Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:30:47

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 293783 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: "В кръчмето на Керпи" (за ползата от кебапчетата)
« Отговор #2820 -: Януари 21, 2022, 10:56:24 »
Courtesy дедо Керпеден, от друго място

Quote (selected)
21 януари 2017 г.  ·

КЕБАПЧЕТАТА... МАЙ НЕ ЗНАЕМ ВСИЧКО ЗА ТЯХ!

  Две американски фондации, работещи отдавна  в областта на борбата против затлъстяването на американското население  възложили на група учени ,лекари , диетолози  и др. поредното изследване на нетипични за САЩ европейски храни.В групата на изследваните храни попаднали  по някаква причина  ... българските кебапчета. В  съобщението  не се казва как е станало това , но резултатите са твъде интересни.
Основното, което е направило впечатление, това са истинските природни продукти в този вид храна. Никакви заместители! Най -добрият вариант е да се приготвят у дома. Истинското предизвикателство е печенето им на скара, като температурата на тръбната скара не трябва да е по- ниска от  260-250 градуса Целзий.Пекат се по три минути на страна и се сервират веднага.

Изследвайки химическия и хранителен състав на готовите кебапчета открили ,че балансираното съдъжание на белтъчини и мастни  киселини спомага за тяхното пълно „изгаряне в организма”.  Един  от участвуващите лекари диетолози – д-р. Стивън Ренкок от Пенсилвания е  разработил    диета за отслабване с използуването на кебапчета. Изследванията са правени с участието на  четирима докторанти  от Технологичен факултет на Университета по хранителни технологии в гр. Пловдив. Участниците в експеримента установили , че ако един месец се редуват три дни консумиране на кебапчета, без друга храна и три дни друга храна  участниците в опитната група са установили, че са намалили теглото си средно с 5-7кг. за месеца.
Тази процедура засега се препоръчва да се прави през три месеца , но не повече в рамките на една година.Единствената препоръка е  за дните когато се консумират само  кебапчета да се приемат много течности , негазирани, например всички видове трапезни мин.води, поне по чаша червено вино на хранене от средния ценови клас или хубаво домашно вино. Както е известно червеното вино е отличен антиоксидант.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Намерено в мрежата :
 😉
Произход на думата FUCK
В древна Англия членовете на кралското семейство нямали право да се занимават със секс без съгласието на краля.
Когато искали да имат дете, трябвало да се обърнат за разрешение към краля, който им давал табелка с надпис.
Табелката се окачвала на външната врата на дома,  по време на действието. Надписът на плочката гласял: "Блудство със съгласието на краля" (Fornication Under Consent of the King - F.U.C.K).
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Намерено в мрежата :
 😉
Произход на думата FUCK
В древна Англия членовете на кралското семейство нямали право да се занимават със секс без съгласието на краля.
Когато искали да имат дете, трябвало да се обърнат за разрешение към краля, който им давал табелка с надпис.
Табелката се окачвала на външната врата на дома,  по време на действието. Надписът на плочката гласял: "Блудство със съгласието на краля" (Fornication Under Consent of the King - F.U.C.K).
Сигурно е вярно, но днешното значение е с много по широк "спектър". Любопитно: и днес ли членовете на краското семейство искат "разрешение" от кралицата? А, и как е е било контролирано мероприятието?  :lol:

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Сигурно е вярно, но днешното значение е с много по широк "спектър". Любопитно: и днес ли членовете на краското семейство искат "разрешение" от кралицата? А, и как е е било контролирано мероприятието?  :lol:
Чоже да ти е квешно, но е било контролирано. Със свидетели. Обикновено висши суховници. Раждането - също. И не само в Англия. Така са се избягвали примеси в "синята" кръв. За днес как е - не знам, но предполагам че разните MI-jта се занимават и с това.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Чоже да ти е квешно, но е било контролирано. Със свидетели. Обикновено висши суховници. Раждането - също. И не само в Англия. Така са се избягвали примеси в "синята" кръв. За днес как е - не знам, но предполагам че разните MI-jта се занимават и с това.
Аз като "тъмен балкански субект " не обичам да ми "държат свещ" когато се "възпроизвеждам"  :lol:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Това създание ,дето с поглед топи керпедени  и ми изпотява очилата днес навърши 17г. Да ми е жива и здрава!
                                                 

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Да ти е жива и здрава красавицата и много да те радва!
За нейно здраве  :t0328:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Това създание ,дето с поглед топи керпедени  и ми изпотява очилата днес навърши 17г. Да ми е жива и здрава!
                                               

да ти е жива и здрава, и тя и останалите около теб.

и наздраве :t0328:
the lamers club honourable member …

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Благодаря,приятели!Да даде Господ да се радвате на внуци поне толкова ,колкото аз се радвам и обичам!!Живи да се!!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Чакай да отворя прозорците  да са проветри ,зер април доди и са фанахме за зеленкото , да обера паяжините , да изтрия праха  от тезгяха и да сменя покривките и пепелниците!Портретът на Н.В. ма следи от стената , ама мухите не са работили по него.Така ! Вече е чисто ,наливам си едно ,че ми прашаса гърлото.. наздраве! И сега мога да изрева на чистото:КОСТААВТАЗДЪРЖАВАМАМКАМУДЕЕА!?!?!?! СМЕЙМ СА НА ХОРАТА ,ЧЕ ИМАЛИ ТЪПИ ДЪРЖАВНИЦИ,ПРАВИТЕЛСТВА И ПРОЧИЯ...МИ НАШИТЕ ЗА К`ВО СТААТ!ХОРАТА ВОЙНА ВОДЯТ  И ПА НЕ СА ТОЛКУ ЗАГУБЕНИ КОЛКУ НАЗЕ!!! Спрях да гледам телевизия и да чета вестници   идиот до идиота. Абе аз не може да съм толку умен и наоколо да се въртят и да ме управляват само  идиоти... нещо има сбъркано.Филтърът ли ми е зацапан ,от акъл фира ли давам...не знам. Еле па като видя оня смукател Кокорчо да кипри джуки и да ма лъже просто ми действа като слабително... не ,бе не се оплаквам , не мрънкам...очевидно к`вото съм заслужил туй получавам, ама другите граждани к`во са виновни... не знам.Га избираха Киро Факиро си затраях...рекох си :Тоз ще е за малко!  Малко ,малко , ама колко малко... м`чи той разбута всичко като кучето на дъщеря ми кога го оставят само вкъщи...прави всичко на хардауш!!!Много бой изяде и вече се отучи...к`во и Киро ли да го бием!?! М`чи той полвин порция узун абдалин . с два шамара ще изпадне в дъъълъг нокдаун... ша викат Урсула,дет му викала :"Кире ш` ва упрайм първи!" О-о0х! Пресъхна ми гърлото! Онзи пък ситния генерал иска оръжие да кара в Украйна! Абе сикоолу, ни са виждаш ,че от тротоара със стълба слизаш,във война ще ни вкарваш!Ми македонците!?! Мани-мани!!! Проста да падладейш! Ни ми са говори ни за бежанци със скъпи коли , ни за смърт на невинни хора и разрушени градове защото не мога да спра този ужас! Праведна война няма!!! Щом убиват и невинни- НЯМА!!!ТОЛКОЗ ЗА ВОЙНАТА!СТРАХ,УЖАС ,ПОЖАРИ...ВОЙНА.ЗАПОЧВА НЕНАДЕЙНО И ЗАВЪРШВА КОГАТО СИ ПОИСКА И КАКТО СИ ПОИСКА. ТЕЗИ ,КОИТО ОЦЕЛЕЯТ ЩЕ Я ПРЕЖИВЕЯТ НЯКАК...
ИДИОТИТЕ ПРАВЯТ КОНЦЕРТИ В ПОДКРЕПА НА ...ЕДИКОЙСИ ИЛИ ШЕСТВИЕ ,ИЛИ АВТОПОХОД! ЕЙ ТУЙ НЕ МОГА ДА ГО РАЗБЕРА.ХОРАТА ЗАГИВАТ - ТЕ ИМ ПРАВЯТ КОНЦЕРТИ... Повреден съм бе,повреден съм и туйто... Току виж ,че онзи  шапшал Найо Тицин  стане министер! Объркан съм! От Ковид се отървах, но от всеобщата идиотия не мога. И вие не можете , ама ей тъй да изокам в празната кръчма ,да раздрънкам чашите , белки ми олекне.
Има и убави работи: Ей на Цигуларката  заминава  утре в Брюксел на много престижен цигулков конкурс.Стискайте палци за детенце. Балеринките ,пък и двете са на някакъв балетен конкурс в Пловдив...чакам новини и от там...
Те,така ... айде да затварям веке!!!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Ний на вирусите не обръщаме внимание, ама простотията ще ни довърши. Късно забелязах, че на Киро му виси ченето и гледа тъпо.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ний на вирусите не обръщаме внимание, ама простотията ще ни довърши. Късно забелязах, че на Киро му виси ченето и гледа тъпо.
Как пък не се случи поне един път, акълът дет` ни идва отподир да ни дойде когато трябва!!!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Май трябва да си слагаме тапи на ушите и да гледаме само мимиките. Пък като сме доказани наивници, вече не намирам за престъпно да не се гласува. Жалко, имахме се за разумен народ.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Не се нервете, целият т.н. западен свят е същият, същите малоумници. Северна Америка плюс Европа , меркел унищожи германия, божо ликвидира англия, алцхаймера сащите. отгоре чучул селска ку.ва руса похотлива
На т.н. западна цивилизация краят е дошъл
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Не се нервете, целият т.н. западен свят е същият, същите малоумници. Северна Америка плюс Европа , меркел унищожи германия, божо ликвидира англия, алцхаймера сащите. отгоре чучул селска ку.ва руса похотлива
На т.н. западна цивилизация краят е дошъл

То за този край отдавна се говори ,еле па кога стане дума за Ротшилди и прочия богата пасмина и всички казват свършва им царството... то,хубаво , ама много тегаво свършва , искам и аз да си видя селеметя докат още усещам и затуй се притеснявам че съм повреден щото се обърках кой накъде върви и какво иска. Хубаво беше едно време ...в София- "Работническо дело", във Варна - "Народно дело" , а в Ямбол ,представете си -"Народен другар" ...и всичко беше ясно и подравнено , и нямах  тревога за менталното си здраве,щото само едни лъжеха ,знаехме ги правехме се ,че им верваме и живота си течеше тихо и спокойно , а сега ... всички лъжат и не знам на кого да се правя ,че вервам ...да не мислите ,чее лесно...ей на па се сетИх за Киро Факиро и Кокорчо,  еле па за убАвата им говорителка и па ме втресе...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
на никого не вярвай, ама Европа без газ не мое, а газ нема
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Значи таковата ..., с моя акъл де, като се знаем колко струваме и докъде се докарахме, предлагам следното. В последния момент правим обратното на това, което сме решили. Белким по тоя начин прокопсаме.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
На принципа "Гледай какво правят българите и прави обратното.". Да, има логика в това.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
На принципа "Гледай какво правят българите и прави обратното.". Да, има логика в това.
Не,друже , не!!! По скоро , ако има някаква логика в нещо , то със сигурност не се отнася за българите! Той, светът още не ни е опознал откъм опакото или по -скоро го е забравил ама има време ,ще,ще. Нека потренира
малко на македонци и украинци!!!!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Рано рано се разработихме днес. Ще скалъпим ний една национална доктрина.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Значи таковата ..., с моя акъл де, като се знаем колко струваме и докъде се докарахме, предлагам следното. В последния момент правим обратното на това, което сме решили. Белким по тоя начин прокопсаме.
...хитро, и като стратегия - какъв полет на мисълта позволява, и като маньовър (малей каква сложна дума, досущ диаспора), но аз не съм съгласен - отново ще разедини обществото:
- едни ще предлагат решенията,
- други решават какво да се прави,
- а трети ще правят обратното на решението

....все пак останахме около 6 милиона, за кое по-напред?.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Аз работя на едро. Подробностите оставям на вас.
..........................
Ще се отклоня от темата. Повече никога няма да купя вино предлагано от софийска фирма. Ръгат спирт мошениците.
« Последна редакция: Април 04, 2022, 10:17:23 от dabedabe »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Еййй, откога не бях влизал в таа тема!
Евалла бе браточки, подозирах ви че сте връо, мъ нямах доказателства!
Ся вече ги имам и спокойно мога да кажа - Наздраве!
Дори да е наздраве само за тоя шибан български ген, дето все в кьорсокак ни вкарва, но въпреки това- все ни изкарва.
За жалост нито поумнели, нито помъдрели, но- оцелели!
Се е нащо!
Да видим, докога? :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
"За жалост нито поумнели, нито помъдрели, но- оцелели!
Се е нащо!"

---

Народът ни го е обобщил в един неубиваем философски израз, квинтесенция на българина, който израз трябва да бъде закачен над българския парламент, вместо оня кух и лицемерен лозунг:

"Нек' сме живи, нек' ни е*ат!"
Палосич! Палосич!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
"Нек' сме живи, нек' ни е*ат!"
Разширената версия е - "Нек сме живи, нек сме здрави, нек ни web@т, но барем ено око да ни оставят, да видим кат си го връщаме, как ще е"!
Непроверени сведения говорят, че онова с "Web@т" си е останало от социологическите проучвания, га жените били повече от мъжете.
С напредването на джендъризацията - няма шансове да отпадне.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Как може да умирисвате темата с таквиз мръсотии?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Абе ти отзад, откъм плешките не изпитваш ли сърбеж?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Добрутру! Като стана дума за кофти вино и аз се водя пострадал...,обаче продуктът  нямаше идентификация  , а било на бай Намкойси от Намкъдеси ,който бил  , ама  страшен майстор на вината...е ,ми не беше майстор!!! Виж ракията на на д-р Делян беше един път , ма то щото и аз участвах при забъркването. Като рекох "доктор"... ДА ИМ Е ЧЕСТИТ ПРАЗНИКА НА ВСИЧКИ ЛЕКАРИ , КОИТО СЕ ОПИТВАТ ДА НИ ЛЕКУВАТ ,ВЪПРЕКИ НЕИСТОВАТА НИ СЪПРОТИВА ЧРЕЗ НАЙ РАЗЛИЧНИ ЗЛОУПОТРЕБИ! БЪДЕТЕ БЛАГОСЛОВЕНИ !!!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
ВЪПРЕКИ НЕИСТОВАТА НИ СЪПРОТИВА
Неистовата съпротива на системата. Здравната система  :smokin:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Честит рожден ден на светиня му , фелдкуратът Ото Кац!  Здраве ,късмет и спокойни старини,зер нещо  много нервно взе да става по света! Наздраве , приятелю!!!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Е, вий се знайте там един друг подробно. Пожелание за жив и здрав и от мен! Какво представлява животът? Низ от мигове. През другото време дремем, общо казано. Минаваме и заминаваме по сцената.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Поздравления, почти на Патерица, на уважаемият и обичан Herr Otto Katz!

Да ХИЛЯДИ при добро здраве, скъпи близки и многобройни приятели, съподвижници и следовници!!!

На здраве!  :t0328:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Занемарихме хубавата тема. Кажете нещо де! Аз реших вече червено вино да не кусвам. И свинското скоро ще го ритна. Морскими дарами, агнешки таквиз и патки, ако се намерят.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Занемарихме хубавата тема. Кажете нещо де! Аз реших вече червено вино да не кусвам. И свинското скоро ще го ритна. Морскими дарами, агнешки таквиз и патки, ако се намерят.
Недей, че туй „патки“ някак двусмислено звучи.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Занемарихме хубавата тема. Кажете нещо де! Аз реших вече червено вино да не кусвам. И свинското скоро ще го ритна. Морскими дарами, агнешки таквиз и патки, ако се намерят.

А, аз червеното го взимам всеки ден за лекарство, с много ресвератрол е, а тия дни ще бутилирам един бял мускат, за лятото. :)
Вие си ги избрахте!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Ма то и аз всичко за лекарство го вземам. На моменти може би се престаравам.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Нали знаеш, дозата прави лекарството, както и отровата!  :)))
Вие си ги избрахте!