Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2103240 пъти)

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12900 -: Април 05, 2022, 11:02:25 »
Минобороны России:
 по подтвержденной информации, вчера вечером в Мощуне в 23 км северо-западнее Киева солдаты 72-го украинского главного центра психологических операций провели очередную постановочную съемку якобы погибших от насильственных действий российских войск мирных жителей - для распространения через западные СМИ.

Подобные мероприятия украинскими спецслужбами сейчас организованы в Сумах, Конотопе и других городах, добавляет российское военное ведомство
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12901 -: Април 05, 2022, 11:13:40 »
Златното покритие на рублата много яко бърника в гъза на американеца. Пардон! Може и вече да съжаляват, че се бъзикаха с Путин.

Рублата няма златно покритие, а то не ѝ трябва. То може да я унищожи финансово, както стана с царска Русия в края на 19 век. До първи юни ЦБ ще изкупува златото от руски производители по фиксирана стойност в рубли. Тази стойност е малко по-ниска от международната цена на златото. ЦБ просто си попълва златните резерви. На рублата не ѝ трябва златно покритие. Тя си има достатъчно ресурсно покритие. Все още нищо не са направили на американците. Продължават да си продават в долари. Аз досега си мислех, че само Западът ни мисли за тъпанари, но явно не е само той. Трикът "продаваме в рубли" е много евтин.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12902 -: Април 05, 2022, 11:15:31 »
ELINT News
@ELINTNews
·
13h
Major surrender in Mariupol by Ukrainian forces, reportedly 250+

видео: https://twitter.com/ELINTNews/status/1511059265905172485

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12903 -: Април 05, 2022, 11:30:56 »
Изразявам мнение. Нямам претенции.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12904 -: Април 05, 2022, 11:45:08 »
Изразявам мнение. Нямам претенции.

ОК, само уточняваме, защото и това беше представено като някакъв голям удар по долара. Русия реално може да направи много сериозни стъпки по подриване на долара. Но не го прави. Невъзможно е да не знаят какво трябва да направят. По-скоро не желаят. В момента пристъпват на пръсти нерешително. Но това не е достатъчно да изградят собствена регионална финансова система с рублата като платежно средство. Дано съберат кураж, защото санкциите няма да спрат в обзримо бъдеще, а само ще стават по-жестоки. Просто не разполагат с цялото време на света.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12905 -: Април 05, 2022, 11:46:40 »
Започнаха сериозни удари по Южна Украйна. Тази нощ беше калибриран Очаков...

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12906 -: Април 05, 2022, 11:49:03 »
Quote (selected)
By pegging 5000 rouble to 1 gram of gold, he is seeking to counter the collapse of the Russian currency with the backing of gold.

This is a very powerful and disruptive idea because at one stroke, a large part of the global energy trade could move away from the dollar. And linking a currency to gold can be seen as an economically responsible act, discouraging the wanton printing of currency, as the US has been doing for the last 15 years.
https://thewire.in/economy/vladimir-putin-ruble-gold-dollar
*********   ✹    *********

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12907 -: Април 05, 2022, 11:56:44 »
ОК, само уточняваме, защото и това беше представено като някакъв голям удар по долара. Русия реално може да направи много сериозни стъпки по подриване на долара. Но не го прави. Невъзможно е да не знаят какво трябва да направят. По-скоро не желаят. В момента пристъпват на пръсти нерешително. Но това не е достатъчно да изградят собствена регионална финансова система с рублата като платежно средство. Дано съберат кураж, защото санкциите няма да спрат в обзримо бъдеще, а само ще стават по-жестоки. Просто не разполагат с цялото време на света.
Русия не може сама да удари долара. За това трябва време и най-вече стиковка с Китай, Иран, СА и т.н. Първите стъпки вече са направени и вярвам, че неминуемото ще стане.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12908 -: Април 05, 2022, 11:57:56 »
https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/numerous-reports-u-s-army-general-captured-in-mariupol-with-azov-nazis

NUMEROUS REPORTS: U.S. Army General CAPTURED in Mariupol with AZOV Nazis!

я виж ти...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12909 -: Април 05, 2022, 12:07:16 »
Със сигурност сме пристрастни, поне аз към България.
Нямам никакво желание Русия да установи влияние у нас, още по-малко ще се радвам на китайско, надявам се да не се стига до там.
Сега ме боли че сме се обезличили като държава и нация в полза на отвъдокеански човеконенавистни сили - те са непосредствената опасност и се радвам че РФ ако не ги пляска през ръцете поне не ги оставя безнаказано да се разрастват.

Ще коментирам целия постинг, тъй като по мое мнение бъркаш причина и следствие. Изключително внимателния преглед на най-новата история на България откроява два важни основни факти. Държавата България е създадена от Русия и единственото време на някакъв неин възход е един промеждутък от време, когато тя е била под руско влияние. През преобладаващата част от останалите 100 години, включително и през последните 30 - Кочина! Ако Кочина изобщо има някакво бъдеще, то трябва отново да си прочете внимателно историята. Иначе изчезва...финалът вече се вижда изключително ясно. Подчертавам, че това не ми е приятно, но никога не съм и няма да си променя мнението по въпроса. Колко съм права, вече се види и от Космоса.

По отношение на  руските "санкции". Те реално не се въвели такива. Отврата е много радикално настроен, но пък аз си мисля/без да съм оптимист/, че засега колективният запад идеално се самопрострелва в краката и честно казано виждам Русия като сеирджия. Що да не им взема парите, докато те си рушат държавите!? Колкото и да е зомбирано западното общество, все пак да не забравяме, че там точно заради мизерията се е прочул мосю Гилотен, а и вече е безпощадно ясно, че не овчиците не поемат идеята, че Путин им е виновен, че ще студуват и гладуват. Дет се вика - има традиции за сакатлъци. Засега има и избори, а в Унгария и Сърбия нещата вече не изглеждат евроатлантически. Като прибавим и забележителната евросолидарност /случаите с маските/ предполагам, че ни предстои да гледаме зрелищно сгромолясване. На поне не ми е известно историята някога да е сгрешила

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12910 -: Април 05, 2022, 12:08:34 »
Русия не може сама да удари долара. За това трябва време и най-вече стиковка с Китай, Иран, СА и т.н. Първите стъпки вече са направени и вярвам, че неминуемото ще стане.

Направени са, но са нерешителни. Русия започна да продава на Индия и Китай в техни валути, но само защото им дава огромни отстъпки. На Индия продава петрола с 20-30% намаление, а за Китай се говори, че му продава газа по 150 долара - в юани.
Но Русия може да удари долара ако започне да продава ресурси единствено на руски борси и само в рубли, и обслужвани единствено от руски банки. Тогава купувачите ще се принудят да държат доларови сметки в руски банки, да превалутират и заплащат на руските производители в рубли.
Успоредно с това задължително трябва да се въведе валутен контрол. Забрана за търговия с чужда валута в Русия, забрана за износ на местна и чуждестранна валута, забрана на руски лица да притежават валутни сметки.
Успоредно с това трябва да си национализират централната банка и тя да почне да кредитира правителството и икономиката.
Чак тогава клиентите на техните суровини ще започнат да забравят за долара.
Всичко това отдавна е предложено от ред руски икономисти.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8903
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12911 -: Април 05, 2022, 12:15:28 »
Да, но Глазев засега не го слушат...

Сводка от Подоляка от снощи, 21 ч.:

https://www.youtube.com/watch?v=umsFFgmug5U

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12912 -: Април 05, 2022, 12:15:58 »
и честно казано виждам Русия като сеирджия.

Ами, не знам дали е сирджия, но аз го намирам за тотално неадекватен сеир. Да обявиш 30-40 държави за "неприятелски", те да те мачкат със санкци, да те демонизират, а ти да продължаваш да им продаваш енергия не ми мяза на голем сеир.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12913 -: Април 05, 2022, 12:18:15 »
и честно казано виждам Русия като сеирджия.

Ами, не знам дали е сирджия, но аз го намирам за тотално неадекватен сеир. Да обявиш 30-40 държави за "неприятелски", те да те мачкат със санкци, да те демонизират, а ти да продължаваш да им продаваш енергия не ми мяза на голем сеир.

Не знам, Отврат. На мен този сеир ми прилича на византийска работа. Няма да ти подаде ножа, а ще ти го пусне дискретно в краката...сам да си го ползваш

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12914 -: Април 05, 2022, 12:26:10 »
На мен този сеир ми прилича на византийска работа. Няма да ти подаде ножа, а ще ти го пусне дискретно в краката...сам да си го ползваш

По-скоро ти се иска да изглежда така, ама не изглежда. В тази "схема", която са измислили, единствено се подсигуряват занапред доларите да си стоят при тях, за да не ги арестуват. Другото, което могат да направят, е да спрат с дългосрочните договори и да продават на своя енергийна борса по пазарни цени. Но няма да го направят.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12915 -: Април 05, 2022, 12:32:49 »
Аз пък смятам, че Кремъл доста по-брутално унижава Запада бомбейки до по..иране Украйна.

Именно безнаказаното бомбене на дадена държава е основния признак, че си "Юпитер" !

 :smokin:

Това е "Светая Светих" на геополитиката. Да налагаш своята воля с огън и меч...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12916 -: Април 05, 2022, 12:38:49 »
Да, но Глазев засега не го слушат...

Да, не го слушат. Той предложи също да национализират чуждите фирми, които напускат Русия, но никой нищо не прави. Накратко: на нито една санкция не са отговорили адекватно. Адекватно значи "неприятелят" да го заболи боаза. Не да го засърби лекичко, а много да го заболи.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12917 -: Април 05, 2022, 12:41:17 »
Масковската биржа трябваше да стане равностойна отдавна.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12918 -: Април 05, 2022, 13:11:10 »
Quote (selected)
Ей на, искат и тях да ги научат/програмират на чувства. Ще ги научат да лъжат. И тогива да му мислим.
Няма такава опера и засега не се задава възможността някой да я композира.
Чувствата не се поддават на логика, оттам - на програмиране. Да лъже може всеки, но това пък е вид изкуство, в широкия смисъл на думата. А изкуството също не се поддава на програмиране, поне истинското, щото също е чувство.
Разбира се, оня идиот дето рисува хвърляйки бои по платното - може да се програмира и то лесно.
Но идиотията не е чувство, а медицинси случай.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12919 -: Април 05, 2022, 13:14:30 »
Quote (selected)
Накратко: на нито една санкция не са отговорили адекватно.
Абе друже, прав си, но в основни линии нали виждаш, че има кретени които се самосанкционират. От дъ съ абят и то предварително?
Ми кретена, когато разбере, че се е пообъркал малко и даде половин оборот назад - тогава му е времето да се контрасанкционира, за да го стопли. А кретенът го стопля едва тогава, когато стигне до "...съйбъугълъвътъпростъ...".
Ама сам!
То затва е и кретен.
п.с. нищо не съм споменал за Кирето, нали Джи?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12920 -: Април 05, 2022, 13:18:42 »
Да, но Глазев засега не го слушат...

Да, не го слушат. Той предложи също да национализират чуждите фирми, които напускат Русия, но никой нищо не прави. Накратко: на нито една санкция не са отговорили адекватно. Адекватно значи "неприятелят" да го заболи боаза. Не да го засърби лекичко, а много да го заболи.
...приказки ангро, сещам се барем за една, без да се замислям много.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12921 -: Април 05, 2022, 13:24:49 »
На мен този сеир ми прилича на византийска работа. Няма да ти подаде ножа, а ще ти го пусне дискретно в краката...сам да си го ползваш

По-скоро ти се иска да изглежда така, ама не изглежда. В тази "схема", която са измислили, единствено се подсигуряват занапред доларите да си стоят при тях, за да не ги арестуват. Другото, което могат да направят, е да спрат с дългосрочните договори и да продават на своя енергийна борса по пазарни цени. Но няма да го направят.
...отврате, не ме разочаровай - схемата, разяснена от Орешкин на  Йорг Кубис има по-скоро характер на face-keeping-procedure. Жалко, че за сега само латвийците (изненадващо) и словен;ите го разбраха.
Останалите ще страдат, най-късно след въвеждането на останалите мерки.

Ето вече тъпаците във федералната република национализирага "Газпром-Германия" и са горди с това, еавам се по немските форуми като ги питам - кой ще изпълнява договорите за доставка и кой ще плаща пеналиите за неизпълнение, те ме питат "Warum?". Питайте г-н Eisblock, той не ще да ме подкрепя, срам, срам, срам.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12922 -: Април 05, 2022, 13:26:40 »
https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/numerous-reports-u-s-army-general-captured-in-mariupol-with-azov-nazis

NUMEROUS REPORTS: U.S. Army General CAPTURED in Mariupol with AZOV Nazis!

я виж ти...
Това може ли да се каже, че не е фейк?
Питам, щот се колебаех дали да отворя следваща бутилка, че на ползваната бе останало само капки на дъното.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12923 -: Април 05, 2022, 13:29:56 »
Изразявам мнение. Нямам претенции.

ОК, само уточняваме, защото и това беше представено като някакъв голям удар по долара. Русия реално може да направи много сериозни стъпки по подриване на долара. Но не го прави. Невъзможно е да не знаят какво трябва да направят. По-скоро не желаят. В момента пристъпват на пръсти нерешително. Но това не е достатъчно да изградят собствена регионална финансова система с рублата като платежно средство. Дано съберат кураж, защото санкциите няма да спрат в обзримо бъдеще, а само ще стават по-жестоки. Просто не разполагат с цялото време на света.
Не могат.
Не могат сами - вече ти го обясниха.
За да стане това, трябва време, още не е дошло - нашето поколение няма да го доживее.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12924 -: Април 05, 2022, 13:33:22 »
Quote (selected)
За да стане това, трябва време, още не е дошло - нашето поколение няма да го доживее.
Ааа, не така! Не се месете в Божиите работи!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12925 -: Април 05, 2022, 13:35:37 »
Златното покритие на рублата много яко бърника в гъза на американеца. Пардон! Може и вече да съжаляват, че се бъзикаха с Путин.

Рублата няма златно покритие, а то не ѝ трябва. То може да я унищожи финансово, както стана с царска Русия в края на 19 век. До първи юни ЦБ ще изкупува златото от руски производители по фиксирана стойност в рубли. Тази стойност е малко по-ниска от международната цена на златото. ЦБ просто си попълва златните резерви. На рублата не ѝ трябва златно покритие. Тя си има достатъчно ресурсно покритие. Все още нищо не са направили на американците. Продължават да си продават в долари. Аз досега си мислех, че само Западът ни мисли за тъпанари, но явно не е само той. Трикът "продаваме в рубли" е много евтин.
Бъркаш понятието "златно покритие" със "златен стандарт" (цитатът ти за 19-я век).
Това, което руски икономисти лансират не от вчера, е въвеждането (може и по тихонко) на нещо като ресурсно-златен борд, обвързващ рублите в обръщение със съответното обезпечение.
Друг въпрос е, дали това е по силите на една страна, да видим....
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12926 -: Април 05, 2022, 13:36:51 »
Quote (selected)
За да стане това, трябва време, още не е дошло - нашето поколение няма да го доживее.
Ааа, не така! Не се месете в Божиите работи!
Ти си оптимист, аз съм песимист, да чуем реалистите, поврага!
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12927 -: Април 05, 2022, 13:50:17 »
Quote (selected)
Зеленски: Преговорите са единственият път за спиране на войната
Ами що зависи от Зеленото - така е!
п.с.
Quote (selected)
Ти си оптимист, аз съм песимист, да чуем реалистите, поврага!
Ся, извинявай Ото, но тук логиката ти куца!
Аз опонирам на възможността освен Господ, някой друг да знае кой кога и т.н.
Който и да е Господ /за мен е Природата/.
Така че нито съм песимист, нито оптимист, не зависи нищо по темата или поне САМО от нас.
Не бих казал, че съм и реалист, пък и по същата логика се съмнявам кой е реалист?
Ако все пак ще питаш - ми къф си тогаз бе?, казвал съм - определям се като умерен циник с тенденция за развитие в правилната посока.
Тва  е основното.
Другото са подправки на гозбата /също мноо важни!/
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12928 -: Април 05, 2022, 13:54:58 »
https://glasove.com/novini/zelenski-pregovorite-sa-edinstveniyat-pat-za-spirane-na-voynata
BTW, прави ли ви впечатление, че зеленото започна като аслан и тенденцията му е насочена накъмто - ХХХХан!
Аз си вадя окончателните изводи за хода на войната от такива пробни камъчета, като този полезен идиот.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12929 -: Април 05, 2022, 14:00:36 »
Quote (selected)
Зеленски: Преговорите са единственият път за спиране на войната
Ами що зависи от Зеленото - така е!
п.с.
Quote (selected)
Ти си оптимист, аз съм песимист, да чуем реалистите, поврага!
Ся, извинявай Ото, но тук логиката ти куца!
Аз опонирам на възможността освен Господ, някой друг да знае кой кога и т.н.
Който и да е Господ /за мен е Природата/.
Така че нито съм песимист, нито оптимист, не зависи нищо по темата или поне САМО от нас.
Не бих казал, че съм и реалист, пък и по същата логика се съмнявам кой е реалист?
Ако все пак ще питаш - ми къф си тогаз бе?, казвал съм - определям се като умерен циник с тенденция за развитие в правилната посока.
Тва  е основното.
Другото са подправки на гозбата /също мноо важни!/
 :bigok:
...ако ти си умерен (хлъц!) циник, то аз съм отявлен циник, циник-атеист, ако разбираш, поврага!
Нихната, почва да ми писва!
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9579
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12930 -: Април 05, 2022, 14:04:37 »
и честно казано виждам Русия като сеирджия.

Ами, не знам дали е сирджия, но аз го намирам за тотално неадекватен сеир. Да обявиш 30-40 държави за "неприятелски", те да те мачкат със санкци, да те демонизират, а ти да продължаваш да им продаваш енергия не ми мяза на голем сеир.


Русия няма да унищожи света, за да господства. И за да ти направи на теб кеф. и на зипа.
Щото ще унищожи и себе си с това.
Путин не е избрал твоя подход. Вместо това бавно вари жабата, европа в собствен сос.
Стратегията е дългосрочна и няма нищо общо с Украина, както и сащите не дават пет пари за украина, ни европа.


Нали неколко държави спреха да купуват руска газ, следете какво става там.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12931 -: Април 05, 2022, 14:06:31 »
Че си циник се догаждаме. Повечето сме таквиз. Стоици липсуват в днешно време.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9579
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12932 -: Април 05, 2022, 14:10:15 »
За да стане това, трябва време, още не е дошло - нашето поколение няма да го доживее.
ще ще
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12933 -: Април 05, 2022, 14:12:41 »
Сводка на МО на РФ вкратце:

Quote (selected)
Сегодня МО РФ отчиталось об ударах высокоточным оружием по объектам на Украине. Напомню, что вчера почти во всех регионах 404 фиксировалась воздушная тревога. Вечером 4 апреля высокоточным оружием большой дальности морского базирования в районе города Очаков уничтожен Центр подготовки украинских сил специальных операций, использовавшийся в том числе для размещения иностранных наемников. Высокоточными ракетами воздушного базирования уничтожено четыре хранилища топлива для снабжения группировок украинских войск в районах населенных пунктов Кременец, Черкасы, Запорожье и Новомосковск.
... пуск крылатых ракет "Калибр" по объектам военной инфраструктуры ВСУ

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12934 -: Април 05, 2022, 14:12:56 »
Quote (selected)
както и сащите не дават пет пари за украина, ни европа.
Ааа, дават, дават Кайли.
Дават, но за да свети англосакското верую - разделяй и владей!
И интересна работа - уж всички го знаят и разбират и все на него се нахендрят?
За част от човечеството, плюс дъгообразните - ясно!
Ми другите?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12935 -: Април 05, 2022, 14:14:32 »
И аз думам ще. Хубавите работи не бива да се отлагат.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12936 -: Април 05, 2022, 14:14:39 »
Quote (selected)
Стоици липсуват в днешно време.
Е кво чакаш?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12937 -: Април 05, 2022, 14:22:58 »
Пак нещо си недоразбрал. Бързак.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8903
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12938 -: Април 05, 2022, 14:25:15 »
Экстренное заявление официального представителя НМ ДНР по обстановке на 05.04.2022 г.
Quote (selected)
Украинские националисты удерживающие мариупольский порт, понимая близость своего поражения, осуществляют целенаправленное уничтожение инфраструктуры, а также находящихся в нём иностранных судов. В настоящее время нам стало известно о возгорании и сильном задымлении на турецком судне «Азбург», действующего под Доминиканским флагом, на борту которого находятся ДВЕНАДЦАТЬ граждан Украины.

❗️Командование «Азова» во взаимодействии со специалистами 83-го центра информационно-психологических операций ВСУ продолжают мероприятия по созданию фейков, направленных на обвинение в зверствах военнослужащих Российской Федерации и Донецкой Народной Республики, участвующих в специальной военной операции.

⚠️В связи с чем, мы не исключаем, что украинские ипсошники преступили к уничтожению иностранных судов вместе с членами их экипажей, выдавая это за результаты артиллерийских ударов российских войск.

♦️Отдельного хочу остановится на игнорировании киевским руководством официальных запросов по эвакуации ШЕСТИ иностранных судов, которые вместе с экипажами были целенаправленно заблокированы националистами путем минирования акватории порта ещё до начала специальной военной операции.


🔻В свою очередь официально заявляю, что подразделения российских войск и военнослужащие Донецкой Народной Республики ведут только точечный огонь по огневым позициям украинских националистов.

05.04.2022 г.
Това е международен тероризъм от висше ниво, но нали е от "нашите кучи синове", се премълчава. И нищо чудно и корабът с български моряци "Царевна" да е сред подпалените от нацистите. Даже бих се учудил, ако не е...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11179
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12939 -: Април 05, 2022, 14:34:59 »
Quote (selected)
да е сред подпалените от нацистите. Даже бих се учудил, ако не е...
Има изчадия, не знам защо наричани "човешки", за които Господ, въпреки непогрешимостта си, мисля че не е доогледал проекта си.
За случая, не, че Го уча, но си мисля, че би трябвало да предвиди възможността да утрепеш това изчадие няколко пъти!
И всеки път да помни, какво се е случило предния път.
Тва, плюс съвременните технологии на генетиката и на инвитротехнологиите, би трябвало да доведе до по качествено човечество!
Но кой съм аз, че да давам съвети!
Дали не се правя на Менгеле?
Мисля, че едва ли!
Аз теоретизирам, а онова изчадие е експериментирало.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12940 -: Април 05, 2022, 14:40:41 »
А едно време маряк беше галяма професия. Раздаваха по един чорап, тачеха ги.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8903
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12941 -: Април 05, 2022, 14:44:17 »
Три интересни съобщения от "Телеграм":
Оттук:
Quote (selected)
МО РФ: По подтвержденной информации, вечером 4 апреля в населенном пункте Мощун, в 23 километрах северо-западнее Киева, военнослужащими 72 украинского главного центра психологических операций была проведена очередная постановочная съемка якобы погибших от насильственных действий российских вооруженных сил мирных жителей для последующего распространения через западные СМИ. Подобные мероприятия украинскими спецслужбами сейчас организованы в Сумах, Конотопе и других городах.
Оттук:
Quote (selected)
В Буче готовится новая провокация

Основные участники:
▪️ глава парижского филиала Reuters Кристиан Лоу (организатор)
▪️ руководитель Reuters Джоан Кэтрин Солей (редактор сюжета)

Планируется использовать трофейные карты, трофейное обмундирование, трофейную технику российских войск, которую намеренно заснимут в месте постановки. Пока основной сценарий: снять на «случайно работающие» камеры, как «российские войска» заводят людей в подвал жилого дома и их расстреливают.

Все материалы после этого передадут Кристиану Лоу: это высококачественный специалист, который освещал «тайные тюрьмы ЦРУ», «преступления» России в Сирии, был допущен до допросов оперативников «Аль-Каиды». Его же команда в 2012 году почти получила Пулитцеровскую премию за «объективное» освещение «ливийской весны».
И оттук (как "Рутуб" блокира руските видеоматериали):
Quote (selected)
Уж не знаю, почему пресс-секретарь Президента Песков рекламирует пустой Рутуб, надеюсь, не со злого умысла, а по недомыслию или неведению.

Но факты на лицо — платформа, существующая на деньги «Газпрома», сознательно блокирует патриотический контент в разгар спецоперации на Украине, тем самым «стреляя» в спины наших бойцов. И даже если это от усердия либероидов и чужих на исполнительском уровне, это картины не меняет. А в Кремле-то, выходит, и не знают, что на самом деле собой представляет Рутуб или, извините, Rutube.

Не менее пахнет, чем YouTube, а то и поболее, если учесть его работу в последние месяцы. Запашок, сами понимаете, какой.
От трите си правя заключение, че наистина информационната война предварително е загубена от руснаците. Истинската те ще спечелят.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12942 -: Април 05, 2022, 15:02:12 »
Бавно запрягат, че много неолиберастка тор има да се чисти във всички области. Ето например зеленостите се отлагат:
Quote (selected)
Россия решила отложить спасение планеты от климатической катастрофы. Об этом сообщил замглавы Министерства энергетики Павел Сниккарс, его слова передает ТАСС.
Минэнерго планирует перенести конкурс по строительству проектов генерирующих объектов, функционирующих на основе использования возобновляемых источников энергии (ВИЭ) еще на полтора года. «Министерство с самого начала предлагало перенести отбор на срок, больший того, который был принят, и мы считаем, что правильно будет отложить проведение отборов где-то на полтора года. То есть в целом сделать отложение на два года», — добавил замглавы.
https://m.lenta.ru/news/2022/04/05/vie_perenos/amp/

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12943 -: Април 05, 2022, 15:02:40 »
че наистина информационната война предварително е загубена от руснаците.

А тя е най-важната. По-важна е от истинската.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12944 -: Април 05, 2022, 15:03:54 »
Отделно до всички училища - доста късно според мен - е изпратено искане с учениците да се проведат уроци за антируските санкции във връзка с Украйна.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12945 -: Април 05, 2022, 15:10:06 »
   
Quote (selected)
"Денацификацията", "дератизацията", "дефекацията" трябва да се проведат първо в РФ.
   
Това е вярно!

Да, вярно е, но задължително – в обратен ред!!!

Като се започне с ДЕФЕКАЦИЯТА, тъй като "на СИТ тумбак чифте пищови, лайномети и секви ракети" хич НЕ ВЪРВЬОЙ ...  :lol:

« Последна редакция: Април 05, 2022, 15:34:43 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12946 -: Април 05, 2022, 15:13:23 »
Ти си оптимист, аз съм песимист, да чуем реалистите, поврага!

учете устройството на автомат калашников.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12947 -: Април 05, 2022, 15:20:46 »
Quote (selected)
Цитат:

И честно казано, виждам Русия като сеирджия.

Ами, не знам дали е сирджия, но аз го намирам за тотално неадекватен сеир.
Да обявиш 30-40 държави за "неприятелски", те да те мачкат със санкци, да те демонизират, а ти да продължаваш да им продаваш енергия не ми мяза на голем сеир.
:th_up:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12948 -: Април 05, 2022, 15:28:49 »
Руската излагация достига космически размери. Секретарят на съвете по безопастност се хвали, че САЩ увеличили покупките на руски нефт. Позор! Но, както се казва, каквото сам си направиш  и т.н.

США резко увеличили импорт российской нефти для американских НПЗ

https://www.youtube.com/watch?v=TJx_rIjM2h4


Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12949 -: Април 05, 2022, 15:28:58 »
Някой хора с големи претенции към Русия, могат ли да ми обяснят как тя може да повлияе на медиите в САЩ или ЕС, при условие, че няма никакъв достъп до тях. Как можеш да се спечелиш битка, на която нямаш физическа възможност да присъстваш? За да бъде чута Русия единствения начин е да им вкара 100-тина мегатона тук там, за да се освестят малко и да се върнат на този свят. Сатаната и неговите слуги разбират само от сила, на добра и разумна прикзазка само ще се смеят и подиграват.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8903
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12950 -: Април 05, 2022, 15:29:10 »
Quote (selected)
че наистина информационната война предварително е загубена от руснаците.
А тя е най-важната. По-важна е от истинската.
Дотам ли я докарахме? Това е субективен идеализъм.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8903
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12951 -: Април 05, 2022, 15:32:35 »
Някой хора с големи претенции към Русия, могат ли да ми обяснят как тя може да повлияе на медиите в САЩ или ЕС, при условие, че няма никакъв достъп до тях.
Първо трябва да оправят собствения ви двор. Не може "Рутуб" да блокира руските видеоматериали. Не може разглезената от субсидии за бълвочи художествено-творческа интелигенция да бъде по-патриотична от хората, които се бият на фронта. Авгиевите обори, нечистени от 35 години, е крайно време да бъдат почистени, ако ще и да е по начина, по който го е направил Херкулес в мита за този негов подвиг.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12952 -: Април 05, 2022, 15:34:53 »
че наистина информационната война предварително е загубена от руснаците.

А тя е най-важната. По-важна е от истинската.
По важна ама докат ти "забучат флага" :smokin:
 
После дет викат римляните - горко на победените  :nuts:
 
ако ще и да е по начина, по който го е направил Херкулес в мита за този негов подвиг.
По скоро Йосиф Висарионович.
А той определено ги е разбирал работите  :smokin:

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12953 -: Април 05, 2022, 15:38:51 »
Руската излагация достига космически размери. Секретарят на съвете по безопастност се хвали, че САЩ увеличили покупките на руски нефт. Позор! Но, както се казва, каквото сам си направиш  и т.н.

США резко увеличили импорт российской нефти для американских НПЗ

https://www.youtube.com/watch?v=TJx_rIjM2h4
Ъ?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12954 -: Април 05, 2022, 15:40:36 »
Ти си оптимист, аз съм песимист, да чуем реалистите, поврага!

учете устройството на автомат калашников.
...каво да му уча, сънувам го, след 40+ години, нихната (да бяха го променили поне малко), ...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12955 -: Април 05, 2022, 15:42:12 »
   
Quote (selected)
"Денацификацията", "дератизацията", "дефекацията" трябва да се проведат първо в РФ.
  Ба?
Някои знае ли какво иска да ни каже дъщерята на професора? Дефекация в Русия? Тъпо!
   
Това е вярно!

Да, вярно е, но задължително – в обратен ред!!!

Като се започне с ДЕФЕКАЦИЯТА, тъй като "на СИТ тумбак чифте пищови, лайномети и секви ракети" хич НЕ ВЪРВЬОЙ ...  :lol:
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12956 -: Април 05, 2022, 15:42:48 »
Руската излагация достига космически размери. Секретарят на съвете по безопастност се хвали, че САЩ увеличили покупките на руски нефт. Позор! Но, както се казва, каквото сам си направиш  и т.н.

США резко увеличили импорт российской нефти для американских НПЗ

https://www.youtube.com/watch?v=TJx_rIjM2h4
Е затва им требе Йосиф Висарионович  :smokin:
Тва си е парекцеленц измяна. При това долари не им требат на руснаците. На държавата. И явно скоро нема им требат  :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12957 -: Април 05, 2022, 15:43:37 »
По важна ама докат ти "забучат флага"

Така е, ама важното е къде ще го забучат този флаг. Ще го забучат в Украйна и това няма да промени нищо. Защото не са готови да скъсат тотално със Запада. Само тогава няма да им пука. А сега го галят с перце. То е видно отвсякъде. Продължават да се самозалъгват, че някой ще им зачете нещо. А ако не е това, има само едно друго обяснение - страх, че ще ги превърнат в Северна Корея №2.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12958 -: Април 05, 2022, 15:46:23 »
При това долари не им требат на руснаците. На държавата. И явно скоро нема им требат

Точно така. Ама кой да им каже.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #12959 -: Април 05, 2022, 15:46:32 »
За да стане това, трябва време, още не е дошло - нашето поколение няма да го доживее.
ще ще
...детенце, ти ще го довижееш, и готината внучка също, и не забравяй да туриш една розичка на плочата ми ... сълзички не са нужни ...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций