Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 00:34:59

Автор Тема: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 367918 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Преди 28 години... 10 юли 1994, Giants stadium, New York
Трябваше да изгугля, не се сетѝх!
В помощ на други разсеяни  ;)
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Днес девет дена няма телепортирани постове в кръглата папка.
А дано напраим 40.
П.П. На "42" дена ако мога ще почерпя. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Днес девет дена няма телепортирани постове в кръглата папка.
А дано напраим 40.
П.П. На "42" дена ако мога ще почерпя. :t0328:
Липсата на дразнители си казва думата...

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Днес девет дена няма телепортирани постове в кръглата папка.
А дано напраим 40.
П.П. На "42" дена ако мога ще почерпя. :t0328:
Липсата на дразнители си казва думата...
Не, че липсват.. Само 9 дни и такава разлика  :thup:

За да съм по темата. На празнуващите, честит ден на превземането на Бастилията (Le Quatorze Juillet).
Между другото днес е и Pandemonium (ден на хаоса и броженията). Както са рекли грузинците - важноти е да има поводи да пием.  :t0328:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Мир вам! Скукичка малко настана, ама лято е, мързеливо време. Пазете се!

AnonimusBG

  • Гост
Да почетем паметта на поета Никола Вапцаров, разстрелян на днешната дата
https://plovdivnow.bg/plovdiv/da-pochetem-pametta-poeta-nikola-vaptsarov-razstrelian-73878

Краят на статията е много тъжен.
Диагноза на сегашното време.

Гробът на Никола Вапцаров на Софийските централни гробища е практически унищожен. Гранитната плоча е разбита на малки парчета. С киселина е заличено и името на поета от надписа на мраморната плоча. На мястото, според един от гробарите, са останали само костици от черепа и крайниците. Формалният повод е, че през ноември 2008 г. в гроба на поета е погребана негова племенница, без за това да са уведомени останалите наследници. Няма яснота кой и защо е дал разрешение. Съществува теория, че костите на поета са били откраднати и продадени в Македония.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Да почетем паметта на поета Никола Вапцаров, разстрелян на днешната дата
https://plovdivnow.bg/plovdiv/da-pochetem-pametta-poeta-nikola-vaptsarov-razstrelian-73878

Краят на статията е много тъжен.
Диагноза на сегашното време.

Гробът на Никола Вапцаров на Софийските централни гробища е практически унищожен. Гранитната плоча е разбита на малки парчета. С киселина е заличено и името на поета от надписа на мраморната плоча. На мястото, според един от гробарите, са останали само костици от черепа и крайниците. Формалният повод е, че през ноември 2008 г. в гроба на поета е погребана негова племенница, без за това да са уведомени останалите наследници. Няма яснота кой и защо е дал разрешение. Съществува теория, че костите на поета са били откраднати и продадени в Македония.
Кольо Вапцаров няма преки наследници, но има племеници. Мая Вапцарова и Никола Вапцаров. Те къде са?
ПОЗОР!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Мая Вапцарова и Никола Вапцаров. Те къде са?
ПОЗОР!
Текат от талавизията, на всяка годишнина или за да рекламират творбите си. Като им доскучае, откриват неиздавани стихове, които ще покажат "друг път"
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Кольо Вапцаров няма преки наследници, но има племеници. Мая Вапцарова и Никола Вапцаров. Те къде са?
ПОЗОР!
В Банско и наоколо има популярен израз "Да спасим Вапцаров от вапцарови". При това мазникът николай все пак е с родово име, а мая си е сменяла фамилията, за да се вижда родството.
Може би този ден не е най-подходящ за такива изяснявания, но е редно и тези неща да не се забравят.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
При това мазникът николай все пак е с родово име, а мая си е сменяла фамилията, за да се вижда родството.

Нищо не е сменянала, Вапцарова ѝ е родната фамилия. Тя е дъщеря на Борис Вапцаров, брат на Никола. С Николай са брат и сестра.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Когато една скромна труженичка се опита да се намърда като депутат в Нродното Събрание (преди 1989 г), установи, че фамилията на съпруга Евгени не е натоварена с очаквания за дивиденти. Та имаше малък възродителен процес, към моминското.

zorzaman

  • Гост
След 1990 наследниците на Вапцаров се опитаха да си върнат къщата-музей и да я превърнат в хотел.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
И искаха една доста кръгла сума, като "пропуснати ползи", докато къщата е била музей.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
...а първата демократична временна управа на Банско дълго спори дали да демонтира паметника на "кървавия терорист" от центъра на града.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
На вниманието на форумците от "Сега":
Вчера е починала ablepsia

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
На вниманието на форумците от "Сега":
Вчера е починала ablepsia
Нека да почива в мир, интресен събеседник беше.

Не зная дали е мъж или жена, няма и кой знае какво значение вече, един по един се отправяме към ....мдааааа....
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Бог да я прости.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Нека пътят ѝ да бъде светъл
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
На вниманието на форумците от "Сега":
Вчера е починала ablepsia
Нека да почива в мир, интресен събеседник беше.

Не зная дали е мъж или жена, няма и кой знае какво значение вече, един по един се отправяме към ....мдааааа....

Оуууу!Уважавах много този НИК!
Дано ни наблюдава от едно по добро място!
Абе Ото, ти си като родовата памет на оня и този форум.
Колкото и незначителни да са били оня и дори този, убеден съм, че все са дали нещичко на жалбата ни мамковина.
Ти си един от най отдавнашните форумци(нали отчиташ избягването  на "стари" ?), та що не опиташ един поменик по години поне?
Няма да е като жертвите на краварското бомбардировки, ама де да знае човек, един ден може някои да се разровят и да кажат - " я, то и ало хора дето са ни предупреждавали..."
Тъжни работи са това...още помня един пост на DON, за Аврен...
 :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
На вниманието на форумците от "Сега":
Вчера е починала ablepsia
Нека да почива в мир, интресен събеседник беше.

Не зная дали е мъж или жена, няма и кой знае какво значение вече, един по един се отправяме към ....мдааааа....

Оуууу!Уважавах много този НИК!
Дано ни наблюдава от едно по добро място!
Абе Ото, ти си като родовата памет на оня и този форум.
Колкото и незначителни да са били оня и дори този, убеден съм, че все са дали нещичко на жалната ни мамковина.
Ти си един от най отдавнашните форумци(нали отчиташ избягването  на "стари" ?), та що не опиташ един поменик по години поне?
Няма да е като жертвите на краварското бомбардировки, ама де да знае човек, един ден може някои да се разровят и да кажат - " я, то имало хора дето са ни предупреждавали..."
Тъжни работи са това...още помня един пост на DON, за Аврен...
 :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Бепе, не искам, и така е тъжно.
Да оставим нещата така, както са - който си спомнил, спомнил...

Пишеш за Дончо Д. от Варна, радиоинженер, много приятен събеседник, и той си отиде без време.

Аз наскоро питах тук и на още едно място за Simplified S., една много изискана и умна дама, не получих задоволителен отговор...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
нека почива в мир.

за поменика: казваше се пролет, пролет и.

не я познавам, намерих я случайно, като беше споделила впечатления от един пост на митко ганчев във фейса. а с митко се знаем отдавна.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Quote (selected)
Аз наскоро питах тук и на още едно място за Simplified S., една много изискана и умна дама, не получих задоволителен отговор
Еее, недей така!Симпли, за която много съжалявам, сама ни остави, вероятно не ни издържа.
Жалко, толкова неща съм научил от нея!
Но уважавам решението и.
Виж на оня пръч Мики, дето се фръцна ей така, не мога да му простя!
Освен ако има извинителна бележка от един известен светия, ама силно се надявам да не е такъв слечая.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Аз па изобщо не съжалявам за Симпла.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Да почива в мир!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Мисля, че вече няма нужда от тайни - под ник ablepsia пишеше сестра ми, еднояйчната ми близначка, с която безумно си приличахме и с която се запознахме чак на двадесет и петата си година (сега не ми е до разкази на сапунки). Рак - и до разкази за БГ онкологичните "помощи" и "лечения" не ми е - веднъж го преживях с майка си, втори път със сестра си, нямам прилични думи.
А какво става със Симпли, уви, не знам. Дано е жива и относително здрава. Познавам я лично, великолепен човек е.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Виж на оня пръч Мики, дето се фръцна ей така, не мога да му простя!
Освен ако има извинителна бележка от един известен светия, ама силно се надявам да не е такъв слечая.

вече съм писал, че най-вероятно е такъв случая.

търсил съм го по име, излезе само един човек с неговото име, някакво хлапе, тогава ученик в техникум по обществено хранене. чудех се дали не му е син, но нямаше как да го проверя.

буратино мисля, че му беше писал на пощата и досега няма отговор.

така, че за съжаление, най-вероятно нещо се е случило с него, за да изчезне така внезапно.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
МММ, тогава- съболезнования, Софи!
« Последна редакция: Юли 25, 2022, 10:12:19 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Благодаря, Джузепе

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
И от мен съболезнования, София.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Сърдечно благодаря, Nor1.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Мисля, че вече няма нужда от тайни - под ник ablepsia пишеше сестра ми, еднояйчната ми близначка, с която безумно си приличахме и с която се запознахме чак на двадесет и петата си година (сега не ми е до разкази на сапунки). Рак - и до разкази за БГ онкологичните "помощи" и "лечения" не ми е - веднъж го преживях с майка си, втори път със сестра си, нямам прилични думи.
А какво става със Симпли, уви, не знам. Дано е жива и относително здрава. Познавам я лично, великолепен човек е.
София, съжалявам да науча, моите съболезнования, нека сестра ти да почива в мир ... а ти се пази!
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Благодаря, Ото.
Със Симпли всичко е наред, доколкото е възможно. Държи се. Днес говорихме по телефона.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Благодаря, Ото.
Със Симпли всичко е наред, доколкото е възможно. Държи се. Днес говорихме по телефона.
...добра вест за Симпли.
Подздрави я от мен и й се понакарай заради това, че ни изостави, благодаря.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Съжалявам, светице, за загубата ти.

Енгелс къде изчезна внезапно?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Благодаря, мила кайли.
Ще погледна в "Гласове" дали Енгелс списва там.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Моите съболезнования, Zeitgeist, за тежката ти загуба. Всички сме смъртни, ако това изобщо може да ти бъде утеха. Сестричката ти се е оттървала от мъките на тежка болест и е отишла на място без страдания.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
съболезнования, светице.

а за липсата на енгелс в известен смисъл съм виновен аз. той искаше да се махне преди известно време и остана, като за причина изтъкна да предпазва форума от моето вредно влияние.

да, ама аз напоследък много занемарих участието си...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Благодаря, колеги.
А Енгелс ще липсва много, ако е решил така.
Енгелс, всички сме подвластни на емоции, като отминат, моля, върни се обратно.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Сега погледнах тук преди лягане и съм потресен.

Харесвах Аблепсия и не знаех, че е дама. Ще я помня и до моят край, запазена в списъка със загубите.   Бог с нея и ако има все пак нещо повече от смърт, след тази последна врата, то пак ще се видим - всички. Там. Време Оттатък няма. То не е функция като тук: F(t), а мерност както X, Y, Z...

Светице, много съжалявам за загубата ти и подозирам един класически Роман зад историята с вас двете. Почти по Ерих Кестнер с "Двойната Лотхен". Искрени съболезнования от мен и Сънрей (утре ще 'и кажа).

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Благодаря, Енгелс.
Предай на Сънрей моите почитания.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Централен държавен архив

Днес, 26 юли 2022 г. се навършват 80 години от рождението на Людмила Тодорова Живкова наричана още „бялата птица на българската култура“.

Людмила Живкова е родена на днешната дата през 1942 г. в с. Говедарци, Самоковско, в семейството на лекарката Мара Малеева и Тодор Живков. Малко след нейното раждане семейството се премества в София. ............

Людмила Живкова завършва Руската гимназия през 1960 г. и продължава образованието си в  Историческия факултет на  Софийския университет „Климент Охридски“.

Член е на Политбюро на ЦК на БКП, председател на Комитета за култура, с ранг министър на културата. Между 1976 и 1981 г. е народен представител в VII и VIII Обикновено Народно събрание.

Живкова ръководи културната политика на страната ни от края на 70-те години до смъртта си. Популяризира българската култура и историческо наследство в чужбина, поставя началото на колекцията, която след нейната смърт е основата на Галерията за чуждестранно изкуство в София.
Тя е инициатор за създаването на Международната детска асамблея „Знаме на мира“ и свързаните с нея събития с културна и образователна насоченост. В тази връзка е изграден парковият комплекс „Камбаните“. По нейна инициатива са организирани честванията на „1300 години България“, пропагандна кампания, която цели да представи комунистическата власт и особено управлението на Тодор Живков като най-успешния период в българската история.

Увлича се по източни учения и философии, по старите руски мистици, става горещ поклонник на индийската култура, практикува йога, става вегетарианка и стриктно следи теглото ѝ да не надхвърли 48 кг. Поддържа връзки с Ванга и пие билки по нейни указания.

Умира на 38 години, няколко дни преди да навърши 39 през юли 1981 г.

Нейните мисли, цитати и изказвания звучат актуално и днес.
Един народ, който си е поставил за цел да развива човека, обществото и живота и по законите на красотата, многостранно и в хармония да обгърне Света, да устреми силите и идентифицира съзнанието си с това, което идва – такъв народ вече е заел мястото си в бъдещето.
ЦДА, ф. 378 Б, оп. 3, а. е. 375
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
С почит към ЛЖ и към делото 'и!  :t2015:

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Как се прави биография или депутат за един ден?!
Quote (selected)
Двама нови народни представители положиха клетва, съобщи по-рано БТА.Това са Жеко Дандаринов на мястото на Георги Гвоздейков от "Продължаваме Промяната" и Анита Коцелова на мястото на Виктория Василева от "Има такъв народ".

На пИчИлиФшите, честито!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Треньорът вади от игра No 4 Гвоздейков. За последните пет минути на второто полувреме влиза No 5 - Дандаринов. За приятелския отбор на линията загрява младата надежда Коцелова, която ще влезе в 89-тата минута на мача, ако съдията не свири продължение заради прекъсванията. Коцелова сменя контузената Василева. Безплоден мач с много пропуснати голови положения. Слаба атака и от двете страни. Отборите бяха освиркани от зрителите по трибуните. Дори хореографията на агитките не можа да вдигне настроението от вялата игра. Нищо ново.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Как се прави биография или депутат за един ден?!
Quote (selected)
Двама нови народни представители положиха клетва, съобщи по-рано БТА.Това са Жеко Дандаринов на мястото на Георги Гвоздейков от "Продължаваме Промяната" и Анита Коцелова на мястото на Виктория Василева от "Има такъв народ".

На пИчИлиФшите, честито!

И в CV-то им ще пише - 2022г. - Народен представител в 47-то Народно Събрание!

Ха кажи сега, че не е вярно.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
И ще си изработят депутатска пенсия.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Съболезнования към мъдокрепителите на ПП и компания.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил

За момчетата (и момичетата) с железни нерви, волско търпение и нестандартно чувство за хумор, които ни осигуряват денонощна свързаност!
Честит Ден на Системния Администратор!  :t0328:

AnonimusBG

  • Гост

За момчетата (и момичетата) с железни нерви, волско търпение и нестандартно чувство за хумор, които ни осигуряват денонощна свързаност!
Честит Ден на Системния Администратор!  :t0328:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
За железните нерви не знам, ама Софос е железна антивирусна, ползвам я от 6-7-8 години, не помня точно, и не я сменям за друга.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
1 монитор - програмист.
2 монитора - напреднал програмист.
3 монитора системен администратор.
4 монитора - пазач.
 ;) with all my love

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Честит Ден на Системния Администратор!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: kаily
... Софос е железна антивирусна ...

Кво беше тва "антивирусна" ?  :think:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Цитат на: kаily
... Софос е железна антивирусна ...

Кво беше тва "антивирусна" ?  :think:
Ваксина естествено.... :crying_with_laughter-3302:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Цитат на: kаily
... Софос е железна антивирусна ...

Кво беше тва "антивирусна" ?  :think:
Ваксина естествено.... :crying_with_laughter-3302:
То мани тва, ми всеки ъпдейт си е жив бустер.
Мъка!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил

всеки ъпдейт си е жив бустер.
Мъка!
Преди години ъпдейтитите бяха отначло "изключения", после станаха регулярни, а с W10 се превърнаха в ежедневие ...
Тъй и с реваксинациите де, които станаха ежегодни ( грип ), а в последно време, нещо рутинно, през няколко месеца, седмици .., скоро (защо не?! ) преди например всяко излизане?
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Димитър Асенов Стоянов
6 август 1948 - 27 декември 2012
Почивай в мир, приятелю.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций