Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:13:58

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2040150 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20460 -: Август 05, 2022, 17:47:18 »
Администрация Энергодара сообщила об обстреле территории Запорожской АЭС
Quote (selected)
Москва. 5 августа. INTERFAX.RU - Вооруженные силы Украины нанесли в пятницу артиллерийский удар по территории Запорожской АЭС, начался пожар, сообщили в пресс-службе временной администрации Энергодара, который находится на подконтрольной РФ части области.

"Оборваны две линии электропередачи, подводящие электроэнергию к открытому распределительному устройству мощностью 750 кВт, необходимому для обеспечения энергией и безопасного функционирования энергоблоков Запорожской АЭС", - говорится в сообщении. На место прибыли сотрудники пожарной спецчасти, но они не могут приступить к локализации: оборванные линии находятся под напряжением и высока вероятность осадков. "Руководство ВГА города Энергодар и Запорожской области принимают все возможные меры по скорейшей нормализации работы Запорожской атомной станции", - заявили в пресс-службе. Обстрел произошел во время пересменки работников, добавили в администрации.

Власти Энергодара неоднократно заявляли об обстреле АЭС и инфраструктуры, которой пользуются работники, в основном с применением беспилотников.

Запорожская АЭС - самая крупная атомная станция в Европе. Имеет шесть энергоблоков ВВЭР-1000. Первый энергоблок был введен в эксплуатацию в декабре 1984 года, шестой - в октябре 1995 года. В настоящее время Запорожская область частично находится под контролем российских сил в результате проведения спецоперации на Украине.
И това при положение че самата Украйна получава енергия от Запорожката АЕЦ!
« Последна редакция: Август 05, 2022, 18:04:44 от lucho »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20461 -: Август 05, 2022, 20:28:54 »
Специално за Алиска, както и за други любители на конспиративните теории.
Впрочем в този линк има много други линкове и не всички са конспиративни теории, за това е много дълъг.

https://thebulgariantimes.com/%D0%92%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2-%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0%D0%B2-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89/[/b]

Enjoy!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20462 -: Август 05, 2022, 21:36:15 »
Минобороны России об ударах ВСУ по Запорожской АЭС
Quote (selected)
◾️ 5 августа 2022 года с 16.20 до 17.24 украинские вооруженные формирования осуществили три артиллерийских удара по территории Запорожской атомной электростанции и города Энергодар. В общей сложности было выпущено двадцать 152-мм снарядов.

◾️ В результате обстрелов в городе Энергодар частично отсутствует электричество и водоснабжение, на АЭС обесточена часть аппаратуры энергоблока № 3, снижена вырабатываемая мощность энергоблока № 4. Кроме того, поврежден водородопровод из-за чего на водородной станции произошло факельное возгорание водорода.

◾️ По счастливой случайности украинские снаряды не попали в находившиеся рядом масло-мазутное хозяйство и кислородную станцию, чем удалось избежать более крупного пожара и возможной радиационной аварии на самой большой в Европе атомной электростанции.

◾️ Особый цинизм данной провокации киевского режима придает то, что она осуществлена во время проведения в Нью-Йорке, под эгидой ООН, международной конференции ДНЯО.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20463 -: Август 05, 2022, 22:44:58 »
Captain Buddy

Нали знаеш, че думата „конспирация„ е въведена от ЦРУ за глупаците.  Да не си врат гагите в истинските неща.
Изчетох материалчето с досада.
Едностранчиви факти, примесени с жутка манипулация и неточности.
По вечето неща аз сама съм ги давала и тук, и във форума на Сега.
Но когато с безапелационен тон излагаш половината истина, а някъде и лъжа, това не я прави абсолютната истина, колкото и нагло да увърташ.
В статията са нахвърляни всеизвестни факти, други са премълчани,  добавени са и доста  лъжи, с единствената цел да се получи антипутиновска статия. В което са успели.
Последно време се води люта  борба срещу Путин, което иде да ни каже, че  това, което върши е правилно, и бърка в джигера на тези, които плащат подобни пасквили.
Стигна се е до там, ВВС да изтъква Медведев като първи борец на Русия срещу Запада. Пардон, а тук Медведев не е упоменат че е  евреин
С една дума, Бади, придржай се към това, което пиша. Поне се стремя да съм неутрална спрямо вътрешно еврейският конфликт.
Защото в Украйна и от двете страни на фронта са все евреи.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20464 -: Август 06, 2022, 10:59:07 »
ВСУ бросили стратегические высоты, прикрывавшие Артёмовск, и отступили в город
Quote (selected)
Командир 20-го батальона Народной милиции ЛНР с позывным «Джексон» рассказал, что ВСУ бросили стратегические высоты, прикрывавшие Артёмовск, и отступили в город.

Это стратегическая высота, с потерей которой киевские силовики вынуждены были отступить уже в сам город. Почему это произошло не ясно, так как большинство окопов целые и обороняться здесь украинская армия могла ещё достаточно долго. Тем не менее они отступили.

Сейчас бои идут уже непосредственно за сам город. Держать они его долго не смогут, потому что как раз эти высоты и позволяют контролировать ситуацию и держать под прицелом украинскую армию.



Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20467 -: Август 07, 2022, 10:15:06 »
Обстановка на Донецком направлении к исходу 6 августа 2022 года
Quote (selected)
▪️ Донецкое направление на данный момент остаётся самым оживленным участком фронта. Вся мощь артиллерии и авиации сосредоточена на стирании с лица земли укрепрайонов ВСУ и перемалывании переброшенных подкреплений.

Из-за больших потерь среди личного состава ВСУ под Песками, Марьинкой, в окрестностях Авдеевки и Красногоровки и в результате утраты ВСУ позиций на первой линии обороны противник вынужден снова перекидывать артиллерийские и пехотные подразделения на Донецкое направление.

▪️ В Песках за последний день линия фронта существенно не изменилась. В южной части поселка ВСУ отошли к Донецкой кольцевой автодороге. После подхода подкреплений украинские формирования уцепились за многоэтажную застройку в северо-западной части посёлка.

▪️ Поступают сообщения о боях за фермы на юге Марьинки. Подразделения Народной милиции ДНР пытаются там закрепиться, но без занятия террикона шахты Щурово удержание сельско-хозяйственных угодий к югу представляется проблематичным.



Уви, оказва се, че архиважното, почти напълно разрушено за 8 години и превърнато в мощно укрепен район селце Пески, откъдето (заедно с Авдеевка) най-много обстрелват Донецк, още не е освободено напълно, противно на по-раншните съобщения. Дори вечният скептик Стрелков беше писал, че то е почти превзето...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20468 -: Август 07, 2022, 10:46:34 »
„Дело Сохнута. Мое расследование„
https://aftershock.news/?q=node/1137441&page=4#comments

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20469 -: Август 07, 2022, 12:18:56 »
Доста спорна статия според мен, но за някои неща авторът сигурно е прав:

Затягивание боевых действий — угроза российской государственности

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20470 -: Август 07, 2022, 13:43:00 »
Не ми се отваря.
При мен цензурата е ударила с голямата секира.
На кого да се оплача?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20471 -: Август 07, 2022, 13:51:07 »
Роджер Уотерс в субботнем эфире CNN мочит американского пропагандиста и поддерживает Россию, объясняя причины СВО и бродкастер размещает сенсационное интервью на Youtube.
Тектонические процессы в разгаре.
https://www.youtube.com/watch?v=ml373MHAtXo

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20472 -: Август 07, 2022, 13:57:25 »
Доста спорна статия според мен, но за някои неща авторът сигурно е прав:

Затягивание боевых действий — угроза российской государственности
Статията е добра.
ВЪпроса, който поставя е защо руснаците се изтеглиха от працдарма около Киев.
Груба стратегическа грешка  :smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20473 -: Август 07, 2022, 14:20:48 »
Защото целта на СВО обозначена от Путин, е да се помогне на Луганска и Донецка народни рублки да защитят границите си,  и  да се спре кръвороплитието в тях, а не да се превзема Киев. До Киев бяха унищожени някакви складове с двигатели и части за крилати ракети, както и някои други обекти от стратегическо значение, но никой не е обявявал война на Киев, за да го превзема

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20474 -: Август 07, 2022, 14:26:56 »
Защото целта на СВО обозначена от Путин, е да се помогне на Луганска и Донецка народни рублки да защитят границите си,  и  да се спре кръвороплитието в тях, а не да се превзема Киев. До Киев бяха унищожени някакви складове с двигатели и части за крилати ракети, както и някои други обекти от стратегическо значение, но никой не е обявявал война на Киев, за да го превзема
Всъщност войната може да свърши по два начина. В Киев и в Москва. Като вторият е строго невъзможен  :smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20475 -: Август 07, 2022, 14:29:49 »
Ще свърши на Ла Манша

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20476 -: Август 07, 2022, 15:01:39 »
Доста спорна статия според мен, но за някои неща авторът сигурно е прав:

Затягивание боевых действий — угроза российской государственности
Статията е добра.
ВЪпроса, който поставя е защо руснаците се изтеглиха от працдарма около Киев.
Груба стратегическа грешка  :smokin:

Някой излъга руските генерали (а те Путин), че нещата ще се развият както през 2014 година. Руснаците влязоха с въздушен десант, който завзе летище Гостомел и се канеха да прехвърлят още десантни части със самолети.

Другите, които влязоха от Беларус също бяха леко въоръжени десантни части с тридневни запаси на муниции и гориво. Прословутата 65 километрова колона трябваше да влезе в Киев без бой.

Е, не стана.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20477 -: Август 07, 2022, 15:04:05 »
Към горното: и да не забравяме, че срещу Русия е "целият цивилизован свят". Моля, отбележете кавичките.


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20478 -: Август 07, 2022, 15:10:47 »
Ще свърши на Ла Манша

Те първо до Днестър да стигнат. За Ла Манша ще пофантазираме после.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20479 -: Август 07, 2022, 15:12:50 »
Според мен руснаците не са се канели да воюват, в последния момент Путин е разбрал нещо, което е наложило екстрено нахлуване, без да са имали намерение. Затова.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20480 -: Август 07, 2022, 15:28:20 »
Според мен руснаците не са се канели да воюват, в последния момент Путин е разбрал нещо, което е наложило екстрено нахлуване, без да са имали намерение. Затова.

Те осем години се стараеха да го избегнат. Нападнаха, когато противната страна реши, че е събрала достатъчно сили да си върне Донбас.








Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20481 -: Август 07, 2022, 15:30:14 »
Някой излъга руските генерали (а те Путин), че нещата ще се развият както през 2014 година. Руснаците влязоха с въздушен десант, който завзе летище Гостомел и се канеха да прехвърлят още десантни части със самолети.

Другите, които влязоха от Беларус също бяха леко въоръжени десантни части с тридневни запаси на муниции и гориво. Прословутата 65 километрова колона трябваше да влезе в Киев без бой.

Е, не стана.


И кой ти ги обясни тези нещица?
Че и с тридневни муниции, сигурно и със суха храна за три дена.
Веднъж го обяснявах.
Затова, от това, което се научава тук се стъпва някакви разсъждения.
Не ми се водете по българската пропагандна въртележка. Те ще си платят и за това.
Операцията от начало беше договорена. Руските подразделения влязоха строго за това, за което беше декларирано от Путин при обявяването на началото на СВО. До Киев и някои други градове унищожиха складове и някои военни бази.
Войната по споразумение трябваше да завърши на 9ти май.
И току Зеленски да обяви капитулация, се яви Борката Джонсън.
И така нататък
Това за не знам кой път го повтарям, отделно от видеоматериалът, който предоставих.
И след месец отново да се чудим и маем какво става, и да задаваме неадекватни въпроси, извинете, да не сте в деменция?
Знаете изразаРуснаците трудно запрягат, но тръгнат ли веднъж, още по трудно спират
Е, тръгнаха
Но и да попитам
Защо да не вземат това, което им се предлага.
А Европа всички им я предлагат.
И САЩ, и Англия, дори и самите европейци все повече на Русия се уповават
Кой против? Едните демократи, но те са бита карта по определение.
Щото ... номерът е да спрат на Ла Манша, а не в Лондон

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20482 -: Август 07, 2022, 16:14:59 »
ИВАН ВАЗОВ - ГАНКОВОТО КАФЕНЕ
... — Но това кога ще се изпълни? — попита поп Ставри.
— Казвам ви скоро, часът е ударил!
В същия миг вратата се отвори и влезе Николай Недкович; той държеше в ръка вестник "Век", току що приет.
— Новият ли е, Николчо? — извикаха няколко души. — Чети, чети!
— Дай да видим много ли зелки са паднали от ножа на Любобратича — казаха други нетърпеливо.
— Аз ви казвам с хиляди бе. Седни тук, Николчо! — И бай Мичо му стори място до себе си, Николай Недкович разгърна вестника.
— За Херцеговското въстание чети най-напред — заповеда бай Мичо.
Недкович зачете сред тържествена тишина. Всички напрегнаха уши, но приятната новина за победата, явена от "Клио", не се потвърдяваше. Напротив, известията от бойното поле бяха лоши: не само Подгорица не беше взета, но и последнята чета на Любобратича беше разбита в пух и прах и той сам беше забягнал в Австрия.
Носовете на всички увиснаха. Голямо разочарование и скръб се прочете по всичките лица. Сам Недкович биде разстроен и гласът му пресипна и отслабна.
Мичо Бейзадето, облян от внезапен пот, побледнял и разтреперан от яд, извика:
— Лъжи, лъжи и лъжи! Те на кирливия ми фес да разправят бабини деветини! Любобратич ги е бил, та ги е поразил!. Вие не вярвайте ни една дума от тоя вестник!
— Но, бай Мичо — забележи Недкович, — тия телеграми са взети от разни европейски вестници. Ще да има нещо истина.
— Лъжи, лъжи — турски лъжи, ковани в Цариград! ...
— И аз не вярвам — каза Хаджи Смион; — вестникарите лъжат като цигани. Аз в Молдовата помня, имаше един вестник, каквото кажеше — все лъжа.
— Уйдурмасиони.
— А бе аз нали ви казвам? Турските известия наопаки трябва да ги разбираш: ако пишат, че са паднали сто херцеговци, наздраво знай, че са сто зелени, ако кажеш хилядо, не ще да сгрешиш.
Думите на бай Мича поуспокоиха духовете. Те бяха убедителни, защото отговаряха на тайното желание на всекиго. Известията трябваше да бъдат неверни, защото бяха лоши. И вестникът не беше за вярване. Но когато същият вестник съобщаваше за успехите на Любобратича, никому не скимна да подложи на съмнение достоверността им. При все това днешните новини разстроиха духа на гостите в Ганковото кафене. Понататъшните разговори завехнаха, всекиму тежеше нещо на душата. На самия бай Мича беше неловко. Той беше сърдит на себе си, на вестника и на всичкия свят, задето не намери потвърждение новината от "Клио". Затова той кипна, когато Петраки Шийков каза иронически, сред общата тишина:
— Каквото се види, бай Мичо, твоята херцеговска искра ще си остане само искра, и после нищо. Ти мене слушай — Турция ще си остане жива и здрава и тая година, и догодина, и подир сто години, а ние ще се лъжем с твоите пророчества, додето умрем.
— Шийка! — извика Мичо разярен. — Твойта куфалница не достига дотам, ти да си мълчиш! На такива говеда като тебе с даул да им блъскат, няма да разумеят нищо.
Избухна караница, но появата на Стефчова тури край и ней, и на опасните разговори за падането на Турция.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20483 -: Август 07, 2022, 16:17:49 »
И кой ти ги обясни тези нещица?
Че и с тридневни муниции, сигурно и със суха храна за три дена.
Веднъж го обяснявах.
И след месец отново да се чудим и маем какво става, и да задаваме неадекватни въпроси, извинете, да не сте в деменция?

Ми аз понеже съм нов тук, трудно се впечатлявам от форумни знаменитости, които даже не си правят труда да ме отпратят по правилния начин, като ми тикнат в носа техните откровения, та да имаме какво изобщо да дискутираме..

Да, и ако може, някой да ми обясни на базата на каква "добра воля" руснаците напуснаха позициите си около Киев.

https://www.facebook.com/anri.erinin/posts/pfbid0cvWCJN7by4KypgmZXqMwnbTRsPgqqiGiSu9urkGYWCH2mSuQnshDbSuvSZtvqCmCl
https://www.facebook.com/anri.erinin/posts/pfbid02KVKuSe8AmEwQEzs4J5UdDFvmUHjxAeLNUaj8WMHXs4HNmuJrqgJLWugaqPmPNSoPl


Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20484 -: Август 07, 2022, 16:18:08 »
Една добра хронологична представа за СВО, на тези, които имат достъп до ria
Военная обстановка на Украине
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20485 -: Август 07, 2022, 16:43:07 »

Оттглиха се от Киев, след като унищожиха оръжейни складове, база за производство на крилати ракети,  биолаборатории, и други, които нас не са уведомили, след като се договарят Украина да подпише капитулация, да спре бомбардировките на НР и ЛНР, и да признае границите им.
Да, ама не.
„Сефарди снова нас кинули„ както се изрази Лавров
След това операцията вече придоби нова форма.
А да питам.
Защо да вземат Киев?
Киев, и Киевска област са украинци. Не руснаци. Произхождащи от гордите викинги. Неславяни.
А СВО е за защита на руските, на славяните.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20486 -: Август 07, 2022, 16:51:18 »
Моето мнение е, че англосакските боклуци, подобно на 1917 година решиха, че е удобно да изправят руснаци срещу руснаци. Естествено, проспали са поне стотина години преди това и в историята и в географията, затова ще получат подобен резултат. Лошото гимназиално образование не е извинение, но сганта е безкрайно самонадеяна и проста. Знам, че сега ще ми скочите, но аз не очаквам нищо полезно от наследниците на изметта на Европа. Освен да превърнат и Европа в измет...получава им се донякъде

Quote (selected)
Киев, и Киевска област са украинци. Не руснаци. Произхождащи от гордите викинги. Неславяни.

Прегледай се! И спри врачките и гласовете, които ти говорят. И иди да провериш дали и "двойницата" на Бети още е жива. Киев и околностите му са минАли покрай викингите...некъде откъде около Меркурий и обратно. Варягите са били охрана на търговски пътища и освен това и охрана на византийския император -нищо общо с Киевска Рус. Рюриковите са минАли покрай некаква окраина, дето е на мода от около дваесе години..като държава, представяте ли си?
« Последна редакция: Август 07, 2022, 17:06:00 от Aсол »

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20487 -: Август 07, 2022, 16:59:59 »

Оттглиха се от Киев, след като унищожиха оръжейни складове, база за производство на крилати ракети,  биолаборатории, и други, които нас не са уведомили, след като се договарят Украина да подпише капитулация, да спре бомбардировките на НР и ЛНР, и да признае границите им.
Да, ама не.

Един ама много лаишки въпрос: А това не можеше ли да стане без да влизат там? Или ракетите нямат допуск?

Защо да вземат Киев?
Киев, и Киевска област са украинци. Не руснаци. Произхождащи от гордите викинги. Неславяни.
А СВО е за защита на руските, на славяните.

Признавам, това, че в Киев са украинци е откровение за мен. Винаги съм смятал, че всичко е тръгнало от Киевская русь. А какво се оказва? Рюрик е бил украинец!


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20488 -: Август 07, 2022, 17:02:34 »
Quote (selected)
Един ама много лаишки въпрос: А това не можеше ли да стане без да влизат там?

Не виждам проблем! Котлите следват един след друг. И докато бяха при Киев- просто руснаците взеха Мариупол, и почти цяла Южна Украйна и то много лесно. Наистина ли не можеш да го видиш?

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20489 -: Август 07, 2022, 17:11:50 »
Quote (selected)
Един ама много лаишки въпрос: А това не можеше ли да стане без да влизат там?

Не виждам проблем! Котлите следват един след друг. И докато бяха при Киев- просто руснаците взеха Мариупол, и почти цяла Южна Украйна и то много лесно. Наистина ли не можеш да го видиш?

Наистина не се разбираме. Не можеше ли да ударят заводите, складовете и каквото още там удариха без тези тежки боеве около Киев? Или руснаците си спестиха ракетите с цената на войнишка кръв?

И защо там трябваше да влязат ВДВ, които изначално имат съвсем други задачи и съвсем друго въоръжение.

Какви "котли". От 24 февруари насам няма завършен котел (ако не смятаме Мариупол).

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20490 -: Август 07, 2022, 17:30:09 »
Няма нужда да „вижда„, важното е да спами.
С въпросчета може и до Рим да стигне, знаеш ли..

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20491 -: Август 07, 2022, 17:38:13 »
Quote (selected)
Един ама много лаишки въпрос: А това не можеше ли да стане без да влизат там?

Не виждам проблем! Котлите следват един след друг. И докато бяха при Киев- просто руснаците взеха Мариупол, и почти цяла Южна Украйна и то много лесно. Наистина ли не можеш да го видиш?

Наистина не се разбираме. Не можеше ли да ударят заводите, складовете и каквото още там удариха без тези тежки боеве около Киев? Или руснаците си спестиха ракетите с цената на войнишка кръв?

И защо там трябваше да влязат ВДВ, които изначално имат съвсем други задачи и съвсем друго въоръжение.

Какви "котли". От 24 февруари насам няма завършен котел (ако не смятаме Мариупол).

Първо - руснаците за разлика от преди доста си пестят кръвта, затова ги обвинявате в бавно напредване. Второ - десанта около Киев /Никто кроме нас/ им взе просто Херсонска област и Запорожието, плюс Мариупол. Ако смяташ, че е малко...не знам какво да ти кажа. Апропо, и в Сумска и в Черниговска и досега укрите не се разполагат като у дома си. В момента е налице котел, като изключим подробностите, че укрия реално вече почти няма професионална армия. Само искам да подчертая, че в телеграмата следя и укроканалите. Така че съм в състояние да сметна 2 и 2. Иначе съм на мнение, че генщабаът на Русия много е сгрешил, че не си е взел съветници от вечната победителка България :smokin:

п. п. Подписник съм и на канала на Ходаковски. От там са ясни и жертвите и трудностите и недъзите на руската операция, но реално това не променя...нищо. Да представям ли Ходаковски? Освен, че същият презира Гиркин...с основание

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20492 -: Август 07, 2022, 17:42:04 »
И защо там трябваше да влязат ВДВ, които изначално имат съвсем други задачи и съвсем друго въоръжение.

Защото чакаха преврат в Киев и ВДВ трябваше да завземат важните обекти на ходом. Както в Крим. Путин на 3-я ден призова "здравите военни сили" да вземат властта. Но малко ги поизлъгаха. Затова се наложи да ги изтеглят през Беларус. Безумно планиране на руския ГЩ.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20493 -: Август 07, 2022, 17:45:02 »
И защо там трябваше да влязат ВДВ, които изначално имат съвсем други задачи и съвсем друго въоръжение.

Защото чакаха преврат в Киев и ВДВ трябваше да завземат важните обекти на ходом. Както в Крим. Путин на 3-я ден призова "здравите военни сили" да вземат властта. Но малко ги поизлъгаха. Затова се наложи да ги изтеглят през Беларус. Безумно планиране на руския ГЩ.

Това са само твои "експертни" предположения. Резултатът е - южна окраина. Че откъде да ги изтеглят, след като те влязоха там от към Беларус? Имаш ли некакво друго компетентно военноначалническо решение?

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20494 -: Август 07, 2022, 17:56:23 »
И защо там трябваше да влязат ВДВ, които изначално имат съвсем други задачи и съвсем друго въоръжение.

Защото чакаха преврат в Киев и ВДВ трябваше да завземат важните обекти на ходом. Както в Крим. Путин на 3-я ден призова "здравите военни сили" да вземат властта. Но малко ги поизлъгаха. Затова се наложи да ги изтеглят през Беларус. Безумно планиране на руския ГЩ.

Това за мен е единственото логическо обяснение.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20495 -: Август 07, 2022, 18:05:22 »
Това за мен е единственото логическо обяснение.

То беше ясно от самото начало. Не съм чувал за такава лежерно планирана военна операция. Аз онемях, когато чух Путин по телевизията да призовава украинските военни да вземат властта. ОК, разузнаването ги подвело. Случват се такива работи. Но трябваше да променят стратегията. Нищо такова не се получи. Путин вече беше обявил, че няма да използва наборници и една мобилизация щеше да ги компрометира. Сега в Украйна гине най-боеспособната професионална руска армия.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20496 -: Август 07, 2022, 18:08:17 »
И защо там трябваше да влязат ВДВ, които изначално имат съвсем други задачи и съвсем друго въоръжение.

Защото чакаха преврат в Киев и ВДВ трябваше да завземат важните обекти на ходом. Както в Крим. Путин на 3-я ден призова "здравите военни сили" да вземат властта. Но малко ги поизлъгаха. Затова се наложи да ги изтеглят през Беларус. Безумно планиране на руския ГЩ.

Това за мен е единственото логическо обяснение.

Съжалявам, колега, но не споделям логиката ви. Между другото  темата за ЕС я създадох преди години с убеждението, че образуванието си заминава. Посочих и първите признаци...ся да видим къде сме днес? Можете да проследите и мненията на тогава несъгласните.  Вие имате ли още некакви сантименти и логика?

Отврат, в окрината не гине най-боеспособната руска армия- гине поголовно мъжкото население на окраината, което не е успело да се скрие и/или избяга и предаде. Даже и некролозите ти пусках/руски, те не крият/. Може да ти пускам и още. Още не си се извинил за прогнозата си, че азовците няма да се предат и това ще се проточи и ще гинат още руснаци. Даже и с Брест го сравняваше. Не ти ли е неудобно? Два кьорфишека си пускал тука и то доста мръсни, които обаче оправдават тезата ти за "гиненето на руските части"

п. п. "Героите от Азовстал" ги приемаха в плен само седем пъти по-малко от тях. Вагнерите воюват в съотношение 10 към едно и даже и пленници вземат. Не наемници, обаче - от това се вземат само нашивките и документите
« Последна редакция: Август 07, 2022, 18:16:56 от Aсол »

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20497 -: Август 07, 2022, 18:16:39 »
Това са само твои "експертни" предположения. Резултатът е - южна окраина.

А това е само твое "експертно" предположение.

Изглежда никой не помни, че когато взеха Мелитопол, Бердянск и Херсон руснаците НЕ СВАЛИХА украинските знамена и не назначиха руска военна администрация.

Вече по-късно, чак в средата на март, когато видяха, че нещата не вървят както те си ги бяха представяли изначално, и когато стана ясно, че ако оставят и едно село, украинците ще направят там втора Буча, отношението се промени на "което сме взели става Русия".

А към Киев напредваха 76 дшд. Това НЕ СА "кашишки" съединения, техните задачи са съвсем други, а не да водят общовойскови боеве.

Между другото, командирът на 76 дшд, генерал-майор Чубарыкин беше сменен в средата на април.


Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20498 -: Август 07, 2022, 18:19:42 »
"Котли" няма, не се и предвиждат. Голяма армия в тила е проблем даже и да е обкръжена.
Едно ако се съпротивлява, друго ако трябва да храниш пленени, няма добър вариант.
Ще мелят наред до последния украинец и няма да сгрешат, ще довършат пропуснатото от Сталин.
Относно киевската операция - според мен е голям срам. Този път ГРУ и всичките РУ с тирета или без са се издънили приемайки желаното за възможно. Напускането усвоени територи още по-голяма издънка. Следващият път когато минават от там на всяка крачка ще има бункер и Путин може да не доживее (чисто физиологично) края на СВО.
Ние също.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20499 -: Август 07, 2022, 18:20:28 »
Това са само твои "експертни" предположения. Резултатът е - южна окраина.

А това е само твое "експертно" предположение.

Изглежда никой не помни, че когато взеха Мелитопол, Бердянск и Херсон руснаците НЕ СВАЛИХА украинските знамена и не назначиха руска военна администрация.

Вече по-късно, чак в средата на март, когато видяха, че нещата не вървят както те си ги бяха представяли изначално, и когато стана ясно, че ако оставят и едно село, украинците ще направят там втора Буча, отношението се промени на "което сме взели става Русия".

А към Киев напредваха 76 дшд. Това НЕ СА "кашишки" съединения, техните задачи са съвсем други, а не да водят общовойскови боеве.

Между другото, командирът на 76 дшд, генерал-майор Чубарыкин беше сменен в средата на април.

Разбира се, че не са свалили укрознамената. Към днешна дата са ги свалили жителите на бивша окраина. И навсякъде има руска администрация.  Ама вие наистина ли не можете да смелете, че нищо не се решава с рогите напред?

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20500 -: Август 07, 2022, 18:23:13 »
Неприятно е, когато (повече или по-малко) съмишленици започват да се джанкат помежду си. И е редно да се запази добрият тон! Инак - какво се "печели"?

- Печелят бармалейте!

Колкото и хитроумна да е (може би) Операцията, точенето 'и в дължина не е успех - независимо от финала. А тук само един Финал е възможен. Другите означават дълга и непрогледна НОЩ над света!

Дали са (1) Хитроумни планове? Дали е (2) Слабост и потеьмковско село? (3) Дали се разчита на нещо друго или по-точно: - Се касае до съвсем друга операция със съвсем друг цели и желани резултати?! ...

- Един тука, умен човек, ви пусна линк, "Та да се поучи Алиса на ум и разум" с анотация, че са лъжа, измама и долни инсинуации нещата вътре (разбира се, че и аз ще подпиша с ръце и крака под това утвърждение за верността му), но все пак те дават едни други Кулиси за вместване на Събитията вътре и странно защо, общата  картина добива сюрреалистична логичност и завършеност.

Ако е така, то най-правилният ход за всички ни ще е този:  :suicide:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20501 -: Август 07, 2022, 18:33:17 »
Сори, Айс, но аз имам друго виждане по въпроса. Точенето на СВО решава няколко проблема - пази руските части, върви убоя и върви ликвидацията на ЕС и потъването на фащисаните. И като прибавиш историческите факти, че руснаците не бързат....На всички им се иска бързо решение, но това не е правилно. Този път всичко трябва да си отиде до финала

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20502 -: Август 07, 2022, 18:37:54 »
Това НЕ СА "кашишки" съединения
Това са съединения, които имат ресурс за бой в градска среда.
Тоест са си точно на мястото пред Киев  :smokin:
 
И пак казвам. Изтеглянито от предградията на Киев беше огромна стратегическа грешка.
И това определено не е "военно решение"  :smokin:
 
Точенето на СВО решава няколко проблема - пази руските части
Нищо не пази  :smokin:
Бърз и решителен разгром на противника е начина за минимални жертви. Винаги и навсякъде.
 
Проблема на руснаците е че се опитват да "пазят", не само цивилното население, но и укрочастите. Е с някои изключение.
Бе ченгесарска история. И естествено води до проблеми. Защото не може да се заменя военната логика с "полицейска" или ако се прави не води до нищо добро.
« Последна редакция: Август 07, 2022, 18:44:07 от 66 »

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20503 -: Август 07, 2022, 18:48:48 »
Разбира се, че не са свалили укрознамената. Към днешна дата са ги свалили жителите на бивша окраина. И навсякъде има руска администрация. 

Така ли? А сега защо ги сваляха на минутата?

Ама вие наистина ли не можете да смелете, че нищо не се решава с рогите напред?

Да бе, со кротце, со благо и със (съвсем) малко кютек.

Ама вие наистина ли не помните (или не знаете), че по това време все още вървяха преговори, в резултат на които руснаците трябваше да се оттеглят от окупираните територии (с изключение на ЛНДР) в обмен на признаване на ЛНДР и на вода от каховското водохранилище? И на сваляне на санкциите, разбира се.

Чак след провала на тези преговори, руснаците видяха, че връщане назад не може да има.

https://www.pravda.com.ua/rus/news/2022/03/24/7334147/
https://hromadske.ua/ru/posts/v-hersone-rossijskie-okkupanty-zahvatili-gorsovet-so-zdaniya-snyali-ukrainskij-flag
https://usm.media/port-berdyansk-pod-flagom-ukrainy-a-gorod-zanyat-vojskami-rf-video/
https://ria-m.tv/news/280337/v_melitopole_na_tsentralnoy_ploschadi_snimayut_ukrainskiy_flag_(foto).html

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20504 -: Август 07, 2022, 18:52:48 »
Разбира се, че не са свалили укрознамената. Към днешна дата са ги свалили жителите на бивша окраина. И навсякъде има руска администрация. 

Така ли? А сега защо ги сваляха на минутата?

Ама вие наистина ли не можете да смелете, че нищо не се решава с рогите напред?

Да бе, со кротце, со благо и със (съвсем) малко кютек.

Ама вие наистина ли не помните (или не знаете), че по това време все още вървяха преговори, в резултат на които руснаците трябваше да се оттеглят от окупираните територии (с изключение на ЛНДР) в обмен на признаване на ЛНДР и на вода от каховското водохранилище? И на сваляне на санкциите, разбира се.

Чак след провала на тези преговори, руснаците видяха, че връщане назад не може да има.

https://www.pravda.com.ua/rus/news/2022/03/24/7334147/
https://hromadske.ua/ru/posts/v-hersone-rossijskie-okkupanty-zahvatili-gorsovet-so-zdaniya-snyali-ukrainskij-flag
https://usm.media/port-berdyansk-pod-flagom-ukrainy-a-gorod-zanyat-vojskami-rf-video/
https://ria-m.tv/news/280337/v_melitopole_na_tsentralnoy_ploschadi_snimayut_ukrainskiy_flag_(foto).html

Те са си такива. И винаги са победители. И днешната операция, доста по-добра и премислена е същата като освобождението на едни гниди и премлени рая. Иначе казано -днешната натовска европейска България. Какъв фарс! Гнусен и долен. Недостойна държава и недостоен народ...тва се вика днес- България. Само че за разлика от "българите" шахтьорите воюват за държавата си. Абе личи си, че са руснаци...а не трапезни патриотари. Аз затова те попитах, колко внимателно си чел класиците на българската литература. Щото в момента не съм написала нищо ново

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20505 -: Август 07, 2022, 19:06:48 »
Не знам кво се вика, ама "натофци" в България ги посади белязания. И не само в България, в ДДР, Полша, Чехословакия ......
Сал един Чаушеско се опъна
Така, че да се сърдят на себе си. Даже белязания е на свобода. Така че нямат право на претенции  :smokin:
А Пиандурника създаде условия да се садят и в Украйна и другите бивши републики..... Така че Путин трябва да се отрече и покае  :smokin:
« Последна редакция: Август 07, 2022, 19:12:11 от 66 »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20506 -: Август 07, 2022, 19:14:08 »
Не знам кво се вика, ама "натофци" в България ги посади белязания. И не само в България, в ДДР, Полша, Чехословакия ......
Сал един Чаушеско се опъна
Така, че да се сърдят на себе си. Даже белязания е на свобода. Така че нямат право на претенции  :smokin:
А Пиандурника създаде условия да се садят и в Украйна и другите бивши републики..... Така че Путин трябва да се отрече и покае  :smokin:

Да бе! Винаги някой друг ти е виновен. Никога не виждаш действителността. А тя е проста - рая! Няма такова животно български народ. Има едно племе, готово да ближе къфто ще да е гъз в името на поединичното си оцеляване. Което е под въпрос, но племе не мисли в бъдещето, мисли само от днес за утре. Констатацията ми е изключително тежка и неприятно, но за себе си съм решила вече...никога няма да допусна фамилни грешки. Племето не ги заслужава. Накратко -българското ми гражданство не е повод за гордост и...бъдеще
« Последна редакция: Август 07, 2022, 19:19:18 от Aсол »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20507 -: Август 07, 2022, 19:17:45 »
Според мен и зорзаман и Асол са по своему прави.
Руснаците явно се надяваха на някакви договорености с украински военни и политици.
Ненапразно на третия или четвъртия ден Путин по тв-то се обърна директно към украинските военни. Цитирам по памет – Берите власть в своих руках. Похоже с вами будет легче договориться.
Това за мен беше потвърждение от най-високо място че сделката е в сила.
Но отсреща или са играли двойна игра или американците са ги хванали и не последва нищо.
Говори се че тихомълком няколко генерала от разведката са ги пенсионирали.
Що се отнася до десанта край Киев.
Да мисля си че първоначалната идея е била да се подкрепи някакъв преврат, но дори и след като не се получи присъствието на руски войски около Киев скова голяма част от ВСУ и на юг буквално за две-три седмици почти без бой заеха доста територии.
По нататък е ясно.
Смениха и няколко командващи. Сложиха млади и нахъсани генерали минали през Грузия и Сирия.
Минаха по сполучливия израз на Светицата към тактика божиите мелници мелят бавно , но неизбежно.
Използвайки преимуществото в артилерия и ракети се върнаха към добре познатата тактика артилерийски вал от края на ВСВ.
Още повече че срещу себе си на Донбас имат укрепрайони подготвяни осем години.
Така свеждат до минимум загубите в жива сила.
Е вярно не е толкова ефектно като в холивудските екшъни. Като изключим Кадиров естествено.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20508 -: Август 07, 2022, 19:21:22 »
Вагнерите са много по-резултатни от кадировци, но не се опитват да бъдат добри, напротив

Вече веднъж ви го написах - Чингиз хан не се е изнесъл към небитието без последствия. Оставил е Русия...
« Последна редакция: Август 07, 2022, 19:31:08 от Aсол »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20509 -: Август 07, 2022, 19:25:23 »
Quote (selected)
Руснаците явно се надяваха на някакви договорености с украински военни и политици.
Поредното потвърждение че договор подписан със западняци не си струва даже хартията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20510 -: Август 07, 2022, 19:36:49 »
Аз ето така си обяснявам Русия ...в духа на съвремието

https://www.youtube.com/watch?v=hr0WwY5Bulw&list=RDMM&index=19

Не е е идеално, но добра отправна точка

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20511 -: Август 07, 2022, 20:00:46 »
Малко допълнителна информация, ако щете вярвайте. Кадиров в момента освен с много полезен с опит, пряко участие и външнополитически е в центъра на вниманието. Не сте го забелязали, ако сте чели източници извън еврооруел но ....за азовските боклуци в Мариупол специално пристигна спецназа на Дагестан. Той се води за възможно най-жестокият. Ако се проследят некои неща през последните години, ламбата може и да светне

п. п. Кавказките народи много си обичат автономиите. Всеки опит да ги приравняваш, ще ти струва кратуната. А цял Кавказ /не важи само за Кавказ/в рамките на РФ са автономии, дори до 50 хил. парчета население/алани и ногайци/. По мое мнение - перфектно решение. Става дума за имперски традиции, а не за дребноселски новоцивилизационни ганю - еврапци...Пошла  евротрагедия. Овцете, дори не могат още да зецепят, че лунгурите към които драпат, дори не знаят, къде точно овцете са на картата
« Последна редакция: Август 07, 2022, 20:09:13 от Aсол »

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20512 -: Август 07, 2022, 20:03:27 »
Това НЕ СА "кашишки" съединения
Това са съединения, които имат ресурс за бой в градска среда.
Тоест са си точно на мястото пред Киев  :smokin:


Това не е вярно. БМД-2, че даже и БМД-4 са с алуминиев корпус, който и 12.5 мм го пробиват. Същото важи и за "Спрут-СД", 125 мм гладкостволно оръдие с алуминиев корпус. И за старата "Нона".

БМД значи "боевая машина ДЕСАНТА", а не "боевая машина для городских боев"

Всички те имат едно предназначение: въздушно десантиране в тила на врага и удържане на плацдарма до пристигане на основните, "кашишки" части.

Цитат: Въздушнодесантните войски, (ВДВ) са военни части, обикновено лека пехота, транспортирани със самолет и спускани с парашут над бойното поле. По този начин могат да бъдат спускани зад вражеските линии и има възможност да бъдат разгръщани почти навсякъде с минимално предупреждение. Големината на формациите е ограничена най-вече от броя и размера на наличните самолети.

А откакто всеки сульо има по два MANPADS този род войски изобщо минава в историята.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20513 -: Август 07, 2022, 20:10:44 »
Това НЕ СА "кашишки" съединения
Това са съединения, които имат ресурс за бой в градска среда.
Тоест са си точно на мястото пред Киев  :smokin:


Това не е вярно. БМД-2, че даже и БМД-4 са с алуминиев корпус, който и 12.5 мм го пробиват. Същото важи и за "Спрут-СД", 125 мм гладкостволно оръдие с алуминиев корпус. И за старата "Нона".

БМД значи "боевая машина ДЕСАНТА", а не "боевая машина для городских боев"

Всички те имат едно предназначение: въздушно десантиране в тила на врага и удържане на плацдарма до пристигане на основните, "кашишки" части.

Цитат: Въздушнодесантните войски, (ВДВ) са военни части, обикновено лека пехота, транспортирани със самолет и спускани с парашут над бойното поле. По този начин могат да бъдат спускани зад вражеските линии и има възможност да бъдат разгръщани почти навсякъде с минимално предупреждение. Големината на формациите е ограничена най-вече от броя и размера на наличните самолети.

А откакто всеки сульо има по два MANPADS този род войски изобщо минава в историята.

Откъде ти е цитатът? Линк, ако не възразяваш..Надявам се да не е уикито...все пак тук повечето сме грамотни хора

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20514 -: Август 07, 2022, 20:11:07 »
Малко допълнителна информация, ако щете вярвайте. Кадиров в момента освен с много полезен с опит, пряко участие и външнополитически е в центъра на вниманието. Не сте го забелязали, ако сте чели източници извън еврооруел но ....за азовските боклуци в Мариупол специално пристигна спецназа на Дагестан. Той се води за възможно най-жестокият. Ако се проследят некои неща през последните години, ламбата може и да светне

"Ахмат" пристигнаха подготвени само за натурни снимки. Това не са мои думи, а на Александър Ходаковски, който е на фронта от 2014 година. Неговите изказвания винаги са изключително умерени и премерени:

У Рамзана Кадырова много сильных и подготовленных бойцов, которые нацелены, видимо, на выполнение приоритетных задач. Но те, которые направлены на Мариупольское направление, к этой категории не относятся. Это сборная солянка со всех республиканских органов полиции, не подготовленная и не оснащённая в соответствии с задачами. А задачи сложные - уже не первый день мы в них по самое никуда.


Това е може би най-уважаваният от мен войник (всъщност полковник) който пише за войната от окопите:

https://youtu.be/MYC9C5pY-Lc

2:38: "когато настъпваме, ние побеждаваме, когато стоим, пак побеждаваме"

Едит: а цитатът за ВДВ е от българската Википедия :)
« Последна редакция: Август 07, 2022, 20:19:44 от zorzaman »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20515 -: Август 07, 2022, 20:17:37 »
Малко допълнителна информация, ако щете вярвайте. Кадиров в момента освен с много полезен с опит, пряко участие и външнополитически е в центъра на вниманието. Не сте го забелязали, ако сте чели източници извън еврооруел но ....за азовските боклуци в Мариупол специално пристигна спецназа на Дагестан. Той се води за възможно най-жестокият. Ако се проследят некои неща през последните години, ламбата може и да светне

"Ахмат" пристигнаха подготвени само за натурни снимки. Това не са мои думи, а на Александър Ходаковски, който е на фронта от 2014 година. Неговите изказвания винаги са изключително умерени и премерени:

У Рамзана Кадырова много сильных и подготовленных бойцов, которые нацелены, видимо, на выполнение приоритетных задач. Но те, которые направлены на Мариупольское направление, к этой категории не относятся. Это сборная солянка со всех республиканских органов полиции, не подготовленная и не оснащённая в соответствии с задачами. А задачи сложные - уже не первый день мы в них по самое никуда.


Може ли отново да подчертая! Аз съм абонат на канала на Ходаковски. /Специално точно тук съм давала линкове към телетрам каналите1 които ползвам/Също и на този на Кадиров, и на канала на отрядите му в окраината/за този частен канал чаках точно седмица/. Не знам какво искаш да ми кажеш, но всички не харесват Гиркин...Кадировци са за градски боеве, основно зачистка и основно военна полиция и борба с безредиците. ЧВК Вагнер щурмува най-сакатите части. Дагестнанският спецназ са повод за гордост не само за Феликс Едмундович...ингушетите не отстъпват нито на йота...от тях в процентна измеримост спрямо населението има най-много герои на Русия
« Последна редакция: Август 07, 2022, 20:28:47 от Aсол »

Неактивен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 400
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20516 -: Август 07, 2022, 20:19:07 »
Това НЕ СА "кашишки" съединения
Това са съединения, които имат ресурс за бой в градска среда.
Тоест са си точно на мястото пред Киев  :smokin:


Това не е вярно. БМД-2, че даже и БМД-4 са с алуминиев корпус, който и 12.5 мм го пробиват. Същото важи и за "Спрут-СД", 125 мм гладкостволно оръдие с алуминиев корпус. И за старата "Нона".

БМД значи "боевая машина ДЕСАНТА", а не "боевая машина для городских боев"

Всички те имат едно предназначение: въздушно десантиране в тила на врага и удържане на плацдарма до пристигане на основните, "кашишки" части.

Цитат: Въздушнодесантните войски, (ВДВ) са военни части, обикновено лека пехота, транспортирани със самолет и спускани с парашут над бойното поле. По този начин могат да бъдат спускани зад вражеските линии и има възможност да бъдат разгръщани почти навсякъде с минимално предупреждение. Големината на формациите е ограничена най-вече от броя и размера на наличните самолети.

А откакто всеки сульо има по два MANPADS този род войски изобщо минава в историята.
ВДВ бяха в Гостомел,а в Буча, и ВДВ и сухопътни войски.

Неактивен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 400
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20517 -: Август 07, 2022, 20:19:57 »
.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20518 -: Август 07, 2022, 20:22:43 »
БМД значи "боевая машина ДЕСАНТА", а не "боевая машина для городских боев"

Това е официалното ѝ наименование. А в армията нежно я наричат Братская Могила Десанта.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20519 -: Август 07, 2022, 20:23:53 »
Quote (selected)
ВДВ бяха Гостомел,а в Буча, и ВДВ и сухопътни войски.
Идеята за тези войски е да действат в тила на врага, по някаква причина не се използват пълноценно. Могат да бъдат и караул пред мавзолея, но не е правилно.
Те са за десант и наистина с провизии и снаряжение за около три дена.
ЕС е вреден за вашето здраве!