Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 24, 2024, 22:48:32

Автор Тема: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 365781 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11156
    • Профил
Quote (selected)
Always look on the bright side of life
Казал оптимиста, а реалиста?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1273
    • Профил
Quote (selected)
Always look on the bright side of life
Казал оптимиста, а реалиста?
Ето как са го изразили с поговорка немските реалисти:
Das Leben ist wie ein Kinderhemd, kurz und beschissen. :tongue_:  Ама те, както знаем по причина климат са си мрачни типове по генетичен код.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Das Leben ist wie ein Kinderhemd, kurz und beschissen.

Моята сентенция е по-кратка: - Живот, като жилетка!

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Тия дни чух и още една максима, която ми хареса.
"Старостта в БГ не е за лигльовци".
   :ok:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Днес е Антонов ден.
Братята Антоний и Атанас били ковачи, измислили ковашките клещи.
Керпедена де!
 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Днес, на 90 години, си отиде Емилия Гърбова - подполковник от запаса, единствената жена пилот на реактивен самолет у нас!
Живеехме в един блок. Беше добра жена и винаги усмихната.
Да ѝ е светъл пътят в небесната ескадрила!  :133:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2248
    • Профил

Отбелязване на 80-годишнината от пробива на Ленинградската блокада.

Quote (selected)
https://spec.tass.ru/doroga/smerti
« Последна редакция: Януари 19, 2023, 06:27:14 от Zeitgeist »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2248
    • Профил

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил

Отбелязване на 80-годишнината от пробива на Ленинградската блокада.

Quote (selected)
https://spec.tass.ru/doroga/smerti





Путин отново е сам.
На Рождество беше сам. Насаме с Бог.
Днес е Богоявление. Кръщаването на Синът Божи.
И тук виждаме като да моли благоволението на водата, и духовната подкрепа на загиналите във войната срещу фашизма.
Путин ясно посочва избраният от него път, и тези, които ще застанат до него в този път, трябва да направят своят личен избор.


и аз мисля, че се върви към православен комунизъм

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9530
    • Профил
Богоявление баш не е.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2248
    • Профил
Богоявление баш не е.
Кайле, в Русия Рождество и следващите празници се отбелязват по стар стил.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
честит бабин ден.

да са живи и здрави всички, свързани с него.
the lamers club honourable member …

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2747
    • Профил
честит бабин ден.

да са живи и здрави всички, свързани с него.

мерсим, да ти се връща :)
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
и аз мисля, че се върви към православен комунизъм

Както вече съм споменавал Исус от Назарет е първият комунист  :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Починал е проф. Павел Герджиков, помня го като  Бартоло в "Севилският бръснар", Бог да го прости.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Русия не изпраща своите танкове до границите на западните държави, но има с какво да отговори на заплахите, а не само с бронирани машини. Това каза руският президент Владимир Путин по време на концерт, посветен на 80-годишнината от победата в Сталинградската битка. Путин подчерта, че "Тези, които ни заплашват, изглежда не разбират една проста истина: всички наши хора, всички ние сме израснали с майчино мляко и сме усвоили традициите на нашия народ. Поколение от победители, които изградиха страната ни с труда, потта и кръвта си и ни я предадоха", каза той.
https://glasove.com/novini/putin-zapadat-tryabva-da-razbere-che-rusiya-shte-otgovori-na-tankovete-ne-samo-s-bronirani-mashini
80 години от Сталинградската битка.
Преди римейка беше на няколко века, сега са се забързали нещо западняците.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Хубаво интервю от миналото.

Джоко Росич: Всичко в този живот съм го правил с любов
https://epicenter.bg/article/Dzhoko-Rosich-/307421/11/0

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Бог да прости Гинка Станчева! Хрисима душа. А пък Апостол винаги ме е дразнил. Примитив. Нещо като Калоянчев. Мир на праха им! Освен Гинка, добри хора бяха и Георги Парцалев и Константин Коцев, и доста други де. Които не допуснаха чалгата до себе си. Не се изкушиха. Един разбор е нужен, но не аз съм човекът.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Quote (selected)
Които не допуснаха чалгата до себе си.
Всеки има право на мнение, но специално Парцалев, стана популярен най-вече на халтурката.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Днеска е Прошки!
Искам прошка от всички които съм засегнал и ще ги помоля да се запасят с търпение до догодина че  пак ще ги засягам винаги когато е възможно!
От моя страна на всички "да ви е просто"!
Тъй де вие сте прости, аз също...
« Последна редакция: Февруари 26, 2023, 11:51:57 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2248
    • Профил
 И аз на свой ред искам прошка от всеки, когото съм засегнала с писанията си, макар и неволно, и давам прошка.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Аз знам че съм безгрешен, но ще спазя традицията. Прощавайте и простено да ви е! Често съм неразбран, но не драматизирам.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1227
    • Профил
И аз ще поискам прошка от всички, които може да съм настъпил без да искам...
Във връзка с датата, репортаж от магазина:
Купувачът: Простете, но не ми върнахте ресто?
Продавачът: Простено ти е. Кой е следващия?
 :lol:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2248
    • Профил
 Честит национален празник!
Дълбок поклон на Царя Освободител, на руските войни, на българските опълченци и на всички рискували или дали живота си, за да се върне България на картата на света!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1273
    • Профил
И никога да не забравяме оня велик и страшен Двадесети Априлий който реално ни сложи на картата на света.  И от мен Честит Трети Март и шапки долу за за Кочо Чистеменски и бачо Киро, за Чипровци, Батак, Ново село, Стара Загора, Плевен...За знайните и незнайни въстаници, опълченци и руски, украински, полски, румънски, финландски...войни. ПОКЛОН.

Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
И никога да не забравяме оня велик и страшен Двадесети Априлий който реално ни сложи на картата на света.  И от мен Честит Трети Март и шапки долу за за Кочо Чистеменски и бачо Киро, за Чипровци, Батак, Ново село, Стара Загора, Плевен...За знайните и незнайни въстаници, опълченци и руски, украински, полски, румънски, финландски...войни. ПОКЛОН.

---

И никога да не забравяме оня вeлик освободител на България -The liberator of Bulgaria


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2248
    • Профил
Консулите Позитано и Леге
Баронеса Вревская...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Цитат на: Zmeja в Днес в 11:18:58
Казвал съм го и друг път:
Невъзможно е етнически българин и православен по потекло да бъде русофоб.



Може, може!
И това започва веднага след Освобождението.
Всъщност миш-машът, заложен в идеологически план преди освобождението,  води до голямата каша после.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2248
    • Профил
А Лукашенко днес - шапка му свалям - е поздравил българския народ с Освобождението, повторено е българския народ
А ей кви ги е рекъл Гълъбът наш на Шипка:

"Връх Шипка е място, в което се стъпва като в храм - с вяра в сърцето, смело, но тихо, защото под нозете ни стоят костите на опълченците, които браниха този връх до последен дъх", заяви служебният премиер Гълъб Донев по случай 3 март.
"Днес, когато честваме 145 години от Освобождението на България, ние се прекланяме пред паметта на хилядите знайни и незнайни българи, които, изправени пред избора свобода или смърт, избраха България"

Ще остане с впепатление човек, че годишнина от Априлското въстание отбелязваме, а пред Русия и жертвите й не се прекланяме.
Явно с горната госпожа от едно място си получаеат инструкциите.
« Последна редакция: Март 03, 2023, 13:29:27 от Zeitgeist »

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Честит празник, българи!

А на тия, които мънкат КОЙ, от какво, от кого ни е освободил - ами "не са прави, както цялата им рода поне до девето коляно"!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2747
    • Профил
Честит празник, честита годишнина от освобождението от турско робство.
Да си спомним за тези, които загинаха за свободата ни.
Да благодарим на Русия за всичко, което е направила за нас,
и да престанем да мрънкяме и да я обвиняваме за това, което според някои не е направила за нас.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1273
    • Профил
България сама извоюва своите  Съединение и Независимост, не трябва да забравяме това.

Съединението е актът, с който на 6 септември (18 септември по нов стил) 1885 година автономната област Източна Румелия се отцепва от Османската империя и се обединява с Княжество България, противно на решенията на Великите сили на Берлинския конгрес.

До Съединението се стига след народни бунтове в Панагюрище, Чирпан, Пазарджик, Голямо Конаре и други южнобългарски селища, координирани от Българския таен централен революционен комитет. В резултат на военен преврат, оглавен от майор Данаил Николаев, османският губернатор в Пловдив Гаврил Кръстевич е свален от власт и заменен от администрация, назначена от българския княз Александър I.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4134
    • Профил
България сама извоюва своите  Съединение и Независимост, не трябва да забравяме това.
Здравче, изкушавам се да те питам, защо тогаз е чакала 500 лета, ама няма да е точно сега. Днес е празник.

Завинаги признателни към нашата освободителка Русия!

Да живее България!!!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Честит ПРАЗНИК на всички българи и всякакви други, останали българи в сърцата си! Както вие написахте тук, аз също се присъединявам към вас:

- Дълбок поклон пред Русия, в същност Имперска Русия, за проведената Освободителна война тогава! Два пъти България е ОСВОБОЖДАВАНА ОТ РУСИЯ. Без съмнение, ще има и ТРЕТО ОСВОБОЖДАВАНЕ на България!

Нищо, че Империята носи през съответните времеви отрязъци различни имена. Тя е и си остава РУСИЯ. Сега вече тя е надеждата за оцеляването на тази поредна цивилизация. Убеден съм, че както провидеца Едгар Кейси, така Ванга и много други завяват, как след 2025 год. РУСИЯ ще поведе света към възход. Ще има 1000 години пред себе си!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
България сама извоюва своите  Съединение и Независимост, не трябва да забравяме това.

 :m1273:

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
" Крал Чарлз III, папа Франциск и други лидери поздравиха България за 3-ти март "

https://epicenter.bg/article/Kral-Charlz-III--papa-Frantsisk-i-drugi-lideri-pozdraviha-Balgariya-za-3-mart/310056/2/0

Ето и поздрави от " цял свят ".
Иронията е моя.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
the lamers club honourable member …

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
СВЕТКАВИЦА :  :c0301:

Зорос май ритнал камбаната.

AnonimusBG

  • Гост
прекалявате!

Принце майната им на Алис и дабедато.
Аз не прекалявам.
Не ме карайте пак да пускам снимки.

прекалявате и тримата - не е тук мястото за подобна дискусия.

снимките са добре дошли, стига да са по темата.

По темата са.
Пускал съм ги. Те са 21+.
Писнаха ми дабедатата.
С тяхната си постоянна колаборация.
*бал съм им мамата.
Щото навремето повярвах на тяхните глупости.
И досега не мога да си го простя.
Но те повечето в БГ вече са някакви такива дабедата.
Жалко.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
„В няколко дни бунтът биде отъпкан навсякъде.

Борбата се провали ужасно, тя се обърна на панически страх.

Революция и — капитулация.

Историята ни дава примери за въстания, еднакво нещастни и свети, но не така трагически безславни.

Априлското въстание беше недоносче, започнато под упоението на най-пламенна любов и задушено от майка си в ужаса на раждането. То умря преди да поживее.

Това въстание нема даже история. Тъй биде кратковеко.

Златни надежди, вяра дълбока, сила гигантска и ентусиазъм — капитал от няколко страдалчески века, — всичко нахалост отиде в един миг!

Страшно пробуждане.

А колко мъченици! Колко жертви! Колко смърт и падения! Да, и малко героизъм! Но какъв героизъм!

Перущица — Сарагоса.

Батак!

Само това име изхвръкна из борбата, из пожарите, из димовете, пролетя над вселената и се увековечи в паметта на народите!

Батак! Това име и като собствено, и като нарицателно характеризира нашата революция.

Съдбата понякога прави тия каламбури.

В данния случай тя ни стана провидение: тя ни даде Батак, но тя бе създала Александра II.“


 Познахте ли откъса? Сега не е модерно да се чете Вазов, не разбирали езика му. А това е най-успешният разрез на психологията на българското общество, която е останала абсолютно непроменена за последните 145 години. Удивително постоянство!

Жестокото потушаване на априлското въстание предизвиква възмущение в Европа, но само в Русия се разгръща широко движение за освобождение на балканските народи. За започване на война срещу турците са се обявили почти всички кръгове на руското общество – от революционната интелигенция до панславистите. В полза на Освобождението  застават Менделеев, Толстой, Тургенев, дори и реалистът Достоевски,  достигнал до тъмните кътчета на робската душа и провидял със завидна прозорливост бъдещите неблагодарност и фалшиво патриотарство.

И така на 12 април 1877 войната била обявена в Кишинев от руският император Александър !! с нарочен манифест.  И се започва голямото писане на новата българска история. Извън основните факти от нея като влизането на руските войски при Свищов, битките при Стара Загора и Плевен и разбира се боевете на връх Шипка, от които няма как да се избяга, започва голямото надлъгване. В моите ученически години ни учеха, че войната е изиграла ролята на буржоазно-демократическа революция, а в днешните модерни времена глашатаите на оруеловото общество я определят като едва ли не нова зависимост и опит на руската империя да се разширява за сметка на България. България ли? Че то тогава не е имало такава държава.

А историята се учи от паметниците, паметниците които и известни и неизвестни хора са направили и обгрижват по територията на цялата страна. Паметници, чиято история не знаят много българи, а те са тези, които разказват събитията и рисуват един  факт, без аналог в цялата световна история. Фактът, че Руската империя освобождава българите от турско робство, създава държавата на българите от инфраструктурата,  гарнизоните, институциите до държавното устройство, плаща независимостта ни и ни я оставя да живеем свободни в нея.

Да, свободни сме живели в нея…поне винаги свободни от Русия.

По повод празника на мен ми се иска да разкажа за паметниците, които са оставили най-дълбок отпечатък в моето съзнание и са успели да изградят моето отношение към българската история. Защото новата българска история започва от 3 март 1878 година.

Паметникът на Ангела на милосърдието – Баронеса Вревская

Болните войници, за които тя се грижеше, докато можеше да се държи на краката си, поредно ставаха от своите заразени легла, за да поднесат до засъхналите и устни няколко капки вода от счупена паница.

Тя беше млада, красива, висшето общество я познаваше, за нея се интересуваха дори големи държавници. Жените ѝ завиждаха, мъжете я ухажваха… Двама-трима я обичаха тайно и дълбоко. Животът ѝ се усмихваше. Но има усмивки по-горчиви и от сълзите”.

Паметникът на забравената история

Паметникът на връх Баба в памет на загиналите 841 руски войници и офицери при преминаването през Стара планина

Паметникът на връх Баба в местността Баба над село Буново. Паметникът е за загиналите през декември 1877 година над 840 руски войници и български опълченци, участвали в Руско-турската война. Те измръзват, затрупани в снега при преминаването на Стара планина. Войските са водени от ген. Виктор Дандевил.

На паметната плоча пише:

„Тук, на 28 и 29 декември 1877 колона руски воини под командването на ген. Дандевил премина Балкана от Етрополе към Буново. В похода взеха участие и 720 души българи, а в снежната буря са загинали за нашата свобода 841 войници и 18 офицери.“

А на обратната страна стоят думите на генерал Гурко:

„Ще минат години и нашите потомци, посещавайки тези дивни планини, с гордост и тържество ще кажат, че тук са минали руските войски и са възкресили славата на Суворовските и Румянцевските богатири“.

Тук местните хора все още намират кости и патрони.

В помощ на колоната са 700 българи-доброволци за водачи по на маршрута Етрополе — вр. Баба — с. Буново. И за теглене на оръдията

По време на преминаването при вр. Баба частите на колоната са застигнати от ужасна снежна буря. Цената е много измръзнали руски войници и българи доброволци в Етрополе.

Паметникът на общата вяра

С този паметник, аз лично се запознах , за мой срам на по-късен етап от живота си. Когато със съпруга ми организирахме на дъщеря ни екскурзии по забележителностите на България. Лазарета в Преображенския манастир около Търново. Мястото е много красиво, отчето години наред сам и с много търпение и лични средства възстановяваше уникалните стенописи в църквата /нямаше пари за такива дела по еврофондовете/ и в дворчето видях една паметна плоча.

По време на Руско-Турската война монасите уреждат лазарет в манастира за ранени и болни руски войници. Болницата е посещавана и от прочутия руски хирург Н. И. Пирогов. След Освобождението руският император Александър ІІ е дарил 750-килограмова камбана на манастира в знак на благодарност за помощта, оказана от монасите на ранените руски войници.

Малцина български доброволци, най-често най-изпадналите селяни, заедно с жените и децата са товарели ранените воини от битките около Плевен и Елена във волски каруци и са изминавали дълъг път до манастира. Стамболов, Захари Стоянов?

Паметникът на кръвта

Той е създаден в знак на възпоменание и възхвала на православните руски войни и български опълченци отдали живота си за свободата на България през Освободителната война.

Храмът-паметник "Рождество Христово" – известен още като Шипченския манастир се намира в южното подножие на Шипченската планина, в северозападните покрайнини на гр. Шипка, на 12 километра северозападно от гр. Казанлък.

Манастирът е построен в периода 1885-1902 г. в памет на загиналите руски войни и български опълченци в Освободителната за България руско-турска война (1877-1878 г.).

Той е построен през 1902 г. по инициатива на Граждански комитет начело с граф Игнатиев и Олга Скобелевна (майка на ген. Скобелев – герой от войната), с ясната цел – увековечаване паметта на загиналите офицери, войници и български опълченци и официално е открит на 28 септември 1902 година. Съдбата на Олга Скобелева?

В криптата отеква всяка стъпка и цари неестествена тишина. По гърба започват да лазят тръпки, поне аз така го усещам и ти става много тежко и сълзите сами тръгват. Поне на мен така ми въздейства.

Паметникът на приемствеността

Скобелевия парк. На хълмовете над Плевен, покрит с храсти, много люляк, липи, кестени,  алеи с цветен пясък, и много, много цветя. Много слънчев и същевременно прохладен парк, врати със стари руски и български гербове, турски топове, сплетени пушки и щикове. Дори в годините, когато беше запуснат очарованието не го беше напуснало. Защото там никога никой не се е веселил, никога не се пее и не се смее – цари пълна тишина, нарушават я само птиците. Защото, когато се изправиш пред Костницата в Мавзолея, един надпис, привлича вниманието ти

„Пътнико! Стъпиш ли под сенките на тези дървета, не говори високо, не пей, не шуми, не смущавай праха на почиващите тук руски войници. Това място е свещено за признателна България!“

Години по-късно през Скобелевия парк ще премине една от частите на Трети украински фронт и ще постави нова на Мавзолея

Със чест, далеч от родната земя, тук паднахте за родина мила.

Вий верността към родната страна, запазихте до родната могила

Не ви възпряха страшните вълни,

Без страх вървяхте в бой за дело право.

Спокойно спете, храбреци орли, потомците ще тачат ваща слава.

От обич към родината сега, преминахме по дирите ви бойни

Да разгромим с велика мощ врага и утвърдим победата достойна!


Страшно, нали?

И днес отново сме в Навечерие. В навечерие пред националния ни празник и в едно друго Навечерие, което няма начин да не поражда известни асоциации с нещо вече видяно и вече живяно.  И може би всички търсим отговори в историята, надявайки се тя отново да се смили над нас. Дали този път ще се опитаме сами да си помогнем. Защото се налага една плашеща асоциация. Навършват се 145 години от Освобождението от турско робство. Преди години се крещеше, че 45 години стигали. Дано днешните хаджипенчовци не решат, че 145 стигат!

Честит празник, България! И си опичай акъла!

« Последна редакция: Март 04, 2023, 15:50:52 от AR-15 »

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1377
    • Профил

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4345
    • Профил
Асол,  :notworthy:. Имаш ли нещо против да го пусна в един местен форум, без, разбира се,  да откривам коя си?

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
И днес отново сме в Навечерие. В навечерие пред националния ни празник и в едно друго Навечерие, което няма начин да не поражда известни асоциации с нещо вече видяно и вече живяно.  И може би всички търсим отговори в историята, надявайки се тя отново да се смили над нас. Дали този път ще се опитаме сами да си помогнем. Защото се налага една плашеща асоциация. Навършват се 145 години от Освобождението от турско робство. Преди години се крещеше, че 45 години стигали. Дано днешните хаджипенчовци не решат, че 145 стигат!
Честит празник, България! И си опичай акъла!

- Благодаря Асол за Писаницата ти!

И да, не хаджипенчовците, а техните господари и душеизвадци ВЕЧЕ са решили. Вижда се безумните манипулации, изместване на фокуса от датата и самото събитие, разпространяване на откровени лъжи, инсинуации, дори и насилие. Слугите им нямат ни срам, ни свян - за съвест да не говорим. Празни черупки без души.

Но със сигурност леточисление на господарите им привършва, щом не патаксат овреме!

AnonimusBG

  • Гост
Асол благодарско.
Много добро и искрено.
 :th_up:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Асол изпада и в добри моменти. И аз харесах словоизлиянието.
« Последна редакция: Март 04, 2023, 17:27:21 от dabedabe »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Руско-турската освободителна за нас война Александър II като закрилник на Православието предприема за да предотврати по нататъшното проливане на православна кръв, и да спаси славянският български народ от самият него, и  заигравката му на въстания, подкокоросан от шотланската масонерия, стояща зад всички НАЦИОнални вдижения и революции през 18ти век в Европа, и подготвяното от нея окончателно клане и принасяне в жертва българският народ в името на британските интереси, целящи плячката от разпадането на Османската империя. В името на Голямата Игра.

Така че, или сме в зоната на руските интереси и на 3ти март тачим Русия като освободител,
или сме в зоната на британските интереси, и на 3ти март тачим Априлското въстание, като поредното прецакване на Руската и Османската империи от страна на Британската
До сега някак двете неща си съжителстваха чрез лъжи и недомлъвки от страна на местната либералщина, сега обаче на либердата е обявена война. И в Русия, и по света.

Някак така
Тъжно, и още по тъжни са нашите празници
Всеки господар и слугинажа му, чества неговите си заслуги, и неговите си празници
« Последна редакция: Март 04, 2023, 17:54:18 от Алиса »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1273
    • Профил
Някак така
Тъжно, и още по тъжни са нашите празници
Всеки господар и слугинажа му, чества неговите си заслуги, и неговите си празници

Ами празниците ни са такива, според това кой къде бие чембер - някои в Москва, някои във Вашингтон, масовка в Брюксел. Анкара също не е за пренебрегване.
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
„Аз не зная! Аз не мога!“ – общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме…
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни…
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни…
Всякой вика „Яман ни е нам хала!“ –
а всякому мерамът е развала…
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.

П.Р. Славейков 1875
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
За допълване според личните предпочитания на четящия. 

В рамките на многонационални империи това е абсолютно ирелевантно. Ако тръгнем по тази писта, трябва да пренапишем цялата българска и европейска история. Даже нещо повече, щом ще благодарим поименно, би трябвало и да виним поименно. Защо не виним Швеция за поведението на Каулбарс?

AnonimusBG

  • Гост
Преди да пожелая приятна вечер, ето малко украинци в Руско-турската освободителна война 1877-1878
https://rusofili.bg/%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0-%D0%B2-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0/

Дали тогава са се смятали за украинци или за малоруси е друг въпрос.
Нещо като Братя Миладинови в днешна Северна Македония.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Асол, моята благодарност и моите възхищения!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
 :t1207: :t1233: :t1244:

ще ви ритам, да знаете.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1273
    • Профил
Принце, извинявай. Съжалавам, но не съм свикнала да оставям без отговор постове отправени към мен за добро, или лошо. Още веднъж, прощавай.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 714
    • Профил
И днес отново сме в Навечерие. В навечерие пред националния ни празник и в едно друго Навечерие, което няма начин да не поражда известни асоциации с нещо вече видяно и вече живяно.  И може би всички търсим отговори в историята, надявайки се тя отново да се смили над нас. Дали този път ще се опитаме сами да си помогнем. Защото се налага една плашеща асоциация. Навършват се 145 години от Освобождението от турско робство. Преди години се крещеше, че 45 години стигали. Дано днешните хаджипенчовци не решат, че 145 стигат!

Честит празник, България! И си опичай акъла!

Асол, поклон и благодарности!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2145
    • Профил
Асол Март 04, 2023, 00:37:29
 :133: :133: :133:
Семейство Змееви ти се покланя. Змеицата през цялото време плачеше.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11156
    • Профил
https://www.youtube.com/watch?v=7XgyPAsb5Vo
От два дни обещавам и чак сега успях да си оправя каченото видео, за което споменах, че ме е срам като дойде 3-и март.
Защото не сговорна дружина сме, а рая покорна.
Нали забелязвате горе в дясно кой ни "поздравява"?
И този изписващ се въпрос ме гори.
Не си спомням отдавна да съм преживявал такова унижение, че и да си е справедливо!
« Последна редакция: Март 05, 2023, 10:13:48 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Асол е смесила несъвместими неща.
Несъвместими, защото те самите ВЕЧЕ не искат да се съвместяват
Сатанистите у нас  ясно го показаха това. Никаква Русия, никакви руски войници. Никакво Самарско знаме с православен кръст
3ти март - СВОБОДА / Думата свобода е запазена марка - „свобода равенство, братство„/
В Украйна се бият на тази плоскост. Православие и Сатанизъм.
Погледнете символите на паметника на Васил Левски. Дъбови листа, кози черепи, окови, рогат грифон, и няма кръст. Но пък пирамида. Като на долара.
Априлско въстание. Погледнете снимката, има ли кръст? https://istoriograph.bg/istoriq/%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE_%D0%B2%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%BE%D1%82%D0%B7%D0%B2%D1%83%D0%BA
Чий символ е лъвът? И не ми говорете смешки, че бил нашият. Чиито символи си сложиш, декларираш, че си негов роб.

Дърабъра чак в ъв Викито я типосали с хаджипенчовичината и.
„Ред публицисти, например – Велислава Дърева, използват името на Хаджипенчович като риторична фигура. Например, може да бъде споменат памфлетът ѝ „Внуците на хаджи Иванчо Пенчович ефенди“. „
Дали е бил туркофил хаджи Пенчович, или българин, отдаден на православната кауза в условията на Османската империя. Консерватор, спечелил си омразата на революционерите либералпрогресисти.
А княз Дондуков 1879г. го назначава за член на Висшият съдебен състав. А, и чешкият евреин Иречек, дошъл по нашите земи да ни „пише историята„, имал претенции срещу неговото назначение.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%87%D0%BE_%D0%A5%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
Да беше казала Дърева накъде ни водят нейните куратори, и каква съдба са отредили на България. Не ли отново в неоосманизма? И последният да духне свещта?
Защото загубим ли Православието, губим българската държава и българският народ. Установени и закрепени по тези наивни земи чрез Берлинският договор.



« Последна редакция: Март 05, 2023, 10:31:01 от Алиса »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Как са обърнали славяните (чехи, словаци, поляци, западни украинци, хървати, че и румънци) срещу техните руски роднини (велико-, бело-, ново- и мало-) ?
 - Като са ги покатоличили. С огън и (тевтонски) меч.

Как могат да бъдат върнати тези славяни в единен славянски съюз ?
 - Като бъдат покръстени наново в православието.
Ако трябва - с огън и (руски) меч.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2968
    • Профил
Честит празник на всички дами в компанията и извън нея.
Бъдете винаги красиви, мъдри и вдъхновяващи.

*********   ✹    *********