Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:37:15

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 293612 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ааа, тези са във флота. Види се, във Венецианския. Там е ...

"Aye aye, sir"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ааа, тези са във флота. Види се, във Венецианския.
От начина, по който Буратино е пуснал карикатурата, НИЩО НЕ СЕ ВИДИ.  :b0205:

А ся вече, надявам се, може и да се види ...
Част от Венецианския флот – скупчен на опашката на гондолата, зад Темидка!!!  :b0201:


« Последна редакция: Декември 09, 2019, 10:10:57 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Не е флотът туй, мило. Туй е екипът за екзекуции. Има една такава картина, дето турците карат да давят една  героиня от Гръцкото въстание, трябва да я намеря, да ти я покажа, че да се сетиш.

Тия отиват да давят Темида, не я возят. Затова са и вързани ръцете. Каквото и да ти пее гондолиерчето с шкембенцето.  :'(

И, уви, подозирам, че най-отзад, скромно застанал, Комара е нарисувал ... Радев. Уви.  :-*

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Тия отиват да давят Темида, не я возят ...
:D

На КОГО да я дават? На Венецианската комисия ли?!  :m1731:
Която оня ден ги напра'и на бъзе и коприва – вОглаве с гондолиера ...   :bluegrab:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ще я давЯт, мило, ще я давЯт. Няма да я давАт на никого.  ???

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ще я давЯт, мило, ще я давЯт. Няма да я давАт на никого.  ???
Ауууууууу ... ... :scared-3306:
Още не ми беше хрумнало. За тея, дето ше я давЯт де ... :ouch-2147:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ей, на - Майчето му дала за душата на гондолиерчето.

https://pogled.info/bulgarski/manolova-izpravi-se-bg-borisov-razkaza-basnya-za-nezavisimiya-prokuror-predlozheniyata-mu-sa-protivokonstitutsionni.111399

Мен ако питат, като им е тъй важен Главния прокурор, да го добавят тоз корифей в:

Quote (selected)
Чл. 149. (1) Конституционният съд:
1. дава задължителни тълкувания на Конституцията;
2. произнася се по искане за установяване на противоконституционност на законите и на другите актове на Народното събрание, както и на актовете на президента;
3. решава спорове за компетентност между Народното събрание, президента и Министерския съвет, както и между органите на местно самоуправление и централните изпълнителни органи;
4. произнася се за съответствието на сключените от Република България международни договори с Конституцията преди ратификацията им, както и за съответствие на законите с общопризнатите норми на международното право и с международните договори, по които България е страна;
5. произнася се по спорове за конституционността на политическите партии и сдружения;
6. произнася се по спорове за законността на избора за президент и вицепрезидент;
7. произнася се по спорове за законността на избора на народен представител;
8. произнася се по обвинения, повдигнати от Народното събрание срещу президента и вицепрезидента.
(2) Със закон не могат да се дават или отнемат правомощия на Конституционния съд.

... т.9 произнася се по обвинения, повдигнати от Висшия съдебен съвет срещу Главния прокурор

... и да се приключва със сагата.  ???

Що? Кво и е на моята т.9? Запазва независимостта на съдебната власт. Поставя Главния прокурор под контрола на ВСС. Изравнява го с държавния глава, като възлага на КС да се произнесе по обвинения срещу него.

Е? Промяна в Конституцията, за която, чини ми се, можем мина и без Велико народно събрание.  :image008: Стига Конституционният съд да не се запъне кат коза на лед.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Добър ден на почтената компания! Само да регистрирам присъствие ,че през уикенда останах без лаптоп , а от телефон и таблет мразя да пиша...дебели ми са пръстите ,дъ ге!!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Господа и братя  софиянци, живи ли сте! Верно ли ,че са ви раздали портивогази по списъците на бившето ОФ! Сега по Хоризонт предават комюникета като от бомбардировки ,човек може да си помисли,че едва ли не  си пробивате път в гъстия мръсен въздух със снегорини!!! Направо дървата и кюмюро разказали биле играта на Столицата! Й.Ф. била в шок и депресия и призовавала да се топлите с ъс спиртници и газови горелки Толкова ли е сериозно положението!!! Ми да викам децата да се прибират у Варна...взех да се тревожа!!!Едно време русенци бегаха  по другите градове и пръснаха семките на демокрацията и докараха Десети Ноември.Е,ми сега ако се пръснете из страната може да докарате я прокисване на вината , омекване на зелето и туршиите...спрете ги тия работи! Къ не можахте да изберете некой читав кмет ,че да ви почисти въздуха,че да патаксаме и ние  ,защото лятото , айде както и да е  море,слънце , едно - друго , ама и зимата... :m1731: :beer-405:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Господа и братя  софиянци, живи ли сте!

Живи сме, споко. Нас смогът не ни плаши. Аз, специално, като отида нейде в Балкана и ми стане лошо от чист въздух - захапвам ауспуха на колата да подишам малко и се оправям.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Браво !!! То е като да идеш на ресторант и да си носиш пиеньето от къщи.  В смисъл , кой на каквото е свикнал ,нъл`тъй? :t0328:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Това си е за тук - една от най-големите колекции от винтажни бутилки уиски излиза на пазара. Мамма миа, единият от участващите се представя като "работата ми е да пия!"
Божествени, колекцията и част от разказвачите! разказът на френски, видеото на английскил

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Господа и братя  софиянци, живи ли сте! Верно ли ,че са ви раздали портивогази по списъците на бившето ОФ! Сега по Хоризонт предават комюникета като от бомбардировки ,човек може да си помисли,че едва ли не  си пробивате път в гъстия мръсен въздух със снегорини!!! Направо дървата и кюмюро разказали биле играта на Столицата! Й.Ф. била в шок и депресия и призовавала да се топлите с ъс спиртници и газови горелки Толкова ли е сериозно положението!!! Ми да викам децата да се прибират у Варна...взех да се тревожа!!!Едно време русенци бегаха  по другите градове и пръснаха семките на демокрацията и докараха Десети Ноември.Е,ми сега ако се пръснете из страната може да докарате я прокисване на вината , омекване на зелето и туршиите...спрете ги тия работи! Къ не можахте да изберете некой читав кмет ,че да ви почисти въздуха,че да патаксаме и ние  ,защото лятото , айде както и да е  море,слънце , едно - друго , ама и зимата... :m1731: :beer-405:
Не знам защо беше цялата тази дандания снощи по ТВ-то. Вчера бях цял ден по работа в София - доста гъста мъгла, но не усетих нещо да ми дере гърлото или да ми налютява на очите.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Добър ден , докато сме на екологична вълна ,ето едно интересно четиво да стане ясно ,че като кажеш "Боза" не разбираш само Радомир!!!
http://www.chernomore.bg/jivot/2019-12-10/nepoznatata-istoriya-boza-s-narkotik-e-proizvezhdana-vav-varna?fbclid=IwAR3eaO3o-Z-WxgW2v46xyIDI9Ehlb-wYwZknHxtTEQdcj3OD8V8f-nhjM4Q

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
« Последна редакция: Декември 10, 2019, 12:12:31 от Kerpeden »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Омръзнало ми е от такива текстове , но понеже съм българин и съм се минал да го прочета,  и си рекох ,що да не го пробутам, то аслъ такива неща само на свой можеш да пробуташ ,както е прието у нас... :nuts: :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Божеее, така да развалят бозата!!! Кило екстази не може да докара таквоз вдъхновение, което може да се постигне с голяма чаша резлива боза с плаваща в нея топка сладолед! Ама това е за ценители, а не за потребители на всякаква химия!  :beer-405:
« Последна редакция: Декември 10, 2019, 20:39:13 от Ной »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Не знам защо беше цялата тази дандания снощи по ТВ-то.

Що, бе? Не ти ли е интересно. На мен ми е. Да оставим фините прахови частици - с тях никой не се е оправил. Интересен ми е социалният експеримент. Местна общност, органи за местно самоуправление, тези на изпълнителната власт, НПО-та разни гражданско общество бичим ... Всички единодушни. Проблем!

Е, сега остава да видим как, споменатите, ще се справите с него. С нещо, по което, уж, не спорите. А да ви видя! Много ще ми е интересно.  ???

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Бозата е много мил детски спомен.
Едно от нещата които се изгубиха покрай прехода.
Ако някой знае къде може СЕГА да се намери истинска боза нека сподели ще има много благодарни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Бозата е много мил детски спомен.
Едно от нещата които се изгубиха покрай прехода.
Ако някой знае къде може СЕГА да се намери истинска боза нека сподели ще има много благодарни.

Пробвай да си свариш сам.
https://novinibg.net/lesna-domashna-boza-ot-proso-video-urok/
https://novinibg.net/ot-tetradkata-na-baba-vkusen-hlyab-s-kvas-retzepta-sas-snimki-i-video/
 8)

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Пробвай да си свариш сам.

Ще бъда мил тоя път.
Някой неща просто не се получават по интернет рецепти в домашни условия.
Към тях причислявам бира, боза, и шкембе чорба.
Трябва си майстор и щипка тайна съставка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Пробвай да си свариш сам.

Ще бъда мил тоя път.
Някой неща просто не се получават по интернет рецепти в домашни условия.
Към тях причислявам бира, боза, и шкембе чорба.
Трябва си майстор и щипка тайна съставка.

Че кой ти е казал, че става от първия път!  ???

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не съм поробвал с боза и бира.
Като си стъпя на опита с шкембе чорбата направо не смея. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Пробвай да си свариш сам.

Ще бъда мил тоя път.
Някой неща просто не се получават по интернет рецепти в домашни условия.
Към тях причислявам бира, боза, и шкембе чорба.
Трябва си майстор и щипка тайна съставка.
Шкембе чорба и бира в домашни условия съм правил многократно и ми се получава много добре. Боза не съм пробвал, щото никога не съм ѝ бил почитател.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Гринго, ще ме навиеш и папагала на съседа остава гладен докато не се науча.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Пробвай, не е сложно.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Ако някой знае къде може СЕГА да се намери истинска боза нека сподели ще има много благодарни.

От 90-та вече няма истинска боза. Никъде! От оная, дето я наливаха от гюмовете в големите халби. Сега продават некви сурогати от ГМО продукти. И разфасовка "боза от пет" струва 1.80 кинта.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Склонен съм да дам и 5-10 лева за половинка истинска.
За какво ли не съм плащал/ли повече.
Само да е истинска, резлива  в дебелостенна халба от бира ( така я сервираха в сладкарниците ). Други времена, имаше халби и боза, нямаше бира, сега е обратното.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Склонен съм да дам и 5-10 лева за половинка истинска.

И сто лева да даваш - се тая. Истинска боза вече само в Македония, Косово, босна, Албания. В България няма вече.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: buratinob
Не съм пробвал с боза и бира.

Пробвай с боза и екстази  :rolly-1063:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Те тая боза дето я продават бая екстази ще поеме да стане годна за консумация. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Останах изненадан ,защото кой знае защо  си мисля ,че Германия и Русия са в прилични отношения и едно такова събитие не е от полза за никого. Вероятно  приближаващото завършване на  Сев.поток2  кара някой силно да се тревожи и да не подбира средствата. Така си мисля,но не съм чел немските новини... , но пък да видим руските,"Взгляд" много често се държи като опозиционна медия , но ...да видим...

https://vz.ru/world/2019/12/4/1011944.html?fbclid=IwAR10KiwDM46GvrwX0IzWwrPU68dWpv9D7qhC91qHRb_ZgIhW04WZ2Ixltrs

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Те тая боза дето я продават бая екстази ще поеме да стане годна за консумация. :t0328:
Те с ракия да я пълнят пак не могат я докара...каквото е загубено е загубено...аз едни катми на сач опитах да направя както баба ми ги правеше....е, ми не стават . Най малкото брашното друго и нейните бяха с квас, а не мая , бабиното брашно беше  на воденица смляно от хлебна пшеница , а не фуражна...и те така...не стават , изчезват, сал споменът дълбай с длетото тънко!!!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Цитат на: buratinob
Не съм пробвал с боза и бира.

Пробвай с боза и екстази  :rolly-1063:
В сий достопочтений сайт се открехнáх, че пернишкия Бейлис било малка боза с голяма ракя   :beer-405:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...дедо, знаеш ли нещо за Вулканов?
Беше твой редовен посетител там!
И добре пишеше, разумно консумираше, изобщо - пич.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
...дедо, знаеш ли нещо за Вулканов?
 

Да ,жив и здрав е ,пише от време на време в групата на Санаториума във  Фейса. Бях го канил да дойде тука.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
... хади пак, ти можеш,  чаровнико... даге

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
... хади пак, ти можеш,  чаровнико... даге
Demeque...!?!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
...да го поканиш учтиво и чаровно ...
« Последна редакция: Декември 12, 2019, 18:21:47 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Чета  публикацията на от Медиапул и честно казано нищо не сванах , просто  някак много юридическа, много елитарна . Не е писана за прости ора с вестникарско юридическо образование  . Ма тъй било , ма , инак... не ни харесват новия прокурор и туйто.Що бе? Ми, така!Не го щем!Абе оставете го да видите какво ще прави... Йок! Не го щем! Всеки друг ,само не този! Шах и мат! А това за Венецианската комисия ,дето щял да и бъде подпредседател Фил Кенеди направо ме отказа. Прокурорът щял да бъде недосегаем като монарх!!! Ади ,бе!!! Една пък друга не харесвала отговорите на новия прокурор пред евродепутатие  и щяла да го пита ,пита , докато и харесат!! Баси , че тя може да изкара два мандата тъй... Не , отказвам се !!! Ето ,четете , ако разберете какво става у нас и таз Венециянска комисия - кажете!
 Аз ще си сипя и ще мисля как да ми се казва новата двойно препечена ракия , с аромат опушен дъб с нюанс  на сушена боровинка,не че нещо , ама не помня какво имаше в първата варка и сега искам да нещо по така , ша поръчам етикет и още като го прочетеш и да хваща за ногите!!!
Оф! Отнесох се ? Ето я ваджишката статия:
https://www.mediapool.bg/venetsianskata-komisiya-sadebnata-reforma-na-borisov-e-nevazmozhna-news301177.html?fbclid=IwAR1CY6BedgBZ2SGk6O_SJh1ffbjsHglxpXAIDhRY0sH8RAdTF-yuuxdtvNY

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
...за то поканиш учтиво и чаровно ...
Дадено г-н Фелдкурат!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ако някой знае къде може СЕГА да се намери истинска боза нека сподели ще има много благодарни.

От 90-та вече няма истинска боза. Никъде! От оная, дето я наливаха от гюмовете в големите халби. Сега продават некви сурогати от ГМО продукти. И разфасовка "боза от пет" струва 1.80 кинта.

Не е вярно. В Поморие един милиционер от "старата школа" - Криминалната в Слънчев бряг, след като напусна МВР, започна бизнес с боза. При това - както си следва, със знание. Покани един много възрастен майстор, турчин, от селата, който му стана "технолог" - вареше бозата по старата рецепта. Доставяше си само елитна суровина - просо, определен сорт. За няколко години стана не само лидер, но и монополист на бозата по Южното Черноморие. Това беше след 90-та, определено. Бургазлиите тук може и те да са я опитвали.  8)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Абе оставете го да видите какво ще прави...

Достатъчно го гледахме! В случай, че си изпуснал, от няколко години е Зам глав прокурор и шеф на Извънредната военнополева прокуратура. Нагледахме му се на простотиите. Няма с какво повече да ни изненада.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Не е вярно. В Поморие един милиционер от "старата школа" - Криминалната в Слънчев бряг, след като напусна МВР, започна бизнес с боза. При това - както си следва, със знание. Покани един много възрастен майстор, турчин, от селата, който му стана "технолог" - вареше бозата по старата рецепта. Доставяше си само елитна суровина - просо, определен сорт. За няколко години стана не само лидер, но и монополист на бозата по Южното Черноморие. Това беше след 90-та, определено. Бургазлиите тук може и те да са я опитвали.
Сигурно съм я пробвал.
В зората на демокрацията имаше още стари майстори.
Сега ги няма. Рецептите ги "подобриха", "оптимизираха", съгласуваха ги с евродирективите, намалиха калоричността и остана само етикета.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
Не е вярно. В Поморие един милиционер от "старата школа" - Криминалната в Слънчев бряг, след като напусна МВР, започна бизнес с боза. При това - както си следва, със знание. Покани един много възрастен майстор, турчин, от селата, който му стана "технолог" - вареше бозата по старата рецепта. Доставяше си само елитна суровина - просо, определен сорт. За няколко години стана не само лидер, но и монополист на бозата по Южното Черноморие. Това беше след 90-та, определено. Бургазлиите тук може и те да са я опитвали.
Сигурно съм я пробвал.
В зората на демокрацията имаше още стари майстори.
Сега ги няма. Рецептите ги "подобриха", "оптимизираха", съгласуваха ги с евродирективите, намалиха калоричността и остана само етикета.

евродирективата за бозата част от евродирективата за бананите и краставиците ли е, или от друга, м?  :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
евродирективата за бозата част от евродирективата за бананите и краставиците ли е, или от друга, м?

Явно не си в час. А фани се да правиш некъв бизнес, та да видиш кви идиотски евродирективи има за всичко. Като ти казвам всичко, сигурно съм изпуснал още един вагон работи.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
евродирективата за бозата част от евродирективата за бананите и краставиците ли е, или от друга, м?
Местен фолклор.
Тук на някой като  не му отърва си измива ръцете с ЕС и жалбите не се разглеждат.
Удобен начин за пробутване на лобистки норми, за някой от тях в ЕС не са си и помисляли.
Понякога като се усетят даже ни наказват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
евродирективата за бозата част от евродирективата за бананите и краставиците ли е, или от друга, м?

Явно не си в час. А фани се да правиш некъв бизнес, та да видиш кви идиотски евродирективи има за всичко. Като ти казвам всичко, сигурно съм изпуснал още един вагон работи.

напълно възможно е.
както е напълно възможно да не са важали за англия като част от ес последните 15 години, щото немам точно такива наблюдения от там, но да приемем, че си прав :t1252:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
щото немам точно такива наблюдения от там, но да приемем, че си прав

Наблюдения можеш да имаш ако си ангажиран с нещо. Така, през витрината, нищо не можеш да видиш. Специално в сферата на храните, обслужването и т.н. едва ли има нещо нерегулирано от евродирективи.
Ти "забеляза" ли в Англия колко ножа и в какъв цвят трябва да има всеки ресторант? Сигурно не си обърнал внимание.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Kerpeden
Венецианската комисия, дето щял да и бъде подпред. Фил Кенеди

Егати комисията, дето подпредседател ще й е тоя  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
щото немам точно такива наблюдения от там, но да приемем, че си прав
Ти "забеляза" ли в Англия колко ножа и в какъв цвят трябва да има всеки ресторант? Сигурно не си обърнал внимание.

мне, просветли ме, аз предимно с ръце си ям, но винаги мога да науча нещо ново.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
мне, просветли ме, аз предимно с ръце си ям, но винаги мога да науча нещо ново.

Нема кво да те просветлявам. Видно е, че не развиваш частен бизнес в сферата на обслужването, иначе щеше да знаеш. И говоря за ножове в кухнята, да знаеш. Земи отвори едно капанче за пайове и ела да ми се оплачеш. Аз ще те разбера.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
мне, просветли ме, аз предимно с ръце си ям, но винаги мога да науча нещо ново.
Видно е, че не развиваш частен бизнес в сферата на обслужването

...а досега така успешно се преструвах... :apology-1312: :apology-1312: :apology-1312:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Като ви чета за бозата и все пред очите ми изниква един разказ на Хайтов ,дето котката се удавила в бозата..., което си беше фалит за бозаджията и доста гадна , ама...смешно...
Такава хрема ме тормози от два- три дни...,кошмар!!! Никога не целувайте жени по улицете ,щото... те ,така като мене ша стоита с отворена уста над клавиатурата и ша подсмърчате. Не се оплаквам , на оправяне съм  , ама що да не е като хората да ми е готино... и не смея да не отида никъде ,да не  изпозаразя хората за празниците...вече две посещения отлагам...с дами!!!Утре ,обаче сутринта ще отида на кафето и ша си поръчам ирландско кафе ...да не разболявам хората, то като си помислиш и еди прост грог върши работа , кога ще е гарга поне по рошавка да е,нъл тъй!!!
« Последна редакция: Декември 14, 2019, 21:46:31 от Kerpeden »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Обаче утре сутринта ще отида на кафето и ша си поръчам ирландско кафе ...
Само така, дедо Керпи и със сигурност ша съ опра'иш!!! :in_love-1101:

Но можеш да си го направиш и сам. По следната оригинална рецепта, която съм си донесла специално от Дъблин под формата на "златно магнитче за хладилника", което ей ся отивам да отлепя. :nuts:

Quote (selected)
ИРЛАНДСКО УИСКИ

•   Сипете в леко затоплена чаша кафе

•   Подсладете с кафява захар

•   Добавете „по Ваша мярка” ирландско уиски и разбъркайте

•   Отгоре добавете внимателно разбита заквасена сметана и сервирайте


Само че аз препоръчвам уискито да е  "Paddy Irish Whiskey", за което лично аз имам сертификат на "Experienced Whiskey Taster" от дестилерията "Джеймисън" в Дъблин.  :0004:  C:-) :0004:



Обаче за тази "история" – некой друг път, щото за днес май ми става много по различни направления и вече смятам да се оттеглям ...
« Последна редакция: Декември 14, 2019, 21:33:48 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Джиджи
Няма нищо по-добро от старите Джони или Валентин.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи
Няма нищо по-добро от старите Джони или Валентин.
:t2689: :giggle-3307:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
джонито и валентина отдавна са на нивото на нашия коч.
Не говоря за отлежалите.
Ирландските не са толкова популярни, и за сега поддържат някакво ниво.
Иначе ще станат като шоколадите у нас.

Quote (selected)
Повечето марки шоколад у нас не отговарят на европейските стандарти

https://www.segabg.com/hot/povecheto-marki-shokolad-u-nas-ne-otgovaryat-na-evropeyskite-standarti
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

Само така, дедо Керпи и със сигурност ша съ опра'иш!!! :in_love-1101:

Но можеш да си го направиш и сам. По следната оригинална рецепта, която съм си донесла специално от Дъблин под формата на "златно магнитче за хладилника", което ей ся отивам да отлепя. :nuts:
 
Мога ,Джиджи ,мога , ама там имам сосайъти като тукашното . Хич  не  ми се изтърва сутрешното заседание , а и барманът ми уйдисва на капризите. Е нямам твоето уиски, но ползваме "Джеймисън". Става , да знаеш ,става  и не е нужно да правиш компромиси с вкуса.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
джонито и валентина отдавна са на нивото на нашия коч.
Не говоря за отлежалите.
Ирландските не са толкова популярни, и за сега поддържат някакво ниво.
Иначе ще станат като шоколадите у нас.

Quote (selected)
Повечето марки шоколад у нас не отговарят на европейските стандарти

https://www.segabg.com/hot/povecheto-marki-shokolad-u-nas-ne-otgovaryat-na-evropeyskite-standarti
Абсолютно вярно за ирландските , при мене е ирландското,защото отдавно ползвам само едно,но няма нищо по приятно от това 3-4 побелели квартални хаизи да пият по едно малко преди да се приберат да гледат телевизия. И това е всеки ден без събота и неделя.. Цар Киро Дистилери се е опитвало да прави "Джеймисън , на са го разкрили, аз не съм попадал на менте на ирландско.Засега!