Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:10:53

Автор Тема: За насилието срещу …  (Прочетена 119640 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #180 -: Декември 27, 2018, 21:42:56 »
Господ уважи свободната ни воля да се демократизираме, комерсиализираме, американизираме, и това е резултатът.
Ами, не е съвсем точно казано. Точното е: да станемЕ част от СВОБОДНИЯ СВЯТ
Пък той взе, че стана НЕсвободен.

Ми той винаги си е бил такъф!  :t0112: Просто "ТАКА СЕ КАЗВА"!!! :bigok:
« Последна редакция: Декември 27, 2018, 23:10:38 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #181 -: Януари 09, 2019, 08:51:21 »
добавям случая на убитата от съпруга си Юлияна Иванова на 25 години от Стара Загора
майка на бебе на осем месеца
https://www.24chasa.bg/novini/article/7233461
"Идва съживление" е написала Юлияна...
майката на убитата е Ирина Йорданова , повечето й снимки са с нейното момиче
« Последна редакция: Януари 09, 2019, 21:15:02 от Lillian »

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #182 -: Януари 09, 2019, 10:09:59 »
Сега , не че има някакво значение , но момичето май е турско циганче . Във Фейсбук е писала , че е обвързана , а не женена ! Под доста от снимките има коментари на турски . Ако е смятала да се раздели със стареца и да го накара да плаща издържка на детето  ... И все пак - не е този начина .
____________________
Готово ! Не зная дали и Димитър е от малцинствата , но ако не е ,  това още веднъж подчертава несъвместимоста на две различни култури .
« Последна редакция: Януари 09, 2019, 12:48:24 от Чок觧 »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #183 -: Януари 09, 2019, 10:31:48 »
Чоки, ще те помоля да махнеш емотикона от поста си!
Моля!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #184 -: Януари 09, 2019, 21:14:02 »
... и защото злото рядко идва само, 41-годишната майка на убитото момиче,  е катастрофирала ,докато урежда погребението на детето си, загубила е нероденото си бебе и е претърпяла тежка операция на счупени прешлени
https://www.24chasa.bg/novini/article/7236287

и Чоки, нали искахме интегрирани цигани, образовани, като нас?
защо това момиче с българско име, завършило социални дейности пак не  ни е по угодата и един от "нашите" го затри...
« Последна редакция: Януари 09, 2019, 22:13:03 от Lillian »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #186 -: Януари 09, 2019, 22:11:39 »
Quote (selected)
ddantgwyn
 Днес в 21:42:36 »
бих предложила и да се ограничим в публикуване на снимки, защото ми изглежда като допълнително издевателство

а и как да ти кажа - не е това, не е това...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #187 -: Януари 09, 2019, 22:25:55 »
Quote (selected)
ddantgwyn
 Днес в 21:42:36 »

а и как да ти кажа - не е това, не е това...

Но пък е заслужено.

С което не твърдя, че и смъртта на Юлиана е била също заслужена.
the lamers club honourable member …

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #188 -: Януари 09, 2019, 22:47:37 »
... и защото злото рядко идва само, 41-годишната майка на убитото момиче,  е катастрофирала ,докато урежда погребението на детето си, загубила е нероденото си бебе и е претърпяла тежка операция на счупени прешлени
https://www.24chasa.bg/novini/article/7236287

и Чоки, нали искахме интегрирани цигани, образовани, като нас?
защо това момиче с българско име, завършило социални дейности пак не  ни е по угодата и един от "нашите" го затри...

Значи , 41 годишната майка на 25 годишното момиче . Момичето родило и имало 8 месечно бебе , майка ѝ пък щяла да ражда тепърва пак - кое по ред дете ? 25 годишното момиче родило има 8 месечно бебе от 65 годишен мъж , ама се писала обвързана и казала на възрастния мъж , че му е иневерила и ще се разделя с него .
Една "нормална" българска семейна сага .

Това " един от "нашите" го затри" е много грубо и манипулативно ! Независимо "наш" или "ваш" , ако на един мъж  му каже жена му или приятелката му , че му е изневерила и иска да се раздели с него - едва ли ще действа по-различно ! Човека е на 65 години , тъкмо се е зарадвал , че макар и на стари години си е подредил живота , има дете и да му заявят , че всичко това отива по дяволите ? Що не се поставиш ти на негово място ? ? ? Как ще го преживееш ?
 Защото си феминистка и гледаш всичко от женската страна ! Като че ли мъжът няма душа и сърце и може да търпи всичко !

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #189 -: Януари 10, 2019, 09:18:34 »
Quote (selected)
Защото си феминистка и



Лили, ако е да дразним антифеминистите, само кажи. И аз ще се включа. Макар и да не виждам някаква полза за жертвите от това да им правим тема-поменник. В това депресивно и непроходимо блато, каквото е темата за семейното насилие, затъват даже специалистите - социални работници, психолози и от църквите...

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #190 -: Януари 10, 2019, 09:44:46 »
Quote (selected)
Защото си феминистка и



Лили, ако е да дразним антифеминистите, само кажи. И аз ще се включа. Макар и да не виждам някаква полза за жертвите от това да им правим тема-поменник. В това депресивно и непроходимо блато, каквото е темата за семейното насилие, затъват даже специалистите - социални работници, психолози и от църквите...

"Монетата" има две страни ! Вярно е , че при семейното насилие почти винаги жертви са жените , като "по-слаб пол" , но за да се стигне до насилието , вина имат и самите жени . Да се представя едностранно проблема "- ама видите ли , поредната жена жертва" не е много разумно , защото в един момент , както стана и с многото скандали за сексуални домогателства на известни актьори , продуценти политици стават не само безинтересни , но и се обръщат против самите "жертви" .
 А иначе можете да си направите един феминистки клуб тук , но се страхувам , че рязко ще спадне интереса към участниците в клуба и към други теми , които те коментират .

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #191 -: Януари 10, 2019, 09:52:22 »
Quote (selected)
Вярно е , че при семейното насилие почти винаги жертви са жените , като "по-слаб пол" , но за да се стигне до насилието , вина имат и самите жени .

Децата са още по-често жертви - и момичета и момчета, те имат ли вина? Според мен вината винаги е на по-силния физически, но очевидно слаб психически...

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #192 -: Януари 10, 2019, 09:57:01 »
Quote (selected)
А иначе можете да си направите един феминистки клуб тук , но се страхувам , че рязко ще спадне интереса към участниците в клуба и към други теми , които те коментират .
А това вече много ме уплаши.  ;D  Да питаш жена дали е феминистка в 21 век е нещо като да питаш черен в САЩ дали е антиапартейдист. Или някого дали е  богомил. Исторически вече понятия. :)

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #193 -: Януари 10, 2019, 09:59:24 »
Quote (selected)
Защото си феминистка и



Лили, ако е да дразним антифеминистите, само кажи. И аз ще се включа. Макар и да не виждам някаква полза за жертвите от това да им правим тема-поменник. В това депресивно и непроходимо блато, каквото е темата за семейното насилие, затъват даже специалистите - социални работници, психолози и от църквите...

"Монетата" има две страни ! Вярно е , че при семейното насилие почти винаги жертви са жените , като "по-слаб пол" , но за да се стигне до насилието , вина имат и самите жени . Да се представя едностранно проблема "- ама видите ли , поредната жена жертва" не е много разумно , защото в един момент , както стана и с многото скандали за сексуални домогателства на известни актьори , продуценти политици стават не само безинтересни , но и се обръщат против самите "жертви" .
 А иначе можете да си направите един феминистки клуб тук , но се страхувам , че рязко ще спадне интереса към участниците в клуба и към други теми , които те коментират .
Подкрепям изцяло !

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #194 -: Януари 10, 2019, 10:17:13 »
Quote (selected)
както стана и с многото скандали за сексуални домогателства на известни актьори , продуценти политици стават не само безинтересни , но и се обръщат против самите "жертви" .
Чоки, не "както". Има разлика между лъжливи обвинения с цел облагодетелстване и истински жертви. Лилиан говори за вторите. Оправданието за тъпото насилие е в порочния кръг, че насилникът също е бил жертва по един или друг начин, ако е оправдание. Защото не всички жертви стават насилници.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #195 -: Януари 10, 2019, 11:25:18 »
Quote (selected)
Защото си феминистка и



Лили, ако е да дразним антифеминистите, само кажи. И аз ще се включа. Макар и да не виждам някаква полза за жертвите от това да им правим тема-поменник.
аз виждам полза
мисля,че така хората научават за мащабите на явлението, а и в главата им остава, че жертвите не са статистически единици, а хора
може някой да реши да се включи , да прояви интерес поне към мерките за оказване на помощ на жертви на това насилие, оказа се,че има много какво да се помогне, има защитени домове и други институции ,на които може да се окаже всякаква помощ, дори доброволен труд

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #196 -: Януари 10, 2019, 11:28:21 »
Чок觧

*****
Re: За насилието срещу …

Чоки, отишъл си твърде далеч, откъдето и да го погледнеш, но нямам да коментирам нищо, всеки сам да прецени

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #197 -: Януари 10, 2019, 11:34:48 »
.........
Подкрепям изцяло !
какво подкрепяш ти? да се затвори темата? това,че между хилядите дреболии ,с които се занимаваме, пиша за нещо страшно, което е около нас, те дразни?
ок, ако прецени админа ,нека я затвори
ако не я затвори , ще продължа, без да отчитам риска от намаление на интереса към форума

 наистина не го предполагах...

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #198 -: Януари 10, 2019, 11:56:31 »
Лилиан, аз пък тебе те подкрепям, ама отвори за равновесие и една тема за киното тук.  ;D За да не изглежда, че работиш против този форум. Реално това си е същият форум, просто на технически по-добър сайт. Е, с по-ограничена аудитория - засега.
Виж Миндерчо, който се бореше със зъби и нокти срещу Джиджи, да доказва, че новият сайт на Сега си е супер, как пише вече основно тук.  :bigok:
« Последна редакция: Януари 10, 2019, 12:07:42 от Banshee »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #199 -: Януари 10, 2019, 12:05:43 »
благодаря Банши, ама аз  пиша по доста други теми тук
ето оказа се,че съм отворила тема за Езиковото образование при Живков, моля да ми бъде зачетена 8)

и знаеш ли какво , ще допълня, че тази тема е важна, защото тук прочетох неща, които никога не бях предположила, че ще чуя
нали знаеш, затворен в средата си ,човек контактува обикновено със съмишленици и губи представа за многообразието
тук научавам много, важно ми е това

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #200 -: Януари 10, 2019, 16:50:23 »
Quote (selected)
Защото си феминистка и



Лили, ако е да дразним антифеминистите, само кажи. И аз ще се включа. Макар и да не виждам някаква полза за жертвите от това да им правим тема-поменник.

Аз няма да се включа, но за темата–поменник съм 100% съгласна с Банши!  :way_to_go-1308:

Затва най–добре да подписваме ИстаНбулската и да съ приключва!!!  :b0205:
« Последна редакция: Януари 10, 2019, 16:55:39 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #201 -: Януари 10, 2019, 17:03:16 »
... Макар и да не виждам някаква полза за жертвите от това да им правим тема-поменник. В това депресивно и непроходимо блато, каквото е темата за семейното насилие, затъват даже специалистите - социални работници, психолози и от църквите...
Мисля, че истината е някъде по средата. И Лилиан е права, че за жертвите трябва да се говори персонализирано, а не да се отчита статистика. И Банши е права, че темата-поменник е депресивна в такъв вид и не спомага за реалното решение на проблема. Ако разговорът спре до жертвата и начина на убийство, то полза никаква. Ако се проследи дали нещо е било направено след трагедията, дали местните власти са си мръднали пръста, ако се даде телефон на местната организация за помощ - това би имало смисъл. Иначе си е некролог и дотам.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #202 -: Януари 10, 2019, 17:11:52 »
Quote (selected)
Ако разговорът спре до жертвата и начина на убийство, то полза никаква.
цъ, ползата е, че темата в този ѝ вид става противоконституционна. щото дискриминира жертвите-мъже по полов признак. от което следва, че трябва да бъде затворена.

прочее, днес на феминистките им забиха шамар, лосанжелиският съд отряза ашли джъд за секс тормоз срещу харви уайнстийн.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #203 -: Януари 10, 2019, 17:14:19 »
Quote (selected)
ако се даде телефон на местната организация за помощ - това би имало смисъл.]ако се даде телефон на местната организация за помощ - това би имало смисъл
ако някой се интересува, ще го получи, както и всяка друга информация, която ми е известна
съжалявам,че темата ви  депресира

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #204 -: Януари 10, 2019, 17:19:39 »
ако се даде телефон на местната организация за помощ - това би имало смисъл.
ако някой се интересува, ще го получи, както и всяка друга информация, която ми е известна
съжалявам,че темата ви  депресира
Не мисля, че има нормален човек, когото да не натъжава насилствената смърт на ближния (ако "депресира" е по-експресивен глагол от "натъжава"). Смисълът е да се ПУБЛИКУВА, ОПОВЕСТЯВА известната ни иформация, за да бъде тя достъпна ВИНАГИ, НА ЖИВО, в реално време. Да знае една жена, че ако й лазят мравки по кожата, може БЪРЗО да намери тази информация, при това дискретно. Щото отворен браузър с "Къде да се скрия от мъжа ми?" едва ли ще предизвика доверие у същия този мъж.
А ако в тази тема бъдат публикувани адреси/телефони/явки и пароли, винаги има надежда, че ще се намери някоя дружка да рече, абе Ленче, виж тук какво пишат хората, запиши си някъде телефончето и го кръсти "Петя от училище", да не буди подозрения!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #205 -: Януари 10, 2019, 17:41:11 »
не ми се вярва, жертва на насилие да се информира от нашия форум за тези телефони, а те са и публични
бих информирала някого  за тях, в случай,че прояви друг интерес

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #206 -: Януари 10, 2019, 17:48:24 »
не ми се вярва, жертва на насилие да се информира от нашия форум за тези телефони, а те са и публични
бих информирала някого  за тях, в случай,че прояви друг интерес
Лилиан, ти гледаш от позицията на човек, комуто е лесно да намери тази информация. А голяма част от хората в трудно положение не са такива. Това ги прави допълнително уязвими.
За справка. Написах следното в търсачката: "къде има къща за жени в затруднено положение в Смолян" - първите пет страници не дадоха никакъв отговор.

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #207 -: Януари 10, 2019, 17:57:04 »
Темата наистина е депресираща , но аз бих искал да обърна въпроса така :
Какво прави жената , за да не предизвика раздразнение у мъжа и да се стига до побой и по-тежки последствия ?
 Има ли психологическата подготовка , как да избягва конфликти , как , ако вече са създадени да провежда разговора така , че нещата да затихнат , да се успокоят ?
Има ли и дали не трябва да се създадат курсове по подобие на курсовете за водене на преговори с терористи , например ?
Не трябва ли жените да се научат/обучат да разпознават мъжете с избухлив характер и ако трябва - да ги избягват ?
Не трябва ли да се научат да влагат повече разум , отколкото чувства в интимните си отношения ?
________________
Как да предпазиш една жена , която казва :"Бие ме , щот ме обича!" Как да предпазиш една жена , която след як бой , писъци и крясъци , след като си извикал полиция ти крясва :" Защо се месиш в нашите лични работи - някой да те е молил ?" И на следващия ден е с натрошени зъби и счупена ръка ?
Това съм го преживял!!!
________________
 А другия момент , когато мъжът е кротък , работлив , домошар , а жената хубавица , въобразила си , че е "царицата на сливите" , го прави на маймуна , непрекъснато му изневерява , унижава го пред приятели и колеги въобще , превръща живота му в кошмар ??? И когато накрая на тази кротка душа му писне и я размаже от бой , го обвиняват в домашно насилие и тормоз - все пак той е по-силния , нали ?
Пак повтарям - нещата не са еднозначни , еднопосочни - "насилие над жени/деца" и толкоз !

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #208 -: Януари 10, 2019, 18:07:20 »
Quote (selected)
Какво прави жената , за да не предизвика раздразнение у мъжа и да се стига до побой и по-тежки последствия ?

интересна постановка, може би съфорумците ще кажат мнение по нея

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #209 -: Януари 10, 2019, 18:32:55 »
Само това изречение ли прочете ? Само то ли ти направи впечатление ?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #210 -: Януари 10, 2019, 18:37:20 »
Quote (selected)
Какво прави жената , за да не предизвика раздразнение у мъжа и да се стига до побой и по-тежки последствия ?

интересна постановка, може би съфорумците ще кажат мнение по нея
Мисля, че постановката е за това, че взаимното уважение и в семейството не е било отменяно. Навремето в царска Русия имало правило, че ако съпрузите започват спор, те трябва да си говорят на "Вие". Доста е трудно да обидиш половинката си на "Вие", дава възможност за отдалечаване и "охлаждане". И това във времената, в които от една изневяра Толстой прави роман! А видите ли, убиецът бил страшен, а никой не мисли да рече дума напреко за това, че жертвата му е тропосала ОСЕМ МЕСЕЦА след раждането на детето им, че тя има други лични планове! Някаква елементарна почтеност дали има в това, след всички морални и финансови подкрепления от страна на съпруга по време на обучението?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #211 -: Януари 10, 2019, 18:48:13 »
Quote (selected)
А видите ли, убиецът бил страшен,

а, не е ли?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #212 -: Януари 10, 2019, 18:50:11 »
Quote (selected)
А видите ли, убиецът бил страшен,

а, не е ли?
E, разбира се! Това намалява ли непочтеността в поведението на жертвата му?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #213 -: Януари 10, 2019, 18:53:29 »
Quote (selected)
А видите ли, убиецът бил страшен,

а, не е ли?
според жертвата - очевидно не. щото ако го имаше за страшен, щеше първо да се покрие някъде и после да го уведоми дистанционно, примерно по телефона /тук не отчитам всеизвестната женска логика, но все пак/.

така че - не, лилиан, не е бил страшен. побеснял е от действията на жертвата.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #214 -: Януари 10, 2019, 18:57:24 »
Quote (selected)
А видите ли, убиецът бил страшен,

а, не е ли?
Лилиан, опитай се да оцениш реалистично всички факти, които има изнесени до момента. Какво е бъдещето на двете страни ПРЕДИ убийството?
Съпругата подава молба за развод, изнася се при любовника си. Съпругът й губи всичко - и съпругата, и детето (имайки предвид огромната разлика във възрастта и тенденцията съдът да отсъжда децата да се оставят с майките си колкото са по-малки). Ако е бил по-млад мъж, съпоставим по възраст с жената, можел е да рече, майната ти, животът продължава. За него обаче животът свършва, край, точка. В най-добрия случай ще си вижда детето веднъж на две седмици и то ако майката не му пречи. Това също си е форма на убийство, само дето жертвата ходи и плаща издръжка.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #215 -: Януари 10, 2019, 18:59:12 »
знаете ли защо не ви отговарям по същество
защото съм абсолютно стъписана от твърдения, че жената трябва да прави нещо специално, за да не бъде бита, убивана
и от това, че ако е непочтена, може? допустимо е ? трябва? да бъде убита
сериозно ви казвам, без грам превземка - сразена съм
нека кажат другите...

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #216 -: Януари 10, 2019, 19:10:21 »
знаете ли защо не ви отговарям по същество
защото съм абсолютно стъписана от твърдения, че жената трябва да прави нещо специално, за да не бъде бита, убивана
и от това, че ако е непочтена, може? допустимо е ? трябва? да бъде убита
сериозно ви казвам, без грам превземка - сразена съм
нека кажат другите...
Няма начин да не си сразена, след като си прочела това, което искаш да прочетеш, а не това, което сме писали! Никой не е рекъл, че жената е ТРЯБВАЛО да бъде убита или че това е допустимо.
Но може би жената НЕ БИ трябвало да прави някои неща, така става ли? Като отидеш на сафари, си затваряш прозорците на колата не защото не можеш да си ги отвориш, а защото е по-безопасно. Когато върви пълноводна река и бродът не се вижда, не минаваш без да провериш, нали? Не защото не можеш да минеш, ами защото е опасно. Когато късаш на някого нервите с безхаберието си за това той какво чувства, защо се учудваш на взривна реакция?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #217 -: Януари 10, 2019, 19:22:02 »
Quote (selected)
сериозно ви казвам, без грам превземка - сразена съм
тва за превземката не е вярно - при теб тя винаги съществува.

Quote (selected)
защото съм абсолютно стъписана от твърдения, че жената трябва да прави нещо специално, за да не бъде бита, убивана
и от това, че ако е непочтена, може? допустимо е ? трябва? да бъде убита
това вече е гнусна манипулация и изкривяване на всички мнения. и е страшно непочтено, до степен обидно.

жената е жертва на собствената си лоша преценка на ситуацията. толкоз. нищо чудно да е била уникално тъпа, проста и загубена, щом не е успяла да прецени колко ще нарани бащата на детето си /макар че постфактум винаги е лесно да се раздават оценки/.

аз пък съм убеден, че ако мъжът беше по някакъв начин внушил, че може да бъде опасен, това просто нямаше да се случи - предпазните инстинкти щяха да се задействат.

ти просто отказваш да признаеш, че въобще може да съществува друга гледна точка, различна от твоята. съответно краткият отговор на
Quote (selected)
знаете ли защо не ви отговарям по същество
е: защото не можеш. малко по-дългият е че не можеш, защото обмислянето на другите мнения заплашва да наруши комфорта ти и затова ти просто не ги обмисляш, съответно и няма как да отговориш.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #218 -: Януари 10, 2019, 19:22:54 »
Quote (selected)
Но може би жената НЕ БИ трябвало да прави някои неща, така става ли?
не, не става
дълбоко погрешно е да превръщаш жената едновременно в обект и субект на престъплението - сама си го е предизвикала, нека да го изтърпи, че и да понесе последствията - да бъде одумана след смъртта й
никой, жена, мъж, дете не  може да бъде убиван! никой, никога, по никакъв повод!
такъв е законът! такъв е моралът!
такава е и нашата източноправославна вяра! казано е"Не убивай"
няма причини, няма предизвикателства, няма раздразнения
не знам какво се опитвате да популяризирате, не знам и защо ви е, подозирам, че е колкото да спорите с мен,ако е така -ок
но ако не е така, сме от различни вселени

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #219 -: Януари 10, 2019, 19:28:51 »
Quote (selected)
никой, жена, мъж, дете не  може да бъде убиван! никой, никога, по никакъв повод!
такъв е законът! такъв е моралът!
такава е и нашата източноправославна вяра! казано е"Не убивай"
няма причини, няма предизвикателства, няма раздразнения
ето ги превземките, дето ги нямало. цъфнаха моментално.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #220 -: Януари 10, 2019, 19:30:08 »
знаете ли защо не ви отговарям по същество
защото съм абсолютно стъписана от твърдения, че жената трябва да прави нещо специално, за да не бъде бита, убивана
и от това, че ако е непочтена, може? допустимо е ? трябва? да бъде убита
сериозно ви казвам, без грам превземка - сразена съм
нека кажат другите...

И замириса на развалено.
Жената не трябва да прави нищо сшециално за да не бъде бита/убита.
Важно е да не прави така, че да бъде бита/убита ( както всяко нормално човешко същество, но явно кифлите са изключение).
Лили, оттатък войнстващи АЕТЦ поддръжници.
Тук вонстващи феминистки.
Не може ли да сте просто феминистки и подкрепящи ЕАТЦ.
Спирай брояча, само се самонавиваш и ескалираш..
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #221 -: Януари 10, 2019, 19:31:38 »
Quote (selected)
Но може би жената НЕ БИ трябвало да прави някои неща, така става ли?
не, не става
дълбоко погрешно е да превръщаш жената едновременно в обект и субект на престъплението - сама си го е предизвикала, нека да го изтърпи, че и да понесе последствията - да бъде одумана след смъртта й
никой, жена, мъж, дете не  може да бъде убиван! никой, никога, по никакъв повод!
такъв е законът! такъв е моралът!
такава е и нашата източноправославна вяра! казано е"Не убивай"
няма причини, няма предизвикателства, няма раздразнения
не знам какво се опитвате да популяризирате, не знам и защо ви е, подозирам, че е колкото да спорите с мен,ако е така -ок
но ако не е така, сме от различни вселени
Ама верно, че само "Не убивай" е казано? Щото ми се струва, че веднага след "Не убивай" е речено "Не прелюбодействай" - или тази заповед не важи? От същата вселена е, сериозно! И още една заповед оттам, "Не пожелавай жената на ближния си и не пожелавай дома на ближния си, нито нивата му, нито роба му, ни робинята му, ни каруцата му, ни осела му, (нито никакъв негов добитък) нито нещо друго, което е на ближния ти."
Инак става много лесно, християнството на парче, и при това което парче падне изгодно в ситуацията. Моралът и законът би трябвало да се гледат в цялост.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #222 -: Януари 10, 2019, 19:33:41 »
67, приключвам с това, от различни вселени сме

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #223 -: Януари 10, 2019, 19:36:56 »
Quote (selected)
дълбоко погрешно е да превръщаш жената едновременно в обект и субект на престъплението
тва също е гнусна манипулация, ти как точно разбра, че е дълбоко погрешно? след като пресичаща на пешеходна пътека жертва на шофьор с превишена скорост се оказа съпричинител на смъртта си?

как, лилиан?

ти освен гръбначния включваш ли и главния мозък от време на време?

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #224 -: Януари 10, 2019, 19:41:49 »
.........
Подкрепям изцяло !
какво подкрепяш ти? да се затвори темата?
" но за да се стигне до насилието , вина имат и самите жени ".

ПП. Някъде бях чел статистика, че над 70% от ПТП-тата със семеен автомобил са били след или по време на семейна свада в колата.
« Последна редакция: Януари 10, 2019, 19:47:55 от Minderbinder »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #225 -: Януари 10, 2019, 19:43:20 »
:o Ехо, някой е превъртял брояча поне с век назад. Хвърчат тук обвинения като "феминистка" и "прелюбодейка". 

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #226 -: Януари 10, 2019, 19:48:18 »
:o Ехо, някой е превъртял брояча поне с век назад. Хвърчат тук обвинения като "феминистка" и "прелюбодейка".
Банши, изневярата не е от вчера, след като въпросът е обсъждан от преди библейските времена. Какво да се прави, понякога и реакцията на съпруга рогоносец е библейска. Човешката натура е слаба, като корабните въжета. Ако им късаш влакната едно по едно, в определен момент поддават. Поне в тази вселена.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #227 -: Януари 10, 2019, 19:51:29 »
Quote (selected)
Хвърчат тук обвинения като "феминистка" и "прелюбодейка".
феминистката е лилиан, при това войнстваща. за прелюбодейката - ето от източника на лилиан /не съм търсил други за този инцидент и не смятам да търся/:
Quote (selected)
Младата жена явно била намислила да изостави по-възрастния с 40 години Митко, дори в профила си във Фейсбук била обявила, че е обвързана, но с някой си Ники, който бил на 28 години. Това със сигурност не се харесвало на шофьора, който не искал да се разделят.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #228 -: Януари 10, 2019, 19:59:45 »
Който упражнява псих. насилие, нека е наясно, че във всеки момент може да му бъде отвърнато с физическо насилие.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #229 -: Януари 10, 2019, 20:02:13 »
Дори да беше и двете в едно, това е официално наказуемо само в Саудитска Арабия.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #230 -: Януари 10, 2019, 20:05:36 »
А ако в тази тема бъдат публикувани адреси/телефони/явки и пароли, винаги има надежда, че ще се намери някоя дружка да рече, абе Ленче, виж тук какво пишат хората, запиши си някъде телефончето и го кръсти "Петя от училище", да не буди подозрения!
Сакън, само това остана!!! :crazy-1358:

Къде са модераторите – ясно е, че тоз път без тях няма да можем да минем.

Щото и тук некои се взимат много на сериозно, като прекрачват всекакви граници.

Няма да правим от тази тема "кабинет за психическа подкрепа на жени, претърпели насилие", я!!!  :t2102:
« Последна редакция: Януари 10, 2019, 20:13:04 от Джиджи »

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #231 -: Януари 10, 2019, 20:05:42 »
Не мисля, че Лили е феминистка. Просто е пристрастна, необективна от криворазбрана женска солидарност.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #232 -: Януари 10, 2019, 20:15:03 »

По темата е, от по-малко известните книги на Стивън Кинг. Интересно някой, ако я е чел , дали ще го определи и него като "феминист". :)
« Последна редакция: Януари 10, 2019, 20:21:12 от Banshee »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #233 -: Януари 10, 2019, 20:15:07 »
А ако в тази тема бъдат публикувани адреси/телефони/явки и пароли, винаги има надежда, че ще се намери някоя дружка да рече, абе Ленче, виж тук какво пишат хората, запиши си някъде телефончето и го кръсти "Петя от училище", да не буди подозрения!
Сакън, само това остана!!! :crazy-1358:

Къде са модераторите – ясно е, че тоз път без тях няма да можем да минем.

Щото и тук некои се взимат много на сериозно, като прекрачват всекакви граници.

Няма да правим от тази тема "кабинет за психическа подкрепа на жени, претърпели насилие", я!!!  :t2102:
Джиджи, тук се използват ВСИЧКИ възможни канали да се доведе тази информация до вероятните жертви. Има такива телефони на таблата на училища, болници, детски градини, поликлиники, на вратите на тоалетните (отвътре на дамските поне има, трябва да питам 67-и как стои въпросът с мъжките).

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #234 -: Януари 10, 2019, 20:24:51 »


Джиджи, тук се използват ВСИЧКИ възможни канали да се доведе тази информация до вероятните жертви. Има такива телефони на таблата на училища, болници, детски градини, поликлиники, на вратите на тоалетните (отвътре на дамските поне има, трябва да питам 67-и как стои въпросът с мъжките).

Значи допускаш , че може да има насилие и над мъже ? Явно с Лилито сте от различни Вселени ! :D

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #235 -: Януари 10, 2019, 20:33:01 »

По темата е, от по-малко известните книги на Стивън Кинг. Интересно някой, ако я е чел , дали ще го определи и него като "феминист". :)
Чела съм я, но не мисля, че в нея става въпрос за феминизъм. Става въпрос да попаднеш под властта на патологичен насилник, чиято патология се влошава, и да се измъкнеш с живота в зъбите. Имам дружка, която го направи, и знам колко е трудно, страшно и ужасно, без никакъв Стивън Кинг. Умна, мила, образована, талантлива жена, на която й се наложи да се спасява с децата на ръце и бързо.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #236 -: Януари 10, 2019, 20:33:33 »
Quote (selected)
дълбоко погрешно е да превръщаш жената едновременно в обект и субект на престъплението
тва също е гнусна манипулация, ти как точно разбра, че е дълбоко погрешно? след като пресичаща на пешеходна пътека жертва на шофьор с превишена скорост се оказа съпричинител на смъртта си?

как, лилиан?

ти освен гръбначния, включваш ли и главния мозък от време на време?
  :t2027:
« Последна редакция: Януари 10, 2019, 20:35:52 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #237 -: Януари 10, 2019, 20:39:43 »
Значи допускаш , че може да има насилие и над мъже ? Явно с Лилито сте от различни Вселени ! :D
Не просто допускам, виждала съм го и го виждам на живо.
В детската градина на по-голямото ми отроче имаше момченце, което беше дете на разведена двойка. Беше присъден на майка си, чиито майчински чувства стигаха да го води до детската градина пръв и да го прибира последен. Малкият идваше в синини (щото се бил сбил с брат си), гладен като кученце (сигурно брат му му изяждаше храната, не зная!) и не искаше да се прибира вечер, криеше се по шкафовете белким го забравят като затварят градината. Възпитателките го хранеха изрично преди да дойде майка му, защото бяха сигурни, че друга храна той няма да види.
Бащата идваше тайно и гледаше през джама, защото нямаше право да го вижда. И ревеше до оградата. И най-скъпите адвокати не можеха да му помогнат, дори със свидетелствата на възпитателките. Той беше по-възрастен, несемеен за разлика от майката, която си имаше гадже, и така. Колко дълго може да трае такъв човек?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #238 -: Януари 10, 2019, 20:40:47 »
Quote (selected)
Чела съм я, но не мисля, че в нея става въпрос за феминизъм.
И аз мисля, че не става въпрос за феминизъм (каква страшна дума, пу-пу), ма то и в тази тема не ставаше въпрос за феминизъм, а за насилие в семейството.
В книгата ставаше въпрос и за такива домове за помощ. Ако не се лъжа, писана е някъде през 80-те.
И се зачудих Стивън Кинг какво би казал в тази дискусия и дали някой няма да се разпищи, че говори с феминист.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #239 -: Януари 10, 2019, 20:45:15 »
Има такива телефони на таблата на училища, болници, детски градини, поликлиники, на вратите на тоалетните (отвътре на дамските поне има, трябва да питам 67-и как стои въпросът с мъжките).

Ми тогаз да разлепим адреЗа на форума ОТВЪТРЕ на всички градски тоалетни – кой където може – за да не оставяме в беда хората по света!!! :giggle-3307:
Виж сега, нека първо разлепим телефоните, пък ако искаш - отдолу пишем адреса на форума. Като се съвземе жертвата, ще се сети кой й е спасил кожата.
Но го казвам съвсем сериозно, информацията не е толкова лесно достъпна, колкото би трябвало.