Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:18:35

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2040212 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10740 -: Март 18, 2022, 11:39:59 »
"всички те са измет, грабители и предатели, които нямат нищо общо с отбраната на Украйна,
а работят за собствения си джоб и/или врага."

Там пада такова крадене, каквото нашите крадци не могат и да си представят  :crying_with_laughter-3302:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10741 -: Март 18, 2022, 11:43:03 »
"Любые грузы, которые содержат вооружение для Украины, станут законной целью для России"

Законна цел трябва да станат и държавите, които ги пращат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10742 -: Март 18, 2022, 12:32:29 »
Един от флагманите на руския флот, корабът “Василий Биков” беше видян в Севастопол, в Крим, въпреки че украинският флот тържествено обяви, че го е потопил, пише “Фигаро”.

Ей, жалко! Вестник СЕГА беше изпаднал от възторг след "потопяването"

Между другото сега е идеално време, човек да види реалната стойност на претенциите на сульо и пульо за етикета "журналист".
За кухините за свобода на словото и други помпозни партенки да не говорим. Амебата си остава амеба и десет факултета по журналистика да завърши
Соловьов е металург, няма никакво журналистическо образование. Представяте ли си Госинджър или бачо Кольо журналисти?
Аз да, особено първия.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10743 -: Март 18, 2022, 12:38:20 »


« Последна редакция: Март 18, 2022, 13:08:14 от lucho »

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10744 -: Март 18, 2022, 12:39:57 »
Руските агенции съобщиха, че сме изгонили 10 руски дипломати.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10745 -: Март 18, 2022, 12:56:33 »
Сводка за днес сутринта от Подоляка:

https://www.youtube.com/watch?v=FP_lK47Odm8

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10746 -: Март 18, 2022, 13:00:45 »
Руските агенции съобщиха, че сме изгонили 10 руски дипломати.
Това е заради митинга в София в подкрепа на Русия:
Quote (selected)
После митинга в поддержку России в Софии, Болгария высылает 10 российских дипломатов. Выступлю в роли капитан-очевидность - из России выгонят 10 болгарских дипломатов.
Демонстрация на сила от страна на господарите отвъд океана. Един вид, кой все още командва тук.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10747 -: Март 18, 2022, 13:04:18 »
Руските агенции съобщиха, че сме изгонили 10 руски дипломати.
Нещо има мълчание по въпроса у нас.
Или е фейк.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10748 -: Март 18, 2022, 13:04:26 »
Не е фейк. Видях го в РИА Новости преди 10 минути излезе. Ние ще останем без дипломати в Русия. Но, нека отдадем дължимото на радево-чалгадийския кадър в МВнР, въпреки че е поредната случайница там..

Quote (selected)
МОСКВА, 18 мар — РИА Новости. Болгария объявила персонами нон грата десять российских дипломатов, сообщили РИА Новости в посольстве России в Софии.
"Да, мы подтверждаем эту информацию", — сказали в дипмиссии, отвечая на соответствующий вопрос.
Как позже уточнили в МИД Болгарии, российские представители должны покинуть страну в течение 72 часов.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10749 -: Март 18, 2022, 13:04:41 »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10750 -: Март 18, 2022, 13:17:21 »
https://tass.ru/
Търсеният Domain/IP е блокиран поради докладвано зловредно съдържание.

гадини.

ПП https://glasove.com/novini/mvnr-obyavi-10-ruski-diplomati-za-persona-non-grata

*********   ✹    *********

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10751 -: Март 18, 2022, 13:32:19 »
https://tass.ru/
Търсеният Domain/IP е блокиран поради докладвано зловредно съдържание.
Това е неква инициатива на българския провайдер.
Във Франция си се отваря нормално (и Кайли потвърди по-рано).
И понеже имахме кратка дискусия с Бъди преди време на тема Набиулина и как щяла била да изхвърчи от поста си (според усещането на Бъди) - ето какво чета в ТАСС сега:
Quote (selected)
Внесение президентом России Владимиром Путиным в Госдуму кандидатуры Эльвиры Набиуллиной для назначения на должность председателя Центрального Банка РФ является логическим продолжением высокой оценки главой государства ее работы. Об этом журналистам в пятницу заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
...
Ранее в пятницу Путин внес в Госдуму кандидатуру Набиуллиной для назначения на должность председателя ЦБ.

Набиуллина возглавила Банк России в июне 2013 года, сменив на этом посту Сергея Игнатьева, который руководил ЦБ с 2002 года. В сентябре того же года ЦБ получил полномочия мегарегулятора финансового рынка и интегрировал в свою структуру Федеральную службу по финансовым рынкам. В июне 2017 года Госдума проголосовала за продление полномочий Эльвиры Набиуллиной во главе Банка России еще на пять лет, то есть срок ее полномочий заканчивается в июне текущего года.
:smokin:

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10752 -: Март 18, 2022, 13:33:26 »
Не е фейк. Видях го в РИА Новости преди 10 минути излезе. Ние ще останем без дипломати в Русия. Но, нека отдадем дължимото на радево-чалгадийския кадър в МВнР, въпреки че е поредната случайница там..

Quote (selected)
МОСКВА, 18 мар — РИА Новости. Болгария объявила персонами нон грата десять российских дипломатов, сообщили РИА Новости в посольстве России в Софии.
"Да, мы подтверждаем эту информацию", — сказали в дипмиссии, отвечая на соответствующий вопрос.
Как позже уточнили в МИД Болгарии, российские представители должны покинуть страну в течение 72 часов.
Надявам се, че не е това позицията на членовете на БСП отправена към ръководството? Това правителство до момента, по отношение на външната политика е жалка марионетка, а БСП го крепи.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10753 -: Март 18, 2022, 13:41:47 »
Внесение президентом России Владимиром Путиным в Госдуму кандидатуры Эльвиры Набиуллиной для назначения на должность председателя Центрального Банка РФ является логическим продолжением высокой оценки главой государства ее работы

Не е невъзможно, но е доста съмнително Путин да дава висока оценка на човек, който е оставил половината валутни резерви на страната в чужди банки, и който последните две години е спрял да изкупува злато. Моето скромно мнение е, че не ѝ дава висока оценка, но е принуден да я даде. Иначе нещата не изглеждат съвсем кошер.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10754 -: Март 18, 2022, 13:45:47 »
Много се говори за Радев и неговата позиция по повод на Русия и Украйна. Но със сигурност краварите не го харесват. И факта, че няма да има среща с Остин е красноречив.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10755 -: Март 18, 2022, 13:46:37 »
Болгария объявила персонами нон грата десять российских дипломатов, сообщили РИА Новости в посольстве России в Софии.

Преведено на прост език, това означава, че България няма да има повече посолство в Русия. Т.е. освен посланика.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10756 -: Март 18, 2022, 13:56:24 »
Какво че чини мириканеца тука цели два деня? Ще набива канчета ли?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10757 -: Март 18, 2022, 13:57:15 »
Иначе нещата не изглеждат съвсем кошер.

Не знам, но не бих давал оценка, преди да знам фактите.
И не забравяйте, че това са динамични процеси и сравняването на две снимки не дава представа за преминалите обеми и екстремуми.

Примерно, в един от договорите за франчайзи наказанието за липса на експанзия бе увеличение на фии-то с 2% от оборота. Годишно.  А встъпителната такса за нов обект 100к. Пълна боза. Излезе, че е най-изгодно на три години да откривам обект и да го закривам след три месеца работа.

Гледащия отстрани може и да откачи да наблюдава такива пулсации и да дири логически обяснения къде ли не и в какво ли не. В “пазара“, примерно, и да ми обяснява глупости. Каквито “гении“ периодично се появяват и ми обясняват как нищо не разбирам.


примерно.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10758 -: Март 18, 2022, 14:02:14 »
Пазар е най-разтегливото понятие. Вече никой не дрънка, че пазарът лекувал всичко. Заковавал нещата де. Зависи кой е търговецът.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10759 -: Март 18, 2022, 14:04:54 »
Пазар е най-разтегливото понятие. Вече никой не дрънка, че пазарът лекувал всичко. Заковавал нещата де. Зависи кой е търговецът.

пазар - това е теоретична констукция, мантра на либерастите.

нещо като дълбокоуважаемата от мен идея за сферичния кон във вакуум.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10760 -: Март 18, 2022, 14:06:26 »
Внесение президентом России Владимиром Путиным в Госдуму кандидатуры Эльвиры Набиуллиной для назначения на должность председателя Центрального Банка РФ является логическим продолжением высокой оценки главой государства ее работы

Не е невъзможно, но е доста съмнително Путин да дава висока оценка на човек, който е оставил половината валутни резерви на страната в чужди банки, и който последните две години е спрял да изкупува злато. Моето скромно мнение е, че не ѝ дава висока оценка, но е принуден да я даде. Иначе нещата не изглеждат съвсем кошер.
...а дали е възможно КБЖ да прилага английския подход - някои жентълмен, като се издънел, го пращали вицекрал в Индия.

И тук така, понеже не върви в тези санкционни времена да смени изведнъж караула, да я преназначава с цел скоро да я свали (след капитулацията)?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10761 -: Март 18, 2022, 14:09:16 »
Кристалина да викат. Ша залепне там. И марксистка закалка/захапка има.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10762 -: Март 18, 2022, 14:13:29 »
Не знам, но не бих давал оценка, преди да знам фактите.

Ами, те фактите са известни: половината държавни резерви оставени зад граница; последните две години ЦБ на РФ е преустановила изкупуването на злато; в първия ден на войната вдига основния лихвен процент на 20 и отрязва всякакви инвестиции в руската икономика. Колко още факти са необходими? Или всичко това е направено с умисъл, или от некадърност, но и в двата случая не заслужава висока оценка. И ако Путин го одобрява - не е кошер.
Освен това, с тези наистина нечувани санкции, ЦБ на РФ все още не е национализирана, независима е и държавата не може да ѝ каже копче. Русия се бори за оцеляването си, но всичките ѝ пари се контролират от чужди мекерета.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10763 -: Март 18, 2022, 14:18:50 »
Аз викам, Мишустин си знае работата. Най-тихият и според мен най-грамотният премиер досега. Той дърпа конците, където трябва.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10764 -: Март 18, 2022, 14:29:58 »
...а дали е възможно КБЖ да прилага английския подход - някои жентълмен, като се издънел, го пращали вицекрал в Индия.

И тук така, понеже не върви в тези санкционни времена да смени изведнъж караула, да я преназначава с цел скоро да я свали (след капитулацията)?

ами ако избора е бил между оставянето на 100% там и това, което се случи на практика?
помня първите фанфари, че са арестувани 700млрд, и после мънкане тва не ножело, онова не - и накрая били 305млрд...
повтарям, нямам данни, разсъждавам. Иначе мадам ме дразни почти колкото сталинка.

пс.
иначе, примерно, знам за едно от ограниченията за злато - което е наложено в устава на ЦБ, и няма как да не се спазва, примерно.

нашия закон за валутния борд ряпа да яде пред ограниченията, наложени на ЦБ. включително и емисионни. включително забраната за финансиране/рефинансиране на вътрешния финансов пазар. и тъ нъ.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10765 -: Март 18, 2022, 14:30:36 »
Аз викам, Мишустин си знае работата. Най-тихият и според мен най-грамотният премиер досега. Той дърпа конците, където трябва.

Той може да си я знае, но не контролира ЦБ, следователно не контролира паричната политика на държавата. Спасението от тези жестоки санкции е мобилизационна икономика. А мобилизационна икономика при 20% основна лихва е химера. Сега трябва да се инвестира ударно във всичко, което е под санкции, включително наука. При този лихвен процент е невъзможно. Никой няма да вземе кредити.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10766 -: Март 18, 2022, 14:34:57 »
Туй е временна мярка, и всеки го разбира.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10767 -: Март 18, 2022, 14:35:16 »
ами ако избора е бил между оставянето на 100% там и това, което се случи на практика?

Ами, същото. Не я оправдава. Защо 100% са били там? Как е възможно това? Да, банките държат активи зад граница, за да покриват текущите плащания, но не 50% от целия държавен резерв. И това го правят търговските и инвестиционни банки, а не централните. Русия продължава да не контролира собствените си пари. Тя е под своеобразен валутен борд. А ние прекрасно знаем кой контролира тези валутни бордове.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10768 -: Март 18, 2022, 14:37:06 »
Ами, същото. Не я оправдава. Защо 100% са били там? Как е възможно това? Да, банките държат активи зад граница, за да покриват текущите плащания, но не 50% от целия държавен резерв. И това го правят търговските и инвестиционни банки, а не централните. Русия продължава да не контролира собствените си пари. Тя е под своеобразен валутен борд. А ние прекрасно знаем кой контролира тези валутни бордове.
аз не оправдавам :-) само споделям, че нямаме инфото.

и в болднатото е основния отговор.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10769 -: Март 18, 2022, 14:40:38 »
Мен ми е все тя, кой бил чучнат начело на банката, че и да правя генерални изводи. Ми вий изкарахте руснаците будали, бе. Е, може да знаете повече от мен.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10770 -: Март 18, 2022, 14:41:21 »
Руските ВКС изобразяват в небето...

18+

https://t.me/voynad/182?single

 :nuts:

То това е стар номер.
Преди 2-3 години имаше такъв случай когато в Интернет се появи видео с Дзюба който си прави ножчета.
Някой му беше хакнал телефона.
Тогава един от пътническите самолети нарисува нещо такова.

Капитан пассажирского самолета авиакомпании "Победа", летевшего из Москвы в Екатеринбург, следом радара нарисовал символ поддержки футболисту Артему Дзюбе. Напомним, спортсмен оказался в центре скандала после того, как в Сеть было слито его интимное видео.
https://ren.tv/news/v-rossii/770778-pomereshchilos-letchik-sledom-radara-narisoval-simvol-podderzhki-dziube

Ако не се вижда мога да го потърся в тубата.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10771 -: Март 18, 2022, 14:48:53 »
Много се говори за Радев и неговата позиция по повод на Русия и Украйна. Но със сигурност краварите не го харесват. И факта, че няма да има среща с Остин е красноречив.

Е, що да си осветляват агента докрай? Нека будалите да продължат да си мислят, че имат независим или дори проруски президент.
 :pissed-891:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10772 -: Март 18, 2022, 14:55:28 »
https://tass.ru/
Търсеният Domain/IP е блокиран поради докладвано зловредно съдържание.
Това е неква инициатива на българския провайдер.

Май не е провайдъра  :think:

10  RASCOM-CJSC.ear1.Frankfurt1.Level3.net (62.67.18.214)  51.850 ms  51.705 ms  50.127 ms
11  * * *


IP Address:
62.67.18.214
ISP:
Lumenh
Country:
United Kingdom (GB)
*********   ✹    *********

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10773 -: Март 18, 2022, 14:57:13 »
https://tass.ru/
Търсеният Domain/IP е блокиран поради докладвано зловредно съдържание.

гадини.

ПП https://glasove.com/novini/mvnr-obyavi-10-ruski-diplomati-za-persona-non-grata

Лъчо снощи подсказа.

https://server4.kproxy.com/

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10774 -: Март 18, 2022, 14:59:22 »
Уникално видео от борда на Ка-52!
🇷🇺🇺🇦 Кадры Минобороны России. На этот раз из Ка-52 в Гостомеле. Ведущий борт Ка-52 прикрывал Ми-8 с десантом, поддерживал с воздуха. По нему было 18 пусков из ПЗРК, и один попал, хотя целились в Ми-8. Ка-52 пришлось совершать вынужденную посадку.
https://t.me/vorposte/16448

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10775 -: Март 18, 2022, 15:00:46 »
Аз викам, Мишустин си знае работата. Най-тихият и според мен най-грамотният премиер досега. Той дърпа конците, където трябва.

Има нещо такова според мен.
Кадърен човек.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10776 -: Март 18, 2022, 15:08:16 »
Болгария объявила персонами нон грата десять российских дипломатов, сообщили РИА Новости в посольстве России в Софии.

Преведено на прост език, това означава, че България няма да има повече посолство в Русия. Т.е. освен посланика.

Днес МВнР на България за пореден път обяви за изгонване на дипломати на Посолството на Русия в България. Този път броят на колегите ни, обявени за „персона нон грата", неприятно изумява с мащаба си.

Поредната агресивна стъпка от ръководството на България я разглеждаме не иначе като ясно обозначеното намерение да се сведе до минимум целият спектър на руско-българските отношения. Надяваме се, вземайки това решение, българското външнополитическо ведомство със студена глава е оценявало всички рискове на подобен пирует.

Този враждебен демарш в скоро време ще получи съответна оценка и адекватна за новия дух на двустранните отношения реакция.

https://t.me/rusembul/95
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10777 -: Март 18, 2022, 15:11:44 »
Уникално видео от борда на Ка-52!
🇷🇺🇺🇦 Кадры Минобороны России. На этот раз из Ка-52 в Гостомеле. Ведущий борт Ка-52 прикрывал Ми-8 с десантом, поддерживал с воздуха. По нему было 18 пусков из ПЗРК, и один попал, хотя целились в Ми-8. Ка-52 пришлось совершать вынужденную посадку.
https://t.me/vorposte/16448

Доколкото си спомням ако двигателя не е засегнат минават в режим реверс и кацат по някакъв начин.
Ако има някой служил в Крумово може да ни открехне.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10778 -: Март 18, 2022, 15:20:30 »
... любопитно от ТАСС:
Quote (selected)
18 МАР, 09:02
ВТБ начал продавать клиентам золотые слитки
Минимальный объем для покупки - 1 кг, максимальный - 26,6 кг
...
В рамках продажи будут выпущены все необходимые сертифицирующие документы, получение самих слитков доступно в хранилище. Клиенты могут забрать физическое золото или оставить его в банке на ответственном хранении - услуга предоставляется бесплатно на три месяца
...
... новый продукт "позволит состоятельным клиентам направить часть валютных сбережений в безопасный и доходный инструмент". "Мы понимаем, что сейчас на рынке не так много активов, показывающих уверенную положительную динамику, поэтому готовы предложить нашим клиентам все доступные инструменты для защиты сбережений от инфляционных рисков. На мировых рынках золото традиционно торгуется в долларах, поэтому покупка металла становится выгодным вложением и в рублях, и в иностранной валюте...
https://tass.ru/ekonomika/14111877
:smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10779 -: Март 18, 2022, 15:24:24 »
Лошо, Седларов! Ло-шо! Арабските другари са отрезали Борката Жонсън и тов. Биден да увеличат производството. А тов. Мадуро им е казал, че първо трябва да се консултира с Кремъл, а после е поставил условия, които американците не могат да изпълнят.

США и Великобритания не смогли договориться с арабскими странами о замене российской нефти

https://www.youtube.com/watch?v=EYwDaFqL_F0

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10780 -: Март 18, 2022, 15:27:35 »

Неактивен Кук

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 30
    • Профил

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10782 -: Март 18, 2022, 15:40:03 »
https://epicenter.bg/article/Udar-ot-Cherno-more--Ruski-krilati-raketi-H-555-pomlyaha-letishte-do-Lvov/276926/7/0 И Лвов е вече на прицел.

Преди време написах че руснаците могат да обявяват предварително целите и да педупреждават цивилното население да не ходи нататък.
Преди 2 дни го направиха.
Не ми се вярва че някой вече ще отиде на работа във военните заводи на Украйна.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10783 -: Март 18, 2022, 15:43:45 »
https://epicenter.bg/article/Udar-ot-Cherno-more--Ruski-krilati-raketi-H-555-pomlyaha-letishte-do-Lvov/276926/7/0 И Лвов е вече на прицел.

В случая това е вярно. Иначе мадам В. основно черпи информация от фалшиви сайтове и/или укропропагандистки /небезизвестната Медуза  й е от любимите/. Оня ден беше снесла  "информация" от некакъв латиноамерикански "профил" от туитъра. Да не говорим, че изтиспосва като "новини" фейкове, които дори преди седмица са обявени за такива. Не ми се занимава да ги показвам, но повечето вече отдавна са известни

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10784 -: Март 18, 2022, 15:56:59 »
Quote (selected)
Минобороны РФ сообщило об уничтожении "Искандерами" "Точек-У", нанесших удар по Мелитополю
Атака произошла в ночь на 18 марта
---------------------------------------------------------
"Ночью 18 марта с территории, подконтрольной киевскому националистическому режиму, по жилым кварталам города Мелитополя были нанесены удары ракетами "Точка-У" с кассетными боевыми частями"
https://tass.ru/armiya-i-opk/14114109
Каквото търсели - намерили! Засекли ги веднага.

Пак от ТАСС:
Quote (selected)
Страны Балтии объявили о высылке десяти сотрудников российских посольств
Решение приняли в знак солидарности с Украиной
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/14115809
Явно не са само нашите - явява се координирано разстройство!
Прочетох и че ЕП е забранил на дипломатите от РФ и Белорус да влизат в "храма" им!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10785 -: Март 18, 2022, 16:05:06 »
Я да дам един пресен пример за "новина". Ей туй се появи преди малко на сайта на епицентър

https://epicenter.bg/article/-quot-Bild-quot--Samoletat-na-Lavrov-tragnal-kam-Pekin--no-obarnal-obratno-nad-Novosibirsk/276927/7/0


Това още онази вечер беше официално опровергано от Китай. Същото го има и в текста, НО. Важното е заглавието! Както ни е добре известно, средностатистическата овца чете само него

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10786 -: Март 18, 2022, 16:09:50 »
Лошо, Седларов! Ло-шо! Арабските другари са отрезали Борката Жонсън и тов. Биден да увеличат производството. А тов. Мадуро им е казал, че първо трябва да се консултира с Кремъл, а после е поставил условия, които американците не могат да изпълнят.

США и Великобритания не смогли договориться с арабскими странами о замене российской нефти

https://www.youtube.com/watch?v=EYwDaFqL_F0

A Ислямска Република Иран е отговорила още същата нощ,  неделя 13 март , на някакви си приказки, че биха могли да продават тежък нефт на Световната Общност..


Quote (selected)
"Ирански ракети атакуваха консулство на САЩ в Ирак
 Най-малко дванайсет балистични ракети са били изстреляни по град Ербил -  съобщава "Ройтерс".

Как  мислите, дали това е положителен отговор и Иран ще дава нефт?
« Последна редакция: Март 18, 2022, 16:15:31 от sim4o »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10787 -: Март 18, 2022, 16:12:18 »
Преди малко Путин говори пред 200 000 митинг в Лужники.

Без съмнение тръгва по пътя на великоруския "империализъм".

Цитира Библията и адмирал Ушаков.Уж случайно началото на операцията в Украйна съвпаднало с  рождения ден на адмирала.

Адреналинът на руския елит и общество се покачва.

В момента хората най се опасяват войната да не бъде спряна!

Тва изглежда налудно, но е точно така.

Връщат се времената на Имперска Русия преди 1917г когато хората си "честитяваха" всяка военна операция.

Живеем в много страшно време.Ако адреналинът отиде на фулмакс може да се вземат решения от които цялата планета ще бъде засегната....


Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10788 -: Март 18, 2022, 16:15:27 »
Как  мислите, дали това е положителен отговор и Иран ще дава нефт?
Да де, така се почва - първо дават ракети, после нефт. Важното е, че дават!
Не разбрах мнението на бидона по доставката, май съм го пропуснал...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10789 -: Март 18, 2022, 16:18:15 »
Црвена звезда – Ренџерс 17.03.2022

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10790 -: Март 18, 2022, 16:27:15 »
Quote (selected)
Юмжагийн Целденбал - Днес в 13:32:19 »
И понеже имахме кратка дискусия с Бъди преди време на тема Набиулина и как щяла била да изхвърчи от поста си (според усещането на Бъди) - ето какво чета в ТАСС сега:
… несение президентом России Владимиром Путиным в Госдуму кандидатуры Эльвиры Набиуллиной для назначения на должность председателя Центрального Банка РФ является логическим продолжением высокой оценки главой государства ее работы…

---
Горното потвърждава усещането, че балансът на силите либерасти/силоваци в РФ се е изменил в полза на либералите (кънсюмеризма, срещу национализма). Това е доказателство за явното предателство на либералите, когато Западът ги стисна за ташаците, блокирайки/конфискувайки техните external assets, купени с крадени държавни пари! Това навежда на съмнения също за пробив в силоваците, по същата причина. Поради това военната операция зацикли и либерастите настояват за незабавно прекратяване на офанзивата и преговори. За това и Елвира (американска съчма) в момента е най-подходяща за шеф на Банка Руссии, за да настъпи съгласие между ист-уест крадците и либерастите да си спасят накраденото! Русия пропуска историческия си шанс да смачка Pax Americana инициирайки нов валутен съюз с Китай, Индия етцетара, за да ликвидира диктата на ФЕД (базата на Pax Americana) в момент, когато САЩ нямат стратегическото военно надмощие.
Нищо ново под слънцето.
Предстои мирно съгласие, неутрална Украйна (за сега) и евентуално отхапване на двете признати републики.
The rest is future history! 

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10791 -: Март 18, 2022, 16:35:33 »
Съмнявам, че само с Донецка и Луганска област ще се мине.

Не виждам как Путин ще се изтегли от Херсонска област.

Набиулина не е признак че либералите са взели връх във външната политика.

Ястребите командват парада.

Битката е каква да бъде АВТАРКИЯТА!

Тук без съмнение връх взима лобито на "ограничената регулация"...

НЕП срещу командна икономика.

Аз също съм за НЕПА !

В Китай е НЕП !

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10792 -: Март 18, 2022, 16:43:13 »
в първия ден на войната вдига основния лихвен процент на 20 и отрязва всякакви инвестиции в руската икономика.
Странно или не, инфлационните времена не са лоши за инвестиции.
При нас предният път се случи точно така.
Инфлацията започна от 60 лева за долар и свърши на 3 000-3 300 лева за долар - 50 пъти, 5 000 %
В същото време лихвите не прескочиха 400%
Друг пример, предните години лихвите бяха около 0% че и отрицателни, никъде по света нямаше бум на инвестиции, нещо повече печатаха се пари и се раздаваха и почти нищо не влезе в реалната икономика само се надуваха борсови балони.
Така че леко съм несъгласен с изложеното.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10793 -: Март 18, 2022, 16:44:23 »
Аз се чудя с колко време разполагаме. Не че светът не е бил в подобни дереджета. Може и ще се живее всякак. И без яхти и самолети. И силиконови цици, гъзове  и джуки. И без УАУ. И без реклами!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10794 -: Март 18, 2022, 16:48:18 »
Стадион Лужники днес, "Zа мир без нацизма", речта на Путин от 33:00 мин:
https://www.youtube.com/watch?v=l4UMTyalrK8
Вие си ги избрахте!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10795 -: Март 18, 2022, 16:52:42 »
Малиийй, какъв размах, какъв полет на мисълта!
Хиляди години, никкви пространствени прегради, ...в бъдещето тъмно, той гледаше ясно...остава ми само тихо да стоя до изхода и да изпитвам нега, че присъствам някъде близо до божествата, дали не е до сами Господа!
Абе пичуви, как ги прайте тия работи, кАжете да опитам и аз от същото, пък колко и да струва,а?
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10796 -: Март 18, 2022, 16:52:51 »
Странно или не, инфлационните времена не са лоши за инвестиции.

Те не са лоши, ама никой не инвестира свои пари. Говорим за сериозни инвестиции в производство, а не за ресторант или баничарница. При 20% ОЛП, банките ще дават кредити минимум на 28%. Няма такъв идиот да вземе стотици милиони на 28-30% лихва.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10797 -: Март 18, 2022, 16:53:29 »
Quote (selected)
Не виждам как Путин ще се изтегли от Херсонска област.

Не само. И запорожието и Николаев и Одеса. Крим трябва и ще бъде подсигурен. А отгоре Суми и Херсон трябва да подпират Донбас

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10798 -: Март 18, 2022, 16:54:21 »
Руснака няма спиране вече. Търпя много. Ще изгърми всички патрони, ракети и бомби. Дед бидон също полага усилия.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10799 -: Март 18, 2022, 16:55:43 »
Дедо ти бидон нещо се е умълчал в последните 24 часа, или аз съм го пропуснала