Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2097863 пъти)

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14160 -: Април 13, 2022, 22:18:33 »
Интересно, тия дни клоунът е поискал да говори пред кенийския парламент, но негрите са му отказали безцеремонно, странно, че нашите средства за... мълчат по въпроса.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14161 -: Април 13, 2022, 22:21:08 »
Някои да знае нещо?
Благодаря.
За сега нищо, само слухове и предположения. Не съм оптимист, нещо се спазарят, имало такъв случай в Сирия, за потопяването на Курск, янките са се изръсили няколко милиарда, да не се раздухва, знам ли!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14162 -: Април 13, 2022, 22:23:20 »
Интересно, тия дни клоунът е поискал да говори пред кенийския парламент, но негрите са му отказали безцеремонно, странно, че нашите средства за... мълчат по въпроса.
Ами именно затова и мълчат. За Зеленския като за мъртвите - или добро, или нищо.

Сводка от Подоляка от 20 ч. тази вечер:

https://rutube.ru/video/eb3d0c57050e69d0797689a3e8796323/

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14163 -: Април 13, 2022, 22:42:27 »
Украйна е отказала посещение на германския президент?!  :crying_with_laughter-3302:
https://www.welt.de/politik/ausland/video238147523/Steinmeier-in-Kiew-unerwuenscht-Das-ist-ein-grosser-und-fast-einmaliger-Affront.html
Quote (selected)
„Das ist ein großer und fast einmaliger Affront“

Bundespräsident Frank-Walter Steinmeier wollte eigentlich in die Ukraine reisen, doch der Besuch ist geplatzt. Offensichtlich ist das deutsche Staatsoberhaupt in Kiew nicht erwünscht. Für WELT-Chefkommentator Jacques Schuster ein einmaliger Affront.
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14164 -: Април 13, 2022, 22:43:47 »
Quote (selected)
...черногледец, що не кажеш направо "завинаги",
Тук Ото, нашите становища уеееко се разминават.
Очаквам, след нашокването на 404, което е технически въпрос и след ориентирането дори на Буркина Фасо към плащания в рубли, германците най накрая да осъзнаят, че задникът им е неправилно ориентиран и да го завъртят към Русия.
И т.к. тук също има една техническа дреболия, наречена шляхта, която ще пречи за съешаването на задника германски /не забравяй, че решиха да забождат парцалите на ЛГБТ на официалните си институции/, та очаквам, че ще трябва тази техническа пречка също да бъде отстранена.
Разбира се - това е процес, няма да стане лесно и просто.
Но ти не си питал това, нали?
И извинявай, че се намесих в подетия разговор со стратега наший.
Давай, Бепе, стратегът се скатава, още мисли.

Немците тайничко са се ориентирали в правилната посока, но ще се обявят чак при следващото поколение - твърди се, че при падането на Берлинската стена, янките и англичаните са участвали в щурма на централата на "Норманенщрасе" и са гепили около 80 % от картотеките и папките, останалите 20% са отишли при руснаците.
По този начин атлантиците държат вече второ поколение немски политици вкл. Шолц (твърди се чрез някакъв негов прачичо) в шах.

Шляхтата ще вири глава, докато не тупнат по дирника задокеанските им спонсори, очаква се до пет години (по време на втория мандат или на Байдън или на Тръмп) това да стане.
В момента имат някакви мераци (тъпи) да възтановят нещо като нова "Реч Посполита" с прибалтите, които се чувстват прелъстени, няма да им позволят. И при тях трябва да се смени поне още едно поколение. Чакаме дъщерята на професора, още полска зълва (??) да ни светне.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14165 -: Април 13, 2022, 22:45:43 »
Украйна е отказала посещение на германския президент?!  :crying_with_laughter-3302:
https://www.welt.de/politik/ausland/video238147523/Steinmeier-in-Kiew-unerwuenscht-Das-ist-ein-grosser-und-fast-einmaliger-Affront.html
Quote (selected)
„Das ist ein großer und fast einmaliger Affront“

Bundespräsident Frank-Walter Steinmeier wollte eigentlich in die Ukraine reisen, doch der Besuch ist geplatzt. Offensichtlich ist das deutsche Staatsoberhaupt in Kiew nicht erwünscht. Für WELT-Chefkommentator Jacques Schuster ein einmaliger Affront.
...и не само това, едновременно с отказа да приеме президента, Зеленски е поканил канцлера да му се яви в Киев да преговарят за новите доставки на тежко въоръжение.
Така се прави политика, няма тинтири-минтири.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14166 -: Април 13, 2022, 22:47:34 »
Единственият кораб в пристанището на Мариупол, на който седи мнооо мъничка част от екипажа е нашият. Само те! Всички останали са си били камшика. От кво ще пазят кораб в празно пристанище и то по собствено желание? За мен - тези са арестувани по определени причини, няма вариант за друго тълкуване. Няма

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14167 -: Април 13, 2022, 22:50:02 »
Единственият кораб в пристанището на Мариупол, на който седи мнооо мъничка част от екипажа е нашият. Само те! Всички останали са си били камшика. От кво ще пазят кораб в празно пристанище? За мен - тези са арестувани по определени причини, няма вариант за друго тълкуване. Няма

чисто формално, ако целия екипаж напусне кораба който пръв се качи на кораба - става негов. имаше още някакви хипотези, бедствено положение и т н, не ги помня наизуст, а и съм ги чел от любопитство, не ми е професия.

иначе да, много вони цялата история, и опитите да се замълчи будят много хипотези.

мен по-ме е страх от друго безумие - да не вземат наще лайна да издадат фалшив моряшки паспорт на някое чуждестранно фашистче, за да го приберем тук уж като член на българския екипаж.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14168 -: Април 13, 2022, 22:51:32 »
да не вземат наще лайна да издадат фалшив моряшки паспорт на някое чуждестранно фашистче
ДНР-ците са стари кучета, няма да им мине тоя номер!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14169 -: Април 13, 2022, 22:53:15 »
Единственият кораб в пристанището на Мариупол, на който седи мнооо мъничка част от екипажа е нашият. Само те! Всички останали са си били камшика. От кво ще пазят кораб в празно пристанище? За мен - тези са арестувани по определени причини, няма вариант за друго тълкуване. Няма

чисто формално, ако целия екипаж напусне кораба който пръв се качи на кораба - става негов

иначе да, много вони цялата история, и опитите да се замълчи будят много хипотези.

мен по-ме е страх от друго безумие - да не вземат наще лайна да издадат фалшив моряшки паспорт на някое чуждестранно фашистче, за да го приберем тук уж като член на българския екипаж.

Ваденето на паспорти е мишкотевина. Забележи - на борда остава само капитан и още 4 парчета. Единствен  случай в целото пристанище. Аз ти пуснах чата, прочете го нали....за пореден път мръсни уж български боклуци са ни натресли в свинщина.. Изобщо не съмнявам в това

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 302
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14170 -: Април 13, 2022, 22:57:11 »
За мен - тези са арестувани по определени причини, няма вариант за друго тълкуване. Няма

Опасявам се, че наистина няма друго обяснение.
П.П. Времето напоследък ми е кът, та не пиша често, но ви чета и ти благодаря, че така сполучливо предаваш и моите виждания /не визирам само този пост и тази тема/, едно към едно - чувствам се представена, дори и да не пиша    :ok:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14171 -: Април 13, 2022, 23:13:14 »
Почна чичо Чарли, малко смях преди лягане, лека нощ на всички
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14172 -: Април 13, 2022, 23:20:12 »
чисто формално, ако целия екипаж напусне кораба който пръв се качи на кораба - става негов. имаше още някакви хипотези, бедствено положение и т н, не ги помня наизуст, а и съм ги чел от любопитство, не ми е професия.

иначе да, много вони цялата история, и опитите да се замълчи будят много хипотези.

мен по-ме е страх от друго безумие - да не вземат наще лайна да издадат фалшив моряшки паспорт на някое чуждестранно фашистче, за да го приберем тук уж като член на българския екипаж.
За първото - доколкото помня, правилото важеше само за "открито море" и мисля, че е неприложимо за пристанище/порт. Така помня от време оно.

Третото - първото нещо което си помислих, когато ПКК (ПростКироКанадски) обяви за "специалната" и мооого секретна операция за спасяването на кораба! Надявам се да не го направят - вярвам, че винаги може да се намери мъничко разум, забутан в някой ъгъл на кръглата му тиква!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14173 -: Април 13, 2022, 23:29:07 »
чисто формално, ако целия екипаж напусне кораба който пръв се качи на кораба - става негов. имаше още някакви хипотези, бедствено положение и т н, не ги помня наизуст, а и съм ги чел от любопитство, не ми е професия.

иначе да, много вони цялата история, и опитите да се замълчи будят много хипотези.

мен по-ме е страх от друго безумие - да не вземат наще лайна да издадат фалшив моряшки паспорт на някое чуждестранно фашистче, за да го приберем тук уж като член на българския екипаж.
За първото - доколкото помня, правилото важеше само за "открито море" и мисля, че е неприложимо за пристанище/порт. Така помня от време оно.

Третото - първото нещо което си помислих, когато ПКК (ПростКироКанадски) обяви за "специалната" и мооого секретна операция за спасяването на кораба! Надявам се да не го направят - вярвам, че винаги може да се намери мъничко разум, забутан в някой ъгъл на кръглата му тиква!

Няма разум. Според мен, капитанът и част от екипажа са арестувани - и със сигурност има причини да издържат дори и на най-взискателен поглед. Изключено е да се заблуждавам...По мое мнение дирята трябва да тръгне не само към собственика мака и формален, но най-вече към управляващата фирма на простокировия ортак

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14174 -: Април 13, 2022, 23:43:23 »
Асол, имаше едно понятие Bearboard, което означаваше, че собственика предоставя пълен контрол над съда на "наемателя"...
Нещо такова беше, трябва да видя дали някъде не ми е останала документация, че тези неща ги бях чел преди 20тина години и със съсвсем друга цел :)


ПС. Сетих се за тогава - не знам дали сте чували, но тогава, около милениума, бяхме държавата с най-могъщата, по документи, флотилия. Над 15000 морски съда, официално регистрирани. За сравнение, холандците имаха под 1000!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14175 -: Април 13, 2022, 23:51:37 »
Асол, имаше едно понятие Bearboard, което означаваше, че собственика предоставя пълен контрол над съда на "наемателя"...
Нещо такова беше, трябва да видя дали някъде не ми е останала документация, че тези неща ги бях чел преди 20тина години и със съсвсем друга цел :)


ПС. Сетих се за тогава - не знам дали сте чували, но тогава, около милениума, бяхме държавата с най-могъщата, по документи, флотилия. Над 15000 морски съда, официално регистрирани. За сравнение, холандците имаха под 1000!

Е да, де. за собственика говоря, затва са останали да пазят кораба, щото войната, разбираш ли....нали вече е война.... е друго нещо. Аз съм убедена, че руснаците за разлика от нас двамата с теб имат далеч повече яснота по въпроса. Това, което обаче аз си мисля по пътя на логиката е, че работата е мноо мътна и че капитанът е арестуван в Мариупол

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14176 -: Април 14, 2022, 00:15:08 »
Чехия отправила на Украину еще один эшелон с реактивными системами залпового огня RM-70 (чехословацкая версия советской РСЗО БМ-21 «Град»). Сообщается об отправке 20 единиц со складов хранения чешской армии.
https://t.me/swodki/68776

Пакет военной помощи США Украине. Подробности (по данным Пентагона):

- Танки Т-72
- 11 вертолетов Ми-17
- 200 бронетранспортеров M113
- 300 беспилотников Switchblade
- 18 155-миллиметровых гаубиц и 40 тыс. снарядов к ним
- 500 ракет к противотанковым комплексам Javelin
- Тысячи единиц прочих противотанковых систем
- 10 РЛС контрбатарейной борьбы
- 2 РЛС воздушного наблюдения
- 100 машин повышенной проходимости
- Беспилотные суда для зашиты побережья.
- Оборудование для защиты от ядерных, химических и биологических угроз
- 30 тыс. бронежилетов и шлемов
- Более 2 тыс. единиц оптических устройств и лазерных дальномеров
- Взрывчатка C-4
- Мины M18A1 "Клеймор".
https://t.me/swodki/68772

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14177 -: Април 14, 2022, 00:26:52 »
Соединенными Штатами при поддержке Европы реализуется проект масштабного перевооружения Украины

В распоряжение ВСУ передаются тяжелые наступательные системы, которые открывают новый этап военного противостояния.

Стало известно о поставке на Украину около трехсот модернизированных танков советского производства.

Польша передает модернизированные Т-72M1R. Свои Т-72 снимает с хранения Чехия.
В распоряжение ВСУ также оказалось 170 польских БМП-1.

Кроме того, США приняли решение о передаче американской бронетехники, состоящей на хранении в Германии.
Эшелоны с гаубицами М109 и бронетранспортеров М113 уже находятся на украинской границе.

Совокупные запасы техники и вооружений НАТО в Европе позволяют сделать процесс восполнения потерь ВСУ ритмичным.

С артиллерийскими установками передаются высокоточные боеприпасы: M982 «Экскалибур» с GPS-наведением, противотанковые SMArt 155.

Это создает условия для реализации оперативного превосходства на отдельном участке боевых действий при насыщении войск современными средствами ПВО – британскими ПЗРК Starstreak и американскими Stinger.

Но это полбеды.

Принято решение о поэтапной передаче Украине ударных ракетных комплексов.

Украине передаются норвежские ПКР NSM, которые выпускаются в варианте с наземными пусковыми установками.

Мобильные комплексы NSM, которые представляют собой просто транспортный грузовик, с наведением через разведывательную авиацию НАТО в акватории Черного моря создают кораблям ЧФ РФ острую угрозу поражения.

Проблем добавляет композитный состав ракет, что делает их чрезвычайно трудной мишенью для перехвата.

Есть пока неофициальные данные о передаче оперативно–тактических комплексов MGM-140, которые также в товарном количестве находятся на складах в Европе.
Эти комплексы, чья дистанция поражения достигает 300 км, позволяют наносить удары в глубину территории России. 

Украине также предоставлены мобильные барражирующие боеприпасы Switchblade.

Какие выводы мы можем сделать?

Первый и главный вывод, заключается в том, что начальный этап военной операции, когда Россия могла диктовать свои условия и удерживать инициативу за счет преимуществ в отдельных родах войск себя исчерпал.

Второе – США оперативно компенсировали потери ВСУ в бронетехнике и артиллерии, и готовы удерживать этот баланс за счет задела Варшавского блока и собственных запасов в Европе.

Третье – происходит постепенное насыщение ВСУ современными вооружениями, которые нивелируют превосходство российской армии и флота.

Все это приводит к очевидному выводу, что сломать Украину просто за счет неспешного перемалывания ВСУ, в гонке ресурсов не получится.

Мы воюем не с Киевом, а совокупным потенциалом США и ЕС.
Запасов техники в Европе хватит чтобы компенсировать все потенциальные потери ВСУ.

Нужно искать иные, ассиметричные модели ведения боевых действий и готовиться к новым вызовам, которые несут в себе современные системы вооружений, переданные Украине.
В том числе и на своей территории.

Начинается новый этап военного противостояния, который требует мобилизации и концентрации ресурсов государства, изменения подходов в ведении военной операции.

Маленькой победоносной войны не получилось.

И главное, что нужно помнить – мы воюем не с Украиной.

Мы воюем с объединенным и далеко не полным военным потенциалом Западного мира во главе с США на территории Украины, где страна – поле боевых действий и ресурсная база войны.

Украина – не единственный, и боюсь далеко не последний театр боевых действий этого глобального противостояния.

Пока мы идем по навязанному коридору действий, который ведет к исчерпанию военного и экономического потенциала.@genshab
https://t.me/swodki/68805

В сети говорят о перемещении огромной колонны танков Т-72 по дороге 764 на Жевуш в сторону Украины
https://t.me/XU_kraine/6840

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14178 -: Април 14, 2022, 00:33:31 »
Сега ще направя един коментар, както аз го виждам. Повечето от вас знаете отношението ми към турците и резервите ми към тях - това е нещо, което никога няма да се промени!
Но...да си поговорим за Кадиров и чеченците. Това е бившата и настоящата история на Русия. Тя е федерация - това не го забравяйте и дори през последния месец, ще се изненадате каква част от новите герои на Русия са мюсюлмани. И аз се изненадах. Накратко - Кадиров даде не глътка въздух, а дишане с пълни гърди на Исляма. Направи го, както се изказват последователите му пълноценна и добронамерена религия, която дава лице на мюсюманския свят, като го отървава от образите на шейтаните. Шейтаните, създадени от Великобритания по тяхно мнение. Последните две изречения не са мои, а на арабската преса. Восток - дело тонкое...и геополитика
https://www.youtube.com/watch?v=WQBKeaWyBX8

Не знам дали знаете историята на георгиевския кръст/сега лентички/ за чеченците. Навремето руският император за да не ги обиди в знак на признателност им дал орден с ...курица...Те се възмутили и си поискали ордена на СВ Георгий
« Последна редакция: Април 14, 2022, 01:22:38 от Aсол »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14179 -: Април 14, 2022, 02:13:24 »
В ДОНБАССЕ ПРОБЛЕМА: ПЛЕННЫХ УЖЕ БОЛЕЕ ТРЁХ ТЫСЯЧ, ТАК ЭТО ТОЛЬКО НАЧАЛО, ЖДЁМ НОВЫХ ПОСТУПЛЕНИЙ.
https://t.me/Sladkov_plus/5249

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14180 -: Април 14, 2022, 06:12:40 »
Освобождаването на българските моряци е поредното руско освобождаване на българи, въпреки поредното русофобско българско правителство. Руснаците си теглят основно от това, че в гените им е да застават на страната на Доброто и да помагат на другите. Иначе ВЕЧЕ Украйна щеше да е смляна, а пуйките и пуяците от ЕС щяха да са без газ, бензин, съответно индустрия, храна, лекарства. Щото мина месец и половина от втората битка срещу нацизма и 8 години от "санкции, санкции" срещу лъжливи обвинения.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14181 -: Април 14, 2022, 07:14:53 »
Тов.ЗИП отново знае , като прочетена книга Русия.

Поезд с группой беженцев из ЛНР, ДНР и с Украины отправился в Приморье

Первых прибывших расселят в ПВР Владивостока, Уссурийска, Находки, Артема, их обеспечат трехразовым питанием.



https://ria.ru/20220414/bezhentsy-1783438194.html

 :nuts:

п.с: Не бре, въобще Путин не копира "Царя", който преместваше украинците в Далечния Изток...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14182 -: Април 14, 2022, 07:32:01 »
да застават на страната на Доброто и да помагат на другите. Иначе ВЕЧЕ Украйна щеше да е смляна, а пуйките и пуяците от ЕС щяха да са без газ, бензин, съответно индустрия, храна, лекарства.

Това са наивни пожелателни разсъждения. Ситуацията е елементарна. Обединеният Запад от години налага най-строги санкции, постоянно извършва провокации срещу Русия, унижава я ежедневно, като някакво безправно джудже, открито говори за унищожение на Русия, но Русия съжалява Запада? И затова не спира да му продава енергоресурси? За да не страда? Айде, моля! А защо го прави? Отговорът е пред очите на всички, но малцина могат да се насилят да го признаят. По-добре е да се самозалъгват, че това са гениални ходове.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14183 -: Април 14, 2022, 07:34:10 »
ЗИП-е изоставаш от събитията.
Украинците май са думнали "Москва".
Екипажът е евакуиран.
Май ги е прибрал турски кораб.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14184 -: Април 14, 2022, 07:36:27 »
Quote (selected)
По-добре е да се самозалъгват, че това са гениални ходове.
Руснаците преживяха скоро един катаклизъм, тотална промяна на икономиката.
От първо лице знаят че това не е добре, ще дадат шанс на европците плавно да се променят, да озаптят сегашните си вождове.
Една изпаднала в "перестройка" Европа ще се хареса само на САЩ да отмъкнат в мътилката каквото докопат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14185 -: Април 14, 2022, 07:47:18 »
От първо лице знаят че това не е добре, ще дадат шанс на европците плавно да се променят, да озаптят сегашните си вождове.

Нема лошо! Европейците ще се осъзнаят, ще свалят лошите си правителства и искрено ще обикнат Русия. Даже ще ѝ помогнат да се разшири териториално. А дотогава ще се гаврят с Русия, ще я унижават, ще я обиждат и изолират като парий.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14186 -: Април 14, 2022, 07:50:56 »
Абе, гладът е по-силен и от тока.
Ще светне лампичката и в най-задръстените картуни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14187 -: Април 14, 2022, 08:01:48 »
Quote (selected)
Анти-Русия не е единствено Украйна.
Анти-Русия е СССР в епохата на Горбачов. Невменяем престъпен русофобски режим. Анти-Русия е Руската федерация от 90-те години в епохата на управлението на Елцин - още един престъпен русофобски режим. Епоха на пълна окупация от Запада. Суверенитетът тогава беше на нулата. Елитът представляваше колониална администрация. Тогава се наричаха либерални реформатори. Наскоро лидерът на тези реформатори Анатолий Чубайс избяга от Русия. Съвсем наскоро.

Много от техните представители без да обяснят нищо, без да се покаят за нищо, все още са първи цигулки. Каквото и да са правили.
https://pogled.info/svetoven/russia/anti-rusiya-otvatre-i-otvan.141232
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14188 -: Април 14, 2022, 08:03:43 »
Абе, гладът е по-силен и от тока.

Така е! Лошото е, че Русия не дава възможност на Европа и САЩ истински да се нагладуват, за да им узреят тиквите. Неслучайно на Запад не са толкова разтревожени. Малко ще поскъпне, малко дефицит,но не е болка за умиране. А вече можеха да им куркат червата.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14189 -: Април 14, 2022, 08:16:48 »
Quote (selected)
Русия съжалява Запада?
И къде в моя пост видя подобни глупости, които си тропосал, мързи ме да ги цитирам Сичките?
Русия пази т.нар. мирно население в Украйна, че и нашите моряци даже опази и освободи, ако си разбрал какво точно стана, поради което не ползва обичаните от САЩ бомбени килими.
Иначе досега всичко щеше да е свършило.
А със Запада почтено си спазва договорите, но от 1 април с условие. Щото е Русия, а не отпадъците САЩ, ЛайНените в ЕК и натурганите ПсихоПростоКирчовци в управленията на ЕСейските държави и държавици.
И не ми отговаряй, че имам друга работа, затуй и рядко пиша, ти си имаш твое мнение, аз свое, нормално е.
Путин има волско търпение, досущ моя зъболекар, щото не е тръгнал да унищожава света на юруш, а да си спаси държавата, че и същия този свят покрай държавата си. За което го подкрепя 2/3 от населението на света по официални данни.
Който знае кое как трябва по-добре от него, да ходи да го съветва. От дивана явно по-добре се вижда.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14190 -: Април 14, 2022, 08:22:03 »
Тов.ЗИП знае всичко.

Най-вероятно "Москва" е ударена от МК 2 "Penguin".

Моето експертно мнение:

На 13.04 2022г започна истинската ВОЙНА между Русия и Украйна.

Вчерашното изявление на Конашенков, че ще има удари по важни места в Киев явно е било с оглед известната вече на фуражките информация за "Москва".

Този крайцер е флагманът на ЧФ. Той е, като знаме.За война почти не се използва шот е проектиран да се бори със самолетоносачи, но тва трябва да бъде "гейм чейндж" в главата на Лидера да престане с глупотевините за специална операция и да даде заповеди на фуражките да водят война....

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14191 -: Април 14, 2022, 08:34:51 »
Всъщност е почти прекрасно, че са уцелили този крайцер.

Тва означава, че НАТО праща стратегически оръжия на Украйна, което само оправдава войната започната от Русия.

Много хора мислеха, че е преувеличение идеята за "хиперзвукови американски ракети в Харков",  но от вчера тва е една абсолютно реална опция!

Ква специална военна  операция кфи пет рубли?

 :popcorn:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14192 -: Април 14, 2022, 08:41:34 »
И къде в моя пост видя подобни глупости, които си тропосал, мързи ме да ги цитирам Сичките?

Иначе ВЕЧЕ Украйна щеше да е смляна, а пуйките и пуяците от ЕС щяха да са без газ, бензин, съответно индустрия, храна, лекарства.

Излишно е да обяснявам вложеният от тебе смисъл, че добротата на Русия, освен в опазването на Украйна, се изразява и в недопускане гражданите на ЕС да останат без газ, бензин, индустрия и храна. Смисълът е ясно разбираем. Контратезата е, че при лоша Русия, ЕС отдавна да беше останал без тях.
А досежно пазенето на мирното население, вече отбелязахме, че то си изпя песента и вече е нелепа теза. Защото светът ежедневно се залива от кадри на сринати градове и трупове на мирни жители. Вече са изпратени комисии да разследват за военни престъпления и т.н. Тоест много хора няма да повярват на това, независимо, че е манипулация. И изтъкването на "Русия пази населението на Украйна" постига обратен ефект.


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14193 -: Април 14, 2022, 08:43:42 »
Quote (selected)
Вооруженные силы России нанесут удары по «центрам принятия решений», в том числе в Киеве, если украинская сторона продолжит попытки диверсий и ударов по объектам в России, сообщили в Минобороны.

Первоисточник публикации: https://politikus.ru/v-rossii/142842-minoborony-rf-prigrozilo-nanesti-udar-po-centram-prinyatiya-resheniy-v-kieve.html
Politikus.ru

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14194 -: Април 14, 2022, 08:44:49 »
Тов.ЗИП знае всичко.

Най-вероятно "Москва" е ударена от МК 2 "Penguin".


Естествено както обикновено ЗИП нищо не знае и драшти глупости си!
Цитираната от него норвежка ракета МК 2 "Penguin" от ранните 70 години на миналия век не може да е ударила "Москва" по простата причина, че официално укрите твърдят, че са ударили кораба от наземна установка.
МК 2 "Penguin" е допотопна антикорабна ракета, която се изстрелва от кораб или самолет/хеликоптер с инфрачервено насочване и в финалната част удря около водната линия на атакувания кораб.
В случай, както твърдят руснаците е избухнал пожар, засегнал оръжейно депо, при избухването на боеприпаси там са причинени значителни поражения.
ЗИП-е, ПЛУВАЙ!
Естествено както обикновено ЗИП нищо не знаеш и драшти глупости!
Цитираната от него норвежка ракета МК 2 "Penguin" от ранните 70 години на миналия век не може да е ударила "Москва" по простата причина, че официално укрите твърдят, че са ударили кораба от наземна установка.
МК 2 "Penguin" е допотопна антикорабна ракета, която се изстрелва от кораб или самолет/хеликоптер с инфрачервено насочване и в финалната част удря около водната линия на атакувания кораб.
В случай, както твърдят руснаците е избухнал пожар, засегнал оръжейно депо, при избухването на боеприпаси там са причинени значителни поражения.
ЗИП-е, ПЛУВАЙ!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14195 -: Април 14, 2022, 08:46:35 »
Quote (selected)
Излишно е да обяснявам
Излишно е. Вече ясно ти обясних по-горе защо.
Освен ако не държиш последната дума непременно да е твоята.
Което не говори добре, от една страна, а от друга, нищо не променя по същество.
Лек ти ден.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14196 -: Април 14, 2022, 08:49:04 »
Quote (selected)
Россия будет уничтожать цели США и НАТО на территории Украины
Россия будет рассматривать перевозящие вооружения транспортные средства США и НАТО на территории Украины как законные военные цели, заявил замглавы МИД России Рябков. Судя по наращиванию поставок, вполне логично именно так и рассматривать. Ранее Рябков сообщил, что попытки со стороны США и стран Запада замедлить российскую спецоперацию на Украине будут пресекаться.
Первоисточник публикации: https://politikus.ru/events/142834-rossiya-budet-unichtozhat-celi-ssha-i-nato-na-territorii-ukrainy.html
Politikus.ru

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14197 -: Април 14, 2022, 08:52:31 »
Лошото е, че Русия не дава възможност на Европа и САЩ истински да се нагладуват,
Уверявам ви, ще се нагладуват, но не това е най-лошото, което ги чака, и нас с тях, ще се срине цялата им виртуална икономика, ще се види тогава, айфони ядат ли се.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14198 -: Април 14, 2022, 08:53:03 »
Вече ясно ти обясних по-горе защо.

Опита се да обясниш, защото още по-горе си написала друго. "Спазването на договорите" също се изтърка. Нито една нормална държава няма да спазва договори с хора, които са я подложили на невиждани в историята санкции и съвсем открито говорят за унищожение на нейната икономика. Даже на държавата като цяло. Следователно това "спазване" е продиктувано от други причини. А те не са много и могат да бъдат отгатнати.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14199 -: Април 14, 2022, 09:01:29 »
Ако действително флагманът „Москва“ е ударен от украинците, то той най-вероятно е ударен от две украински антикорабни ракети „Нептун“, подобрена версия на руската ракета Kh-35, част от бреговата охрана на Украйна.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14200 -: Април 14, 2022, 09:06:31 »
Ако крайцерът е ударен от ракета, значи няма адекватна активна защита. Нещо, с което руснаците много се гордееха и постоянно афишираха. Другото, което значи е, че все още не са подавени украинските ракетни установки - нещо абсолютно задължително за контрол на морето. Дано да е пожар, защото иначе е изключително неприятно. И поредна издънка. А те вече наистина станаха множко

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14201 -: Април 14, 2022, 09:08:28 »
Quote (selected)
Вече ясно ти обясних по-горе защо.

Опита се да обясниш, защото още по-горе си написала друго. "Спазването на договорите" също се изтърка. Нито една нормална държава няма да спазва договори с хора, които са я подложили на невиждани в историята санкции и съвсем открито говорят за унищожение на нейната икономика. Даже на държавата като цяло. Следователно това "спазване" е продиктувано от други причини. А те не са много и могат да бъдат отгатнати.

Отврате, какво си мислиш, че доказваш - или си самодоказваш? - с туй си писмовно поведение, ти си знаеш.
По анализиране на чужди текстове обаче, моите в случая  - а това аз го знам - не те бива особено.  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14202 -: Април 14, 2022, 09:13:46 »
По анализиране на чужди текстове обаче, моите в случая  - а това аз го знам - не те бива особено.

Не мога да разбера подобно поведение у хора с претенции: напишат някоя глупост, а после започват агресивно да обясняват, че "тази дупка не е дупка". А много по-лесно е да се изразяват по-ясно и да не приемат желаното за действително.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14203 -: Април 14, 2022, 09:16:21 »
100 лет санкций

Краткая история экономических мер против России. Валентин Катасонов (9м.)

https://www.youtube.com/watch?v=WnRwqXSQHaM

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14204 -: Април 14, 2022, 09:27:42 »
Аз си плувам, въпроса е "Москва" дали плува или е "легла на дно" ?

Едни птички съобщават ,че реднеците през април 2021г имат бая полети до Одеса на "С-40" Clipper....

Запознати твърдят, че точно тогава са доставени противокорабните ракети AGM 119...

 :smokin:

С интерес очаквам отговора на руските фуражки. Трябва много символен удар за да замъгли големия Пиар провал с "Москва".

Тва вече е въпрос на чест...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14205 -: Април 14, 2022, 09:31:18 »
Quote (selected)
Россия будет рассматривать перевозящие вооружения транспортные средства США и НАТО на территории Украины как законные военные цели, заявил замглавы МИД России Рябков.
Тук пак разтърсих блока со српски, както снощи при съобщенията на мисирките за кораба ни в Мариупол и освободените ни моряци.
Запазих една и за руснаците!
Абе ДВЕПЛ, досега онова въоръжение дето си го разкарват из 404, като кашони с бира ли го разсматриваехте бе, наивни недоклатени ребята?
Ако бързо, ама мнооого бързо, още вчера, не си смените тактиката, разбиранията и действията - бял ден няма да видите скоро, ако изобщо!
Фууу, учи, е@и, учи....тва заради вас е измислено!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14206 -: Април 14, 2022, 09:38:04 »
Александър Коц:

Сейчас говорят про «Нептун», а я напомню, что 19 января 2021 года военно-транспортный самолет европейского командования ВМС США С-40 «Clipper» (военная модификация самолета Boeing 737-700, исполненная в ливрее гражданской авиации) доставил в Одессу партию контейнеров с грузом специального назначения. Причем в момент разгрузки работали системы активной постановки помех.

Как говорят мои источники в спецслужбах, в контейнерах были противокорабельные ракеты типа AGM- 119 «Penguin» модификации Мк-2, ранее состоявшие на вооружении Королевских ВМС Норвегии.


Коц е доста мастит военен журналист. Има нещо в тая работа. Противокорабни ракети не се доставят за ден два и "веднага в бой"....


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14207 -: Април 14, 2022, 09:42:10 »
На руснаците им липсва способност да предвиждат курвенските номера. И се придържат към някакви остарели морални норми. Играта е без правила. Как не го разбраха досега?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14208 -: Април 14, 2022, 09:47:51 »
Шот всичко там е от "Лидера".

Този Лидер обаче си призна, че гледа с интерес "токшоута" по военни теми и дори си взима бележки.

А при Соловьов вчера едва ли не направиха на дроб сърма "специалната военна операция"....

 :popcorn:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14209 -: Април 14, 2022, 09:52:01 »
Quote (selected)
Чао - и да четат Модераторите, да четат ..
Що не си седнете на задниците и престанете да се правите на ощипани селски моми на мекдана бре!
Учели ги - ми то из форумите всеки учи, стерилна среда няма и по добре.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14210 -: Април 14, 2022, 09:56:34 »
Не знам доколко Путин се съветва и приема съвети. Голямата концентрация на власт е нож с две остриета. Самозабравя се човек. Историята е добре да се познава.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14211 -: Април 14, 2022, 10:05:48 »
Аз забелязвам, че доста се влияе от общественото мнение и направо го СЛЕДВА!

Това също обаче е нож с две остриета.

Едно обаче е сигурно.На война има Лидер.Но Лидерът не може да показва слабости и да търси преговори.

Преговори след военната победа или загуба. Но на война, като на война....

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14212 -: Април 14, 2022, 10:10:23 »
Е, какво, стават такива неща, на война, като на война! Най-вероятна е версията за чуждо оръжие, предварително доставено в 404.

Западняците ще доставят и по-яки оръжия в близко време, сигурен съм, че вече обучават в САЩ украинско пушечно месо, но войната се води от американско комндване.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14213 -: Април 14, 2022, 10:20:27 »
Quote (selected)
Россия будет рассматривать перевозящие вооружения транспортные средства США и НАТО на территории Украины как законные военные цели, заявил замглавы МИД России Рябков. Судя по наращиванию поставок, вполне логично именно так и рассматривать
Украйна я тъпчат с тежко въоръжение, а Москва, както обикновено, въйражава озабоченост.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14214 -: Април 14, 2022, 10:23:46 »
Е, какво, стават такива неща, на война, като на война!

Абе, стават, ама чак такива не стават. Трябвало е разузнаване, трябвало е всичко да бъде отчетено и планирано. Оттук нататък времето започва да играе срещу Русия. Дали ще си защити прекомерните претенции, или ще потвърди западната пропаганда, че е беззъба бензиноколонка, която дори сега не смее да спре износа на енерговносители за най-големите си душмани. С всеки изминал ден Русия ще губи престиж. А половината свят чака и зорко гледа какво става там. Ако Русия загуби, или спечели трудно и с огромни загуби, следващите 50-60 години всички ще ѝ обърнат гръб.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14215 -: Април 14, 2022, 10:59:08 »
В момента на западняците е по-далавера да „оказват помощ“ на 404, вместо да утилизират (струва пари) остарялото си джапане. Военните (близки до тях фирми) касират по номинал изнесеното джапане и да се кискат радостно. Никой не е луд да изпраща в 404 съвременно джапане, кое освободителите ще прилапат one way or another.

Аз си плувам, въпроса е "Москва" дали плува или е "легла на дно" ?

 "Москва" не "легла на дно", пока. Иначе ЗИП-а плува, лайната също плуват, ясно!
 
« Последна редакция: Април 14, 2022, 11:08:42 от паралелепипед »

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14216 -: Април 14, 2022, 11:13:44 »
Някои колеги много войствени - Русия да спре продажбата на газ, петрол и т.н. за Запада. Но не дават отговори на няколко въпроси: А какво ще правят с добива?; Какво ще правят с работещите? Много е лесно да се дават съвети от дивана пред компа.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14217 -: Април 14, 2022, 11:21:35 »
https://politikus.ru/uploads/posts/2022-04/1649887019_2022-04-13-23.54.05.jpg

Това трябва да се види от колкото се може повече ХОРА. Хора без кавички изписано! Поздравяввам и Здравка с това - ако има лице, да разгледа внимателно!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14218 -: Април 14, 2022, 11:36:48 »
https://politikus.ru/uploads/posts/2022-04/1649887019_2022-04-13-23.54.05.jpg
И защо ТОВА трябва да се види от повече хора?
Протест в Талин срещу войната и изнасилените от руските войници жени, това ли твърдите?
Прави ми неприятно впечатление липсата всякаква критичност към иЗточницитте!
https://twitter.com/ua_parliament/status/1514201145849393159 ( публикация на украинския паркламент )
Quote (selected)
In #Tallinn, women arranged a demonstration next to the Russian embassy to protest against the mass rape of Ukrainian women by Russian soldiers. World must know the truth! Photo: Priit Mürk / ERR
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14219 -: Април 14, 2022, 11:42:17 »
Така е, най много плуват капитански кървави лайна   с петолъчки. Петолъчки и лайна.Лайна и петолъчки...

 :popcorn: