Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 21:42:43

Автор Тема: ЗА СТРАННОТО, ИЗВИСЕНОТО И ОТВЪДНОТО (3) ... и ЗА ЕЖЕДНЕВНОТО!  (Прочетена 32271 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Интересна статия в "Гласове": *Дъглас Мъри: Манията по джендър, раса и идентичност се превръща в господстваща идеология!* - http://glasove.com/categories/na-fokus/news/dyglas-myri-vyzrastnite-mogat-da-pravyat-kakvoto-iskat-tryabva-da-pazim-decata Има различни места тук, където би могло да се продължава тази дискусия, но вероятно, най-подходящо е тук, в тази тема. След един само-разобличаващ опус от един от конструкторите на джендърастията преди седмица, две - пак в "Гласове", имаше и други добри статии от французи - пак там. С всички тези, за не изкушените, може да стане ясно, че тези отделни вектори на либерастията, налагани НАСИЛСТВЕНО, не са нищо друго осен планомерен, с определена цел, Поход срещу човечеството и най-вече, срещу "белите хора"?! Като стигматизирането на определението "Бяла раса", с маркиране като нещо престъпно за споменаване, не е от вчера. Из информационната мъгла и табелите отпред: - "Забранено - Език на омразата", предвидливо измудрени, се пресича опита да се очертае някаква първопричина, първообраз, източник и разбира се: - кои са облагодетелстваните! Естествено следват следващите два въпроса: - "Накъде в "неделя?" и "Как да се спасим?".

Quote (selected)
- Интересен опус, благодарности на "Гласове"!...

- Освен погнуса, изпитвам още цяла палитра генерирани чувства от това четиво. Основният лайтмотив в заключението след прочита е въпросът,  Заслужава ли една така изчанчена "цивилизация" като Западната, но не на белият човек като такъв - подчертавам, да продължава да СЪЩЕСТВУВА за да пълни земята с миязмите и заразата на саморазрушението? Къде е сбъркала и основното е, дали всичките тези перфектни идотщини и празни разсъждения на ПРАЗНИ хора духом , презадоволени използвачи, паразити и кретени, се самозараждат някак си заради генетични дефекти из платките в междуушията или обаче, изкусно се дирижират и направляват, подсигурени в хранителна среда от някаква конспиративна шайка Престъпници?! ...

/следва/

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Става въпрос за неистовата злоба, омраза и жажда за отмъщение на една неголяма, но притежаваща огромна власт, част от хомосексуалистите, към нормалните - хетеросексуалните хора. Искат да ни отмъстят, като изкривят и изродят децата ни по свое подобие.

Разбира се, всеки, който се обади против тях, отприщва истерията им и бива наричан
"мръсно, жалко, дребно, хомофобско, ксенофобско, расистко, фашизоидно лайно" и т.н..
Познато, нали ?
« Последна редакция: Декември 02, 2019, 16:00:38 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Става въпрос за неистовата злоба, омраза и жажда за отмъщение на една неголяма, но притежаваща огромна власт, част от хомосексуалистите, към нормалните - хетеросексуалните хора. Искат да ни отмъстят, като изкривят и изродят децата ни по свое подобие.

Разбира се, всеки, който се обади против тях, отприщва истерията им и бива наричан
"мръсно, жалко, дребно, хомофобстко, ксенофобско, расистко, фашизоидно лайно" и т.н..
Познато, нали ?

баси, тия с огромната власт освен злобни, са и тъпи - наместо да пазят ограничен кръга на потенциалните кандидати за власт (по подразбиране само такива с хомосексуален ценз, естествено, ма поне 40-50 курса, не само да са пробвали от любопитство), те искат да разширят кръга на посветените в тайнството, така че да имат по-голяма конкуренция...

тва е се едно хакери, водени от злоба, да насилват останалите да изучат тайните на хакерството, не ли?

децата на всяко следващо поколение са различни от родителите си. и много рядко за по-добро, поне в очите на родителите.

са, да не пускам анкета "ако хванете син/дъщеря на еднополов калъп" кво ше направите, че ше се начетем на чудесии

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: SgtTroy link
баси, тия с огромната власт освен злобни, са и тъпи - наместо да пазят ограничен кръга на потенциалните кандидати за власт ...

Не четеш внимателно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Нова статия - "Комисарка от Съвета на Европа натиска България да приеме Истанбулската конвенция", тук: http://glasove.com/categories/novini/news/komisarka-ot-syveta-na-evropa-natiska-bylgariya-da-prieme-istanbulskata-konvenciya

/продължение/ ...
Явно и тази непоканена Госпожа няма никакво понятие от много и дори елементарни неща, като най-малкото, тя не знае какво е Конституцията за всяка една държава!!!

Джендърасткото и нео-либерасткото заслепение прилича на капаците за коне - когато са ялови, истерията им е забавно да се гледа отстрани. Също се питам, как така тази емисарка на дявола въобще не стопля, че именно ГРЕВИО нямат и не могат да имат "права" над държавата. Дори само с това, те се явяват тук противозаконни и са обида за всяка една самостоятелна национална властова структура! Държавните прерогативи НЕ МОГАТ да бъдат споделяни или преотстъпвани с/на каквито и да са ЧАСТНИ, още повече - Божем "КОНТРОЛНИ ОРГАНИ" на случайни хора от къде ли не.

Самоназовалите се за "стражи" на някакви си фикции прикриват несъответствието им с реалното състояние на нещата в Европа!!!... Приликата на привържениците на тези деструктивни лабораторни идеологии, техните действия, методи и насоченост, поразително съвпадат с до неотдавна върлуващата организация в "Мекката на Демокрацията" - Ку-клукс-клан (англ. Ku Klux Klan), ! Сегашните К-К-Клановци са възприели същата бясна отдаденост на "каузи" под въпрос, те са също толкоз безцеремонни в тероризиране на населенията с идиотщините си и дори - на самите държави. Извоювали са си "странна" ненаказуемост и дори директно използват инфицираното от тях ЕС с ЕП и ЕК за налагане на извратеняшките си субверсивни и деструктивни фантазии, мании и бълнувания!

От ИК и другите подобни няма нужда - закони има достатъчно. Държавата в лицето на прокуратурата, съдебната и екзекутивната власти е длъжна да следи изпълнението им на 100%. В ролята си на Представител на сюзерена - народа!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Дуня Миятович посети България миналата седмица и се срещна с представители на висшите институции, включително и с министъра на правосъдието Данаил Кирилов, които я увериха, че държавата закриля основните права и свободи на гражданите, но нейното впечатление е друго.

Мисля, че не трябва да я съдим строго.
Да ти покажат Бърни в ролята на защитник на каквото и да е е доста да кажем странно. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Малко се отплеснах с друго и сега дочетох комисарката.

Quote (selected)
Според комисарката Миятович хронични проблеми у нас са непрозрачната медийна собственост, заплахите и преследванията на журналисти, съдебните дела под предлог за клевета.

Винаги съм изпитвал съмнения относно сексуалната ориентация на повечето ни "Джурналисти", щом и тя е дошла да ги защитава съмненията ми се стопиха като лански сняг.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
За НОИ, виж тази статия: "В САЩ признаха, че ваксините могат да причинят рак" https://pogled.info/svetoven/amerika/v-sasht-priznaha-che-vaksinite-mogat-da-prichinyat-rak.111162

- Горе-долу, макар и без точно посочване на източник, тази информация е от поне десетилетие известна. В същност, се касае дo части, секвенции взимани като генетичен материал от ракови тумори, използвани във ваксините. И това не е случайно, прави се понеже тези спомагали за или имали много по агресивно проникване в системите на тялото, та да се използват като носители на самите частици ваксина. И от там, опасността от истинско "заразяване" с рак, покрай "заразяване" с ваксината, се е увеличила доказуемо...
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 14:09:51 от Eisblock »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Мдааа ... Талеб би ви харесал. Стига да можете да го разберете. Готин си е той. Но пък, също така, си е едно готино дясно копеле, от коравите в главата  ;D

Добре, че има и такива, щото с неуките фашизоидчета наоколо животът става скучен и дори противен. Прочеее ...

https://antifragility.livejournal.com/10132.html


 :cool-1084:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Става въпрос за неистовата злоба, омраза и жажда за отмъщение на една неголяма, но притежаваща огромна власт, част от хомосексуалистите, към нормалните - хетеросексуалните хора. Искат да ни отмъстят, като изкривят и изродят децата ни по свое подобие.

Разбира се, всеки, който се обади против тях, отприщва истерията им и бива наричан
"мръсно, жалко, дребно, хомофобско, ксенофобско, расистко, фашизоидно лайно" и т.н..
Познато, нали ?

Дерт ми е, драги, децата ти да не наследят всичко туй, де те дефинира като ... цитирано е по-горе, от теб.

Така моите деца и внуци ще трябва да споделят този свят със сонм ... цитирано е горе. Или поне тази страна. Което, като минимум, ме принуждава настоятелно да им препоръчам друга страна, запазвайки твоите изключителни права върху тази за поколенията ти. В резултат, след няколко подборни итерации и селективна репродукция, тази страна ще стане едно шибано гето на ... цитирано е по-горе. А аз, изпод тревичките, или на някое друго не така добро място, ще се радвам на твоите наследници ... цитирано е по-горе, как я споделят с братята роми, предимно. Забавно ще е.  ;D ;D ;D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... извинявам се за отклонението. Да продължим с Талеб  :cool-1084:

https://fooledbyrandomness.com/ForeignAffairs.pdf

... същото за необременените със знание на английски, щото огъват рамене под това на знанието на руския :D
https://antifragility.livejournal.com/4509.html
Найс, а!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Мда, отприщвам истерията им  :smokin: :

Става въпрос за неистовата злоба, омраза и жажда за отмъщение
на една неголяма, но притежаваща огромна власт, част от хомосексуалистите ...
 ... всеки, който се обади против тях, отприщва истерията им ...
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
съдебните дела под предлог за клевета.

Сега разбрах защо НАП иска да ме съди под предлог, че съм имал некви неплатени глоби. Явно не са за парите, а си търсят предлог, гадовете.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Мда, отприщвам истерията им  :smokin: :

Ти чакай да дойде хатерас да види кви си ги писал снощи за разни секири  :nuts:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: SgtTroy
Ти чакай да дойде хатерас

Ами да идва  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Не успях да пусна информацията в затворената вече тема днес "оставката на нинова - рунд пореден". Там бях писал за една книга...И сега исках да пусна повече инфо за нея, но уви...

Отговор за Onzi « Отговор #853 -: Днес в 20:05:21 »

- Не, не е от Поглед и тези споменати от теб хора. Това е книга издадена от изд. Труд: "Секретните доклади на Сол Полански за 10 ноември" - ISBN: 9789543986194. Автор: Алексения Димитрова. Нова книга е, имам е пред мен с посвещение на авторката...

Струва си отвсякъде. Повече от тук: https://ciela.com/sekretnite-dokladi-na-sol-polanski-za-10-noemvri.html

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
айсе,

всъщност имах предвид стоян жулев, а съм го чел последно в поглед.инфо. затова отидох там и намерих опозиционни статии  :nuts:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Под статия в "Гласове"...
« Отговор #137 -: Декември 19, 2019, 12:00:32 »
Интересна статия, взета от "Дневник" и публикувана в "Гласове". http://glasove.com/categories/novini/news/sasht-shte-nalagat-sankcii-zaradi-severen-potok-2-i-turski-potok?page=2Контрастът в смисъла на коментарите под статията в двете издания ме провокира да напиша това по-долу и така да жертвам част време (болезнено осъзнавано от мен) от остатъка живот!

Quote (selected)
Eisblock на 19.12.2019 в 11:43

Гледам в първоизточника на статията - коментарите отдолу 'и... Пълна скръб другаре, гаспада и мистери! Толкоз тролове и загубеняци, липсваща мисъл и елементарна осведоменост, да пази Бог от таквиз това и от още едно две останали Места за разумно и мислещо изокване, от такава масова зараза, мухъл и плесен, читателско-коментираща... Човек да му мине ищаха да подкрепи този плебс с каквото и да е - при примера от там - докаран явно до безсъзнателно вегетиране и мисловна фотосинтеза на ТЪМНО.

Сега по темата:

- Не може и да има никаква капчица съмнение пред морето доказателства, че световният, САЩисан паразит е стигнал до крайната фаза на империален разпад. От една страна изпитва, обосновано, неистов страх от горещата фаза на ТСВ - но вече изцяло подкарана по периферията с небивало настървение от Банкеро-сатанинският интернационал - по всички възможни вектори на съприкосновение със "противника". А от друга, трябва да се признае, са достигнати нови висоти в собственото демаскиране и напълно проявената, изкарана от фиксажа на реалността, разбойническа, бандитска, насилническа същност...

Ще каже някой - могат, защо не?! ...

- Вярно, но вече не могат както си мислят, те просто се пресилват за да прикрият системната си слабост. За да са "империя" им трябват качества от които е лишен фундамента им: - Силна, хомогенна, способна, образована, динамична, инициативна и особено важно - с ВСЕОБЩ идеал, визия, цел -  средна класа, плюс широки слоеве и в двете други нива от двете страни...!!!

Какво от изброеното е останало в задлоквието? Каква е масовата им култура, информационната политика, с каква плява тъпчат, чрез масовото "образование" (както и тук го наложиха), подрастващите поколения, как ги възпитават - та нали те са утрешната смяна? Смеят ли публично да обсъждат, в какво ще се превърне населението им след 10-15-20 години?! Обсъждат ли го? Разпадът диктуван от глобалното задкулисие на Запада е в УСТОЙТЕ, в ОСНОВИТЕ на социалният, народностен, цивилизационен КОД, разпад нагнетяван чрез псевдо либералните догми, разните видове масови истерии (ЛГБТ, ЕКО-Меко, всякаквите напъни за променяне на СЪЗИДАНИЕТО...

До къде ще доведат Света и плебса те под този техен диктат?...

- До ярма за оня 1% свине докарали цивилизацията до фаталната граница на Армагедона, за да властват същите "безкрай"?! ...

'айде бе, Бог или който е там, каквото и да е зад цялата игра на Съзиданието, ако щете -наречете я разумна "случайност", не може да бъде безучастен. Възмездие ще има - първо за причинителите, а после - както не веднъж е ставало на тази земя - ще се изсвири Финала и на сегашния краткотраен напън да се достигнат други висоти на разума, осъзнаването на живота и ролята на тази разумна форма (уж разумна) в прилагане на смисъла му - градивност, хармония, обич - на първо място към самият себе си и после към всичко останало...

Дали?
« Последна редакция: Декември 19, 2019, 12:04:44 от Eisblock »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Под статия в "Гласове"...
« Отговор #138 -: Декември 19, 2019, 13:52:25 »
Цитат на: Eisblock
Толкоз тролове и загубеняци, липсваща мисъл и елементарна осведоменост
По-лошото са умните, но покварени индивиди.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Съгласен! :way_to_go-1308:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
И тази година се изтъркули. Може да я оценим като успешна, спрямо всеобщият мерник или - като много успешна глобално! Защо?

- Най-важното - все още сме живи. Здрави е отделен и частен въпрос. Всяка коза за своят крак. Но важното е какво е за ВСИЧКИ. Щото можеше и да сме затрити отдавна вече, не че няма и в момента желаещи да го сторят.

- От частна гледна точка, може да се каже (в зависимост от персоналната възраст - младите нямат чувство за "крайността" на дазайна), че отреденият ни пореден жизнен цикъл е намалял с една година. Но можеше пък, пак персонално, да се ритне камбаната също преждевременно. Примери - бол и дал Господ. Даже в обкръжението един вуйчо на СънРей си замина в началото на третата възраст - даже не успя да се наслади на пенсията си. Слава Богу, той имаше и две други, малки, за да се издържа някак си, че инак - Мамси джейс! (Ей, спомняте ли си тази и други подобни лъкардии от далечната младост?)

- Гледам днес, че 22+7=29. Точно два дена преди НГ и НГодишната реч около полунощ, гусин Фирмин ще е пак при нас. И това е хубаво, поне ще има кой да ни ругае и псува злобничко (:t2407:). Щото другият емотикон е далеч по-благ. Обещавам да го ползвам, ако въобще, само него:  :t10502: Той  означава леко ошашавено попържане от нямай къде и заради лош навик. Обаче третият възможен е брутален - там първите думи се лицезрят, а после идва цензурата... Та ставаше дума за нашето мило другарче - не мисля, че ще страда много Там-оттатък, щото си е занесло специфичните изразни завойчета и тематични увлечености: - Да му пожелаем успех в това възкръсване там!!!

И нека днес споделя с вас тук, едно добро, много и пак съвременно стихотворение:


"РАЗКОВНИЧЕТО" - Марко Недялков

Какво ще размишляваме все още,
планетата от взривове дими
и нейде дните се превръщат в нощи,
в ракетни бази - плодните земи,

Сега е нужна равносметка строга
и за мира един-единствен химн,
та камъка да вдигнем в тревога,
гласът на бомбите да заглушим.

Разковничето ни къде се крие
във тоя век на козни и лъжи?
Добре, че има на света Русия
в дланта си бъдещето да държи!
****

Поетите често надзъртат в бъдещето, без да осъзнават сами как някои техни излияния се пророчески!
...
- Празнувайте в следващите дни отминаващата поредна година и се радвайте на живота, живи и здрави бъдете!




Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Ами да, така си е, Фирмин - "Не можеш да се държиш с хората, както те с теб. Обиждат се"  :bigok:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Нека поздравя читателите на нездравите ми мисли тъдява с Новата 2020 година. Или ако трябва по-нежно: - Те са невчесани разни и всякакви...

Гледам в "Гласове" - "Полово неутралното местоимение "те" стана дума на десетилетието в САЩ" - http://glasove.com/categories/svyat/news/polovo-neutralnoto-mestoimenie-te-stana-duma-na-desetiletieto-v-sasht?page=2. Щото нейде си, някакви си определили и избрали Думата на годината: - ТЕ. Та какво друго могат да измудрят ТЕ там, след като неистовите напъни на либерастията да остави знак, че все пак е била в наличност, някога си, не спират? Въпреки, че се намира в активен залез. По този повод си позволявам да препоствам мнението от мен там. Не за друго, а защото в коментарите има една две симпатични зацепки изискващи някаква дребна реакция...

Quote (selected)
Видиотяването върви с пълна пара в задлоквенският бантустан. Не, че никога не са били все на "ръба" на нормалността. Винаги са генерирали някакво ново безумие, мода, течение и насилствено налагане на ТЕхният начин на живот, възприятие, поглед към действителността...

- Масовата липса на образовани хора всред плебса им оказва сериозно влияние на склонността на ТЕзи да се приемат идиотщини за нормалност. Като започнем от бандата паразити възседнали тази територия, и стигнем до липсата на понятие всред мнозинството и за най-елементарни неща - напр. - географски дадености. Което не им пречи или именно заради това успяват ТЕ, управниците им, да водят стадото за носовете.

Колкото до Фройд, е също така странно как някакъв човек, някъде си, известен повече със сбърканата си психика и девиантно себепознаване, се развява от немалка част "учени" като баща на бизнеса на търгашите с кушетки - дейност невероятно разпространена в мекката на "демокрацията". Но нека се успокоим - все пак е имало един Юнг с последователи, основали множеството клонове на психоанализата.

Под черта: - Ако всички тези различни тенденции, налагани ревностно и едва ли не, насилствено от либерастията си оставаха за тяхна си употреба, би било разумно да се твърди - "какво ни засяга нас" и още - "да не се бъркаме в ТЕхните работи". Но за жалост ТЕ са нагли, нахални, безскрупулни, престъпни с и в действията си -така, че нереагирането, подминаването с мълчание, примирението позволяват на ТЕ да изкушават невинните души. Да превръщат аморалното, противоестественото, дори същността на живота във вездесъща перверзия опустошаваща в дълбочина нормалните хора - намаляващи, но все още - МНОЗИНСТВО.

И затуй мнозинството има правото да не мълчи!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
- Да, все още нищо не е загубено, щом се появяват такива истински бисери от журналистиката тъдява!
  https://pogled.info/svetoven/svinya.112139

Quote (selected)
Свиня

Путин е крайно въздържан човек – в сравнение с Тръмп изглежда като буца лед от Сибир, и то от място, където никога не е имало човеци.
А и в сравнение с останалите Персони: танте/леля Меркел, чиито безбройни жакетчета неизменно предизвикват веселие, доста фриволния Макрон, за Джонсън да не говорим.

И сега г-н Лед изтърва една неприлична дума – по адрес на полски дипломат от миналото. Нарече го „свиня“.
И това изобщо не е случайно – случайности никога няма в руските работи.
...

Приятно четене!
 :smokin: 8)

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Били намерени неизвестни стихове от Яворов!!!

Напр. това съвършенство:

"И тук ще стана бучка пръст,
но пак ще съм във теб, родино.
Дори и да не турят кръст,
ти, майко, пак ще помниш мойто име",


Бог да ни прости и дано Бог да прости всички нас.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
И това изобщо не е случайно – случайности никога няма в руските работи.

A ето я всъщност историческата истина, описана въз основа на документи и лични архиви от Дейвид Ървинг в книгата "The war path" :

"Poland’s attitude was hardly more sympathetic. Hitler
had confided to ambassador Josef Lipski on 20 September
that he was toying with the idea of solving the Jewish problem
in unison with Poland, Hungary and perhaps Romania
too by emigration “to the colonies.” “I replied,” Lipski recorded
that day, “that we would erect a fine statue to him in
Warsaw if he found a solution.”
After Hitler’s occupation of
Austria the Polish government had feared Hitler would repatriate
the thousands of Polish Jews from Vienna, and a
Law of Expatriation had been enacted in March to deprive
these Jews of their Polish citizenship. Munich had now
panicked the Polish government into ruling that as from 31
October no expatriate Poles would be allowed back into
their country without a special entry visa. The last days of
October thus saw frenzied scenes on the frontier: while
Polish frontier officials slept, unscheduled trains loaded
with Jews under Gestapo guard were quietly shunted across
the line and dumped back into Poland. From Hanover
alone, 484 Polish Jews were “repatriated” in this demeaning
manner"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
A ето нещо пак оттам и за тая хубава страна, Словакия :

"Slovakia eagerly enacted the anti-Jewish decrees
demanded by the Reich: a numerus clausus restricted
the Jewish intake into schools, Jewish businesses were boycotted,
property was confiscated and a wave of deportations
began. Those deported were the lucky ones, for no
country outside Germany was to apply the grisly Final Solution
as enthusiastically as Slovakia when the methodical
liquidation programme began in 1942."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Нека поздравя читателите на нездравите ми мисли тъдява с Новата 2020 година. Или ако трябва по-нежно: - Те са невчесани разни и всякакви...

Quote (selected)
Видиотяването върви с пълна пара в задлоквенския бантустан.

... Ако всички тези различни тенденции, налагани ревностно и едва ли не, насилствено от либерастията си оставаха за тяхна си употреба, би било разумно да се твърди - "какво ни засяга нас" и още - "да не се бъркаме в ТЕхните работи". Но за жалост ТЕ са нагли, нахални, безскрупулни, престъпни с и в действията си - така, че нереагирането, подминаването с мълчание, примирението позволяват на ТЕ да изкушават невинните души. Да превръщат аморалното, противоестественото, дори същността на живота във вездесъща перверзия опустошаваща в дълбочина нормалните хора - намаляващи, но все още - МНОЗИНСТВО.

И затуй мнозинството има правото да не мълчи!
:t2017:

Напротив, напротив! Даже има задължението да говори!!! :m1314:
« Последна редакция: Януари 09, 2020, 19:11:15 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Просто не знам къде другаде да се изокам

Quote (selected)
Учебник по химия разказва на децата за дишането на лепило

https://www.segabg.com/hot/category-education/uchebnik-po-himiya-razkazva-na-decata-za-dishaneto-na-lepilo
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Благодаря Буратино!

- Понеже вече и не отварям сайта на СИГА-ту, не съм видял тази дописка, но снощи СънРей ми разказа за този скандал.

Преди години, когато затвориха Института към МОН по образованието, съм писал и за него. Но това мина абсолютно незабелязано от медиите и плебса. А института имаше задачата да осъществява образователната политиката в образованието. И понеже, тази от соца - За образовани хора не пасваше на дермо-окупаторите, а и от самото м-во бяха подушилил начин да цоцат финикийски знаци от ляво, решиха и затвориха Института. Така отпадна всякакъв централизиран контрол върху учебниците и какво пише вътре, както и какви са качеството на учебният материал и самата методика на обучение.

Така, че под черта, виждаме на живо последствията, но това е само една малка частица, от Реформата в "образованието".

- Докараха го до КАВИЧКИТЕ!!!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Сорос започна нов проект за популяризиране на идеите на глобализма

https://pogled.info/svetoven/soros-zapochna-nov-proekt-za-populyarizirane-na-ideite-na-globalizma.112911

Quote (selected)
Сред всичките му проекти“, смята коментаторът на сайта, „Сорос е най-горд с успеха в Украйна. Да. Така говори. Чичо Сорос не уточни какъв проект и с какво точно се гордее тук. Но предполагаме: за първи път в годините на независимост властта на страната е концентрирала такова огромно количество соросоиди: Съществуват такива и в „Слугата на народа“, и в „Баткивщина“. Следователно, не можем да не се съгласим, че това е успех. За Сорос. Не за Украйна “, заключава „Гласът на истината“.

Да се смееш ли да плачеш ли или да си смажеш АК-то.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Отдавна споменавам за предсказанията на Едгар Кейси. Първите книги за него имам и прочетох още в началото на 80-те. Едната от тях третираше извадки от огромното хранилище на (вероятно) всичките му "рединги" - говорене и стенографирани в сънно-хипнотично състояние. Тези "рединги", за разлика от говореното от Ванга, са събрани старателно още от самото начало на проявата на този феномен. В същност, през него говорели други същества...

Случайно попаднах на руски филм за предсказанията му относно тази страна. Те сочати една необичайна съдба за нея, която със сигурност тревожи не малко нейни "приятели". И сякаш по "чудо", контурите на това предсказано бъдеще взеха да излизат от мъглата пред идващите години все по ясно. Ще гледам изцяло филма в най-близко време и не знам какво са отразили от книгите за Кейси. Дори бях се амбицирал преди седмици, да преведа някоя и друга страница от тях и представя тук. Но по закона за Синхронността, филма се е появил в мрежата точно по това време!?

Приятно гледане на заинтересуваните: https://www.youtube.com/watch?v=lr7MN2Qf0zo

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
МАЛКО СМЯХ по време на чума.

• “Добър ден, вие се свързахте с телефона на Дядо Коледа. За да поръчате подарък натиснете едно.”
- Ало. Вие се свързахте с отдел обслужване на клиенти.
- Здравейте. Бих искала кукла.
- Каква кукла?
- Обикновена. Бяла с руса коса…
- Вижте какво. Подаръци с расистки уклон не предлагаме. Вие расист ли сте?
- Не.
- Тогава се спрете на нашия тъмен вариант. Можете да си поръчате афроамериканска кукла, афроевропейска, афроазиатска и африканска натюр.
- Но аз искам да е бяла.
- Черното е новото бяло. Вие в кой век живеете?
- Добре, една черна кукла.
- Черни нямаме. Имаме афроамериканска кукла, афроевропейска, афроазиатска и африканска натюр.
- Каква е разликата?
- Няма разлика. Ние не делим куклите по цвят и произход. За нас всичките са еднакви.
- Тогава, моля една африканска натюр. Но да е с руса коса защото…
- Вие подигравате ли се? В наше време е неуместно да се говори за коса. Цвят, дължина, букли… все отживелици. Сексизъм…
- Тогава, нека да е с каквато дойде коса.
- Записах. Друго?
- Да казва „мама“.
- Хъм. И защо да казва „мама“?
- Защото дъщеря ми иска куклата да казва „мама“.
- А ще имате ли против да казва „татко“?
- Защо?
- Вие помислихте ли за гей семействата? Те нямат ли право на празник? Или с това „мама“ искате да им се подигравате?
- Но аз искам да казва „мама“.
- Вие може и да искате, но знайте, че хора с комплекси и предубеждения няма да обслужвам.
- А какво казват вашите кукли?
- Имаме такива които казват полово неутралното „ку-ку“.
- Ку-ку?
- Същото като мама, но е „ку-ку“.
- Добре, нека казва „ку-ку“. Но нали, все пак… Нали куклата е момиченце?
- Не е, разбира се. Куклата е трансполова и ще се определи сама като навърши пълнолетие. Върви комплект с мъжки и женски полови атрибути.
- Добре. Размислих. Камиончета имате ли?
- Какви камиончета?
- Все едно какви. И да казват половонеутрално „бръммм…“

• Как е Корона вирус на турски?
Чалма бацил!

• Търся сериозни хора да кашляме срещу тези които се презапасяват в хипермаркетите!

• Преди малко в банката влязоха двама с маски. Настъпи голяма паника. Казаха, че е обир и всички се успокоихме...

• Глaвeн лeкaр извършвa визитaция.

- Кaк e пaциeнтът c пoдoзрeниe зa кoрoнaвируc?

- Нoрмaлнo, изoлирaн e в oтдeлнa cтaя, нaзнaчихмe му cпeциaлнa диeтa.
- Кaквa диeтa?
- Хрaним гo c биcквити.
- Нo зaщo c биcквити?
- Aми caмo тe минaвaт прeз прoцeпa под врaтaтa.

• - Докторе, как мина операцията?
- Идеално! Вече сте изцяло жена!
- Ама аз бях за апандисит?
- Ама вие жените сте все недоволни!

• - Тате, тате... Това пластелин ли е?

Идва бащата, гледа детето нещо мачка в ръчичка. Помачкал и той, помирисал го, даже го пробвал на вкус. Рязко го изплюл и с погнуса казал:
- Това е някакво говно бре сине...
- То и аз това се чудех. От къде ли ще имам пластелин в дупето...

• - Къде беше две седмици бе, пияницооо?
- Скъпа, няма да повярваш, но Генчо кихна и две седмици бяхме под карантина на вилата му.

• - Тези хапчета за коронавируса ще ги пиете до края на живота си.
- Но докторе, на рецепта пише 1 седмица!
- Да де, какво неясно има?

• Спря ме катаджия, пита:
- Пил ли си?
Викам:
- Да, с едни китайци. Да ти дъхна ли?

Важно съобщение !!!

Коронавирусът се разпространява с изключителни темпове. Това става главно чрез банкнотите. Ако все още имате банкноти във вас, вземете ги с ръкавици, поставете ги в плик и ги сложете пред входната врата. За ваша безопасност, аз ще събера пликовете и ще ги закарам на безопасно място. Пратете ми съобщение с адреса си, за да мога да планирам маршрута си.
Помислете за здравето си, аз просто искам да сте добре!!!

• Днес, по случай 8-ми Март, най-после откриха и у нас чалма бацил.

• - Ти имаш коронавирус?
- Дааа!
- От къде, от Китай или от Иран?
- Не ме обиждай, оригинален италиански...

• След обявяването, че в Е.С. се отпускат 50 млрд. eвро за борба с вируса, той се появи и в България...

• За еврочовек на месеца е обявен българин. Това е 35 годишният Атанас Ш., шофьор на ТИР от Симитли. Той наскоро се е завърнал от пътуване в Ломбардия. За да не зарази семейството си, Атанас вече 12 дни спи при 29 годишната си любовница Екатерина И. от Дупница.

• Жените са най-големите душмани - хем не дават, хем не дават на други да дават.

• Коронавирусът е най-доброто нещо, което може да ми се случи:
- Жена ми не иска да пътува.
- Не иска да купува нищо, защото всичко идва от Китай.
- Тя не ходи в мола (или на някакво събитие) от страх да не бъде заразена.
- Тя прекарва цял ден и нощ с прикрита уста. Това не е вирус! Това е план за спасение!

• Дано да дойде и някой вирус, срещу който се препоръчва миене на крака...

• Със или без COVID-19 идеята да се стои далеч от хората винаги е била добра.

• Някои не се здрависват, защото ги е страх от вируса. Аз не се здрависвам, защото на всички им свърши тоалетната хартия.

• Тази година баловете ще са с маски.
Буквално!

• България е известна с икономическата си стабилност.
Бензинът си е 2.20 и при 80$ за барел и при 30$.

• Минавам покрай селски двор и гледам 3-ма със скафандри вътре.
- Корона вирус, а? - подвиквам шеговито.
- Тъпак, не виждаш ли кошерите?!!

• В КАТ вече ползуват нови дрегери.
Освен, че духаш за алкохол, пърдиш и за вредни емисии.

заб.: Избрано от един техн. форум...
« Последна редакция: Март 12, 2020, 17:22:37 от Eisblock »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
МАЛКО СМЯХ по време на чума.

Айси, от мен № 1 и № 2:

№ 1.
Quote (selected)
• Минавам покрай селски двор и гледам 3-ма със скафандри вътре.

- Корона вирус, а? - подвиквам шеговито.

- Тъпак, не виждаш ли кошерите?!!
  :b0205:

№ 2.
Quote (selected)
• В КАТ вече ползуват нови дрегери.

Освен, че духаш за алкохол, пърдиш и за вредни емисии.
:yes-1292:
« Последна редакция: Март 12, 2020, 17:34:12 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Бай дъ уей, на мен би ми било интересно как други коУеги тук биха подредили шегичките Айсеви под № 1 и № 2.   :jump_for_joy-951:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Здравейте след почти 10 месеца в изоставена тема! 10 - но по интензивност на случилото се, те се равняват на години!

Сега попрелистих тези мършави за списваното време, страници тук. - Лошо Седларов, лошо! ... Трябва да предприема пак нещо! Осъзнавам, че ако искам да пише по пълнежа на 4-тия стълб на "мъдростта" (в заглавието на тази тема), анорексията 'и е гарантирана - просто липсва позамирисалото събитие в цялата му красота за коментиране съвсем Наблизо, та да инспирира летежа на мухите около него. Докато Оттатъка или по-малко в Гласове,  нещата са в синхрон:

- Има наличие на проснат труп, тогава има и стекли се мушици, по-едри мухи, мухи-лай*арки, дори цели мухища с авторитет. На първото място не липсва и мухобойката - а бръмне някоя не в строй или по-емоционално и - пляс! С Нея. После, поредната свидна жертва възкръсва с леко променено бъздене...

Така и аз. Първо се престраших преди време пак да бръмна наоколо и да проверя за приятна миризма, после реших пробно да кацна веднъж-дваж. А сега, пак сравнително рядко, минавам в бръснещ полет и ако няма много от онези зелени мухи-лай*арки, кацам за миг да пооправя и пригладя крилата.

Преди време ми запряха пълната ледена фамилия от сурат-тефтеря, но сториха добро - да не си губя времето там. После ме запряха с останалата публика за 2 седмици в Банско, пролетта - имало "епидемия".  После преживяхме Рестрикции, рестрикции без край и чет... А сега вече пак кудурясаха и се разбесняха не на шега. И как не, след като в САЩисистан отдавна предвиждането им сриване започна по пълна програма?! Разбира се, че ще ни  запрат в кошарките, та да не се мотаеме наоколо и блеем под път и над път. Пък и да не пречим за очертаващите се градежи на гигантските планетни обори, масови екарисажи, но за сега замествани с театрална активност с черни чували, терени за складирането им, хладилни камиони и прочие дезинфекционни средства. И разбира се, придружено с пълна "информираност" и непрестанен страхови гнет над ошашавеният плебс. Не е чудно тогава, че здравият човешки разсъдък, дори и за празните междуушия, не функционира в плашещи дименсии!

В това време съпротива все пак расте, дермокрацията набъбва като отходна яма нагостена с буца мая - бълбука, вони, та вече не се седи в нея. Бизнесът с таксините също върви засилено и в перспектива скоро започват да ги боцкат в телата ни. Както писах онзи ден Оттатъка, е редно първо да се набоцкат Управляващите телеса. Естествено те, защото трябва да са здрави за да продължават борбата си за Нашето Светло Бъдеще! А ако се окаже, че таксината е нещо нефелна, воала - следва потвърждението на двудумието: Престъпление-Наказание!

В смисъла на актуалността, погледнете този линк https://www.youtube.com/watch?v=PVq7cxkS7Mg. Това е пояснението за какво иде реч:

Quote (selected)
ПЦР тесты, которые утвердил ВОЗ был разработан организмом по имени Кристиан Дростен. 22 учёных со всего мира изучили документ в котором Дростен описал разработку своего ПЦР теста и обнаружили в нём "10 фатальных проблем". Ссылка на статью ]https://cormandrostenreview.com/report/[/i][/b][/url]
В документа се намира и име на българска специалистка - проверихме, има я.

Но това е най-малката ни грижа. Грижата ни трябва да е фарма-индустрията, не клела се с клетвата на Хипократ, а спазваща правилата на Златният Телец! Не за да не се тревожим, е хубаво да знаем, че Оня, последният Аватар с рогата вече е роден. Както се казва - въпрос е само на възцаряване...

Бог да ни пази!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Да, отваряйки темата, се вижда как тя е много стара и не посещавана дълго време. Попрелистих малко и виждам изведнъж контрастно, как човек се изменя в годините. Дори набора на думите в употреба от мен се мени?!

Както и да е, реших да реанимирам тази тема. Дори тя да си остане монолог. Интересно е как с времето напред, на човек все по-малко му се общува. Дори това да е формата на монолог. Дали защото няма какво повече да казва или събитията така са напреднали, че и най-смелите, загатнати очаквания, вече са надминати?

И пак да, никога не съм очаквал цветя и рози в делничната действителност, но действителността така се разви, че дори и по-мрачните очаквания от бъдещето, се оказват в някои аспекти, надминати. Днес ми "щракна" някаква асоциация по повод финала в едно мнение в "Гласове" - https://glasove.com/novini/daglas-makgregar-sasht-se-stremyat-da-izlyazat-ot-konflikta-obvinyavayki-ukrayna-za-provala Ето и го и него, задало посоката на формиралата се представа у мен по-сетне:

Quote (selected)
Наблюдател 13 07 Авг 2023 7:03ч.

Основният план на САЩ е създай хаос и после ще видим какво ще правим. Когато нещата започват да излизат от контрол почват едни приказки за мир които са временни после пак малко бензин и така докато се изчерпи капацитета на това огнище. След това ще подкарат следващото и така докато се изчерпи и то. Нищо ново под слънцето, ако не са САЩ ще са други защото такава е човешката природа.

В същност мисълта, че човека е нещо друго, а не естествен биологичен продукт, отдавна ме преследва. И тя не е кой знае колко оригинална. Но е добре да се гледа на тази тема от по-голямо разстояние. Тогава взаимовръзките стават явни и разбирането на събития, тенденции и насоки "за по-нататък", стават някак по-осезаеми. Ето какво отговорих:

Quote (selected)
Eisblock - "защото такава е човешката природа" 07 Авг 2023 10:02ч.

Цъ! Човека е добиче като останалите топлокръвни животни. Създаден е на тяхна база - на същите конструктивно-функционални възли или блокове - ако е по-лесно за разбиране. С основната разлика, че изкуствения му интелект на базата добър (но не съвсем) процесор, позволява далеч по-обемно и многофункционално програмиране. С уговорката, че има био-ментални модули в този негов процесор, подобни на частите на една Операционна система. Те гарантират определени ограничителни граници поставени от Главният конструктор...

Да, ама не: - оставена без директен контрол от "Боговете" (по някаква тяхна си причина), в системата се появяват бъгове, които водят до по-сериозни и т.н. и т.н. проблеми, но вече до глобални последици. (Не, че изкуствената истерия за "глобалното затопляне" и пр. алабализми за стадото не са само имплантирани от местен източник...)

Накратко експеримента "Цивилизация №5" е вече пред закриване. Или в най-добрият случай, това ще е само Западният 'и експеримент. В основата му е т.нар. "бял човек" и заради чиято роля кукловодите се опитват да го "изтрият". В няколкото обществено-политически програми за биологичният ни ИИ има една две сродни, способни да коригират негативната линия на развитие към краха ("човешката природа"). Но именно програмата на западната олигархия (целият комплекс) действа като раково заболяване в даден организъм. ...

От там заради тези неща, сега се намираме на финалната права, със само няколко вратички за оцеляването... Нека не забравяме, предишните няколко цивилизации как също са били изтрити от съзиданието! Така, че мислете си предимно за новите дрешки, дали да ги пазите в нафталина или не!

- Това за в случай, че стадото грабне сопите и не въведе първичен Ресет на системата, а от там и додрапа до собственото си оцеляване...
:smokin:
« Последна редакция: Август 07, 2023, 18:00:40 от Eisblock »

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
На човек все по-малко му се общува, да...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Ето едно хубаво видео, малко поостаряло, но все така актуално. Да не напиша - свръх актуално. Нещата вутре ги знаем, но ... пак сме водени за носа.
https://www.facebook.com/1740060038/videos/552384586028324
Преди време го бях гледал, но на фона на актуалностите - то ства още по-актуално.
 :surr:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Здравейте отново!

Търсих как се пише една дума в гуглето и хоп - появи се тази тема?! Направо да падладееш! И какво виждам, писал съм за неща, които вече са действителност! Предварил съм събитията. А "епидемията" - всичко е така - и тя. Докато другарят Фирмин, Бог здраве да му дава, гледам - наричал ме фашист?!

- А бе шаро, не знам кой си, какъв си бил и какъв си сега. Но се вижда много ясно, че аз съм бил правият - а ти, ти си някой - само плямпал! Видя ли "твойте" до къде докараха България. Нали участвахте с гадовете да управлявате - е, докарахте я, всички общо, до още по ужасни изроди, сган първосигнални нацистчета!

Режат с флексове и понеже не могат да намерят обикновен работник, изкараха от затвора "майстор"?! Престъпниците газейки дори "закони", правила и наредби маршируват бодро към финала на Мамковината!

А на мен "фашистчето" ми се реве за съветският войник, за българите в най високата скулптурна група. Реве ми се за самият ПАМЕТНИК. За него и за погазените - дори и принципи. За унищожаването на България от тези ИЗРОДИ.

Сега ТИ, драги ми Фирмин, ако прочетеш редовете тук и си срещал какво пиша в Гласове, дали би се извинил?

- Ти, правоверният тогава, тук при нас... Впрочем, какъв си, все пак Сега?

Бъди здрав.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Да бе, верно, Фирмин някакви таблици правеше, влачеше, показваше, доказваше, какво стана с тоз ваксиниран човек?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2728
    • Профил
Да бе, верно, Фирмин някакви таблици правеше, влачеше, показваше, доказваше, какво стана с тоз ваксиниран човек?


айде сега веднага най-лошото.....

може просто да го е бутнал трамвай.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Стига де, не ви отива (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Ми аз нищо не казвам, невинен въпрос задавам, Секуко е виновен.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2728
    • Профил
меа кулпа

сетих се за оня телевизионен театър май беше - сгазил го трамвая и е в дома на покойника......
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...