Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 17:20:02

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 304305 пъти)

0 Потребители и 18 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Тва в края на войната, га вече немците берат душа.
Но "бомбата" го кара да се откаже.

Бомбата е доста след приключване на военните действия в Европа, за Босфора, близо година от как огъня е минал тъдява.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Слафчу е в най-кофти позиция, щото е  втора парлментарна сила и няма как да си играйка на балансьор -   или ще прави правителство, или ще го откаже. И в двата случая ще загуби, макар и по различни причини.

Асол ,така си мислим ние , но не знаем какво мислят те. Мандатът за правителство е горещ картоф, да не кажа горящ въглен за всички освен за ГЕРБ. Така ,че представи си ,че го пробутат на БСП и се съгласят да направят коалиция и ли поне да подкрепят такова правителство в началото. Ма били казали : С БСП- отнюдь  с ДПС-тоже... ще гопреглътне електоратът, пък и той неговият електорат е по чужбините. Тройната коалиция едно време да не би да беше по убава, изтърпяхме я ,че и отатъч биля!!!Хр. Иванов и Мая са гладни за власт ,щото са били край казана и знаят...

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Основния фактор е че сме буржоазна демокпация. Далите пари за изборите си искат печалбата от инвестицията, а не да дават пак за нови.
Така че са възмажни секзи иширети и кокалиции.
Са пак има и подводни камъни. При рехавата кокалиция начело требе е нещо като коалиционен съвет.
Слафчу ясно, ма другите.
от дабългарите Ристю, но възниква въпроса ДСБейците колку време че го изтърпът преди да му забият кинжала в бъбрека.
Там и некъф "зеленяк" има......
При Мутри вън е още по трудно. Аде Дончева и Манолова ще сгризат тоа, адвоктчето ми после.
Нъл че се фанат за косите коя да  е начело.
 
Единствения дето може да формира нещо като относително стабилно провителство е Радев. Ама първо защо да го прави и второ днеска си каза в праф текст, че няма до се меси. ДА си носят кръста.
« Последна редакция: Април 19, 2021, 20:02:43 от 66 »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
С една дума  се забърка такъв гювеч, че и Господ не знае какво ще се случи!Ся има да ръфат Бойко  болен ли е, бременен ли е , тарикат ли е , играч ли е ,крадец ли е, жадан за власт ли е!!! Или е просто българин!!! Абе феерични дни ни чакат!!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Сигурно сте прочели,  публикуваната преди обед в сайта 24часа.bg статия на Валери Найденов .Давам линк ,не защото съм изцяло съгласен , даже  за някои разсъждения съм некомпетентен  ,но изразеното мнение ,че предсрочни избори ще се отразят пагубно на сегашната конструкция,аз вече споделих и смятам ,че така ще стане. Инак превратаджийските му прогнози са си негови и  аз не намирам опити и  експертиза(както е модерно да се казва в  парламентарния дебат) за такова начинание.
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/9726381?fbclid=IwAR2IU8s6lvERKND_xBwzICuTprW_798SgVGmejOatMqR6aKQLLpoDfIE-AI
« Последна редакция: Април 21, 2021, 15:44:54 от Kerpeden »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Експертите ще има много да претакат как и защо, но аз вече писах.
Международната ситуация е такава, че нашият колективен управленски състав не знае кого да сложи за премиер.
За това ще печелят време, и ще протакат.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил

Асол ,така си мислим ние , но не знаем какво мислят те. Мандатът за правителство е горещ картоф, да не кажа горящ въглен за всички освен за ГЕРБ. Така ,че представи си ,че го пробутат на БСП и се съгласят да направят коалиция и ли поне да подкрепят такова правителство в началото.
Днес ИТН изрично предупредиха, че партията която вземе третия мандат и се опита да направи правителство, автоматично ще се брои за коалиционен партньор на ГЕРБ.
 :ouch-2147:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Мисля ,че в новия парламент( то не , че старият беше нещо друго) няма ни един политик , само карагьозчии, недоонодени булки,мошеници на дребно, далавераджии , мислещи се за голямата работа , простаци  и  марсилски перачки, ама мъжки...даже данчо ментата спрямо тях мяза на лорд!!! Да го затварят и да си ходят!!! Да се покажат следващите!!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Мисля ,че в новия парламент( то не , че старият беше нещо друго) няма ни един политик , само карагьозчии, недоонодени булки,мошеници на дребно, далавераджии , мислещи се за голямата работа , простаци  и  марсилски перачки, ама мъжки...даже данчо ментата спрямо тях мяза на лорд!!! Да го затварят и да си ходят!!! Да се покажат следващите!!

Ми, като никой от тех не е завършил ENA, така ше е ...   :t1816:


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Щяло да има повторение на изборите?
Сега  времето да стъкмите една партийка.
Кеф ви НС, кеф ви Парламент.   :cool-1084:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Щяло да има повторение на изборите?
Сега  времето да стъкмите една партийка.
Кеф ви НС, кеф ви Парламент.   :cool-1084:
То , аслъ, ексик им и още една нова партийка!!!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
То , аслъ, ексик им и още една нова партийка!!!
Тази вечер разчиствах стара флашка. И си намерих купчинка писания, спастрени от форума на "Сега" от 2011. Обсъждане на знамето на Керпеден за президент кампанията, избирателната бюлетина на точки, Старшия като ковчежник, значението на цацата и бирата за сполуката на кампанията. Е, поревах си, ама малко, повечето са ми светли спомени. Какво са десетина години... "Иных уж нет, а те далече"
Но пък има и още народ наоколо. Ей ги Здравчето, Симпли, Гарибалдиеца, Пешо, Професора, Манрико, Айса, онци, Дозирис, Леко, 66, Нор, Енгелс, Принца, някой да съм пропущила?  :0005:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Но пък има и още народ наоколо. Ей ги Здравчето, Симпли, Гарибалдиеца, Пешо, Професора, Манрико, Айса, онци, Дозирис, Леко, 66, Нор, Енгелс, Принца ...
Някой да съм пропущила?

Абе, за пропущане не знам, но е малце избирателно – некои тук могат да са разсърдят ...
А и доколкото ми е известно, Нор1 не е бил в Стария форум – той да си каже

Впрочем, това тук ми заприлича на една статия от "Наблюдател" оттатък, дето ф момента се чудя къде точно да я постна. :think:

« Последна редакция: Април 22, 2021, 11:16:08 от Джиджи »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
'ми дай я тук, все ще се преп*ка някак си... :t0301:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Цитат на: Джиджи
доколкото ми е известно, Нор1 не е бил в Стария форум

Бил съм много малко. Само като Nor1.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Тъжното е, че Сега са блокирали изцяло архива.
Не може да се влезе и в старият форум.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Ето ти стария форум. Там се влиза
http://old.segabg.com/forums.php

Влизаш си със стария ник и парола... после ... "инкогнито" и четеш всичко

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ето ти стария форум. Там се влиза
http://old.segabg.com/forums.php

Влизаш си със стария ник и парола... после ... "инкогнито" и четеш всичко
Скайкода , Скайкода-а-а , за там и е жал , ама нема начин...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
А аз Скайкода не го знам.
2012г. си купих лаптоп.
Преди това се просветлявах от хартиени носители.
Та. Открих интернета, и почти веднага попаднах на писаница на Д.Иванов.
Започнах да следя писаниците му в Сега, и се включих във форума, за да участвам, в коментарите под неговите писаници. До последно останах негов фен.
Полека лека започнах да коментирам и новините.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Като чета Димитри Иванов май е докарал най-много хора във форума на СЕГА.
Покрай него се закачих и аз. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Бил съм много малко. Само като Nor1.

Сори, НорЧо, явно си бил доста незначителен, та затуй нИ съм тЪ забелязала ...  :crying_with_laughter-3302:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Сори, НорЧо, явно си бил доста незначителен, та затуй нИ съм тЪ забелязала ...  :crying_with_laughter-3302:


"Значителната"!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Влизаш си със стария ник и парола... после ... "инкогнито" и четеш всичко

Добре, де. Мен ме пусна с ник и парола. Кво значи това? Май имах голем бан.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
"Значителната"!
Той, НорЧо, си знай!!!
Ама ти, отдавна вече – нье ...


Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Когата аз влязох във форумите ,то беше през далечната 2002...май, но беше във Мониторския форум , който беше страхотен по всички показатели , като започнеш от блестящи постинги на прекрасни хора и свършиш с гнусни инсинуации и интриги на подли гадинки.  за съжаление успях само да присъствам  на края му и бях свидетел на голямото преселение  в  създадения тогава от Лъчо( мисля ,че той беше ,божкеее взех да забравям) Скайфорум на вестник СЕГА. Всъщност там се престраших да  започна да пиша , дотогава само четях и като сега помня първия си постинг  когато изриганах  както аз си мога срещу  чичофичовото Нели, нещо от рода: " Кога стана калайджия , кога ти почерня задника ?" , добри хора като  Митничаръ и  Старшината( Митьо , мир на душата ти ,брате!) ми опънаха дизгините и ме посъветваха да карам по- кротко ...и така тръгна работата. Сетне  го ударихме на слободия и май Кака(Вечен покой и на тебе ,Како!) реши да раздели форума... и се роди т.н. Скъцоде за бунтари и птеродактили, където нямаше модерация и модерираният форум На СЕГА. И в двата форума имаше и още има блестящи клавиатури, е  имаше и гадни , но туй си беше  и е забавление. Сетне Скъцодето умре и се роди в главата най-вече на г- Фелдкурата и още некои и други идеята за настоящият форум , която беше перфектно осъществана както всички се убеждавате! Пописвам във форума на СЕГА , ама мнооого рядко! Те , така вкратце...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

Твърдата и принципна позиция към Македония се отплаща



 https://tribune.bg/bg/mneniq/tvardata-i-printsipna-pozitsiya-kam-makedoniya-se-otplashta/?fbclid=IwAR0hMoi-Q-f5NE0V7dMsjfPcePM0A8nvn-hpM_5vdPpf6kDdxrbSyNRxu6Q
А дали е така... кой да ни каже?

AnonimusBG

  • Гост
Като чета    май е докарал най-много хора във форума на СЕГА.
Покрай него се закачих и аз. :t0328:

Може и така да се каже.
Иначе СЕГА го четях още 1998 г.
Тогава чрез dial-up.
Май беше един от първите БГ вестници в мрежата.
След това минах на Стандарт и покрай Димитри Иванов пак открих СЕГА и след време(вече не помня кога) се регистрирах.
Влязох във форума но не мога да разбера кога съм се регистрирал.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Като чета Димитри Иванов май е докарал най-много хора във форума на СЕГА.

Стига сте го превъзнасяли Жимо! С неговите католически пансиони за благородни девици, гувернантки, леля в Брюксел и дедо кюмюрджия. Целото му житие е взаимствано от художествената литература. И изобщо не е бил репресиран, а се ползваше с пълното доверие на народната власт. Аз не знам некой друг по онова време да е обиколил света колкото той.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Стига сте го превъзнасяли Жимо!

Никой не говори за репресии.
Някой хора имат дар свише, сладкодумството не се учи, актьор, писател, художник, композитор не можеш да станеш с курс, ПУЦ или Академия.
Той си го има тоя дар и аз си го уважавам.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Той си го има тоя дар и аз си го уважавам.

Хубаво, ама всички тея сълзи, сополи, "майсторе" и късане на ризи по него бяха фалшиви като историята му и историите му.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не са му фалшиви историите, това видял, това почувствал, това писал.
Същата работа като Захари Стоянов.
Джимо не е историк да задава безусловни "истини".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Като чета Димитри Иванов май е докарал най-много хора във форума на СЕГА.

Стига сте го превъзнасяли Жимо! С неговите католически пансиони за благородни девици, гувернантки, леля в Брюксел и дедо кюмюрджия. Целото му житие е взаимствано от художествената литература. И изобщо не е бил репресиран, а се ползваше с пълното доверие на народната власт. Аз не знам некой друг по онова време да е обиколил света колкото той.
Голямо провинение има Д. Иванов с неговите твърдения, че нямало смисъл да се гласува. Груба грешка. С авторитета си подриваш идеята, че суверена изобщо може да вземе съдбата си в ръце.
Не ми е интересно какъв и дали е бил агент (той дори се шегува с това), не ми е интересно дали е бил добър преводач (имаше и по-добри). Това беше в миналото. В последните години рекламираше негласуването.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
не ми е интересно дали е бил добър преводач

Той беше привилегирован преводач. Добър, но с тея редактори тогава нямаше слаби преводи. Не че искам да омаловажа качествата му, но неговият нарцисизъм на мен ми иде в повечко.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Голямо провинение има Д. Иванов с неговите твърдения, че нямало смисъл да се гласува. Груба грешка. С авторитета си подриваш идеята, че суверена изобщо може да вземе съдбата си в ръце.

Буч, ти на коя планета живееш?
В Америка нали гласувахте.
И?
Цял свят се смя, и само този, който не го мързеше, не писа за явните и груби фалшификации в най великата демокрация.
Сложиха си Байдън, и това е.
И ви казаха „Гласовете си ги заврете знаете къде.„
Да, ама имаш избори, нали.
Ако нямаше избори, нямаше да има смяна на президнта.
Значи, ти с твоето явяване на изборите, узаконяваш тяхното решение кого да сложат за президент или минред.
Не трябва да се сменят лицата, а системата.

AnonimusBG

  • Гост
Всеки решава сам за себе си.
За мен е доста свястен и интересен автор.
Дано има сили още да пише.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил


Буч, ти на коя планета живееш?
В Америка нали гласувахте.
И?
Цял свят се смя, и само този, който не го мързеше, не писа за явните и груби фалшификации в най великата демокрация.

Не трябва да се сменят лицата, а системата.
Вече обясних, че мнозинството си го искаше бидона. 4 милиона има в повече гласове за него. Никакви фалшифкации не могат да направят 4 милиона в повече. Хората са станали левичари. В САЩ, а и не само. Станали са иждивенци. Искат си техните $1200, $2000... Незаработени долари. А и не може да бъде и друго. Безработицата е голяма, особено с ковида. Това че изчезва средната класа (каквото и да значи това) също спомага. Това е обективен процес, като бедните стават повече, а богаташите малцина, така се получава. Левичарите стават повече.

Системата се сменя с революция и/или война. Не го виждам тук печеливш ход. Революцията 1917 година видяхте (с продълженията) до къде доведе.

Има и друго. В писанката от в. Труд, който Анонимуса цитира, се казва, че Тръмп бил силен президент. Гласувах за него, с ясното съзнание, че не беше силен и убедителен президент. Ако беше силен, нямаше да позволи ЦРУ и ФБР да го бойкотират. Щеше да се опита с върховния съд да спре (раздели) монопола на неконтролируемите социални мрежи. Консерваторите там бяха и са повече. Във Върховният съд. Не можа да дилва с републиканците (имаха мнозинство в сената) за подкрепа. Нарцисизмът му изигра лоша шега. Беше си "редно" да загуби. Истерията с ковида помогна.
« Последна редакция: Април 23, 2021, 22:16:32 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Бъч
Защо така?
Нали бяхте ваксинирани от 1917 г.
Кой ви го натресе това чудо и защо го допуснахте?
Имам чувството че някой промива нечии мозъци, но промитите не си го признават защото не разбират че са промити.
Лошо.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Ако беше силен, нямаше да позволи ЦРУ и ФБР да го бойкотират. Щеше да се опита с върховния съд да спре (раздели) монопола на неконтролируемите социални мрежи. Консерваторите там бяха и са повече.

Ето това. Консерваторите там бяха и са по вече.
Тръмп не го победиха демократите.
Дори Байдън беше изненадан от развитието на нещата.
Консерваторите му сложиха прът в колелата.
Групата на Буш, Ръмсфелд, Гейц, Чейни. Т.н. немска група в Републиканската партия, които и през цялото време му играха контра, а Тръмп назначаваше техни хора, по тяхна репоръка, и после ги уволняваше. Примерите са много, като се почне от Джон Болтън, и завършим с ген.Мили.
Неоконите и сега управляват САЩ чрез Байдън, който прави каквото му нареди гуруто им - Кисинджър.
С такава вътрешна опозиция беше неприемливо за Тръмп втори мандат. Първият го профука да им играе по свирката, и много малко неща свои успя да прокара.
След като цялата съдебна система се оказа в ръцете на дълбоката държава, оставаше да задейства армията, на което и разчитаха левите революционни сили.
Затова Тръмп редпочете да отстъпи, и да прочисти Републиканската партия от неоконската бушовска групировка.
Байдън все повече се дъни във както във вътрешната, така и във външната политика, и свалянето му е въпрос на месеци. Тогава Тръмп щ се завърне.
Казват, че  този опит за преврат Белорусия, където следите водят директно до Вашингтон, и който Путин така обидено и възмутено раздуха вчера, може да доведе до импийчмент на Байден.
Топката във всеки случай е подадена. Да видим.
Чакаме завръщането на Тръмп, щото „завръщането на мумията„ нещо ни нагарча.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Никакво завръщане на Тръмп не може да има. * Ще бъде на следващите президентски избори на 78. Още от сега републиканците трябва да мислят за млад (относително), енергичен президент - до 55 годишен.
Срещу природата не се рита. Женичката му е запазена, но Тръмп след 4 години ще залита.
Тов, Дън Сяо Пин беше на повече като удържа Китай да не се срине както СССР, но той не беше шеф на партията, а беше председател на влиятелната военна комисия.

*Надявам се да сме живи и пак да си пишем тук след 4 години. Запомнете горното!
« Последна редакция: Април 23, 2021, 22:44:06 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Мисля че си прав, но проблемът май е дали републиканците ще намерят 55-годишен "Тръмп"?
Едва ли.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
О, има, има и по млади.
Круз, Де Сантис.
Особено Де Сантис спрягат за кандидат след четири години.
Но никой няма време да чака четири години.
Тръмп се завръща на 4 юли.
Щото...
Представяте ли си!
Байдън е президент само три месеца, и светът вече трещи по шевовете
« Последна редакция: Април 23, 2021, 22:52:26 от Алиса .. »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Интригата сега е, че бидона се опитва да увеличи броя на съдийте във Върховния съд, че да вкара левичари там. Консерваторите сега са с трима повече. Съмнително е да мине в сената, тъй като за това са необходими 60 гласа, а сега са поравно демократи и републиканци.
« Последна редакция: Април 23, 2021, 23:15:48 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
На левичарите са им настъпили пиджамата.
Арестували Коми ни казват
https://realrawnews.com/2021/04/military-arrests-james-comey/

Тръмп предлага на Коми снизходителност да свидетелства срещу Обама
https://realrawnews.com/2021/04/trump-offers-comey-leniency-to-testify-against-obama/
 :bigok:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Като разбутахте завръщането на Тръмп.  Ай това получих онзиден. Не мога да коментирам достоверност и от кога е.
https://www.bitchute.com/video/U5C9O7eegUOT/?fbclid=IwAR3bVGVLB-ms7R1UGsOssvdNpuy_YPORMJEs9z_dLaT_-ZOmUOyFkDc_1no
и това
https://www.youtube.com/watch?v=s7PRc4Vks_E

https://www.simonparkes.org/post/royal-bank-of-canada?fbclid=IwAR3JA4C9xsu6jsW7dDDEVrAiqBcJa0ngHHMVp9B9mJlGhyQsosZZjOlH3is
 И последно  някой знае ли защо избяга Байдън от видеоконференцията и повече никой нищо не е чул за него , аз го гледах от репортажа на ОРТ.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Всички са се побъркали!!! Или може би-не!?!?Туй ли е новато , туй ли е рестартът!?! Нещо не стоплям ,може би защото не ми харесва...

https://vz.ru/world/2021/4/23/1096202.html

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Не. Това не е точно РестартЪТ,
а старичкият проект за Източна Европа, с демократичен избор на развитие  :smokin:, - Полша на три морета, известен още като Триморие, зад който стоят неоконите в САЩ и  техните слугински организации, партии и партийни лидери в ЕС..
Източна Европа да се отдели, и обособи от останалият ЕС, с паричната поддръжка на същият, разбира се, и да превъплати агресивната антируска политика на Ржечь Посполита, и по късните мераци на Тевтонският орден, лежащи в идеологическата настилка на Третият райх.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
 И ся ко!?! (Помните  ли имаше един такъв ник , он же и Ебису Одайба от Япония) Начи Слафчу щял дя върне мандата ! Е ,сега ядоха папаюгата , щото са много хитри. Ся ,че участват в нек`ва игра е прозрачно и е  нормално. Мно го ги наплашиха тея американци с техните изборни мушики! Във всички случаи в новият парламент ще има поне един от днешните по-малко и един от старите в повече. моята погназа е ,че Мая Манолова  и Татяна Дончева ще танцуват май само един сезон , както и ония отровните. Слави няма да е първа сила, БСП-то дано да успее да е трета , демек шансовете за поредното  Бойково правителство хич не са нищожни, няма да е никаква изненада пак ,да са първи ,но останалите мнооого трябва да помислят дали да се коалират с ГЕРБ,инак  ако пак отидат на избори вече съвсем ще  паднат в кошчето!!Възраженията им имат резон, що да са излагат като нищо не могат да направят и всички съюзни ци ще ги изоставят , ако малко оплескат играта!!!Всички останали участници в днешния парламент ги мразят и то не е тайна за никого. Някога  в стария форум се изцепих ,че сме като в Щвейцария, демек ВСЕ ЕДНО Е КОЙ ЩЕ НИ УПРАВЛЯВА ,ПРИ НАС ПРОМЕНИ НЯМА!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Тия приказки са за "А сега накъде ?".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
 
Идат години, кон боб ша руча и магаре на сватба за кръстник ша канят!!!
Нема лабаво!
 
« Последна редакция: Април 27, 2021, 10:21:05 от Kerpeden »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
А ако не се съгласим?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Нима някой ви пита ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Нима някой ви пита ?

Изпреварил си ме!  :0007:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Няма такиви...   искам не искам!!! Га ядяхти кифтета - мъльчахте,нали! То аслъ и с пълна уста е неприлично да се говори поначало! Ще речете : Ма , ний  ни сми яли кифтета!  От` ни сти яли... ми да сти яли , ве ,ко... или вий пасти ,баклави  и толумбички с боза и малеби сте набивали.  Колко бехме тогава ...една талига хора , една партия майка, текезесето ,метесето,фабриката ,мавзолея, Альоша,Балдуиновата кула, Слънчев бряг и Златни пясъци. Имаше за всички...е, не достигаше понякога ... в смисъл ,че исках две тулумбички,пък ми даваха вафла , ма то не може винаги ,нали така...  Ми Нова година като дойде ,ми Девети , Първи май...ми то банани ,мандарини ,портокали... фраш! Три дена ги миришехме ,след това три дена  ги близвахме и накрая ги ядяхме като омекнат! Е ,свобода на словото си нямахме... така казват,музика си имахме ... туй,Гюргя Пинджурова , Йовчо Караиванов , Борис Машалов ( Мир и покой на душите им ,свестни хора и артисти, ма така ми дойде сега),демек наред си беше работата... сетне избухна демокрацията ,плъзахме по света и когато китайците разбраха ,че са ядяли гарнитурата, ние открихме демократичното управление, Великото народно събрание,коктейлите и СВОБОДАТА!!! Една от първите прояви на Венци Коня беше да се сбие с некой си на трибуната ...кеф!!!Човекът парламент  Гиньо Ганев , бай Йосиф, Петър Берон, Гошо Тъпото и шведската маса, е и  Желю Желев , Стефан Савов и жени, да ,бе много жени , ма не като сегашните... една Свободка имаше от Русе...малий, огън!!!Доган , Костов ,Царот...един от друг по- шарени.
"За бога братя ,не купувайте!" Една искаше да бие шамари на Стефан Савов.Не мога да спра спомени ,спомени... не ,не съм бунадисал...е,поне окончателно , но като слушам това ,което се вихри из държавата като дебат за ново правителство ,за чалга , за тикви , за кой кого излъгал и  въобще същата  боза както в предишните парламенти след 1989г. Едните искат , ма не могат ,други нито могат , нито искат , трети си траят и всички мечтаят за шведската маса , от  тия  дето може да не се става като дойдат шведите... напротив  българската шведска маса е огромна и се разтяга накъдето си иска, и досега паднал под масата не е намиран. Пълзят ,хапят , драскат ,ближат , целуват, галят ,но... да са там отгоре, при келепиря. Не , бе , не  ,не са всички лоши ,има и добри сред тях , то гюбре без бисери няма.Ние малко се разгевезихме... мъж искам -  сега го искам.Този  чалгар що не искал да прави правителство... ми на кого да се опре? На Мая , на Христо , на Боко ,на Корнелия или на Доган... ама те щели да му помагатл Вие луди ли сте,бре!Ми нека тогава  Корнелия да си направи правителство на малцинството като е толкоз отворена и другите да я подкрепят... като сестра Каквабеше  от "Параграф 22" , дето Нейтли я подкрепяше по време на визитация...ако се сещате. Та накрая искам да кажа, че не е да не сме били в такава ситуация ,ми като дойдат  предсрочните избори хубай да се мисли, макар ,че туй е абсолютно непроизводителен процес
« Последна редакция: Април 27, 2021, 22:39:50 от Kerpeden »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Сред народа няма такова озверяване каквото има сред политиците ни!
Стефан Цанев , днес Първи май 2021, Страстната  събота, по БТV

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Много погрешна теза.
Политиците са част от този озверял народ, може да са най-освирепелите представители, но по нищо не се различават от масата.
« Последна редакция: Май 01, 2021, 10:47:13 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Сред народа няма такова озверяване каквото има сред политиците ни!

Ами, няма! Политиците ни да не са извънземни? Те са представителна извадка на нещото, наречено "народ"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3577
    • Профил
Quote (selected)
Стефан Цанев , днес Първи май 2021, Страстната  събота, по БТV
Човек, като го заврат в телевизора, става важен за другите и за себе си. И като важен смята, че трябва да каже нещо впечатляващо. Има ли какво да каже или не, вярно ли е изобщо каквото казва – това са все неща на втори план. Важното е, че в телевизора не се мълчи, трябва да приказва – и той го прави. Това е всичко.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3577
    • Профил
Quote (selected)
Три дена ги миришехме ,след това три дена  ги близвахме и накрая ги ядяхме като омекнат!
Сигурно сте имали култ към банана. У нас не ги душехме и ближехме, а ги ядяхме, докато ги има (след което не ги ядяхме).

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
До деветдестте години навсякъде по света ядяха банани и мандарини дкември-януари.
И на запад, и на изток, защото мандарините и бананите зреят в този период на годината.
Хладилните камери ги изобретиха по късно.
Сега и на запад, и на изток, банани се продават целогодишно, но западняците много се веселят с този писък из нашите вилаети- „Ядяхме банани и мандарини САМО по Нова година„
„И ние„- отговарят те.