Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 04:47:17

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2081921 пъти)

Imko1, Accipiter, buratinob и 196 Гости преглежда(т) тази тема.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20520 -: Август 07, 2022, 20:31:05 »
Кадировци са за градски боеве, основно зачистка и основно военна полиция и борба с безредиците

Не ви познавам, но щом го казвате, значи не знаете кой за какво е в армията. "градските боеве и зачистка" изискват съвършенно различна подготовка от "военна полиция", и "борба с безредиците".

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20521 -: Август 07, 2022, 20:32:03 »
Quote (selected)
ВДВ бяха Гостомел,а в Буча, и ВДВ и сухопътни войски.
Идеята за тези войски е да действат в тила на врага, по някаква причина не се използват пълноценно. Могат да бъдат и караул пред мавзолея, но не е правилно.
Те са за десант и наистина с провизии и снаряжение за около три дена.

Бе направо требваше да ви ангажират в операцията и най-вече в чантаджийската процедура. Баси докъде се докараха :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20522 -: Август 07, 2022, 20:34:42 »
Quote (selected)
Бе направо требваше да ви ангажират в операцията и най-вече в чантаджийската процедура. Баси докъде се докараха :nuts:
Не подценявай "чантаджиите".
Преди да гръмне и тапешник много чанти се разхождат между различните щабове, по време на операцията също.
Да не забравя!
Харесвам дами стреляли на стрелбище с автомат.
Обаче ми идва в повече да ми обясняват неща от армейското битие.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20523 -: Август 07, 2022, 20:37:44 »
А откакто всеки сульо има по два MANPADS този род войски изобщо минава в историята.

Не зная. Не съм специалист
Намерих нещо от 2010 г.

https://topwar.ru/475-stinger-soshel-s-uma.html

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20524 -: Август 07, 2022, 20:38:02 »
Кадировци са за градски боеве, основно зачистка и основно военна полиция и борба с безредиците

Не ви познавам, но щом го казвате, значи не знаете кой за какво е в армията. "градските боеве и зачистка" изискват съвършенно различна подготовка от "военна полиция", и "борба с безредиците".

Аз отлично знам какви подразделения от Чечня работят на Окраината. Преди време ги написах, че са три. Даже и имената на командващите им написах /Двама от тях беха "убити" от укроолайн, но вече се позабрави Повече няма да се повтарям, явно не се четем, поради което считам, че отново ще си загубя времето да търся и показвам и доказвам...за кой ли път

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8089
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20525 -: Август 07, 2022, 20:53:17 »
Няма техника за "градски бой". Даже танковата броня е податлива на попадение отгоре.
Е ако не броим тежката авиация да мине и да изравни всичко до кота 0  :smokin:
 
Но в статията по горе имаше интересен въпрос.
Сигурно в Москва има повече охранители в частни фирмички, отколкото участници в СВО.
Защо тези хора не са мобилизирани и не са на фронта?

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20526 -: Август 07, 2022, 20:56:11 »
https://www.youtube.com/watch?v=AJpBslNEQZs
Позывной Струна: видео о командире морпехов РФ, который ведёт бой с "Азовом" в Мариуполе

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20527 -: Август 07, 2022, 20:57:55 »
Quote (selected)
Защо тези хора не са мобилизирани и не са на фронта?
Официално в СВО участват само волнонаемни доброволци.
Не всички волнонаемни.
До охранителите още не са опрели.
То и ние имаме над 100 000 "охранители" , е едно време им викаха пазачи, в училишата "байчета".
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20528 -: Август 07, 2022, 21:03:52 »
Пълен идиотизъм според мен.

Тревогата във връзка със сигурността на Запорожката АЕЦ в Южна Украйна, която е най-голямата атомна електроцентрала в Европа, продължи да расте вчера, предаде ДПА.
Рискът от пожар и изтичане на радиоактивни вещества заради стрелбата в района на централата, която се намира под контрола на руските сили, стана причина за сериозни притеснения.
.......
ЕС осъжда военните действия на Русия около Запорожката атомна централа. Става дума за тежко и безотговорно нарушение на правилата за ядрена безопасност и още един пример за това как Русия пренебрегва международните норми", написа той в туитър, съобщи БТА.
Вчера руските окупатори четири пъти обстреляха Запорожката АЕЦ, повредиха високоволтов проводник, задейства се аварийната защита и един от трите работещи блока на централата се наложи да бъде изключен, напомни по-рано днес УНИАН.

https://epicenter.bg/article/Svetat-izrazi-trevogata-si-vav-vrazka-sas-sluchvashtoto-se-v-rayona-na-Zaporozhkata-AETs/289720/7/0

Страшно умни и много красиви.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20529 -: Август 07, 2022, 21:07:00 »
Quote (selected)
Вчера руските окупатори четири пъти обстреляха Запорожката АЕЦ, повредиха високоволтов проводник,
Quote (selected)
централата, която се намира под контрола на руските сили,
Насмогнаха си на операцията руснаците.
Имат толкова излишъци от оръжия и боеприпаси че даже се обстрелват сами. :)))
« Последна редакция: Август 07, 2022, 21:13:21 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20530 -: Август 07, 2022, 21:09:22 »
Руснаците са яли бой от доста народи, но после винаги са връщали боя с лихва. Защото от всеки враг са научавали нови военни номера и са ги запомняли. Така и сега - научиха се от англосаксите да лъжат, мамят и блъфират. Казаха, че само си искат Крим, Донбас и неутрална Украйна. И западняците се вързаха на тази лъжа, решавайки, че щом Русия е толкова скромна, значи е слаба, а щом е слаба, значи не трябва да има мир с нея, а дълга война до крайното й изтощение, разцепление и рухване. Всъщност точно това е целта на руските стратези - дълга война до крайно изтощение, разцепление и рухване на Запада. Глупавият и надменен ловец (НАТО) се превръща в жертва.
Сигурен съм, че руснаците много внимателно са пресметнали всичко, разбрали са, че ако сега пропуснат, едва ли ще имат друг шанс, и няма да спрат, докато не поставят САЩ и васалите им на колене. Всички руски бавения, въртения и "предложения за преговори" са ловушки.
В началото и аз бях подразнен от бавенето на руските войски, но тъпченето на Украйна с много, но почти безполезно оръжие, ми отвори очите - руснаците бавно премилат всички ресурси на Запада.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20531 -: Август 07, 2022, 21:11:31 »
Пълен идиотизъм според мен.

Тревогата във връзка със сигурността на Запорожката АЕЦ в Южна Украйна, която е най-голямата атомна електроцентрала в Европа, продължи да расте вчера, предаде ДПА.
Рискът от пожар и изтичане на радиоактивни вещества заради стрелбата в района на централата, която се намира под контрола на руските сили, стана причина за сериозни притеснения.
.......
ЕС осъжда военните действия на Русия около Запорожката атомна централа. Става дума за тежко и безотговорно нарушение на правилата за ядрена безопасност и още един пример за това как Русия пренебрегва международните норми", написа той в туитър, съобщи БТА.
Вчера руските окупатори четири пъти обстреляха Запорожката АЕЦ, повредиха високоволтов проводник, задейства се аварийната защита и един от трите работещи блока на централата се наложи да бъде изключен, напомни по-рано днес УНИАН.

https://epicenter.bg/article/Svetat-izrazi-trevogata-si-vav-vrazka-sas-sluchvashtoto-se-v-rayona-na-Zaporozhkata-AETs/289720/7/0

Страшно умни и много красиви.

И какво те учудва? Аз в тази кир живея .....да живеят бармалеите с хладилниците. Но, ще ти кажа нещо под секрет - овцете наистина не се усещат как ще идат курбан. Да си носят кръста, моята цел е аз да съм встрани. Не изпитвам никакво неудобство, ще си носиш кръста!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20532 -: Август 07, 2022, 21:14:31 »
Цитат на: AnonimusBG
Запорожката АЕЦ ...

Страшно умни и много красиви.

Направо преводачки със забравен втори език.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20533 -: Август 07, 2022, 21:14:39 »
Пиленца, изчетох ви..
Много са ви объркани представите
Занимавате се с тук стреляли, там стреляли.
А каква е целта?
Каква е целта на операцията?
Да се утвърдят две държавички -въшки на равно поле?
А това не би ли отключило аналогични процеси в самата Русия?
Развява се знамето на СССР? А това не би ли дало тласък на леваците за Руска пролет в самата Русия? Нещо което успешно се избегна 14та година.
Руската армия използва власовският триколор в тази операция.
И кво? Власовци срещу бандеровци.
Пълна каша, а вие искате и победа. Бърза и безсъмнителна.
А кому е нужна?
Русия елиминира готвената военна заплаха от  страна на Украйна, и от тук на там всичко е дипломация.
Изтеглянето от Змийският остров, и обменът на военнопленици от Мариупол, преди месец и половина, когато ситуацията се беше нажежила до термоядрена температура, показа, че НАТО отстъпи, НАТО не се намеси в Украйна, което и беше капитулацията на Запада. Последва Истанбулското споразумение
От тогава бяха свалени  пет премиери на европейски страни, отличаващи се с луда русофобия. Пред страни като Англия или Италия, смяната на нашето премиер просто не се брои. В САЩ на Байдън и Харис им се заклати  земята под краката след самоубийственият ход на Пелоси.
Ердоган за пореден път извъртя гръб на Запада и се закле във вярност на Путин.
В Русия посегнаха на еврейците от Сохнут
Все немислими неща до вчера.
А вие Киев та Киев.
Та на никого не нужен Киев.
Там играта отдавна приключи. Само метачите почистват терена.
А и не е казано, че държавата Украйна ще се закрива .
Войната е на съвсем друга плоскост, и в съвсем друго измерение
Мислете.
Или поне се опитвайте да мислите

« Последна редакция: Август 07, 2022, 21:42:31 от Алиса »

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20534 -: Август 07, 2022, 21:14:56 »
Пълен идиотизъм според мен.

Вчера руските окупатори четири пъти обстреляха Запорожката АЕЦ, повредиха високоволтов проводник, задейства се аварийната защита и един от трите работещи блока на централата се наложи да бъде изключен, напомни по-рано днес УНИАН.
Страшно умни и много красиви.

UNIAN е най лъжливата украинска медия.

А истинската история е следната: Руснаците възстановиха линията с Каховка и монтираха ново ГРУ 750 кВ за да могат да свържат централата с руската мрежа.

Укрите целеха точно това устройство, но удариха съседното...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20535 -: Август 07, 2022, 21:18:00 »
Пиленца, изчетох ви..
Много са ви объркани представите
Занимавате се с тук стреляли, там стреляли.
А каква е целта?
Каква е целта на операцията?
Да се утвърдят две държавички -въшки на равно поле?
А това не би ли отключило аналогични процеси в самата Русия?
Развява се знамето на СССР? А това не би ли дало тласък на леваците за Руска пролет в самата Русия? Нещо което успешно се избегна 14та година.
Руската армия използва власовският триколор в тази операция.
И кво? Власовци срещу бандеровци.
Пълна каша, а вие искате и победа. Бърза и безсъмнителна.
А кому е нужна?
Русия елиминира готвената военна заплаха от  страна на Украйна, и от тук на там всичко е дипломация.
Изтеглянето от Змийският остров, и обменът на военнопленици от Мариупол, преди месец и половина, когато ситуацията се беше нажежила до термоядрена температура, НАТО отстъпи, НАТО не се намеси в Украйна, което и беше капитулацията на Запада. Последва Истанбулското споразумение
От тогава бяха свалени  пет премиери на европейски страни, отличаващи се с луда русофобия. Пред страни като Англия или Италия, смяната на нашето премиер просто не се брои. В САЩ на Байдън и Харис им се заклати  земята под краката след самоубийственият ход на Пелоси.
Ердоган за пореден път извъртя гръб на Запада и се закле във вярност на Путин.
В Русия посегнаха на еврейците.
Все немислими неща до вчера.
А вие Киев та Киев.
Та на никого не нужен Киев.
Там играта отдавна приключи. Само метачите почистват терена.
А и не е казано, че държавата Украйна ще се закрива .
Войната е на съвсем друга плоскост, и в съвсем друго измерение
Мислете.
Или поне се опитвайте да мислите

Баси! Госпожо можеш ли да напишеш поне три логически свързани изречения? Имаш ли дори бегла представа какъв миш маш предложи на вниманието ни.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8089
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20536 -: Август 07, 2022, 21:21:45 »
Пълен идиотизъм според мен.
Нищо ново. Гейропци са неадекватници.
Те и за "буча" не бяха по-адекватни.
Покрай запорожката АЕЦ въпроса е друг. Подава ли енергия към киев и другите райони на остатъчна Украйна и ако да, защо?

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20537 -: Август 07, 2022, 21:28:21 »
Тук ще го цопна.
Няма да търся друга тема.
Роджър Уотърс пред ЦНН.
На руски защото ми е по-лесно.

https://www.youtube.com/watch?v=WzgsWPuzthM

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20538 -: Август 07, 2022, 21:31:03 »
Баси! Госпожо можеш ли да напишеш поне три логически свързани изречения? Имаш ли дори бегла представа какъв миш маш предложи на вниманието ни.

Знам.
Не се вписва в представите ви, създадени от българските медии.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20539 -: Август 07, 2022, 21:31:15 »
Няма техника за "градски бой". Даже танковата броня е податлива на попадение отгоре.
.....
Техника може и да няма но тактика има със сигурност - чеченците я демонстрират. Руснаците я отработваха в Сирия, май останаха единствените с реален боен опит в градски условия - къща за къща, етаж по етаж.
Янките със сигурност нямат, за израелците се съмнявам.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20540 -: Август 07, 2022, 21:39:35 »
Израелците имат техника, за градски условия.
Булдозери.
Ползват я с успех.
За градски бой спецназа на Асол.
Може и да не е дегестански и ВДВ също ще свършат работа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20541 -: Август 07, 2022, 21:45:43 »
Може ли отново да подчертая! Аз съм абонат на канала на Ходаковски. /Специално точно тук съм давала линкове към телетрам каналите1 които ползвам/Също и на този на Кадиров, и на канала на отрядите му в окраината/за този частен канал чаках точно седмица/. Не знам какво искаш да ми кажеш, но всички не харесват Гиркин...

Ти може да си абонат, ама явно не си ги чела:

Пару недель назад получаю доклад с блокпоста: на направление прибыла большая группа чеченцев без боевой техники с задачей наступать. Перед этим я изучал этот участок и примерно представлял возможности противника на нем, поэтому потребовал старшего чеченцев к трубке и выразил ему всю свою обеспокоенность. Дал ему беспилотников, параллельно опубликовал пост в надежде, что нужные люди прочтут и не бросят незнакомых с ситуацией и театром боевых действий людей в болторез. Дальнейшее развитие событий вы знаете: звонок мне Рамзана Кадырова, общение с Адамом Делимхановым и налаживание совместной работы. Только на третий день совместных "бд" с очень неплохой степенью эффективности выяснилось, что это именно те парни, которых я пытался спасти в первый день.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20542 -: Август 07, 2022, 21:51:33 »
Тук ще го цопна.
Няма да търся друга тема.
Роджър Уотърс пред ЦНН.
На руски защото ми е по-лесно.

https://www.youtube.com/watch?v=WzgsWPuzthM

Честно казано  и аз съм доволна. Толкова не вярвах...но все пак баща му е бил прогресивен човек/чистак комунист/, вдъхновил великите албуми на Вселената. Не бих искала да се разочаровам от музикалния си космос. Имам, обаче, напредък ...вкарах три 27 годишни нашенски примати в лоното на Флойд. Имах предимство....дечурлигата имаха нужда от хармонично подредени и доставени до ушите им звуци...различни от сегашната скука

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20543 -: Август 07, 2022, 21:53:12 »
Може ли отново да подчертая! Аз съм абонат на канала на Ходаковски. /Специално точно тук съм давала линкове към телетрам каналите1 които ползвам/Също и на този на Кадиров, и на канала на отрядите му в окраината/за този частен канал чаках точно седмица/. Не знам какво искаш да ми кажеш, но всички не харесват Гиркин...

Ти може да си абонат, ама явно не си ги чела:

Пару недель назад получаю доклад с блокпоста: на направление прибыла большая группа чеченцев без боевой техники с задачей наступать. Перед этим я изучал этот участок и примерно представлял возможности противника на нем, поэтому потребовал старшего чеченцев к трубке и выразил ему всю свою обеспокоенность. Дал ему беспилотников, параллельно опубликовал пост в надежде, что нужные люди прочтут и не бросят незнакомых с ситуацией и театром боевых действий людей в болторез. Дальнейшее развитие событий вы знаете: звонок мне Рамзана Кадырова, общение с Адамом Делимхановым и налаживание совместной работы. Только на третий день совместных "бд" с очень неплохой степенью эффективности выяснилось, что это именно те парни, которых я пытался спасти в первый день.

Не съм го чела наистина. Той си пише какво му е на душата в собствения канал и ми е доста странно, че ще се разпищоли на друго място. Може ли линк? Не копие, ако е възможно, аз съм напълно в състояние да оценя източника. И така . може ли линк? В този форум е задължително да си подкрепяш писанията...Тва не е Дневник и АЗБ и ЕЖК

п. п. Влязох на канала на Ходаковски. От коя дата е това изявление, колега? Иначе и аз знам, че в началото  е имало куп недоразумения и нелогични дивотии
« Последна редакция: Август 07, 2022, 22:02:51 от Aсол »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8089
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20544 -: Август 07, 2022, 22:02:09 »
Израелците имат техника, за градски условия.
Булдозери.
Ползват я с успех.
Това срещу палестинци с автомати и пищови може и да работи, но се съмнявам че "греблото" ще издържи пряко попадение особено отблизо на 14.5 мм боприпас от КПВТ, особено ако е бронебоен. То е от качествена стомана, но не е броня.
Какво остава за попадение на 100 мм оръдие на БМП-3  :smokin: или пък нещо по тежко.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20545 -: Август 07, 2022, 23:11:18 »
Войната е на съвсем друга плоскост, и в съвсем друго измерение
Войната в Украйна е театро – отвличане на вниманието от същественото, което става, и заедно с това добър предлог да се убеди населението на Изток и на Запад да не се дърпа, докато му вкарват дебелия четвъртит чеп.
Докато в Русия стриктно, по дати изпълняват сценария с „пандемията“, никой не може да ме убеди, че Западът и Русия не са дупе и гащи. И хич не ме интересува кой какво от тези двете е – тук има място единствено за омерзение.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20546 -: Август 07, 2022, 23:18:56 »
Панов Сергей Александрович  - герой на Русия посмъртно. Струва си да разбереш ситуацията и причините. Ако беше кравар - Холивуд щеше да даде Оскар на всички замесени покрай него и поне един сериал щеше да спретне...ако  беше техен...но, но е

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20547 -: Август 07, 2022, 23:24:45 »
Войната е на съвсем друга плоскост, и в съвсем друго измерение Войната в Украйна е театро – отвличане на вниманието от същественото, което става, и заедно с това добър предлог да се убеди населението на Изток и на Запад да не се дърпа, докато му вкарват дебелия четвъртит чеп.
Докато в Русия стриктно, по дати изпълняват сценария с „пандемията“, никой не може да ме убеди, че Западът и Русия не са дупе и гащи. И хич не ме интересува кой какво от тези двете е – тук има място единствено за омерзение.


Ти си изключително объркан и зверски озлобен човек. И искаш жертви, други, но да не си - ти...разбира се. . Аре да се спрете такива проповедници на чужди гробища

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20548 -: Август 07, 2022, 23:37:22 »
Не съм го чела наистина. Той си пише какво му е на душата в собствения канал и ми е доста странно, че ще се разпищоли на друго място. Може ли линк? Не копие, ако е възможно, аз съм напълно в състояние да оценя източника. И така . може ли линк? В този форум е задължително да си подкрепяш писанията...Тва не е Дневник и АЗБ и ЕЖК

п. п. Влязох на канала на Ходаковски. От коя дата е това изявление, колега? Иначе и аз знам, че в началото  е имало куп недоразумения и нелогични дивотии

Жив да не съм! А кой на предишната страница писа: Повече няма да се повтарям, явно не се четем, поради което считам, че отново ще си загубя времето да търся и показвам и доказвам...за кой ли път

А сега аз да показвам и да доказвам? Значи, тук на честна джентълменска дума вяра няма, така ли!

Айде от мен да мине, в качеството ми на новобранец дето трябва да обслужва старите пушки. Заедно с видео от 28 март:

https://t.me/aleksandr_skif/2019


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20549 -: Август 07, 2022, 23:49:44 »
Не съм го чела наистина. Той си пише какво му е на душата в собствения канал и ми е доста странно, че ще се разпищоли на друго място. Може ли линк? Не копие, ако е възможно, аз съм напълно в състояние да оценя източника. И така . може ли линк? В този форум е задължително да си подкрепяш писанията...Тва не е Дневник и АЗБ и ЕЖК

п. п. Влязох на канала на Ходаковски. От коя дата е това изявление, колега? Иначе и аз знам, че в началото  е имало куп недоразумения и нелогични дивотии

Жив да не съм! А кой на предишната страница писа: Повече няма да се повтарям, явно не се четем, поради което считам, че отново ще си загубя времето да търся и показвам и доказвам...за кой ли път

А сега аз да показвам и да доказвам? Значи, тук на честна джентълменска дума вяра няма, така ли!

Айде от мен да мине, в качеството ми на новобранец дето трябва да обслужва старите пушки. Заедно с видео от 28 март:

https://t.me/aleksandr_skif/2019

Е ? Как горното  кореспондира с внушението ви? Аз не само мота да чета, а и разбирам руски език повече от добре. Така даже се дипломирах като инженер...с руска техническа литература...и до ден днешен това си остава вярно. Вероятно, увлечен в дребно философстване продължавате да не знаете, че фундамента на кесенето ви по кафенетата е заложено в програмите на вузовете, които искате да неглижирате  и "окрупните"

Аз вече нямам нерви да ви търпя харвардските "финансови и пишман философски  икономически глупости". Не бих ви пратила в лагери - това ще ви е почивка. Бих ви пратила с удоволствие на къра...за да се научите да работите. И да разберете какво е на тези, от които не се интересувате....щото сте ментални боклуци

п. п. От 10 годишно бачкам по къра. Вишото ми не е спасявало, както и преди това елитното ми училище. Ганю трябва да се научи да работи. Особено ганювците наредени на държавна издръжка. Требе бой, щото е занемарено възпитанието ви
« Последна редакция: Август 08, 2022, 00:07:24 от Aсол »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20550 -: Август 08, 2022, 00:01:55 »
Ти си изключително объркан и зверски озлобен човек. И искаш жертви, други, но да не си - ти...разбира се. . Аре да се спрете такива проповедници на чужди гробища
Дори само от глупостите, които си написала в отговор на мнението ми, личи в чия глава е объркано и кой злобее. Глупости без връзка с това, на което уж отговарят.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20551 -: Август 08, 2022, 00:05:15 »
Е ? Как горното  кореспондира с внушението ви?

Моето "внушение" беше, че чеченските воини на Кадиров са били готови само за натурни снимки.

Ако не можете да асимилирате толкова проста мисъл, действително няма за какво да говорим. Хващайте мотиката и продължавайте по лехата.

P.S. И все пак не ме напуска чувството, че ме бъркате с някого и водите задочен спор с призраци. Или, че не сте сама и някой друг ви ползва акаунта. Иначе няма как да си обясня, че поискахте линк, а след това казахте, че той не значи нищо.
« Последна редакция: Август 08, 2022, 00:14:38 от zorzaman »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20552 -: Август 08, 2022, 00:14:37 »
Е ? Как горното  кореспондира с внушението ви?

Моето "внушение" беше, че чеченските воини на Кадиров са били готови само за натурни снимки.

Ако не можете да асимилирате толкова проста мисъл, действително няма за какво да говорим. Хващайте мотиката и продължавайте по лехата.
Аз съм добре с асимилацията на думи, дори произнесени и от дебили, ама да питам все пак - правилно ли разбрах, че 30 хилки чеченци в укрия са само за пиар? Аз се оправям много добре с мотиката, но смятам, че е било много престъпно родителите ви да ни ви запознаят с това оръдие на труда. Кой знае? Гадният джокер може и да ви запознае с дръжката на мотиката..

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20553 -: Август 08, 2022, 00:23:49 »
Нямам си и най-малка представа колко са 30 хилки чеченци.

Обаче, прекрасно знам, че в зависимост от предназначението, един батальон (мотострелкови, танков, десантен, инженерен, свързочен, автомобилен и тн). се състои от 3-5 роти, всяка от тях от 3-5 взвода, всеки взвод от 3-5 отделения. Или, в зависимост от специализацията, между 300-1000 души, барабар с кашеварите, шофьорите, началника на вещевия склад и телефонистката.
« Последна редакция: Август 08, 2022, 00:28:57 от zorzaman »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20554 -: Август 08, 2022, 00:38:38 »
Нямам си и най-малка представа колко са 30 хилки чеченци.

Обаче, прекрасно знам, че в зависимост от предназначението, един батальон (мотострелкови, танков, десантен, инженерен, свързочен, автомобилен и тн). се състои от 3-5 роти, всяка от тях от 3-5 взвода, всеки взвод от 3-5 отделения. Или, в зависимост от специализацията, между 300-1000 души, барабар с кашеварите, шофьорите, началника на вещевия склад и телефонистката.

Уики образУвание. Моето предложение за приобщаването към дръжката на мотиката е повече от наложително- Няма страшно -след 48 часа ще искате само да спите. Докато реалността не убоде собствените ви задници - нищо няма разберете

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20555 -: Август 08, 2022, 09:44:44 »

Эксперты зафиксировали атаки китайскоязычных хакеров на оборонные предприятия России
Предположительно, целью злоумышленников был кибершпионаж, заявили в компании "Лаборатория Касперского"
МОСКВА, 8 августа./ТАСС/.
 Китайскоязычная кибергруппа* в начале 2022 года несколько раз атаковала государственные и оборонные учреждения России, а также стран Восточной Европы и Афганистана. Об этом сообщили ТАСС в пресс-службе "Лаборатории Касперского" со ссылкой на экспертов компании, которые предполагают, что целью атак был кибершпионаж.
*P.S. Тия "китайци" не са истински китайци - тия на товарищ Си - а само говорят на китайски :crying_with_laughter-3302:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8844
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20556 -: Август 08, 2022, 11:07:56 »
Покрай запорожката АЕЦ въпроса е друг. Подава ли енергия към киев и другите райони на остатъчна Украйна и ако да, защо?
Подава.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8844
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20557 -: Август 08, 2022, 11:09:19 »
Израелците имат техника, за градски условия.
Булдозери.
Бронирани булдозери. Като тоя например:

« Последна редакция: Август 08, 2022, 11:16:17 от lucho »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8089
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20558 -: Август 08, 2022, 11:49:12 »
*P.S. Тия "китайци" не са истински китайци - тия на товарищ Си - а само говорят на китайски
Може да са от провинция "тайпе".
Явно е време тов. Си да въведе ред там  :smokin:

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20559 -: Август 08, 2022, 12:08:06 »
Аз съм добре с асимилацията на думи, дори произнесени и от дебили, ама да питам все пак - правилно ли разбрах, че 30 хилки чеченци в укрия са само за пиар?

Да, щях да забравя, какво стана с:

И така . може ли линк? В този форум е задължително да си подкрепяш писанията...Тва не е Дневник и АЗБ и ЕЖК


Та...може ли линк? И за "дагестанския" спецназ ако може. Тук било задължително да си подкрепяш писанията.  Или за вас тук е Дневник и АЗБ? (каквото и да значи това).

P.S. тъй като не мога да предоставя линк, приемете го за 'unconfirmed': в началото на март някъде мернах, че "Ахмат" в Украйна били 120 души.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20560 -: Август 08, 2022, 13:22:48 »
в началото на март някъде мернах, че "Ахмат" в Украйна били 120 души.
Нямам идея за достоверността на източника:
Quote (selected)
18 мая Кадыров уточнил, что с начала спецоперации на Украину отправлено около 3000 чеченских бойцов. 25 июля он сообщил, что в зону проведения специальной военной операции вылетела очередная группа добровольцев.
Источник: https://www.kavkaz-uzel.eu/articles/379951/
© Кавказский Узел
Преди време Индж-а беше събеседник в СЕГА, а сега прави компания на Джиджи в игнора ...
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20561 -: Август 08, 2022, 13:37:04 »
[offtopic]

@всички „стари кучета“ :smokin:

приемете, че zorzaman има моят, ако не и по-голям, опит във виртуалното общуване и internet и забравете всякакви намеци за новобранци и други подобни простотии.

приемете също, че имам на какво да стъпя за горното си твърдение, така че го приемете абсолютно сериозно.

и във връзка с него (с твърдението, а не със zorzaman) се замислете защо има толкова много гости в този форум, а пишещите тук са поне на порядък (ако не и повече) по-малко.

не случайно най-многобройната група участници във форума са само just members.

[/offtopic]
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8844
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20562 -: Август 08, 2022, 13:45:51 »
Не знам дали това е истинска случка или легенда:
Quote (selected)
Как-то на придворном балу к маркизу де Кюстину подошел император Николай I.
— Маркиз, по вашему, тут все русские?
— Конечно Ваше Величество.
— Ничего подобного! Вот это – поляк, вон тот немец. Это – татарин, это – грузин, это – крещенный еврей, а вон там финн.
— Тогда где же русские?!
— А вот вместе они русские.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20563 -: Август 08, 2022, 14:00:43 »
в началото на март някъде мернах, че "Ахмат" в Украйна били 120 души.
Нямам идея за достоверността на източника:
Quote (selected)
18 мая Кадыров уточнил, что с начала спецоперации на Украину отправлено около 3000 чеченских бойцов. 25 июля он сообщил, что в зону проведения специальной военной операции вылетела очередная группа добровольцев.
Источник: https://www.kavkaz-uzel.eu/articles/379951/
© Кавказский Узел
Преди време Индж-а беше събеседник в СЕГА, а сега прави компания на Джиджи в игнора ...

Превъртат ги редовно. Демек, хората излизат в почивка и на тяхно място идват нови и т. н /това важи за всички войски на РФ, даже и за някои от военкорите/. Доброволците ги обучават в Чечня. Направо щеше да ми падне шапката какъв център за обучение има там. Все едно си в следващия век. Видеа има много и на канала на Кадиров и на този на Соловев.
За колегата по-горе. За дагестанския спецназ пусках преди време видео от Сладков - не им показваше лицата, но каза, че не са го изгонили, докато чакаха звездите от азов да се предават на порции и в определен ред. Интересно е, какво чуруликат нацитата, които са оцелели след обстрела на пандиза. Има интервюта с тях в канала за пленени и трупове на ЛДНР....поучително е. И за нищо на света не желаят обмен

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20564 -: Август 08, 2022, 14:09:27 »
[offtopic]

@всички „стари кучета“ :smokin:

приемете, че zorzaman има моят, ако не и по-голям, опит във виртуалното общуване и internet и забравете всякакви намеци за новобранци и други подобни простотии.

приемете също, че имам на какво да стъпя за горното си твърдение, така че го приемете абсолютно сериозно.

[/offtopic]

Ако наистина става дума за носителя на големия кръгъл печат - подкрепям напълно.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20565 -: Август 08, 2022, 14:20:10 »
Ако наистина става дума за носителя на големия кръгъл печат - подкрепям напълно.

Не! Голям, много кръгъл печат!

<свадливо> Така става като човек зачезне за някакви си 20 години...</свадливо>

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9534
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20566 -: Август 08, 2022, 15:50:05 »
Къф тоя печат?
 :eyes:
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20567 -: Август 08, 2022, 15:59:07 »
Къф тоя печат?
 :eyes:

От гуглето излиза това:


С препратка към: https://groups.google.com/g/soc.culture.bulgaria/c/6YgQiJLQIXM/m/uNseNCuOBJIJ

Ех, какви години бяха... Идея си нямате :)
« Последна редакция: Август 08, 2022, 16:10:11 от zorzaman »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20568 -: Август 08, 2022, 16:57:31 »
Къф тоя печат?
 :eyes:

От гуглето излиза това:


С препратка към: https://groups.google.com/g/soc.culture.bulgaria/c/6YgQiJLQIXM/m/uNseNCuOBJIJ

Ех, какви години бяха... Идея си нямате :)

Нямам. Аз влязох официално във форума на СЕГА 2003. До тогава само си четях и пишех в чата анонимно. Запомних много никове тогава-един от любимите ми беше Дон. Реално той тогава ме и посрещна за първи път, под формата на ЗВЯР. Другият беше Митничаря. Продължавам да го харесвам много


Нещо си знаете с Принца и на нас ни се намеква. Аз не съм врачка---имам известни предположения, но ще почакам да насъбера писмен материал

п. п. Колега, не се ли дразните от луксозното си небългарско име? Аз, например се дразня от своето...също е като вашето- лю френско :nuts:
« Последна редакция: Август 08, 2022, 17:07:40 от Aсол »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20569 -: Август 08, 2022, 17:07:43 »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20570 -: Август 08, 2022, 17:19:40 »
Ех, какви години бяха...
That's the problem... not America... :D
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20571 -: Август 08, 2022, 17:19:44 »
Ех, какви години бяха...
Those were the days

В интерес на истината не съм изненадана, драги ми Калки, но какво стана със затриването на акаунтите ти/специално занимаваше администрацията с "оттеглянето" си/, поради нетърпимост към форумната атмосфера? Един все пак си запази...иначе си мноо голЕм и непримирим...крыс

п. п. Сто пъти да си смениш акаунта винаги ще те позная....Ти си просто статистика

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20572 -: Август 08, 2022, 17:22:47 »
.

« Последна редакция: Август 08, 2022, 17:49:17 от Алиса »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20573 -: Август 08, 2022, 17:42:17 »
Какво се стъписахте
Да го махна ли
Но пък господина изглежда прекрасно

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20574 -: Август 08, 2022, 17:55:18 »
За колегата по-горе. За дагестанския спецназ пусках преди време видео от Сладков - не им показваше лицата, но каза, че не са го изгонили, докато чакаха звездите от азов да се предават на порции и в определен ред.

По ред причини, предаването на азовци се приемаше от спецназа на МВД ДНР. Никакви дагестанци там нямаше и не е имало:

https://www.youtube.com/watch?v=IGFAjcAY91E

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20575 -: Август 08, 2022, 18:05:14 »
За колегата по-горе. За дагестанския спецназ пусках преди време видео от Сладков - не им показваше лицата, но каза, че не са го изгонили, докато чакаха звездите от азов да се предават на порции и в определен ред.

По ред причини, предаването на азовци се приемаше от спецназа на МВД ДНР. Никакви дагестанци там нямаше и не е имало:

https://www.youtube.com/watch?v=IGFAjcAY91E

Това не е вярно - пускала съм тук линк. Дори тогава го предавах тук в реално време. Не от тубата. Част от най-напористите се мъкнеха към участъка на ДНР, но там нямаше спецназ. Справка- Ходаковски. Забелязах, че го прочитате от време на време и най-често, когато ви е удобно
Ние не се познаваме. Аз си имам тактика. Обикновено чакам много търпеливо големото заглъзване и тогава реагирам. Бившите форумци на СЕГА са наясно....

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4345
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20576 -: Август 08, 2022, 18:07:06 »

п. п. Колега, не се ли дразните от луксозното си небългарско име? Аз, например се дразня от своето...също е като вашето- лю френско :nuts:

Мога ли аз да кажа. Не се дразни. Френското му име много върви към прочутата му банскалийската фамилия.
Иначе Анри си е Анри. Интернет динозавър, а 15 години преди това - прочут беляевски DJ ...

"Ех, какви години бяха..."

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20577 -: Август 08, 2022, 18:12:15 »

п. п. Колега, не се ли дразните от луксозното си небългарско име? Аз, например се дразня от своето...също е като вашето- лю френско :nuts:

Мога ли аз да кажа. Не се дразни. Френското му име много върви към прочутата му банскалийската фамилия.
Иначе Анри си е Анри. Интернет динозавър, а 15 години преди това - прочут беляевски DJ ...

"Ех, какви години бяха..."

Не разбрах какъв е човекът, но "банскалийска фамилия" в твоето изречение  за мен означава много  :nuts:

Аз съм си и ваша

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4345
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20578 -: Август 08, 2022, 18:17:04 »
Не разбрах какъв е човекът, но "банскалийска фамилия" в твоето изречение  за мен означава много  :nuts:
Аз съм си и ваша

Човекът, уверявам те, е пич отсекъде.
А ти наистина си си и наша.
« Последна редакция: Август 08, 2022, 19:52:13 от Bacho Кольо »

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20579 -: Август 08, 2022, 18:18:54 »
Мога ли аз да кажа. Не се дразни. Френското му име много върви към прочутата му банскалийската фамилия.
Иначе Анри си е Анри. Интернет динозавър, а 15 години преди това - прочут беляевски DJ ...

"Ех, какви години бяха..."

Честно, почвам да се чувствам неудобно. Всички ме познават, а аз не познавам никого.... :)