Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Януари 29, 2022, 16:08:14

Автор Тема: германия  (Прочетена 29380 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

• Just Member
  • Коментари: 15351
    • Профил
Re: германия
« Отговор #300 -: Септември 27, 2021, 22:27:38 »
Специално за теб:
Леви практики за десни резултати.
Към броя на жилищата добави още поне четири нули да видиш с колко ще олекнат леите общинари и колко мъка ще понесат десните наемодатели.

Неактивен wreckage

• Just Member
  • Коментари: 5072
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
« Отговор #301 -: Септември 27, 2021, 22:30:29 »
вместо да си съчиняваш разни работи, да беше прочел за кво стаа дума...

Активен buratinob

• Just Member
  • Коментари: 15351
    • Профил
« Отговор #302 -: Септември 27, 2021, 22:33:52 »
Quote (selected)
Сега Сенатът на Берлин ще може да разработи закон, който да позволи отчуждаване на активи на компании за недвижими имоти с повече от 3 хил. жилищни единици.
Експроприацията е мисиркино тълкуване.
Отчуждените имоти се заплащат.

Неактивен Калинчо

• Just Member
  • Коментари: 3521
    • Профил
« Отговор #303 -: Септември 27, 2021, 23:28:34 »
Ако са пълни не ми се мисли каква цена ще искат за работещ и перспективен бизнес.
Няма проблеми, 36 милиарда евро пари ли са на днешно време.
Това е залъгалка за германски 80%-ници, дето чакат държавата да ги даде, а те да прибират наемите и с тях да правят велики работи. Иначе, ако трябва те да ги отделят, без да обръщаме внимание на лихви и подобни простотии, за около 40 години ще са на 0 и след това ще са великите дела с ниските наеми...

Активен kаily

• Just Member
  • Коментари: 4586
    • Профил
« Отговор #304 -: Октомври 02, 2021, 21:18:20 »
Цивилизация, която рискува децата си, за да спаси пенсионерите си, е свършена.

Активен kаily

• Just Member
  • Коментари: 4586
    • Профил
« Отговор #305 -: Октомври 02, 2021, 21:18:54 »
В Германия,
на фона на растящите цени на газа,
се популяризира видеоклип,
който показва какво да правите,
ако къщата е “загубила” електричество и отопление.
Цивилизация, която рискува децата си, за да спаси пенсионерите си, е свършена.

Неактивен Eisblock

• Just Member
  • Коментари: 1697
    • Профил
« Отговор #306 -: Октомври 02, 2021, 23:08:54 »
На краят пристига внучка или щерка с някакъв цист германец...  :m1924:

Неактивен peniko

• Sr. Member
  • Коментари: 494
    • Профил
« Отговор #307 -: Октомври 03, 2021, 06:55:50 »
Сега, на мен от няколко години ми се налага да работя с клона на фирмата ни в Германия. Просто замествам колеги когато са в отпуска, болнични и пр. за периоди от около седмица. Ами най-откровено - за мен един ден работа за Гермаия ми се равнява на една седмица работа в САЩ (като натоварване)! Те или са в отпуска, или имат официален празник или нещо друго. Като черешка - уж немците са най-добрите инженери (така се говореше някога): Пращам запитване до офиса за няколко взриво-обезопасени елдвигателя по ATEX. При евентуална поръчка, те ще бъдат доставени и използвани в Германия. Казват ми - ами ние тук не ги разбираме тези работи, ето ти тук контакти - пращай си запитванията лично...при положение, че при мен тези стандарти не са валидни и честно казано не съм запознат на 100% с тях.
Не, не са това германците, от които съм се възхищавал преди 30 + години...

Неактивен Maximus II

• Just Member
  • Коментари: 4707
  • Fuck the EU
    • Профил
« Отговор #308 -: Октомври 03, 2021, 19:13:48 »
А какви германци имаше през 1942-ра!   :crying_with_laughter-3302:
Подбуждани от користолюбие, ще ви мамят с лъстиви думи. Второ съборно послание св. ап. Петър 2:3

Активен Джиджи

• Just Member
  • Коментари: 11014
    • Профил
« Отговор #309 -: Октомври 07, 2021, 15:48:01 »
Quote (selected)
Какво ни остави меркелизмът?
https://www.segabg.com/category-observer/kakvo-ni-ostavi-merkelizmut
Как КАКВО – Бойко Борисов, това малко ли йе?!? :crying_with_laughter-3302:

Неактивен lucho

• Just Member
  • Коментари: 1296
    • Профил
« Отговор #310 -: Октомври 07, 2021, 20:07:06 »
На днешния ден (Siebente Oktober) през 1949 г. е образувана ГДР - най-развитата източноевропейска социалистическа държава през втората половина на XX век, с най-силната армия след съветската във Варшавския договор и една от най-големите спортни сили на планетата. В герба на ГДР за разлика от повечето подобни гербове присъства и пергелът - символ на инженерно-техническата интелигенция:

През 2015 г. 59% от жителите на бившата ГДР разглеждат комунистическите и социалистически идеи като добри за обществото (за разлика от 37% в Западна Германия). "Осталгията" там е много силна.
« Последна редакция: Октомври 07, 2021, 20:10:44 от Ной »

Неактивен lucho

• Just Member
    • Профил
« Отговор #311 -: Октомври 10, 2021, 19:27:05 »
В Германия издигнаха паметник на Ангела Меркел. Приживе:

От глезотии като седло, стремена, юзда, поводи и др. сбруя няма нужда.

Неактивен lucho

• Just Member
    • Профил
« Отговор #312 -: Октомври 16, 2021, 19:07:59 »
Автентичен запис на звука от пулсиращия въздушно-реактивен двигател на крилатата ракета "V1" (Фау-1) от Втората Световна война:

https://www.youtube.com/watch?v=Q1qsBGTkVSk

Неактивен Дозирис 2.0

• Just Member
  • Коментари: 2750
    • Профил
« Отговор #313 -: Октомври 16, 2021, 19:10:15 »
В Германия издигнаха паметник на Ангела Меркел. Приживе:

Не знам дали е точно паметник...

:bigok:

Активен dabedabe

• Just Member
  • Коментари: 3520
    • Профил
« Отговор #314 -: Октомври 16, 2021, 19:11:20 »
Бъзикат се с бабата.

Неактивен lucho

• Just Member
    • Профил
« Отговор #315 -: Октомври 17, 2021, 15:36:25 »
Сидят в Германии дед с внуком, рассматривают его фотографии в старом военном альбоме. Мальчик спрашивает:
— Дедушка, а кто вот этот дядя, который рот раскрыл?
— Это Гитлер, внучек.
— А кто такой Гитлер?
— Гитлер, внучек, это очень плохой человек. Настолько плохой он был, что хотел убивать много-много людей. Очень плохой человек!
— Ой, дедушка, а это ведь ты рядом с ним стоишь! А зачем ты так вытянул руку?
— А это, внучек, я ему тут говорю: «Минуточку!»

Неактивен Shabaan_bin_Robert

• Just Member
  • Коментари: 600
    • Профил
« Отговор #316 -: Октомври 17, 2021, 15:51:01 »

Bareback riding?

Неактивен lucho

• Just Member
    • Профил
« Отговор #317 -: Октомври 17, 2021, 16:41:19 »
"Дора" – едно от двете най-големи артилерийски оръдия в човешката история, заедно с близнака си "Тежкият Густав" (Schwerer Gustav), и двете построени от "Круп":
калибър – 807 мм
маса – 1350 тона
маса на снаряда – 7 тона
далекобойност – 52 км
скорострелност – до 14 изстрела на ден (преди всеки изстрел разчетът се скрива в специално укритие)
разчет – 250 души + 2500 души допълнителен персонал + 400 души ПВО + 500 химика + 300 души охрана + полева поща + публичен дом

Активен dabedabe

• Just Member
  • Коментари: 3520
    • Профил
« Отговор #318 -: Октомври 17, 2021, 16:47:05 »
Германецът какво ли не сънува. И на другия ден запрята ръкавите.

Неактивен onzi

• Just Member
  • Коментари: 6530
    • Профил
« Отговор #319 -: Ноември 05, 2021, 00:52:04 »
германците като цяло квото правят - го правят обмислено и като цяло добре. малката тази седмица ваканция, та посетихме едно село. на немски дорф. на една рекичка, 30-40 км и се влива в рейн. селото на нея е кръстено. реката се казва се дюсел. селце, има-няма 500 хиляди.

първо искахме да идем до хамбург, ама малката пощуря на тема дюселдорф - имало там малко токио, цял японски квартал... ами има. светеха ѝ очетата.

като отидохме до еко-хауса, демек едно заградено такова с традиционна японска къща, будистки храм и разни малки падогки, заради короната не ни пуснаха. само онлайн можело да си запазиш час за посещение. и типично по японски една девойка ни се извини межди 5 и 48 пъти и отказа да ни пусне. малкото се примоли поне до магазина за сувенири - не можело. ама то в два и половина ще има група, ако от нея не са дошли всички - тогава евентуалише.

стана 2 и 35, никой не дойде, ама пак типично по японски сори, не можем да ви пуснем. тръгнахме си, и като минахме 10 метра, една друга жена се подаде от един прозорец и ни повика. като дойдохме до вратата първата девойка отново се извини поне седем пъти и вече искаше да ни пусне. японска простотия - групата не идва, ама я е страх да не би да поеме инициатива да направи нещо. кретения на квадрат, типична за азия като цяло.

навънка немски есенен мизансцен - между 5 и десет градуса, вали гаден дъжд, аз му викам напоителен, дето е на ситни капки, ама прониква навсякъде. мене вече ми беше писнало /бях на вълна да псувам всички още от тв кулата, дето трябваше 10 мин да чакам асансьора, щото долу нямало хора и те не се качват да ни свалят нас, от нас са си взели таксата за вход и квото сме си купили там от сладкарницата, новите са с предимство, капиталистическа логика/ и в знак на протест ги отсвирих и си четох киндъла пред къщата. обаче на малкото му светеха очетата.

Неактивен onzi

• Just Member
  • Коментари: 6530
    • Профил
« Отговор #320 -: Ноември 05, 2021, 00:57:13 »
иначе до селото на реката дюсел ходихме с влакче, то си изпреварваше колите по магистралите, дето няма ограничение на скоростта. ама повече от триста не вдигна.

Неактивен lucho

• Just Member
    • Профил
« Отговор #321 -: Ноември 05, 2021, 19:49:42 »
В Германия наближава ренесансът на мирния атом

Добре, че там все още са останали няколко ядрени централи, а не като в Италия поголовно да ги закрият всичките!

Неактивен peniko

• Sr. Member
  • Коментари: 494
    • Профил
« Отговор #322 -: Ноември 05, 2021, 23:07:23 »
В Германия наближава ренесансът на мирния атом
От статията:
„Когато погледна назад от днешна гледна точка, със знанията, които имам сега, да, беше грешка“, обясни той. - Подценихме сложността на проблема. По това време ние се фокусирахме изключително върху рисковете от ядрената енергия и пренебрегвахме другите аспекти на енергийните доставки."
Мисля си, немците също би трябвало да имат поговорки от сорта на "бързата кучка слепи ги ражда" и " Дай му на нашенеца сетнешния акъл"  :crying_with_laughter-3302:
Аз не ги мисля тях, те са богати (ще му намерят колая по един или друг начин), но ние, дето затворихме напълно годни реактори и се отказахме от Белене, плащайки скъпо за отказа к'ви ще ги дъвчем след време ..... :m1708:

Неактивен 66

• Just Member
  • Коментари: 6291
    • Профил
« Отговор #323 -: Ноември 05, 2021, 23:16:18 »
к'ви ще ги дъвчем след време
Е как?!? Гейропски, ъфкоурс  :smokin:

Неактивен ogopogo

• Sr. Member
  • Коментари: 410
    • Профил
« Отговор #324 -: Ноември 05, 2021, 23:39:22 »
Явно чакат ИТЕР да тръгне с термоядрения синтез и да почнат да строят ефективни термоядрени централи. Мъ надали в близките 40-50 години ще се случи. Макар че по разчетни данни 2025-а година се надяват да пуснат плазмата в тороида.
Абе има лукови глави - те да го мислят. Ние простите бачкатори само може да обсъждаме по форумите и да си плащаме сметките и данъците.

Неактивен ogopogo

• Sr. Member
  • Коментари: 410
    • Профил
« Отговор #325 -: Ноември 07, 2021, 21:37:24 »
Хи-хи...
https://www.youtube.com/watch?v=fZEI7nua39U

А рижите инцести го освиркват този антем колчем го чуят. Е така се прави- скролл то 0.33 сек.

Неактивен Здравка

• Just Member
  • Коментари: 1682
    • Профил
« Отговор #327 -: Декември 09, 2021, 14:31:09 »
Приключи ерата Меркел. 16 години една жена на средна възраст и с невзрачната външност на средностатистическа домакиня, успешно управлява държавата с най-могъща икономика в ЕС. Германците изпратиха подобаващо своята канцлерина - с военен ритуал в центъра на Берлин и с овации  в сградата на бундестага. Hut ab, Frau Merkel, желая Ви здраве и успешен път нататък.

Активен kas

• Just Member
  • Коментари: 837
    • Профил
« Отговор #328 -: Януари 02, 2022, 21:48:24 »
Германия спира 3 свои АЕЦ. Догодина ще спре останалите 3. Много е трудно човек да се роди толкова тъп, но съвременните германците доказват, че няма невъзможни неща.
Германия закроет половину своих АЭС
https://www.interfax.ru/world/813605
Москва. 31 декабря. INTERFAX.RU - В Германии в пятницу прекращает работу половина из шести еще действующих АЭС, сообщает Associated Press.
Затем, согласно плану властей, еще через год планируется закрыть оставшиеся три АЭС и полностью перейти на другие источники энергии.