Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:53:20

Автор Тема: Събитията в ЕС  (Прочетена 319378 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #120 -: Ноември 25, 2018, 16:32:52 »
Quote (selected)
Ти имаш ли представа да кажеш, като се надсмиваш над тия 1/3 - колко народ общо се занимава с усвояването на тия еврофондове,

Да съвсем точна представа...за разлика от теб :D
Колко?
По-правилно е да питам - колко хора в България се хранят и хранят и семействата си покрай еврофондовете?
1/3?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен бонго-бонго

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 62
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #121 -: Ноември 25, 2018, 16:33:10 »
Quote (selected)
Тоя модел - влогове в чужди банки, имоти в други страни и прочее са нови механизми на ограбване, толкова видими от ограбването на Русия от нейните олигарси през изминалите десетилетия.   

Дали точно от там е моделът!? Горе съм пуснала един прикачен файл (авторство ЕК)  за корупцията и нейните проявления - обърни фнимание за коя държава става дума. Бих могла да накача още 20-на такива...за други :D

Ако искаш мога да ти дам пътечка и до последния доклад на ОЛАФ от 2017 година - там какви чудеса има! Включително и за организирани престъпни мрежи за злоупотреби с огромни пари от "мигрантите" :nuts:
А дали съм казал, че оттам точно е моделът, както си разбрала или просто съм дал Русия като пример на такова ограбване?

Макар че, сега, като се замислям, съм склонен да приема, че моделът е руски по произход (90те години), а впоследствие е трансформиран да следва "добри европейски практики".

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #122 -: Ноември 25, 2018, 16:35:25 »
Пак да попитам — кой е виновен за това? Комунистите ли, които бяха стигнали нивото на комбинат (конгломерат в Западна Европа) или антикомунистите, които смъкнаха това ниво до сегашното състояние? Говоря за последните 30 години, така че не се разсейвайте с миналото.

Антикомунистите са си баш бивши комунисти с куфарчета.
Или, казвате, имаме капиталистическа класа, натрупала парите си честно и почтено след 1990, м?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #123 -: Ноември 25, 2018, 16:38:30 »
Пак да попитам — кой е виновен за това? Комунистите ли, които бяха стигнали нивото на комбинат (конгломерат в Западна Европа) или антикомунистите, които смъкнаха това ниво до сегашното състояние? Говоря за последните 30 години, така че не се разсейвайте с миналото.

Антикомунистите са си баш бивши комунисти с куфарчета.
Или, казвате, имаме капиталистическа класа, натрупала парите си честно и почтено след 1990, м?

Казвам, че ако започнем да градим капиталистическа класа, трупаща честно парите си, ще трябва да започнем от ниво фабрика. И че от противопоставянето комунизъм — антикомунизъм сме едно 60-70 години назад от конкуренцията. А имахме шанс да започнем от доста по-високо ниво. Сега вече е късно.
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #124 -: Ноември 25, 2018, 16:39:33 »
 
Quote (selected)
е руски по произход (90те години), а впоследствие е трансформиран да следва "добри европейски практики".

Тцъ! Първият доклад на тази тревожна тема от Комисията е от 91 година и то изследващ отминалия  петгодишен период за навиците на агънцата в европейската кошарка :D
Ако проявяваш интерес ще ти посъбера това, онова и ще ти го изпратя. Даже, ако знаеш германците и италианците, пък и гърците, та даже и датчаните какви мошенгии вършат - нашите гащници са некадърни и да откраднат с въображение.

Специално за Сержанта ще дам пример с Португалия (отпреди два програмни периода) с програма, финансирана от ЕСФ. Та, юнаците я пласирали на някакво новосъздадено НПО и й видели сметката за има , няма година. Е, Брюксел не се е минАЛ да даде парите и капото си е останало са сметка на португалската държава, но думата ми беше за размаха..

Кайли, ще ме извиниш, но нямам намерение да продължавам беседата с теб. Тук си водим други къде, къде по-интересни разговори с хора, където имат познания и мнения по темата
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 16:47:09 от Асол »

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #125 -: Ноември 25, 2018, 16:49:07 »
Quote (selected)
Казвам, че ако започнем да градим капиталистическа класа, трупаща честно парите си, ще трябва да започнем от ниво фабрика.
Е ти предлагаш да си караме с тая капиталистическа класа ли? То по-лесно е да изградиш нова, отколкото да сменяш навиците на старата.


Асол, ще ме извиняваш, за пореден път дупето ти лъсва голо голеничко, неприлично е някак...
На практика на мен ми задават въпрос, аз отговарям, ти, отбележи ти, а не аз, се намесваш да осмиваш, аз те питам, като така и така си се намесила, как е според теб, ти заявяваш, че с мен няма да си играеш
детска градина + на власт = солени блянове
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #126 -: Ноември 25, 2018, 16:49:48 »
Пак да попитам — кой е виновен за това? Комунистите ли, които бяха стигнали нивото на комбинат (конгломерат в Западна Европа) или антикомунистите, които смъкнаха това ниво до сегашното състояние? Говоря за последните 30 години, така че не се разсейвайте с миналото.

Антикомунистите са си баш бивши комунисти с куфарчета.
Или, казвате, имаме капиталистическа класа, натрупала парите си честно и почтено след 1990, м?

Казвам, че ако започнем да градим капиталистическа класа, трупаща честно парите си, ще трябва да започнем от ниво фабрика. И че от противопоставянето комунизъм — антикомунизъм сме едно 60-70 години назад от конкуренцията. А имахме шанс да започнем от доста по-високо ниво. Сега вече е късно.

да, съгласен съм, късно е. за което да благодарим на партията, която си назначи първите капиталисти.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #127 -: Ноември 25, 2018, 16:56:06 »
Quote (selected)
за което да благодарим на партията,

Мисля, че вече уточнихме, че партията се състои от партийни членове. Някакси най-малкото некоректно, да не кажа обидно е да стоварваш вина на толкова много хора, особено на такива, дето не се преквалифицираха за една нощ в капиталисти и/или демократе!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #128 -: Ноември 25, 2018, 17:48:16 »
Quote (selected)
да, съгласен съм, късно е. за което да благодарим на партията, която си назначи първите капиталисти.
Е, имаше и реституция, която също попречи на равния старт. Но тази класа (реститутската) е като тото-милионерите, за които казват, че повечето от тях успяват да си загубят до няколко години милионите, защото нямат мислене на капиталисти.
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 17:56:29 от Banshee »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #129 -: Ноември 25, 2018, 17:49:11 »
Quote (selected)
Казвам, че ако започнем да градим капиталистическа класа, трупаща честно парите си, ще трябва да започнем от ниво фабрика.
Е ти предлагаш да си караме с тая капиталистическа класа ли? То по-лесно е да изградиш нова, отколкото да сменяш навиците на старата.

Къде виждаш предложение? Моето е констатация.
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #130 -: Ноември 25, 2018, 17:52:05 »
Е значи чакам да видя какво ще предложиш ти да се прави.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #131 -: Ноември 25, 2018, 17:55:55 »
Е значи чакам да видя какво ще предложиш ти да се прави.

А защо аз да предлагам?! Не е ли нахално от твоя страна да чакаш на мен?

Да отговарят тези, които доведоха държавата до това положение.
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #132 -: Ноември 25, 2018, 17:59:16 »
Quote (selected)
да, съгласен съм, късно е. за което да благодарим на партията, която си назначи първите капиталисти.
Е, имаше и реституция, която също попречи на равния старт. Но тази класа (реститутската) е като тото-милионерите, за които казват, че повечето от тях успяват да си загубят до няколко години милионите, защото нямат мислене на капиталисти.

а мутри и групировки имаше ли? :)

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #133 -: Ноември 25, 2018, 18:01:33 »
Още си ги има. :) Еволюирали вече, съвсем по "Кръстника".

Неактивен бонго-бонго

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 62
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #134 -: Ноември 25, 2018, 18:33:50 »

Явно не можете да излезете от схемата комунизъм — антикомунизъм и да махнете капаците от очите си. Говоря ви за антикомунизма сега, а не за преди 70-80 години.

А аналогията е съвсем точна — ако тогава в стабилизацията на капитализма сме били стигнали най-много до ниво фабрика, сега ако решим да го стабилизираме пак, ще започнем от същото ниво — фабрика. И сме едни 60-70 години назад от останалите държави от нашата черга. Пак да попитам — кой е виновен за това? Комунистите ли, които бяха стигнали нивото на комбинат (конгломерат в Западна Европа) или антикомунистите, които смъкнаха това ниво до сегашното състояние? Говоря за последните 30 години, така че не се разсейвайте с миналото.

Комунизмът в смисъл управлението на БКП доведе България до икономически крах. Този крах беше признат от самата БКП през 1989 и 1990 г. Крахът беше породен от икономическите трудности на СИВ , начело със СССР , вкл. задлъжнялостта към западните страни. За България основната причина беше натрупващия се хроничен дефицит по валутната сметка, който за последните пет години (1985-1989 вкл) е средно в съотношение 1.5:1, безкрайно бавното и неефективно преустройство на икономиката. Последното се илюстрира от две изказвания на Живков в рамките на по-малко една година по време на преустройството. Пред американски сенатори той твърди (приблизителен цитат по памет) "При нас социализмът е в правителството и в Политбюро. На нас ни плащат да говорим за социализъм. Но надолу , в икономиката е капитализъм,пълна самостоятелност на компаниите." Другото е на вътрешноправителствено заседание, пред което се оплаква, че ръководителите на предприятията лъжели правителството и под всякакъв предлог се опитвали да изцедят някой друг валутен лев от Мин. съвет за внос по второ направление.  :D
 До голяма степен това също така е свързано и със структурата на българската икономика, която през цялото си съществуване поддържа вътрешни дефицити на стоки клас а и клас б , които българските комбинати не могат за задоволят. Така основната част от външните заеми на държавата са търговски по своята същност, за т.нар. "стоки по второ направление". Българският износ не може да компенсира това поради различни причини. В "Единен план за социално-икономическото развитие на НРБ 1985" се отбелязва, "че поради ниското качество през 85 г. страната е принудена да изнася продукция , чиято възвращаемост е под 50%. Това изисква значителни дотации, изтощава икономиката , създава напрежение в прозиводството" .  Същата година всичките 9900 дискети, изнесени във Англия са рекламирани и върнати. На английския пазар електрокарите, с които се гордеехме толкова, се продват с до 15% занижени цени, мотокарите - до 20%, металорежещи машини - до 20%, пак до 20% и хранителни продукти и напитки, като най-яркият пример е нашата друга гордост - българските вина, които трайно заемат ниската ценова ниша. А само като се сетя как едни другари се хвалеха с "пробива" на вина на английския пазар.
Въпросът с качеството и ефективността е непрекъснато поставян на конференции, партийни пленуми и конгреси. И към този тип търговски отношения се добавя сривът на съветския пазар и на СИВ, към които е насочен 3/4 от българския износ. Е, как да оцелеят прословутите комбинати? Впрочем заслуга на Живков е, че предвижда този срив още през 1986 г., когато поставя въпроса за "преосноване на СИВ", за по-голяма координация по образец на ЕИО. Но напразно
Искам да напомня , че България пропуска възможностите за предоговаряне и преструктуриране на външния дълг 1988-9 г. покрай плана "Брейди". Това говори много за финансовата компетентност на тогавашния елит. Това е резултат от непрозрачното поемане на външен дълг, нежеланието на българското ръководство външните кредитори да знаят общия външен на страната и страх, че подобни преговори биха довели до признание на плачевното състояние на страната, което да стане достояние на населението. Когато в началото на 1990 всички питаха "кой открадна валутния резерв", това беше защото малцина и у нас знаеха действителното състояние на нещата. А той се е стопил именно в резултат на финансовата политика през предходните 5 години, а не че някой го е изнесъл с куфарчета. Впрочем начинът, по който България спря да обслужва външния си дълг , също говори за компетентността на тогавашните управляващи, конкретно на лицето Луканов. Правителството го направи без предварителни консултации с външните кредитори, в разрез със стогодишна натрупана практика на българската държава, с което в един миг срина репутацията на страната като надежден партньор.
При условие, че комунистическият елит, който имаше най-добър достъп до образование , информация и контакти се провали толкова шумно, много ми е любопитно кой беше подготвен адекватно да ръководи страната в настъпилата
криза? И до днес, под лозунга "25 години капитализъм" населението в тая страна е масово финансово и икономически невежо. Само да напомня каква беше и все още е нагласата по прословутия план "Ран Ът", за който - напълно неадекватно - винят провала на българския "преход". Чета ги с интерес плачовете на Иван Ангелов по "върховата 1988 г." и за плачевното състояние на страната, ама хей тоя човек беше икономически съветник от високо ниво в продължение на сума ти години, член на сума ти комисии и органи.
Ми нека проследим биографиите на ръководителите на страната - от всички уж партии - колко от тях са родени, образовани и възпитани в условията на социализЪма, от какви семейства произхождат. Ами на онези от икономическата върхуша? Част от тях за една нощ се преквалифицираха в "антикомунисти", другите пък се преименуваха на "социалисти" - "модерни". "домократични", "с човешко лице", "алтернативни" и прочее, а трета част се "деполитизираха". Ама как става тая работа - човек формиран десетилетия като "априлско поколение на Партията" изведнъж хвърля десетилетен ментален багаж и нагласи и получава свише образование и компетентност да гради "национално отговорен капитализъм", че и съчетан с прословутата протестантска етика в комплект. И няма значение за кого говорим - за Андрей Луканов ли, за Илия Павлов ли, за Баневци, Бенчевци, Прокоипевци и прочее сволочи.
Та какво общо имал комунизмът ..... 

Неактивен бонго-бонго

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 62
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #135 -: Ноември 25, 2018, 18:38:00 »
Quote (selected)
е руски по произход (90те години), а впоследствие е трансформиран да следва "добри европейски практики".

Тцъ! Първият доклад на тази тревожна тема от Комисията е от 91 година и то изследващ отминалия  петгодишен период за навиците на агънцата в европейската кошарка :D
Ако проявяваш интерес ще ти посъбера това, онова и ще ти го изпратя. Даже, ако знаеш германците и италианците, пък и гърците, та даже и датчаните какви мошенгии вършат - нашите гащници са некадърни и да откраднат с въображение.

Специално за Сержанта ще дам пример с Португалия (отпреди два програмни периода) с програма, финансирана от ЕСФ. Та, юнаците я пласирали на някакво новосъздадено НПО и й видели сметката за има , няма година. Е, Брюксел не се е минАЛ да даде парите и капото си е останало са сметка на португалската държава, но думата ми беше за размаха..

Кайли, ще ме извиниш, но нямам намерение да продължавам беседата с теб. Тук си водим други къде, къде по-интересни разговори с хора, където имат познания и мнения по темата

Остава да ме убедиш, че през 1991 г. българските "износители" са изучили добрите европейски практики , особено през Комисията, че да ти повярвам  :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23464
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #136 -: Ноември 25, 2018, 18:46:36 »
Quote (selected)
Та какво общо имал комунизмът .....

Та да питам и аз.
Кога и като как живяхте в комунизъм, че имате преки впечатления?
Все си мисля,че и в социализъм не сте живели, а в негови "научни" и най вече експериментални разновидности, развит, зрял.... базиран на роднинското начало.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен бонго-бонго

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 62
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #137 -: Ноември 25, 2018, 19:05:34 »
Quote (selected)
Та какво общо имал комунизмът .....

Та да питам и аз.
Кога и като как живяхте в комунизъм, че имате преки впечатления?
Все си мисля,че и в социализъм не сте живели, а в негови "научни" и най вече експериментални разновидности, развит, зрял.... базиран на роднинското начало.

Хубаво цитираш последното изречение . Ама да беше започнал с първото:
Комунизмът в смисъл управлението на БКП доведе България до икономически крах. :smokin:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #138 -: Ноември 25, 2018, 19:08:16 »
Quote (selected)
Комунизмът в смисъл управлението на БКП доведе България до икономически крах. Този крах беше признат от самата БКП през 1989 и 1990 г. Крахът беше породен от икономическите трудности на СИВ , начело със СССР , вкл. задлъжнялостта към западните страни.

бонгич
Не ви ли омръзна да пишете тези чаршафи пълни с лъжи и инсинуации!
Колко е била задлъжняла България "към западни страни"?
Едни грубо 8 милиарда долара. Това бруто.
Нето е наполовина. Защото имаме вземания от Ирак, Либия ..... та до СССР.
 
Колко е задлъжняла сега? А?
Ама брутния, не публичния дълг. Това е коректното сравнение.
Пет пъти повече? Десет?
 
Или сравни лихвените проценти. Ами тогава лихвения процент е много близък до германските.
До западно германсите.
Сега как е? пет пъти по-висок или как?
 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23464
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #139 -: Ноември 25, 2018, 19:16:27 »
бонго-бонго
Раят е в основата на повечето религии, но това което правят е малко по-различно в следствие на "телозите-тълкуватели" на божието слово.
Толкова "малко", че да загубят пътя и последователите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #140 -: Ноември 25, 2018, 19:21:43 »
Quote (selected)
Комунизмът в смисъл управлението на БКП
аха, значи бачи като ти написа, че в дискусиите тук фашизъм и националсоциализъм се приравняват, ти изплющя два купа чаршафи, а сега сам си дефинираш смисъл за комунизъм.

хич не е двоен стандарт това, ама хич, неее

Неактивен бонго-бонго

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 62
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #141 -: Ноември 25, 2018, 19:34:36 »
Quote (selected)
Комунизмът в смисъл управлението на БКП доведе България до икономически крах. Този крах беше признат от самата БКП през 1989 и 1990 г. Крахът беше породен от икономическите трудности на СИВ , начело със СССР , вкл. задлъжнялостта към западните страни.

бонгич
Не ви ли омръзна да пишете тези чаршафи пълни с лъжи и инсинуации!
Колко е била задлъжняла България "към западни страни"?
Едни грубо 8 милиарда долара. Това бруто.
Нето е наполовина. Защото имаме вземания от Ирак, Либия ..... та до СССР.
 
Колко е задлъжняла сега? А?
Ама брутния, не публичния дълг. Това е коректното сравнение.
Пет пъти повече? Десет?
 
Или сравни лихвените проценти. Ами тогава лихвения процент е много близък до германските.
До западно германсите.
Сега как е? пет пъти по-висок или как?




« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 19:44:32 от бонго-бонго »

Неактивен бонго-бонго

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 62
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #142 -: Ноември 25, 2018, 19:45:17 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #143 -: Ноември 25, 2018, 20:41:37 »

Явно не можете да излезете от схемата комунизъм — антикомунизъм и да махнете капаците от очите си. Говоря ви за антикомунизма сега, а не за преди 70-80 години.

А аналогията е съвсем точна — ако тогава в стабилизацията на капитализма сме били стигнали най-много до ниво фабрика, сега ако решим да го стабилизираме пак, ще започнем от същото ниво — фабрика. И сме едни 60-70 години назад от останалите държави от нашата черга. Пак да попитам — кой е виновен за това? Комунистите ли, които бяха стигнали нивото на комбинат (конгломерат в Западна Европа) или антикомунистите, които смъкнаха това ниво до сегашното състояние? Говоря за последните 30 години, така че не се разсейвайте с миналото.

Комунизмът в смисъл управлението на БКП доведе България до икономически крах. Този крах беше признат от самата БКП през 1989 и 1990 г. Крахът беше породен от икономическите трудности на СИВ , начело със СССР , вкл. задлъжнялостта към западните страни. За България основната причина беше натрупващия се хроничен дефицит по валутната сметка, който за последните пет години (1985-1989 вкл) е средно в съотношение 1.5:1, безкрайно бавното и неефективно преустройство на икономиката. Последното се илюстрира от две изказвания на Живков в рамките на по-малко една година по време на преустройството. Пред американски сенатори той твърди (приблизителен цитат по памет) "При нас социализмът е в правителството и в Политбюро. На нас ни плащат да говорим за социализъм. Но надолу , в икономиката е капитализъм,пълна самостоятелност на компаниите." Другото е на вътрешноправителствено заседание, пред което се оплаква, че ръководителите на предприятията лъжели правителството и под всякакъв предлог се опитвали да изцедят някой друг валутен лев от Мин. съвет за внос по второ направление.  :D

 До голяма степен това също така е свързано и със структурата на българската икономика, която през цялото си съществуване поддържа вътрешни дефицити на стоки клас а и клас б , които българските комбинати не могат за задоволят. Така основната част от външните заеми на държавата са търговски по своята същност, за т.нар. "стоки по второ направление". Българският износ не може да компенсира това поради различни причини. В "Единен план за социално-икономическото развитие на НРБ 1985" се отбелязва, "че поради ниското качество през 85 г. страната е принудена да изнася продукция , чиято възвращаемост е под 50%. Това изисква значителни дотации, изтощава икономиката , създава напрежение в прозиводството" .  Същата година всичките 9900 дискети, изнесени във Англия са рекламирани и върнати. На английския пазар електрокарите, с които се гордеехме толкова, се продват с до 15% занижени цени, мотокарите - до 20%, металорежещи машини - до 20%, пак до 20% и хранителни продукти и напитки, като най-яркият пример е нашата друга гордост - българските вина, които трайно заемат ниската ценова ниша. А само като се сетя как едни другари се хвалеха с "пробива" на вина на английския пазар.
Въпросът с качеството и ефективността е непрекъснато поставян на конференции, партийни пленуми и конгреси. И към този тип търговски отношения се добавя сривът на съветския пазар и на СИВ, към които е насочен 3/4 от българския износ. Е, как да оцелеят прословутите комбинати? Впрочем заслуга на Живков е, че предвижда този срив още през 1986 г., когато поставя въпроса за "преосноване на СИВ", за по-голяма координация по образец на ЕИО. Но напразно

Искам да напомня , че България пропуска възможностите за предоговаряне и преструктуриране на външния дълг 1988-9 г. покрай плана "Брейди". Това говори много за финансовата компетентност на тогавашния елит. Това е резултат от непрозрачното поемане на външен дълг, нежеланието на българското ръководство външните кредитори да знаят общия външен на страната и страх, че подобни преговори биха довели до признание на плачевното състояние на страната, което да стане достояние на населението. Когато в началото на 1990 всички питаха "кой открадна валутния резерв", това беше защото малцина и у нас знаеха действителното състояние на нещата. А той се е стопил именно в резултат на финансовата политика през предходните 5 години, а не че някой го е изнесъл с куфарчета. Впрочем начинът, по който България спря да обслужва външния си дълг , също говори за компетентността на тогавашните управляващи, конкретно на лицето Луканов. Правителството го направи без предварителни консултации с външните кредитори, в разрез със стогодишна натрупана практика на българската държава, с което в един миг срина репутацията на страната като надежден партньор.

При условие, че комунистическият елит, който имаше най-добър достъп до образование , информация и контакти се провали толкова шумно, много ми е любопитно кой беше подготвен адекватно да ръководи страната в настъпилата
криза? И до днес, под лозунга "25 години капитализъм" населението в тая страна е масово финансово и икономически невежо. Само да напомня каква беше и все още е нагласата по прословутия план "Ран Ът", за който - напълно неадекватно - винят провала на българския "преход". Чета ги с интерес плачовете на Иван Ангелов по "върховата 1988 г." и за плачевното състояние на страната, ама хей тоя човек беше икономически съветник от високо ниво в продължение на сума ти години, член на сума ти комисии и органи.

Ми нека проследим биографиите на ръководителите на страната - от всички уж партии - колко от тях са родени, образовани и възпитани в условията на социализЪма, от какви семейства произхождат. Ами на онези от икономическата върхуша? Част от тях за една нощ се преквалифицираха в "антикомунисти", другите пък се преименуваха на "социалисти" - "модерни". "домократични", "с човешко лице", "алтернативни" и прочее, а трета част се "деполитизираха". Ама как става тая работа - човек формиран десетилетия като "априлско поколение на Партията" изведнъж хвърля десетилетен ментален багаж и нагласи и получава свише образование и компетентност да гради "национално отговорен капитализъм", че и съчетан с прословутата протестантска етика в комплект. И няма значение за кого говорим - за Андрей Луканов ли, за Илия Павлов ли, за Баневци, Бенчевци, Прокоипевци и прочее сволочи.

Та какво общо имал комунизмът .....

И това какво доказва според вас? Според мен доказва тезата ми, че не може да излезете от оста комунизъм — антикомунизъм. И такива като вас носят не по-малка вина за случилото се през последните 30 години.
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #144 -: Ноември 25, 2018, 20:55:31 »
И това какво доказва според вас? Според мен доказва тезата ми, че не може да излезете от оста комунизъм — антикомунизъм. И такива като вас носят не по-малка вина за случилото се през последните 30 години.

чакай малце, нали вината за последните 30 години беше, че така са решили в брюксел/вашингтон и че сме изтеглили късата клечка, въпреки че сме ужасно трудолюбив и интелигентен народ.

оста комунизъм-антикомунизъм е чудна за губене на време, докато керванът си върви. и местната публика вече близо 30 години кълве чудно и си хаби енергията със събития от 1923 до 1989...

междувременно антикомунистичните унгарци вършат ли прагматично бизнес с русия? или чехите, които имат историческата памет за пражката пролет?
ми вършат, разбира се. щото лафовете са си лафове, ама икономиката е важна.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #145 -: Ноември 25, 2018, 21:13:19 »
И това какво доказва според вас? Според мен доказва тезата ми, че не може да излезете от оста комунизъм — антикомунизъм. И такива като вас носят не по-малка вина за случилото се през последните 30 години.

чакай малце, нали вината за последните 30 години беше, че така са решили в брюксел/вашингтон и че сме изтеглили късата клечка, въпреки че сме ужасно трудолюбив и интелигентен народ.

Това не е моя теза.

Макар, че нито на Брюксел, нито на САЩ им трябваха силни икономики от бившия соцлагер. Достатъчно грижи си имаха през 90-те с азиатските тигри от югоизточна Азия.

Quote (selected)
оста комунизъм-антикомунизъм е чудна за губене на време, докато керванът си върви. и местната публика вече близо 30 години кълве чудно и си хаби енергията със събития от 1923 до 1989...

Нали и аз това казвам —  че докато антикомунизма е основен лайтмотив на всички партии без БСП, прогрес няма да има.

Quote (selected)
междувременно антикомунистичните унгарци вършат ли прагматично бизнес с русия? или чехите, които имат историческата памет за пражката пролет?

ми вършат, разбира се. щото лафовете са си лафове, ама икономиката е важна.

Ами не го казвай на мен, кажи го на Иван Костов и останалите бивши привърженици на СДС, както и на останалата паплач, която непрекъснато се взира във времето от преди 1989 и заради която в момента сме в положението от 39-та година.
the lamers club honourable member …

Неактивен бонго-бонго

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 62
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #146 -: Ноември 25, 2018, 22:01:41 »
И това какво доказва според вас? Според мен доказва тезата ми, че не може да излезете от оста комунизъм — антикомунизъм. И такива като вас носят не по-малка вина за случилото се през последните 30 години.

чакай малце, нали вината за последните 30 години беше, че така са решили в брюксел/вашингтон и че сме изтеглили късата клечка, въпреки че сме ужасно трудолюбив и интелигентен народ.

оста комунизъм-антикомунизъм е чудна за губене на време, докато керванът си върви. и местната публика вече близо 30 години кълве чудно и си хаби енергията със събития от 1923 до 1989...

междувременно антикомунистичните унгарци вършат ли прагматично бизнес с русия? или чехите, които имат историческата памет за пражката пролет?
ми вършат, разбира се. щото лафовете са си лафове, ама икономиката е важна.

Така е. Но въпросът е именно в прагматичността. Защото - поне според мен - подходът към "големите руски проекти" е твърде подобен на онзи към "еврофондовете".

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #147 -: Ноември 25, 2018, 22:54:11 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 14:17:05 от Captain Buddy »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #148 -: Ноември 25, 2018, 23:00:36 »
Не мога да отмина с мълчания чаршафите с груба манипулация, пропаганда, цитиране на непълни или/и ирелевантни данни на откровения антикомунист и неофашист бонго-бонго.
Не отминавай с мълчание данните на бонго-бонго, които считаш за  "груба манипулация, пропаганда", но се опитай да не лепиш  еникети!
Не ти ли е възможно да обориш твърденията му без да го наричаш неофашист?!?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #149 -: Ноември 25, 2018, 23:12:10 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 14:16:45 от Captain Buddy »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #150 -: Ноември 25, 2018, 23:24:12 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 14:15:56 от Captain Buddy »

Неактивен бонго-бонго

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 62
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #151 -: Ноември 27, 2018, 01:11:41 »
Не мога да отмина с мълчания чаршафите с груба манипулация, пропаганда, цитиране на непълни или/и ирелевантни данни на … бонго-бонго.

Често е дискутиран т. н. фалит на България от разни мики-маус икономисти като Христо Христов, Красен Станчев, а тук от бонго-бонго to name but a few.

Каква е истината?

През 1989 година в резултат на предателството на ръководителя на КПСС Горбачов се стигна до провал на социалистическата система в Източна Европа. Псевдо учени като бонго-бонго твърдят (форума на Сега), че кризата на  "Комунизма в смисъл управлението на БКП" е системна, а не структурна и следователно непреодолима. Китай е надлежно доказателство за тази груба пропагандна лъжа.
....

… Очевидно тук не е за него, иначе рискува да отнесе много заслужени псувни!

Какво ми даваш за пример Китай? Ти "технократе", наясно ли от кога съществува социализъм със китайска специфика? Наясно ли си от кога Китай членува с международните финансови институции - Световна банка, МВФ, ГАТТ и прочее. Наясно ли си откога са "специалните икономически зони" (нещо, което дебелото Кимче прави сега в Корея)? Когато това беше факт, в България се чудеха какво е това "Брейди книжа"!
Въпросите със "стопанската сметка" т.е. икономическата самостоятелност на  предприятията се обсъждаха близо 12 години, та влязоха накрая с "Новия икономически механизъм".
Китай започна реформите по-рано, насърчи външните инвестиции, разполагаше с необятен пазар и източник на работна ръка и пак отне едно цяло поколение, за да направи икономическия скок и това да бъде почувствано от населението. Китайският модел беше опитан в съседна Югославия , преди нещо подобно - плахо, непоследователно , "снишавайки се" беше опитано в последните години на соца.
И кое е точно "социалистическото" на Китай сега, че не мога да се сетя?

Ма Горбачов бил виновен, ма Луканов бил виновен. Ми те от Марс ли паднаха тези хора? Не бяха ли избрани от техните комунистически партии? Не бяха ли одобрявани по пленуми и конгреси със ставане на краха и дълги овации?
И как щяха да задържат Живков и Горбачов соца - с хилядите гедерейци, бягащи през Чехословакия и Унгария в Австрия и оттам в ГФР? Както Ярузелски държа Полша, може би?

И кое е "невярно" - че България няколко пъти бе в технически фалит и ако не беха финансовите инжекции, съчетани с опрощаване на дългове, беше пътник? Я ми обясни, "технократе", що за икономика може да разчита на реекспорт на суровини? Спадът 1989 и 1991 г на какво се дължеше - на реституция? на приватизация? на антикомунизъм? на див капитализъм?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #152 -: Ноември 27, 2018, 02:58:53 »
На завземането на властта в СССР от предатели.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #153 -: Ноември 27, 2018, 06:40:06 »
Quote (selected)
И кое е точно "социалистическото" на Китай сега, че не мога да се сетя?
Ами там управлява ККП бре бонгич  :nuts:
И по лошото има планова икономика.
 
Какъв ужас. Толку рипахте по площадите, тва "Пазаря - регулатор..." и проч па се оказА, че китайската планова икономика отнася пазарните кат локомотив цинкова кофа.

Неактивен бонго-бонго

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 62
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #154 -: Ноември 27, 2018, 11:25:29 »
Quote (selected)
И кое е точно "социалистическото" на Китай сега, че не мога да се сетя?
Ами там управлява ККП бре бонгич  :nuts:
И по лошото има планова икономика.
 
Какъв ужас. Толку рипахте по площадите, тва "Пазаря - регулатор..." и проч па се оказА, че китайската планова икономика отнася пазарните кат локомотив цинкова кофа.

Така ли - а аз наивно си мислех, че режимът на собствеността , особено върху средствата за производство, е определящ за социалистическия тип, както и премахването на експлоатацията от човек на човека.
Но, разбира се, щом управляващата партия има "комунистическа" или поне комунистическа в името, значи несъмнено държавата e социалистическа.
Впрочем от 1978 Китай говори за "социалистическа пазарна икономика". То българският "Нов икономически механизъм" говореше за такава. Та мисля си, дали не иде реч за държавен капитализъм, нежели за "социализъм".

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #155 -: Ноември 27, 2018, 13:20:13 »
Quote (selected)
...режимът на собствеността , особено върху средствата за производство, е определящ...
- Определението важи за всяка една система.

При соца, бюрокрацията бе де-факто "собственик", а сривът дойде заради некомпетентност на "мозъка" - партийните велможи. Липсата на наследственост в притежанието на средствата за производство, доведе до "промяната" и "приватизациите" - появиха се "частните собственици". А пълната липса на контрол от към плебса спрямо държавното управление и самите средства за производство, води до изчерпване на системата. С което една смяна към по-строги рамки: диктатура, революция, война, е неизбежна. Виждаме го отново и  отново, пренесено вече върху друго (уж) владеене на средствата за производство (доколкото те са оставени да ги има в някакъв лимитиран обем).
« Последна редакция: Ноември 27, 2018, 23:06:10 от Eisblock »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Италианският бюджетен спор и демокрацията
« Отговор #156 -: Ноември 28, 2018, 19:27:31 »
Спорът за италианския бюджет за 2019 г. се затяга. Европейската комисия призова за промени в проекта в рамките на „Европейския семестър" - шестмесечния преглед на фискалната политика в еврозоната. Проектът на Рим предвижда нов дълг в размер на до 2,4% от БВП, старото правителство в Рим обеща на Брюксел дълг за едва 0,8% от икономиката.

„Популистите искат да утроят дълга", бият тъпана много медии. Те обаче пренебрегват факта, че 2,4% от БВП са все още под прага от 3%, позволен от Договора от Маастрихт. Освен това често се забравя, че в Рим имаше промяна в управлението и че проектобюджетът отразява новите приоритети на новото правителство.

И точно тук е проблемът, пише кореспондентът в Брюксел на френския ежедневник Libération. Защото Лигата движението „Пет звезди“ са демократично легитимирани - без значение какво може да кажете срещу тях. Това не можа да се каже обаче за Европейската комисия. Тя не е избрана и не отговаря пред никого, пише Жан Куатремер за френския вестник.

Той говори за „шока на двете легитимности - пряко избраното правителство в Рим и единствено непряко демократично легитимираната комисия в Брюксел. Всъщност тук може да се стигне до конфликт. Ако Европейската комисия инициира процедура по прекомерен дефицит срещу Италия, както се планира, това ще бъде счетено от правителството в Рим като атака срещу демокрацията.
https://www.investor.bg/evropa/334/a/italianskiiat-biudjeten-spor-i-demokraciiata-272649/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Италианският бюджетен спор и демокрацията
« Отговор #157 -: Ноември 28, 2018, 21:48:25 »
Той говори за „шока на двете легитимности - пряко избраното правителство в Рим и единствено непряко демократично легитимираната комисия в Брюксел. Всъщност тук може да се стигне до конфликт. Ако Европейската комисия инициира процедура по прекомерен дефицит срещу Италия, както се планира, това ще бъде счетено от правителството в Рим като атака срещу демокрацията.
Зависи от разбирането за "демокрация". Настоящите управляващи в Италия практически откровено искат да харчат парите на другите за да трупат популярност. Италия е член на еврозоната и по подразбиране е приела определени правила, и за държавен дълг и за дефицит на бюджета. Еврокомисията, поне в този случай, само следи за спазване на правилата, приети и с участието на Италия. А втора Гърция няма как да стане, всичко ще се срути. Демокрацията в този случай може да се нарича само италианска лира.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Италианският бюджетен спор и демокрацията
« Отговор #158 -: Ноември 28, 2018, 22:11:07 »
Италия е член на еврозоната и по подразбиране е приела определени правила, и за държавен дълг и за дефицит на бюджета. Еврокомисията, поне в този случай, само следи за спазване на правилата, приети и с участието на Италия. А втора Гърция няма как да стане, всичко ще се срути. Демокрацията в този случай може да се нарича само италианска лира.
ъхъ
И е вътре в определените рамки. Какъв им е проблемът на ЕК?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Италианският бюджетен спор и демокрацията
« Отговор #159 -: Ноември 28, 2018, 22:13:52 »
Италия е член на еврозоната и по подразбиране е приела определени правила, и за държавен дълг и за дефицит на бюджета. Еврокомисията, поне в този случай, само следи за спазване на правилата, приети и с участието на Италия. А втора Гърция няма как да стане, всичко ще се срути. Демокрацията в този случай може да се нарича само италианска лира.
ъхъ
И е вътре в определените рамки. Какъв им е проблемът на ЕК?

Анатомичен най-вероятно :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #160 -: Ноември 28, 2018, 22:14:54 »
Quote (selected)
Настоящите управляващи в Италия практически откровено искат да харчат парите на другите за да трупат популярност.
глупости, дошли са на власт с програма и си я спазват.
Quote (selected)
Италия е член на еврозоната и по подразбиране е приела определени правила, и за държавен дълг и за дефицит на бюджета.
да, дефицит от не повече от 3% - те го спазват.
Quote (selected)
Еврокомисията, поне в този случай, само следи за спазване на правилата, приети и с участието на Италия.
в случая еврокомисията действа като рекетьор - заплашва, че ще открие процедура заради вече натрупания дълг, който е 130% от бвп, без да даде отговор къде е бляла досега и защо реши точно това правителство да заплашва. ситуацията е гнусна като нашата с шенген - нарушение на правилата в бюджета няма, но се измислят простотии. или иначе казано, еврокомисията си плюе на суратя и управлява не съгласно приетите правила, а съгласно некви други.
Quote (selected)
А втора Гърция няма как да стане, всичко ще се срути. Демокрацията в този случай може да се нарича само италианска лира.
нови глупости. ти наясно ли си, че никой няма идея как се излиза от еврозоната?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #161 -: Ноември 28, 2018, 22:31:45 »
Quote (selected)
в случая еврокомисията действа като рекетьор - заплашва, че ще открие процедура заради вече натрупания дълг, който е 130% от бвп, без да даде отговор къде е бляла досега и защо реши точно това правителство да заплашва.
Май не е точно така. Колко е държавния дълг на Италия е известно, а има и някаква програма как поне формално и на хартия да се излезе от това положение. Новото правителство не иска да намалява (всъщност все още да увеличава, но по-бавно) дълга, а предлага да се увеличава с по-голяма скорост. Когато има обща валута като еврото, това няма как да не става за сметка на останалите ползватели на тази валута. Системата може да работи, ако примерно една страна не спазва правилата, а останалите някак се придържат към тях. Това обаче приключи с гръцката история, втора няма как да има.
От еврото се излиза лесно, желаещи да излизат обаче няма. Едва ли ще има сериозни възражения от Еврокомисия и прочие за дефицит измерван с лирети или драхми. По спомени, даже при най-въодушевените ОХИта, желаещите за драхми бяха около едноцифрените проценти, за желаещите лирети не знам, но подозирам пак подобен дял.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #162 -: Ноември 28, 2018, 22:46:56 »
Quote (selected)
Май не е точно така.
напротив, точно така е. провери откога италия има дълг над 60% от бвп. и се запитай защо досега еврокомисията си е траела. всъщност ако вземеш да провериш еврозоната ще се уплашиш.

и изведнъж еврокомисията се сепва и забелязва, че имало правило, ти да видиш :too_happy-1067:

защо за франция, португалия, германия /те свалиха дълга тази година/, белгия, австрия и прочие такава процедура няма? а?

рекет до дупка. от измислени чиновници, неизбирани на преки избори.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #163 -: Ноември 29, 2018, 00:29:17 »
Quote (selected)
И е вътре в определените рамки. Какъв им е проблемът на ЕК?
- Проблемът им е, че са отмъстителни.

Вътрешният министър Маттео Салвини изнесе една унищожителна реч в ЕС-Парламента неотдавна... Той критикува бонзите там, налагащи идиотски неща на държавите, докато пред катастрофата с емигрантското нахлуване и самият "Миграционен пакт", желан от ЕС-комисарите и хората зад тях, бездействат, даже с все сили налагат. Опитаха се да го спрат да говори, но той продължи и направо ги нарече нищоправци.

В същност конфликтът е между антимигрантската насоченост на Италия в момента и про-мигранското нахлуване в Европа на сили в съюза - Франция и Германия, режима на Меркел. Днес е имало пак много силна декларация на Италия, че няма да подписва.

Така, че тези действия на  ЕС са за въдворяване на гробищно спокойствие в Джурайсик парка.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #164 -: Декември 04, 2018, 13:56:38 »
Ся, значи, някакъв евро-атлантически ужас лъха от умерения Медияпуул… Какъв е тоз ГенСек на ЕК не знам, ма някаква сериозна издънка ще да е, но евродепутатите нямало да се съобразят...

https://www.mediapool.bg/ombudsmanat-na-es-potvardi-che-izborat-na-generalniya-sekretar-na-ek-e-nezakonen-news287073.html

Да се сравни с фейлетона в Немска ВЪлна на бивша фашистка Германия във флагмана на евро-атлантизъма СЕГА

ЕС е на върха на своята популярност
https://www.segabg.com/forum-topic/es-e-na-vurha-na-svoyata-populyarnost

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #165 -: Декември 04, 2018, 16:39:26 »
Фюрерчетата в Брюксел скоро ще почнат да местят по картата несъществуващи армии.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Италия е единствената страна в Европа, където броят на хората на възраст 80 години е по-голям от броя на новородените.
Страната има и рекорден дял на така наречените NEETs - млади хора, които "са извън образователната система, нямат трудовата заетост или не се обучават". Миналата година процентът им в Италия беше 29,5% спрямо средния за ЕС от 17,2%.

Междувременно броят на италианците, които са се преместили в чужбина, се е утроил между 2007 и 2016 г. от 36 000 на 115 000 души, според данните, публикувани миналата година от Италианския национален статистически институт (Истат). Всичко това става на фона на предупреждения за изтичане на мозъци. Цифрата 115 000 цифри включват почти 25 000 завършили университет.

През септември 2017 г. бизнес лобито Конфиндустрия (Конфедерация на италианските индустриалци, която е една от най-големите организации на работодателите в Италия), пресметна, че масовото напускане на страната на хора от по-младите поколения ще орязва икономическия растеж с 1 процентен пункт годишно. "Това е истинско извънредно положение", каза главният икономист Лука Паолаци по това време.

През май Истат заяви, че Италия е на второ място в света с най-голям брой стари хора след Япония с близо 1,7 пенсионери на всеки млад човек. Съотношението ще се увеличи до 2,65 през следващите 20 години.
Това е показателно за нарастващия "демографски дълг" на страната, тъй като бъдещите поколения ще бъдат обременени с увеличаващи се пенсии, здравни и социални разходи, свързани с "междупоколенчески дисбаланс", който се очаква да се изостри допълнително.
https://www.investor.bg/evropa/334/a/zabravete-deficita-italiia-triabva-da-se-trevoji-za-demografskata-si-katastrofa-273047/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #167 -: Декември 05, 2018, 00:53:17 »
И вместо за някоя италианска Сталинка, която да иска да им "оправя" демографията с внос на полумаймуни, те гласуват за т.н. "популисти". "Мъка и тормоз" (по Душко Майоров)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #168 -: Декември 05, 2018, 23:11:27 »
Нормално е след всеки пик да има спад. Тоя демографски срив също като климатичните промени - зомбира всички.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #169 -: Декември 05, 2018, 23:25:37 »
Тоя демографски срив също като климатичните промени ...

И климактеричните ...  :bouncy-1054:

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #170 -: Декември 07, 2018, 18:22:43 »
Не видях тема Германия, затуй го ръгам в ЕС!

Меркел посочила заместничка - като обикновено се изразява РобПрес - с лош акцент за лошите държави/партии и с приповдигнат акцент за добрите държави/партии.

Както се вижда една вещи** фюрерина се замества с друга вещи фюрерина*…

------
Анегрет Крамп-Каренбауер е "новата Меркел" на християндемократите (обновена)
https://www.dnevnik.bg/evropa/2018/12/07/3358530_kandidatite_za_posta_na_merkel_otivat_na_balotaj/?ref=home_mainStory

--------
заб.* - говорещите немски да ме поправят, ако фюрерин(а) не е ж.р. на фюрер.
-----
заб.** - туй е по политическа линия - да не стане някое недоразумение!
« Последна редакция: Декември 07, 2018, 21:33:52 от Ганий »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23464
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #171 -: Декември 07, 2018, 18:35:02 »
Ганий сега като ги гледам тия двечките разбирам колко съм бил заблуден навремето.
Падах си по доста по германките на Слънчев бряг, сега вече разбирам колко са глупави младите. :scared-1350:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #172 -: Декември 07, 2018, 18:41:19 »
Ганий сега като ги гледам тия двечките разбирам колко съм бил заблуден навремето.
Падах си по доста по германките на Слънчев бряг, сега вече разбирам колко са глупави младите. :scared-1350:
Е, тогаз бяхме млади и гледахме младите германки (и др.), а не опитните
В края на краищата не сме макронопоследователи!

Възрастта не прощава на другите...  :ive_got_it-1379:


« Последна редакция: Декември 07, 2018, 18:50:58 от Ганий »

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #173 -: Декември 07, 2018, 22:43:42 »

Anti-globalist yellow vests movement ‘conquers’ Europe and spreads to fifth country

The yellow vests movement has spread to its fifth country, Sweden. Starting in France on 17 November, protests of the anti-globalist movement have been seen in Belgium, the Netherlands and Germany.

цък
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #174 -: Декември 07, 2018, 22:54:29 »
Не видях тема Германия, затуй го ръгам в ЕС!

Ей, ама верно не мога да ви разбера — като няма тема за Германия, защо не я направиш? Не е забранено все още :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #175 -: Декември 07, 2018, 22:56:15 »

Anti-globalist yellow vests movement ‘conquers’ Europe and spreads to fifth country

The yellow vests movement has spread to its fifth country, Sweden. Starting in France on 17 November, protests of the anti-globalist movement have been seen in Belgium, the Netherlands and Germany.

цък

Я, цветна пролет (или зима, ако предпочитате) в стара Европа?! Не може да бъде.
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #176 -: Декември 07, 2018, 23:12:28 »
И в България имало, разбрах току що...
А що не направи нова тема - ми хора различни, и аз по правило не обичам да отварям тема за всяко нещо, а предпочитам да има обобщаващи теми и вътре да пъхам разни неща.
Има хора, нокът да си счупят, тема ще отворят да се ожалват.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Жиле жон
« Отговор #177 -: Декември 07, 2018, 23:24:58 »
Иначе звучи готино - Жиле жон.
 :t2002:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #178 -: Декември 07, 2018, 23:39:11 »
Много интересно, че не ми излезе никаква новина на български, че има и в България...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Тираджия: Да влезем в Елисейския дворец
« Отговор #179 -: Декември 07, 2018, 23:40:04 »
Същевременно днес прокуратурата на Париж обяви, че е започнала разследване срещу Ерик Друе, един от инициаторите на "жълтите жилетки", съобщи в. "Фигаро".

Разследването е заради думите на Друе, който по професия е тираджия, че е "готов да нахлуе в Елисейския дворец". Той написа още във Фейсбук, че протестите в събота в Париж трябва да са финалният момент на движението на "жълтите жилетки". "В събота ще бъде Елисейският дворец. Трябва наистина в събота да поемем към Елисейския дворец."

В предаване на телевизия Бе Еф Ем Друе повтори своя призив. "Нека хората да отидат там, защото това е символът на това управление", каза той, имайки предвид Елисейския дворец. След което допълни: "Е добре, нека да влезем вътре. Хората искат да отидат там, за да бъдат изслушани".

След тези призиви на Друе прокуратурата на Париж е започнала разследване за подстрекаване към извършването на престъпление и е подала сигнал в полицейската префектура.
https://www.mediapool.bg/koordinator-na-zhaltite-zhiletki-gi-prizova-da-ne-se-sabirat-utre-v-parizh-news287229.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."