Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 14, 2024, 02:41:36

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2134603 пъти)

Bacho Кольо и 179 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18600 -: Юни 04, 2022, 18:47:24 »
Хубаво. Изясних си някои неща.

прадядо ми и брат му заедно с Левски учредяват в селото революционен комитет.

В горите на пра-прадядо ми е битката на четата на Хаджи Димитър и Стефан Караджа, в която загива последния. Със усилията на брата на пра-пра дядо ми е изкупена и погребана главата му.

Що не се направиш поне малко на човек, то явно българин не си,
 и не престанеш да се бъзикаш, като не можеш да летиш.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18601 -: Юни 04, 2022, 18:48:00 »
Quote (selected)
Забраната на Вашингтон за доставка на петрол от руски произход за Съединените щати се оказа неефективна. Черното злато от Русия "намери пътя си" към американската земя, пише The Wall Street Journal (WSJ).

Бизнес изданието отбелязва, че през май руският петрол е бил получен от клиенти в Ню Йорк и Ню Джърси. Твърди се, че въглеводородната суровина е била изпратена от рафинерии в Индия от танкери, които са преминали безопасно Суецкия канал и Атлантическия океан, пристигайки на източното крайбрежие на САЩ.
https://pogled.info/svetoven/amerika/The-Wall-Street-Journal-ruskiyat-neft-nameri-patya-kam-sasht.142833
Може и да е фейк, но е технологично възможно.
А щом е доходно, значи се прави. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18602 -: Юни 04, 2022, 18:51:27 »
Хубаво. Изясних си някои неща.

прадядо ми и брат му заедно с Левски учредяват в селото революционен комитет.

В горите на пра-прадядо ми е битката на четата на Хаджи Димитър и Стефан Караджа, в която загива последния. Със усилията на брата на пра-пра дядо ми е изкупена и погребана главата му.

Що не се направиш поне малко на човек, то явно българин не си,
 и не престанеш да се бъзикаш, като не можеш да летиш.

То тези глави глави не са никак много... Сещам  се, но в учебниците на децата не го пишат. Добре, че съм аз да преподавам ...Абе, ако ние ни се отчетем главите, Сорос ще ги зарине в нечистотии и/или в забвение

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18603 -: Юни 04, 2022, 18:52:44 »
На поп Кръстьо праправнучка значи. А Захари как се покатерил бързо на дървото и оцелял е дълга история. И кой уби Ботев. Един низам в тъмното гръмнал от километър и го улучил смъртоносно.  Ние историята си не знаем ама парадираме. Иначе тачим буквите.
..............
Моето уважение към вашите предци. Но вие изместихте акцента.

няма да цензурираш модератор, да си имаме уважението.
« Последна редакция: Юни 04, 2022, 19:19:25 от паралелепипед »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10119
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18604 -: Юни 04, 2022, 18:55:17 »
Много просто. САЩ се бият с Русия до последния украинец. Целта е Русия да бъде отслабена максимално. Украинците са за САЩ просто дърва в печката, гориво. А Украйна е напълно и докрай подчинена на САЩ.

САЩ се бият? Русия се бие до последния украинец. Решили са да ги направят герои. Тяхна работа. Русия е избрала военна тактика да воюва една-две години. И дори няма идея как ще приключи конфликта. Нормален човек не може да си представи укрите да седнат на масата, да капитулират и да се съгласят да им отнемат половин държава. Това е научна фантастика. Излиза, че САЩ правилно са си направили сметката. Всичко друго е фантазии

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18605 -: Юни 04, 2022, 18:56:03 »
Quote (selected)
"Но Западна Украйна не е Афганистан. Това е открита местност и няма планини, пещери, места за скриване. Руските войски могат просто да прочесат цялата тази област с ракетен огън и артилерия", подчерта Макгрегър.
https://pogled.info/svetoven/amerika/amerikanski-voenen-rusnatsite-prosto-shte-preminat-prez-tsyala-ukraina-s-raketen-ogan.142830
Показателно е какво се случи в азовстил - пещера/подземие, нацитата ги изловиха като мишки.
При подобна операция в Тора Бора хамериканците & ние партнерите на партнерите не успяхме да уловим и среден пръст.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18606 -: Юни 04, 2022, 18:58:43 »
На поп Кръстьо праправнучка значи. А Захари как се покатерил бързо на дървото и оцелял е дълга история. И кой уби Ботев. Един низам в тъмното гръмнал от километър и го улучил смъртоносно.  Ние историята си не знаем ама парадираме. Иначе тачим буквите.

На никакъв поп Кръстю не съм внучка, а и поп Кръстю не е предал Левски. Справка - Петър Кунчев, инвалид от руско-турската освободителна война, умрял като просяк още в тогавашната Кочина - лично се е срещнал с поп Кръстю за възмездие. Всъщност Левски е заловен случайно, но "свидетелите" срещу него отдавна са ясни. И попа го няма там

п. п. Абе вие в състояние ли сте да си намирате информаиця, без да чакате на "веСниците" си?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18607 -: Юни 04, 2022, 19:04:14 »
Quote (selected)
а и поп Кръстю не е предал Левски
Мое лично мнение.
Хич не вярвам на новите "историци" дето както и старите за една паница леща ще пишат че Левски е предал попа.
Учудващо е че хората в събитието винаги знаят какво се случва, после след години "историците" им го обясняват и на неродените им внуци че на се били прави, че совата не е това което е.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18608 -: Юни 04, 2022, 19:05:50 »
Не твърдя че попът е предал Левски. Въпросът още се чепка. Но ти малко мътно се изрази. А пък се чудя що някои не са поне министри.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18609 -: Юни 04, 2022, 19:13:07 »
Не твърдя че попът е предал Левски. Въпросът още се чепка. Но ти малко мътно се изрази. А пък се чудя що някои не са поне министри.

Така е. Ти не желаеш да приемеш, че наследниците на последните пукащите им за Кочината са вече официално  руские.. Е, то точно това ти е трудно да асимилираш. Щото е и доказуемо  и страшно. Трудна работа... :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18610 -: Юни 04, 2022, 19:17:48 »
Искаш да кажеш, че сме превзети от петата колона ли? Ми да връщаме ф16, дорде не са ги захванали.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7518
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18611 -: Юни 04, 2022, 19:19:45 »
Quote (selected)
Не мога да разбера защо българинът като цяло е толкова инертен.
Може да прозвучи еретично, но българинът не е инертен, по-коро е духовен тип.

Българинът не е инертен, а страхлив. И не е духовен тип, а подъл и крадлив.
И въобще е ракиено-кебапчен тип, чийто единствен кеф освен освинването в петък вечер е да направи някаква мръсотия на комшията си
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18612 -: Юни 04, 2022, 19:21:20 »
На поп Кръстьо праправнучка значи. А Захари как се покатерил бързо на дървото и оцелял е дълга история. И кой уби Ботев. Един низам в тъмното гръмнал от километър и го улучил смъртоносно.  Ние историята си не знаем ама парадираме. Иначе тачим буквите.
 
пропускаш възможността да премълчиш.
Не говорим за семейни предания, говорим за кости, които са видими.
Говорим за таквизи пеераси като теб, които са завземали земите на петгодишните сираци на априлските въстаници.
Говорим за демократите, които обявиха за комунисти тези, които поискаха справедливост за пеерасите, завземали земите на априлските въстаници.

последно предупреждение.

да, прадедо ми е оживявал сам, петгодишен през 1876та, със десетки съселяни, смятащи че няма проблем да минат през къщата/нивата и да си гепнат малко нещо, щото детето няма как да им каже копче.

« Последна редакция: Днес в 18:57:31 от паралелепипед »

да цензурираш модератор, коментирал твой пост, не е признак най-малкото на добър вкус и уважение към домакините.



..............................................................
Дабедабе си позволи да изтрие модераторски коментар.
Не коментирам повече.
..............................................................




дабедабе, седмица ваканция. Засега.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18613 -: Юни 04, 2022, 19:23:02 »
Quote (selected)
И въобще е ракиено-кебапчен тип, чийто единствен кеф освен освинването в петък вечер е да направи някаква мръсотия на комшията си
Не го вярвам, не искам да го вярвам.
Има и такива, ама има и като Левски.
Вече казах, малцина ще преминат на по-висок левъл, другите ще преиграват, но мястото е благословено.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18614 -: Юни 04, 2022, 19:26:23 »
Искаш да кажеш, че сме превзети от петата колона ли? Ми да връщаме ф16, дорде не са ги захванали.

НЕ! Превзел си се сам със собствените си гнидски временни очаквания. Възможността на подобна тактика да сбърка е над 100 %, но все пак нямам никакво намерение да се считам за виновна за интелекта но населението на кочината.  Ще подчертая отново - никой за нищо не ти е виновен! Изборът е бил твой -дали ще си бил човек, или влечуго. Изборът е твой!! Ако , разбира се, разполагаш с някакво достойнство

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7518
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18615 -: Юни 04, 2022, 19:27:36 »
Quote (selected)
И въобще е ракиено-кебапчен тип, чийто единствен кеф освен освинването в петък вечер е да направи някаква мръсотия на комшията си
Не го вярвам, не искам да го вярвам.
Има и такива, ама има и като Левски.

90 % са това, което описвам. 90 !!!, а не 80. Проф. Иво Христов беше снизходителен.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18616 -: Юни 04, 2022, 19:36:31 »
Quote (selected)
90 % са това, което описвам. 90 !!!, а не 80. Проф. Иво Христов беше снизходителен.
10% в този материален свят не е лош резултат, на други места няма и толкова.
10-11 цикъла и ще преминат.
Трябва да се живее заради тези 10%, другите нямат значение.
Да се живее и да се бориш, иначе както казава Лъчо, примириш ли се загиваш.
Ти загиваш, ония 10% ще се оправят, другите 90% така или иначе нямат шанс.
Можеш да се бориш да ги направиш 11/89 или да пасуваш и да станат 9/91 (този цикъл), но няма да обърнеш пътя на мирозданието.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18617 -: Юни 04, 2022, 19:37:25 »
Quote (selected)
И въобще е ракиено-кебапчен тип, чийто единствен кеф освен освинването в петък вечер е да направи някаква мръсотия на комшията си
Не го вярвам, не искам да го вярвам.
Има и такива, ама има и като Левски.

90 % са това, което описвам. 90 !!!, а не 80. Проф. Иво Христов беше снизходителен.
Аз съм боец, приятелю, ще трябва поне да опитаме. Аз не се давам. добре, че им знам шибания език и местните мизерии в подробности

Дори не ми се мисли да влезем в хиожтеза да се избиваме. Аз съм прекрасен стрелец дори с бойно оръжие  но на полигон- Но сороските въшки ще са на убой

п. п. В памет на мама - мама е наследницата на родовете в още пред априлските вълнения, на опълчението и разни турски заложници ..наследница на истински свободни хора. После е било друго, но ...в името на мама, която ненавиждаше цялата ви "демокрация" , Ви желая справедливост! Нито повече, нищо по-малко
« Последна редакция: Юни 04, 2022, 20:11:16 от Aсол »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18618 -: Юни 04, 2022, 20:17:49 »
Чеченский спецназ поёт "Катюшу" на Донбассе
https://t.me/RVvoenkor/14848

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3610
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18619 -: Юни 04, 2022, 20:32:20 »
Не е добро нещо да хулиш народа си. Не виждам никаква причина да си причинявам такова самоунижение, защото не смятам българите за по-долни от другите, за които се сещам. Всеки народ и всяка страна имат славни и срамни страници.
Впрочем, ето едно наблюдение от вчера, което много ме зарадва за българите. За нас! По някакъв повод си мислех за великолепния ни певец Борето Гуджунов и реших да потърся да чуя една от най-добрите му песни. Та пускам гооглето и пиша „каквато “ – така, думата и шпация след нея. Първата подсказка, която се появява отдолу, е „каквато искаш ти бъди“! Стих (на Ал. Геров) точно от тази песен!
Какво излиза? Песента е на повече от половин век и не е нещо, което ти пускат от радиата и тв. А и интернет не е точно средата на носталгици със спомени оттогава. Обаче въпреки пошлостта и чалгизацията по всички пътища, въпреки доминирането у нас на най-посредствената и по-надолу част от американската музика и пр., културният код на българина не е затрит. Помислете си само – една-едничка дума! Проверете сами.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8108
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18620 -: Юни 04, 2022, 20:41:28 »
Викаш изпаднали сме до словенците дето се гордеят с филхармонията си.
А и че по времето на Наполеон напраили конференция в Любляна.
Немой така.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18621 -: Юни 04, 2022, 20:55:36 »
В
Quote (selected)
секи народ и всяка страна имат славни и срамни страници.
Факт. Но, когато срамните страници на една държава надвишават с 70 % историческото й дълголетие, нещо и е много сбъркано. Но, аз съм си русская,  а знаеш ле кое е най-страшното? Чувствам се добре, щото няма нищо по-страшно от предателството, с което населението в Кочината чудесно си живурка...роби

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18622 -: Юни 04, 2022, 21:04:17 »
Quote (selected)
Не е добро нещо да хулиш народа си.

Справедливата и безпристрастна оценка не е хула. Ако толкова много държиш да си нещо, ще трябва да се научиш до се държиш като такова и да действаш, а не да лалаш празни приказки

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18623 -: Юни 04, 2022, 21:05:01 »
Успокойте топката.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8108
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18624 -: Юни 04, 2022, 21:08:02 »
бая подробна статия с фотота за солнцепек

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18625 -: Юни 04, 2022, 21:13:02 »
Успокойте топката.

солидаризирам се.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18626 -: Юни 04, 2022, 21:28:35 »
Успокойте топката.

Какво да успокоявам? Че когато бях малка в едно градче в Северозападна България, трябваше да се правя на 9 май, че не познавам собствения си дядо, докато разни неучаствали боклуци се къдреха на около? Даже продължавам да се чудя как ме
приеха в 7-ми клас в комсомола като им се изприказвах, както си знам. Тате ми обясни, че пълномощникът на ЦК на АЕЦ  им е съобщил, че "детето било нестандартно" и обичало да си има мнение

п. п. Трябва да ви да ви кажа, че в ЦК никога не е имало нищо случайно. Две години по-късно ми се скъса задникът от работа ..... на национални обекти. И това беше доста далече от майтапа и от днешните писанки по телефомчетата. Истинският комунез разказа играта на дъщеря си. И на всичкото отгоре ме следеше, сакън да не направя някой гаф. Мама всеки ден се караше с тате...

Нищо не знаете за принципните и сериозни хора. Обикновено ги наричате камунезе, щото не сте на тази дължина на вълната. А това е възпитание
« Последна редакция: Юни 04, 2022, 21:40:21 от Aсол »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3610
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18627 -: Юни 04, 2022, 21:39:35 »
Справедливата и безпристрастна оценка не е хула. Ако толкова много държиш да си нещо, ще трябва да се научиш до се държиш като такова и да действаш, а не да лалаш празни приказки
Не си справедлива и не си безпристрастна.
И моля, не ме поучавай какво да правя. Правя каквото мога и смятам за правилно, без да бия тъпан за това по форумите.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18628 -: Юни 04, 2022, 21:42:09 »
Справедливата и безпристрастна оценка не е хула. Ако толкова много държиш да си нещо, ще трябва да се научиш до се държиш като такова и да действаш, а не да лалаш празни приказки
Не си справедлива и не си безпристрастна.
И моля, не ме поучавай какво да правя. Правя каквото мога и смятам за правилно, без да бия тъпан за това по форумите.

Не те поучавам! Дръж се естествено с което конверзацията на тази тема дори не започва!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18629 -: Юни 04, 2022, 21:47:54 »
Асол
Всеки има свои лични истории.
Но за мен е по-важно да си останат при мен, а не да ги обсъждам публично.
Не намерихте общ език.
Случва се.
Замълчете а не се конфронтирайте.
Имам ви за умни хора.
Не ме разочаровайте.
А иначе ме връщате пак към темата за примирението.
Още в "Сега" я бях захванал.
Няма бъдеще без това примирение.
Всички го направиха.
Германия, Франция, Гърция, Испания.
Дори в Русия намериха начин да се помирят красные и белые.
Време ни е и на нас да намерим общ знаменател в историята ни.
Дано някога се получи.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18630 -: Юни 04, 2022, 21:57:04 »
Quote (selected)
Няма бъдеще без това примирение.

Аз имам особено мнение по темата. Ще се примиряват гологъзите еврофашаги и то изцяло. Няма такова нещо, като общо примирение - изобщо на съм съгласна! Долу и то изцяло!

п. п. Ако ме питаш дали в този случай бих тръгнала срещу Нинова, отговорът е "да"
« Последна редакция: Юни 04, 2022, 22:06:22 от Aсол »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9688
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18631 -: Юни 04, 2022, 22:22:13 »
Нормален човек не може да си представи укрите да седнат на масата, да капитулират и да се съгласят да им отнемат половин държава. Това е научна фантастика. Излиза, че САЩ правилно са си направили сметката. Всичко друго е фантазии


Като свършат украинците, желаещи да идат на бойното поле, после желаещи да се бият там, и квооо
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18632 -: Юни 04, 2022, 22:42:40 »
Тва е реднешката
https://www.youtube.com/watch?v=XsHpZ0vksDk

 игричка. Вече нещата са мноо зле и игричката ни се котира

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18633 -: Юни 04, 2022, 22:52:09 »
Quote (selected)
Чеченский спецназ поёт "Катюшу" на Донбассе
https://t.me/RVvoenkor/14848

Ако някой няма телеграм.
https://www.youtube.com/shorts/6bpRqDh__qc

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18634 -: Юни 04, 2022, 23:00:38 »
Като свършат украинците, желаещи да идат на бойното поле, после желаещи да се бият там, и квооо
Като свършат украинците идват полците - вече се подготвят. После може румъни, а може и словаци...
Не е ясно за след полците!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2590
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18635 -: Юни 04, 2022, 23:12:14 »
Излиза, че САЩ правилно са си направили сметката.

Не знам дали е правилна сметката на САЩисаният паразит, но дългосрочните му планове включват използване на РФ за извършване на мръсната работа за НУЛИРАНЕТО и тоталното 'и очерняне пред света. Сметки, но без кръчмарят!

Струва ми се, че изтикана във времеви/пространствен коридор само с една посока, РФ прави нещата нарочно, сравнително бавно, само и само да накара Съдържателят на Банкеро-сатанинският бардак да направи своята решаваща и фатална за финала му - Стъпка! Стъпка предречена като тригер от ВВП на онуй сборище в Мюнхен... Защото точно този финал гарантира изчегъртване на САЩисаният паразит и шайката помияри около него и поради огромната територия на РФ, със запазените Семена, едно Ново начало.

Бълнувания? Може, но е едно логично обяснение на практически самоубийствени ходове. Става дума за доставените Harpoon Missiles Arrive in Ukraine! Тук: https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/harpoon-missiles-arrive-in-ukraine
Накратко: Урките се канят да потопяват РФ-ВМС в Черно море. Харпуните могат да се насочват в реално време от сателити, а пускането - от "доброволци". Опукването на модерни руски кораби ще означава поднасяне на очакваният, истински Казус бели! ...

Същото е както и с доставка на ракетни системи без ограничение на далекобойността на доставените ракети! Как ще се третира едно нападения над Ростов на Дон, например?!

- В този смисъл, след като днес е 4-ти е редно да поздравим кравунделите с празника им в аванс, че може къде м. юли да са само бегъл спомен... (то и ние барабар, но на КОГО му пука?!)
 :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9688
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18636 -: Юни 04, 2022, 23:14:05 »
е как ще идат, нали това вече ще е открита война на нато
а и дотогава кво става с цените, газа, гЪза на западноевропейците и американците
По-скоро помощта за зеленото ще секва, както секват помощите за изнаглелите украинци, всяко чудо за три дни, ама последствията за икономиките остават, та ЕС ще седне да гледа нейните си дела и нема да има време за внимание на изток
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9688
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18637 -: Юни 04, 2022, 23:22:07 »
Айде и аз да направя прогноза, като гледам как всички сте се включили.

Путин играе шахмат и войната е топ при него, ма в никакъв случай не царица. Мести бавно и предизвиква, интересното е това, което предизвиква в икономически аспект, останалото са колатерал демидж. Както американците ръчкаха, ръчкаха и го предизвикаха да направи първия официален ход, така той сега ръчка, ръчка и предизвиква западняците да играят първи и после ги притиска, унижавайки ги, а те продължават да играят късогледо и с един ход на пешката напред.
Основната партия е в икономиката и там е който има суровини, ще оцелее. Какво значение има да спечелят медийната война, а да загубят папото си, кое ли ще е по-силно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3610
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18638 -: Юни 04, 2022, 23:46:04 »
От есента в Русия се подновява задължителното „ваксиниране срещу ковид“. Задължително е отдавна за някои професии и сега ще ги карат да повтарят, потретят или каквото там се пада.
Та така, войната си е война, а търговийката с врага си върви, съвместните акции срещу местните населения също.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18639 -: Юни 05, 2022, 00:27:39 »
А иначе ме връщате пак към темата за примирението.
Още в "Сега" я бях захванал.
Няма бъдеще без това примирение.

сигурен ли сте, че точно „примирение“ имате предвид? или думата е трябвало да бъде „помирение“?
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18640 -: Юни 05, 2022, 01:30:07 »
А иначе ме връщате пак към темата за примирението.
Още в "Сега" я бях захванал.
Няма бъдеще без това примирение.

сигурен ли сте, че точно „примирение“ имате предвид? или думата е трябвало да бъде „помирение“?
Да. Това е по-точната дума..

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8845
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18641 -: Юни 05, 2022, 07:49:41 »
От есента в Русия се подновява задължителното „ваксиниране срещу ковид“. Задължително е отдавна за някои професии и сега ще ги карат да повтарят, потретят или каквото там се пада.
Та така, войната си е война, а търговийката с врага си върви, съвместните акции срещу местните населения също.

Каква "търговийката с врага", те си имат свои ваксини?
« Последна редакция: Юни 05, 2022, 07:57:07 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18642 -: Юни 05, 2022, 07:57:23 »
Май са наясно, че Украйна няма да има
:middle_finger-434:

Quote (selected)
Украинците нанесоха масиран удар по Донецк

05 Юни 2022



Украинската армия нанесе тежък ракетен удар по Донецк. Поне 50 реактивни снаряда, изстреляни от системата "Град", удариха квартал "Ворошиловски" на Донецк. В резултат на удара са убити поне 5 души, а 20 души са ранени. Горят къщи, автомобили. Изстреляни са и ракети "Точка-У". По-късно през нощта ударите продължиха по квартал "Петровски", където бяха ранени трима цивилни и по квартал  "Ясиноватски", където двама загинаха. Шест души бяха ранени в Горловка.

Украинската атака стана по същото време, по което руските медии разпространиха интервю на Владимир Путин, в който той казва, че руските системи за противовъздушна отбрана (ПВО) „трошат като орехи“ оръжията, които Украйна получава от чужбина. 
https://www.segabg.com/hot/category-the-war/ukraincite-nanesoha-masiran-udar-po-doneck


Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4360
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18643 -: Юни 05, 2022, 08:13:43 »
Като свършат украинците идват полците - вече се подготвят. После може румъни, а може и словаци...
Не е ясно за след полците!
Като войници няма да дойдат. Ще дойдат като милиционери, прокурори, преподаватели по полски, градоначалници и падрета.
И една скромна прогноза: В държавата Това Което Остане от Украйна,  ще се премахне тоталитарната кирилица и ще се премине на евроценностна латиница.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18644 -: Юни 05, 2022, 08:14:50 »
Quote (selected)
Американски военни хакери са извършили операции в подкрепа на Украйна
...
Той добавя, че отделните операции за "предварителен лов" са позволили на САЩ да идентифицират чуждестранни хакери и да установят техните инструменти, преди да бъдат използвани срещу страната.
https://glasove.com/tehnologii/amerikanski-voenni-hakeri-sa-izvarshili-operatsii-v-podkrepa-na-ukrayna
Само на мен ли ми прилича на СВО само че в нета?
Или щом идва от ФАЩ е добро?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18645 -: Юни 05, 2022, 08:26:09 »
https://www.segabg.com/hot/category-the-war/neutralna-shveycariya-razreshi-dostavkata-na-oruzhiya-za-ukrayna
Куцо, кьораво и сакато си изхвърля боеприпасите с изтекъл срок на годност в Украйна.

Ъхъ, "боеприсаси с изтекъл срок на годност", но С КАРТИНКА, за да не се хабя с обяснения:

Quote (selected)
:lol:

И поне 3 реда от дописката в същия линк, щото само с дрън-дрън не става:

Quote (selected)
Неутрална Швейцария разреши доставката на оръжия за Украйна

04 Юни 2022

Неутрална Швейцария разреши доставката на части за военна техника за Украйна, съобщи сайта на Швейцарския федерален съвет.

"Швейцария не счита за противоречащо на нейния неутрален статут доставката на оръжейни компоненти и резервни части на европейски компании с последващо използване на оръжия, произведени от тях в Украйна", е позицията на Берн.
https://www.segabg.com/hot/category-the-war/neutralna-shveycariya-razreshi-dostavkata-na-oruzhiya-za-ukrayna   :thup:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18646 -: Юни 05, 2022, 08:29:27 »
Quote (selected)
зенитни оръдия Gepard и бронетранспортьори Piranha III, които първоначално бяха закупени от Дания и съхранявани в Германия, след като бяха изведени от експлоатация.
Изведени вероятно защото са твърде напредничави за времето в което живеем?
Ще ги използват след половин век кога авиацията се развие достатъчно? :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18647 -: Юни 05, 2022, 08:35:44 »
И няма да наричате социализма "цоциализъм"!!! Това да не са Ви цоциолозите!

Ми те, цоциолозите, са дошли тъкмо от цоциализма ...  :cool-1084:

« Последна редакция: Юни 05, 2022, 09:18:54 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18648 -: Юни 05, 2022, 09:00:58 »
катил - престъпник, убиец
Така пише и в bgjargon.com, но според менНЕ е вярно ... :t2626:

Защото се употребява за лица с поведение на "магаре, запънато на мост" – в контекста, в който го е употребил и ПАРАЛЕЛЕПИПЕД  :t2015:

« Последна редакция: Юни 05, 2022, 09:55:46 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18649 -: Юни 05, 2022, 09:14:55 »
Тва е реднешката
https://www.youtube.com/watch?v=XsHpZ0vksDk
 игричка. Вече нещата са мноо зле и игричката ни се котира
Да бех умрела ...


Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4360
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18650 -: Юни 05, 2022, 09:21:26 »
Чини ми се, тоя Гепард е некъф хибрид между МТЛБ и ЗКУ Владимиров и Макаров

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18651 -: Юни 05, 2022, 12:22:51 »
И да не забравя нещо пресно-пресно от сабале ...

Надежда Нейнски – бивш посланик на България в Турция,  днес при Георги Любенов по БНТ1:

Сбъднаха се най-лошите страхове на Русия: с приемането на Финландия и Швеция в НАТО, присъствието на Алианса на Източния фланг става все по-осезаемо;

• Русия продължава да губи обществено мнение по света, изпадайки във все по-пълна изолация ...;

А в резултат на европейските санкции, руската икономика продължава да се свива ...  :no:

« Последна редакция: Юни 05, 2022, 12:30:03 от Джиджи »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9038
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18652 -: Юни 05, 2022, 12:24:08 »
Разочароващо понижаване на съотношението сигнал/шум се наблюдава напоследък в тази тема. Призовавам за придържане към темата.

Положението в Северодонецк снощи
Quote (selected)
Пока отдельные подразделения ВСУ и ТрО покидают Северодонецк, отходя небольшими группами на высокий берег Северского Донца в Лисичанск, в город перебрасывают подкрепления из иностранных наемников и националистов.

▪️Контратаку ВСУ в направлении Метелкино из промзоны, целью которой было недопущение создания котла для частей ВСУ, удерживающих Боровское, организовала и возглавляла лично депутат от партии «Слуга народа» Марьяна Безуглая, одна из главных проамериканских функционеров в ВСУ. Марьяна прибыла в город с подразделением иностранных наемников: совместными усилиями удалось удержать оборону Северодонецка от распада и не допустить окружения частей ВСУ в Боровском. При контратаке подразделения ВСУ понесли существенные потери, но судя по всему, украинским подрадлениям удалось вытеснить ВС РФ с западных окраин Сиротино и от поселка Лесная Дача, после чего контрнаступление захлебнулось. Сообщения украинской стороны о занятии Метелкино не соответствуют действительности.

▪️В самом городе территориальный контроль не менялся. За ВСУ остается жилая застройка в районе администрации, южнее Гвардейского проспекта и территория завода «Азот». Остальной город контролируют союзные силы.
И карта, илюстрираща обстановката (щракнете върху нея, за да я видите в едър мащаб):


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18653 -: Юни 05, 2022, 12:31:21 »
Quote (selected)
• Сбъднаха се най-лошите страхове на Русия: с приемането на Финландия и Швеция в НАТО, присъствието на Алианса на Източния фланг се засилва още повече;
Мисля че всички виждат как цяло НАТО, сега с с швеците и фините не може да събере достатъчно оръжия за локален конфликт в една Украйна.
Лебедова песен.
Quote (selected)
• Русия продължава да губи обществено мнение по света, като изпада във все по-пълна изолация;
Не знам какво губи, 2/3 от човечеството не я осъжда, даже верни васали като арабите се репчат на САЩ.
Кой какво губи?
Точно от Хубавото Наде акъл и от Кремче Ленче честност не ми се взема.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4360
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18654 -: Юни 05, 2022, 12:32:02 »


Надежда Нейнски :
Сбъднаха се най-лошите страхове на Русия: с приемането на Финландия и Швеция в НАТО, присъствието на Алианса на Източния фланг става все по-осезаемо;
• Русия продължава да губи обществено мнение по света, изпадайки във все по-пълна изолация ...;
А в резултат на европейските санкции, руската икономика продължава да се свива и да се гърчи ...  :no:

Пуснала си три твърдения. Колко и кои от тях са верни. Колко - спорни и колко - откровени лъжи?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18655 -: Юни 05, 2022, 12:33:30 »
Точно от Хубавото Наде акъл и от Кремче Ленче честност не ми се взема.
:popcorn:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18656 -: Юни 05, 2022, 12:36:34 »
Исках да намекна че гилдията на преводачките изпълзя кат въшка на челото на "демокрацията".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18657 -: Юни 05, 2022, 12:40:06 »
Пуснала си три твърдения.
Колко и кои от тях са верни. Колко - спорни и колко - откровени лъжи?

Засега само един Господ знай, Бачи, щото аз само цитирам, а не коментирам ...

И да ме прости Господ Бог, че споменавам името Му напразно ...  Прости ме, Господи ... :pray:


Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4141
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18658 -: Юни 05, 2022, 12:41:49 »
Точно от Хубавото Наде акъл и от Кремче Ленче честност не ми се взема.
:thup:
Не казваш нищо за морала...  :surr:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4360
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18659 -: Юни 05, 2022, 12:43:36 »
Първото твърдение е изсмукано от пръстите на Надето.
Второто и третото - доказано неверни...