Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 06:45:38

Автор Тема: Един призрак броди из Европа – призракът на жълтите жилетки  (Прочетена 2209 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Пешо

  • Гост
Един коментар от нашия човек в 'Гласове'.

Quote (selected)
80 процента от французите подкрепят протестите, които не престават въпреки колебливите отстъпки на Макрон, и започват да прехвърлят границите на Франция. В България левите виждат в тях френски майдан, нагласен от САЩ, защото Макрон искал отделна армия на ЕС. За какво иначе да протестират презадоволените жители на охолна, полусоциалистическа Франция? Десните у нас, разбира се, откриват хибридни козни на Кремъл за дестабилизация на Запада.

Всъщност жълтите жилетки са масовият френски отговор на надигащото се от години „селско въстание“ в развития свят срещу безмилостно настъпващия срещу интересите на масите глобален турбокапитализъм. Те се родеят с февруарските протести у нас от 2013 г., с народното надигане от 2016 г., издигнало на гребена си Радев, с протеста на майките и последвалите го масови протести от тази есен. В Америка – с масовото народно движение около преизборната кампания на Бърни Сандърс и преди това – с протестите от „Окупирай Уолстрийт“ в САЩ.

Целият материал - тук.

Чок觧

  • Гост
Жълти жилетки превзеха и Тайван    https://segabg.com/node/41618

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: Minderbinder
Един коментар от нашия човек в 'Гласове'
От коментарите за чичо Фичо бях останал с впечатление, че е ултрадесен (с цялата условност на ляво и дясно днес), а тук е направо комунист  :image008:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Чок觧

  • Гост
Цитат на: Minderbinder
Един коментар от нашия човек в 'Гласове'
От коментарите за чичо Фичо бях останал с впечатление, че е ултрадесен (с цялата условност на ляво и дясно днес), а тук е направо комунист  :image008:
Чичо Фичо е малко "ветропоказател" , но в "Гласове" пише това , което очаква да се хареса на повечето нормални хора . Е , понякога "не улучва ваксата" , ама  може Нели пък тогава да е писала от негово име .  :)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Надявам се правилно да е преценил вятъра :)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Чичо Фичо е малко "ветропоказател" , но в "Гласове" пише това , което очаква да се хареса на повечето нормални хора . Е , понякога "не улучва ваксата" , ама  може Нели пък тогава да е писала от негово име .  :)

Чичо Фичо + Нели = Фичонели-те – поне така съм чувала. Но нямам честта да ги познавам „лично” поне виртуално, тъй като когато се включих във форума на „Сега”, отдавна бяха ометени от газетата.

Но пък съм имала честта колега в Стария форум да попита сериозно, дали мой пост не е бил писан случайно от Нели!  :0008: :0005: :0008:
« Последна редакция: Декември 30, 2018, 19:59:43 от Джиджи »