. президентство съм получила отговор, че са получили писмото ми и са му турнали входящ номер.
Синергитично...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2224 -: Април 18, 2022, 07:25:59 »
Навсякъде смрад, от коментарите във Вести:

Quote (selected)
Смърт на комунизма и путлеризма!
После ще си види какво ще става с династиите на
--Ким
--Асад
--Лукашенковците

Да е§а тая комунистическа Пикня, да е§а!
https://www.vesti.bg/sviat/medvedev-tajni-namereniia-na-mazohistite-ot-briuksel-6141714
Това е приемливо, а:

Quote (selected)
И Афганистан беше една от най-бедните страни в света, но победиха и изгониха съветската армия.
е скрит като:
Quote (selected)
Предупреждаваме ви, че системата за модерация регистрира този коментар като:
1. Несъответстващ на темата на конкретната статия;
2. Съдържащ вулгарни, нецензурни квалификации и/или нападки.
Ако желаете, можете да го видите тук.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2261
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2225 -: Април 18, 2022, 08:01:22 »
П.П. към сводката ми от Днес в 07:19:02, точка последна: Същото писмо беше изпратено и до гъ-жа Нинова и до господин Костадинов (гласувах за "Възраждане" от немай къде). Оттам даже отговор, че е входирано няма.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2226 -: Април 18, 2022, 08:13:33 »
Брюксел: Фалитът на Русия е въпрос на време
Урсула фон дер Лайен: С всяка седмица санкциите разяждат все по-дълбоко руската икономика
И какво печели Европа от това?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2227 -: Април 18, 2022, 10:23:14 »
П.П. към сводката ми от Днес в 07:19:02, точка последна: Същото писмо беше изпратено и до гъ-жа Нинова и до господин Костадинов (гласувах за "Възраждане" от немай къде). Оттам даже отговор, че е входирано няма.
Не знам за БСП, но "Възраждане" едва ли имат деловодство, което да дава входящи номера на писмата.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2228 -: Април 18, 2022, 10:24:14 »
И какво печели Европа от това?
Нищо, разбира се. А защо трябва самоубиецът да печели нещо?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2229 -: Април 18, 2022, 11:17:57 »
Отварям си и чета Тасс нормално
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2261
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2230 -: Април 18, 2022, 11:23:48 »
Отварям си и чета Тасс нормално
Кайленце, в България в момента нито ТАСС, нито РИА Новости изобщо не се отварят, какво да говорим за нормално четене. Там, където си, слънце, е възможно службите - за борба с организираната престъпност! :), да не се престарават чак колкото тукашната колониална администрация.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2261
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2231 -: Април 18, 2022, 11:27:57 »
Не знам за БСП, но "Възраждане" едва ли имат деловодство, което да дава входящи номера на писмата.
Не мога да си комуникирам с тях през ФБ, щото не съм фейсбучна. И бая народ не е, не съм само аз. В сайта им така и не намерих e-mail адрес за контакти. Единственият достъпен е електронният адрес на КК в парламентарния сайт. Дали там имат деловодство, в най-важната институция на парламентарна божем република, и ако нямат, що, не знам...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2232 -: Април 18, 2022, 11:28:30 »
МОСКВА, 18 апр — РИА Новости. Глава Чечни Рамзан Кадыров, комментируя заявление президента Украины Владимира Зеленского о готовности противостоять России десять лет, заявил, что для украинского лидера все закончится уже на днях.
Аудиозапись с таким комментарием руководитель республики опубликовал у себя в Telegram-канале минувшей ночью.

Товарооборот между Москвой и Индией в 2021 году вырос более чем на 60 процентов

ПАРИЖ, 18 апр — РИА Новости. Госсекретарь МИД Франции Клеман Бон не стал называть события на Украине геноцидом.
"Нет, это не совсем так. <…> Даже в ситуации, когда совершаются жестокие действия, нужно применять точные термины", — сказал дипломат в эфире Sud Radio, отвечая на вопрос, считает ли он действия России на Украине геноцидом.

В минувшую пятницу решением президента США из государственного резерва выделены участки земли совокупной площадью 145 тысяч акров (около 58 тысяч гектаров), на которых будет разрешено разведочное и добычное бурение на нефть и природный газ.
Начать нужно с того, что выдача лицензий на внушительные участки земель из федерального резерва для добычи углеводородов внутри самих Штатов вызвала нешуточный резонанс, добавив в список недовольных внутренней политикой Байдена немалое количество американцев.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2233 -: Април 18, 2022, 11:40:16 »
Като се очертаят перспективите, ще има голямо гъзовъртене. Пардон! "Политиците" стават смешни. Всъщност политици отдавна няма. Щото нали, неприлично е да наречеш надхитряването политика.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2234 -: Април 18, 2022, 20:32:20 »
Не знам за БСП, но "Възраждане" едва ли имат деловодство, което да дава входящи номера на писмата.
Не мога да си комуникирам с тях през ФБ, щото не съм фейсбучна. И бая народ не е, не съм само аз. В сайта им така и не намерих e-mail адрес за контакти.
А аз намерих: vazrazhdane@vazrazhdane.bg
След като ФБ ги отрежат, ще съжаляват, че са разчитали на американска платформа. ФБ е просто мухоловка, блесна или въдица.
Quote (selected)
Единственият достъпен е електронният адрес на КК в парламентарния сайт. Дали там имат деловодство, в най-важната институция на парламентарна божем република, и ако нямат, що, не знам...
Е, НС си има деловодство, разбира се, но там сигурно слагат писмата за "Възраждане" в "долгий ящик".

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2261
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2235 -: Април 18, 2022, 20:35:36 »
А аз намерих: vazrazhdane@vazrazhdane.bg
Благодаря. Записвам си.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2236 -: Април 19, 2022, 13:54:13 »
Това не знам вярно ли е

Австрия Налага голоба от 50 000 евро на всеки който публикува в социалните мрежи нещо в подръжка на Русия. В европа фашизъм няма както знаем и има свобода на словото... Или ако трябва да съм по-точен Налага глоба над всяка медия,сайт или провайдър който се изкаже против санкциите на ЕС. Така е в европа.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2237 -: Април 19, 2022, 14:33:55 »
публикува в социалните мрежи нещо в подръжка на Русия.
Не видях подобно в текста?! ( НЕ говоря немски! )

Има текст:
Quote (selected)
Който извърши административно нарушение и се наказва с глоба до 50 000 евро в противоречие с пряко приложимите санкции на Европейския съюз
Освен, ако "пряко приложимите санкции на Европейския съюз" се чете така?
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2238 -: Април 19, 2022, 15:13:53 »
Австрията утре, двайсетого априлия, колко глоби ша налага, ако някой мъцне? Те поне да мълчат. Като им гледах наперения момчурляк канцлер, пръва дружка на дебелия ТБЗБХ, изпитвах мерак да раздавам шутове. В първия момент се заблудих, че нашият галош е на път, макар и полека, да стане човек. После видях че и другият е същия чешит. То не бяха и дейвиди, не беше чудо. Ердоганът обаче го държеше на дистанция. Има усет, не че специално мрази българите.
« Последна редакция: Април 19, 2022, 15:58:42 от dabedabe »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2239 -: Април 19, 2022, 15:44:05 »
Направих си труда да преведа в подходящ вид за разбиране това обявление от техният Държавен вестник:

„Закона за аудио-визуалните медийни услуги“ – AMD-G BGBI. 1 №84/2001, последно променян … , се променя както следва:

1. Към §64 ал.3 се допълва следващата ал. 3а:
   ,,(ал.3а) За извършване на едно административно нарушение се налага глоба до към 50 000€, щом се
     нарушат непосредствено прилаганите Санкции от ЕС (и)
    1.   когато провайдер на аудио-визуално комуникационно обслужване или радиопрограма: препредава
        или подпомага това, улеснява или по друг някакъв начин допринася (за нарушението),

    2.   когато Организатор на радиопредавания според ПрР-Г или като Медиа служба излъчи редица
        предавания или части такива програми от чужбина или спомогне по някакъв начин за тях,

    3.   когато Видео-шаринг-платформа предостави съдържания (предавания, части от предавания или
        видеа от потребители) от чуждестранни медии или радиа или ги подпомогне по някакъв друг начин и
        допринесе или

    4.   по какъвто и друг начин умишлено допринесе Санкционните мерки да бъдат заобиколени или да не
        въздействат.“

2. Към §69 се добавя ал.14 :
   „ (14) §64 ал.3а влиза в сила с обявяването на това съобщение (в Държавен вестник).“


     Ван дер Беллен
     Неммер
« Последна редакция: Април 19, 2022, 15:49:46 от Eisblock »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2240 -: Април 19, 2022, 22:49:42 »
В Словакия искат оставката на правителството заради С-300 за Украйна

Фицо остро критикува прехвърлянето на произведените в СССР системи за противовъздушна отбрана С-300 на Украйна. Според него с това действие правителството въвлича Словакия в конфликта в Украйна.

Освен това Фицо твърди, че Словакия няма да получи адекватен заместител на този комплекс, който ще защитава въздушното ѝ пространство. Според него американските "Пейтриът" отстъпвали по ефективност на съветската система.

https://www.vesti.bg/sviat/zaradi-s-300-za-ukrajna-iskat-ostavka-na-pravitelstvo-6141846

Интересно, че вести почнаха да пускат по малко и от проруски материали, доскоро такъв вариант нямаше.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2241 -: Април 20, 2022, 16:37:36 »
https://pbs.twimg.com/media/FQybUc-WUAAjnqj?format=jpg&name=900x900

Germany's producer price inflation jumps to 30.9% in March, the highest level since 1949.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2242 -: Април 20, 2022, 18:19:59 »
Quote (selected)
Ембаргото върху руския хайвер – много шум за нищо
...
Вносът на руски хайвер в ЕС възлиза на 3,4 млн. евро, докато само Исландия – седмият по големина търговец, е продал за 38,3 млн. евро през 2021 г. Най-скъпият вид – Ossetra, не се внася от Федерацията, по информация от Petrossian – един от най-големите търговци на рибни деликатеси.
Ето защо, заключава Виктор Джак, забраната за внос на руски хайвер в ЕС е по-скоро символична, отколкото санкционираща. „За повечето европейци това звучи ефективно, показва, че нещо се прави. Защото по-лесно е да се въведе такава санкция, отколкото да се спре вносът на газ и петрол от Русия
https://www.manager.bg/biznes/embargoto-vrhu-ruskiya-hayver-mnogo-shum-za-nishcho
Типично по европски, много шум, пунт и пластика без ефективност.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2243 -: Април 20, 2022, 18:22:07 »
Тази тема аз я създадох с идеята да проследим краха на това ненормално образувание. Ся сме в средата на края. Който не го мързи, може да почне сначале...


AnonimusBG

  • Гост
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2245 -: Април 22, 2022, 18:09:11 »
ЕК допустила оплату газа в рублях при определенных условиях
https://www.mk.ru/economics/2022/04/22/ek-dopustila-oplatu-gaza-v-rublyakh-pri-opredelennykh-usloviyakh.html

Тик-так, тик-так.
Наближава 30 април, а на 1 май ще трябва да се плаща за газ.
Батковците взеха да омекват.
Чакам променливите също да измислят нещо в този дух.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2246 -: Април 23, 2022, 20:32:56 »
Quote (selected)
Финансовият министър на САЩ: Европейска забрана на руските енергийни продукти може да донесе повече вреда, отколкото полза
https://glasove.com/novini/finansoviyat-ministar-na-sasht-evropeyska-zabrana-na-ruskite-energiyni-produkti-mozhe-da-donese-poveche-vreda-otkolkoto-polza
След еуфорията как ще правят терминали за втечнен шистов газ по всички пристанища, на всички земни кълбета даже американците изтрезняха че няма как да ги напълнат ( кат на Баце стадионите за 5 000 зрители в села със стотина полуживи селяни).
Обаче гейропата не се дава или се дава на всички които я пожелаха.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2247 -: Април 23, 2022, 21:09:43 »
• В Италия забраняват температура над 19° през зимата и под 25° през лятото

Това е само първата стъпка. Втората ще отмяна на климатизацията на помещенията въобще. Съпроводено със забраната на ДВГ, а Алиталия - само с дирижабли.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2248 -: Април 23, 2022, 21:11:34 »
Оттук:
Quote (selected)
Европейские новости антироссийских санкций

🇪🇺 ЕС: граждан призвали отключать отопление, пересесть на велосипед или уменьшать скорость автомобиля, а также перейти на удаленную работу

🇬🇧 Британия: жителям предложили реже принимать душ, использовать электрические одеяла вместо отопления жилища, при этом 50 000 таких одеял раздали бесплатно малоимущим

🇩🇪 Германия: людям посоветовали реже мыться, чтобы не зависеть от российского газа, а также не использовать мыло, что бы накапливать бактерии, устраняющие грязь на теле, а также перестать или реже кушать мясо

🇫🇷 Франция: предложили ввести талоны на еду, снизить температуру в батареях домов, экономить на кондиционерах и освещении

🇮🇹 Италия: вводит ограничения на температуру: зимой она должна быть не выше 19°C, а летом — не ниже 25°C при использовании кондиционера. Нарушителей ожидают штрафы от €500 до €3000

🇳🇱 Голландия: призывает жителей страны начать экономить энергию, в частности уменьшить мощность работы системы отопления в домах, а также начать принимать душ вместо ванны

🇮🇪 Ирландия: людям предложили пересесть на велосипед или ходить пешком вместо использования автомобиля, а в случае если поездка на автомобиле неизбежна — реже тормозить ради экономии бензина, а также не возить тяжести и не включать кондиционер

🇱🇹 Литва: предложили гражданам кипятить меньше воды, понижать температуру в жилище до 16°C при использовании отопления, тише слушать музыку

🇪🇪 Эстония: посоветовали жителям стирать белье ночью и утеплять дома

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2249 -: Април 23, 2022, 21:11:56 »
Quote (selected)
Комисията по вътрешен пазар и защита на потребителите на Европейския парламент одобри предложение за приемане на USB Type-C като универсален стандарт за порта за зареждане на устройства, продавани в Европейския съюз.
...
Следващата стъпка в тази област ще бъде изготвянето и приемането на съответния закон. Предвижда се той да бъде представен на следващата пленарна сесия на Европейския парламент през май. Очаква се преходът към универсален стандарт за конектори за зареждане да отнеме известно време. Поради това законът ще влезе в сила не по-рано от 2024 година. Освен това ЕС планира да хармонизира технологиите за безжично зареждане до 2026 година.
https://glasove.com/tehnologii/evropeyskata-komisiya-odobri-usb-type-c-kato-universalen-port-za-zarezhdane

Докато се приема закона и USB Type-C ще бъде история.
То и съюза може да е история.
Даже е добре да е история.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2250 -: Април 23, 2022, 21:12:15 »
• В Италия забраняват температура над 19° през зимата и под 25° през лятото

Това е само първата стъпка. Втората ще отмяна на климатизацията на помещенията въобще. Съпроводено със забраната на ДВГ, а Алиталия - само с дирижабли.
Сине Робертов, а с понита кога? Питам, щото пиша бизнес-план, та ми трябва, нихната...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2251 -: Април 23, 2022, 21:16:24 »
Докато се приема закона и USB Type-C
Колко години вече пасито се хвали с този "универсален стандарт", каквото и да означава това словосъчетание...


Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2252 -: Април 23, 2022, 21:24:08 »
[
Докато се приема закона и USB Type-C ще бъде история.


Абе USB Type-C си е китайски според мен(в смисъл че всички китайски телефони са на USB Type-C), но щом го го искат в Европа да си го ползват.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2253 -: Април 23, 2022, 21:52:19 »
Абе USB Type-C си е китайски според мен
Лиценза се държи от USB Implementers Forum регистриран 1995 в САЩ, а основатели са Apple, Intel, Microsoft Corporation, Hewlett-Packard, NEC CORPORATION и други
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2254 -: Април 23, 2022, 22:04:10 »
Сине Робертов, а с понита кога? Питам, щото пиша бизнес-план, та ми трябва, нихната...

Съвсем не знам, г-н фелдкурат. Но ми напомня на оная история за шопа, който казал: „Я къщата че си запалим, сал на Вуте плевнико да изгори!“

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2255 -: Април 24, 2022, 00:17:57 »
Абе USB Type-C си е китайски според мен
Лиценза се държи от USB Implementers Forum регистриран 1995 в САЩ, а основатели са Apple, Intel, Microsoft Corporation, Hewlett-Packard, NEC CORPORATION и други
Ради порядъка - вероятно не лиценз, `ми патента са държали, някога. Ако е тъй, то вероятно патентът отдавна е изтекъл, никакви лицензи не са нужни, нещото свободно се използва.
Освен ако няма ...китайски патенти за някакви подобрения, тогава ....
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2256 -: Април 24, 2022, 09:20:34 »

Абе USB Type-C си е китайски според мен(в смисъл че всички китайски телефони са на USB Type-C), но щом го го искат в Европа да си го ползват.

Не, не е китайски, а съответно установен, въведен по същия начин, както и другите стандартизирани конектори, съответно за удобство.
 
В последните години често ми се налага да изграждам системи с USB комуникация и по тази причина ми се налага да следя развитието й. За това смятам да споделя малко информация по въпроса.

USB-C е стандарт за КОНЕКТОР и съответно служи конектор на различни устройства и кабели за преноса на захранване и/или данни.

Така както конекторите BNC, RCA, Socket и други конектори. Вероятно по същия начин стои и въпросът за копирайт роялтис, както при другите конектори – днес практически НИЩО! За разлика от предшествениците си USB-А и В, които имат само една посока на включване, USB-C е обръщаем, сиреч симетричен. По тази причина има два реда по 12 пина (горе и дублирани долу), за да се обезпечи обръщаемост на включването. Практически има само 12 използваеми пина, които му позволяват да пренася захранваща мощност до 100 вата (20 ампера при 5 Волта) и 10 & 20 гигабита скорост! За разлика от предшествениците си, които имаха само чифт плюс/минус за захранване и чифт +Data/–Data, USB-C конекторът има още две двойки супер спийд ДАТА.

В случая става въпрос за използването на една много малка част от възможностите на 24 пиновия USB-C конектор – САМО ДВА ПИНА (плюс и минус), които са необходими за зареждане на батерията на мобилния телефон. Обръщаемостта на конектора го прави универсален и е основната причина да бъда избран за универсален конектор за захранване на устройства с USB конектори, защото несиметричността на предшестващите често при опит за неправилно включване, довеждаше до повреда на конектора на мадър борда, а смяната му е КОМПЛИЦИРАНА и СКЪПА.

В устройства, при които се използва USB-C конектор за захранване, свързващият кабел е двойка. Такъв е кабелът на адаптерите за захранване на мобилния телефон. Кабелът за ДАТА връзка между лаптопа и мобилния телефон трябва освен двойката захранване да има и ДАТА чифт/ове. Ако използвате такъв ДАТА кабел за връзка на телефона с лаптопа бързо и лесно правите обмен на файлове между тях, много по-лесно и по-бързо вместо с Блутут комуникация и в същото време зареждате батерията на телефона! Найс, а?

The Moral Of The Story – Внимавайте какъв USB кабел имате, за да може да използвате пълните му възможности!
« Последна редакция: Април 24, 2022, 16:10:18 от AR-15 »

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2257 -: Април 24, 2022, 15:21:53 »
Ради порядъка - вероятно не лиценз, `ми патента
Виновен!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2258 -: Април 25, 2022, 18:50:49 »
Британия: пришло время укладываться спать, когда темнеет - электричество слишком дорогое!

Европа се самоубива, с надеждата Русия да умре!  :lol: :lol:

Евроатлантиците у нас са идиоти, да залагат на САЩ и НАТО!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2259 -: Април 27, 2022, 09:53:23 »
Франция подновява идеята за обща отбрана на ЕС. :m1924:

Докато в рамките на НАТО само 8 държави покриват изискванията за ежегодно отделяне на 2% от БВП за бюджетите си за отбрана. 

27.04.2022 г., „Денят започва” по БНТ1



Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2260 -: Април 28, 2022, 18:42:33 »
У Францата олио се появи, неска видех на витрината на един китайски магазин рой бутилки българско олио с цена 5 евро литъра. В Лидл цената е 3,59 евро, ама нема..
И зехтин нема, нищо нема.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2261 -: Април 28, 2022, 19:49:24 »
И зехтин нема, нищо нема.
Ич да нема! Верно светът се е напълнил с плява, биомаса!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2263 -: Април 28, 2022, 22:29:08 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2264 -: Април 29, 2022, 16:05:49 »
Inflation in the Eurozone jumps to 7.5% in April, a never seen fresh record high.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2265 -: Април 29, 2022, 16:15:32 »
Като се замисли човек малко, излиза че плащането на Газпром в рубли е един вид недоверие към ръководството му.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2266 -: Май 01, 2022, 10:50:44 »
Quote (selected)
Германия съди Италия в най-висшия съд на ООН в последния кръг от дългогодишния спор за нацистките обезщетения, стана ясно в петък от Международния съд (МС).

В молбата си Германия твърди, че Рим продължава да разрешава на жертвите на нацистките военни престъпления да подават искания за обезщетение от Берлин, въпреки че през 2012 г. Международният съд постанови, че това е незаконно.
...
Берлин заявява, че знае за поне 25 дела, свързани с престъпленията на Третия райх, които са били заведени срещу Германия в италианските национални съдилища след решението на съда от 2012 г. В резултат на някои от производствата Германия е осъдена да плати обезщетение. За да изпълнят решенията, италианските власти се опитват да конфискуват четири германски държавни имота в Рим, включително сгради, в които се помещават Германският археологически институт и Гьоте институт.
https://19min.bg/news/8/germaniia-izpravia-italiia-pred-naj-visshiia-sad-na-oon-166069.html
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2267 -: Май 03, 2022, 15:23:50 »
Икономиката като казино?!

https://www.handelsblatt.com/politik/deutschland/ukraine-krieg-zuteilen-versteigern-praemieren-wie-im-notfall-das-gas-verteilt-werden-koennte/28296740.html

Quote (selected)
Zuteilen, versteigern, prämieren? Wie im Notfall das Gas verteilt werden könnte
Wer geht leer aus, wenn kein Gas mehr aus Russland kommt? Bislang schien klar, dass das der Staat entscheidet. Doch nun diskutiert die Regierung eine Alternative.
„Preise sollten eine Rolle spielen, um Knappheiten zu verteilen“, sagte ein ranghohes Regierungsmitglied. Seit rund einem Monat wird das Verfahren nach Handelsblatt-Informationen diskutiert, heißt es aus Regierungskreisen.
Цитат на: Google Translate
Разпределяне, търг, награда? Как може да се разпредели газът при спешни случаи
Кой няма да получи нищо, ако газът вече не идва от Русия? Досега изглеждаше ясно, че държавата ще реши. Но сега правителството обсъжда алтернатива.
„Цените трябва да играят роля в разпределението на недостига“, каза висш правителствен служител. Според информация на Handelsblatt процедурата се обсъжда от около месец, според правителствени среди.
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2268 -: Май 03, 2022, 15:40:52 »
Не вярвах че е възможно да има по-голям досадник от ТБЗБХ.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4135
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2269 -: Май 03, 2022, 15:51:34 »
По-гoлям г&з от бай %уй.

Още колко ще ни смайва простака..

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2270 -: Май 03, 2022, 16:00:43 »
Друго исках да кажа.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2271 -: Май 05, 2022, 14:18:02 »
Испанските власти са задържали Анатолий Шарий

Трябвало е да избяга в Русия, а не в подчинена на САЩ страна.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2272 -: Май 07, 2022, 18:06:39 »
Quote (selected)
През 2030 г. електромобилите в Европа ще изразходват около 108 TWh ток годишно
https://www.vesti.bg/tehnologii/avtomobili/prez-2030-g.-e-kolite-v-evropa-shte-izrazhodvat-okolo-108-twh-tok-6142677

Ще, ще!
То и повече могат да изразходват ако има кой да го произведе и с какво.

Един коментар от там:

Quote (selected)
07.05.2022 11:43Guiri
Все още е безплатно зареждането при станциите под 22кв АС за повечето. Това скоро няма да отпадне понеже тавана на колко ток можеш да муфтиш е сравнително нисък. Един от близките ми супер маркети има две станции по 7кв и две по 22кв, в повечето случаи си намирам място. Включваш пазаруваш, но колко време може да стоиш все пак? В повечето случаи е от порядъкът на час до час и половина.
А днес грее едно хубаво слунце - сигурно ще произведа и над 30квч за деня, ако ги сложа в колата пак съм на далавера.

Бае ви Ганя и там е намерил какво да крадне. :crying_with_laughter-3302:
« Последна редакция: Май 07, 2022, 18:14:11 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2261
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2273 -: Май 07, 2022, 18:14:51 »
ЕКейците и ЕСейските правителства така се стараят да работят за каузата на Русия, че никакви купени медии не могат да настигнат този им устрем
 :crying_with_laughter-3302:
Нашите, понеже са кастингувани да са най-големите идиоти в ЕС, бастисаха даже каузата на "бежанците". Гледам в Гласове една стрина писнала, че българите са все по-зле настроени към гОрките укри и укреси.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2274 -: Май 07, 2022, 18:21:24 »
Quote (selected)
Последните проучвания на общественото мнение за първи път са показали, че мнозинството в Сърбия не иска присъединяване на страната към Европейския съюз. Ако сега се проведе референдум, то везните ще наклонят в полза на евроскептиците. Това се разбра от изявление пред нацията в петък вечерта на президента Александър Вучич.

Сърбия ще продължи по пътя си към членство в Европейския съюз, въпреки нежеланието на мнозинството от жителите на страната да се присъединят към ЕС, заяви сръбският президент Александър Вучич в специално обръщение към нацията в петък, предаде ТАСС.

"Ще продължим пътя си към ЕС, въпреки че той е непопулярен в Сърбия, а според последните проучвания на общественото мнение за първи път мнозинството от гражданите са против присъединяването към ЕС. Но нашата работа не е да се подчиняваме на общественото мнение, а да го чуваме. Сърбия ще бъде по-силна на европейския път", заяви Вучич и добави, че търговският оборот между Сърбия и ЕС е над 60 процента, т.е. около 30 милиарда евро.
https://glasove.com/novini/sarbite-za-parvi-pat-se-obarnaha-protiv-es-i-ne-iskat-da-vlyazat-v-nego
"Но нашата работа не е да се подчиняваме на общественото мнение, а да го чуваме"
Това не го разбирам и не искам да го разбера!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2261
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2275 -: Май 08, 2022, 16:02:32 »
Часът на истината:

Quote (selected)
Президент Германии Франк-Вальтер Штайнмайер заявил, что мечта о создании единого европейского дома потерпела крах, и ее место занял «кошмар». Об этом сообщает ТАСС.

https://m.gazeta.ru/politics/news/2022/05/08/17704070.shtml

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2276 -: Май 08, 2022, 16:10:57 »
Quote (selected)
През последните месеци се доказва, че Европа има бъдеще тогава, когато може да осигури сигурност на своите граждани. Това каза в интервю за БТА българският евродепутат от ГЕРБ/ЕНП Андрей Новаков.
Според Новаков идеята за общата европейска отбрана, както и мненията по темата, изразени от гражданите на Европейския съюз в рамките на Конференцията за бъдещето на Европа, трябва да намери обратна връзка сред политиците и да бъде обсъждана възможността за нейната реализация. 
https://www.manager.bg/es/andrey-novakov-evropa-ima-bdeshche-togava-kogato-dade-sigurnost-na-grazhdanite-si
Новата визия за ЕС.
Гладни, голи и боси с чифте пищови.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23757
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2277 -: Май 08, 2022, 16:35:51 »
Quote (selected)
Без резултат завърши срещата на посланиците на страните членки на ЕС в Брюксел, на която трябваше да се обсъди новият пакет санкции срещу Русия, който да включва поетапна забрана за вноса на руски петрол и петролни продукти до края на тази година. Предстоят нови срещи по темата, но не се уточнява кога.
https://glasove.com/politika/sreshtata-na-es-za-novi-sanktsii-sreshtu-rusiya-zavarshi-bez-rezultat
Санкциите взеха да боксуват кога се стигна до същината.
Първата част с разкулачването на олигарсите и краденето на готови пари от банковите трезори мина безпроблемно.
Сега когато трябва да се спрат истинските си потребности почват яваш, яваш с надеждата да ги отложат до края на конфликта.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2278 -: Май 08, 2022, 21:44:34 »
санкциите с две думи видео 21 секунди

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10218490840536153&id=1649107002
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #2279 -: Май 09, 2022, 14:24:03 »
ft.com - "EU should seize Russian reserves to rebuild Ukraine, top diplomat says"
https://www.ft.com/content/82b0444f-889a-4f3d-8dbc-1d04162807f3

И това го казва комисаря по външната политика на най-демократичния, най-честния, най-правовия, най-.... съюз, на който и ние сме горди членове??? Същия този съюз, който плати с пари от фонда за мир оръжията за 404!

Дали някоя голяма бяла птица може да го обясни?