Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 23:10:02

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2089602 пъти)

0 Потребители и 98 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20100 -: Юли 19, 2022, 20:56:46 »
САЩ са Хитлеристка Германия на съвременността.

Половинчато. Политологията разграничава три вида фашистки държави: чисто фашистки, с фашистка вътрешна политика и с фашистка външна политика. Германия и Италия са били чисти фашистки държави. Във вътрешната и външната политика. Испания на Франко се дава за пример на държава само с вътрешна фашистка политика. Но не и международна. САЩ, Израел и други са с фашистка външна политика, но не и вътрешна. Друг е въпросът, че либерализмът винаги се изражда във фашизъм. Нормална консервативна реакция  на монополистичния капитал. Така че и в най-големите "демокрации" се забелязват фашистки тенденции.
Боже!
Човеко, що веднъж не опиташ да излезеш от догмите?
Няма да коментирам ни Хитлер, ни Франко.
Краварите не са с фашистка външна политика, а с корпоративна за тях е важно да имат слуги, които да им слугуват и цялата им машина е впрегната в това - слугите да не им правят проблеми.
Това не е фашизъм.
А как е във вътрешната им политика, ще ти бъде в помощ твърдението ми, че няма нация по света с по промито съзнание от краварите.
На въпрос - кои са най великите в света, отговорът 100% е - ние.
На въпрос - а защо? Можеш да получиш или тъпо мълчание или още по тъп отговор, но последното е малък процент.
Да ти напомня нещо за Германия след 33 г.?
Не, нали?
Все пак там е имало "червената капела" дори и по време на ВСВ.
Е, в краварско такова нещо няма.
След ловът на вещици е останал само пустош.
Дори "децата цветя" или онова от времето на виетнамската война е насочено не срещу някакъв фашизъм, а с вектор - ние искаме да живеем с кеф!
Ако това промиване на съзнанието на всеки и всичко (дори и кучетата са като че ли от порода "говеда") , с цел държане на плебса в подчинение не е  фашизъм и то точно вътрешен - здраве му кажи!
Боравиш с инструменти с изтекъл гаранционен срок друже!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 840
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20101 -: Юли 19, 2022, 21:01:43 »
Quote (selected)
Западът има интерес
Няма такъв субект "Западът", знаеш добре. Има deep state , и нейните две ръце - Вашингтон и Лондон. Останалото е гарнитура. Ако искаме да опростим още повече , има една ос САЩ-Русия и събитията се контролират по тази ос.  САЩ очевидно не играят на "унищожение на Русия" , най-малкото защото не могат. Русия очевидно не смазва Украина, защото по ред причини, които изложих по-горе, не ще ! Значи кво ? Значи както винаги от един век насам върви договорка между американци и руснаци. Те печелят от договорката, а останалите на сцената духат супа. И всичко протича в контекста на установяване на НСР, т.е. началниците в сянка контролират играта. Тук се появява друг есенциален въпрос. Напълно ли е "хванат" Путин /руското ръководство/ или не ? Според мен не е напълно хванат. Оставена му е свобода на действие /в ползу России, конечно/, а той с леки кагебежки хватки гледа да си увеличи допълнително свободата на действие. Как изглежда това върху базовите постаменти на НСР ? Русия учавства в лъжата "ковид". Но Русия играе със собствени жижи ! Русия приема регионализацията на световната икономика. Но Русия не приема Зелената Идиотия ! Русия ограничава правата на гражданите си /Росскоманднадзор/ , но Русия отхвърля джендаристията и бюджетира средства за увеличаване на населението си...  Така че надежда някаква има. Най-малкото прозира желание да не се върви по общото течение на сатанюгите.
« Последна редакция: Юли 19, 2022, 21:06:48 от Muktata »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20102 -: Юли 19, 2022, 21:17:07 »
И аз мисля, че няма договорка за края на войната. Нямат 1 милион щика украинците и няма да имат, защото новомобилизираните нямат боен опит и при първия сблъсък или ще бъдат убити от руските войски или от нацистите, които ги вардят отзад да не отстъпят, или ще успеят да се предадат, преди нацистите да са ги застигнали отзад и убили. Засега Русия воюва с една ръка и дори Путин го призна. Но той не издава по-нататъшните си планове. Смята ли да включи и другата ръка, как и кога? Ще видим.

Във всеки случай Русия наистина трябва да направи една много широка чистка в средния ешелон. Може би още не са готови за чисто военен режим, затова няма мобилизация.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20103 -: Юли 19, 2022, 21:17:45 »
Няма такъв субект "Западът", знаеш добре. Има deep state , и нейните две ръце - Вашингтон и Лондон.

По принцип е така, но за благозвучие му викат "колективния Запад". Защо изключваш другите пудели? Те също ръчкат с пръчки мечока. Ентусиазирано и доста често без инструкции откъдето трябва. Договорки може да има, но от тези договорки всеки ден гинат руснаци. Аз лично не вярвам САЩ и Русия да са се договорили по воденето и края на войната. САЩ може и да не искат да унищожат Русия, но определено искат да им играе по свирката. А тя в момента е бунтар. Претендент за световен център на сила. Иска да изземе папото от Англия и САЩ.
Ако изобщо има някаква база за договорки между САЩ и Русия за Украйна, това може да е само отцепване на Русия от Китай. Но ако руснаците отново се подведат, това може и да е последната им наивна грешка.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20104 -: Юли 19, 2022, 21:26:02 »
Твърде скъпо платиха наивността си, за да я допуснат пак.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20105 -: Юли 19, 2022, 21:27:46 »
Quote (selected)
Оставаме с ясното впечатление че едната страна се "пести", защо ?

Че аз откога го разправям това. И да не си говорим за милионна укроармия, щото нека да си оставим фантастиката на спокойствие. А отговорът е повече от очеизваден - четвъртият райх приключва и това вече се вижда и от кьоравите. Никога няма да се изправят повече. Шоуто ЕС приключва. Който вярва в противното е наивник..без значение възрастта

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20106 -: Юли 19, 2022, 21:34:26 »
Следя СВО от първия ден. Гледам блогери, чета прокремълски и критикарски руски четива /Стрелков/, кога имам време следя "Большая игра" по ОРТ. И най-вече общувам с руснаци тук, имаме приятели вкл.донбасци, които дават интересни детайли... Гледам дори укро-пропаганда - Арестович, Жданов , за да си съставя максимално широка картина за случващото се. Има познания и по военно-техническите аспекти. Итоги ! За мен до сега тази война не е война каквото би трябвало да бъде. Има твърде много неизказани моменти, очевидно нелогични от военна гледна точка действия /руски/ ! Оставаме с ясното впечатление че едната страна се "пести", защо ? Колебая се между няколко възможни отговора. Най-тривиалният и банален "западняшки" отговор - Русия е доста слаба в конвенционално отношение и търси как да "изработи" укрите само с контрактната си армия и техническо превъзходство. Затова пъпли на терена. ОК, със сигурност в това има доза истина. Второ - Русия вади козовете си бавно, един по един, в хода на ескалацията ! Добре, обаче от геостратегическа военна гледна точка Русия няма полза от затегната война, защото ще се дадат огромни човешки жертви. А ако Москва се стреми да "стопанисва" тези земи, тя има нужда от човешки материял, а не от поствоенна пустиня. Така че Русия е заинтересована ако не от "блицкриг", то поне от бърза и решителна победа в рамките на максимум 8-10  месеца. Което пък изисква Мобилизация, преминаване на руската икономика на военни релси, необходимите вътрешни послания за "Отечествена война" , патриотична вълна... Такова нещо в пълен обем в Русия не се случва. Сякаш Путин чака с тези микростъпки войната да продължи печелейки метър по метър. Украина е огромна. С тези темпове на напредване войната наистина може да продължи години, връщаме се към хипотезата за "затегнатата война" ... И накрая, моята трета хипотеза, която най-ми е на мушката. Путин се държи все едно че чака някакво събитие, което рязко да пречупи ситуацията. Рухване на украинската отбрана за сега не се вижда. Там отиват на фронта като зомбирани овце, мобилизационния ресурс на Украина е голям ! До сега са загубили около 80 000 убити, но на фронта имат над един милион бойци. И изобщо не са приключили с мобилизациите... Тогава какво чакат в Москва ? Ескалацията НЯМА да доведе до ядрен сблъсък, американците го декларираха , сенилното Джо го каза няколко пъти /казаха му го/. Целта на ескалацията не е ядрена война. Имам чувството че войната е предварително договорена като започване, протичане, параметри на ескалацията, НЕпреминаване на "червени линии" ... и тогава логично стигаме до извода ,че е договорен и края на войната ! Мисля че се знаят и сроковете на бойните действия, и условията на примирието, и границите кой какво ще контролира. Поради което  - да ! Путин започна една война на "опережение", но в същото време тази война е част и по-общите процеси които започнаха от март 2020 насам. Установяването на НСР включва като план-програма и тази точка - Война в Украйна. И за съжаление Кремъл също е участник в план-програмата, а тя не е за доброто на никой.
Добре написано, но ако войната бе между Русия и Украйна. А между Русия и САЩ/НАТО не може да има предварителен договор. Американците ще се стремят да запазят еднополюсния свят до последния украинец.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20107 -: Юли 19, 2022, 21:41:57 »
Путин играе на принципа - Ако достатъчно дълго стоиш на брега на една река, рано или късно ще видиш трупа на врага ти да плува пред теб.
А то вече се носи миризмата, закъде да бърза.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20108 -: Юли 19, 2022, 21:44:33 »
Путин чека нещо.
Аз съм ЗА.
Варианти два:
1. Чека холограмната технология да навакса и да ни прожектират нашествие на извънземни че ковида се оказа чурук.
2. Чека на запада да му измръзне подгърбието и живите мъртви да са детската версия.
Си мисля да е второто ако и да сме в колективния  източен запад.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20109 -: Юли 19, 2022, 21:47:45 »
Ако си въобразявате, че Путин не е наясно с астрология, вибрации, окултизъм и прочее, сте в много дълбока отвратова заблуда.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20110 -: Юли 19, 2022, 22:02:00 »
Ако си въобразявате, че Путин не е наясно с астрология, вибрации, окултизъм и прочее, сте в много дълбока отвратова заблуда.
Извинете ме,  но ше си го кажа директно
Ибаасимаата, акоПутин се води от астрология, вибрации, окултизъм и прочие.
Всъщност, от прочие може и да се ръководи, каквото и да означава тва!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20111 -: Юли 19, 2022, 22:05:34 »
Путин чака още държави в БРИКС... за това трябва време. Но не това е основната причина за бавния напредък в Украйна.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20112 -: Юли 19, 2022, 22:06:38 »
Путин чека нещо.
Аз съм ЗА.
Варианти два:
1. Чека холограмната технология да навакса и да ни прожектират нашествие на извънземни че ковида се оказа чурук.
2. Чека на запада да му измръзне подгърбието и живите мъртви да са детската версия.
Си мисля да е второто ако и да сме в колективния  източен запад.
Тук съм съгласен, с едно дрееебно уточнение.
Запад, да се чете с ударение на фффтората сричка.
Моля, не ме обвинявайте ф перфекционизъм, не съм такъв човек.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20113 -: Юли 19, 2022, 22:09:31 »
Quote (selected)
Но не това е основната причина за бавния напредък в Украйна
Е да де - причината е "прочие".
Не се ли договорихме вече?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20114 -: Юли 19, 2022, 22:14:03 »
Ако си въобразявате, че Путин не е наясно с астрология, вибрации, окултизъм и прочее, сте в много дълбока отвратова заблуда.
Извинете ме,  но ше си го кажа директно
Ибаасимаата, акоПутин се води от астрология, вибрации, окултизъм и прочие.
Всъщност, от прочие може и да се ръководи, каквото и да означава тва!


Иба си ни иба си, това, че ти не вярваш в кемтрейлс, астрология, окултизъм, магии, извънземни, енергийни намеси и прочее, а вярваш само в нинова, бсп, пенсийката си, ракийката, салатката и прочее, не пречи на Земята да се върти и на магьосниците, извънземните, астролозите и прочее да си вършат работата.
Прочее, Олде, пий си ракийката и не се занимавай с неща, които не разбираш.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20115 -: Юли 19, 2022, 22:16:23 »
Quote (selected)
Но не това е основната причина за бавния напредък в Украйна
Е да де - причината е "прочие".
Не се ли договорихме вече?

Това при теб някакъв цитат на Маркес ли е?
Или просто снимката подхожда на надписа?
Опитах се да го прочета, но не мога.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20116 -: Юли 19, 2022, 22:16:48 »
я и аз да се изокам по темата. в някои аспекти сигурно ще се повторя.

укрия: путин каза целите на специалната операция и никой досега не ги е отменил - демилитаризация и денацификация. и по двете се работи. при това устойчиво.

руснаците не бързат, укрите да му мислят. даже и преди да дойде генерал зима, укрите и в момента са срутени откъм енергия примерно - който иска може да провери тец-овете къде са, запорожката аец е ясна и тя. ще се простят с чернозема - отиде и папото. отделно, че и хора не им остават твърде.

укроармията очаквам да се срути като къщичка от карти след завземането на сегашните рубежи, които сепак са подготвяни от години. когато това стане, руснаците първо ще скъсят фронта и второ, ще напреднат необезпокоявани и не виждам какво ще им попречи да отрежат одеса от останалата укрия, след което да я вземат по суша.

западът: путин ще им пусне газ. това му е морковът, а спирането - тоягата. в краткосрочен аспект приходите от газ финансират войната, така че няма никъв сми сам да си ги реже. в дългосрочен - западът, както и средна укрия, просто ще си сменят управниците /което и според мен означава не края на четвъртия райх, а края на ес, доминиран от сащ/. сепак войната не е срещу запада, а срещу англосаксите. които от векове се изприщват при мисълта за обединение на руските ресурси и немското производство.

няма да се учудя, ако скоро трансферът на газ /ако го има де/ през украйна бъде прекратен поради форсмажор и на немците бъде обяснено, че единствената им възможност е да пуснат сп2. който ще тръгне прогнозно на 20-30% от капацитета, докато дойчовците не се освестят.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20117 -: Юли 19, 2022, 22:26:06 »
Quote (selected)
Но не това е основната причина за бавния напредък в Украйна
Е да де - причината е "прочие".
Не се ли договорихме вече?
Не помня какво сме се договорили, но ще го обясня простичко. Присъединяването на територии не е лесна работа. За да се присъединят Запорожието и Херсон трябва референдум. А цялата работа изисква време. Вече обявиха някакви дати. Най-вероятно ще гласуват за присъединяване към Русия. След това на дневен ред ще е Одеса. Свършат ли се набелязаните цели, ще настъпи украинския апокалипсис.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20118 -: Юли 19, 2022, 22:32:33 »
Quote (selected)
Прочее, Олде, пий си ракийката и не се занимавай с неща, които не разбираш.
Ооо,да!
Така и правя Кайле!
Не се намесвам в неща дето ти и извънземните разбирате, казвам само " ибаасимаата",  ако и това ни дойде до гълъвътъ!
Да ни оправят и такива разбирачи.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20119 -: Юли 19, 2022, 22:40:39 »
Идея си нямаш кой те оправя
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20120 -: Юли 19, 2022, 22:51:23 »
 
Quote (selected)
Не помня какво сме се договорили, но ще го обясня простичко. Присъединяването на територии не е лесна работа. За да се присъединят Запорожието и Херсон трябва референдум. А цялата работа изисква време. Вече обявиха някакви дати. Най-вероятно ще гласуват за присъединяване към Русия. След това на дневен ред ще е Одеса. Свършат ли се набелязаните цели, ще настъпи украинския апокалипсис.

Преди присъединяването трябва да се решат куп проблеми. Заетите области са без ток, вода и газ. Всичко е порутено, логистиката е прекъсната, няма поминък. Тези които не са се евакуирали живеят на хуманитарни помощи. 70% от жилищния фонд на Мариупол не става за живеене, почти същото е и в другите градове.

Така че, "присъединяването" в момента е последна грижа...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20121 -: Юли 19, 2022, 22:57:53 »
Идея си нямаш кой те оправя
Нямам!
Нито идея, нито, че ме "оправят".
Не ми пречи да се радвам на тия, дето ги оправят, че даже и знаят кои!
п.п. всъщност, това по добрия вариант ли е?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20122 -: Юли 19, 2022, 23:10:50 »
🏗 Руските строители активно възстановяват #Мариупол

 Едновременно с това в града се издигат 12 пететажни сгради и модерен многофункционален медицински център.

 Болницата ще приеме първите пациенти през ноември, а наемателите ще могат да се нанесат в нови апартаменти през септември. (от Telegram)

Ама иначе лесно за отвратите, чук чук язък
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20123 -: Юли 19, 2022, 23:14:37 »
Идея си нямаш кой те оправя
Нямам!
Нито идея, нито, че ме "оправят".
Не ми пречи да се радвам на тия, дето ги оправят, че даже и знаят кои!
п.п. всъщност, това по добрия вариант ли е?
Животът, те оправя, смъртта те оправя, червеите те оправят, бактериите те оправят, вирусите те оправят, слънчевите изригвания те оправят, гравитацията те оправя. А, и Нинова те оправя.
« Последна редакция: Юли 20, 2022, 11:23:04 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20124 -: Юли 19, 2022, 23:59:59 »
Само до вметна.
За мобилизация в Русия подлайват островните пудели.
Каква мобилизация когато руснаците имат към милион, редовна армия, която към момента не участва в операцията :smokin:
 
Друг интересен момент, който изобщо не се коментира, е какво става с укрите във финансов аспект.
Напоследък задлъжняха само към американците с над пейсе милиапда за оръжие. 40 плюс намколко си. Другото оръжие също явно не е безплатно. Не си представям как поляците купуват от нас оръжие за милиард и го предоставят фор фри. Няма таквизи филми.
Да добавим че още миналата године укрите бяха на къса сиджимка към МВФ, щото иначе не можеха да си обслужват външншите дългове.
защо го коментирам това? Щото не знам ще има ли неква остатъмна укрия, но ако има то тя ще е дотолкова в дългове, че не виждам за кой би представлявала интерес.  :smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20125 -: Юли 20, 2022, 00:00:54 »
Никой не е предлагал на Путин половин Украйна

Въпрос на информираност
---

Алиса, не ми се иска да те опровергавам, но не бива да се оставят без опровержение такива голословни твърдения, защото олеква форумът, като източник на информация.
 
Я бъди така добра и посочи източника на твоята информираност!
Иначе otvrat е pain XXXXXX за форума, но това е друга бира; тема на друг разговор.



Смехория с това олекотяване.
Че нали точно аз го правя да тежи.
Достатъчно олекотен е с линковете на казионата преса от типа на епицентри, погледи и гласове.
Тук е форум. Предполага се че се търси причината на проблема, всеки с инсайдерска информация, а не с папагалене на бозата на журналюгите.

Айде и да ти отговоря, че гледам те гложди, ама не смееш да питаш учтиво.
А аз нямам нищо против.
Питай. Питай.


Този линк го дадох преди повече от месец. https://www.youtube.com/watch?v=vpOFCuA29xQ&t=246s Целият е интересен, но същественото е на 21та минута.

Споменавала съм, и съм давала линкове на Тимур Гази. Небрежно, ей така, с надеждата, че може някой да започне да следи стриймовете на този сладкодумец. Но не. Ние четем само българска преса.
Удоволствие е да се изгледа целият стрийм, но ще посоча само нужната за случая точка. https://youtu.be/qajPUjCLdNU?t=4374

И като заключение - Девятов.
Може да разберете за какво говори, само ако сте си правили труда да следите лекциите му през последните поне 5-6 години. https://www.youtube.com/watch?v=JuhiWQ6Du8A

С повече да не ви затруднявам засега.
Ако имате въпроси по това, което слушате, ако слушате, питайте.




Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20126 -: Юли 20, 2022, 03:54:33 »
Руснаците днес са свалили свой Су35 край Херсон. Преди  няколко дни по подобен начин си свалиха Су34.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20127 -: Юли 20, 2022, 04:59:13 »
Никой не е предлагал на Путин половин Украйна

Въпрос на информираност
---

Алиса, не ми се иска да те опровергавам, но не бива да се оставят без опровержение такива голословни твърдения, защото олеква форумът, като източник на информация.
 
Я бъди така добра и посочи източника на твоята информираност!
Иначе otvrat е pain XXXXXX за форума, но това е друга бира; тема на друг разговор.



Смехория с това олекотяване.
Че нали точно аз го правя да тежи.
Достатъчно олекотен е с линковете на казионата преса от типа на епицентри, погледи и гласове.
Тук е форум. Предполага се че се търси причината на проблема, всеки с инсайдерска информация, а не с папагалене на бозата на журналюгите.

Айде и да ти отговоря, че гледам те гложди, ама не смееш да питаш учтиво.
А аз нямам нищо против.
Питай. Питай.


Този линк го дадох преди повече от месец. https://www.youtube.com/watch?v=vpOFCuA29xQ&t=246s Целият е интересен, но същественото е на 21та минута.

Споменавала съм, и съм давала линкове на Тимур Гази. Небрежно, ей така, с надеждата, че може някой да започне да следи стриймовете на този сладкодумец. Но не. Ние четем само българска преса.
Удоволствие е да се изгледа целият стрийм, но ще посоча само нужната за случая точка. https://youtu.be/qajPUjCLdNU?t=4374

И като заключение - Девятов.
Може да разберете за какво говори, само ако сте си правили труда да следите лекциите му през последните поне 5-6 години. https://www.youtube.com/watch?v=JuhiWQ6Du8A

С повече да не ви затруднявам засега.
Ако имате въпроси по това, което слушате, ако слушате, питайте.
Живеем в свободна и демократична страна, всеки може да се информира както и откъдето иска - наистина ли мислиш, че на Шангараее - мюсюлманин и футуроисторик (както се определя сам) - трябва да се вярва напълно?
В примерите, които си пуснала, той се изявява като специалист по СВО, матриархата, залеза на Израел, китаевед и по Русия като третия Рим.
Това, което си пуснала, не вдъхновява и за мен не вдъхва доверие.

Нещо подобно е и Гвасков П.А. (Девятов А.П.) добър писател, вероятно и много добър разузнавач, нищо повече.

Но повтарям, всеки може да се информира както иска, но назидателния тон идва малко в повече.
 
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20128 -: Юли 20, 2022, 09:57:53 »
Като се замисли човек, и доминацията на Китай и/или Русия няма да е по-цвете от американската. Всеки иска да е добре, а ако може и по-добре от другите. Малко кучешки инстинкт.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20129 -: Юли 20, 2022, 10:53:37 »
🏗 Руските строители активно възстановяват #Мариупол
 Едновременно с това в града се издигат 12 пететажни сгради и модерен многофункционален медицински център.
 Болницата ще приеме първите пациенти през ноември, а наемателите ще могат да се нанесат в нови апартаменти през септември. (от Telegram)
Ама иначе лесно за отвратите, чук чук язък

12х5 e равно на 1000 едно- дву- и тристайни апартамента, равно на 3-4 хиляди души. Това е капка в морето, в момента в града живеят около 200 000. Проблемите и тук (както из цяла Украйна) ще почнат когато застуди...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20130 -: Юли 20, 2022, 11:13:29 »
Живеем в свободна и демократична страна, всеки може да се информира както и откъдето иска - наистина ли мислиш, че на Шангараее - мюсюлманин и футуроисторик (както се определя сам) - трябва да се вярва напълно?
В примерите, които си пуснала, той се изявява като специалист по СВО, матриархата, залеза на Израел, китаевед и по Русия като третия Рим.
Това, което си пуснала, не вдъхновява и за мен не вдъхва доверие.

Нещо подобно е и Гвасков П.А. (Девятов А.П.) добър писател, вероятно и много добър разузнавач, нищо повече.

Но повтарям, всеки може да се информира както иска, но назидателния тон идва малко в повече.


Информация се събира от всякъде.Никой нищо не ти дава наготово.
Понякога два часа изслушване на дадена лекция, си струва две-три изречения истина. И тук отново - истина, която е засечена и стикована от друг лектор, с отново един два часа слушане или четене. Лектори, които обикновенно „осветяват„ различни проекти.
Да започнем с Девятов.
Девятов е полезен с представянето на Играта на различните проекти. Или кой кой е, и кой стои зад всеки един проект. Много полезна информация в сегашната галимация. Самият той играеше за Датуна на китайците, а Хазин
 - за Бнай Брит, ако сте гледали разиграването на картите . Това бяха шедьоври, но игралната маса се разпадна. След Крим нещата загрубяха.Сега ги слушаме поотделно, и всеки говори от позицията на своят проект.

За мусулманинът Гази.
През последните 30 години цялата тежест и внимание на политиката на Русия е насочена към Азия и мусулманският свят. Там е, и там ще бъде сблъсъкът. Западният проект е изживял своето време, сега наблюдаваме неговото планомерно сриване. И го сриват тези, които са го създали, защото старият модел вече не им върши работа.
Та последните 30 години върви осъвременяване на мусулманският свят, и Русия чрез средноазиатските реублики и с 40 процента мусулманско население в РФ е сериозен играч в борбата за оглавяване на мусулманският свят. А това е почти половината от населението на планетата.
Смятам, че в рускоезичният мусулмански свят, Тимур Гази върши добра работа, въпреки че с някои от неговите позиции не съм съгласна.
Не е ислямист. Последно време дори критува Гейдар Джемал, последователите на който имат свой канал „Поистине„ на който от време на време хвърлям по едно око. Декларира, че  независим, но в нета няма такива. Може би работи за проект „Голям Туран„. Но засега не го е показал с нищо. Но погледнете само рускоезичните мусулмани, и не само каква информация получават, и въпросите които се задават на неговите стриймове. Та те са на светлинни години по информираност от нас.
Колкото до „специалист по СВО„, та последно време всички са специалисти по тази тема. Телеграмканал гъмжи от сайтове на осветители. Поне аз имам седем постоянно закачени, начело със zиониста Соловьов.  Девятов пише - Евразийски проект това е нетокрация плюс хасиди.
Учудващо е, че Гази осветява същността на случващото се?
Ами явно Евразийският проект има и противници
Както се казва, всеки проект е идеален, докато не излязат плановете на противниковата страна.
Навремето създаването на Еврейската кримска социалистическа република, т.е. Кримска Калифорния  е срещнало твърдият отпор на кримските татари. И още опяват, че Сталин ги бил интернирал. А Т.Гази е татарин..

Така че, да се състави пъзелът, информация от всякъде трябва да се събира. И започнете ли да го правите, просто няма да имате нерви да четете напоителните  казионни буламачи в пресата.


Я малко да ви развеселя  малко за добро настроение
https://abrod.livejournal.com/1815322.html
И не пропускайте сладостта на коментарите.
« Последна редакция: Юли 20, 2022, 12:36:26 от Алиса »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20131 -: Юли 20, 2022, 11:24:06 »
Че има ли още хора дето четат книжните парцали. Май се позакриха доста вестникарски будки.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20132 -: Юли 20, 2022, 11:38:28 »
Та последните 30 години върви осъвременяване на мусулманският свят, и Русия чрез средноазиатските реублики и с 40 процента мусулманско население в РФ е сериозен играч в борбата за оглавяване на мусулманският свят. А това е почти половината от населението на планетата.
моля? сичката ти информация ли е като тази?

ей ти нагледно мюсюлманите: https://worldpopulationreview.com/country-rankings/muslim-population-by-country

къде видя половина?!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20133 -: Юли 20, 2022, 12:05:17 »
Справката ти е по територии, а не по гъстота на населението.
Само първите 20 дават милиард и половина и то по тази доста съмнителна статистика. Като се има предвид, че в Азия и Африка обикновено се дава само приблизителна цифра. Никой не си прави труда да ги брои.
Цивилизованият свят е доста рехав откъм население.
Огромните маси са в Азия.
Там никой не е ограничавал раждаемостта, както в цивилизованият християнски свят.
И не стъпвай на измислената цифра 7 милиарда население на планетата.
Тя е само за да оправдае стратегията „намаляване на населението„, която стратегия въобще не засегна мусулманският свят.
Реалното население на Земята е много под половината на това число.

« Последна редакция: Юли 20, 2022, 12:10:38 от Алиса »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20134 -: Юли 20, 2022, 12:17:55 »
Цитат на: dabedabe
Като се замисли човек, и доминацията на Китай и/или Русия няма да е по-цвете от американската.

Който мисли и не е лицемерен манипулатор, никога няма да напише тая лъжа.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20135 -: Юли 20, 2022, 12:25:46 »
То времето ще покаже.
.....................
Алиса, ако сумираме популацията какво ли ще излезе. То не е много трудоемка работа. Трябва ли да се вярва на националните статистически служби?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20136 -: Юли 20, 2022, 12:29:31 »
Русия ЗАСЕГА няма свой проект и претенции за доминиране.
На днешен етап тя изпълнява ролята на швейцар, или швейцарски гренадир.
Но това не значи, че в джоба си не държи свои планове за бъдещо устройство на света.
Но нека първо паяците в буркана да се самоизядат, а тя усърдно следи те да си останат в буркана.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20137 -: Юли 20, 2022, 12:32:15 »
Времето отдавна го е показало. Китай се интересува само от себе си. Ако можеше, щеше да се огради отвсякъде не с Китайска стена, ами с непробиваемо и вечно силово поле. Русия пък е пример за човечно отношение към народите в нея. Само западноевропейците винаги са поробвали или избивали другите народи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20138 -: Юли 20, 2022, 12:35:44 »
Фактите са такива, ама дали и ний ако сме били по-окумуш, нямаше да сме същите?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20139 -: Юли 20, 2022, 12:39:48 »
Ние си палим къщата, та да изгори плевнята на комшията.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20140 -: Юли 20, 2022, 12:40:29 »
Справката ти е по територии, а не по гъстота на населението.
Само първите 20 дават милиард и половина и то по тази доста съмнителна статистика. Като се има предвид, че в Азия и Африка обикновено се дава само приблизителна цифра. Никой не си прави труда да ги брои.
Цивилизованият свят е доста рехав откъм население.
моля? справката ми дава брой. който е доста далече от половината земна популация.

сичката ти информация ли е такава?

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20141 -: Юли 20, 2022, 12:47:04 »
Русия ЗАСЕГА няма свой проект и претенции за доминиране.
На днешен етап тя изпълнява ролята на швейцар, или швейцарски гренадир.
Но това не значи, че в джоба си не държи свои планове за бъдещо устройство на света.
Но нека първо паяците в буркана да се самоизядат, а тя усърдно следи те да си останат в буркана.
Алиса, швейцар это портиер/консьерж по нашему.
А превесът на Русия в световните дела трябва да е от съвсем друг характер - не икономически, а културен. Не за друго, а защото краварския пример е като семената от Монсанто - със заложена програма за самоунищожение.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20142 -: Юли 20, 2022, 12:49:49 »
onz
Това, че дадена информация не влиза в рамките на твоите разбирания, не е виновна информацията, а твоята осведоменост.
Отмини я, и си свиркай

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20143 -: Юли 20, 2022, 13:04:51 »
Алиса, швейцар это портиер/консьерж по нашему.
А превесът на Русия в световните дела трябва да е от съвсем друг характер - не икономически, а културен. Не за друго, а защото краварския пример е като семената от Монсанто - със заложена програма за самоунищожение.

Даже пиколо.
Носи куфарите на Големите.  :)))
Затова имаме там Петербургски икономически форум, ориентиран на ик. сътрудничество с Изтока, Валдайский форум, ориентиран на сътрудничество със Запада. Лодката с двете весла. То има и кормчия, ама не знам :)))
А колкото до културата, мисля, че последно време нещо се прави, или поне се води борба в обществото със западното културно влияние.
Е, най малкото бият геювете по улиците :)))

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20144 -: Юли 20, 2022, 13:07:52 »

Върховният лидер на Иран каза на Путин, че щатският долар трябва да бъде изваден от световната търговия като се се договорили разплащанията помежду им да е с националните им валути.

Той е  призовал руския президент да продължава да [бъде] бдителен срещу "измамния Запад"


Уместно предупреждение от Иран, чийто центрофуги за обогатяване на уран бяха повредени от вируса stuxnet, пуснат от големия шейтан като пачът за него, пратен от Сименс на иранците всъщност го ъпдейтва, вместо да го ликвидира.

https://www.langner.com/2020/07/the-stuxnet-story/
*********   ✹    *********

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20145 -: Юли 20, 2022, 13:08:16 »
Мисля че на мумиите им мина модата.
Но не и на усилието за по-справедлив свят.
То тепърва ще излиза на мода, въпреки зомбирането с "образователни реформи", "правилни медии", фактчекъри и целия инструментариум на световното правителство.
Не съм оптимист като Лъчо, че ще го доживея - Тъмните времена няма да свършат скоро, но е неизбежно.
As deth and taxes  :smokin:

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20146 -: Юли 20, 2022, 13:12:42 »
...
А колкото до културата, мисля, че последно време нещо се прави, или поне се води борба в обществото със западното културно влияние.
Да, за късмет взеха да понадигат глава. Позата "на колене" не им приляга.

Quote (selected)
Е, най малкото бият геювете по улиците :)))
Което никак не е малко. Другаде ги популяризират до степен едва ли не да станат задължителни  :think:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20147 -: Юли 20, 2022, 13:21:18 »
Преди десетина години иаше много повече рускоезичен материал в нета.
Или поне на мен така ми идваха публикациите навървени.
В много статии тогава срещах израза „Трябваше да се проврем през иглени уши„ И Русия го направи.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20148 -: Юли 20, 2022, 13:35:20 »
договорка между американци и руснаци.
Не съм убедена. Смятам, че с нечуваното си търпение руският президент изчаква западналите да се опържат в соса на собствените си санкции до септември, след което от октомври нататък да станат на ледени висулки в същия този сос.
Това се вижда и от усилията за разширяване на БРИКС, и дори от визитата при персите. Както и от дребни неща, които западналите медии изобщо не съобщават
чак до отказа от Болонския процес и отмяната на изрази като "образователна УСЛУГА" в законодателството.
Дяволът е в детайлите - в "услуга" в случая.
Бавно, но сигурно, както мелят Господевите мелници, се "изчегъртват" неолибералните "иновации" на НСР.
Руснаците са обречени да успеят.
Иначе човешкият свят е обречен.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20149 -: Юли 20, 2022, 13:56:19 »
onz
Това, че дадена информация не влиза в рамките на твоите разбирания, не е виновна информацията, а твоята осведоменост.
Отмини я, и си свиркай
значи, викаш, ти плющиш глупости на поразия, аз те хващам в елементарна груба лъжа, и ти ми викаш че е виновна моята осведоменост. ами сигурно е така - осведомил съм се колко са муслимите в света и съм те фанал как ментиш като разпрана. ама, викаш, да не ти забелязвам, да те отминавам и да те оставям да си плещиш лъжите тъпи.

е тва е рецепта. как не ми е дошло на ум досега  :lol:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20150 -: Юли 20, 2022, 15:22:47 »
Е, какво да се прави.
Не ти дошло на ум, не ти дошло.
Толкова имаш, толкова ти дошло.
Свиркай си

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 840
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20151 -: Юли 20, 2022, 17:53:31 »
Като се замисли човек, и доминацията на Китай и/или Русия няма да е по-цвете от американската.

Който мисли и не е лицемерен манипулатор, никога няма да напише тая лъжа.
За Китай съм напълно съгласен. Китайска доминация над света би била по-ужасна и от американската.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20152 -: Юли 20, 2022, 19:25:16 »
ено напред, две назад:
Quote (selected)
Преводът от 890 хил. щатски долара от Москва към руското посолство в София, който бе спрян автоматично преди 2 седмици заради европейските санкции, е бил разблокиран. Решението за това е подписано от премиера в оставка Кирил Петков.

класика. ето:
Quote (selected)
Wladimir I. Lenin 19040500 Ein Schritt vorwärts, zwei Schritte zurück
https://sites.google.com/site/sozialistischeklassiker2punkt0/lenin/1904/wladimir-i-lenin-ein-schritt-vorwaerts-zwei-schritte-zurueck

а ако не ви се чете ленин:
Quote (selected)
Ulla Meinecke - Ein Schritt vor und zwei zurück
https://www.youtube.com/watch?v=T1cAHJaApFw

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20153 -: Юли 20, 2022, 19:33:40 »
Quote (selected)
Украйна трябва да спечели войната си с Русия преди зимата, заяви днес началникът на президентския щаб Андрий Ермак.
https://www.mediapool.bg/rusiya-planira-da-aneksira-oshte-ukrainski-zemi-news337910.html

как да не изпаднеш в умиление от укрите и медиапул, която ги разпространява  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20154 -: Юли 20, 2022, 20:00:34 »
Като се замисли човек, и доминацията на Китай и/или Русия няма да е по-цвете от американската. Всеки иска да е добре, а ако може и по-добре от другите. Малко кучешки инстинкт.
САЩ са последният световен хегемон. Предстои разделяне на света на полюси по цивилизационен признк и Русия и Китай ще бъдат водещи в своите си полюси. Никой от бъдещите полюси няма да доминира над останалите. Това е по-добра основа за бъдещото световно обединение от сегашния еднополюсен свят, който вече приключва.

Така че сравнение между САЩ, Русия и Китай в това отношение не може да се прави. Все едно да сравняваш ябълки, портокали и дини.


AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20156 -: Юли 20, 2022, 20:09:05 »
Лавров объяснил, что останется от Украины после спецоперации
«Сейчас география другая»

https://www.mk.ru/politics/2022/07/20/lavrov-obyasnil-chto-ostanetsya-ot-ukrainy-posle-specoperacii.html

И интервюто
https://www.youtube.com/watch?v=7iQSQHHCZ_0

Струва си да се изгледа(изслуша).
« Последна редакция: Юли 20, 2022, 20:39:09 от AnonimusBG »

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 840
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20157 -: Юли 20, 2022, 20:27:50 »
Това е по-добра основа за бъдещото световно обединение
Що трябва да се обединява света ? Щото така казал Бжежински или по други причини ? :t1818:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20158 -: Юли 20, 2022, 20:32:51 »
Защото докато е разединено, човечеството не може да направи нищо истински значимо. Сега още се намираме в Ерата на Разединения свят. Предстои Ерата на Световното обединение. И т.н. по Ефремов :)

Но този процес не трябва да се бърка с т.н. глобализация върху гнилата основа на капитализма. Световното обединение ще бъде върху съвършено различна основа.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20159 -: Юли 20, 2022, 21:28:10 »
Украински ударни безпилотници са атакували Запорожката АЕЦ

Тия са напълно абсолютно откачени, няма ли никой от умниците на запад най-накрая да го разбере. Чернобил ще им се види цвете.
И не знам що още наричат Чернобил руски, като той е украински.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.