Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2092492 пъти)

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20220 -: Юли 24, 2022, 00:07:35 »
Подоляка го позабравихме.

Война на Украине: зачем Москва сформировала Николаевско-Одесскую бригаду
https://rutube.ru/video/e32465f433c25128e00e93ce22852bb9/

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20221 -: Юли 24, 2022, 07:02:51 »
За Китай съм напълно съгласен. Китайска доминация над света би била по-ужасна и от американската.
И аз така смятам. Онзи манталитет е напълно чужд на останалата част от света.
Не съм сигурна, че светът трябва да се "обединява". Пример за гибелните последици от "обединяването" на медитеранци, балканци, британци (доскоро), германци и пр. е сегашният ЕС.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20222 -: Юли 24, 2022, 10:03:25 »
„Война на Украине: зачем Москва сформировала Николаевско-Одесскую бригаду„

Русия ще завземе цялото Черноморие на Украйна, за да се осъществи коридор до Приднестровието.Министърът на външните работи на Приднестровската република е заявила, че страната и иска да влезе в състава на РФ.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20223 -: Юли 24, 2022, 10:52:09 »
Или руско  Черноморие до Румъния, или Ржечпосполита от море до море

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20224 -: Юли 24, 2022, 11:55:06 »
Действията на руснаците нямат нищо общо с "добра воля" или "хуманизъм", а са продиктувани от чисто прагматични съображения.

Договорката за износ на жито съвпадна с отваряне на транзита към Калининград. Възстановяването на доставките на газ за Германия пък е в съвпадък с връщането на турбината и забавата на оръжейни доставки.

При положение, че всяка от страните може да нанесе удар по Змийския остров и никоя от тях не може да го предпази от такива удари, "изтеглянето" на руснаците от там също няма нищо общо с каквито и да е емоции, а само практически съображения.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20225 -: Юли 24, 2022, 13:40:03 »
Не съм съгласна със заключенията ти, но дори прагматизъм да е, действията на ЕС са продиктувани от пълна липса на прагматизъм, а на сащите от злоба и агресивност.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20226 -: Юли 24, 2022, 13:47:24 »
Действията на руснаците нямат нищо общо с "добра воля" или "хуманизъм", а са продиктувани от чисто прагматични съображения.

Договорката за износ на жито съвпадна с отваряне на транзита към Калининград. Възстановяването на доставките на газ за Германия пък е в съвпадък с връщането на турбината и забавата на оръжейни доставки.

При положение, че всяка от страните може да нанесе удар по Змийския остров и никоя от тях не може да го предпази от такива удари, "изтеглянето" на руснаците от там също няма нищо общо с каквито и да е емоции, а само практически съображения.
Турбината все още не е върната.
Боби Хабек обяви, че тя е в Германия, но отказа да каже къде и защо.

Житото, което се изнася, не е украинско - турско е - платено е отдавна, поради това и в порта Одеса висяха турски кораби, да си го приберат.
Укитата отдавна са похарчили парите, Зеленски (пак) лъже, Льохата Арестович си трае, операцията продължава....нихната.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20227 -: Юли 24, 2022, 14:04:43 »
И още нещо, прагматизмът е много близо до здравия смисъл. А здравият смисъл показва връзката с бог, с душата или с квото решиш нагоре. Като се прекъсне тая връзка, и човек лудва. Изкрейзва, започва да говори, мисли и действа несвързано, нелогично. Губи здравия си разум.
По това се познава кой си е продал душата и вече няма връзка с нея.
Здравият разум е като пъпна връв между субекта и Бог.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20228 -: Юли 24, 2022, 17:21:48 »
За Китай съм напълно съгласен. Китайска доминация над света би била по-ужасна и от американската.
И аз така смятам. Онзи манталитет е напълно чужд на останалата част от света.
Не по-чужд от американския манталитет на "изключителна нация", на която всичко е позволено.
На мен специално китайският манталитет ми е по-близъм от американския. Но както писах, САЩ са последният хегемон. Със залеза им си отива и самият хегемонизъм.
Quote (selected)
Не съм сигурна, че светът трябва да се "обединява". Пример за гибелните последици от "обединяването" на медитеранци, балканци, британци (доскоро), германци и пр. е сегашният ЕС.
Това не е никакво обединение, а форма на неоколониализъм. Та нима може да има обединение между вълците и овцете?
Човешкият род има блестящо бъдеще, но е още в пелени. А Циолковски го е казал - не може вечно да се живее в люлка...
Всъщност 99% от човешката история е била в ерата на първобитния комунизъм. Последните 10000 години са отклонение.
Спомнете си Хегеловата триада: теза - антитеза - синтеза. Сега сме в краткотрайната антитеза (10000 години са само миг).

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20229 -: Юли 24, 2022, 17:23:24 »
Житото, което се изнася, не е украинско - турско е - платено е отдавна, поради това и в порта Одеса висяха турски кораби, да си го приберат.
Укитата отдавна са похарчили парите, Зеленски (пак) лъже, Льохата Арестович си трае, операцията продължава....нихната.

Преди месец и нещо бях в Текирдаг. В пристанището имаше седем украински кораба, плюс още десетина на рейд чакащи да влязат. Всички те бяха натоварени със зърно.

Изобщо ми е чудна цялата тази дандания. Украйна и сега изнася жито през дунавските пристанища с така наречените кораби река-море (кораби от клас "М-СП") с капацитет 2500-3500 тона.  Проблемът е, че ВСИЧКИ украински кораби от този клас са на повече от 40 години и не подлежат на застраховане. Това не е проблем за Турция, но тези кораби практически нямат право да влязат в което и да е европейско (или друго пристанище).

Друг проблем е, че украинските пристанища на Дунава не са пригодени за големи обеми и там житото се товари едва ли не ръчно.

Турската далавера е в претоварването в Текирдаг (и вероятно в други пристанища). Сега, от Одеса могат да излизат по-големи кораби, пък и товаренето е автоматизирано и може да стане по-бързо.

Украинската далавера също е ясна. Транспортните разходи вътре в страната са по-малко (нафтата ще отива за армията), пари ще влизат в страната а данъци в бюджета.

Каква е далаверата на руснаците (ако не е това, за което писах по-горе)? Алтруизъм? Айде де!


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20230 -: Юли 24, 2022, 17:28:41 »
Завчерашна карта, на която се вижда, че руснаците са завзели източната част на селището от градски тип Покровское:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20231 -: Юли 24, 2022, 17:29:55 »
На мен специално китайският манталитет ми е по-близъм от американския.

Защото сигурно не си се сблъсквал с него и така предполагаш. Китай, например, е овладял икономически почти цяла Африка. Китайските посланици там са господари, каквито американските никога не са били, а бизнесмените им са като куманска конница. Хванали са всички огромни инфраструктурни проекти, финансират ги, техни фирми ги изпълняват, а държавите им стават длъжници за десетилетия напред. През това време китайските компании изнасят всичко, което може да се употреби за нещо.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20232 -: Юли 24, 2022, 18:06:10 »
Зорзаман, ти ли си бил в Текирдаг?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20233 -: Юли 24, 2022, 18:15:41 »
Зорзаман, ти ли си бил в Текирдаг?
Кайле, имаш ли понятие кой се крие зад прозвището Зорзаман? Щото аз имам едно предположение...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20234 -: Юли 24, 2022, 18:22:34 »
Ако той е бил в Текирдаг, имам.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20235 -: Юли 24, 2022, 19:49:08 »
Ако той е бил в Текирдаг, имам.

Да, аз бях в Текирдаг. И изоПщо не крия кой съм, казвам се Анри Еринин.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20236 -: Юли 24, 2022, 20:28:42 »
Е, тогава добре дошъл!
Следвам те във фейса и щото прочетох първия абзац там и после веднага тук и веднага се усъмних - или си ти, или някой се прави на поредния форумен кретен.
Даже съм пускала твои постове тук. Радвам се!
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20237 -: Юли 24, 2022, 20:30:54 »
На мен специално китайският манталитет ми е по-близъм от американския.

Защото сигурно не си се сблъсквал с него и така предполагаш. Китай, например, е овладял икономически почти цяла Африка. Китайските посланици там са господари, каквито американските никога не са били, а бизнесмените им са като куманска конница. Хванали са всички огромни инфраструктурни проекти, финансират ги, техни фирми ги изпълняват, а държавите им стават длъжници за десетилетия напред. През това време китайските компании изнасят всичко, което може да се употреби за нещо.
otvrat,
Ти къде де се сблъсквал с китайския манталитет, та така ападиктично се  изказваш? Колко пъти си бил в Китай, имал ли си бизнес отношения с китайски фирми или просто плещеш политкоректна пропаганда, аре баста!
Това за китайските посланици е плод на болният ти мозък! Ако си бил наистина в Африка, а не само чел краварска пропаганда, щеше да знаеш, че не само наистина изпълняват в срок и качествено огромни инфраструктурни проекти без предварително заплащане, а срещу бъдещ експорт, докато демократичната общност дава кредити на назначени от нея управляващи и после съвместно ги крадат, като заробват съответната страна с изплащането им! Китайските фирми изпълняват проектите, като не само липсващи местни материали доставят, но и съответните работници и специалисти. Тъжно е сега на демократичната общност, че бъдещ добив на африкански въглеводороди, диаманти, руди и сие стратегически суровини служат за изплащане на ВЕЧЕ изпълнени гигантски проекти!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20238 -: Юли 24, 2022, 20:39:35 »
Да, аз бях в Текирдаг. И изоПщо не крия кой съм, казвам се Анри Еринин.
Привет, Анри! Ако успеем да докараме Соловев и Сатановский, ще се съберем горе-долу половината МИСиС.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20239 -: Юли 24, 2022, 20:53:51 »
Много хубави неща правят китайците в Африка, като чета, ама тоя нулев ковид и тая разправа с обикновените китайци са страшни.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20240 -: Юли 24, 2022, 20:57:09 »
И аз така мисля за отношенията Китай - Африка кептън.
Поне за момента, Китай може да влага изобилната зелена шума далеч по ефективно в Африка, отколкото в краварско.
За мен, на практика от доста време Китай изкупуваше шумата за да не се срине пазара му, нежели да запази технологичния мост.
Но то на всяко нещо му идва времето.
Особено на виртуалните ценности- най напред.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20241 -: Юли 24, 2022, 21:09:05 »
Много хубави неща правят китайците в Африка, като чета, ама тоя нулев ковид и тая разправа с обикновените китайци са страшни.
Кайли, навремето, разправата с бачкаторите в краварско е имала подобни измерения, които породиха прословутата им средна класа, привлякла погледите на света.
След това, самите те си я унищожиха, щото решиха, че са властелините на света и не им трябва да се церемонят с който и да е.
Те, пиклювците на човешката история, с 2-3 века собствена такава!
Китай има над 50 века своя, никога не е правил резки движения навън от себе си, да се надяваме, че ще бъдат все така мъдри да не ги правят.
Те, със своите си как се справят - най добре следва те да си знаят.Навън- какъв е твоят личен опит?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20242 -: Юли 24, 2022, 21:13:37 »
Ако той е бил в Текирдаг, имам.

Да, аз бях в Текирдаг. И изоПщо не крия кой съм, казвам се Анри Еринин.
....мдаааа, металурзите в сий клуб вземат превес, Бепе, нещо трябва да се направи, а?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20243 -: Юли 24, 2022, 21:14:09 »
Китай има над 50 века своя, никога не е правил резки движения навън от себе си, да се надяваме, че ще бъдат все така мъдри да не ги правят.

искам да попитам на колко години беше оценено халколитното златно съкровище от варненския некропол?
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20244 -: Юли 24, 2022, 21:20:32 »
От тях почна терорът с ковида. Сега, вярно, много интересно - в Африка нямаше терор, а казвате, че много здраво са стъпили там.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20245 -: Юли 24, 2022, 21:22:53 »
От една страна съм за отврат, нашите и китайските културни разлики са гигантски сравнени даже и с краварските.
Културният шок ще е ШОК.
От друга старна и кептъна е прав, китайците лично на мен ми допадат повече с тяхната стратегия първо да правят после да кешират.
Западният модел "вземи парите и бягай!" е изчерпан.
Крадоха, влачиха не остана какво.
Сега трябва някой да направи нещо да има и за крадците.
Китайците са се емнали да правят и ще го направят.
Не се съмнявам че след тях ще дойде и ерата на пиратите грабители ( някакви, не знам какви ) и колелото .. ами то си се върти независимо дали е грубо дървено или супер дупер мишленка.
Все се търкаля по пътя.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20246 -: Юли 24, 2022, 21:24:09 »
Много хубави неща правят китайците в Африка, като чета, ама тоя нулев ковид и тая разправа с обикновените китайци са страшни.

---
Кайле,
Какво по-точно имаш предвид
"ама тоя нулев ковид и тая разправа с обикновените китайци са страшни." ???

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20247 -: Юли 24, 2022, 21:28:27 »
От тях почна терорът с ковида. Сега, вярно, много интересно - в Африка нямаше терор, а казвате, че много здраво са стъпили там.
Дали от тях започна или на тях им го натресоха, истината все още спори с лъжата.
То, географски погледнато, най голямото зло в новата история е тръгнало от Европа.
Неккъф зел, че открил Америка и ссийбамаата както виждаме точно за Европа.
А?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20248 -: Юли 24, 2022, 21:32:08 »
При 2 случая затварят милионни градове, правят си тестове през три дена, седят затворени и пищят. Отделно тия системи за поведение и оценка, де въвеждат.


Олде, написах терорът, не ковидът.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20249 -: Юли 24, 2022, 21:34:32 »
Китай има над 50 века своя, никога не е правил резки движения навън от себе си, да се надяваме, че ще бъдат все така мъдри да не ги правят.

искам да попитам на колко години беше оценено халколитното златно съкровище от варненския некропол?
Нещо не те разбрах принце, бъди снизходителен- неделя вечер, седнал съм в градината на проветряване, ракията ми е гроздова, салатата - селска с местни продукти...да се оправдавам ли още? :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20250 -: Юли 24, 2022, 21:40:41 »
При 2 случая затварят милионни градове, правят си тестове през три дена, седят затворени и пищят. Отделно тия системи за поведение и оценка, де въвеждат.
Пищят???
Нещо съм пропуснал!
Че те дори не са пищели за издевателствата на японската армия през ВСВ срещу населението си, че сега ли?
Само да вметна, че Менгеле е билсмотан пуритан в сравнение с техните...хм...експериментатори, без каква част от белия дроб е възможно да оцелее човек и т.н.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20251 -: Юли 24, 2022, 21:43:52 »
китайците лично на мен ми допадат повече с тяхната стратегия първо да правят после да кешират.

Те не го правят толкова щедро и алтруистично. Те си създават конкретна стратегия за всяка държава и започват да я поглъщат икономически. В Африка правят всички огромни проекти, но плащат основно на свои фирми и дори на свои работници. После получават многогодишни концесии, право на ползване, мениджмънт и междувременно с намърдват навсякъде, където има далавера в тази държава. Отделно отпускат кредити на правителствата и така лека-полека слагат ръка на всичко. Никакви сантименти. 
И задължително в дадената държава се появява мощна китайска колония. Да си живее там и да си джитка.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20252 -: Юли 24, 2022, 21:44:17 »
Имаше видеа как в тъмното от високите блокове се разнасяха писъци. Как насила ги влачеха към бусчета. И други подобни.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20253 -: Юли 24, 2022, 21:45:09 »
Quote (selected)
Нещо не те разбрах принце, бъди снизходителен-
Не съм принца, ама 50 века са си едни никакви 5 000 години, а варненското е поне на 60 века.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20254 -: Юли 24, 2022, 21:46:04 »
Китай има над 50 века своя, никога не е правил резки движения навън от себе си, да се надяваме, че ще бъдат все така мъдри да не ги правят.

искам да попитам на колко години беше оценено халколитното златно съкровище от варненския некропол?

Нещо не те разбрах принце, бъди снизходителен- неделя вечер, седнал съм в градината на проветряване, ракията ми е гроздова, салатата - селска с местни продукти...да се оправдавам ли още? :smokin:

наздраве първо, а за второ -- 50 века история на китай е малко пресилено.

да ме прощават предводителя и бонго, но не виждам как може това да е истина.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20255 -: Юли 24, 2022, 21:49:07 »
Quote (selected)
Те не го правят толкова щедро и алтруистично.
Никой не очаква да е от алтруизъм.
Наглосаксите и те навремето са почнали да облагородяват света по техен тертип.
Само дето сделката тогава е била стъкълца срещу реални благини.
Сега китайците дават реални благини с идеята да получат повече такива.
На мен ми е много различно. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20256 -: Юли 24, 2022, 21:50:51 »
китайците лично на мен ми допадат повече с тяхната стратегия първо да правят после да кешират.

Те не го правят толкова щедро и алтруистично. Те си създават конкретна стратегия за всяка държава и започват да я поглъщат икономически. В Африка правят всички огромни проекти, но плащат основно на свои фирми и дори на свои работници. После получават многогодишни концесии, право на ползване, мениджмънт и междувременно с намърдват навсякъде, където има далавера в тази държава. Отделно отпускат кредити на правителствата и така лека-полека слагат ръка на всичко. Никакви сантименти.
Яаааа...!
Що ми звучи много познато, му не ф Африка ми ф Европа и не дават предварително а после вземат повече, а вземат предварително и сетне май и не дават!
Бе не мога да не цитирам по добрата половинка, че ние сме продали на 404 оръжия  направо мизер, но краварите с нашите два милиарда харизано от Баце бая им наляха!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20257 -: Юли 24, 2022, 21:54:35 »
Пауза, батерията на шибаното Лайново пак свърши, но вината си е моя!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20258 -: Юли 24, 2022, 21:55:15 »
Сега китайците дават реални благини с идеята да получат повече такива.

Колко са благини, можем да спорим два дена. Същото като наглосаксите, но по-префинено. Но понякога, ако се наложи, и грубичко. И изобщо, нелепо е да сравняваме един вид империализъм с друг вид империализъм. Че единият бил лош, а другият - добър. Или приемлив. Всичко е една марка лъчи.

Неактивен AR-15

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Коментари: 20
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20259 -: Юли 24, 2022, 21:57:39 »
 :t1233:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20260 -: Юли 24, 2022, 22:07:39 »
Сега китайците дават реални благини с идеята да получат повече такива.

Колко са благини, можем да спорим два дена. Същото като наглосаксите, но по-префинено. Но понякога, ако се наложи, и грубичко. И изобщо, нелепо е да сравняваме един вид империализъм с друг вид империализъм. Че единият бил лош, а другият - добър. Или приемлив. Всичко е една марка лъчи.
otvrat,
Твърде тъпо парче с гигантски претенции си и не си заслужава да си губя времето и да ти опонирам.
Вземи си глупостите и ПЛУВАЙ)

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20261 -: Юли 25, 2022, 11:19:41 »
Опубликовано видео с попыткой украинской разведки завербовать российских военных. На кадрах зафиксированы разговоры и детали операции, связанной с с попыткой вербовки.
Так, украинская разведка думала об угоне бомбардировщика Су-24, сверхзвукового истребителя-бомбардировщика Су-34 и стратегического сверхзвукового ракетоносца-бомбардировщика Ту-22М3 во время боевого вылета. Летчику было обещано за угон до $2 млн (в том числе $4 тыс авансом через курьеров). В переписке заверяли, что Евросоюз поможет обеспечить его безопасность, а жен летчиков обещали переправить в Прибалтику, Германию и Болгарию

https://www.mk.ru/politics/2022/07/25/opublikovano-video-s-popytkoy-ukrainskoy-razvedki-zaverbovat-rossiyskikh-voennykh.html

https://t.me/mk_ru/10819

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8825
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20262 -: Юли 25, 2022, 16:27:02 »
Москва: Христо Грозев от Bellingcat е участвал в диверсионна операция по отвличане на руски самолети
epicenter.bg
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20263 -: Юли 25, 2022, 17:47:12 »
Quote (selected)
Сега китайците дават реални благини с идеята да получат повече такива.
Колко са благини, можем да спорим два дена. Същото като наглосаксите, но по-префинено. Но понякога, ако се наложи, и грубичко. И изобщо, нелепо е да сравняваме един вид империализъм с друг вид империализъм. Че единият бил лош, а другият - добър. Или приемлив. Всичко е една марка лъчи.
otvrat,
Твърде тъпо парче с гигантски претенции си и не си заслужава да си губя времето и да ти опонирам.
Вземи си глупостите и ПЛУВАЙ)
Не е тъп той, но наистина с него, както и с жена, радио, телевизор, полицай и шеф не може да се спори. Те са винаги прави! :)

Страхът от Китай (синофобия) е точно толкова вреден, както и русофобията. По-добре да си стоят тук американците, понеже си ги знаен, колкото и да са лоши, а не още по-чуждите ни по манталитет китайци, нали? По-голяма глупост от това няма! Янки, гоу хоум!!!

________________________________________________________________________________________________________

О ходе СВО (интервю на Юрий Котенок с Борис Рожин)

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20264 -: Юли 25, 2022, 18:07:34 »
Москва: Христо Грозев от Bellingcat е участвал в диверсионна операция по отвличане на руски самолети
epicenter.bg

Украинская операция по похищению российского военного самолёта, сорвана ФСБ
https://www.youtube.com/watch?v=PhzPTCejerM

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20265 -: Юли 25, 2022, 18:09:43 »
Не е тъп той, но наистина с него, както и с жена, радио, телевизор, полицай и шеф не може да се спори. Те са винаги прави! ... По-голяма глупост от това няма!

Никога не са ме интересували оценките на другите за мен. Интересува ме психологията зад тези оценки. Тя е елементарна, но все пак. Ако аз съм винаги прав, ти как си? Не съм забелезал да не си винаги прав. Някога приел ли си чуждо мнение в спор, за да имаш правото да вменяваш на другите това? Замисли се върху последната си оценка, "по-голяма глупост от това няма", и тогава давай квалификации. Дали има смисъл да споря с тебе по въпроса, или ти си жена, радио, телевизор наедно? Айде да се държим естествено, а?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20266 -: Юли 25, 2022, 21:44:07 »
Разбира се, когато сме на различно мнение, аз никога не съм прав, защото правият си ти. Затова в тези случаи и с мен спорът е излишен, защото и без това не съм прав.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Обстановка на Соледарском направлении по состоянию на 15.00 25 июля 2022 года
Quote (selected)
Союзные силы ведут подавляют украинские позиции вдоль всей линии соприкосновения. Самые ожесточенные бои развернулись у Покровского и в окрестностях Углегорской ТЭС. Украинские войска частично отступают под прикрытием тактической и армейской авиации и минируют маршруты бегства.

🔻На Северском участке:

▪️ Украинская артиллерия ведет заградительный огонь по району Берестового и Белогоровки с целью замедлить продвижение союзных сил на запад от трассы Бахмут — Лисичанск.

▪️ Для поддержания боеготовности и морального состояния военнослужащих 10 огшбр в первом эшелоне обороны проведена замена личного состава 108 батальона бригады на 1 батальон 54 омбр.

▪️ В Федоровку и Васюковку направлены несколько взводов 25 овдбр ВСУ.

🔻 На Бахмутовском (Артемовском) участке:

▪️ Наиболее интенсивные бои идут в окрестностях Покровского: после взятия южных окраин населенного пункта штурмовые отряды «ЧВК Вагнера» продолжают взламывать оборону внутри самого населенного пункта.

Занятие Покровского позволит выйти на восточные окраины Бахмута (Артемовска) и приступить к штурму одного из ключевых звеньев обороны ВСУ на данном участке фронта.

▪️К северу от Покровского со стороны Владимировки идёт штурм Бахмутского — населенный пункт является «вратами» в Соледар.

▪️В Краматорске идет укрепление фортификационных сооружений на случай прорыва первого рубежа обороны в Бахмуте и Соледаре. В город прибывают подкрепления.

▪️ Для сдерживания наступления в окрестностях Парасковиевки и Звановки размещены позиции расчётов ПТРК «Стугна» и «Фагот».

🔻 Обстановка под Углегорской ТЭС:

▪️Несмотря на преждевременные сообщения, Углегорская ТЭС до сих пор остаётся за контролем ВСУ. Командование оставило рядовой личный состав и покинуло район электростанции. Накануне были взяты ключевые опорные пункты вокруг станции, у ВСУ остался последний путь отхода на Семигорье.

▪️Одновременно с бегством с Углегорской ТЭС из Новолуганского в Семигорье отступили подразделения 72 омбр. Подразделения союзных сил вошли в Новолуганское, продолжается штурм и зачистка. Продвижение российских войск осложнено минированием основных маршрутов.

▪️ Командование ВСУ задействует армейскую и тактическую авиацию вдоль всей трассы Новолуганское — Бахмут, прикрывая отступление своих сил. В районе Вершины, Звановки и Семигорья работают украинские самолеты Су-24 и Су-25, а также вертолеты Ми-8 и Ми-24 украинских ВВС.



Нещо не ми е ясно. След като Углегорската ТЕЦ още не е освободена, защо е оцветена на картата в червенокафяво? Или тоаа не е Углегорската ТЕЦ?!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20267 -: Юли 25, 2022, 22:08:10 »
Някога приел ли си чуждо мнение в спор, за да имаш правото да вменяваш на другите това?
Да.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20268 -: Юли 25, 2022, 22:09:26 »
Разбира се, когато сме на различно мнение, аз никога не съм прав, защото правият си ти. Затова в тези случаи и с мен спорът е излишен, защото и без това не съм прав.


А защо да не съм прав? Защото така ти се струва? Така ти се иска? Или защото си мислиш, че ти си прав? А напълно изключено ли е ти да грешиш? Тази плоскост на разсъждения е нелепа. Моля, другарко, а Кирчо никога не е съгласен с мене. А пък трябва да е съгласен. Аз не държа да се съгласяваш с мен. Не държа и да те убеждавам. Аз казвам какво мисля. Ама, дразнело те, защото ти не мислиш така. Твой проблем. Научи се да приемаш чуждото мнение (за сведение), а не да се цупиш кой бил прав и кой неправ; кой се съгласявал с теб и кой не.
Щом има спор - има проблем. Маркс го е казал. А щом има проблем, той никога не се разрешава със "спорове".

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20269 -: Юли 25, 2022, 22:15:09 »
Темата е за Русия, не за вълненията и терзанията на нещастния отврат, айде къш!
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20270 -: Юли 25, 2022, 22:40:16 »
Нещо не ми е ясно. След като Углегорската ТЕЦ още не е освободена, защо е оцветена на картата в червенокафяво? Или тоаа не е Углегорската ТЕЦ?!

Не е "зачистена". Зад линията на фронта все още могат да се намират укровойници.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20271 -: Юли 25, 2022, 22:53:38 »
Темата е за Русия, не за вълненията и терзанията на нещастния отврат, айде къш!
Всъщност, темата от Русия, се превърна в тема войната между Русия и всички пудели от Натуту.
На мен лично ми стана тегава, точно както руското разбиране на такава локална война.
Нищо, че Е с глобално значение - водят си я като  рутинна и любима руска дейност.
Не че ги обвинявам, нито се правя на диванен експерт, но за мен става скучно, колкото и да е идиотски за хората от фронтовата линия , не помня кой бе казал нещо от сорта - смъртта на някой е новина, а на хиляди е просто статистика.
И дали някаква Бахмутовка ще бъде превзета тази или другата седмица, се превърна повече в интерес на залагания, отколкото на
сериозно внимание.
Може би това е нормално, може даже да е търсен ефект, но в крайна сметка колкото Сгуню се пънеше за Сирия, за това или онова превземане, толкова и тук ще е - някой може ли да каже какво стана със Сирия без да гугли?
Май същото предстои и за 404.
Бааавно , но иначе същото, както падане с неотворил се парашут.
Нещо не ми е интересен коментарът по секунди на събитието.
Съпричастност към жертвите е друга тема.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20272 -: Юли 25, 2022, 23:19:16 »
Може би това е нормално, може даже да е търсен ефект, но в крайна сметка колкото Сгуню се пънеше за Сирия, за това или онова превземане, толкова и тук ще е - някой може ли да каже какво стана със Сирия без да гугли?
Май същото предстои и за 404.
Бааавно , но иначе същото, както падане с неотворил се парашут.
Нещо не ми е интересен коментарът по секунди на събитието.
Съпричастност към жертвите е друга тема.

Не може да сравняваш ставащото в Сирия с войната в Украйна. Едното е регионален бавнотечащ конфликт, другото - пряк сблъсък (вярно, през прокси) на великите сили с огромен потенциал да прерастне в ядрен апокалипсис.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20273 -: Юли 25, 2022, 23:26:44 »
Специално за Джузепе, за настроение.
Хората обсъждат
"-Может, просто Россию и все те районы, где издавна живут русские — воссоединить обратно без всякого СССР-2?"
- Та моя б воля, я бы усех от Берлина до китаёзовской стены загнал в один котёл и сказал: "Фсёооо, теперича вы фсе русичи и мать ваша - Русь Святая, а хто против - секир башка."
 
От Берлин до китайската стена.
И ние, и ние! :)))

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20274 -: Юли 26, 2022, 07:31:11 »
Може би това е нормално, може даже да е търсен ефект, но в крайна сметка колкото Сгуню се пънеше за Сирия, за това или онова превземане, толкова и тук ще е - някой може ли да каже какво стана със Сирия без да гугли?
Май същото предстои и за 404.
Бааавно , но иначе същото, както падане с неотворил се парашут.
Нещо не ми е интересен коментарът по секунди на събитието.
Съпричастност към жертвите е друга тема.

Не може да сравняваш ставащото в Сирия с войната в Украйна. Едното е регионален бавнотечащ конфликт, другото - пряк сблъсък (вярно, през прокси) на великите сили с огромен потенциал да прерастне в ядрен апокалипсис.
Не я сровнявам като значимост и т.н., а като намаляващ интерес.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20275 -: Юли 26, 2022, 07:58:29 »
Quote (selected)
Не я сровнявам като значимост и т.н., а като намаляващ интерес.
Нормално, след шест месеца минимално развитие на свикналия да гледа екшъни европеец взе да му писва.
Ковида прикова интереса за по-дълго време защото беше в нашия двор, а Украйна е през девет дерета в десето, малко по-близо от Сирия.
Не мога да отрека обаче приноса на Путин за зелената сделка.
Бързо успя да я реализира.
За половин година 15%, ще успее да изпълни петилетката за три години за радост на глобалистите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20276 -: Юли 26, 2022, 13:56:07 »
Нещо не ми е ясно. След като Углегорската ТЕЦ още не е освободена, защо е оцветена на картата в червенокафяво? Или тоаа не е Углегорската ТЕЦ?!
Не е "зачистена". Зад линията на фронта все още могат да се намират укровойници.
Да, така се оказва:

По фронту (от Рожин)
Quote (selected)
1. Покровское взяли. ЧВК "Вагнер" и казаки выбили противника из северной части поселка. С мест подтвердили взятие. Таким образом рубеж Клиновое - Покровское полностью взломан. Далее уже Артемовск.
2. По Углегорской ТЭС. Идет зачистка станции и прилегающей территории. Новолуганское еще не взяли, но уже недолго осталось.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20277 -: Юли 26, 2022, 14:13:33 »
Шрёдер проводит отпуск в РФ: "Москва - прекрасный город"
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20278 -: Юли 26, 2022, 14:53:39 »
Цитат на: otvrat
Аз казвам какво мисля.
Щом има спор - има проблем. Маркс го е казал.

Проблемът е в това, че всъщност не мислиш, ами декламираш Маркс.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20279 -: Юли 26, 2022, 14:58:07 »
Quote (selected)
Киев сфокусировался на изъятии золотовалютных резервов России, сделать это хочет за 7-8 месяцев, уже ведет переговоры с Ригой, заявил министр юстиции Украины Денис Малюська.
 "Для того, чтобы мы получили в специально созданный фонд компенсации за ущерб, нанесенный Россией, значительные суммы средств – это речь идет о золотовалютных резервах – нужно, чтобы страна, где эти средства находятся, заключила соответствующий международный договор, где с таких активов будет снят иммунитет и, где она согласится на передачу этих средств в специальный фонд"
 "Первой страной, скорее всего, станет Латвия. Они согласились с концептом. Соответственно, мы сейчас на стадии переговоров по конкретному тексту договора. Я был в Риге на прошлой неделе - они его согласились потенциально подписать и ратифицировать в крайне сжатые сроки", - сказал Малюська. Он рассчитывает, что после Латвии такие договора подпишут страны из Восточной Европы.
https://ria.ru/20220726/rezervy-1805065067.html
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!