Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2106942 пъти)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21000 -: Август 12, 2022, 19:28:07 »
А бе... другарки и другари... съборихте Америката... Европата я разкостихте... долара го пратихте на майната му... нарисувахте светлото бъдеще... а не обелвате и дума кой ще ви работи - след като Америката... Европата... и най-паче КапитализЪмЪт се смряскат под лавината на руския юмрук...
Все пак някой трябва да работи и произвежда за победителите? А?
За да поддържа розовото ви бъдеще?


Китай
Така го строят американските комунисти светът

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21001 -: Август 12, 2022, 19:34:36 »
И те взеха много да ядат.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21002 -: Август 12, 2022, 19:35:47 »
нда, допреди няколко дни беше интересно, вече не е!
викате рекиджа ви бил виновен за караниците и прочие?!?
а дано, ама надали!

Вие пък съвсем сте в заблуда.
Врекалото имаше НУЛЕВ импакт фактор в сий форум. Просто дразнеше с просташкия си маниер да се гаври с българския език.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21003 -: Август 12, 2022, 19:36:14 »
NB - препоръчваме Ви да не се опитвате да бъдете модератор в сянка и да коментирате личността на други участници

Буч
и преди създаваше дрязги и нериязън с безапелационните си и исторически доказано неверни   изказвания на кило  относно Съв.съюз и  Русия
Присъедини се към пучистите. И добре направи.
Но явно му е тясно на душата там, та се завърна
Сега пък fierce се появи да сондира почвата
Какво ли още да очакваме
« Последна редакция: Август 12, 2022, 19:42:02 от Alois Alzheimer »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21004 -: Август 12, 2022, 19:37:04 »
И там където е фронтовата линия, ще прокарат Новата Желязна завеса. Конфликтът ще се замрази /както в Корея/ , и страните ще инкасират печалби/загуби. Сред печелившите ще са САЩ , частично Русия. Загубилите са ясни. Който разполага с военните лостове, той може да определи сроковете, кога ще настъпи този момент. А това са Вашингтон и Кремъл , в договорка.

Това би било загуба за САЩ. Защото те са най-печеливши от дълъг конфликт. Америка излезе от великата депресия благодарение на ВСВ. Един голям и пулсиращ конфликт е в пряк интерес на Вашингтон, защото освен че ще натовари военната промишленост на сумата от (повече от) два процента от бюджетите на страните от НАТО, но и ще активизира покупките от други страни. А военно промишленият комплекс на САЩ това са огромни инвестиции и работни места.

Повърхностни разсъждения, които те водят неизбежно до грешни заключения.
Ама ти пиши с неокомсолски плам като едно old fuddy-duddy!

Аз имам обяснение защо и теб дразни. Тате навремето ми обясняваше за некакви нива - партийна работа, специалисти и празнословци. Последните и първите често се пресичаха...та и тоя е такъв. Немам никакво съмнение, че ще се върже и ще тръгне да ни се доказва колко е велик. Ама за чужда сметка, щото не е в състояние да обясни, що не може нищо конкретно да работи

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21005 -: Август 12, 2022, 19:38:55 »
А бе... другарки и другари... съборихте Америката... Европата я разкостихте... долара го пратихте на майната му... нарисувахте светлото бъдеще... а не обелвате и дума кой ще ви работи - след като Америката... Европата... и най-паче КапитализЪмЪт се смряскат под лавината на руския юмрук...
Все пак някой трябва да работи и произвежда за победителите? А?
За да поддържа розовото ви бъдеще?

Барми, пак простотии пляскаш galore! Америка и Европа (западнала) работили? Ще трябва да се научат да работят тепърва, а не най-вече да крадат.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21006 -: Август 12, 2022, 19:43:57 »
Има нежни дущи тука. Никой не е вързан де. Но за мен е интересно тук. На всеки му минава. Колкото повече мнения, толкова сме по-близко до истината. Па не сме и лоши хора, да се кълнем, мразим и прочее.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21007 -: Август 12, 2022, 19:46:38 »
Повърхностни разсъждения, които те водят неизбежно до грешни заключения.
Ама ти пиши с неокомсолски плам като едно old fuddy-duddy!

Да ти имах увереността. Макар че, вярата в ръководната сила на партията и пълната и окончателна победа на комунизма прави животът по-лесен.

Останалите се съмняваме.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21008 -: Август 12, 2022, 19:48:15 »
Немам никакво съмнение, че ще се върже и ще тръгне да ни се доказва колко е велик. Ама за чужда сметка, щото не е в състояние да обясни, що не може нищо конкретно да работи

Нямам нужда да доказвам, доказват комплексарите. Аз съм велик. И тапия имам. Две.

P.S. За малко да забравя. И голям, много кръгъл печат. Нъц.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21009 -: Август 12, 2022, 19:50:20 »
Голяма част от изпонаписаното тук в пoследните няколко часа намира обяснение тук:

Война на Украине: патриотизм — полезный и … вредный

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21010 -: Август 12, 2022, 19:51:04 »
zorzaman,
и ти за комунизъм се бориш, ама не си го разбрал.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21011 -: Август 12, 2022, 19:51:47 »
Това не е наемна армия, а професионална /военни училища/  - тва първо.

Това пък откъде се взе?!? Какви военни училища, какви пет лева?

"Контракт" значи "договор". Всеки служил може да подпише договор и да постъпи на работа в армията. Разликата с наемната армия е само в това, че чужденци не приемат.
.....
Но! С доброволците не съм съгласен. Разбира се, ако говорим за "безплатно" това е друга бира :)
......
аз говоря за безплатно, като опълченците на Шипка например
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21012 -: Август 12, 2022, 19:52:29 »
zorzaman,
и ти за комунизъм се бориш, ама не си го разбрал.

Разбира се! Че за какво да се боря? За Илон Мъск или Марк Зукърбърг? Стар съм вече за IPO...

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21013 -: Август 12, 2022, 19:53:57 »
Немам никакво съмнение, че ще се върже и ще тръгне да ни се доказва колко е велик. Ама за чужда сметка, щото не е в състояние да обясни, що не може нищо конкретно да работи

Нямам нужда да доказвам, доказват комплексарите. Аз съм велик. И тапия имам. Две.

Велик си само в собствените си очи! И двайсет тапии да имаш бледнеят на фона на мижавата ти житейска реализация.
Slow down you move too fast!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21014 -: Август 12, 2022, 19:55:03 »
NB - предлагам на двама ви да намалите темпото на ругаене, да спазвате форумните правила и да се уважавате - в противен случай ще последват санкции.

Немам никакво съмнение, че ще се върже и ще тръгне да ни се доказва колко е велик. Ама за чужда сметка, щото не е в състояние да обясни, що не може нищо конкретно да работи

Нямам нужда да доказвам, доказват комплексарите.
Аз съм велик. И тапия имам. Две.

Може да си ноо велик по твое мнение, но от енергетика, например, нищо не разбираш. Що си мисля така? Щото ми каза името си. А в енергийните анали те нема и у кенефа. Щото баща ми там е национален фактор -по  производствени и национални  причини. Секакви глупости на тази тема, ще требва да си ги завреш....където пожелаеш :nuts:

А енергетиката наистина е "висока технология" дори и по сорските ви стандарти
« Последна редакция: Август 12, 2022, 20:06:39 от Alois Alzheimer »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21015 -: Август 12, 2022, 19:58:45 »
За какво са тия сега разправии. Кой по-умен ли? То се вижда и преценява. Не се излагайте!

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21016 -: Август 12, 2022, 19:58:54 »
подписват договор да служат в определен род войски за определено време
май само аз ви чета. Вие не си давате труд да четете другите. Тук два пъти цитирах нечий мисли от фронта. Там съвсем ясно беше казано, че контрактниците при първите трудности подават рапорт за напускане.
Това за разлика в САЩ, не е възможно без дезертиране.
Хайде още веднъж:
https://stalingrad.life/video/pravda-s-linii-fronta-yuriy-evich/
Бъч, при целия дължим респект, не мога да приема мнението на един лекар, макар и фронтовак, за меродавно относно управлението и подготовката на войските, тактиката и  стратегията, подготовката на офицерите, та даже на министъра на отлраната.
От материала оставам с чувството, че този човек, макар и по своему честен, чете някакъв готов текст, поради някакви причини. Подобно на Гиркин.
Ще прощаваш, мое мнение.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21017 -: Август 12, 2022, 19:59:57 »
zorzaman,
и ти за комунизъм се бориш, ама не си го разбрал.

 Стар съм вече за IPO...

IPO винаги може да направиш на изгорялата борса.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21018 -: Август 12, 2022, 20:00:58 »
За какво са тия сега разправии. Кой по-умен ли? То се вижда и преценява. Не се излагайте!

Всека жаба трябва да си знае гьола---и мястото в него. Последното е от една пиеса, играна 1991 година в Народния театър. Видиш ли колко съм културна?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9583
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21019 -: Август 12, 2022, 20:01:29 »
Ей, айде стига вече сте се драли! Темата е за Русия, не за военните действия, а за Русия.
Пълнолуние, съвпад Плутон в наталната карта на САЩ, съвпад транзит Уран-Марс. Тепърва ще ни тресат нерви. Айде спестете ни ги сега.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21020 -: Август 12, 2022, 20:04:02 »
Асол, ма твоят гьол много голям ми се види.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21021 -: Август 12, 2022, 20:06:20 »
Асол, ма твоят гьол много голям ми се види.
 
Как пък няма голям да ти се види. Ти направо би се удавил в него от раз.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21022 -: Август 12, 2022, 20:06:32 »
Асол, ма твоят гьол много голям ми се види.

Голем е - АЕЦ Козлодуй/реализиран/  и началото на АЕЦ Белене - продаден от боклуци

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21023 -: Август 12, 2022, 20:06:43 »
Нямам нужда да доказвам, доказват комплексарите. Аз съм велик. И тапия имам. Две.

Може да си ноо велик по твое мнение, но от енергетика, например, нищо не разбираш. Що си мисля така? Щото ми каза името си. А в енергийните анали те нема и у кенефа. Щото баща ми там е национален фактор -по  производствени и национални  причини. Секакви глупости на тази тема, ще требва да си ги завреш....където пожелаеш :nuts:

Не се отчайвай, продължавай да търсиш! "Пилите, Шура, пилите, она золотая!"

Признавам, няма ме. Промените в закона за енергетиката от 2007 година и промените в закона за акциза от същата година са анонимни.

Аз за това се бях отказал да пиша под собствено име, макар че, никога не съм се крил под анонимни прозвища. Всякакви комплексари започват да ти ровят в изхвърления боклук и да изпитват сладостна тръпка когато намерят използван презерватив. Но щом толкова те влече, какво мога да направя....

А сега, като разчепка темата и намери каквото ти трябваше в коша, може ли да се върнем към темата?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21024 -: Август 12, 2022, 20:13:42 »
Националните обекти са хубава работа. Ползувал съм тази опция, за да се преразпределя. Макар сам да бях рипнал надалеч, след казармата разбрах, че времето тече доста бързо.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21025 -: Август 12, 2022, 20:15:24 »
Нямам нужда да доказвам, доказват комплексарите. Аз съм велик. И тапия имам. Две.

Може да си ноо велик по твое мнение, но от енергетика, например, нищо не разбираш. Що си мисля така? Щото ми каза името си. А в енергийните анали те нема и у кенефа. Щото баща ми там е национален фактор -по  производствени и национални  причини. Секакви глупости на тази тема, ще требва да си ги завреш....където пожелаеш :nuts:

Не се отчайвай, продължавай да търсиш! "Пилите, Шура, пилите, она золотая!"

Признавам, няма ме. Промените в закона за енергетиката от 2007 година и промените в закона за акциза от същата година са анонимни.

Аз за това се бях отказал да пиша под собствено име, макар че, никога не съм се крил под анонимни прозвища. Всякакви комплексари започват да ти ровят в изхвърления боклук и да изпитват сладостна тръпка когато намерят използван презерватив. Но щом толкова те влече, какво мога да направя....

А сега, като разчепка темата и намери каквото ти трябваше в коша, може ли да се върнем към темата?

Не съм ровила в ничий боклук, дори и в обществените кошчета. Просто разказах, защо няма начин да те познавам, поразкрих част от картите си и що името ти не ми говори нищо. Ама ти много взе, че се засегна... :smokin:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21026 -: Август 12, 2022, 20:19:02 »
СОРИ, ОФ ТОПИС
По обяд тук ставаше въпрос за Сталин, но междувременно ми се наложи спешно да свърша делова работа. Business comes first.
Когато Сталин умира, той не притежава нищо освен два ката дрехи. Докато е жив на разположение му е целят СССР, но той не се възползва, а от държава с дървено рало прави атомна супер сила. Оставя ОГРОМНА библиотека, която личи, че внимателно е изчел, поради забележките по страниците на книгите. Друг е въпросът, че при наследниците, както казва Толстой "Природата си почива".

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21027 -: Август 12, 2022, 20:19:52 »
Националните обекти са хубава работа

A националните младежки обекти са още по-хубава работа.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21028 -: Август 12, 2022, 20:19:59 »
Quote (selected)
Според мен, Макрон наистина искаше да направи нещо.
Не ми се вярва. Правише си пи-ар на голяма работа, Кралят на Европа ! Освен това с Владимич малко си падат съекипници по линия на Ротшилд  /аууу - тука ще има рев ! :nuts:/ . Френските президенти от Ширак на сетне са въздух под налягане. Само приказки, големи обещания, и после едно голямо n'importe quoi ! Ей така сега и преди президентските " Аз ,вика, ще издействам от ЕС атомната енергетика да бъде обявена за "зелена" ! Обещавам /ако ме преизберете/ да построя 6 /шест/ нови реактора !"  И кво ? Минаха месеци от тогава, не е мъцнал по "новите реактори". А населението тука е и като там , вече не помни какво е яло вчера, камо ли какво обещал Макрон преди месеци. Така че нищо не е искал да направи реално, и двамата са зависими от Дълбоката Държава. Но Маню има по-малка свобода на действие , свободата на действие на Путин е по-голяма.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21029 -: Август 12, 2022, 20:26:23 »
Националните обекти са хубава работа

A националните младежки обекти са още по-хубава работа.

 Не бих се заела да споря...

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21030 -: Август 12, 2022, 20:27:30 »
Асол, ма твоят гьол много голям ми се види.

Голем е - АЕЦ Козлодуй/реализиран/  и началото на АЕЦ Белене - продаден от боклуци
Туй свършено от баща ти, а твоят принос какъв е?
Особено за Козлодуй?
Само питам, не пипам - защото ми омръзна да се дрънкате с Анри, чието семейство - баща и сестра - както и него познавам добре.

Да вземете двамата най-после да спрете, а?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21031 -: Август 12, 2022, 20:29:07 »
Quote (selected)
Когато Сталин умира, той не притежава нищо освен два ката дрехи. Докато е жив на разположение му е целят СССР, но той не се възползва, а от държава с дървено рало прави атомна супер сила. Оставя ОГРОМНА библиотека, която личи, че внимателно е изчел, поради забележките по страниците на книгите. Друг е въпросът, че при наследниците, както казва Толстой "Природата си почива".
Двата ката са били летен и зимен шинел. Освен това намерили кутия с лули и приспособления. Имал спестовна книжка с 30-40 рубли... Разликите с Владимич не са в полза на последния. Сталин преди смъртта си казвал на Никита Сергеич - "Вие /дето се борите да ме наследите/ сте като слепи котета ! Ако не съм аз империалистите да са ви схрускали".  Как ли би ръководил Русия днес, ако се прероди ? :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9583
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21032 -: Август 12, 2022, 20:29:21 »
Макрон, който много, ама много се изложи с ковида, като Русия влезе в Украина туитна нещо за лошата Русия и отдолу французите го насметоха да не си пъха кунките в скърцаща врата, която не ги засяга.
Гледам го, снишил се е много по въпроса.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21033 -: Август 12, 2022, 20:29:56 »
Нямам нужда да доказвам, доказват комплексарите. Аз съм велик. И тапия имам. Две.

Може да си ноо велик по твое мнение, но от енергетика, например, нищо не разбираш. Що си мисля така? Щото ми каза името си. А в енергийните анали те нема и у кенефа. Щото баща ми там е национален фактор -по  производствени и национални  причини. Секакви глупости на тази тема, ще требва да си ги завреш....където пожелаеш :nuts:

Не се отчайвай, продължавай да търсиш! "Пилите, Шура, пилите, она золотая!"

Признавам, няма ме. Промените в закона за енергетиката от 2007 година и промените в закона за акциза от същата година са анонимни.

Аз за това се бях отказал да пиша под собствено име, макар че, никога не съм се крил под анонимни прозвища. Всякакви комплексари започват да ти ровят в изхвърления боклук и да изпитват сладостна тръпка когато намерят използван презерватив. Но щом толкова те влече, какво мога да направя....

А сега, като разчепка темата и намери каквото ти трябваше в коша, може ли да се върнем към темата?

Не съм ровила в ничий боклук, дори и в обществените кошчета. Просто разказах, защо няма начин да те познавам, поразкрих част от картите си и що името ти не ми говори нищо. Ама ти много взе, че се засегна... :smokin:
Моме, хади стига, мисля, че Анри разкри, че по първо образование е наследствен металург, каква енергетика те гони, защо го търсиш изобщо там?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21034 -: Август 12, 2022, 20:30:35 »
Оня Оланд не беше цвете. но мошеникът Саркози беше по-вреден. Харесвах жена му, истинска французойка , дето се ангажира със злополучните ни медици. Беше сгрешила в този брак.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21035 -: Август 12, 2022, 20:32:01 »
Quote (selected)
Според мен, Макрон наистина искаше да направи нещо.
Не ми се вярва. Правише си пи-ар на голяма работа, Кралят на Европа ! Освен това с Владимич малко си падат съекипници по линия на Ротшилд  /аууу - тука ще има рев ! :nuts:/ . Френските президенти от Ширак на сетне са въздух под налягане. Само приказки, големи обещания, и после едно голямо n'importe quoi ! Ей така сега и преди президентските " Аз ,вика, ще издействам от ЕС атомната енергетика да бъде обявена за "зелена" ! Обещавам /ако ме преизберете/ да построя 6 /шест/ нови реактора !"  И кво ? Минаха месеци от тогава, не е мъцнал по "новите реактори". А населението тука е и като там , вече не помни какво е яло вчера, камо ли какво обещал Макрон преди месеци. Така че нищо не е искал да направи реално, и двамата са зависими от Дълбоката Държава. Но Маню има по-малка свобода на действие , свободата на действие на Путин е по-голяма.

Малко не съм съгласна в частта за френските президенти. В годината, в която почина, на годишнината от десанта в Нормандия, Митеран произнесе крилатата мисъл - да не забравяме, че ние сме били колаборационисти! Аз това го чух със собсветените си ушета

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21036 -: Август 12, 2022, 20:33:39 »
Война на Украине: патриотизм — полезный и … вредный

Подоляка го изслушах един два пъти още миналата година
И той чужда стратегия развива.
Но го изгледах, щом си го предложил
В началото - познатото нам пренаисване на историята от сорта - не са ни освободили от турско робство руснаците, а англичаните.
Та и той - не ми бил Кутузов стратегът скрушил походът на Наолеон на Русия, а най ми бил англичанинът княз Барклай де Толи
Позната песен, нали
Но да преминем и към патриотизма.
И всички патриоти на фронта!
Ам да!
Само че когато СССР влезе в Афганистан, войниците изпълняваха интернационален дълг.
С какво е по различна операцията в Донецка и Луганска републики.
И защо атриотите трябва да се втурнат на фронта да защитават дончани и луганци.
Отделно да попитам пак Донецка и Луганска НАРОДНИ републики на кои народи са народни републики?
И защо патриотите на Русия трябва да се втурнат да защитават чуждите народи? И не е ли това интернационализъм.
А може би се опитва от руският патриот да създаде ново животно в природата, наречено патриот интернационалист.
Т.е. Пдоляка се оопитва да утилизира патриотизма в Русия
И въобще много още може да се мисли по тази специално сздадена ситуация на границата с Русия.
И не са от значение колко самолета били свалени или колко са убитите от двете страни на фронтовата линия, а какви процеси се запускат в руското общество


Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21037 -: Август 12, 2022, 20:35:28 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9583
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21038 -: Август 12, 2022, 20:36:13 »
Саркози върна Франция в НАТО напълно и не ми се спори излязла ли е Франция или не от НАТО. Смисълът е, че квото един велик човек де Гол е направил, тия след него са окепезили и продължават.
Тръмп спря да плаща на СЗО, какво ли е знаел, дойде оня алци и пусна обратно незабавно всичко и СЗО ни разгони фамилиите.
Която и държава да пробва да се откъсне от тия монстери, после дойде марионетка и възстанови положението.
Светът не се управлява от избрани на избори, а от никого неизбрани гадове и егрегори като русата ку.ка урсула, СЗО, ООН, МВФ, СБ и пр.
Как очаквате нещо да се промени, като уж гласувате?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21039 -: Август 12, 2022, 20:39:22 »
Асол, ма твоят гьол много голям ми се види.

Голем е - АЕЦ Козлодуй/реализиран/  и началото на АЕЦ Белене - продаден от боклуци
Туй свършено от баща ти, а твоят принос какъв е?
Особено за Козлодуй?
Само питам, не пипам - защото ми омръзна да се дрънкате с Анри, чието семейство - баща и сестра - както и него познавам добре.

Да вземете двамата най-после да спрете, а?

Бранех централата, дори и с келявите си възможности! И мога да го докажа. Семейството, баба му, майка му, сестра му и самият Анри къде са се крили тогава? Чекали са да им падне нещо подходяшо за експертизата, предполагам. Ама то не станало и така не са се доказали като големи българе

п. п. Няма да стане така, професоре. Разбирам сантиментите ти, ама колко пъти досега моят здрав разум беше прав? И сега ще е точно същото. Заради твоите сантименти бих си пожелала да бъркам, ама се съмнявам
« Последна редакция: Август 12, 2022, 20:46:57 от Aсол »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21040 -: Август 12, 2022, 20:40:57 »
Спрете се.
Асол всички знаят че зорзаман е Анри Еринин от МИСиС(Московский институт стали им. И. В. Сталина) а по късно Московский институт стали и сплавов (МИСиС).
Какъв ти е проблема не мога да разбера?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9583
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21041 -: Август 12, 2022, 20:42:07 »
Асол, стига! Разбрахме, че си от велик род, направил велики неща за разлика от нас, простите. Разбрахме, че и ти си велика, ама айде стига вече. Вече почти нямаш пост, в който да не упоменеш величието на родата си. Комплекси ли избиваш?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21042 -: Август 12, 2022, 20:42:36 »
Quote (selected)
Която и държава да пробва да се откъсне от тия монстери, после дойде марионетка и възстанови положението.
Светът не се управлява от избрани на избори, а от никого неизбрани гадове и егрегори като русата ку.ка урсула, СЗО, ООН, МВФ, СБ и пр.
Как очаквате нещо да се промени, като уж гласувате?
Е, тука вече ти стискам ръката /ако пуснеш брадвата/  :thup:

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21043 -: Август 12, 2022, 20:43:57 »
Т.е. Пдоляка се оопитва да утилизира патриотизма в Русия
И въобще много още може да се мисли по тази специално сздадена ситуация на границата с Русия.
И не са от значение колко самолета били свалени или колко са убитите от двете страни на фронтовата линия, а какви процеси се запускат в руското общество

Отношението на руснаците към украинците е като отношението на българите към македонците. Нас са ни учили, че макетата са ни братя и роднини, а тях, че българите са фашисти и убийци.

Руснаците учат, че Украйна е част от руския свят и основа на Русия, а украинците от 1991 година (че и преди това), че москалите са притеснявали бедните украинци.

Когато преди много години попаднах за първи път в Турция, изпитах направо културен шок. В нашето образование навсякъде се четеше и пишеше за турските аги и тяхното отношуние към раята, за зверствата в Батак и прочие и прочие.

А турците тези неща не са ги учили и се отнасят нормално към съседите, които някога са били част от Османската империя. Като кажеш че си от Булгаристан, те ти отвръщат с "хошгелдиниз, комшу".

Странно нали?

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21044 -: Август 12, 2022, 20:46:50 »
Война на Украине: патриотизм — полезный и … вредный

Подоляка го изслушах един два пъти още миналата година
И той чужда стратегия развива.
Но го изгледах, щом си го предложил
В началото - познатото нам пренаисване на историята от сорта - не са ни освободили от турско робство руснаците, а англичаните.
Та и той - не ми бил Кутузов стратегът скрушил походът на Наолеон на Русия, а най ми бил англичанинът княз Барклай де Толи
Позната песен, нали
Но да преминем и към патриотизма.
И всички патриоти на фронта!
Ам да!
Само че когато СССР влезе в Афганистан, войниците изпълняваха интернационален дълг.
С какво е по различна операцията в Донецка и Луганска републики.
И защо атриотите трябва да се втурнат на фронта да защитават дончани и луганци.
Отделно да попитам пак Донецка и Луганска НАРОДНИ републики на кои народи са народни републики?
И защо патриотите на Русия трябва да се втурнат да защитават чуждите народи? И не е ли това интернационализъм.
А може би се опитва от руският патриот да създаде ново животно в природата, наречено патриот интернационалист.
Т.е. Пдоляка се оопитва да утилизира патриотизма в Русия
И въобще много още може да се мисли по тази специално сздадена ситуация на границата с Русия.
И не са от значение колко самолета били свалени или колко са убитите от двете страни на фронтовата линия, а какви процеси се запускат в руското общество
...сега кажи кого си излушала - Михаил Подоляк или Юрий Подоляка?
Щото в главицата ти е каша, да те разберем.
И не се сърди, по дяволите.

PS - и този Барклай де Толи не е ли руски генерал?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21045 -: Август 12, 2022, 20:48:31 »
С тоз интернационален дълг в Афганистан ма въобще звучиш кухо. Ако си следила тогава нещата, ама едва ли, нямаше да ги дрънкаш такива. Около Хафизула Амин се почна. И знаем кой е Бабрак Кармал и как свърши. Влизането беше фатална грешка. Американците понеже вече бяха яли попарата във Виетнам, се възползуваха максимално. Това ги спаси и срина впоследствие СССР. И сега в РФ вървят ферментационни процеси с неизвестен край. Тая огромна рядконаселена страна с разнородни етноси трудно се контролира и опазва. Реално, не бива да се драматизира и едно разцепване на няколко части. Това са обективни процеси.
« Последна редакция: Август 12, 2022, 20:58:55 от dabedabe »

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 843
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21046 -: Август 12, 2022, 20:49:05 »
С извинение че е малко офтопик, но за Митеран. Рядко противен тип. МРЪСНИК. Да не говорим какъв двойнствен живот е водил ... та за него казват " Докато Де Гол беше с десни разбирания , а водеше лява политика - Митеран беше с леви разбирания, и водеше дясна политика !" И досега висят съмненията за безвременната смърт на певеца Балавоан и накомика Колюш , малко след като се захванаха с политика... А Де Гол е велик французин, голям човек. На Франция много й липсва политик от такава класа...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21047 -: Август 12, 2022, 20:50:00 »
Спрете се.
Асол всички знаят че зорзаман е Анри Еринин от МИСиС(Московский институт стали им. И. В. Сталина) а по късно Московский институт стали и сплавов (МИСиС).
Какъв ти е проблема не мога да разбера?

Ама и аз разбрах същото още га ми го презентираха. Да не мислиш, че съм идиот? Среден ешелон...нищо необичайно и възторжено. Със сигурност не бех пред припадък

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21048 -: Август 12, 2022, 20:55:44 »
https://rutube.ru/video/550981263c43cb7db4406749bcaf2e27/

Диверсията само потвърждава руското разгильдяйство за което писах.
Иначе не ги разбирам защо ги държат самолетите на открити стоянки.
В Графа още 1980-82 г. на втора ескадрила построиха букси.
Бяха времена първа, втора ескадрила.
Дежурни машини.
Първи дневни, втори дневни, нощни полети.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21049 -: Август 12, 2022, 21:00:26 »
Асол, ма твоят гьол много голям ми се види.

Голем е - АЕЦ Козлодуй/реализиран/  и началото на АЕЦ Белене - продаден от боклуци
Туй свършено от баща ти, а твоят принос какъв е?
Особено за Козлодуй?
Само питам, не пипам - защото ми омръзна да се дрънкате с Анри, чието семейство - баща и сестра - както и него познавам добре.

Да вземете двамата най-после да спрете, а?

Бранех централата, дори и с келявите си възможности! И мога да го докажа. Семейството, баба му, майка му, сестра му и самият Анри къде са се крили тогава? Чекали са да им падне нещо подходяшо за експертизата, предполагам. Ама то не станало и така не са се доказали като големи българе

п. п. Няма да стане така, професоре. Разбирам сантиментите ти, ама колко пъти досега моят здрав разум беше прав? И сега ще е точно същото. Заради твоите сантименти бих си пожелала да бъркам, ама се съмнявам
Не са чакали експертизи да им паднат, градили са - моят баща, този на Анри и редица други ентусиасти от 1952 год. насетне, току що завършили то ли в Прага то ли в Москва, и съграденото от тях беше бастисано след 1990, безвъзвратно. Няма го.

Самият Анри и сестра му също са допринесли за развитието на този изчезнал отрасъл, както Госинджър (да се слави името му) и други тук.

Не за това иде реч, никой не омаловажава стореното от предците ти (шапка им свалям), иде реч за добрия тон и взаимното уважение тук.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21050 -: Август 12, 2022, 21:03:10 »
За Митеран съм съгласен напълно. И аз не го харесвах. Че и пирамида май скопоса. Помпиду беше последният що годе. Ширак беше съмнителен за мен, да не прекалявам.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21051 -: Август 12, 2022, 21:09:02 »
Война на Украине: патриотизм — полезный и … вредный

Подоляка го изслушах един два пъти още миналата година
И той чужда стратегия развива.
Но го изгледах, щом си го предложил
В началото - познатото нам пренаисване на историята от сорта - не са ни освободили от турско робство руснаците, а англичаните.
Та и той - не ми бил Кутузов стратегът скрушил походът на Наолеон на Русия, а най ми бил англичанинът княз Барклай де Толи
Позната песен, нали
Но да преминем и към патриотизма.
И всички патриоти на фронта!
Ам да!
Само че когато СССР влезе в Афганистан, войниците изпълняваха интернационален дълг.
С какво е по различна операцията в Донецка и Луганска републики.
И защо атриотите трябва да се втурнат на фронта да защитават дончани и луганци.
Отделно да попитам пак Донецка и Луганска НАРОДНИ републики на кои народи са народни републики?
И защо патриотите на Русия трябва да се втурнат да защитават чуждите народи? И не е ли това интернационализъм.
А може би се опитва от руският патриот да създаде ново животно в природата, наречено патриот интернационалист.
Т.е. Пдоляка се оопитва да утилизира патриотизма в Русия
И въобще много още може да се мисли по тази специално сздадена ситуация на границата с Русия.
И не са от значение колко самолета били свалени или колко са убитите от двете страни на фронтовата линия, а какви процеси се запускат в руското общество
...сега кажи кого си излушала - Михаил Подоляк или Юрий Подоляка?
Щото в главицата ти е каша, да те разберем.
И не се сърди, по дяволите.

PS - и този Барклай де Толи не е ли руски генерал?


Що не следиш темата.
А като не си разбрал, върни се и прочети.
А за главицата ми не се притеснявай. Наред е, че и във вашите се опитва да вкара по нещо.

И другият, де се хваща за Афганистан, а не интернационализма.
Вижда храста, не вижда гората

И постът ми е отправен към зорзамана, защото той даде линк към това видео

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21052 -: Август 12, 2022, 21:09:26 »
Асол, ма твоят гьол много голям ми се види.

Голем е - АЕЦ Козлодуй/реализиран/  и началото на АЕЦ Белене - продаден от боклуци
Туй свършено от баща ти, а твоят принос какъв е?
Особено за Козлодуй?
Само питам, не пипам - защото ми омръзна да се дрънкате с Анри, чието семейство - баща и сестра - както и него познавам добре.

Да вземете двамата най-после да спрете, а?

Бранех централата, дори и с келявите си възможности! И мога да го докажа. Семейството, баба му, майка му, сестра му и самият Анри къде са се крили тогава? Чекали са да им падне нещо подходяшо за експертизата, предполагам. Ама то не станало и така не са се доказали като големи българе

п. п. Няма да стане така, професоре. Разбирам сантиментите ти, ама колко пъти досега моят здрав разум беше прав? И сега ще е точно същото. Заради твоите сантименти бих си пожелала да бъркам, ама се съмнявам
Не са чакали експертизи да им паднат, градили са - моят баща, този на Анри и редица други ентусиасти от 1952 год. насетне, току що завършили то ли в Прага то ли в Москва, и съграденото от тях беше бастисано след 1990, безвъзвратно. Няма го.

Самият Анри и сестра му също са допринесли за развитието на този изчезнал отрасъл, както Госинджър (да се слави името му) и други тук.

Не за това иде реч, никой не омаловажава стореното от предците ти (шапка им свалям), иде реч за добрия тон и взаимното уважение тук.

Напоследък добрият тон ми убягва и почти не се старая, но все още съм в състояние да позная читав човек. Последното се случва в ежедневието. И все пак, професоре, може и целата рода на Анри да са ти първи приятели, но на мен Анри много не ми харесва. Не бива  да се стресираш, и генерал Заимов със сигурност не се и представял така мечтания днешен внук. Природата си почива...

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21053 -: Август 12, 2022, 21:15:05 »
Асол, ма твоят гьол много голям ми се види.

Голем е - АЕЦ Козлодуй/реализиран/  и началото на АЕЦ Белене - продаден от боклуци
Туй свършено от баща ти, а твоят принос какъв е?
Особено за Козлодуй?
Само питам, не пипам - защото ми омръзна да се дрънкате с Анри, чието семейство - баща и сестра - както и него познавам добре.

Да вземете двамата най-после да спрете, а?

Бранех централата, дори и с келявите си възможности! И мога да го докажа. Семейството, баба му, майка му, сестра му и самият Анри къде са се крили тогава? Чекали са да им падне нещо подходяшо за експертизата, предполагам. Ама то не станало и така не са се доказали като големи българе

п. п. Няма да стане така, професоре. Разбирам сантиментите ти, ама колко пъти досега моят здрав разум беше прав? И сега ще е точно същото. Заради твоите сантименти бих си пожелала да бъркам, ама се съмнявам
Не са чакали експертизи да им паднат, градили са - моят баща, този на Анри и редица други ентусиасти от 1952 год. насетне, току що завършили то ли в Прага то ли в Москва, и съграденото от тях беше бастисано след 1990, безвъзвратно. Няма го.

Самият Анри и сестра му също са допринесли за развитието на този изчезнал отрасъл, както Госинджър (да се слави името му) и други тук.

Не за това иде реч, никой не омаловажава стореното от предците ти (шапка им свалям), иде реч за добрия тон и взаимното уважение тук.

Напоследък добрият тон ми убягва и почти не се старая, но все още съм в състояние да позная читав човек. Последното се случва в ежедневието. И все пак, професоре, може и целата рода на Анри да са ти първи приятели, но на мен Анри много не ми харесва. Не бива  да се стресираш, и генерал Заимов със сигурност не се и представял така мечтания днешен внук. Природата си почива...
Не са ми първи приятели, познавам ги добре.
Кой те кара да харесваш Анри, опитай се да го уважаваш поне малко, ти можеш и си го доказала.
А? Моме?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21054 -: Август 12, 2022, 21:17:04 »
на мен Анри много не ми харесва.

Добре, това вече и мойта кучка го разбра. И както тя казва облизвайки се под опашката, "въпрос на вкус".

Нещо по темата?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21055 -: Август 12, 2022, 21:17:23 »
Асол, спри да опяваш
След като е дъшъл, нека да пише

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21056 -: Август 12, 2022, 21:18:21 »
Айде сега. И Вапцаров, и Заимов, и Стамболийски можело да живеят още, ама Атропос срязала нишките. Случайните работи в живота са малко и не са фатални.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21057 -: Август 12, 2022, 21:23:20 »
Добре, това вече и мойта кучка го разбра

Още нищо не е разбрала. Това и Фройд не го е виждаал, за да го опише.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21058 -: Август 12, 2022, 21:28:39 »
Това, което мога да обещая заради теб, професоре  е, че няма да се заяждам целенасочено с анрито. Подчертавам, че е само и единствено заради теб, но сделката отпада, ако лицето си ме хареса и в почти всеки постинг или умишлено, или уж случайно  фърга мнения, с цел да се позная. Това, което не мога ди обещая е,  че ще го харесам

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21059 -: Август 12, 2022, 21:29:30 »
Както пишеше една циганска девойка до един уйник от полка "Всички мислят за .бане. Ние ще се опознаем, ще разберем що за частица сме от живата маса.". Голям смях падна. Сега вече виждам колко философия има в това.
..............
Асол, не се изживявай като център на внимание. Тук фъркат много кьор фишеци и стават грешки. Или поради начина на изразяване, някой остава с грешно впечатление. Атмосферата е важна, а тя е доброжелателна.  Малко да даскалица удряш, да знаеш. Само те са така изнервени.
« Последна редакция: Август 12, 2022, 21:50:33 от dabedabe »