Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2102386 пъти)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9576
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13020 -: Април 05, 2022, 20:25:46 »
Ми това е смъртта на Европа.
И после ко праят оцелелите?

Почти съм сигурен, че идиотиите пробутани чрез идиота Шваб, бяха изпълнени или се изпълняват с помощтта на РФ! Лукаво, типично подлярско от Запада и САЩисаните създадоха ситуации в които всеки един възможен ход ВОДЕШЕ към провал на РФ (в голяма степен) и в наместване на пъзела според план "Нулиране" и редуциране на населението!

И докато ВВП не се изправи и разобличи запада заради пландемията, не мога да им вярвам на 100%, че сам не е ставленик на запада...
съгласна съм, и аз си го мисля като възможен вариант, някак твърде нагъсто се нагъчка всичко
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13021 -: Април 05, 2022, 20:26:28 »
Quote (selected)
Russia has launched an all-out attack on the United States over the political turmoil in Pakistan, saying that prime minister Imran Khan was paying the price for his disobedience to Washington and was being punished for visiting Moscow earlier this year.

“Immediately after the announcement of the working visit of Imran Khan to Moscow on February 23-24 this year, the Americans and their Western associates began to exert rude pressure on the Prime Minister, demanding an ultimatum to cancel the trip," news agency PTI quoted Russian foreign ministry spokesperson Maria Zakharova.
https://www.hindustantimes.com/world-news/imran-khan-paying-price-for-disobeying-us-visiting-moscow-says-russia-101649154181660.html

Не е ли достатъчно Китай сам да си бута гювеч на паленцето?


*********   ✹    *********

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13022 -: Април 05, 2022, 20:31:05 »
Quote (selected)
учете устройството на автомат калашников.
Изкарах всичко 10 доп. дни домашен отпуск, докато бях школник във ВНВАУ Шумен.
3 от тях бяха за призово място по бързо разглобяване и сглобяване на АК47 и още 7 щото търчахме като изоглавени с кофпомпа, азбестово одеяло и пожарогасители на ено състезание по противопожарни пинизи сред участници от гарнизона на Шумен.
Онодихме, ние дъртите кандидат фазани, разни редови школници и друг аскер, ако и да беа с поне 3-4 г. по млади.
Оттогава се чувствам, за мой срам /по късно го разбрах/, за коуега на един по гоуем срам!
Но разглобяването и сглобяването си ги тача.
Както и 28 т. от трите единични изстрела на 50 м. и 3 /три /вкарани в силуета на 200 м.
5-те ги изстрелях на 2-2-1 на автоматична.
Еееххх...!
Бешело!
Не те ли е срам да издаваш такива секрети? Идва 19 май - имаме работа да вършим, поврага!
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13023 -: Април 05, 2022, 20:31:47 »
Quote (selected)
съгласна съм, и аз си го мисля като възможен вариант, някак твърде нагъсто се нагъчка всичко
Китайците също не се дават, продължават си войната за "нулев ковид" и ваксинациите.
Някакви Либии, Сирии, Украйни... са периферни закачки за радост и мъка на стадото, а генералната линия се следва без отклонения.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13024 -: Април 05, 2022, 20:39:56 »
Шарий: не се задава нито денацификация, нито демилитаризация, нито преследване и наказване на престъпниците от Одеса и другаде. И други подробности за „смисъла“ на преговорите, а и на военната операция.
https://youtube.com/watch?v=h6zFnEuklO4

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13025 -: Април 05, 2022, 20:41:27 »
Е, щом валчестия го е казал...ми не моа да споря!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13026 -: Април 05, 2022, 20:44:53 »
Шарий: не се задава нито денацификация, нито демилитаризация, нито преследване и наказване на престъпниците от Одеса и другаде. И други подробности за „смисъла“ на преговорите, а и на военната операция.
https://youtube.com/watch?v=h6zFnEuklO4

Доста спорен източник...доста. "Проруски", ама с политическо убежище в ЕС :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13027 -: Април 05, 2022, 20:51:16 »
Quote (selected)
Доста спорен източник...доста. "Проруски", ама с политическо убежище в ЕС :nuts:
Много руснаци избягаха от "приятелите" олигарси около Путин преди години.
Сега "приятелите" един по един отпадат заместени от ново поколение верни на Русия, но за избягалите е трудно да се върнат.
Това не ги прави по-малко патриоти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8902
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13028 -: Април 05, 2022, 20:54:39 »
Генерал Мили: Войната в Украйна ще продължи ГОДИНИ.
Нали същият генерал отначало казваше, че ще продължи 72 часа?

Тук чета следното:
Quote (selected)
Събитието е част от кампанията “Заедно с Украйна” UnitedWithUkraineBG.org, обща инициатива на Посолството на САЩ и Фондация „Америка за България“, Американската търговска камара в България (AmCham), Американския университет в България, Американския колеж в София, Детския научен център „Музейко“ и други организации.
А пък аз си мислех, че е част от кампанията “Заедно с Америка” UnitedWithAmericaBG.org, обща инициатива на Посолството на Украйна и Фондация „Украйна за България“, Украинската търговска камара в България (UaCham), Украинския университет в България, Украинския колеж в София и др.

Т.е. когато се казва Украйна или украински (украинска, украинско), трябва да се разбира Америка, американски (американска, американско).

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13029 -: Април 05, 2022, 20:56:49 »
Quote (selected)
Детския научен център „Музейко“ и други организации.
Които са произведение на АЗБ.
И що ги изброяват поотделно - не знам.
Архитекта и конструктор е един - CIA, и това го знае дори всеки средностатистически кравар.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9576
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13030 -: Април 05, 2022, 20:59:04 »
...за газ няма и да намериш, защото няма такъв внос, за нефт - колкото искаш съобщения.
добре де, дай линк на англ
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13031 -: Април 05, 2022, 21:00:52 »
Доста спорен източник...доста
Ъхъ, нещо все повече стават „спорните“. Спорни – сигурно защото не мижат с всичка сила пред ставащото.
Конкретно този го слушам от години. И смятам, че през това време много малко хора са направили за Украйна и Русия повече от него.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13032 -: Април 05, 2022, 21:30:55 »
Доста спорен източник...доста
Ъхъ, нещо все повече стават „спорните“. Спорни – сигурно защото не мижат с всичка сила пред ставащото.
Конкретно този го слушам от години. И смятам, че през това време много малко хора са направили за Украйна и Русия повече от него.

не само че е спорен, ами и е абсолютно необективен.

Шарий си е украински патриот, съвсем близко до пълен националист, единственото, което го различава от другите нацита е това, че е останало нещо човешко в него. В смисъл помага на старите бабички в донбас, украински гражданки, според него прецакани от Украйна, без да пита украинки ли са или рускини.

Иначе последната му грижа е да прави нещо добро за Русия.

Някои от тактическите му цели съвпадаха с целите на регионалите преди и сега на руските - нека да ползвам украинския термин - сепаратисти, затова не влизаше в рязка конфронтация с тях.

Не, Шарий си е умен човек, но си гони собствените цели, като целите на Русия или на руснаците в Украйна ама хептен не са му приоритет, дори минимално.

бел- като се прочетох, осъзнах че не съм прецизен относно Шарий. И още едно нещо го различава от бандеровците. Това е, че не може да понася нацизма и влиза в конфронтация с укронацитата по начин, по който влудява последните.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13033 -: Април 05, 2022, 21:37:38 »
Два украинских вертолета Ми-8 вновь пытались эвакуировать из Мариуполя руководство нацбатальона "Азов", они были сбиты — Минобороны России
https://t.me/mig41/16138

да не се окаже че за тоя е цялата цигания...
https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/numerous-reports-u-s-army-general-captured-in-mariupol-with-azov-nazis

NUMEROUS REPORTS: U.S. Army General CAPTURED in Mariupol with AZOV Nazis!

5 апреля российские военные сорвали очередную попытку эвакуации украинскими силовиками командования националистического батальона «Азов» из Мариуполя. Об этом заявляет Министерство обороны РФ.
Утром в районе Мариуполя были сбиты два украинских вертолета Ми-8. Они пытались прорваться к городу со стороны Азовского моря.
Ранее под Мариуполем силами противовоздушной обороны Донецкой народной республики (ДНР) был сбит вертолет Ми-8. При осмотре места падения воздушной машины было установлено, что на борту вертолета летели 2 офицера Генерального управления внешней безопасности Франции (французская военная разведка).

https://www.mk.ru/politics/2022/04/05/pod-mariupolem-sbili-2-ukrainskikh-vertoleta-mi8.html

Това последното е нещо ново за мен.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13034 -: Април 05, 2022, 21:37:52 »
Отново Шарий за дълбоко неадекватните действия на Русия във войната и в така наречените преговори. Явно руската делегация на преговорите е плонжирала много по-унизително дори отколкото разбрахме на 29 март от Медински и другия нещастник. А сега Русия хвърля своите хора от изоставените от нея територии право в лапите на укронацистите.

https://youtube.com/watch?v=0XYGVEmjjss

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13035 -: Април 05, 2022, 21:42:21 »
И още малко за французите в Мариупол.

Спасение погибающих: Кого на самом деле пытались забрать украинские вертолёты из Мариуполя
Незадолго до попытки вывезти боевиков "Азова" из Мариуполя на необходимости открыть гуманитарный коридор из города настаивал президент Франции Эммануэль Макрон.

https://life-ru.turbopages.org/life.ru/s/p/1484049

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13036 -: Април 05, 2022, 21:48:03 »
Отново Шарий за дълбоко неадекватните действия на Русия във войната и в така наречените преговори. Явно руската делегация на преговорите е плонжирала много по-унизително дори отколкото разбрахме на 29 март от Медински и другия нещастник. А сега Русия хвърля своите хора от изоставените от нея територии право в лапите на укронацистите.

https://youtube.com/watch?v=0XYGVEmjjss

не съм склонен да оценявам истинността на изричаното от шарий като сто процентова истина.
Има доста доказателства за обратното.
А интерпретациите му са повече от спорни, за това две мнения няма, нееднократно е представял мераците си за факти.

И те помолих нееднократно - не търси във всяко изречение конфронтация.
Можеш спокойно да си формулираш тезите без да хвърляш обидни квалификации.
Моля.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13037 -: Април 05, 2022, 21:53:22 »
При осмотре места падения воздушной машины было установлено, что на борту вертолета летели 2 офицера Генерального управления внешней безопасности Франции (французская военная разведка).

дотук не съм попаднал на снимки от крашсайта.
не мога да коментирам, но ми изглежда повече желание, отколкото факт.
да не говорим, че въпреки че казват - сутринта, първите анонси бяха след 2000 българско време.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8902
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13038 -: Април 05, 2022, 21:55:16 »
От пораженческите настроения нямаме полза. Само вреда! А кой има полза от обезверяването в Победата благодарение на пораженците?

Радиоинтервю с проф. Боян Чуков (18 минути):

https://bnr.bg/post/101627266

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13039 -: Април 05, 2022, 21:55:40 »
И те помолих нееднократно - не търси във всяко изречение конфронтация.
Не разбирам за каква конфронтация говориш. На кого с кого? Цитирам коментатори, които осветяват събитията. Смятам мненията им за меродавни, за което имам достатъчно основания, и ги споделям, защото смятам това за важно.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13040 -: Април 05, 2022, 21:55:56 »
При осмотре места падения воздушной машины было установлено, что на борту вертолета летели 2 офицера Генерального управления внешней безопасности Франции (французская военная разведка).

дотук не съм попаднал на снимки от крашсайта.
не мога да коментирам, но ми изглежда повече желание, отколкото факт.
да не говорим, че въпреки че казват - сутринта, първите анонси бяха след 2000 българско време.

Доколкото разбирам това се отнася за предишните два Ми-8.
На 03.04

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13041 -: Април 05, 2022, 21:58:17 »
Quote (selected)
Москва планира да превземе целия регион на Донбас в Източна Украйна с цел създаване на коридор от Русия към анексирания Крим. Това заяви генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг, цитиран от Франс прес.
https://www.manager.bg/goreshchi-tochki/stoltenberg-rusiya-iska-da-prevzeme-celiya-donbas
Даже голишарчетата от НАТО започват да говорят по-смирено, вече не мислят за цяла Украйна.
Това никак не ме радва.
Смърди ми на мръсна сделка с двама "победители" и всички ние губещи.

Quote (selected)
По данни на изданието на Украйна са доставени 40 танка Т-72. Относно БМП-1 става дума за не повече от 50. Т-72 и БМП-1 в миналото са произвеждани и в Чехословакия по съветски лиценз. Според експерти няма да бъде нужно украинските войници да бъдат преобучавани, тъй като умеят да си служат с това оръжие.

Преди няколко дни Чехия е изпратила на украинската армия самоходни зенитно-ракетни комплекси съветско производство 9К35 "Стрела-10". На 27 февруари чешкото правителство одобри безвъзмездно предаване на Украйна на военни материали на стойност 400 милиона крони (около 16,2 млн. евро).
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/chehiya-se-reshi-da-prati-tezhki-oruzhiya-na-ukrayna
Пристигнали, а руснаците услужливо не са забелязали един два влака с танкове.
 :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13042 -: Април 05, 2022, 22:04:27 »
И те помолих нееднократно - не търси във всяко изречение конфронтация.
Не разбирам за каква конфронтация говориш. На кого с кого? Цитирам коментатори, които осветяват събитията. Смятам мненията им за меродавни, за което имам достатъчно основания, и ги споделям, защото смятам това за важно.

неадекватните действия 
 плонжирала много по-унизително 
 другия нещастник


Както ти се наостряш на чуждите коментари спрямо теб, така и много съфорумци се наострят, като се сблъскат с подобен непочтителен и конфронтационен език.

И не, не са тезите ти, които не се приемат. Дразни излишно острия език и рязкото влизане в опонента след каквато и да е забележка.

Ако не съм бил ясен - да продължим, ако искаш, на лични, за да не предизвикваме излишна истерия във форума.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13043 -: Април 05, 2022, 22:06:27 »
Доколкото разбирам това се отнася за предишните два Ми-8.
На 03.04

да, не видях датата на статията, така е.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13044 -: Април 05, 2022, 22:07:32 »
Два украинских вертолета Ми-8 вновь пытались эвакуировать из Мариуполя руководство нацбатальона "Азов", они были сбиты — Минобороны России
https://t.me/mig41/16138

да не се окаже че за тоя е цялата цигания...
https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/numerous-reports-u-s-army-general-captured-in-mariupol-with-azov-nazis

NUMEROUS REPORTS: U.S. Army General CAPTURED in Mariupol with AZOV Nazis!
Който трябваше да приберат,го прибраха,преди да се затегне обръча около Мариупол кацнаха 3 Ми-8 на западния край на града.Първоначално се пишеше,че е руски десант,а след като 2 часа по-късно излетяха започна да се твърди,че са взели Билецкий и други важни лица.Каква работа е имал Билецкий там,не ми е ясно,но тогава 3-те хеликоптера кацнаха и излетяха в рамките на 2 часа.
« Последна редакция: Април 05, 2022, 23:04:00 от Accipiter »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13045 -: Април 05, 2022, 22:12:30 »
Както ти се наостряш на чуждите коментари спрямо теб, така и много съфорумци се наострят, като се сблъскат с подобен непочтителен и конфронтационен език.
И не, не са тезите ти, които не се приемат. Дразни излишно острия език и рязкото влизане в опонента след каквато и да е забележка.
Ами че езикът ми е остър спрямо участници в събитията, не във форума! (И не съм единствен в това отношение.) Така изразявам мнението си, съвсем не съм равнодушен и няма как да съм. Но какво общо има това с „чужди коментари спрямо мен“, че ги сравняваш? Последното, щом е спрямо мен, е лична нападка – към мен. Не от мен.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13046 -: Април 05, 2022, 22:24:54 »
Към последните постинги които писах тази вечер тук, да добавя:

- Обнуляването ще предизвика огромни вълнения и изблици на омраза из плебса към виновниците! А сега съвсем удобно като виновници ще бъдат посочени РФ и най-вече автоматично възприето от стадото на запад, след като вече е влязло в коловоза на омразата! И никой няма да се сети, каква позиция имаше ЕС и че не иска да плаща в рубли и че всичко останало е тяхна вина и най-вече, на САЩисаните!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13047 -: Април 05, 2022, 22:31:39 »
Както ти се наостряш на чуждите коментари спрямо теб, така и много съфорумци се наострят, като се сблъскат с подобен непочтителен и конфронтационен език.
И не, не са тезите ти, които не се приемат. Дразни излишно острия език и рязкото влизане в опонента след каквато и да е забележка.
Ами че езикът ми е остър спрямо участници в събитията, не във форума! (И не съм единствен в това отношение.) Така изразявам мнението си, съвсем не съм равнодушен и няма как да съм. Но какво общо има това с „чужди коментари спрямо мен“, че ги сравняваш? Последното, щом е спрямо мен, е лична нападка – към мен. Не от мен.
Според мен проблема не е "езикът", а липсата на елементарна хигиена относно "източниците" :smokin:

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13048 -: Април 05, 2022, 22:39:21 »
Уважавам мненията на аменеменема. Самата аз съм (смутено) скептична. Определено имам нужда не само от оптимистични коментари, но и от съвсем различна и критична гледна точка. И мога да се моля истината да е друга, но не мога да си затварям очите за всички червени лампи. Той също вижда тези лампи. Да, искам да чуя мнението му.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13049 -: Април 05, 2022, 22:44:57 »
Според мен проблема не е "езикът", а липсата на елементарна хигиена относно "източниците"
Смятам това за лична нападка. Аз не правя забележки по твоята хигиена. А цитираните от мен коментатори, както вече казах, имам предостатъчно основания да смятам за меродавни.

П.П. Нещата са безкрайно болезнени за мен по ред причини, а премълчаването на „неудобни“ факти или самозаблуждаването никому не помага. Благодаря на die Hexe, че разбира това!
« Последна редакция: Април 05, 2022, 22:55:10 от аменеменема »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13050 -: Април 05, 2022, 23:12:18 »
Ето нещо много важно да се изгледа!
https://www.youtube.com/watch?v=sz7qfVJ51uY - БесогонTV «Откуда растут ноги»

За корените на нацизма в Украйна и растежа му до сега!

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 719
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13051 -: Април 05, 2022, 23:55:13 »
Намерих линк за торовете в оригинал, за газта не намерих, ако някой намери от официално манипулирано западно издание, да свирне.

САЩ внасят руски нефт, не газ. Те газ си имат достатъчно. Но май в края на април (или май) ще спрат вноса на нефт. Maybe.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9576
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13052 -: Април 06, 2022, 00:31:54 »
Добре де, дай линк от западно издание да натрия носа на едни английски шушумиги
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 719
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13053 -: Април 06, 2022, 02:08:08 »
Добре де, дай линк от западно издание да натрия носа на едни английски шушумиги

Директно от "западно издание" не знам. Има доста англоезични връзки, но те всички цитират едно и също руско официално лице. Ето китайския линк:

https://www.globaltimes.cn/page/202204/1257500.shtml

Подобни има от индийски, арабски, и т.н. издания.

Официална американска статистика от ден за ден не знам -- повечето статистики са за последната година, последния месец, и т.н. Т.е., ако този руснак е прав, тези статистики не вършат работа. Но знам че Байдън забрани вноса на руски нефт започвайки 22 април.

Руския експорт за САЩ е много малък така или иначе

https://www.forbes.com/sites/kenroberts/2022/03/05/percent-of-us-oil-imports-from-russia-highest-in-decades---at-35/?sh=64c7f15faae8

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13054 -: Април 06, 2022, 07:32:41 »
В Русия почват лека-полека да влизат в час, но още много работа им предстои. И много бавно действат

Акции российских компаний будут продаваться только в России и только за рубли

https://www.youtube.com/watch?v=7MQeI2asStU

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13055 -: Април 06, 2022, 08:14:00 »
Намерих линк за торовете в оригинал, за газта не намерих, ако някой намери от официално манипулирано западно издание, да свирне.

САЩ внасят руски нефт, не газ. Те газ си имат достатъчно. Но май в края на април (или май) ще спрат вноса на нефт. Maybe.
Може и да спрат вноса, не знам. но четох някъде информация, че за момента е увеличен с 40 и няколко %. Може би, за да компенсират отварянето на ДР.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13056 -: Април 06, 2022, 08:16:20 »
Един с меки китки призовава да въоръжаваме Украйна!  :pissed-891: 

Идиотите вярват на промивачите на мозъци, но има едни не глупави психопати, които знаят че за да живеят луксозно и по западняшки, трябва руснаците да бъдат ограбени, те са наясно, че ресурсите на света са ограничени и само това е начинът.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13057 -: Април 06, 2022, 08:39:19 »
Руската централна банка официално обяви, че от 28 март 2022 руската рубла е обвързана със златото. Това обезцени долара с 30%, при покупка на суровини от Русия.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13058 -: Април 06, 2022, 09:16:50 »
Според мен проблема не е "езикът", а липсата на елементарна хигиена относно "източниците"
Смятам това за лична нападка. Аз не правя забележки по твоята хигиена. А цитираните от мен коментатори, както вече казах, имам предостатъчно основания да смятам за меродавни.

П.П. Нещата са безкрайно болезнени за мен по ред причини, а премълчаването на „неудобни“ факти или самозаблуждаването никому не помага. Благодаря на die Hexe, че разбира това!
Не коментирам твоите "основания". Но спиред мен твърдения,от вида че руснаците "губели", са откровено малоумие и трябва да се избягват.
Quote (selected)
Любопытно, что перечень стран, имеющих самый большой внешний долг на душу населения, практически на 100 процентов совпадает со списком стран, которые ввели санкции против России.
https://t.me/boris_rozhin/40094?single
« Последна редакция: Април 06, 2022, 09:42:55 от 66 »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13059 -: Април 06, 2022, 09:45:06 »
Анатолий Шарий
@anatoliisharii
·
5m
Zelensky demanded that the UN Security Council exclude Russia from its membership or dissolve itself. The UN Security Council advised the mad king to take a pill



🇮🇳 🇷🇺 The Letter Z (Bruce The Bear) 🇷🇺 🇮🇳
@BruceTh48823876
Another two Ukranazi helicopters shot down today while trying a rescue mission from Mariupol. Who the hell is trapped there, Bernard Henri-Levy?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13060 -: Април 06, 2022, 09:57:09 »
Какъв брутален комплексар трябва да си, за да постъпиш така с момичето


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13061 -: Април 06, 2022, 10:05:14 »
Както ти се наостряш на чуждите коментари спрямо теб, така и много съфорумци се наострят, като се сблъскат с подобен непочтителен и конфронтационен език.
И не, не са тезите ти, които не се приемат. Дразни излишно острия език и рязкото влизане в опонента след каквато и да е забележка.
Ами че езикът ми е остър спрямо участници в събитията, не във форума! (И не съм единствен в това отношение.) Така изразявам мнението си, съвсем не съм равнодушен и няма как да съм. Но какво общо има това с „чужди коментари спрямо мен“, че ги сравняваш? Последното, щом е спрямо мен, е лична нападка – към мен. Не от мен.

казал съм го пределно ясно, ти пак издирваш под вола теле.

коментирам твоето отношение и вкарването на ненужен негативизъм и агресия към всичко.
ако някой ти опонира - директно му налиташ, ако си мълчат - така представяш тезите си, че не могат да не предизвикат негативно отношение.

а ти пак се заяждай какво иска да каже автора. авторът си го е казал еднозначно ясно.

а ако не се усещаш какво предизвикваш, то това вече е сериозен проблем.

... та молбата ми бе - ае по-полеко, спокойно можеш да кажеш СЪЩОТО без да изпадаш в излишни истерии и без да създаваш ненужни напрежения.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13062 -: Април 06, 2022, 10:08:00 »
Вижте ква статия се появи в "Труд:

https://bit.ly/3r6igLr

Не вярвам на очите си. Палачинката ли се обръща?
:t26157:

НЕ е "палачинката", а самият в-к "Труд", който отдавна се обърна и си стои все така с гъ*а нагоре ...

 


« Последна редакция: Април 06, 2022, 10:53:27 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13063 -: Април 06, 2022, 10:18:03 »
Войната е БИЗНЕС!

Доста е инфантилно да се очаква, че ей сега всичко ще се върне, както беше преди 24.02.

Тепърва всичко започва ...

Точно така!!!

Или, както отбеляза много точно тея дни по БНТ1 Андрей Райчев:
"Корабът все по-силно се люшка, но бурята още не е започнала ..." :m1201:



« Последна редакция: Април 06, 2022, 10:23:17 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13064 -: Април 06, 2022, 10:20:57 »
Quote (selected)
Не вярвам на очите си. Палачинката ли се обръща?

Ааа не е само Труд. В Труд от доста време се печатат различни мнения, а Блъсков хич не е укрофен. Най-забавното, обаче, е ...в ПИК. Публикували са Стъки, като последният е яко наплюл умнокрасавците и евроатлантическите им мераци..и нещастната окраина

Джидже, ти хубаво си фен на Райчев, ама изслуша ли внимателно, що точно корабът се люшка и кои може да намажете резултатите от люшкането и защо? :nuts:

п. п. Въобще изобщо се оказва/то се знаеше, де ..от хора с информация и поглед върху електоратите/, че в гербавите редици е пълно с русофили и путинофили

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8902
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13065 -: Април 06, 2022, 10:23:23 »
Сводка за 20 ч. снощи от Подоляка:

https://www.youtube.com/watch?v=cNSdjeoEaUE

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8902
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13066 -: Април 06, 2022, 10:34:56 »
Оттук:
Quote (selected)
„Според потвърдена информация вечерта на 4 април в село Мошчун, на 23 км северозападно от Киев, военните от 72-ри украински главен център за психологически операции проведоха поредното инсценирано заснемане на цивилни, за които се твърди, че са убити от насилствените действия на руските въоръжени сили с цел последващо разпространение чрез западните медии: Подобни събития понастоящем се организират от украинските специални служби в Суми, Конотоп и други градове.“

Украинска диверсионна група близо до с. Александровка, Херсонска област, подготвя провокации със смъртта на мирни жители, за да обвини Русия за това

ДБ (т.е. САЩ) искат да обявят руската посланичка за персона нон грата (мисля, че това на практика означава скъсване на дипломатическите отношения)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13067 -: Април 06, 2022, 10:36:28 »
Джидже, ти хубаво си фен на Райчев,
ама изслуша ли внимателно, що точно корабът се люшка и кои може да намажете резултатите от люшкането и защо? :nuts:

Асол, НЕ съм фен на Райчев, но когато някой каже нещо вярно и точно по българските TV, го публикувам тук за коментари от ваша страна ...

Щото, ако при днешната ситуация започна до споделям ТУК собственото си мнение, ше настане mammamiamammamia  :lol: 


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13068 -: Април 06, 2022, 10:38:28 »
Много интересно! Ако русия спре износа на газ, нефт и уран, ще срине западните икономики.

Академик Глазьев о продаже русской нефти и газа странам НАТО за рубли

https://www.youtube.com/watch?v=6b7xaXANWUY

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13069 -: Април 06, 2022, 10:39:33 »
Джидже, ти хубаво си фен на Райчев,
ама изслуша ли внимателно, що точно корабът се люшка и кои може да намажете резултатите от люшкането и защо? :nuts:

Асол, НЕ съм фен на Райчев, но когато някой каже нещо вярно и точно по българските TV, го публикувам тук за коментари от ваша страна ...

Щото, ако при днешната ситуация започна до споделям тук собственото си мнение, ше настане mammamiamammamia  :lol:

Ти нямаш мнение. Ти си ретранслатор за евроатлантически идиотщини

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13070 -: Април 06, 2022, 10:41:13 »
Много интересно!

Академик Глазьев о продаже русской нефти и газа странам НАТО за рубли

https://www.youtube.com/watch?v=6b7xaXANWUY

А, вече обсъждат такива опции и за паладия, урана, титана, неона и други едни мижави работи

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13071 -: Април 06, 2022, 10:44:33 »
Ти нямаш мнение. Ти си ретранслатор за евроатлантически идиотщини

А ти с туй нито ме обиждаш, нито ме засягаш по някакъв начин ...

Само доказваш колко съм била права!!! :m1924:

Тчк.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13072 -: Април 06, 2022, 10:45:26 »
Ти нямаш мнение. Ти си ретранслатор за евроатлантически идиотщини

А ти с туй нито ме обиждаш, нито ме засягаш по някакъв начин ...

А доказваш единствено колко съм била права!!!
:t9409:

Не те обиждам. Споделям откровено мнението си

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13073 -: Април 06, 2022, 10:45:32 »
А, вече обсъждат такива опции и за паладия, урана, титана, неона и други едни мижави работи

Нищо не обсъждат. Правителството. Обсъждат само икономисти като Глазев. Глазев казва ясно, че очевидно руското правителство много го е страх от САЩ. Никакви решителни отговори на санкциите, само галене с перце и пунтиране на някакви ответни мерки за заблуда на населението. И отново ЦБ на РФ. Ако я оставят да саботира правителството, ще им останат само големите мераци.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8902
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13074 -: Април 06, 2022, 10:47:24 »


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13075 -: Април 06, 2022, 10:48:31 »
Руснаците трябва да си разчистят авгиевите обори. Това е основното мнение по форумите им. И не, не става дума за некакви реднешки агенти, а за обикновени лайнари и крадци, каквито си ги има навсякъде

Освен това се забелязва невероятно увлечение по товарищ Сталин. Като лавина е...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8902
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13076 -: Април 06, 2022, 10:53:02 »
Точно този израз използвах и аз тук. Въпросът е кои са реки Алфей и Пеней (които Херакъл отбил, за да ги измие). И ще може ли Владимирович да стане Херакъл или ще трябва някой друг да стане Херакъл.

Че от него не става Сталин, е ясно. Поне Херакъл да стане! :)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13077 -: Април 06, 2022, 11:01:28 »
И ще може ли Владимирович да стане Херакъл или ще трябва някой друг да стане Херакъл

Не, не може да стане. Видно е, че не може да скъса с либералното гюбре. Злите езици говорят, че бил подписал некви документи да не пипа хората на Елцин. Може и да е партенка, но с нищо не я опровергава. И това ще му изяде главата на тов. Путин. Видимо подценява манталитета на руския народ. Той приема залъгалки и театър до време.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13078 -: Април 06, 2022, 11:23:14 »
А, вече обсъждат такива опции и за паладия, урана, титана, неона и други едни мижави работи

Нищо не обсъждат. Правителството. Обсъждат само икономисти като Глазев. Глазев казва ясно, че очевидно руското правителство много го е страх от САЩ. Никакви решителни отговори на санкциите, само галене с перце и пунтиране на някакви ответни мерки за заблуда на населението. И отново ЦБ на РФ. Ако я оставят да саботира правителството, ще им останат само големите мераци.
Всъщност е по скоро обратното.
Мириканските и гейропските "санкции" са мижи да те лажем.
И то дотолкова, че работят за руснаците  :smokin: де факто
Тва разбира се не оправдава Путин и компания, че не отиграват удобно вдигнатата топка :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13079 -: Април 06, 2022, 11:34:29 »
Боже, Божей... колко мъка има у Русский мир...
Sine Borisov ... in stilo Borisov