Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 01:47:33

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 293820 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
http://old.segabg.com/replies.php?id=313717

... тъй, причината за тази тема днес, на рожденият ден на моя изключителен приятел К., е долното гениално прозрение:
sluncho6 04 Май 2018
...... Я вземи пусни една "В кръчмето на Керпи" и да видиш как ще се напълни с пентции, а и действащи запасняци! На масата може да се говори за всичко, това и е хубавото. Само тролове и тровове да няма, ама те, повшето са на екскурзия.

И това:
~~~~~~~~~~~~~~
Заслужил си го е дядото, в неговото общество - неговата кръчма - хади...
« Последна редакция: Януари 08, 2020, 09:06:37 от von Gossinger »

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Хей банда,

Че съм прозд е ясно... ама то (кърчмето де) дей???

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
чакай да те подпука дядото, ще видиш ...

сънувах сън, че тоя дъртак ще се яви в рамките на следващите часови, с узо, маслини, осма буна и най-паче с ония негови прекрасни внучки - помня как преди 12-13 година дедото изрева във онзи свят, че има първородна внучка Боряна, сега им загубих диретя - не знам коя е балерина, цигуларка, франкофонка ... не ще да накара децата си да му поръчат звук - предложих да им подаря една спестовна касичка, да събират парички и да купят мъжкия наследник, не ще, дърпа се ...
« Последна редакция: Август 11, 2018, 19:23:15 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
... не ще да накара децата си да му поръчат звук …

Какво да му поръчат?! Вие да не пишете от телефон случайно? Или поне от таблет?
the lamers club honourable member …

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
внук!
И на Вас, уважаемий фон Госсингер пожелавам внучета близнаци - момче и момиче - и без това разбирачите викат, че отдавна това е трябвало  да се случи, та да видим ... ще се заяжда на дребно...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ето , върнАх се! Да земе съобщението за посрещането да го турят в спама!!! Как смеят!!! И гледАх, гледАх, чудИх се, па намерих къде да докладвам за сполучливото намиране на вратата на плевника от моя страна. Благодаря  на всички ,положили усилия най- напред да намеря плевника и сетне резето на вратата! Дет` са вика : Добре заварил!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Добре дошъл дядя Керпеден!

Стига да си оригиналният, разбира се. Оттатъка са се събрали достатъчно помияри, та има достатъчно много за да се опита някой да изиграе публиката тъдява. Я един проверовъчен въпрос с продължение:

- При кого бях дошъл и отседнал в краят на лятото т.г.? - Отговор само с трите начални букви... И как се казва любимата сборна сладкарничка на Ъгъла в близкият нам познат ареал на Варнецията?
 8)

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
 Благодаря , Айс , истинският съм , първозданният ,само номерацията от името си съм махнал. Мога да кажа ,че ти тогава се държа  като трезвеник , а на оня  му се пушеше та две не виждаше!!!:smokin:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
г-н Eisblock, склонен съм да му повярвам, въпреки това ще задам няколко контролни въпроса:
Първо, какво прави средната му внучка?
Второ, коя беше шефкага на фенклуба му през 2011?
Трето, продължава ли да ходи по никое време на осма буна?

Нататък ще видим, даге.

Дедо, погледни това -http://old.segabg.com/replies.php?id=192504&p=1   - ще те развесели.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Фон-а обичаше да се представя за други форумци.
Или точни отговори, или....

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Добро утро на тоз почтен Форум!
Душата ми се весели , г-н  Фелдкурат , но сърцето ми плаче! Със спомените май винаги е така! Митьо , Митьоо , дано гледаш и дано да ти се намира всичко. Хубаво е че старите приятели повечето са тука, дай им, Боже здраве и късмет!!!
Днес сутринта сънувах нещо ,ма не помня какво,като сюжет ,де , обаТче ( RiP, Don!)В главата ми остана нещо като хайку:
Грабнах боен чук!
Чуках ,чуках ...
Бронята се спука!

Тук има вещи езотерици с по три очи и се надявам да разгадаят туй странно съобщение. Направо "Мене,текел ,фарес !" ,начи!!Не се смейте, може да сте отвикнали от моите щуротии , но ще ви се наложи да свиквате , ако не сте много серт. Аз съм добър човек и на мравунката път сторвам!!! :t0328:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
омг...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Рано е з а""ОМГ" , твърде рано е!!! :nuts:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Днес сутринта сънувах нещо ,ма не помня какво,като сюжет ,де , обаТче ( RiP, Don!)В главата ми остана нещо като хайку:
Грабнах боен чук!
Чуках ,чуках ...
Бронята се спука!

Don беше читав мъж. Липсва. Все по-малко стават тези като него. Не това, навярно, но би могло - сънувал си чука, който разбива калъпа за отливане - вече си цял, отлят, и броня не ти трябва.

Нещо хубаво искам да ти подаря, в памет на Don.
https://www.facebook.com/universitetzaangeli/posts/993855210627539/
(тук го намерих, достъпно за прочит)

По-дълго е ... не е хайку, със сигурност. Но е ценно. Поне за мен. Струва ми се, че и ти можеш да го оцениш. А може и да ти е познато. Тогава само ще съм намерил повод да го припомня.
Quote (selected)
На входа на пещерата оставих доспехите, свалих дрехите си, оставих дори и меча си, с когото никога не бях се разделял. Изведнъж почувствах, че нищо което може да се носи, няма ми свърши работа в последната битка. Винаги съм изпитвал страх, да се разделя с доспехите и с оръжието си. Понякога дори ми се присмиваха, защото и в банята влизах с въоръжението си. Но сега въпреки, че се съблякох не се чувствах гол. Усещах как съм изграден от всички качества, които бях изградил в дългия си път на войн. Това не беше просто моето старческо тяло, а легендата, войнът, който воюваше, побеждаваше и се бореше докрай.
« Последна редакция: Ноември 29, 2019, 15:20:47 от Firmin »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
https://dilov.info/major-deyanov-v-edin-po-dobar-svyat/?fbclid=IwAR0YHWvPdsjKrzi4KM2GfjHKIOfBHFG4n3IsU9_IJ2YDXx_fHgZweMv70Hk
Не знам дали ще се хареса , но най малкото е  различен от повечето списващи тук.Аз лично не виждам нищо лошо в това. Всъщност няма да скрия ,че ми харесват писанията му ,може би защото са със спорни тези и приличат малко на тия на ДИ. Малко ,казвам, не - съвсем!!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Благодаря , Фирмин! Дон ми беше много скъп! Дълго е за разказване...,а това не го бях чел , но ще си го оставя довечера на спокойствие да му се насладя. Умен човек ,добър човек!!! Мир на праха му! Той и Старшината  са сериозна загуба за нашата общност. И още един ,който мнозина не харесваха заради одиозното му поведение ,но той също беше доста ярък- Църни!!!
И тълкуванието ти ми допада...,вярвай ми не съм го измислил да оригиналнича,чиста истина си беше...
« Последна редакция: Ноември 29, 2019, 16:02:23 от Kerpeden »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
С две думи: задава се свят, май по-добър от този на майор Деянов. Неговият беше с ясна демаркация между „добри“ и „лоши“. Нашият със сигурност е по-объркан.

Май по-добър, объркан.
Авторът е искал да каже че нещо мисли, но не е много сигурен.
Такива винаги имат "различен" поглед на заобикалящата ги действителност.
Лудите са живи и са много. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Аз не бих се наел  да обяснявам какво е искал да каже авторът,той каквото е искал го е казал,  по- точно  написал. Но ето какво ми изпратиха днес за поведението на един наш евродепутат, където чуваме каква казва и няма нужда да го тълкуваме. Признавам ,че го недолюбвах това момче .Не ме питайте защо...недолюбвах го и туйто...както не харесвам и комшията от долния етаж.
https://novini.bg/video/25617?fbclid=IwAR0lDL_LHZLo1i8RljLWBsG3vZNKUtucEnfSQg0wKMwb8iMBY7FkWl3pByQ


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Kerpeden, доайене!
Дай друга препратка, че тия ми искат номера на чашките на сутиена на третата ми конкубинка.
Ако може, копни текста!
Плийзим ( да не се бърка с плезим )  ти се! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
ма той и жамбазки пише тук през поне 3 профила  :0007:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Този твоя го знаем, подозираме и друг, ама три, това е интрига да се подозираме останалите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: SgtTroy
жамбазки пише тук през поне 3 профила
Съслишев май от пет.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
ма той и жамбазки пише тук през поне 3 профила 

Този твоя го знаем, подозираме и друг, ама три, това е интрига да се подозираме останалите.
:bubblegum: :shy_whistler-1043:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Обаче, старото си е старо.
Знае, може!
Керпедена се появи и веднага завъртя кръчма. :way_to_go-1308:
Пък ние като винени мушици накацахме около казана ( за дестилация, не оня адския ).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Съжалявам,любезни приятелю,но нямам друга препратка.Ще се наложи да споделиш за чашката на сутиена...те не случайно се интересуват... на мене ми тръгна тутакси...Ще видя утре ама надали  нещо натегната съботата ...ще се прибира виното по съдовете...колкото са е избистрило - толкова   , още повече ,че моят приятел  Гъчито  е  хванал днес  на Романтика , на Камчия десеткилограмов  лаврак... ще трябва вино ...  К`во са подбутвате и са хилите  ,мислите ,че е рибарска лакърдия ли...ютре ша изпраскам и фото документи  !!!     
« Последна редакция: Ноември 29, 2019, 23:15:11 от Kerpeden »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
 




Quote (selected)

Нещо хубаво искам да ти подаря, в памет на Don.
https://www.facebook.com/universitetzaangeli/posts/993855210627539/
(тук го намерих, достъпно за прочит)

По-дълго е ... не е хайку, със сигурност. Но е ценно. Поне за мен. Струва ми се, че и ти можеш да го оцениш. А може и да ти е познато. Тогава само ще съм намерил повод да го припомня.

Още ,веднъж благодаря ,Фирмин! Наистина е  за Don.
« Последна редакция: Ноември 30, 2019, 23:03:54 от Kerpeden »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
   
Quote (selected)
К`во са подбутвате и са хилите  ,мислите ,че е рибарска лакърдия ли...ютре ша изпраскам и фото документи  !!!
   
   
Вчера десет кила ,днес пет от същото... ОбаТче снимките не излизат... сори!!!Да ,бе не излизат!!!
« Последна редакция: Ноември 30, 2019, 23:23:57 от Kerpeden »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Ако снимките са качени във Фейсбук понякога има проблем.
Аз ги качвам в https://postimages.org досега не са ме подвели.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Друго си е хищната риба, при това морски вълк.
Много готини парчета, особено голямото.
Като се има предвид, че лавракът стига някъде около 12 килограма, това на снимката си е направо рекорд.
Печена на фурна във фолио е супер.
Лавракът обикновено предпочита субтропически климат и в Черно море не е в голямо количество, но с глобалното затопляне Черно море ще става все по любимо място на тази риба.
  :thumbs_up-3334:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
За да не се облизват останалите, може да си купят и пробват гръцки лаврак, който не е толкова вкусен като черноморския, особено ако е отглеждан изкуствено, но е по добре от нищо.
 :cool-1084:
Така де, наближава Никулден!
От 02.12. - 08.12 в Лидл, изчистен 10,99 лв. ≈ 600 g/опаковка

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
 Добро утро, на този почтен форум!!!
Да,наистина ползвах ФБ зщото нямах под ръка  платформа за качване,а и  не влизам в много форуми от този тип като настоящия.  Що се отнася до лаврака...да, ще бъде изяден на Никулден.Нашата тайфа е консервативна и сме поклонници на скарата , но досега такива чудовища не сме яли, та не знам как е на вкус. Този  от Лидл става ,но нали знаете ,че е отглеждан във ферми , и това значително намалява шансовете му да се окаже на масата ми, ама като не даде морето става и още как. Дедо Хаджия не е махнаджия,така,  де. То и шараните не са това ,което бяха...
Добри празници се задват ,дай боже добро здраве всикиму ,че да ги почетем...
Прочее ,благодаря за линка!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Добър ден  на всички!
Днес се сбогуваме със Стефан Данаилов ,Ламбо , Мастера,майор Деянов. Аз не го чувствам сбогуване,мисля си , че  толкова много хора за последен път ще засвидетелстват обичта си и преклонението към него. Сбогом значи край , завинаги. С него не е така, ще го помнят дълго ,дълго... няма "Сбогом!" за Мастера! Има : Обичаме те , Мастер!! Нине, присно и во веки веков!Амин! Аплодисменти!!!
« Последна редакция: Декември 02, 2019, 12:32:58 от Kerpeden »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Лаврак, очестен, охладен ... и, най-важното, с още бистър поглед върху нещата  :D

Дървени въглища, за предпочитане ...  :image008: Простота и финес, нищо излишно. Може би малко зехтин, лимонче - задължително. Такива едни неща. Солчица - къде без нея, да не чуят докторите, че ще развалят зяфета на пареата.   8)

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Моите фаворити са леферът и карагьозът  и пресносолият паламуд , а като цяло всякаква черноморска риба.
Просто лавракът ,дивият е по рядък в мрежите. На скара!!! Ама ,разбира се!!! Нали знаеш онзи лакърдия: Един  грък дамладисал  защото видял един циганин да пържи карагьоз!!! :t0328:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Като анхиалски грък с баба и пра-пра-баба созополица няма как да не съм поразен от таквоз издевателство. Верно, може докара и апоплексия  :D От друга страна, ако предозираш с осолен карагьоз, каквото е предпочитаното му употребление, апоплексията пак не ти мърда, в резултат на хронична хипертония. Но пък какъв ще е тоз живот, ако не си вадил изпод баскията в тенекията.  ;D

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Е да ,ти генетично си обременен с морето ,аз не толкова защото съм кукер, но пък много здраво прихванах на тукашното,  гаче от морето е съм излизал.Предимно съм консуматор , но пък трябва  точно да знам какво ми е поднесено. Със същите тези  двамата , които ловят лавраци и лефери онзи ден изядохме една четири килограмова морска врана ,риба каквато бях виждал само в Аквариума и никога не бях опитвал.Разкошно изпечена   в сол и вкусът- превъзходен. Има още изненади в морето ,поне за нас от Варна. На юг е доста различно,там  и повечко и всякакви риби има.Тази година паламуд,черноморски не сме видяли още...лефер - тоже.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Да му се не види!!! Този човек като го гледам и като го слушам много се веселя. Признавам` обаче  ,че понякога  намирам в неговите изказвания  някои обяснения ,които ми харесват. В неговата  област съм на ниво "пенсионер с комшии на пейката  пред блока" , но забелязвам ,че е последователен и много се обзалага , обикновено на "Черно Джони" .
https://www.youtube.com/watch?v=hYFM01XNKog&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1LNI1vzp4xeUCsFSZPDUDYxmSQcNOQPagXJhu-7-CySlMw_XeYIYi-CzE&app=desktop

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
От този ми се повръща, преди още да си е отворил устата.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Той , ако се харесваше на всички нямаше да го погледна!!!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Каролев предпочитам, при възможност, да го гледам на почивки. Нямам добро мнение за начина, по който нагло си "криви душата". Така е и в случая - когато коментира заплахата на Гешев. Първо водещият некоректно цитира думите на Гешев, потвърдени от него. Второ, самият Каролев си криви душата, присъщо му е, когато ги интерпретира. Еднозначно си е заплаха и стотина съдии се подписаха под такава оценка на фактическите обстоятелства. В ден, когато на висш магистрат, съдия, член на ВСС, му предстои да упражни вот, ти да му отправяш мафиотски намеци в посока де факто на несъвместимост (няма как да си съдия и общински съветник - ако си общински съветник, това означава само едно - вече не си съдия) означава ясно послание - внимавай, щото вече няма да си съдия. Демек, ще те сготвим. От това по-пряка заплаха, здраве му кажи. Не са много хипотезите, при които съдия, с практически пожизнен мандат, престава да е съдия. Каролев това кристално ясно знае и добре разбира. Но на него гьонсуратлъкът му е амплоа. Като му го вземеш, всъщност не остава много.  ???

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Това го гледах без да давам ключа за мазето с киселото зеле, качето сланина и бурето с гроздов сок и другото с гроздов дестилат.
Каролев за Економиката е това което е Любен Дилов син ( не цвят, а генетично ) е за кУлтурата, недоразумение на куб. Двамата обаче смело газят и в социалните и геополитически теми и е много забавно. :t0328:
Това второто ги прави разпознаваеми от аудиторията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Относно рибата.
Мое убеждение.
Рибата трябва да е естествено осолена - от морето.
Речни и езерни избягвам.
Зехтин, лимон и малко сол за доовкусяване, другото не за риба.
Всички тия маринати и фиксове дето ги рекламират, са за лаици и аристократи/дегенерати.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
E, айде сега, какво имаш против шаран плакия  :beer-405:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
E, айде сега, какво имаш против шаран плакия  :beer-405:

Точно шаран не съм ял има няма 30 години, не знам колко ми остава, ама ако има живот смятам да удвоя резултата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Всички тия маринати и фиксове дето ги рекламират, са за лаици и аристократи/дегенерати.

Еее, ибата иска сосче. Странично. Те си вървят като петък и събота. В Шабла правят уникално сосче : счукан чесън, лют пипер, отец. Това на всяка риба е трепач.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Отврат,сосовете отстрани не ги коментирам.
Не се готви с рибата.
После, ако искаш със сладко от тебешир го гарнирай.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Отврат,сосовете отстрани не ги коментирам.
Не се готви с рибата.


Ама, риба никой не готви със сос. Е, освен по далечния Far East. Навсякъде другаде към рибата върви нещо сослиесто. Но това, шабленското, е уникално. Каквато и риба да има, винаги правя от него.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: otvrat
уникално сосче : счукан чесън, лют пипер, отец

Тва малко човекоядско  :m1728:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Нор, отеца е калвинист, те даже според сержанта не са Ора. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
 
 
Каролев за Економиката е това което е Любен Дилов син ( не цвят, а генетично ) е за кУлтурата, недоразумение на куб. Двамата обаче смело газят и в социалните и геополитически теми и е много забавно. 
]
Не съм и очаквал да имаме еднакво мнение по този въпрос ,но точната дума е забавно

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Тука сме за забавление.
Горните двама са много забавни.
Толкова са комуникативни, че не може да не уцелят и нещо хубаво.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
 
 Когато иде реч за ядене на някаква  риба съм "ЗА!".Предпочитам скарата и пържена.Тия със сосовете ги хапвам , ама  ако няма друго.Рибената чорба , ако е от майстор правена , а е имало такива случаи, съм предпочитал пред шкембе чорбасъ. И водка ,господа!В последно време съм залюбил "Зельоная марка".Да не си помислите ,че съм алкохолик!?! Не съм ,но според мен  водката е чудесен щрих към добрата рибена чорба. Тоз мурафет го изпедепцах в гр.Черкаси,в Украйна ,на една ведомствана почивна станция на Днепър.Вълшебна  уха,от някакви риби и някаква водка...още примлясквам замечтано... :beer-405: :t0328:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Тука сме за забавление.
 
Е, те тука ,по този въпрос ме уцели!Винаги съм поддържал това становище и няма да спра да го правя.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Kerpeden
съм кукер

Това къде е ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ямбол ,любезни и доста широко около него ,но далеч от Сливен! :nuts: :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Защо Сливен и Ямбол са в хилядолетна война?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Kerpeden
Ямбол, и доста широко около него

Хубав край, хубави хора  :beer-405:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост

.... И водка ,господа!В последно време съм залюбил "Зельоная марка".Да не си помислите ,че съм алкохолик!?! Не съм ,но според мен  водката е чудесен щрих към добрата рибена чорба. Тоз мурафет го изпедепцах в гр.Черкаси,в Украйна ,на една ведомствана почивна станция на Днепър....
...тъй, тъй, ще си дойдем на думата ... аз от кога рекламирам тази марка, даже Поетеса прояви интерес ... дедо, ако имаш бутилка под ръка, моля цитирай задния етикет - идеще реч за някакъв ...тръст, а?
Благодаря.
По тоя повод ще цитирам символ-веруюто ни с Митьо - "ние сме тук да се веселим, да развличаме другите и ако може, да научим нещо.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Цитат на: Kerpeden
Ямбол, и доста широко около него

Хубав край, хубави хора  :beer-405:
....ъ, дедо земляк с ВолСид и СашоДон?
Що не!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Защо Сливен и Ямбол са в хилядолетна война?
Признавам си не знам!Ходят едни устни предания свързани с  телешки шкембета пускани по Тунджа от Сливен и ловени и правени на  шкембе чорбасъ в Ямбол, циганите , минералната вода в Ямбол , вятъра и военните в Сливен... ей тъй от едното нищо...незная,пък ималък съм излязъл от там. инак Иван Хаджийски пише в "Бит и душевност..."  по памет ,приблизително следното:" През турско за най -голям бабаитлък сред турците се е смятало   турчин да рече: Наемам се да мина посред нощ ,сам и пеша  през Каргон махлеси в Ямбол и Клуцохор махлеси в Сливен" Това са българските махали в двата града