Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:49:38

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2040242 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19980 -: Юли 16, 2022, 13:45:45 »
Captain Buddy
Да кажа, че си написал глупости, ще е грубо.
Но че са елементаризми,  - да.
Твърдя, че без получена техническа документация от германският ядрен проект, плюс тоновете уран235 и радий иззети март 45та, американците нямаше да произведат двете бомби хвърлени над Япония.
И това твърдение не е само мое.
Безсмислено е да търся и прилагам каквито и да е материали, но ориентировъчно може и това да свърши работа.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F_%C2%AB%D0%90%D0%BB%D1%81%D0%BE%D1%81%C2%BB
https://web.archive.org/web/20090621071329/http://agentura.ru/press/about/jointprojects/confident/manhattan/
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F_%C2%AB%D0%AD%D0%BF%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%BD%C2%BB
За по късното развитие на „Манхатънски проект„, и операция „Кламер„ няма и да споменавам.

А това, с писмото на Айнщайн е трогателно и смешно, предназначено за наивници
Не се напъвайте върху Викито, ако имате папагалско мислене.
И не очаквайте от там да получите пълната информация

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19981 -: Юли 16, 2022, 14:02:05 »
Абе Коста Цонев и бистроооката Жоржета направиха един прекрасен филм. Зевзекът Н. Анастасов също се представи добре. Спокойно съперничи на "Исус Христос суперзвезда". И музиката много я бива. Испанците трябва ни броят милиони.
« Последна редакция: Юли 16, 2022, 14:21:30 от dabedabe »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19982 -: Юли 16, 2022, 14:08:55 »
Да, Русия е много по-слаба от САЩ, но ги побеждава!

Къде побеждава САЩ?
Засега утилизира  само една разпасана гола и гладна украинска армия, нацбатальони и бандформирования неизвестно от къде надошли в украинските ниви.
А какъв е образът на победата?
Да спре кръвопролитието в Донецка и Луганска, да раздели Украйна на две, да превземе цяла Украйна?
Кое от трите?
Неизвестно.
Има ли издигната своя идеология и свой свой образ на победата?
Има ли свой проект?
Или СВО е  част от проекта  Велика Евразия на ротшилдите
« Последна редакция: Юли 16, 2022, 14:18:09 от Алиса »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19983 -: Юли 16, 2022, 16:38:54 »
Quote (selected)
Да, Русия е много по-слаба от САЩ, но ги побеждава!
Къде побеждава САЩ?
Навсякъде.
Quote (selected)
Засега утилизира  само една разпасана гола и гладна украинска армия, нацбатальони и бандформирования неизвестно от къде надошли в украинските ниви.
Нима не виждате, че Русия воюва не с Украйна, а със САЩ и цялото NAziTO? Ако я нямаше помощта оттам, досега фронтовата линия да е отишла доста пó на запад.
Quote (selected)
А какъв е образът на победата? Да спре кръвопролитието в Донецка и Луганска, да раздели Украйна на две, да превземе цяла Украйна? Кое от трите? Неизвестно.
Последното, но не само то. NAziTO трябва да отстъпи до линията от 1997 г.
Quote (selected)
Има ли издигната своя идеология и свой свой образ на победата? Има ли свой проект?
И това ще стане.
Quote (selected)
Или СВО е част от проекта Велика Евразия на ротшилдите.
Няма такъв.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19984 -: Юли 16, 2022, 16:43:56 »
Цитат на: lucho
NAziTO трябва да отстъпи до линията от 1997 г.

Това съвсем не е достатъчно. Трябва да бъде ликвидирана до капка англосакската мощ и власт върху другите д-ви, и сменен управляващият апарат на европейските д-ви с проруски кадри.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19985 -: Юли 16, 2022, 16:45:51 »
Или СВО е част от проекта Велика Евразия на ротшилдите.
Няма такъв.

Като цяло - ниско информационно ниво, но за последното - ей сега ще гракнат евразийците във форума :smokin:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19986 -: Юли 16, 2022, 16:53:57 »
Цитат на: lucho
Цитат на: Alisa
Или СВО е част от проекта Велика Евразия на ротшилдите.
Няма такъв.

И не може да има.
Защото бандитските и паразитните организми търсят винаги безопасност.
Бандитите я постигат чрез мобилност - коне, камили, лодки, бързи кораби, самолети. Т.е., в днешни дни Хартлендът не им върши работа, трябват им брегове и острови.
Паразитите пък се крият вътре, колкото може по-дълбоко, т.е. нужно им е да се враснат в някоя могъща върхушка. Днес това са руската и китайската. Английската, американската и западноевропейската сдават багажа.
Китайците обаче никога няма да пуснат доброволно некитайци в елита си и никога няма да забравят Опиумните войни, а руснаците пък никога няма да забравят "Горби", еврейската олигархия около Елцин и катастрофата на 90-те.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19987 -: Юли 16, 2022, 16:54:15 »
Captain Buddy
Да кажа, че си написал глупости, ще е грубо.
Но че са елементаризми,  - да.
Твърдя, че без получена техническа документация от германският ядрен проект, плюс тоновете уран235 и радий иззети март 45та, американците нямаше да произведат двете бомби хвърлени над Япония.
И това твърдение не е само мое.
Безсмислено е да търся и прилагам каквито и да е материали, но ориентировъчно може и това да свърши работа.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F_%C2%AB%D0%90%D0%BB%D1%81%D0%BE%D1%81%C2%BB
https://web.archive.org/web/20090621071329/http://agentura.ru/press/about/jointprojects/confident/manhattan/
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F_%C2%AB%D0%AD%D0%BF%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%BD%C2%BB
За по късното развитие на „Манхатънски проект„, и операция „Кламер„ няма и да споменавам.

А това, с писмото на Айнщайн е трогателно и смешно, предназначено за наивници
Не се напъвайте върху Викито, ако имате папагалско мислене.
И не очаквайте от там да получите пълната информация
---
Алиса,
Забелязал съм, че често използваш хипербола в писанията си и ми допада начина ти на мислене, но за съжаление огромното познание, което притежавам ми пречи да възприема твоето пожелателно мислене. Все пак нека не пренебрегваме фактите за сметка на истината и да не я заменяме с измишльотини.
Откровено ще ти кажа, че нямам навика да пиша непроверени неща, за разлика от теб, която даже не си прави труда да чете линковете, които цитира. Ами те те опровергават! Не аз, а ти се напъваш върху Викито – два от трите ти линка са от там, if you don’t mind me saying so. Освен това за теб ракети и атомни бомби са едно и също.
Върхът обаче е трогателното ти твърдение относно писмото на Айнщайн, което поради не доброто ти владеене на английски ти пречи да разбереш:
https://www.atomicarchive.com/resources/documents/beginnings/einstein.html
F. D. Roosevelt
President of the United States
White House
Washington, D.C.
Sir:
Some recent work by E. Fermi and L. Szilard, which has been communicated to me in manuscript, leads me to expect that the element uranium may be turned into a new and important source of energy in the immediate future. Certain aspects of the situation which has arisen seem to call for watchfulness and if necessary, quick action on the part of the Administration. I believe therefore that it is my duty to bring to your attention the following facts and recommendations.
In the course of the last four months it has been made probable through the work of Joliot in France as well as Fermi and Szilard in America--that it may be possible to set up a nuclear chain reaction in a large mass of uranium, by which vast amounts of power and large quantities of new radium-like elements would be generated. Now it appears almost certain that this could be achieved in the immediate future.
This new phenomenon would also lead to the construction of bombs, and it is conceivable--though much less certain--that extremely powerful bombs of this type may thus be constructed. A single bomb of this type, carried by boat and exploded in a port, might very well destroy the whole port together with some of the surrounding territory. However, such bombs might very well prove too heavy for transportation by air.
The United States has only very poor ores of uranium in moderate quantities. There is some good ore in Canada and former Czechoslovakia, while the most important source of uranium is in the Belgian Congo.
In view of this situation you may think it desirable to have some permanent contact maintained between the Administration and the group of physicists working on chain reactions in America. One possible way of achieving this might be for you to entrust the task with a person who has your confidence and who could perhaps serve in an unofficial capacity. His task might comprise the following:
a) to approach Government Departments, keep them informed of the further development, and put forward recommendations for Government action, giving particular attention to the problem of securing a supply of uranium ore for the United States.
b) to speed up the experimental work, which is at present being carried on within the limits of the budgets of University laboratories, by providing funds, if such funds be required, through his contacts with private persons who are willing to make contributions for this cause, and perhaps also by obtaining co-operation of industrial laboratories which have necessary equipment.
I understand that Germany has actually stopped the sale of uranium from the Czechoslovakian mines which she has taken over. That she should have taken such early action might perhaps be understood on the ground that the son of the German Under-Secretary of State, von Weizsacker, is attached to the Kaiser-Wilhelm Institute in Berlin, where some of the American work on uranium is now being repeated.
Yours very truly,
 
Albert Einstein

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19988 -: Юли 16, 2022, 16:56:13 »
Цитат на: lucho
NAziTO трябва да отстъпи до линията от 1997 г.



Това беше преди.
Или както се казва - първото предложение.
От НАТОто се очакваше много, едва ли не чудеса, а алианса се оказа колос на глинени крака. Най големият героизъм който успяха да направят, бе да сменят името на руската салата с традиционна салата в менюто на срещата в Мадрид миналият месец. Дори не посмяха да обявят Русия за враг, а само заплаха. Нор1 е прав на 100 процента.
Да видим само как ще се дели Европа. И между кого.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19989 -: Юли 16, 2022, 17:05:31 »
Captain Buddy

Дадох ти наводки от Викито, иначе трябваше да те пратя да слушаш лекциите на Фурсов, или Кургинян, или всички останали, които през последните поне 20 години говориха, разясняваха, и пак говориха.
Но вие сте специалисти по Википедия.
Фризирана, избръсната, парфюмирана.
А колкото за Айнщайн, .. и аз ще кажа - чуя ли за Айнщайн се хващам за кобура

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19990 -: Юли 16, 2022, 17:07:12 »
Нима не виждате, че Русия воюва не с Украйна, а със САЩ и цялото NAziTO? Ако я нямаше помощта оттам, досега фронтовата линия да е отишла доста пó на запад.

Тоест Русия съзнателно е влязла във война със САЩ и цялото НАТО? Или се е заблуждавала, че САЩ и НАТО няма да помогнат на Украйна с всички възможни средства? "Ако я нямаше помощта" е нелепо извинение. Русия е била длъжна да отчете всички фактори преди да започне войната. А не да се извинява, или да я извиняват нейните апологети, със западна помощ. И каква помощ е това? За да затрудни руската армия? Русия трябваше да смачка украинската армия с цялата си мощ. За два месеца. А не да кълве тук-там на 1500 километра фронт и да настъпва с 1 километър на ден. Заблудили се, че ще извършат преврат в Киев. Излъгали ги. ОК. Сменяш стратегията и мачкаш. Несериозно!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19991 -: Юли 16, 2022, 17:27:11 »
Quote (selected)
Нима не виждате, че Русия воюва не с Украйна, а със САЩ и цялото NAziTO? Ако я нямаше помощта оттам, досега фронтовата линия да е отишла доста пó на запад.
Тоест Русия съзнателно е влязла във война със САЩ и цялото НАТО? Или се е заблуждавала, че САЩ и НАТО няма да помогнат на Украйна с всички възможни средства? "Ако я нямаше помощта" е нелепо извинение. Русия е била длъжна да отчете всички фактори преди да започне войната. А не да се извинява, или да я извиняват нейните апологети, със западна помощ. И каква помощ е това? За да затрудни руската армия? Русия трябваше да смачка украинската армия с цялата си мощ. За два месеца. А не да кълве тук-там на 1500 километра фронт и да настъпва с 1 километър на ден. Заблудили се, че ще извършат преврат в Киев. Излъгали ги. ОК. Сменяш стратегията и мачкаш. Несериозно!
Вижте, всякакви претенции трябва да отправите към руското военно ръководство, а не към мен. И не съм техен апологет. Просто след България обичам най-много Русия!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19992 -: Юли 16, 2022, 17:37:18 »
Вижте, всякакви претенции трябва да отправите към руското военно ръководство. И не съм техен апологет.

Няма какви "претенции" да отправям към руското военно ръководство. Това са примитивни измъквания от неудобни ситуации. А Вие сте голям апологет. Току що оправдахте неадекватната руска стратегия със "западна помощ". Нонсенс! Аз нямам претенции, аз констатирам елементарни грешки на руското военно и политическо ръководство. Това може да Ви звучи кощунствено, но за Ваше сведение Русия спечели 2СВ, но всички нейни пълководци си признаха грешките. От началото до края. В мемоари, интервюта и т.н. Затова престанете да се държите първосигнално, че любовта към Русия трябва да е сляпа и всяка издънка трябва да бъде оправдавана неадекватно. Ако наистина обичате Русия, правите ѝ много лоша услуга.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19993 -: Юли 16, 2022, 17:53:13 »

Няма какви "претенции" да отправям към руското военно ръководство. Това са примитивни измъквания от неудобни ситуации. А Вие сте голям апологет. Току що оправдахте неадекватната руска стратегия със "западна помощ". Нонсенс!

Отврате, а Вие считате ли се за подготвен да определяте руската стратегия като "неадекватна"?
Аз бих бил малко по-скромен.

Quote (selected)
Аз нямам претенции, аз констатирам елементарни грешки на руското военно и политическо ръководство. Това може да Ви звучи кощунствено, но за Ваше сведение Русия спечели 2СВ, но всички нейни пълководци си признаха грешките.
Отново, ние сме само наблюдатели на това, което се прави там, няма как да констатираш "елементарни грешни на руското военно и политическо ръководство", не си един от тях.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19994 -: Юли 16, 2022, 18:06:23 »
"La libertad, Sancho, es uno de los más preciosos dones que a los hombres dieron los cielos; con ella no pueden igualarse los tesoros que encierra la tierra ni el mar encubre; por la libertadI así como por la honra se puede y debe aventurar la vida, y, por el contrario, el cautiverio es el mayor mal que puede venir a los hombres"

"Свободата, Санчо" разбира се, е известна мисъл. Но една мисъл книга не прави. Дон Кихот е просто нечитаема. Може да е шедьовър, но нечитаем. Тя е от рода на книги и филми които малоумни критици хвалят и превъзнасят, но никой не би ги чел/гледал по желание. Не ми казвай, че ти си се отпуснал една хубава зимна вечер, и си казваш: "абе що да не прочета Дон Кихот още един път?" Но с едно нещо съм съгласен: латиноамериканската испаноезична литература е много по-разнообразна, по-добра, и по-читаема. Маркес слага всички испански писатели в джоба си.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19995 -: Юли 16, 2022, 18:08:19 »

... Току що оправдахте неадекватната руска стратегия със "западна помощ". Нонсенс! Аз нямам претенции, аз констатирам елементарни грешки на руското военно и политическо ръководство. Това може да Ви звучи кощунствено, но за Ваше сведение Русия спечели 2СВ, но всички нейни пълководци си признаха грешките. От началото до края. В мемоари, интервюта и т.н. Затова престанете да се държите първосигнално, че любовта към Русия трябва да е сляпа и всяка издънка трябва да бъде оправдавана неадекватно. Ако наистина обичате Русия, правите ѝ много лоша услуга.
---
Аре по-скромно и без този аподиктичен тон от последна инстанция. Явно с малко мемоари, интервюта и т. н. си запознат, та за това плещиш откровени високопарни глупости, иначе нямаш претенции!

Bitte weiter swimmen!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19996 -: Юли 16, 2022, 18:16:57 »
Дон Кихот е просто нечитаема. Може да е шедьовър, но нечитаем

Вярно е трудносмилаема, но такива са твърде много произведения. Аз не мога да си представя, че който и да е чужденец може да "смели" нещо от българската "класика". Толкова географски и ментално ограничена, че е напълно неразбираема. Разбира се, всяка творба трябва да се разглежда в съответния историко-литературен контекст. Дори тогава Дон Кихот не е бил приеман еднозначно и има безброй критики от съвременници. Но не е само Дон Кихот. Като почнеш от "Малкият принц" и свършиш с художествената фикция "Архипелагът ГУЛАГ", късането на ризи е задължителен атрибут на "интелегента"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19997 -: Юли 16, 2022, 18:18:47 »
"Архипелагът ГУЛАГ" си го заври отзад!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19998 -: Юли 16, 2022, 18:25:41 »
Винаги има нужда от един архипелаг ГУЛАГ, концлагерите кой ги измисли, а?
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #19999 -: Юли 16, 2022, 18:31:03 »
концлагерите кой ги измисли, а?

Фелдмаршал лорд Кичънър (англичанин, с извинение), през 1902, по време на Втората англо-бурска война.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2951
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20000 -: Юли 16, 2022, 18:49:39 »
Като си ходя на село, ако минавам през местния град, си купувам книги на тънкана. И понеже не съм пуснал нета там, нито съм пуснал телевизора, Дон Кихот ми беше доволно увлекателна. Не се старая да помня, нито диря мъдрости в романи и поради това ми е лесно да чета книги на луупче. За разлика от криминалетата, които са за еднократна упореба (раздавам ги след прочитане, за да не ги хвърлям), Дон Кихот преспокойно може да бъде въртяна дълго време. Илиада и Швейк също, и може би затова са "класики", не знам. Това не значи, че ако ми свършат старите вестници няма да си запаля печката с тях, но бих почнал от криминалетата.

Кичънър плетачката на дантели.
Много ме е яд, че не са го одрали в Хартум.
*********   ✹    *********

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20001 -: Юли 16, 2022, 18:58:34 »
нито диря мъдрости в романи

Четенето на романи е загуба на waste of time. Романът не може да те научи на нищо, което не си видял и преживял, освен ако не си фикус, който не е напускал лавицата на прозореца и е общувал само с лейката. Нещастна любов? Измяна на приятел? Брат срещу брата? Айде, молим! Това е около нас всеки ден, но някои примират да го четат. Демек не съм само аз на тоя свят. Даже и Маркес е така.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20002 -: Юли 16, 2022, 19:25:49 »
Това е малко крайно. С годините човек почва да си цени времето и търси и от книгите знание. Не съм чел роман не помня от кога. Да кажем, че романите са за по-млади хора и основно жени. Те си падат по измишльотините.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2951
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20003 -: Юли 16, 2022, 19:27:05 »
Изглежда бъркаш романите с букварите.
*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20004 -: Юли 16, 2022, 19:37:58 »
Добре, посочи един роман образец, който си чел. Наистина професии бол, що човек да не драска кинигата. Тя търпи всичко.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20005 -: Юли 16, 2022, 19:40:07 »
Това е малко крайно...Не съм чел роман не помня от кога.

Значи не е крайно. Особено щом не помниш откога. Човек трябва да чете, за да получи знания. Да научи нещо ново. Обясни ми, с думи прости, от къф зор трябва да четеш за "класическа" несподелена любов, ако миналата година съседката Бонка ти е казала, че те обича "като люта чушка в гъза"?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20006 -: Юли 16, 2022, 19:44:44 »
Ама и ти си един ... .Браво! Бонка не я повна.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20007 -: Юли 16, 2022, 19:52:56 »
Ама и ти си един ... .Браво! Бонка не я повна.

Така е! Цял живот страдам, че съм един. Бонка е мойта съседка. Твойта може да е Кичка. Всички съседки мислят по един и същ начин.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20008 -: Юли 16, 2022, 19:58:24 »
Сетих се за Алис дето 24 годин ... и накрая лимузината я отмъкнала. Макар попрецъфтяла според поостарелите ни представи.
« Последна редакция: Юли 16, 2022, 20:04:00 от dabedabe »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20009 -: Юли 16, 2022, 20:04:13 »
Сетих се за Алис дето 24 годин ... и накрая лимузината я отмъкнала.

Нищо литературно. Едно време, в махалата, една остави гаджето си с думите "Много те обичам, но на Киро баща му е по-голем началник". Но признавам, че с музикално оформление звучи по-интелигентно.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20010 -: Юли 16, 2022, 20:11:50 »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20011 -: Юли 16, 2022, 20:19:48 »
Хубава песен. Та като стана дума за на Силви мамата, се сетих за Биси. Докато имаме чувство за хумор, не сме за оплакване.
.....................
Димитри надявам се и му пожелавам да е добре.
« Последна редакция: Юли 16, 2022, 20:44:43 от dabedabe »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2951
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20012 -: Юли 16, 2022, 20:41:27 »
Quote (selected)
Всички съседки мислят по един и същ начин.
https://www.youtube.com/watch?v=x1swOZlZFX8
тити бам тити бам тити бам тити бам бам бам
*********   ✹    *********

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20013 -: Юли 16, 2022, 22:35:45 »
В Латвии решили вернуть военный призыв из страха перед Россией
https://www.mk.ru/politics/2022/07/16/v-latvii-reshili-vernut-voennyy-prizyv-iz-strakha-pered-rossiey.html

А колко по-лесно и изгодно беше просто да търгувате и да къртите кинти от руския транзит през латвийските пристанища.
Но да би мирно стояло не би чудо видяло.
Сега треперете и се чудете кога, как и защо.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20014 -: Юли 16, 2022, 22:45:01 »
Бонка не я повна.

- А аз я помня! Бяхме 4-ти клас и си пишехме бележки с хубави думи. Наивна детска любов. Дорде майка 'и не намерила в престилката моя бележка и не 'и ударила една гора пердах. После, докато бях в това училище, тя даже повече и не ме погледна!

Преди няколко години и още отгоре, отивам за пръв път у един колега по хоби и се оказва, че той живее точно в къщата, където някога живееше Бонка. За трамваят по онова време - все се минаваше покрай тях!

После се преместихме и никога повече не чух и още по-малко, не видях Бонка с двете и плитки!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20015 -: Юли 16, 2022, 23:02:36 »
Една съседка помня с туй име. Имаше щерка, много стегнато момиче. Учих я веднъж да плува.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20018 -: Юли 17, 2022, 01:24:56 »
Цитат на: dabedabe
Сетих се за Алис дето 24 годин ... и накрая лимузината я отмъкнала.

Алис ли ? Ху да фак из тая Алис ?!
И що лирическият герой (в лицето на Крис Норман) е блял 24 г.  ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20019 -: Юли 17, 2022, 09:22:54 »
Сетих се за Алис дето 24 годин ... и накрая лимузината я отмъкнала.

Нищо литературно. Едно време, в махалата, една остави гаджето си с думите "Много те обичам, но на Киро баща му е по-голем началник". Но признавам, че с музикално оформление звучи по-интелигентно.
...а аз се сетих за прекрасния американски филм от 70-те "Алис не живее вече тук" на Скорсезе с К.Кристоферсън, други и много младата Джоуди Фостър. Имам го някъде на ДВД, ще си го потърся.

Това и по повод наскоро разменените реплики за сачествените книги и филми, които тогава гледахме.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20020 -: Юли 17, 2022, 09:31:24 »
Quote (selected)
Вижте, всякакви претенции трябва да отправите към руското военно ръководство. И не съм техен апологет
.
Няма какви "претенции" да отправям към руското военно ръководство. Това са примитивни измъквания от неудобни ситуации. А Вие сте голям апологет. Току що оправдахте неадекватната руска стратегия със "западна помощ". Нонсенс! Аз нямам претенции, аз констатирам елементарни грешки на руското военно и политическо ръководство. Това може да Ви звучи кощунствено, но за Ваше сведение Русия спечели 2СВ, но всички нейни пълководци си признаха грешките. От началото до края. В мемоари, интервюта и т.н. Затова престанете да се държите първосигнално, че любовта към Русия трябва да е сляпа и всяка издънка трябва да бъде оправдавана неадекватно. Ако наистина обичате Русия, правите ѝ много лоша услуга.
Значи това било цялата работа! Искали сте точно мен да уязвите, а не Русия. И успяхте, наистина успяхте, дори преуспяхте! Направо ме разпердушихинхе, направихте ме на пух и прах, на бъз и коприва! Изобщо не се шегувам, ни най-малко! Вече изпитвам такъв парализиращ страх от Вас, с други думи, така треперя целият от страх, че отсега нататък ще давам тук само цитати на новини, карти и графики, без дори буквичка коментар от своя страна. Тогава, надявам се, най-сетне ще ме оставите на мира, защото наистина човек със нетренирана психика като мен много трудно издържа на такава направо унищожителна критика! :(

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20021 -: Юли 17, 2022, 09:31:56 »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20022 -: Юли 17, 2022, 09:37:44 »
Лъчо,
тук е форум. Всеки пише каквото му е на ума.
Целта е не само да се пише, но и да се чете. И да се мисли.
Истината има много лица. Един я вижда от едната страна, друг от друга. Важното е да се намери сърцевината.
Информация има много, но никой не казва защо се върши това или друго.
И ето тук трябва да се умува.
Не се стресирай.
« Последна редакция: Юли 17, 2022, 09:43:11 от Алиса »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20023 -: Юли 17, 2022, 10:45:39 »
По горе се изказаха съмнения относно проект „Голяма Евразия„
https://ura.news/articles/1036284661

От всички тези сайтове, поради цензурата само горният можах да отворя.
https://www.google.com/search?q=%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD+%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%88%D0%B0%D1%8F+%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D1%8F&oq=&aqs=chrome.0.35i39i362l7j46i39i362.10271529j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8


За допълнителни разяснения може да се слуша и Девятов, но с условието, че прогнозите му не се сбъдват. Не го слушат в Кремъл, и това е. Но информация може да се извлече.
https://www.youtube.com/watch?v=7fjWaSHNCq8

В този проект е включен и китайският „Път на коприната„ до Европа, като най платежоспособен и консуматорски регион.
Парадоксът е, че със санкциите, които ЕС въвежда на Русия във връзка с войната на/в Украйна, европейците сами ще се докарат до просешка тояга, и „копринената пътечка„ никому не ще е нужна. Виж, за белото прахче консуматори в Европа  - бол. Европейците дори се канят да легализират тежките наркотици.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20024 -: Юли 17, 2022, 15:39:44 »
ПЕРВОЕ ПОДТВЕРЖДЕННОЕ УНИЧТОЖЕНИЕ HIMARS

О том, что расчет РСЗО и машины комплекса уничтожены я знал еще вчера, ждал видео-подтверждение. В результате удара высокоточным оружием Украина потеряла 1 комплекс HIMARS. На эту систему вооружения ГШ ВСУ и западные военные советники делают сейчас ставку. Бьют по тылам на глубину до 120 км. HIMARS убит в ДНР, в Красноармейске.
https://t.me/WarDonbass/73035

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20025 -: Юли 17, 2022, 16:37:40 »
добре де, не им ли писна на некои русофоби да пущат измислени новини тук и да "проявяват загриженост" относно евентуалната руска любов спрямо България и българите.

аман от поръчкови полюции, начи....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20026 -: Юли 17, 2022, 17:48:02 »
Лъчо,
тук е форум. Всеки пише каквото му е на ума.
Целта е не само да се пише, но и да се чете. И да се мисли.
Истината има много лица. Един я вижда от едната страна, друг от друга. Важното е да се намери сърцевината.
Информация има много, но никой не казва защо се върши това или друго.
И ето тук трябва да се умува.
Не се стресирай.
Благодаря! Аз написах просто една общоизвестна истина, без да изказвам каквото и да било лично мнение:
Цитат на: lucho
Нима не виждате, че Русия воюва не с Украйна, а със САЩ и цялото NAziTO? Ако я нямаше помощта оттам, досега фронтовата линия да е отишла доста пó на запад.
И веднага бях обвинен, че съм апологет на Русия. Извинявам се, но докато към човек с враждебни възгледи мога да си намаля чувствителността до нула (и съм го правил), то към съратник, русофил и комунист (като мен) не мога! Или неправилно го оценявам, не знам, той да каже. Най-трудното нещо за мен е да разбирам другите.

Както и да е. Отвреме-навреме ще давам тук по някоя и друга новина, карта или графика и толкоз. И ако и тогава бъда нападнат, ще предпочета да се махна оттук пред страха да бъда нападнат отново. Без да обвинявам когото и да било за това. Вината ще си бъде изцяло моя и тя е тази, че съм най-лошият психолог, когото познавам...

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20027 -: Юли 17, 2022, 19:54:01 »
В последно време, в търсене на достоверна информация, мнозина ползваме Телеграм.
Днес, във WarDonbass, прочетох следното:
Quote (selected)
Глава МИД Венгрии Петер Сийярто, заявил о возможности  ввода венгерских войск вЗакарпатье, если потребуется защита этнических венгров и русин. Но при этом он подчеркнул, что Будапешт заинтересован в скорейшем наступлении мира, чтобы люди опасности не подвергались, и в этом сценарии не возникло необходимости.
Щях да го споделям, но потърсих унгарски източник по темата и:
Цитат на: GoogleTranslate
Унгарският външен министър не очерта никакъв сценарий, при който унгарските отбранителни сили да преминат украинската граница. В условията на подвеждащи фалшиви новини реалността е, че Унгария ще продължи най-голямата операция за хуманитарна помощ в историята си, за да помогне на Украйна, и ние стоим твърдо в позицията си, че няма да се отдадем на никаква провокация и следователно няма да изпратим оръжия или войници на война.
https://index.hu/kulfold/2022/07/17/haboru-oroszorszag-ukrajna-tamadas-magyarorszag-szijjarto-peter/
Та думата ми, за пореден път, беше - да внимаваме с източниците!
 
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20028 -: Юли 17, 2022, 20:11:43 »
Руснаците са наясно с положението у нас. Пък едно време, ако не бяха разкарали Батемберг, нашата стория можеше да е малко по-различна. Но и на настоящето трябва да сме благодарни. Но търпимост и разсъдък не ни достигат. Пък от друга страна търпимостта е робска нагласа. Територията отдавна не е управлявана добре. То и съседите не са цъфнали.
« Последна редакция: Юли 17, 2022, 20:29:09 от dabedabe »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20029 -: Юли 17, 2022, 20:45:11 »
Цитат на: lucho
Отвреме-навреме ще давам тук по някоя и друга новина, карта или графика и толкоз.
И ако и тогава бъда нападнат, ще предпочета да се махна оттук пред страха да бъда нападнат отново.

А, не, без такива !
Ако си мълчиш или се махнеш, аз ще те обвиня, че си клекнал пред глупаци  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20030 -: Юли 17, 2022, 20:56:12 »
Лъчо, сус бре!
Няма да бягаш!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20031 -: Юли 17, 2022, 21:16:54 »
Аз написах просто една общоизвестна истина, без да изказвам каквото и да било лично мнение:

Айде стига глезотии! Написал си не само лично мнение, но и повече от лично мнение.

"Нима не виждате, че Русия воюва не с Украйна, а със САЩ и цялото NAziTO? Ако я нямаше помощта оттам, досега фронтовата линия да е отишла доста пó на запад".

Тоест, опитваш се да ни отвориш очите, че ако я нямаше западната помощ, нещата щяха да са муци. ОК! Аз пък ти казах, че западната помощ не може да бъде извинение. Изобщо. Кое не е ясно? За да се цупим като гимназистки? Апологет не е обидна дума. Означава защитник на идея.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20032 -: Юли 17, 2022, 21:38:25 »
Аз не разбирам какво толкова се е случило. Защо трябва да се драматизира, че двама души били имали различно мнение по даден въпрос.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20033 -: Юли 17, 2022, 21:49:16 »
Аз не разбирам какво толкова се е случило. Защо трябва да се драматизира, че двама души били имали различно мнение по даден въпрос.

Нищо не се е случило. Освен, че чуждото мнение се приема първосигнално антагонистично и не се търпи. Когато всички са на едно мнение, значи никой няма мнение. Когато всички мислят по един и същ начин, значи никой не мисли. Просто, като фасул.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20034 -: Юли 17, 2022, 21:58:05 »
На никого не му е приятно като го срежат. Малко сме зле с обноските понякога. Но не е драма.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20035 -: Юли 17, 2022, 22:00:25 »
Аз не разбирам какво толкова се е случило. Защо трябва да се драматизира, че двама души били имали различно мнение по даден въпрос.

Нищо не се е случило. Освен, че чуждото мнение се приема първосигнално антагонистично и не се търпи. Когато всички са на едно мнение, значи никой няма мнение. Когато всички мислят по един и същ начин, значи никой не мисли. Просто, като фасул.
Аааа, така!
Чак ся ми светна, що се дрънкане с теб да се или не гласува.
Да не изглеждаме фасули!
Важи, имиджово си е неккси.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20036 -: Юли 17, 2022, 23:24:44 »
Я гледай, я гледай - в този мирен, кротък, високоморален форум се появили дразнители и раздразнени! Хайде стига, моля ви!

Разбирам че за някои от форумците, несъгласието с останалите е основен стремеж. Мисля, че ако останат сами ще бъдат несъгласни и със себе си! Така че ...., да не обръщаме внимание!

Лъчо, информацията доставяна от теб е много полезна, поне за мен, заедно с коментарите ти! Нямам много време за ровене.
Така че, стой си тук, моля!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20037 -: Юли 18, 2022, 01:15:56 »
Искам да видите този клип и да направите анализ....Нали у всеки българин живее парче анализатор


https://www.youtube.com/watch?v=7V3_1jDG0LI

Аз ще се въздържа засега и ще изчакам експертизата

п. п. На пръв поглед таргет групата прави изключително впечатление, което не е толкова изключително, ако обръщаш внимание на демографските процеси, докато си почиваш от краденето

А сега моите пет стотинки по темата. Важни са реакциите на двете дами позиционирани точно в центъра. Те единствените разбираха текста - бяха шокирани през цялото време, а не чакаха припева ..за да се вдигне гласът..за да изпаднат в еуфория. Само те двете разбираха какво слушат и бяха пред рев. Благодаря за вниманието  :smokin:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20038 -: Юли 18, 2022, 03:59:26 »
Lucho, моля, не си отивай.
Ще ни липсваш.
Ще ти липсваме.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20039 -: Юли 18, 2022, 09:29:32 »
Лъчо,
тук е форум. Всеки пише каквото му е на ума.
Целта е не само да се пише, но и да се чете. И да се мисли.
Истината има много лица. Един я вижда от едната страна, друг от друга. Важното е да се намери сърцевината.
Информация има много, но никой не казва защо се върши това или друго.
И ето тук трябва да се умува.
Не се стресирай.
Благодаря! Аз написах просто една общоизвестна истина, без да изказвам каквото и да било лично мнение:
Цитат на: lucho
Нима не виждате, че Русия воюва не с Украйна, а със САЩ и цялото NAziTO? Ако я нямаше помощта оттам, досега фронтовата линия да е отишла доста пó на запад.
И веднага бях обвинен, че съм апологет на Русия. Извинявам се, но докато към човек с враждебни възгледи мога да си намаля чувствителността до нула (и съм го правил), то към съратник, русофил и комунист (като мен) не мога! Или неправилно го оценявам, не знам, той да каже. Най-трудното нещо за мен е да разбирам другите.

Както и да е. Отвреме-навреме ще давам тук по някоя и друга новина, карта или графика и толкоз. И ако и тогава бъда нападнат, ще предпочета да се махна оттук пред страха да бъда нападнат отново. Без да обвинявам когото и да било за това. Вината ще си бъде изцяло моя и тя е тази, че съм най-лошият психолог, когото познавам...
Хайде сега, артък приказки на бит пазар.

Искаш да заприличаш на преподоБния бонго или на Калки Миндирбиндер?

Знаеш добре, че с повечето дописници тук имаш добра приказка, културен разговор, спорове - нормално е.
Не съм проследил кой или какво те е засегнало, но няма смисъл, вярвай ми, минах по този път, не помага.
~~~~~~~
PS - Лучо, а на мен ще ми липсваш, няма да има с кого да споря, а беше поучително и интересно.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций