Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:26:08

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 293606 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
 
Quote (selected)
Тука говорим за политическо противопоставяне.

При това, притовопоставянето  не е на някаква принципа основа. Става дума за чиста лакомия. Ако може да й откраднат на Русия ресурсите..И цялата тази алчност се пробва да се маскира с тинтири минтири за демокрация, права и прочее втръснали простотии. То затова и така усърдно се работи върху опростачаването на наличните колонии кат нашата. Тъпакът не може да мисли

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Като си говорим за бъдеще ...

Нашият интерес е (по Вацев) континентален съюз (в противовес на евроатлантическия) с ос Москва - Берлин - Париж.

Но е добре да се осъзнае, че както това не е англосаксонски евроатлантизъм, доминиран от САЩ, то така също не е и "русский мир". А най-малко пък - Евразийски съюз.

България принадлежи на Европа. Грешката, историческа, на Русия е, че никога не ни е възприемала като част от Европа. За нея ние винаги сме част от "Восточный вопрос". Давате ли си сметка, че сме били "подведомствени" не на друг, а именно на Азиатския департамент през целия съдбоносен XIX век? И това не е било инцидент, а дългосрочен геостратегически подход и проект.

Впрочем, и преди съм имал повод да ви река - достоверните източници са руските, не мокрите русофилски блянове на този или онзи, тук или другаде.

Ето ви имперския официоз на Руската империя - Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона - от 1892 година. Сериозно издание, от сериозни хора, за сериозни хора.

https://ru.wikisource.org/wiki/%D0%AD%D0%A1%D0%91%D0%95/%D0%92%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%B2%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81

Можете да си го прочетете и в оригинал. Руснаците са сканирали енциклопедичния речник на Брокхауз и Ефрон, достъпен е.

Да вметна, впрочем, имперската енциклопедия нарича Кримската война ... Източната война. Нищо, че бойните действия се водят "малко на запад", например, при Видин, Никопол, Русчук, където руснаците отбраняват северния бряг на Дунава, за да не позволят на турската армия да си осигури плацдарм.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Вие може и да принадлежите "на Европа". Даже може да ви харесва.
Ние сме свободни хора  :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
варненци и бургазлии имат мноо по-трезва и лишена от идеология преценка за съвременните руснаци, отколкото населението в останалата част от страната, поради простия факт на мноо повече* контакти със съвременните руснаци

И какво ще ми кажат варненци и бургазлии за "съвременните руснаци". Нещо, което да ме шашне ли? Какво общо имат съвременните руснаци с историческата антируска политика на държавата България?

говорим си повече за съвременната политика на държавата, не за историческата.
каквото е било преди 140 години е важно, разбира се, но не може непременно да определя настоящето и така до края на света, не ли?

Тук няма да се съглася с теб. Светът е като "Глоуб" на Шекспир. Можеш да смениш декорите, можеш да смениш костюмите, може и театърът да изгори, може и актьорите да си отидат, както и публиката. Но ролите остават. Непроменени. Архетипни. Има си геостратегически архетипи, особено по тези места, които са непоклатими.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Вие може и да принадлежите "на Европа". Даже може да ви харесва.
Ние сме свободни хора  :smokin:

Имам подозрение на какво принадлежиш точно ти, но засега ще си го запазя за мен.

Най-великите реформатори на Русия, на която се кланяте, без всякакво съмнение са принадлежали и телом и духом на Европа. Дали това е минхер Петър Велики, дали това е Екатерина Велика, няма значение. Тези велики хора са посветили себе си и съдбата си да отворят Русия натам, накъдето и е мястото - и то е в Европа.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
иначе много пъти съм посочвал прагматичната съвременна политика на чехия и унгария спрямо русия, колкото и тежести да има в историческите им отношения.

А колко пъти си посочвал  прагматичната съвременна политика на Русия  спрямо Чехия и Унгария , "колкото и тежести да има в историческите им отношения"

Щото, нали си сещаш, че ситуацията може да се обърне на 180 гр.

П.С. Ако не съм достатъчно ясен , да поясня. Нашите умерени русофоби изхождат от презумцията, че Унгария, Чехия и особено Полша имат да си връщат на Русия. Ама ето на, подхождали прагматично.
И през ум им не минава да помислят,  че ако говорим за връщане, какво в исторически план има да връща Русия на тия трите ...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
иначе много пъти съм посочвал прагматичната съвременна политика на чехия и унгария спрямо русия, колкото и тежести да има в историческите им отношения.

А колко пъти си посочвал  прагматичната съвременна политика на Русия  спрямо Чехия и Унгария , "колкото и тежести да има в историческите им отношения"

Щото, нали си сещаш, че ситуацията може да се обърне на 180 гр.

П.С. Ако не съм достатъчно ясен , да поясня. Нашите умерени русофоби изхождат от презумцията, че Унгария, Чехия и особено Полша имат да си връщат на Русия. Ама ето на, подхождали прагматично.
И през ум им не минава да помислят,  че ако говорим за връщане, какво в исторически план има да връща Русия на тия трите ...

според мен ти гледаш как джузепе дебне фирмин и искаш да го победиш като ме дебнеш повече, отколкото той успява да дебне фирмин  :smokin:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
според мен ти гледаш как джузепе дебне фирмин и искаш да го победиш като ме дебнеш повече, отколкото той успява да дебне фирмин  :smokin:
А според мен се усука по Бъншо-Лилиански, понеже лекичко те ковнаха.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
според мен ти гледаш как джузепе дебне фирмин и искаш да го победиш като ме дебнеш повече, отколкото той успява да дебне фирмин  :smokin:
А според мен се усука по Бъншо-Лилиански, понеже лекичко те ковнаха.

ми нас на оперативките така ни учат да се усукваме кат не ни изнася  :smokin:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Quote (selected)
според мен ти гледаш как джузепе дебне фирмин и искаш да го победиш като ме дебнеш повече, отколкото той успява да дебне фирмин  :smokin:
Жалка история сааджънт!
Само това мога да добавя.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
според мен ти гледаш как джузепе дебне фирмин и искаш да го победиш като ме дебнеш повече, отколкото той успява да дебне фирмин
Гледай се, не те дебна, знам, че си непобедим.
Но съм приел на въоръжение мислата на Параграфа от СЕГА, че деманипулирането на манипулаторите е моя основна мисия.  А ти си точно такъв - от тия, дето се имат за най-хитри.

Щото ни четат всякакави хора и като видят коментара ти, наистина могат да си кажат - глей ги тия чехи ква яка прагматика лъха от тях, въпреки че ...нали 68 г.,...обремененост...и т.н. Сякаш преди 1968 не имало 1920,  не  имало Интервенция...
 Същото и с прагматичните унгарци  и най-вече с не особено прагматичните поляци...

Та затова...
« Последна редакция: Декември 16, 2019, 15:35:02 от Bacho Кольо »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
според мен ти гледаш как джузепе дебне фирмин и искаш да го победиш като ме дебнеш повече, отколкото той успява да дебне фирмин
Гледай се, не те дебна, знам, че си непобедим.
Но съм приел на въоръжение мислата на Параграфа от СЕГА, че деманипулирането на манипулаторите е моя основна мисия.  А ти си точно такъв - от тия, дето се имат за най-хитри.

Щото ни четат всякакави хора и като видят коментара ти, наистина могат да си кажат - глей ги тия чехи ква яка прагматика лъха от тях, въпреки че ...нали 68 г.,...обременанст...и т.н. Сякаш преди 1968 не имало 1920,  не  имало Интервенция...
 Същото и с прагматичните унгрци ...

Та затова...

е, не, ти ме изкара едва ли не инфлуенсър и продуктов позиционер... :nuts:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Quote (selected)
Но съм приел на въоръжение мислата на Параграфа от СЕГА, че деманипулирането на манипулаторите е моя основна мисия.  А ти си точно такъв - от тия, дето се имат за най-хитри.
Че то нейде в началото и Госингер имаше подобно намерение - искаше да бъде флеймър. Хубуу, но на един начетен индивид, му е необходимо 4-6-8 пъти повече време да опровергае идиотията написана за минута на дори елементарен трол.
Е, струва ли си толкова похабен живот в името на неккво гуедо?
Което при това нищо няма да разбере накрая?
От околните - също съвсем малка част. Което е жалкото.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
ти ме изкара едва ли не инфлуенсър и продуктов позиционер...
Не съм те изкарал. Аз тоя аргумент за историческата обремененост съм го резвенчавал поне 20 пъти в СЕГА.
Ти в никакъв случай не си обект на някакво специално внимание, а още по-малко - притежател на некви особени таланти.
« Последна редакция: Декември 16, 2019, 15:43:20 от Bacho Кольо »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
на един начетен индивид, му е необходимо 4-6-8 пъти повече време да опровергае идиотията написана за минута на дори елементарен трол.
Абсолютно вярно, за съжаление.
И въпреки това, не се отказвам.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
 :way_to_go-1308:

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
ти ме изкара едва ли не инфлуенсър и продуктов позиционер...
Не съм те изкарал. Аз тоя аргумент за историческата обремененост съм го резвенчавал поне 20 пъти в СЕГА.
Молодец! Не зря жил!  :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Вие може и да принадлежите "на Европа". Даже може да ви харесва.
Ние сме свободни хора  :smokin:

Имам подозрение на какво принадлежиш точно ти, но засега ще си го запазя за мен.
Лоша работа. Подозренията са кат червеите. Докат се усетиш, че те изгризе кат ябълка
Quote (selected)
Най-великите реформатори на Русия, на която се кланяте, без всякакво съмнение са принадлежали и телом и духом на Европа. Дали това е минхер Петър Велики, дали това е Екатерина Велика, няма значение. Тези велики хора са посветили себе си и съдбата си да отворят Русия натам, накъдето и е мястото - и то е в Европа.
Екатерина викаш. Странно напоследък точно стана дума с едни украинци ....
Та не мога да ги разбера. Да се откажеш от величието примерно на Екателина за да се пишеш двадесет и девета дупка на ..... пък и да не те искат.
Тва по повед на тая година-година и половина преди век когато са имали държава. Е парче от държава ма ней толку съществено.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Firmin
Цитат на: SgtTroy
...
Тук няма да се съглася с теб. Светът е като "Глоуб" на Шекспир. Можеш да смениш декорите, можеш да смениш костюмите, може и театърът да изгори, може и актьорите да си отидат, както и публиката. Но ролите остават. Непроменени. Архетипни. Има си геостратегически архетипи, особено по тези места, които са непоклатими.
Tук пък аз ще се съглася с теб.

И ще допълня:
Зап. Европа винаги е била и ще бъде враг на православните народи - гърци, руснаци, българи, сърби. Дори отпреди да стане това полурелигиозно разделение. Още от разделянето на Римската империя на Изт. и Зап.. А въпросното разделяне, ако се поинтересуваме и от генетика, ще ни светне, че никак не е случайно, че нещата са дори много по-древни  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Firmin
Най-великите реформатори на Русия, на която се кланяте, без всякакво съмнение са принадлежали и телом и духом на Европа. Дали това е минхер Петър Велики, дали това е Екатерина Велика, няма значение. Тези велики хора са посветили себе си и съдбата си да отворят Русия натам, накъдето и е мястото - и то е в Европа.

Европа =/= Зап. Европа  :icon_idea:
Мястото на руския народ и на източноевропейските народи е в съюз помежду им.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Цитат на: Firmin
Цитат на: SgtTroy
...
Тук няма да се съглася с теб. Светът е като "Глоуб" на Шекспир. Можеш да смениш декорите, можеш да смениш костюмите, може и театърът да изгори, може и актьорите да си отидат, както и публиката. Но ролите остават. Непроменени. Архетипни. Има си геостратегически архетипи, особено по тези места, които са непоклатими.
Tук пък аз ще се съглася с теб.

И ще допълня:
Зап. Европа винаги е била и ще бъде враг на православните народи - гърци, руснаци, българи, сърби. Дори отпреди да стане това полурелигиозно разделение. Още от разделянето на Римската империя на Изт. и Зап.. А въпросното разделяне, ако се поинтересуваме и от генетика, ще ни светне, че никак не е случайно, че нещата са дори много по-древни  :smokin:

баските/испанците/португалците/англиканската църква - враг номер едно на тутраканската селищна система!

чакайте са, нали консумеризмът беше унищожил религиозните основи на западното общество? на каква основа православните продължават да са им врагове, след като вече не са религиозни? или то е генетично?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Цитат на: Firmin
Цитат на: SgtTroy
...
Тук няма да се съглася с теб. Светът е като "Глоуб" на Шекспир. Можеш да смениш декорите, можеш да смениш костюмите, може и театърът да изгори, може и актьорите да си отидат, както и публиката. Но ролите остават. Непроменени. Архетипни. Има си геостратегически архетипи, особено по тези места, които са непоклатими.
Tук пък аз ще се съглася с теб.

И ще допълня:
Зап. Европа винаги е била и ще бъде враг на православните народи - гърци, руснаци, българи, сърби. Дори отпреди да стане това полурелигиозно разделение. Още от разделянето на Римската империя на Изт. и Зап.. А въпросното разделяне, ако се поинтересуваме и от генетика, ще ни светне, че никак не е случайно, че нещата са дори много по-древни  :smokin:

И покрай това си качество на смъртни врагове последните години лисабонската община направи възможното, така щото в града да има и руска, и българска църква. При положение, че в лисабонската метрополия от около 3,000,000 има 1,800 българи и 1,600 руснаци.
Ма тва сигурно щото са мноо коварни тия католици.
« Последна редакция: Декември 16, 2019, 17:23:06 от SgtTroy »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: SgtTroy
чакайте са, нали консумеризмът беше унищожил религиозните основи на западното общество? на каква основа православните продължават да са им врагове, след като вече не са религиозни? или то е генетично?

Генетиката и религията са свързани. Генетиката предопределя предразположеността към определена религия, а религията (или нейната липса) определя генетичната съдба на повечето народи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Генетиката и религията са свързани. Генетиката предопределя предразположеността към определена религия, а религията (или нейната липса) определя генетичната съдба на повечето народи.

1919?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: SgtTroy
И покрай това си качество на смъртни врагове последните години лисабонската община направи възможното, така щото в града да има и руска, и българска църква. При положение, че в лисабонската метрополия от около 3,000,000 има 1,800 българи и 1,600 руснаци.
Ма тва сигурно щото са мноо коварни тия католици.
За благотворното влияние на католиците (и любимите им кръстоносни походи) върху балканските православни (и любимата му ИРИ) можеш да си поговориш с Фирмин.
За благотворното влияние на иберийските католици върху същите можеш да почетеш за каталанските наемници.
За благотворното влияние на католиците (и любимите им кръстоносни походи) върху северните славяни можеш да потърсиш сорби, лужици, поморяни и пр. племена. Но едва ли ще намериш хора, които да се смятат за такива.
Е, можеш да поговориш и с тевтонски, ливонски или шведски кръстоносци за общуването им с руснаците, ама на тях едва ли ще им се говори  :smokin:
« Последна редакция: Декември 16, 2019, 18:04:21 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Цитат на: SgtTroy
чакайте са, нали консумеризмът беше унищожил религиозните основи на западното общество? на каква основа православните продължават да са им врагове, след като вече не са религиозни? или то е генетично?

Генетиката и религията са свързани. Генетиката предопределя предразположеността към определена религия, а религията (или нейната липса) определя генетичната съдба на повечето народи.
Каква религия, какви пет драхми? Става въпрос за това, че не искаш да изкупиш залежалата стока по складовете преди Коледа! Че в тукашното наше село коледните играчки се появиха май през октомври! Тамън пуйките бяха отправили благодарности, че не са се излюпили в САЩ, а в Канада, и хоп, дядо Мраз, играчки за елхата и "купете си нова печка, кухня, къща, яхта и каче за зеле!"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
чакайте са, нали консумеризмът беше унищожил религиозните основи на западното общество? на каква основа православните продължават да са им врагове, след като вече не са религиозни? или то е генетично?

Не всички основи, религията е жизненоважна за елитите, тя ги легитимира като богопосочени. Пречат им някой от основите, семейството, по точно родовата памет. Другите са полезни или видоизменени, идеята за  първороден грях се подсилва с каквото може. Роден си в бяла страна, значи имаш отговорност към африканците - на ти мигранти да си изкупиш душата. Ако си бял, особено мъж един живот може да не ти стигне. Има и кратък път, може да прегърнеш алтернативен пол, тогава ще ти трябва само един живот като на белите жени.
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Иначе сте преместили седянката в кръчмата.
Време беше да последваме винените мушици. :t0328:
Стопанина обаче да внимава.
Явно са се присъединили и малолетни, нагълтали са се "риск ориентирани стратегии".
Само казвам да не вземат да дойдат отговорните фактори и да турят лепенка на вратата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Иначе сте преместили седянката в кръчмата.
Време беше да последваме винените мушици. :t0328:
Стопанина обаче да внимава.
Явно са се присъединили и малолетни, нагълтали са се "риск ориентирани стратегии".
Само казвам да не вземат да дойдат отговорните фактори и да турят лепенка на вратата.
Още от времето на Хаджи Генча и деда Либена  моабетът  минава през това ,кое вино е по убаво  салъвкивското или пастушескоти и винаги опира до туй кои пушки са по -хубави ,московските или ингилизките , старците се скарват и сетне се помиряват... и ние тука горе -доле по тази схема караме е искрено се надявам да не забравяме ,че всичко е само игра , всичко е само спектакъл и утре  да сме забравили ,че вчера сме се карали. Сега да не речете ,че съм влязъл в ролята на котарака Вася и през половин час да мрънкам :" Ребята , давайте жить дружно!" Не , не съм котарак , а пък вие съвсем не сте некакви пакостливи мишоци... толкова години претриваме ръбове , мигар не се позагладиха!?!та ,чекам некой да се пофали ,че е купил маслини  с достойно качество и на способна цена... :t0328: :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Спомних си за един състудент от Благоевград лют македонец и Юнак( светла му памет).
Като настъпи демокрацията отиде по празниците в една механа в Мелник.
Като се върна беше потресен.
Там е вика е страшно.
Първо оръжейна, после гардероб и влизаш в кръчмата.
Мене ме връщаха два пъти не вярваха че нямам нож.   :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Ако си бял, особено мъж един живот може да не ти стигне. Има и кратък път, може да прегърнеш алтернативен пол, тогава ще ти трябва само един живот като на белите жени.
да си мъж е трудно, някои се отказаха :smokin:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Днес някъде по Хоризонт май казаха , че указът за назначаване на Ив.Гешев за гл. прокурор бил подписан, утре - вдругиден щял да положи клетва. Ми, добре! Обаче тук една женица още е възпалена ,че избранникът не и отговарял на въпросите.  И не само това , прочее ако искате вижте интервюто и! 
https://svobodnoslovo.eu/клеър-дейли-арогантността-на-иван-геш/

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не разбрах като какъв се е изтъпанил Гешев там.
Нещо като самоинициатива с тежки последици.
У нас може да е безсмъртен, но ако го погне Дафинка- надеждата на Джиджи ще страда.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Не разбрах като какъв се е изтъпанил Гешев там.
Нещо като самоинициатива с тежки последици.
У нас може да е безсмъртен, но ако го погне Дафинка - надеждата на Джиджи, ще страда.

Само едно пояснение за дедо Керпи, щото той се включи тук по-късно:

"Дафинка" /измисли ѝ го Отврат-а  :D/ е румънската юристка Лаура Кодруца Кьовеши, която бе избрана наскоро за първи европейски ГЛАВЕН ПРОКУРОР. 



И тъй като аз възлагам големи надежди на нея, както и на европейската Главна прокуратура, която ще заработи по някое време следващата година, некои коуеги тук ме занасят и даже измислиха на хубавата Лаура името "Дафинка".  :nuts:

Ето и едно "откъсче" от DW:

Quote (selected)
И в София се страхуват от нея: Лаура Кьовеши. Жената, която показа, че всеки може да бъде наказан. И която сега ще оглави Европейската прокуратура. Корумпираните елити в Източна Европа с право се опасяват от трусове.
А отгоре на всичко е висока 1.80 м.  8) :clap-3332: 8)


Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
А отгоре на всичко е висока 1.80 м.
И вдига 120 от лежанка!
Тя няма да го бие бе Джиджи!
Е вярно няма и да ...
Обаче ще има да го навиква!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
А отгоре на всичко е висока 1.80 м.
И вдига 120 от лежанка!
Тя няма да го бие бе Джиджи!
Е вярно няма и да ...
Обаче ще има да го навиква!
А ти откъде знаеш, какво точно ше го прави?!  :b0205:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... а междувременно ...

http://epicenter.bg/article/Sestrite-poiskaha-ot-premiera-1200-lv-startova-zaplata--Borisov-im-obeshta-po-chesto-da-se-sreshta-s-tyah/201736/2/0

Брилянтен мръсник. Насъска двете съсловия - лекари и медицински сестри - и се измъкна. Събра половин Министерски съвет панаирджията. Като че чува за първи път за безобразията в здравеопазването. Няколко общи лафа, за парлама ... и шапито биде вдигнато. На Него му е жал и Той за пет цигари време реши проблема. А сестрите утре се връщат в болниците, при пациентите, щастливи, че Той ги пожали, заедно решили, с Него и Младен Му, проблема на болничната помощ. Господ да им е на помощ на болните.

Направо ми иде да повърна от толкова безсрамие и простотия наедно.  :pissed-891: :pissed-891: :pissed-891:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
По спешност премиерът извика и вътрешният министър Младен Маринов, който да си записва за нарушения в болниците.

 "Младене, седни, че с теб май ще има повече работа отколкото с Ананиев", посрещна го премиерът Борисов, който обърна внимание на сигналите за липса на контрол в болници, връчени му от сестрите.

"Лошите, богати доктори" Му клатят стабилността.
Обаче и сестрите са го намазали по слабото място - злоупотребите.

Quote (selected)
По време на срещата медицинските сестри изказаха твърдения, че няма болница в държавата, която да работи по правилата,

С Ананиев ще има малко работа защото там е големият проблем, в калпавите правила, в "търговските дружества", но те са свещени крави.
За пореден път обобщавам. Държавата не пише закони и наредби за решаване на проблемите, а за да ги криминализира и създаде престъпници. После идват гешевците и всичко "ОК".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Че кога успя да ги приеме, та да се развихри?
Уж днес викаха че ще има сгляда....
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Добро уттро!!!
Дафинка , а!Браво , хареса ми!!! Нещо ми се мярка подозрението , че и с Дафинка постъпиха както с тази...как беше Урсула фон Лайен ...едната побърка пракуратурата в Румъния , другата  бундесвера и за награда ги туриха на места като бостански плашила да плашат гаргите. Е , не  е точно така, разбира се ,не толкова профанизирано, но ми мирише на такова нещо. Аз лично към дейността на Дафинка  имам големи резерви,но ще поживеем ще видим. Най-малкото  ще има дълго да се плашим с нея и да засипем европейската прокуратура с жалби ,както стана със съда в Страсбург. Сега ще настане едно масово натопяване ,еле па в нашата китна Родина ,където има академици по този спорт!!!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
че и с Дафинка постъпиха както с тази

Дафинка е румънският Гешеф. Поръчкова прокурорка. Харесват я само Жижи и един Владо Береаму. Нищо не може да се очаква от Дафинка.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Добро уттро!!!
Дафинка , а!Браво , хареса ми!!! Нещо ми се мярка подозрението , че и с Дафинка постъпиха както с тази...как беше Урсула фон Лайен ...едната побърка пракуратурата в Румъния , другата  бундесвера и за награда ги туриха на места като бостански плашила да плашат гаргите. Е , не  е точно така, разбира се ,не толкова профанизирано, но ми мирише на такова нещо. Аз лично към дейността на Дафинка  имам големи резерви,но ще поживеем ще видим. Най-малкото  ще има дълго да се плашим с нея и да засипем европейската прокуратура с жалби ,както стана със съда в Страсбург. Сега ще настане едно масово натопяване ,еле па в нашата китна Родина ,където има академици по този спорт!!!
:t26102:

Грешиш, дедо Керпи, вероятно защото не си следил развитието ѝ – за разлика от мен. И се препоствам отново от DW, въпреки че най-вероятно и на DW не верваш. А Отврат-а го остави, щото толкоз му разбира главЪтЪ.  :nuts:

Quote (selected)
DW

И в София се страхуват от нея: Лаура Кьовеши. Жената, която показа, че всеки може да бъде наказан. И която сега ще оглави Европейската прокуратура. Корумпираните елити в Източна Европа с право се опасяват от трусове.

Затуй в момента се хващам тук с теб НА БАС, че съм права. :D

На едно "Paddy" от моя страна срещу един "Джеймисън" от твоя.

Само че, за жалост, няма да можеш да опиташ и този път Пади-то, а само ше се чукнем с теб за твое и мое здраве с Джиймисън-а   :b0201:

Бас?!!  :cool-1084:


« Последна редакция: Декември 17, 2019, 10:22:16 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
защото не си следил развитието ѝ

А Жижи е следила развитието на Дафинка още от прогимназията. Знае всичките ѝ поръчкови дела наизуст. Владо Береаму харесва това.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
защото не си следил развитието ѝ

А Жижи е следила развитието на Дафинка още от прогимназията. Знае всичките ѝ поръчкови дела наизуст. Владо БереаНу харесва това.

А ти загубили вече от мен един бас на първите избори тази година?!  :yes-1289:
Загуби! Така че ше си траеш!! Като мишок у дупка!!! :t9411:

И ади чао, щото си имам работа ...  :nuts:
« Последна редакция: Декември 17, 2019, 10:45:34 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
А ти загубили вече от мен един бас на първите избори тази година?! 

Какъв бас съм загубил? Никакъв бас не съм загубил! Сигурно ме бъркаш с някого.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Добро уттро!!!
Дафинка , а!Браво , хареса ми!!! Нещо ми се мярка подозрението , че и с Дафинка постъпиха както с тази...как беше Урсула фон Лайен ...едната побърка пракуратурата в Румъния , другата  бундесвера и за награда ги туриха на места като бостански плашила да плашат гаргите. Е , не  е точно така, разбира се ,не толкова профанизирано, но ми мирише на такова нещо. Аз лично към дейността на Дафинка  имам големи резерви,но ще поживеем ще видим. Най-малкото  ще има дълго да се плашим с нея и да засипем европейската прокуратура с жалби ,както стана със съда в Страсбург. Сега ще настане едно масово натопяване ,еле па в нашата китна Родина ,където има академици по този спорт!!!
:t26102:

Грешиш, дедо Керпи, вероятно защото не си следил развитието ѝ – за разлика от мен. И се препоствам отново от DW, въпреки че най-вероятно и на DW не верваш. А Отврат-а го остави, щото толкоз му разбира главЪтЪ.  :nuts:

Quote (selected)
DW

И в София се страхуват от нея: Лаура Кьовеши. Жената, която показа, че всеки може да бъде наказан. И която сега ще оглави Европейската прокуратура. Корумпираните елити в Източна Европа с право се опасяват от трусове.

Затуй в момента се хващам тук с теб НА БАС, че съм права. :D

На едно "Paddy" от моя страна срещу един "Джеймисън" от твоя.

Само че, за жалост, няма да можеш да опиташ и този път Пади-то, а само ше се чукнем с теб за твое и мое здраве с Джиймисън-а   :b0201:

Бас?!!  :cool-1084:
Аз на бас със тебе ще се хвана, щото обичам да печеля басове. Сетне и аз ще пия и по еФтинко ша мина! Но: Без да съм следил подробности прави впечатление начинът, по който бяха избрани Дафито и Гешев! А той е ,какво? Пълно единодушие , почти без обструкции.Значи ти твърдиш, че Дафинка(аресА ми това име!) ша свърши много работа , а Гешев не става. Значи Дафина може без конкуренция , а Гешев не може, щото  юристите от ЕС са по-добри от нашите!?! Вятър , ни един европеец няма да хароса в нашата правораздавателна система!Но нека изчакаме уискито нема да свърши.
« Последна редакция: Декември 17, 2019, 11:28:48 от Kerpeden »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
... дедо, Кьовеши имаше конкуренция - до последно някакъв французин се спрагяше, имаше и един немец - избраха я едва когато французинът се отказа а немецът го отказаха, въпреки това румънското правителство правеше номера до края.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
въпреки това румънското правителство правеше номера до края.

Mи, не е правило номера. Дафинка е подсъдима в Румъния за престъпления против правосъдието и е пълен абсурд (без Румен Бахов) да бъде назначавана за европейски прокурор. Не ѝ е чист косъмът на Дафинка, а и назначението ѝ показва пълно незачитане на мнението на една страна-членка.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Цитат на: фелдкурат Ото Катц link=topic=24. :beer-405: :beer-405:msg66106#msg66106 date=1576580054
... дедо, Кьовеши имаше конкуренция - до последно някакъв французин се спрагяше, имаше и един немец - избраха я едва когато французинът се отказа а немецът го отказаха, въпреки това румънското правителство правеше номера до края.
Знам ,г-н Фелдкурат ! Ма,много са доверявате на написаното ,ми съществува понятие "художествена измислица"Все пак туканка забавлението е предимно литературно,нъл тъй. Сетне "Верба волант- скрипта манент!" отдавна не е това ,което бее. Сега е : "Не ма гледай к`во подписвам , ами ма гледай к`во прая!"   Ферщеен? :beer-405:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
въпреки това румънското правителство правеше номера до края.

Mи, не е правило номера. Дафинка е подсъдима в Румъния за престъпления против правосъдието и е пълен абсурд (без Румен Бахов) да бъде назначавана за европейски прокурор. Не ѝ е чист косъмът на Дафинка, а и назначението ѝ показва пълно незачитане на мнението на една страна-членка.
Ваклите агънца - напролет при бай Гочо офчерина.
Самото правителство (до колкото си спомням) леко падна и то румънците си го катурнаха, не Дафина.
Което не я прави най-по-хубава, нито и изчиства косъма, но пък номерата си бяха от хорица с определено нечисти косми.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Е ,що мислите ,че Дафинка ще подпука първо нас! Нищо не сме направили ! Виж на румънците има да си връща , ама надали!!!Ний все , гузни!   Споко тя до средата на мандата си ша си прави кантората , а втората половина ще изучава правата си и докат са договеди- хоп , Гешеф станал прокурон на ЕС!!! :b0205::b0230:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
 http://www.nationalgeographic.bg/?cid=120&article=9319&fbclid=IwAR3xIo9pfCGW2fw41Gjw2F6udOpKPT6jkauywL0vYfZgU9ScRYh2lSQRMJI
Дали е вярно това!
Всъщност нали Доналд Тръмп подписа закон за борба с антисемитизма във учебните заведения на САЩ!?!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Джиджи
препоствам отново от DW

DW е много полезен източник. Винаги можеш да се ориентираш по него каква е истината. Точно обратната на казаното от DW.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
... дедо, Кьовеши имаше конкуренция - до последно някакъв французин се спрsгяше, имаше и един немец - избраха я едва когато французинът се отказа а немецът го отказаха, въпреки това румънското правителство правеше номера до края.

Това румънско правителство[/u] не е ОНОВА румънско правителство, при което Лаура Кьовеши и предшественичката ѝ – Моника Маковей, направиха чудеса.  :0007:

Обзаведоха цела една пандела с необходимите бивши румънски ресорни министри, като накрая туриха начело на туй правителство в сянка в затвора и Министер-ПреЦедател, за да бъде сичко, както си му е редА ...
 :b0230:

А доколкото ми е известно, това не се е случвало никога поне по наште географски ширини и дължини ...  :P
« Последна редакция: Декември 17, 2019, 16:06:41 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Е ,що мислите ,че Дафинка ще подпука първо нас! Нищо не сме направили ! Виж на румънците има да си връща , ама надали!!!Ний все , гузни!   Споко тя до средата на мандата си ша си прави кантората , а втората половина ще изучава правата си и докат са договеди- хоп , Гешеф станал прокурон на ЕС!!!

Ти нали вече се фана на бас с мен?!  :0004: C:-) :0004:

Щото отдавна не съм пила "Джеймисън".  :cool-1084:
« Последна редакция: Декември 17, 2019, 16:08:39 от Джиджи »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Е ,що мислите ,че Дафинка ще подпука първо нас! Нищо не сме направили ! Виж на румънците има да си връща , ама надали!!!Ний все , гузни!   Споко тя до средата на мандата си ша си прави кантората , а втората половина ще изучава правата си и докат са договеди- хоп , Гешеф станал прокурон на ЕС!!!

Ти нали вече се фана на бас с мен?!  :0004: C:-) :0004: Щото отдавна не съм пила "Джеймисън".
Е ,фанАх се няма тън-мън!!Просто  си размишлявах...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Е ,що мислите ,че Дафинка ще подпука първо нас! Нищо не сме направили ! Виж на румънците има да си връща , ама надали!!!Ний все , гузни!   Споко тя до средата на мандата си ша си прави кантората , а втората половина ще изучава правата си и докат са договеди- хоп , Гешеф станал прокурон на ЕС!!!

Ти нали вече се фана на бас с мен?!  Щото отдавна не съм пила "Джеймисън".
Е ,фанАх се няма тън-мън!! Просто  си размишлявах...

Кеф!!!  :0008: :0005:

Щото поне нема да лъжеш като Отврат-а, дето уж не бил загубил бас от мен. 

 :sniperer:  :m1313:  :animated-smileys-stargate-015
« Последна редакция: Декември 17, 2019, 16:15:53 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
при което Лаура Кьовеши и предшественичката ѝ – Моника Маковей, направиха чудеса.

Жижи, нали ти обясних, че и Моника Мукавей е същата боза като Дафинка. И тя е разследвана за политически поръчки и политически натиск върху прокуратурата за образуване на дел срещу неудобни опоненти.
И какъв бас съм загубил от теб? Айде, хвърли ми кокалче.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И какъв бас съм загубил от теб? Айде, хвърли ми кокалче.
  :animated-smileys-stargate-015

За да не пускам танка ...  :nuts:

Quote (selected)
Кой се страхува от Лаура Кьовеши
Корумпираните елити от Централна и Източна Европа се опасяват от политическо земетресение

За поддръжниците си в Румъния, Лаура Кьовеши е символ на независимото правосъдие. За управляващите в Букурещ обаче олицетворява образа на врага.

Социалдемократическото правителство положи немалко усилия да осуети номинирането ѝ за ръководител на бъдещата Европейска прокуратура. В Румъния, където политиката и бизнесът тясно се преплитат, тя си създаде мощни врагове, когато беше начело на антикорупционната агенция.

Но не се уплаши - под нейно ръководство започнаха съдебни разследвания срещу министри, депутати и общински политици.

Сред тях беше и лидерът на социалдемократите Ливиу Драгня, дълго време най-влиятелният човек в Румъния. От май т.г. Драгня излежава присъда от три и половина години по обвинение за данъчни измами.

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/mnenia/2019/09/27/3968728_koi_se_strahuva_ot_laura_kyoveshi/
  :bluegrab:
« Последна редакция: Декември 17, 2019, 16:39:11 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Жижи, това са фалшиви новини. Кажи какъв бас съм загубил, защото иначе ще приема, че си въобразявш неща. Че не си сама, както викаме в махалата.