Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 19:41:22

Автор Тема: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 367615 пъти)

Accipiter и 18 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Старшината избегна лошото време.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Илия Павлов - 06.08.1960 Този не знам какво е избегнал, освен куршума и дали някой освен семейството му си спомня за рождения му ден.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Никой не може избяга от косачката. Трудно се свиква с тази мисъл. Добре е човек да се подготви психически и да не травмира близките. На мен ми се живее, за  да не наскърбявам съкровишето и децата и да съм им полезен. Щото съм много умен. Даа.
« Последна редакция: Август 06, 2022, 23:01:34 от dabedabe »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил


само четири години …
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост


само четири години …

Благодарим ти за тях.
Жалко че се умори от нас.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Оливия Нютън Джон
Died: August 8, 2022
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Принцът ви подметна, но никой не забеляза че днес е четвъртия рожден ден на форума.
Малко по-друг е от това което беше, но си мисля че с повече търпение към мнението на другите и с повече критика към себе си ще го бъде.
Принце няма да се уморя да благодаря за създаденото от теб място.
Може би си си го представял по друг начин, но то така е с децата.
Правиш някакви планове за тях, а те обикновено кривват по свои пътеки.
Наздраве и ЧРД.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Само четири? Че аз съм тук откак се помня.
« Последна редакция: Август 09, 2022, 23:16:07 от dabedabe »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Да ни е честит!
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Дълбок поклон за Принца!
Без него това нямаше да се случи.
Благодаря ти, Човеко!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Дълбок поклон за Принца!
Без него това нямаше да се случи.
Благодаря ти, Човеко!
Хвала!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Със закъснение и аз се включвам към благодарните на Принца. :notworthy:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Ave, von Gossinger!
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Наздраве и ЧРД.

И от мен Поздравления и неизчислими благодарности за това Дело!!! Трудно се оценява когато нещото го има, но ако вече (не дай Боже!) го няма - тогава всред сълзи и сополи започва реалната оценка.

Сполай Принце.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
11 август 1877
Нека носим йоще срама по челото,
https://liternet.bg/publish/vazov/lirika/gusla/opylchencite.htm

П.П. Мисля, че това е едно от най-великите изпълнения:
https://www.youtube.com/watch?v=hvxqGZD9ZqM
« Последна редакция: Август 11, 2022, 09:29:34 от Shabaan_bin_Robert »

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Централен държавен архив
На 11 август се навършват 145 години от битката при Шипка
Датата 11 август 1877 г. е паметна за българската история. Този ден е един от най-драматичните и кървави дни, но предопределя изхода от Руско-турската война и бъдещето освобождение на България.
След боевете за Стара Загора, Сюлейман паша насочва войската си към Шипченския проход. Поради недостатъчно войска, ген. Столетов успява да се разположи само на трите върха – Свети Никола, Кючук Йешил тепе и Шипка. Ограничава се с отбраната на самия проход. Турският пълководец Салих паша атакува връх Свети Никола. Към обяд всички турски атаки са отбити, но положението продължава да е критично, патроните и снарядите са на привършване, в боя се включват всички, дори и тежко ранените. Страх обхваща турците, когато срещу тях полетяват трупове.
За значението на отбраната на Шипченския проход по-късно генерал-лейтенант Фьодор Радецки ще напише: "Шипка – това е заключена врата. През месец август тя удържа един тежък удар, с който Сюлейман паша се помъчи да я пробие, за да мине в Северна България, да се съедини там с Мехмед Али паша и с Осман паша, за да разкъса руската армия на две части и да ѝ нанесе решително поражение. Следните 4 месеца Шипка приковаваше 40 000 турска армия, отвлече я от другите пунктове на театъра на военните действия и с това улесни успеха на другите два наши фронта. Накрая същата тази Шипка подготви капитулацията на една втора неприятелска армия, а през януари тя послужи като отворена врата за победоносното шествие на една част от нашата армия към Цариград".
По време на тридневните боеве загубите на Шипченския отряд възлизат на 3100 руски войници и офицери и 535 български опълченци, а загубите на противника – на повече от 8200 души. Турците минават към отбрана, което е повратен момент във войната за свободата на България и предначертава бъдещия краен успех.

ЦДА, ф. 2115 К, оп. 3, а. е. 109
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Честит рожден ден на форума!
И признателност на Принца!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
"Последният напън вече е настал.
Тогава Столетов, наший генерал,
ревна гороломно: "Млади опълченци,
венчайте България с лаврови венци!
на вашата сила царят повери
прохода, войната и себе дори!"
При тез думи силни дружините горди
очакват геройски душманските орди
бесни и шумещи! О, геройски час!
Вълните намират канари тогаз,
патроните липсват, но волите траят,
щикът се пречупва - гърдите остаят
и сладката радост до крак да измрът
пред цяла вселена, на тоз славен рът,
с една смърт юнашка и с една победа.
"България цяла сега нази гледа,
тоя връх висок е: тя ще ни съзре,
ако би бегали: да мрем по-добре!"
Няма веч оръжье! Има хекатомба!
Всяко дърво меч е, всякой камък - бомба,
всяко нещо - удар, всяка душа - плам.
.................................................................
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!"

AnonimusBG

  • Гост
Светице Кисимов все пак най-добрия.
Честно сълзица тръгна.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Кисимов е класа, Анонимусе.
Един от пследните от голямото съзвездие в Народния театър. И голямата школа на Николай Масалитинов.
« Последна редакция: Август 11, 2022, 20:50:55 от Zeitgeist »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
само четири, ама двоично - сто. честит стотен рожден ден :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Аз понеже съм на форумни пости, закъснях с поздравленията към Принца, но и от мен жив и здрав.
За мааалка компенсация заради закъсненията ми - един добър лаф, за настроение.
"Да не си миеш гъзъ, за да фалираш Путин, е все едно да гълташ гинкобилоба, за да му дойде акъла на Бидонья"!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
На 12.08.2022 се навършват 22 години от трагедията в Баренцово море, отнела живота на 118 моряци, екипаж на атомната подводница K-141 "Курск".

AnonimusBG

  • Гост
Аз понеже съм на форумни пости, закъснях с поздравленията към Принца, но и от мен жив и здрав.
За мааалка компенсация заради закъсненията ми - един добър лаф, за настроение.
"Да не си миеш гъзъ, за да фалираш Путин, е все едно да гълташ гинкобилоба, за да му дойде акъла на Бидонья"!

Стига пости.
Липсваш ни.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Днес е загинала дъщерята на ДУГИН.

От взрив както е карала в Подмосковието... Мисля, че това в никакъв случай не е случайно и дори, че не е инициатива из вътрешните разни "колони". Изпълнители - да, но нареждането - от зад голямата Локва!

Бог с нея и Съчувствия от сърце към големият философ и концептуалист на Руссия! Ударът е в крайна сметка чрез Него, срещу Нея.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Лошо! Много западна агентура щъка из Русия. Много мръсници се навъдиха. Бог да прости младата жена!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Дарья Дугина е била на 30 години. Занимавала се е с темата Bellingcat и работещия за тях Христо Грозев.
Основни нейни и на баща й врагове са либералните прозападни, антируски лобисти.



Глава Донецкой народной республики (ДНР) Денис Пушилин обвинил  «террористов украинского режима».

«Мерзкие негодяи! Террористы украинского режима, пытаясь ликвидировать Александра Дугина, взорвали его дочь… Светлая память Дарье, она настоящая русская девушка!»,

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Фейкбука таман що пак ме блокира за 7 дена. Щото съм рекла, че украинците са крейзи. Сега пробвам да му обясня, че крейзи значи ентусиазиран, фън и други такива.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Ти го усукваш, ама човек трябва да внимава в преценките си. И украинците сигурно предпочитат рахатлъка, но се оставиха да ги подведат. Всъщност винаги нещата се решават в столицата от заинтересовани кръгове. А не бива да е така.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Сега пробвам да му обясня, че крейзи значи ентусиазиран, фън и други такива.

Не мисля, че ще стане. Захарната планина е учил в Харвард. А тия от Харвард ги знаем.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Фейкбука таман що пак ме блокира за 7 дена. Щото съм рекла, че украинците са крейзи. Сега пробвам да му обясня, че крейзи значи ентусиазиран, фън и други такива.
Авантюрата ми с facebook-a беше има-няма седмица. Регистрирах се и взех да разглеждам. Попаднах на сърцетупящата и огнегорящата логорея на Александър Йорданов, как Сибир (с всичките му ресурси) трябва да бъде откъснат от Русия и върнат на коренните племена. И, разбира се, как всички трябва да се борим до последна капка лимонада да го постигнем.
По-интелигентните читатели бяха опитали да му обяснят, че коренните жители си гледат елени и през ум не им минава да водят войни за независимост. Освен това нямат нищо против материалното внимание, което получават от държавата.
Троловете естествено се бяха възпалили. Невинно предположих, че най-великите демократи биха могли да дадат пример, връщайки (богатата на нефт) земя на индианците, и прочее, свобода за негрите. Получи се съобщение, че акаунтът е блокиран за месец поради език на омразата, и понеже беше четвърти или пети ден, след като се бях регистрирал, реших, че е туй знак, че пътищата ни се разделят окончателно. "лол"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Какъв фейсбук бе, хора? Уж не сте наивници, а все печени. Какво повече има там, освен глупости?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Аз, която съм мъм фейсбук, не знам какво има, ти, дабедабе, който не си влизал, ме поучаваш какво има. Айде не го прави.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Ти си по-богата на време. Никой не мой те спря. Времето си е твое.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Влизал ли си там?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
И какво толкоз, джанъм? От академик нагоре ли? Като вземете да се прехласвате, будите ... да го кажем смесени впечатления. Ако има някаква истина, дето сме пропуснали, не се притеснявай, сподели я.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Кво да има - събиране на данни за потребителските и други интереси на лицето и продаването им на Питър Тийловия Палантир. ФБ тръгва с 'ангелското дарение" от 250 000 от педала към Шекерчето.
Платформа дето иска ID нема как да ползвам дори и само за да се изгавря с алгоритмите ѝ.
*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Ама виж, има по-умни хора. И не се страхуват. Браво! Чакаме да снесат нещо ценно.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Слушай, свирчо, не си ти тоя, де ще ми казва къде да ходя и какво да правя. Дръж си вмирисаните потури далеч от съвети.
Във фейсбук са ми цялата рода и всичките приятели от детството та до наши дни, на едно място, независимо къде са по света. Благодарение на фейсбук се свързах с някои, с които от десетилетия не поддържах връзка. Плюс всички руски и западни вестници, плюс всички хора, чието мнение ме интересува, плюс, примерно, пресни новини от родния ми град. Там и работа съм си намирала и бая пари съм изкарвала.
В последно време се скапа, но не знам доколко е цукъра и доколко поредните урсулски регламенти. Ако отворят подобна платформа, ще се преместя там, въпреки че урсулите и нея ще затрият, ако тях не затрият преди това.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Quote (selected)
As of 2013, Palantir was used by at least 12 groups within the US Government including the CIA, DHS, NSA, FBI, the CDC, the Marine Corps, the Air Force, Special Operations Command, West Point, the Joint IED-defeat organization and Allies, the Recovery Accountability and Transparency Board and the National Center for Missing and Exploited Children.
https://techcrunch.com/2015/01/11/leaked-palantir-doc-reveals-uses-specific-functions-and-key-clients/

Пашата обича смелите.
Иначе и на мен би ми бил удобен за кинти - спестява правенето и SEO на сайт.
*********   ✹    *********

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Аз не знам има ли място в интернет, в което да не щъкат наблюдатели.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Във фейсбук са ми цялата рода и всичките приятели от детството та до наши дни, на едно място, независимо къде са по света. Благодарение на фейсбук се свързах с някои, с които от десетилетия не поддържах връзка. Плюс всички руски и западни вестници, плюс всички хора, чието мнение ме интересува, плюс, примерно, пресни новини от родния ми град. Там и работа съм си намирала и бая пари съм изкарвала.
Жалка работа Кайле!
Не си подържала връзка, щото не е трябвало, то не че сегашната ти "връзка" е връзка.
Халал да са ти  изкараните там пари и кашер.
Ама както вика dabedabe твое си е загубеното време, за теб "печалба" за человечеството може и да е също печалба че не лазиш по други места.

Бе знае ли някой, и да знае не казва, пази тайна херметичност някаква.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Моят "фейсбук" е един от най-старите в Кочината. Бехме  нещо като тестови опитни мишки за професионално ползване. Още го имам, от време на време си забравям паролата и я обновявам за да не забравя нечии рожден ден. Просто лесна връзка дори с някого, когото не си виждал от десетилетия. Иначе, не мога да си губя времето с тази дивотия. И тогава...и сега

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Жалка работа Кайле!
Рожбе, ти ще ми кажеш ли къде си роден, къде си израснал, къде живееш понастоящем и от колко време?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Вий с Асол да не сте братовчедки? Доста са ви сходни хватките. И самочувствието. Най-малко живеете у една маала.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Вий с Асол да не сте братовчедки? Доста са ви сходни хватките. И самочувствието. Най-малко живеете у една маала.

Кое е сходното? Какво не разбра от това, което написах...че не давам пет пари за фасфука и не ме интересува. И не ме е интересувал никога

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Назидавате яко. По навик може би. Тук не сме деца.
....................
То и аз не бръсна съзаклятията, фейсбуки и прочее, ама ми го намиргат за кусур.
« Последна редакция: Август 24, 2022, 08:06:53 от dabedabe »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Жалка работа Кайле!
Рожбе, ти ще ми кажеш ли къде си роден, къде си израснал, къде живееш понастоящем и от колко време?
Да почнем с това че съм нероден и другото отпада някак си само.
Уж си открехната, а не можеш да приемеш че ти се е паднал пряк телефон с друго измерение или вибрация, или...
Питай, аз ще отговарям, ти няма много да разбираш, ама питай.
То с питане ... знаеш. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Вече питах, чакам отговор. Ако не искаш да кажеш имена на градове, то ми кажи роден съм на едно място, израснал съм на същото място, отишъл съм да уча в друг град, след ученето съм работил на четвърто място, после съм се преместил след еди колко си години на шесто и т.н.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Вече питах, чакам отговор. Ако не искаш да кажеш имена на градове, то ми кажи роден съм на едно място, израснал съм на същото място, отишъл съм да уча в друг град, след ученето съм работил на четвърто място, после съм се преместил след еди колко си години на шесто и т.н.
Си мислех че кат един езотерик сте прескочили тия дребнавости:
"Кой, кога , колко?"
И имате по-духовни питания.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Кайли, форумът е анонимен.
И това му е хубавото.
Такива въпроси - на личната поща

Буратино, ако имаш път през моят град, обади се :)))

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
 :t1207: :t1233:

да започна да ви ритам ли?! не разбирате ли от дума? аман вече от детинщини.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Тамам щях да почвам с предложенията...
Не за брак, ама...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Оооо, аз не виждам какъв е проблемът. Целта ми беше да разбера дали буратино си е висял цял живот на едно и също място или около него, така че да може лично и без проблеми да седне с кой да е от приятелите си на маса, щом решат. И затова да не разбира хората, които не могат да го направят. Примерно, последно, моят клас беше за чудо и приказ, направихме много добри и здрави приятелства. После се разлетяхме по България, а после по света. Десетилетия по-късно поддържаме връзка и правим ежегодни срещи, на които който може, ходи. Ама ... един на място, един Варна, един София, един САЩ, един Силистра, един Петрич, един Австрия, един Испания, един Франция и т.н. Имаме си чат във фейса и все едно сме присъствали.
Няма да си зарежа приятелства на по половин век, само щото не мога да изпия една ракийка с тях вечер.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Няма да си зарежа приятелства на по половин век
Моето разбиране за приятелство е малко по-различно и не го разхвърлям току така.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Мавр сделал своё дело, мавр ушёл.  :t2407:
https://en.wikipedia.org/wiki/Mikhail_Gorbachev
Палосич! Палосич!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Мавр сделал своё дело, мавр ушёл.  :t2407:
https://en.wikipedia.org/wiki/Mikhail_Gorbachev
Тогава нищо. НИ-ЩО

"О покойниках либо ничего, либо только хорошее. Давай спляшем молча."
« Последна редакция: Август 31, 2022, 06:31:07 от Kole »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил

"О покойниках либо ничего, либо только хорошее. Давай спляшем молча."


Не съм съгласен! Не бива да се мълчи, за да не се повтаря! Истината за него и жена му трябваше да бъде казана, както и истината за системата допуснала това явление!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Бог да го прости! Не знам дали смелите решения са били колективни, или негови. Но светът си върви, както винаги нанякъде. Добре е да има справедливост.