Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 04:21:01

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2086764 пъти)

пешo, Accipiter и 104 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20040 -: Юли 18, 2022, 11:31:18 »
Много благодаря на всички! Продължавам да не мога да си обясня поведението на "отврат" към мен, така че ако може да обясни, ще му бъда благодарен. Например веднъж стана дума за класите и той, въпреки думите на Сталин, които му цитирах, че при социализма има класи, извъртя нещата така, че изкара, че нямало. Не знам защо непрекъснато се държи по тоя начин, макар че е съмишленик. Не разбирам и това е! Да бе враг, щях да го добавя в списъка за игнориране и готово. Но е свой и точно затова боли. Ако можех да изпълня психологическия висш пилотаж да си намаля чувствителността емоционално, но да го слушам рационално, добре, но не мога!

Както и да е, да продължим с темата. Ето едно кратко филмче, което обяснява защо руснаците не могат на този етап да превземат Авдеевка, откъдето стрелят по Донецк:

https://www.youtube.com/watch?v=z5cD7sNIS5M

Хайде, "отврате", сега вече, за разлика от предния път, имате основание да ме нападате, че защитавам руснаците. Но няма да е зле да обясните и причините за това.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20041 -: Юли 18, 2022, 11:51:11 »
Хайде, "отврате", сега вече, за разлика от предния път, имате основание да ме нападате, че защитавам руснаците. Но няма да е зле да обясните и причините за това.

Защо бе, Лъчо, трябва да се обясняваме като ученички? Аз никога не съм те "нападал". Ако го възприемаш така, това си е твой проблем. Няма нужда да го правиш обществен. Сега, по въпроса. Ти си един от тези, които не допускат Русия изобщо да бъде критикувана. За нищо. Възприемаш  критиките към нея толкова лично, че се налага неадекватно да коментираш неприятните за тебе мнения с "обърни се към руския генщаб". Това не е сериозно. Аз знам, че времето ще покаже кой е бил реалист и кой ентусиаст, но не ми пука. Знам че с това ще нараства и злобата, но пак не ми пука. И аз съм своеобразен русофил, но не смятам за кощунство да критикувам "Русия", когато допуска грешки. Моето мнение е, че операцията се води неправилно. Какво толкова те дразни това, че ми препоръчваш да се оплача на руския генщаб и се жалваш, че съм те нападал? Бил съм диванен експерт. ОК, такъв съм, ама ако чуеш същото мнение от експерт, ще ми се извиниш ли? Или ще кажеш, че и той не е експерт? Освен това, ти сам призна, че не разбираш нищо от военно дело. Тогава не давай оценки. Ами ако съм завършил две генералщабни академии?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20042 -: Юли 18, 2022, 12:15:40 »
Quote (selected)
Не знам защо непрекъснато се държи по тоя начин, макар че е съмишленик. Н

Защото е отврат. Сам се е кръстил така. Не се впрягай, а го кълви и ти

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20043 -: Юли 18, 2022, 12:24:55 »
Русия можеше много лесно да приключи с Украйна. Хвърля няколко големи бомби и всичко щеше да свърши. Но по този начин нищо нямаше да постигне, напротив щеше да понесе големи загуби. Ако изключим жителите на Донбас, останалите т. н. украинци щяха да бъдат непремирими врагове за векове.  Запорожието, Херсон, Одеса и т.н. щяха да бъдат руски само в сънищата им. Вярно, сега войната е Русия - НАТО, трябва да се пази рускоговорящото население, напредъкът не е бърз, но според мен това е правилния начин на водене на военните действия.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20044 -: Юли 18, 2022, 12:36:07 »
Разтеглянето във времето има своите плюсове и минуси. Това все пак е втори план.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20045 -: Юли 18, 2022, 12:52:31 »
Разтеглянето във времето има своите плюсове и минуси. Това все пак е втори план.
Най-големият плюс е ликвидацията на ЕС и от там на натуту /избухаха си повече от половината оръжия/. Което е абсолютно сигурно и неизбежно

п. п. Държа да обърна внимание върху някои дребни подробности, касаещи производството на каквито и да било оръжия. За последното са необходими енергия и съответните суровини. И населението ти да не гладува и да не студува

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20046 -: Юли 18, 2022, 12:56:53 »
Освен присъединяване по един или друг начин на част от Украйна, най-големият плюс за Русия е връщането на многополюсния свят. Само трябва да се види напъна за присъединяване към БРИКС и всичко ще ви стане ясно.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20047 -: Юли 18, 2022, 13:06:19 »
Много благодаря на всички! Продължавам да не мога да си обясня поведението на "отврат" към мен, така че ако може да обясни, ще му бъда благодарен. Например веднъж стана дума за класите и той, въпреки думите на Сталин, които му цитирах, че при социализма има класи, извъртя нещата така, че изкара, че нямало. Не знам защо непрекъснато се държи по тоя начин, макар че е съмишленик. Не разбирам и това е! Да бе враг, щях да го добавя в списъка за игнориране и готово. Но е свой и точно затова боли. Ако можех да изпълня психологическия висш пилотаж да си намаля чувствителността емоционално, но да го слушам рационално, добре, но не мога!

Както и да е, да продължим с темата. Ето едно кратко филмче, което обяснява защо руснаците не могат на този етап да превземат Авдеевка, откъдето стрелят по Донецк:

https://www.youtube.com/watch?v=z5cD7sNIS5M

Хайде, "отврате", сега вече, за разлика от предния път, имате основание да ме нападате, че защитавам руснаците. Но няма да е зле да обясните и причините за това.
Лучо, а защо искаш да си обясниш отврата?

Приеми го такъв, какъвто е - и аз имам(х) подобни "проблеми" с него - просто го приеми такъв, какъвто се показва - не се опитвай да го променяш,  дискутирай, спори, подминавай - изборът е твой.

Отвратът е качествен опонент или събеседник, когато не се произнася по въпроси, от които няма понятие - аз го чета с интерес.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2974
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20048 -: Юли 18, 2022, 13:07:52 »
Quote (selected)
По думите на германския лидер ЕС е "жива антитеза на империализма и автокрацията", и затова той е такъв дразнител за лидери като руския президент Владимир Путин. "Постоянното разединение, постоянните разногласия между страните членки ни отслабват", предупреди Шолц.

Когато става въпрос за външна политика, например, ЕС вече просто не може да си позволи съществуването на националното вето, ако иска да бъде приеман насериозно в един свят на съперничещи си суперсили, каза Шолц.

Той също така подчерта, че ЕС се развива и разширява. "ЕС е по-привлекателен от когато и да било, той се отваря за нови членове и в същото време ще се реформира"
https://epicenter.bg/article/Sholts--ES-veche-prosto-ne-mozhe-da-si-pozvoli-sashtestvuvaneto-na-natsionalnoto-veto/287999/7/0

Ето и малко немска шизореклама.
Алиса е права - удариха на камък горките китайци.
За кво са им тия пояси и пътища към бъдещия бедствен район - африка има и суровини и плодовито население.
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20049 -: Юли 18, 2022, 13:55:39 »
Quote (selected)
Аз написах просто една общоизвестна истина, без да изказвам каквото и да било лично мнение:
Айде стига глезотии! Написал си не само лично мнение, но и повече от лично мнение.
Quote (selected)
"Нима не виждате, че Русия воюва не с Украйна, а със САЩ и цялото NAziTO? Ако я нямаше помощта оттам, досега фронтовата линия да е отишла доста пó на запад".
Тоест, опитваш се да ни отвориш очите, че ако я нямаше западната помощ, нещата щяха да са муци. ОК! Аз пък ти казах, че западната помощ не може да бъде извинение. Изобщо. Кое не е ясно? За да се цупим като гимназистки?
Нищо подобно. Вярно ли е, че западната помощ забавя напредването? Вярно е. Никакво лично мнение не е това, а общоизвестен факт. Останалото са твои (добре, нека да сме на ти) домисли. Т.е. опитваш се да внушиш на читателите, че съм написал нещо, което не съм написал. Къде съм писал, че ако я нямаше западната помощ, всичко щеше да е наред? Ама то се подразбирало! Нищо не се подразбира! Не се опитвай да ми приписваш мисли, които не съм дори имал предвид, камо ли писал.
Quote (selected)
Quote (selected)
Хайде, "отврате", сега вече, за разлика от предния път, имате основание да ме нападате, че защитавам руснаците. Но няма да е зле да обясните и причините за това.
Защо бе, Лъчо, трябва да се обясняваме като ученички? Аз никога не съм те "нападал". Ако го възприемаш така, това си е твой проблем. Няма нужда да го правиш обществен. Сега, по въпроса. Ти си един от тези, които не допускат Русия изобщо да бъде критикувана. За нищо. Възприемаш  критиките към нея толкова лично, че се налага неадекватно да коментираш неприятните за тебе мнения с "обърни се към руския генщаб". Това не е сериозно. Аз знам, че времето ще покаже кой е бил реалист и кой ентусиаст, но не ми пука. Знам че с това ще нараства и злобата, но пак не ми пука. И аз съм своеобразен русофил, но не смятам за кощунство да критикувам "Русия", когато допуска грешки. Моето мнение е, че операцията се води неправилно. Какво толкова те дразни това, че ми препоръчваш да се оплача на руския генщаб и се жалваш, че съм те нападал? Бил съм диванен експерт. ОК, такъв съм, ама ако чуеш същото мнение от експерт, ще ми се извиниш ли? Или ще кажеш, че и той не е експерт? Освен това, ти сам призна, че не разбираш нищо от военно дело. Тогава не давай оценки. Ами ако съм завършил две генералщабни академии?
Никъде не съм те наричал "диванен експерт". Явно ме бъркаш с някой друг. Отнасям се с голямо уважение към теб, както виждаш, и смятам, че за повечето неща си прав. Но ако държиш, мога да ти се извиня, въпреки че не знам за какво. Освен това, не съм изразявал нежелание Русия да бъде критикувана. Градивната критика и самокритика е много полезна. Но ако критикуваш Русия, какво общо имам с това аз? Когато си прав, прав си, но понякога мисля, че прекаляваш с черногледството.

Хайде да се сдобрим, а? ;)
« Последна редакция: Юли 18, 2022, 14:10:39 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20050 -: Юли 18, 2022, 14:13:24 »
Оттук:
Quote (selected)
Ситуация по Северску пока сложная, основные бои идут за высоты с восточной стороны города, а также предпринимаются попытки обойти с юга. ВСУ сосредоточили вокруг города до двух бригад, основной упор делают на танковые засады и контрбатарейную борьбу. Работа идёт аккуратно во избежание крупных потерь, однако очевидно - как только основные маршруты вокруг города будут взяты под огневой контроль, ВСУ быстро перестанут за него держаться и отойдут к позициям на западном берегу реки Бахмутовка, которые уже оборудованы.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20051 -: Юли 18, 2022, 14:49:14 »
Аз не ползвам комбинацията "диванен експерт" - канапе анализатори е моят принос в определението за секакви военни стратези и тактици в нета  :nuts:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20052 -: Юли 18, 2022, 14:57:18 »
Тогава не давай оценки. Ами ако съм завършил две генералщабни академии?

тогава е още по-нелепо да се дават оценки за планове, за които идея си нямаме.

аз понеже нямам две генералщабни академии зад гърба си, а само една школа за запасни офицери, не бих се наел да коментирам действията на руския генерален щаб при положение, че не знам какъв точно им е планът за провеждане на специалната военна операция.

това, което правите вие, е ваша интерпретация на действията на руското командване.

ваше право е, но не злоупотребявайте с категоричния тон, с който го правите (imho).
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20053 -: Юли 18, 2022, 14:57:30 »
Лавров: Германия и Франция „убиха” Минските споразумения
„Инсценировката приключи, край на комедията”, отбеляза Лавров
Канцлерът на Германия Олаф Шолц се старае напразно в опитите си да изиска от Русия ново споразумение за гарантиране на териториалната цялост и суверенитета на Украйна след провала на Минските споразумения.

Това заяви в интервю за в. „Известия” руският външен министър Сергей Лавров.

https://www.vesti.bg/sviat/lavrovinscenirovkata-prikliuchi-kraj-na-komediiata-6147502

Сергей Шойгу с унищожително разпореждане за оръжията на Киев
Киев съобщава, че е нанесъл с ракетни системи за залпов огън, доставени от Запада, поредица удари по 30 руски логистични обекта и складове с муниции

Шойгу е разпоредил на армията да се съсредоточи главно върху унищожаването на украинските ракетни и артилерийски установки с голям обсег.

Това съобщи руското министерство на отбраната, предадоха световните агенции.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20054 -: Юли 18, 2022, 14:58:13 »
Аз следя нещата най-общо и не ме интересуват подробностите. Кой каквото е скопосал, трябва да си го посрещне. Не съм съвсем равнодушен, но не се знае накъде ще избият работите. Може да се разбуни целия свят нахамен, нахамен. И де Илия на кирия?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20055 -: Юли 18, 2022, 15:04:45 »
Лъчо, оплюй го отврата и ще те тури на игнор - енд оф дъ гейм. От тоя момент насетне ти ще си го плюваш на воля, той няма да ти отговаря. Като мен.
Той не е русофил, прикрива се като такъв.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20056 -: Юли 18, 2022, 15:08:47 »
Що, ако се е учил в СССР, все му се е отразило малко или много, обикновено много.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20057 -: Юли 18, 2022, 15:36:26 »
Quote (selected)
Той не е русофил, прикрива се като такъв.

Изобщо не си права, душа

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20058 -: Юли 18, 2022, 15:42:19 »
Хайде да се сдобрим, а?

Хубава работа! Аз не съм се карал с теб, за да се сдобрявам с теб. А "черногледството" помага. Много помага. Много по-приятно е, когато очакваш лошото и не излезеш прав, отколкото да се разочароваш от фантазиите си. Повярвай ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20059 -: Юли 18, 2022, 16:00:17 »
тогава е още по-нелепо да се дават оценки за планове, за които идея си нямаме.
аз понеже нямам две генералщабни академии зад гърба си, а само една школа за запасни офицери, не бих се наел да коментирам действията на руския генерален щаб при положение, че не знам какъв точно им е планът за провеждане на специалната военна операция.
това, което правите вие, е ваша интерпретация на действията на руското командване.
ваше право е, но не злоупотребявайте с категоричния тон, с който го правите (imho).


Не е нелепо да се дават оценки. И не е необходимо да знаеш плана на руския генщаб. Оценяваш това, което виждаш. Ако планът е гениален и неведомен, все някога ще се разкрие и ще промени ситуацията. Тогава отново ще го оцениш. Логиката "не можеш да критикуваш, защото не знаеш" не е много състоятелна. Защото се прилага изключително избирателно. Тук от сутрин до вечер се дават оценки и се критикуват личности и събития без да се знае кой, какво, защо и т.н.
Това за "злоупотребата с категоричния тон" е много интересно. Какво значи "категоричен тон"? Мнението какви тоналности има? ОК, мойто е категорично. Вашето нерешително ли е? Трябва ли след всяко мнение да пиша "(IMHO)", за да бъде прието като мое и скромно или се подразбира? Ако нечие мнение дразни като "категорично", значи че различното мнение не се толерирa (imho).

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20060 -: Юли 18, 2022, 17:33:09 »
Много по-приятно е, когато очакваш лошото и не излезеш прав, отколкото да се разочароваш от фантазиите си.

Цъ, това е моят начин да живея. Реалист означава да се очаква най-лошото, защото най-често се случва още по-лошото! А ако се случи хубавото, берекет версин!

Разглеждайки събитията само в даден контекст, се губи погледа за тях като цяло и се започва със свободните съчинения. Основното е, че Русия нямаше никакъв друг шанс да ритне в последният миг САЩисаният паразит в зурлата! Бе докарана до точно ТОЗИ. Като при това е преценила (но само от много тесен кръг специалисти) какво евентуално развитие и финал може да се получи! Но и друг ход вече тя нямаше. Сега играта е вече вабанк. Ако не потръгне към краят, по  разчетите, ще свърши, както в самото начало "запада" бе предупреден:

- "Ако нас няма да ни има, за какво ни е светът?"

Рисковият фактор и хода в последният миг бе на базата, че колективното съгласие за Първа стъпка "А" следва да мине вече в стъпка "Б" (По Дугин в ПогледИнфо, днес), а огромната част от апарата и не малка част от плебса им е заразен от западната либерастия. Погледнете наоколо и тук и ще видите за какво приказвам! Затуй и бързи резултати не може да има. Първо трябва да има разправа (най-сетне) с различните 5-6-7- ect. "колони", да се неутрализират, да се изведе новата Идеология на светло и обявят на Народа дългосрочните цели и ... НАПРЕД!

Може ли това да стане? Мисля, че да, дори и с/след един два атомни удара. Предпазването от тях да не се случат, трябва да е предшествано първо с жесток, смазващ отговор на границата на атомен удар - в отговор на продължаващите ПРОВОКАЦИИ с все по-голяма лична намеса и ангажираност на сащисаните и отаня. Т.е. някое от помиярчетата подбишквани от старата мръсница мърлотания, трябва да го отнесе на 100%. Дали ще е някое бантустанче или леговището на плячовците - не знам. Не аз решавам.

Струва ми се, че лимита е краят на м.септември, т.г. ...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20061 -: Юли 18, 2022, 17:45:24 »
Не мисля. Крие се топката или се рита в тъч. Времето е много важен фактор. Някои процеси са по-бавни. Бърза западът.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20062 -: Юли 18, 2022, 19:16:01 »
тогава е още по-нелепо да се дават оценки за планове, за които идея си нямаме.
аз понеже нямам две генералщабни академии зад гърба си, а само една школа за запасни офицери, не бих се наел да коментирам действията на руския генерален щаб при положение, че не знам какъв точно им е планът за провеждане на специалната военна операция.
това, което правите вие, е ваша интерпретация на действията на руското командване.
ваше право е, но не злоупотребявайте с категоричния тон, с който го правите (imho).


Не е нелепо да се дават оценки. И не е необходимо да знаеш плана на руския генщаб. Оценяваш това, което виждаш. Ако планът е гениален и неведомен, все някога ще се разкрие и ще промени ситуацията. Тогава отново ще го оцениш. Логиката "не можеш да критикуваш, защото не знаеш" не е много състоятелна. Защото се прилага изключително избирателно. Тук от сутрин до вечер се дават оценки и се критикуват личности и събития без да се знае кой, какво, защо и т.н.
Това за "злоупотребата с категоричния тон" е много интересно. Какво значи "категоричен тон"? Мнението какви тоналности има? ОК, мойто е категорично. Вашето нерешително ли е? Трябва ли след всяко мнение да пиша "(IMHO)", за да бъде прието като мое и скромно или се подразбира? Ако нечие мнение дразни като "категорично", значи че различното мнение не се толерирa (imho).

както казах, оценката е вашата интерпретация на случващото се, а и споменах, че имате право да правите такава, но никъде не съм споменавал за категорично мнение. това също е ваша интерпретация, вече на моят коментар, която също е нелепа.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20063 -: Юли 18, 2022, 19:37:09 »
но никъде не съм споменавал за категорично мнение. това също е ваша интерпретация, вече на моят коментар, която също е нелепа.

Aз съм цитирал коментара. Как да интерпретирам "но не злоупотребявайте с категоричния тон, с който го правите"? "Категоричен тон"? Затова попитах какви тонове има мнението. И как злоупотребявам с категоричния тон на мненията си? Все пак, след като научих, че има "безотговорна критика", сега знам, че може и да се злоупотребява с тона на мнението. Нема лошо!



Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20064 -: Юли 18, 2022, 19:43:02 »
Може ли това да стане? Мисля, че да, дори и с/след един два атомни удара. Предпазването от тях да не се случат, трябва да е предшествано първо с жесток, смазващ отговор на границата на атомен удар - в отговор на продължаващите ПРОВОКАЦИИ с все по-голяма лична намеса и ангажираност на сащисаните и отаня. Т.е. някое от помиярчетата подбишквани от старата мръсница мърлотания, трябва да го отнесе на 100%. Дали ще е някое бантустанче или леговището на плячовците - не знам. Не аз решавам.
Да, САЩ непрекъснато повишават залога, за да видят какъв е прагът на търпимост на Русия. И наистина, няма нужда от атомно оръжие. Руснацит могат да ударят някой от прословутите "центрове за вземане на решение", каквото и да значи това, с хиперзвукова ракета с неатомно оръжие.

Оказва се, че всеки руски "жест на добра воля" се интерпретира от САЩ като слабост и се използва, за да се измами Русия. Например отварянето на коридор за износ на пшеница и уж за хуманитарна помощ за Украйна се използва за доставка на гаубици "М777" от косовската база на САЩ "Бондстийл":



И пак ние сме съучастници! :(

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20065 -: Юли 18, 2022, 19:48:14 »
Хубава работа! Аз не съм се карал с теб, за да се сдобрявам с теб. А "черногледството" помага. Много помага. Много по-приятно е, когато очакваш лошото и не излезеш прав, отколкото да се разочароваш от фантазиите си. Повярвай ми.
Е, да, и руснаците имат пословица "Лучше перебдеть, чем недобдеть". Наистина, по-добре тъмни очила, отколкото розови. Но не и очила за гледане на слънчево затъмнение. Всичко опира до мярата. "Μέτρον Άριστον" :)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20066 -: Юли 18, 2022, 19:48:21 »
Оказва се, че всеки руски "жест на добра воля" се интерпретира от САЩ като слабост и се използва, за да се измами Русия

Жестовете на добра воля винаги се интерпретират като слабост и се използват максимално от противника. Затова трябва да се правят по-малко жестове на добра воля, когато воюваш с непочтения Запад.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20067 -: Юли 18, 2022, 19:49:36 »
Така е. Да си честен спрямо нечестните е нечестно спрямо честните.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20068 -: Юли 18, 2022, 19:59:40 »
Понятията се пообезмислиха. Честен вече се приема за будала. И не от вчера. Някаква логика все още битува тук-там. Минава се към инстинкти.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20069 -: Юли 18, 2022, 20:06:18 »
Понятията се пообезмислиха. Честен вече се приема за будала.

Защо да са се обезсмислили? Българинът винаги е приемал честните за будали. Ако намериш чувал с пари и го върнеш на собственика, барем осем от десет души ще ти кажат, че си бунак, един ще те "похвали" от злоба и един ще бъде "без мнение" по въпроса.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20070 -: Юли 18, 2022, 20:10:33 »
Макар винаги да излизаш с контратеза, с теб мислим доста сходно. Чудя се Лъчо защо кибридяса.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20071 -: Юли 18, 2022, 20:26:33 »
Какво значи "кибридяса"? От "кибрит" ли идва думата? Ако е така, причината е повишена емоционалност. Личностна особеност. Всеки си е башка луд, нали? :)

Ето с кого воюва Русия (аз лично бих заменил зеленото с кафяво, а синьото с червено, но нейсе!):



Без да си правят илюзии, че ще бъде другояче, руснаците нямаха друг изход освен да приемат предизвикателството. Още повече, че им бяха забили украинския трън в петата още преди 8 години, и го въртяха, за да ги заболи максимално. "Если драка неизбежна, бить надо первым!" (Путин).

Така предателството на кликата на Белязания достигна логичната си кулминация. Тук вече е обратното - правеха си илюзии, че няма да бъде така. Нямаше как да не е.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20072 -: Юли 18, 2022, 20:37:01 »
Мелниците продължават да мелят бавно, но неизбежно.

Войска ЛНР взяли под контроль Северск
https://www.mk.ru/politics/2022/07/18/voyska-lnr-vzyali-pod-kontrol-seversk.html

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20073 -: Юли 18, 2022, 20:42:54 »
Рожин смята, че новината е малко преждевременна:
Quote (selected)
Бои за господствующие высоты в районе города. Заявления о занятии Северска пока опережают события. Ключевое значение имеет не сам город, а высоты вокруг него. Противник стремится на них удержаться, несмотря на удары ВС РФ.
Защото ако влязат в града, без да владеят хълмовете около него, ще ги обстрелват оттам.

Картите на военните действия, които гледаме и давам тук, имат много съществен недостатък: не дават релефа на местността! Затова, ето една карта, която го изяснява:

« Последна редакция: Юли 19, 2022, 18:24:28 от lucho »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20074 -: Юли 18, 2022, 20:46:24 »
Ясно е че трябва да се чака Конашенков.
Те най-напред проверяват по своите си канали, а след това го публикуват.
Заради това и се създава впечатление че закъсняват с новините.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20075 -: Юли 18, 2022, 20:46:47 »
Борбата е на живот и смърт. Ако се наложи  половин Украйна ще бъде срината и изпепелена. Зеленски да си търси дупка. Мисля си, че ако не бяха насадили този дръвник за президент, работите можеше и да не стигнат така бързо дотук.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20076 -: Юли 18, 2022, 20:50:01 »
Зеленски да си търси дупка.
Вече му е намерена. На 2 метра дълбочина.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20077 -: Юли 18, 2022, 20:51:24 »
Какво тук значи някаква си личност? Който и да беше, щеше да бъде принуден да играе същата роля на американска марионетка. Зеленски, както и Порошенко впрочем, е от рускоезичните, т.е. родният му език е руски и не знае толкова добре украински, колкото руски. Но охраната му е от англичани и ще му светят маслото, ако кривне от "правилната линия".

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20078 -: Юли 18, 2022, 20:53:54 »
Ясно е че трябва да се чака Конашенков.
Те най-напред проверяват по своите си канали, а след това го публикуват.
Заради това и се създава впечатление че закъсняват с новините.
Ние приличаме на заслушани в Радио Москва по време на ВСВ. Запечатват ни радиоапаратите, но ние пак намираме начин да я слушаме :)

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20079 -: Юли 18, 2022, 21:14:41 »
Лъчо аз съм от другата страна на фронта.
В Русия съм.
По повод на рибарския материал за гаубиците.
Одеса в момента е блокирана откъм морето така че не ми се вярва да е истина.
За зърното все още се водят преговори и някакъв чиновник от ООН е казал че има малък напредък, но засега нищо не работи.
Що се отнася до снимките не можах да разбера дали това са БГ номера, но няма значение.
Ако ги карат то ще е най-вероятно през Румъния, но все си мисля че би трябвало да са поне под брезент.
Още повече че габаритите позволяват. Както ми се струва от снимките.
Много явна цел са така.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20080 -: Юли 18, 2022, 22:17:14 »
но никъде не съм споменавал за категорично мнение. това също е ваша интерпретация, вече на моят коментар, която също е нелепа.

Aз съм цитирал коментара. Как да интерпретирам "но не злоупотребявайте с категоричния тон, с който го правите"? "Категоричен тон"? Затова попитах какви тонове има мнението. И как злоупотребявам с категоричния тон на мненията си? Все пак, след като научих, че има "безотговорна критика", сега знам, че може и да се злоупотребява с тона на мнението. Нема лошо!

e, не съм виновен, че ви куца четенето с разбиране. и да, това е моята интерпретация на вашия коментар.
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3580
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20081 -: Юли 18, 2022, 23:35:47 »
Ние приличаме на заслушани в Радио Москва по време на ВСВ. Запечатват ни радиоапаратите, но ние пак намираме начин да я слушаме
Не знам кой от нас на какво прилича, но знам, че днешна Русия не ми прилича на СССР, нито Путин на Сталин. И не виждам абсолютно никаква прилика между водената тогава война и днешната.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20082 -: Юли 19, 2022, 06:54:52 »
e, не съм виновен, че ви куца четенето с разбиране.

Е, аз пък какво съм виновен, че Ви куца писането с разбиране?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20083 -: Юли 19, 2022, 08:02:51 »
e, не съм виновен, че ви куца четенето с разбиране.

Е, аз пък какво съм виновен, че Ви куца писането с разбиране?

много.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20084 -: Юли 19, 2022, 08:05:46 »
Липсва ви Джи и се заплеснахте по Отврат.
То не че на моменти има голяма разлика.
Аз Отврат го чета на нечетни дни, щото на четни е заядлив.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20085 -: Юли 19, 2022, 08:37:46 »
e, не съм виновен, че ви куца четенето с разбиране.

Е, аз пък какво съм виновен, че Ви куца писането с разбиране?

Можем да направим аналогия с Испанската война, и Ротфронт, с разликата, че тогава американците са предлагали на Сталин да вземе цяла Испания, а сега на Путин се предлага само половин Украйна.
Сталин не се съгласява.
Да видим Путин докъде ще стигне, и какво ще вземе.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20086 -: Юли 19, 2022, 08:47:18 »
а сега на Путин се предлага само половин Украйна.

Никой не е предлагал на Путин половин Украйна. В най-добрия случай могат да кандисат с ДНР и ЛНР. И да престанат да се занимават с Крим. Макар това засега да е съмнително. Но това е най-вероятно ако ще трябва да правят компромиси.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20087 -: Юли 19, 2022, 08:57:19 »
Никой не е предлагал на Путин половин Украйна

Въпрос на информираност

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20088 -: Юли 19, 2022, 09:15:59 »
Ххахх!


Quote (selected)
Украинският президент Володимир Зеленски обяви, че е отстранил още 28 служители на Службата за сигурност на Украйна (СБУ), които са останали в окупираните от Русия райони на страната.
В традиционното си вечерно видеообръщение Зеленски каза, че решението засяга служители на различни нива, но че "причините са сходни -:незадоволителни резултати от работата".
https://www.dnevnik.bg/sviat/voinata_v_ukraina/2022/07/19/4370802_zelenski_uvolni_28_slujiteli_na_slujbata_za_sigurnost/?ref=home_layer2
Накратко.
Ония, дето са останали при руснаците са му казали на зеленото -таковъйсъвгз.
Той - уволнява ги за "незадоволителни резултати".
Това нещо е на все по големи дози.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20089 -: Юли 19, 2022, 09:18:32 »
Начальник службы вооружения и логистики ВВС Украины полковник Олег Макарчук. Ликвидирован в результате удара в Виннице.
Уже 3-й полковник ВВС Украины всплывший за последние пару дней.

Безусловный интерес представляют личности иностранных военных, которые были ликвидированы на этом же совещании вместе с высокопоставленными офицерами ВВС Украины.

Отсюда собственно и масштаб истерики вокруг Винницы, и предупреждение США американским гражданам покинуть страну, и отставка руководителя СБУ.
https://t.me/boris_rozhin/57595


тук ключевото изречение е
„Безусловный интерес представляют личности иностранных военных, которые были ликвидированы на этом же совещании ..„
Ще чуем ли за тях?



Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20090 -: Юли 19, 2022, 11:03:20 »
Никой не е предлагал на Путин половин Украйна

Въпрос на информираност
---

Алиса, не ми се иска да те опровергавам, но не бива да се оставят без опровержение такива голословни твърдения, защото олеква форумът, като източник на информация.
 
Я бъди така добра и посочи източника на твоята информираност!
Иначе otvrat е pain XXXXXX за форума, но това е друга бира; тема на друг разговор.

« Последна редакция: Юли 19, 2022, 12:02:42 от Alois Alzheimer »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20091 -: Юли 19, 2022, 19:48:26 »
Ние приличаме на заслушани в Радио Москва по време на ВСВ. Запечатват ни радиоапаратите, но ние пак намираме начин да я слушаме
Не знам кой от нас на какво прилича, но знам, че днешна Русия не ми прилича на СССР, нито Путин на Сталин. И не виждам абсолютно никаква прилика между водената тогава война и днешната.
Историята никога не се повтаря буквално. САЩ са Хитлеристка Германия на съвременността. Приликата е в това, че и двете войни са войни срещу нацизма. Поради липса на СССР и Сталин борбата срещу него се налага да се води от РФ и Путин. Няма кой друг да го направи. А и острието на днешния нацизъм е насочено именно срещу Русия, както острието на едновремешния е било насочено най-вече срещу СССР. Но наистина, ако РФ беше СССР и Путин беше Сталин, на нацисткия вампир нямаше да му бъде позволено изобщо да възкръсне. Но не са и затова сега се налага на потомците на едновремешните съветски воини да повторят техния подвиг в други условия.

Именно развалът на СССР доведе до възкръсването на нацизма. Главният виновник за това е още жив. Докато в РФ осъдят него и Елцин за пъкленото им дело, сигурно ще хвърли топа. Т.н. "Ельцин-Центр" в бившия Свердловск трябва да бъде разрушен, паметникът на Дзержински да се върне на Лубянка и Ленин да бъде реабилитиран в очите на обществеността, както стана със Сталин. При Путин това няма да стане, но е исторически неизбежно и се надявам да го доживея. Промените взеха да стават много бързо. Неща, които до вчера сме смятали за немислими, взеха да се осъществяват. Колелото на историята престана да се върти назад и пак тръгна напред!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20092 -: Юли 19, 2022, 19:49:46 »
Липсва ви Джи и се заплеснахте по Отврат. То не че на моменти има голяма разлика.
Аз пък не виждам никаква прилика в никой момент.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20093 -: Юли 19, 2022, 19:59:29 »
Мисля че на мумиите им мина модата.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8872
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20094 -: Юли 19, 2022, 20:03:20 »
Не говоря за тленните му останки, а за името и делото му!


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20096 -: Юли 19, 2022, 20:09:35 »
САЩ са Хитлеристка Германия на съвременността.

Половинчато. Политологията разграничава три вида фашистки държави: чисто фашистки, с фашистка вътрешна политика и с фашистка външна политика. Германия и Италия са били чисти фашистки държави. Във вътрешната и външната политика. Испания на Франко се дава за пример на държава само с вътрешна фашистка политика. Но не и международна. САЩ, Израел и други са с фашистка външна политика, но не и вътрешна. Друг е въпросът, че либерализмът винаги се изражда във фашизъм. Нормална консервативна реакция  на монополистичния капитал. Така че и в най-големите "демокрации" се забелязват фашистки тенденции.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20097 -: Юли 19, 2022, 20:11:35 »
Таз пуста Авдеевка. Толкоз ли свършиха ракетите? Почвам и аз да си мисля, че има някаква игра не за нашите глави.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 838
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20098 -: Юли 19, 2022, 20:28:36 »
Следя СВО от първия ден. Гледам блогери, чета прокремълски и критикарски руски четива /Стрелков/, кога имам време следя "Большая игра" по ОРТ. И най-вече общувам с руснаци тук, имаме приятели вкл.донбасци, които дават интересни детайли... Гледам дори укро-пропаганда - Арестович, Жданов , за да си съставя максимално широка картина за случващото се. Има познания и по военно-техническите аспекти. Итоги ! За мен до сега тази война не е война каквото би трябвало да бъде. Има твърде много неизказани моменти, очевидно нелогични от военна гледна точка действия /руски/ ! Оставаме с ясното впечатление че едната страна се "пести", защо ? Колебая се между няколко възможни отговора. Най-тривиалният и банален "западняшки" отговор - Русия е доста слаба в конвенционално отношение и търси как да "изработи" укрите само с контрактната си армия и техническо превъзходство. Затова пъпли на терена. ОК, със сигурност в това има доза истина. Второ - Русия вади козовете си бавно, един по един, в хода на ескалацията ! Добре, обаче от геостратегическа военна гледна точка Русия няма полза от затегната война, защото ще се дадат огромни човешки жертви. А ако Москва се стреми да "стопанисва" тези земи, тя има нужда от човешки материял, а не от поствоенна пустиня. Така че Русия е заинтересована ако не от "блицкриг", то поне от бърза и решителна победа в рамките на максимум 8-10  месеца. Което пък изисква Мобилизация, преминаване на руската икономика на военни релси, необходимите вътрешни послания за "Отечествена война" , патриотична вълна... Такова нещо в пълен обем в Русия не се случва. Сякаш Путин чака с тези микростъпки войната да продължи печелейки метър по метър. Украина е огромна. С тези темпове на напредване войната наистина може да продължи години, връщаме се към хипотезата за "затегнатата война" ... И накрая, моята трета хипотеза, която най-ми е на мушката. Путин се държи все едно че чака някакво събитие, което рязко да пречупи ситуацията. Рухване на украинската отбрана за сега не се вижда. Там отиват на фронта като зомбирани овце, мобилизационния ресурс на Украина е голям ! До сега са загубили около 80 000 убити, но на фронта имат над един милион бойци. И изобщо не са приключили с мобилизациите... Тогава какво чакат в Москва ? Ескалацията НЯМА да доведе до ядрен сблъсък, американците го декларираха , сенилното Джо го каза няколко пъти /казаха му го/. Целта на ескалацията не е ядрена война. Имам чувството че войната е предварително договорена като започване, протичане, параметри на ескалацията, НЕпреминаване на "червени линии" ... и тогава логично стигаме до извода ,че е договорен и края на войната ! Мисля че се знаят и сроковете на бойните действия, и условията на примирието, и границите кой какво ще контролира. Поради което  - да ! Путин започна една война на "опережение", но в същото време тази война е част и по-общите процеси които започнаха от март 2020 насам. Установяването на НСР включва като план-програма и тази точка - Война в Украйна. И за съжаление Кремъл също е участник в план-програмата, а тя не е за доброто на никой.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20099 -: Юли 19, 2022, 20:43:33 »
и тогава логично стигаме до извода ,че е договорен и края на войната !

Аз не мисля че е договорен край на войната. Засега поне не е. Западът има интерес войната да продължи колкото се може по-дълго, за да изтощава Русия. И наистина я изтощава. Възможно е да се очаква нещо, но няма да стане явно. Западът няма да повтори Мюнхен ачик-ачик. Но ако Западът не принуди Украйна на отстъпки, не виждам как Русия ще приключи войната. Не може да окупира цяла Украйна, а нито един украински политик няма да подпише капитулация и да предаде една трета от Украйна. Каквото и да остане от територията на Украйна, пак ще има голяма граница с Русия и в най-добрия случай ще имаме израелско-палестински конфликт. Въпросът вече не е колко ще продължи войната, а как ще приключи. А ще продължи много дълго.