Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2091744 пъти)

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25380 -: Октомври 09, 2022, 12:32:58 »
ЗАМЕТКИ НА ПОЛЯХ: АЛЕКСЕЙ ЧАДАЕВ

Това политологът Алексей Чадаев ли е?
Ето този тук?:

Quote (selected)
https://m.gazeta.ru/politics/2019/01/17_a_12132727.shtml

Защото ако е той, ще започна да подминавам без внимание определени... военни сводки.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25381 -: Октомври 09, 2022, 12:37:28 »
Даа, с точно такива загрижени УЖ за войниците, жените им, и армията като цяло, а самите те на компа в уеб кафето, и  17та година либердата обърна армията срещу командирите, и изостави фронта за радост на съюзниците.
Чиито посолства от своя страна спретнаха февруарският социалистически преврат, и свалянето на царя.
И кво?
Някой смята че ще се получи и втори път?
Водят ги за носа, за да ги накарат да се проявят, и да изпълзят от дупките.
И този път нито гражданска война ще им се получи, нито излежаване по лагерите. Време е за утилизация до крак. И на тях, и на децата им, и на внуците им
« Последна редакция: Октомври 09, 2022, 12:57:53 от Алиса »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25382 -: Октомври 09, 2022, 12:46:54 »
От всяка информация, обичам да извличам и друга информация Кас. Дали и колко е достоверна, друг въпрос. Ето моят прочит на твоето съобщение.
Тези за които се говори са от началото на войната и твърдението е за активно участие.
Загинали по малко от 90 , приемам 85. 4% от първоначалния състав.
Руснаците навлязоха с около 160  000.
4% са около 6400 ,толкова, колкото официално съобщават.
Първи извод - май не лъжат.
Втори извод - жертвите им са около десет пъти по малко от тези на укрите, дори по техни съобщения.
Трети извод - добре си върви войната значи и ако продължава дори така - краят е предизвестен(той и досега беше, но вече и числово).
А, оплаквачките ли - че то на всяко уважаващо себе си погребение преди е имало такива. Платени. Преди е имало, но и сега има, както се вижда
Платени или просто толкова си могат - не знам, лично на мен са ми от уеко досадни, до предизвикващи презрение.
Диференциацията - според класифицирането им.
Малко се отплеснах май?
 :smokin:

« Последна редакция: Октомври 09, 2022, 13:13:35 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25383 -: Октомври 09, 2022, 12:55:31 »
„присвоение генерал-полковничьего звания Кадырову уже расценили как его безусловную поддержку Путиным и главное — невысказанное одобрение «наезда» группы Кадырова-Пригожина на генералов-военных. Своего рода плевок в военных, которые проваливают гениальные замыслы величайшего полководца“
https://stalingrad.life/articles/kremlevskiy-biatlon/

Всъщност овикването на руските генерали от страна на Кадиров и Пригожин е услуга към Величеството. Услуга, която тези двама опитни царедворци са съобразили, че Му дължат. Тя е необходима, за да се размие, а още по-добре скрие, както многократно е било откакто Той царува, отговорността за ставащото.

Само че тези хватки са дребни хитринки и само временно могат да заблудят някого. Защото няма как генералите да са виновни за това, че руските войски са малко и не са подготвени да противостоят на украинските, за пословично мизерното им снабдяване, за това, че Русия започна самата война с години закъснение и тръгна да я води крайно неадекватно, за многобройните предателства от най-високо през тези години и сега, включително и това, че Русия фактически не спира да помага на Украйна военно и икономически по всякакви начини. За всичко това съвсем не генералите са виновни.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25384 -: Октомври 09, 2022, 13:07:03 »
„присвоение генерал-полковничьего звания Кадырову уже расценили как его безусловную поддержку Путиным и главное — невысказанное одобрение «наезда» группы Кадырова-Пригожина на генералов-военных. Своего рода плевок в военных, которые проваливают гениальные замыслы величайшего полководца“
https://stalingrad.life/articles/kremlevskiy-biatlon/

Всъщност овикването на руските генерали от страна на Кадиров и Пригожин е услуга към Величеството. Услуга, която тези двама опитни царедворци са съобразили, че Му дължат. Тя е необходима, за да се размие, а още по-добре скрие, както многократно е било откакто Той царува, отговорността за ставащото.

Само че тези хватки са дребни хитринки и само временно могат да заблудят някого. Защото няма как генералите да са виновни за това, че руските войски са малко и не са подготвени да противостоят на украинските, за пословично мизерното им снабдяване, за това, че Русия започна самата война с години закъснение и тръгна да я води крайно неадекватно, за многобройните предателства от най-високо през тези години и сега, включително и това, че Русия фактически не спира да помага на Украйна военно и икономически по всякакви начини. За всичко това съвсем не генералите са виновни.


Добре започна с Негово Неличество. Ама когато почна войната беше и Нейно Величество. Точно в целта.
Веднъж писах чия креатура е Кадиров.
Как бащаму в Първа чеченска беше командир и трепа руснаците, а синчето му изведнъж стана патриот на Русия.
А Пригожин като търчи из Африка кой му плаща?

А колкото до изявите ти на стратег, спести ни ги.
Първо си покажи дипломите и пагоните, тогава ни занимавай със обсесиите си, скъпа.
То ако Сталин даваше сводки и обяснения на Сулю и Пулю, нямаше да спечели войната, а щеше да бъде блогер, или спамаджия
« Последна редакция: Октомври 09, 2022, 13:13:20 от Алиса »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25385 -: Октомври 09, 2022, 13:29:17 »
Нимой да се чудите... Не забравяйте, че чрез машата си Медведев, дядя Вова направи Рамзан ага генерал... после за участието на мюсюлманите му против християните в Украйна , го направи генерал-майор... а днес с днем рождения - генерал полковник...
П.П. Странното е, че на сайта на Кремъл, няма публикуван указ за наградата за вярна служба на "пехотинецът  на Путин" - както сам той се определя... не вярвам да е от срам или свян?
Апропо - Рамзан ага е ярък пример за качествата на помощниците на дядя Вова.
Нека да добавим, че освен стотиците награди, получени за вярна служба, имотите и авоарите в чужбина, той е и носител на почетните звания "За защита правата на човека" и "За заслуги пред стоматологията"
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25386 -: Октомври 09, 2022, 13:34:07 »
Е, времената са лъзгави
И царедворците един по един ще си отидат

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25387 -: Октомври 09, 2022, 13:47:37 »
Ето нещо от Сталин – особено да внимава неукият скункс Травис, преди да хукне пак да сравнява някого със Сталин:

„Не может быть у рабочих веры в вождей там, где вожди прогнили в дипломатической игре, где слово не подкрепляется делом, где вожди говорят одно, а делают другое.“

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25388 -: Октомври 09, 2022, 13:49:15 »
Я тук нещо от този юнак Чадаев

„ЧАДАЕВ
Продолжая вчерашнюю тему. В порядке разметки контекста.

Итак, есть два утверждения, лежащих сейчас на столе одновременно. Одно — что система управления не соответствует требованиям момента, её надо срочно менять, иначе нас ждут тяжёлые поражения, по сравнению с которым сентябрьская «передислокация» покажется детским садом. Второе — что единственно возможная ставка противника не на военную победу, а на внутренний коллапс российской политической системы вследствие неудач на фронте и вызванного ими краха пропагандистского триумфализма путинской России.

Диалектическим выходом из этой «растяжки», в теории, должно было бы быть обсуждение хотя бы теоретической возможности трансформации системы изнутри, по собственной инициативе и на опережение. Ну, что-то вроде ЧАДАЕВ
Продолжая вчерашнюю тему. В порядке разметки контекста.

Итак, есть два утверждения, лежащих сейчас на столе одновременно. Одно — что система управления не соответствует требованиям момента, её надо срочно менять, иначе нас ждут тяжёлые поражения, по сравнению с которым сентябрьская «передислокация» покажется детским садом. Второе — что единственно возможная ставка противника не на военную победу, а на внутренний коллапс российской политической системы вследствие неудач на фронте и вызванного ими краха пропагандистского триумфализма путинской России.

Диалектическим выходом из этой «растяжки», в теории, должно было бы быть обсуждение хотя бы теоретической возможности трансформации системы изнутри, по собственной инициативе и на опережение. Ну, что-то вроде русской версии «революции Мэйдзи». И вот это интересный, но почему-то мало кем заявленный и разработанный сценарий.

А вот накидали бы вариантов. В комменты, например.. И вот это интересный, но почему-то мало кем заявленный и разработанный сценарий.

А вот накидали бы вариантов. В комменты, например.„



Мдаа! Призовава човекът към  „что-то вроде русской версии «революции Мэйдзи»!
Призовава за гражданска война.
Да дойде Гогенцолерът!
Явно ще се развихрят
Де гиди тояга дето ще играее ..
:crying_with_laughter-3302:



« Последна редакция: Октомври 09, 2022, 14:14:10 от Алиса »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25389 -: Октомври 09, 2022, 13:52:34 »
ще започна да подминавам без внимание определени... военни сводки.
Не си спомням да съм поемал някакви ангажименти към някого тук, включително към тебе. Така, че си свободна още от настоящия момент да ме сложиш на игнор, така ще ми спестиш време и нерви да се обяснявам, че няма сестра ...
То е ясно, че без тролове в невъзможно да съществува никой форум,  странното е, че местата им се опитват да заемат хора които до скоро съм считал за честни и почтени.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25390 -: Октомври 09, 2022, 14:04:12 »
ще започна да подминавам без внимание определени... военни сводки.
Не си спомням да съм поемал някакви ангажименти към някого тук, включително към тебе. Така, че си свободна още от настоящия момент да ме сложиш на игнор, така ще ми спестиш време и нерви да се обяснявам, че няма сестра ...
То е ясно, че без тролове в невъзможно да съществува никой форум,  странното е, че местата им се опитват да заемат хора които до скоро съм считал за честни и почтени.

Алоу! Ку ку!
Тя говори за каналджията, за Чадаев, не за теб
Ти си никой
Някакакъв натегач, който всички подминават без да четат
С изключение на мен, че ми е интересна патологията на психиката ти

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25391 -: Октомври 09, 2022, 14:32:14 »
Основната идея на горния постинг е, че за съжаление в руската армия има много "500", т.е. хора на редовна служба които си прекратяват договорите и напускат армията. Това е неоспорим факт, публикуваната информация - не мога да знам доколко е достоверна тя, но на пръв поглед изглежда такава само го потвърждава и още повече, описва основите причини и основания за това. Това, че не съм пускал до момента сведения по темата от други - още по-достоверни източници, не означава, че такъв проблем няма и не е имало. Напротив. Вярно, това, че 40% от личния състав с времето е напуснал фронта изглежда невероятно, много е възможно да става въпрос за единичен случай преувеличние или друго. Важното обаче в случая, че проблемът е наличен и е много сериозен. Лично до момента съм срещал по темата многобройни подобни съобщения от най-различни източници. Днешното обаче беше най-фрапиращо като дял от общата численост. Това за онези които ги интересуват обстоятелствата. Останалите могат да продължават да пишат и действат по любимия си начин, мен слабо ме вълнува какво мислят за мен подобни личности. Интересно ми е обаче. ако дойде ден когато ще се наложи да ме погледнат в лицето, с какви очи ще го направят.

Всички онези които се съмняват или искат да оспорят достоверността на информацията която споделям тук могат да заповядат в този форум - https://otvaga2004.mybb.ru/viewforum.php?id=19
Там са свободни да си зададат въпросите на хора които са много по-компетентни от мен и са по-близки до събитията и участниците в тях. Общо взето почти всичко което пускам минава и оттам, при това факт е, че то не е оспорвано и критикувано от участниците там, което представлява един вид атестат за достоверност или поне достатъчно добро и близко отражение на фактите и истината.
« Последна редакция: Октомври 09, 2022, 14:43:50 от kas »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25392 -: Октомври 09, 2022, 14:51:25 »


https://t.me/ghost_of_novorossia/7504

"[Forwarded from Два майора]
Почему ситуация на фронтах развивается именно так

Потому что ВСУ обладает рядом преимуществ.

▪️Система ситуационной осведомленности «Крапива» (объединяет планшет командира отделения и большие тачскрины в полевом штабе ВСУ), которая позволяет в единой сети (с разным уровнем доступа) получать онлайн данные об обстановке.

▪️Связь. Она у противника современная, дальняя, используются станции Старлинк, проблем с управляемости войсками у них нет, У нас есть.

▪️Уровень принятия решений. У врага младшие командиры имеют право принимать решения на поражение целей и маневр. В ВС России до сих пор применение огневых средств и запрос поддержки идет через штабы, что замедляет нанесение ударов.

▪️Спутниковая разведка. ВСУ ежедневно получают свежую раскладку по всему фронту. Вплоть до позиций артиллерии. И знают, когда летают наши спутники.

▪️Личный состав. Процесс мобилизации и обучения идет в ВСУ с февраля. У нас – только начался. ВСУ обучаются за границей, каждые 4 месяца до 10 тыс. человек будут приходить на фронт только с зарубежных курсов.

▪️Вооружение и техника. У противника артиллерия, поставленная от стран НАТО, бьет дальше и точнее. Большой процент высокоточных боеприпасов.

▪️Снаряжение и экипировка. Начиная от берец и заканчивая аптечками. У ВСУ все иностранное и качественное. Это важно, когда многие месяцы ты в поле.

▪️Информационная составляющая. Влияет на морально-психологическое состояние бойцов. Враг создает образы героев, а ДИМК Минобороны России и командование отдельных соединений согласовывает выезды аккредитованных военкоров на передовую. И нашим парням толком никто не объяснил, зачем отдали тайру, калыну и волыну. Медведчук, опять же.

▪️Умение ВСУ докладывать о проблемах, что приводит к новым поставкам вооружения и техники для их устранения. У нас же еще сохраняется «все хорошо, прекрасная маркиза».

Но мы учимся, медленно и неотвратимо. Но эта наука дается большой ценой, так как руководящие умы не хотят ничего менять, пока гром не грянет.

Два майора (https://t.me/dva_majors)"

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25393 -: Октомври 09, 2022, 14:56:36 »
    ЕС обнародовал зимнюю программу обучения 15 тысяч украинских солдат.

    В Польше будут обучать:

    — защите от химического, биологического и ядерного оружия;
    — медицинской помощи;
    — борьбе с кибератаками;
    — военной логистике;
    — ремонту оружия;
    — ведению боевых действий в городских условиях;
    — вопросам организации противовоздушной обороны и размещения артиллерии.

    В Германии специальные учебные подразделения будут учить:

    — разминированию;
    — тактике ведения войны.

    Курсы для украинских военных будут организованы и в других странах ЕС, сообщает Welt am Sonntag.

« Последна редакция: Октомври 09, 2022, 15:06:08 от kas »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25394 -: Октомври 09, 2022, 15:03:44 »
В Кремъл за пореден път демонстират нерешителност и отстъпчивост пред желанията на "партньорите" им. И после някои се чудят, защо военните не искат да ходят да ги убиват под ръководството на подобни личности и затова си разтрогват договорите.

Quote (selected)
Олег Царёв
Я помню, как Янукович сначала давал команду на разгон Майдана, а через время, потом, пока ещё не приступили, по просьбам из-за рубежа, отменял и приглашал на переговоры Яценюка, Тягнибока и Кличко. Так было не раз.
Вчера в обед было принято одно решение. К вечеру его отменили.
Дежавю.

Telegram
  Олег Царёв
  По моей информации- таки да. Допросились. Посмотрим.
https://t.me/olegtsarov/3710

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25395 -: Октомври 09, 2022, 15:14:57 »
Айде стига вече свободни съчинения. Това е характерно от време оно, ентелектуалците все по-добре знаят и все плюват, нищо че извън словото не могат на две магарета слама да разделят.
Русия това, Путин онова.
Никой не е безгрешен в тая война, важното е кой най-много ще си събере акъла, а не да им вадиш очите.
На фона на лудото алци и още по-лудия наркоман и тотално изкукалите урсулки Русия е на светлинни години напред с кадрите. Като изключим ентелектуалците по чаршиите, които пушка не са пипали през живота си.
Който търси безупречност в един ошашовен свят, е въздух под налягане.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25396 -: Октомври 09, 2022, 15:54:26 »
Цитат на: Zeitgeist в Днес в 12:32:58
ще започна да подминавам без внимание определени... военни сводки.

kas
Не си спомням да съм поемал някакви ангажименти към някого тук, включително към тебе. Така, че си свободна още от настоящия момент да ме сложиш на игнор, така ще ми спестиш време и нерви да се обяснявам, че няма сестра ...
То е ясно, че без тролове в невъзможно да съществува никой форум,  странното е, че местата им се опитват да заемат хора които до скоро съм считал за честни и почтени
Не си спомням да съм споменавала чийто и да било ник в горецитирания си пост, а само "военни сводки". Ако има някой нов форумец с ник "военни сводки", поднасям му извиненията си.
В същия горецитиран свой пост също така  не виждам да джиткат никакви "тролове" нито с "без", нито със "със" пред тях.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25397 -: Октомври 09, 2022, 16:01:08 »
Някой знае ли къде се покри Анри - Зорзаман

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25398 -: Октомври 09, 2022, 16:19:11 »
И капитан Бъди зачезна, и няма кой едно рамо да подаде.
И фелдкурата мълчи.
Сигурно берат лозята.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25399 -: Октомври 09, 2022, 16:31:13 »
И капитан Бъди зачезна, и няма кой едно рамо да подаде.
И фелдкурата мълчи.
Сигурно берат лозята.
---

Не съм изчезнал, във Виена днес кротко гласувах за стария Президент.
Форумът изпростя и не е интересен. Имам по-добър начин за прекарване на времето.
Wien ist anders! ANDAS

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25400 -: Октомври 09, 2022, 16:40:13 »
Някой знае ли къде се покри Анри - Зорзаман

Ами няма да е зле да го откриете и да го върнете тук,

щото доста ЛЕЛКИ се навъдиха напоследък тъдява да ръководят ПАРАДА …


То не беше Алиса, то не беше Кайла, то не беше Софка

И настана МНОГОЖЕНИЕ ...   :t2626: :lol:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25401 -: Октомври 09, 2022, 17:07:11 »
Форумът изпростя и не е интересен.

Вярно! И няма как да е интересен и на ниво, след подобни изказвания:

ентелектуалците все по-добре знаят и все плюват,
нищо че извън словото не могат на две магарета слама да разделят.
:t0120:


AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25402 -: Октомври 09, 2022, 17:31:55 »
Някой знае ли къде се покри Анри - Зорзаман

Буратино май знае

Quote (selected)
buratinob
Just Member

Re: Да покажем на зорзаманя какъв е: гола вода и кал по ушите.
« Отговор #184 -: Септември 28, 2022, 18:31:28 »
Quote (selected)
По някаква причина zorzaman е решил да не е част от потребителите тука.
Казвам по някаква, ама я знам, прая са на перде.
Зоре, аман, заман, ела да си хортуваме, не се прай на ущипана госпожица.
Където и да си, с каквото и да си губиш времето
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1786.0

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25403 -: Октомври 09, 2022, 18:11:53 »
И капитан Бъди зачезна, и няма кой едно рамо да подаде.
И фелдкурата мълчи.
Сигурно берат лозята.
---

Не съм изчезнал, във Виена днес кротко гласувах за стария Президент.
Форумът изпростя и не е интересен. Имам по-добър начин за прекарване на времето.
Wien ist anders! ANDAS

---

Да ни е честит новия стар Президент Алекзандер Ван дер Белен! Печели с над 54% още на първия тур.
В 17:00 часа приключи гласуването.


AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25404 -: Октомври 09, 2022, 18:52:24 »
Сведения говорят че части на дивизия "Джерджински" се разполагат в Москва. Шойгу и Герасимов са свалени от постовете си /?/ , заменени съответно с губернатора на Тула Дюмин , и генерал-лейтенант Матовников. Информацията не е потвърдена до момента от руска страна и може да е украинска дезинформация. :smokin:  https://news.bg/int-politics/isw-udarat-po-krimskiya-most-natsionalisti-otkrito-kritikuvat-putin.html

Не бих се учудил.
Шойгу е много свястен човек, но май е създаден да създава в мирно време, а не да воюва.
Всъщност го викнаха да министерства от почетната пенсия губернатор на Московска област след ареста на любовницата на предишния министър Сердюков.
Дюмин е много доверено лице на Путин, но доколко става за военен министър е неизвестно.
За Герасимов  и Матовников нищо не мога да кажа.
Мисля че по-скоро ако има нещо такова ще се търсят фигури като генерал Армагедон.
За които аз не зная нищо.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25405 -: Октомври 09, 2022, 18:55:05 »
укронацито Жорин се фука с труповете на избити граждани от Купянск.

след започването на скандала редактира поста и обявява, че видеото е взето от “телефон на окупант“

https://t.me/vladivostok1978/11085
скриншот на нередактирания пост и текст

https://t.me/opersvodki/9589
самото видео

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25406 -: Октомври 09, 2022, 18:57:31 »
Сведения говорят че части на дивизия "Джерджински" се разполагат в Москва. Шойгу и Герасимов са свалени от постовете си /?/ , заменени съответно с губернатора на Тула Дюмин , и генерал-лейтенант Матовников. Информацията не е потвърдена до момента от руска страна и може да е украинска дезинформация. :smokin:  https://news.bg/int-politics/isw-udarat-po-krimskiya-most-natsionalisti-otkrito-kritikuvat-putin.html

Не бих се учудил.
Шойгу е много свястен човек, но май е създаден да създава в мирно време, а не да воюва.
Всъщност го викнаха да министерства от почетната пенсия губернатор на Московска област след ареста на любовницата на предишния министър Сердюков.
Дюмин е много доверено лице на Путин, но доколко става за военен министър е неизвестно.
За Герасимов  и Матовников нищо не мога да кажа.
Мисля че по-скоро ако има нещо такова ще се търсят фигури като генерал Армагедон.
За които аз не зная нищо.

абсурд е да почна да анализирам горното, при положение че единствения източник е украинското ципсо.

проявявайте малко хигиена, моля.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25407 -: Октомври 09, 2022, 19:00:14 »
Рамзи Кадиров президент президент....
 :beer_:

Пригожин премиер и работата заспива....

 :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25408 -: Октомври 09, 2022, 19:07:08 »
Ти недей, че работите не отиват на добре. Май Путин ще излезе пуяк. Аз като му гледах фасоните ... .С тоз атом става опасно.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25409 -: Октомври 09, 2022, 20:24:45 »
Нещо мноо страшно явно се задава.
Утре совбез, днес реднеците плачат за мир а "касапинът" Суровикин почна да разрушава цели квартали.В Запорожие е страшно.Сриват се цели блокове, десетки загинали...

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 840
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25410 -: Октомври 09, 2022, 20:33:00 »
Quote (selected)
Шойгу е много свястен човек, но май е създаден да създава в мирно време, а не да воюва.
Изглежда да. Да ходи и да си развъжда елените... Още като направи инфаркт след началните несполуки стана ясно че не е корав, не е перде. Русия е във война и за военен министър е необходим брутален началник. Кадиров има имидж, доколко е стратег , не зная... Утре Путин свиква Националния Съвет по Сигурност на РФ. Официално се знае че ще обсъждат статута на СВО , вероятно ще се превърне в АТО. За персонални промени естествено не говорят. Но такива са напълно възможни на момента , с промяната на абревиатурата. Ще видим утре.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25411 -: Октомври 09, 2022, 20:41:10 »
Quote (selected)
Утре совбез
По думите на говорителя това се прави всяка седмица, сега просто очите на страха са големи.
Не очаквайте промяна в тактиката докато др. Си не вземе скиптъра за трети мандат.
После ще видим.
Ще е интересен помеждука след китайските "избори" и тия в САЩ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25412 -: Октомври 09, 2022, 20:44:52 »
Сведения говорят че части на дивизия "Джерджински" се разполагат в Москва. Шойгу и Герасимов са свалени от постовете си /?/ , заменени съответно с губернатора на Тула Дюмин , и генерал-лейтенант Матовников. Информацията не е потвърдена до момента от руска страна и може да е украинска дезинформация. :smokin:  https://news.bg/int-politics/isw-udarat-po-krimskiya-most-natsionalisti-otkrito-kritikuvat-putin.html

Не бих се учудил.
Шойгу е много свястен човек, но май е създаден да създава в мирно време, а не да воюва.
Всъщност го викнаха да министерства от почетната пенсия губернатор на Московска област след ареста на любовницата на предишния министър Сердюков.
Дюмин е много доверено лице на Путин, но доколко става за военен министър е неизвестно.
За Герасимов  и Матовников нищо не мога да кажа.
Мисля че по-скоро ако има нещо такова ще се търсят фигури като генерал Армагедон.
За които аз не зная нищо.

абсурд е да почна да анализирам горното, при положение че единствения източник е украинското ципсо.

проявявайте малко хигиена, моля.

Кое от написаното от мен не е истина?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25413 -: Октомври 09, 2022, 20:47:04 »
""""На днях в России произошло событие, которое в тумане пропаганд никто заметил.

Реактор БН-800 был выведен на номинальный уровень мощности с полной загрузкой инновационным МОКС-топливом. Тем самым почти удалось замкнуть ядерный цикл.

Это означает, что фактически появились вечные ядерные реакторы. Топливо вторично перерабатывается и используется. Пример атома на благо человечества, который сегодня особенно контрастирует с призывами наносить превентивные ядерные удары посреди Европы и радостью от взорванных мостов с мирными людьми.

Короче, как рассказали знающие люди, успешное испытание такого реактора означает почти безотходную ядерную энергетику с доступом к урану 238 (в отличие от классической на уране 235), которого хватит на миллионы лет.

Если все действительно так, то технические вопросы энергетики человечество решило на обозримое будущее. И произошло это у нас на Урале.

Без преувеличений прорыв, который, как ни странно, почему-то не пиарился и не транслировался на всю страну. (С)
ФБ Филипп Никольский"""" https://t.me/SonOfMonarchy/7921
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25414 -: Октомври 09, 2022, 20:50:59 »
Форумът изпростя и не е интересен. Имам по-добър начин за прекарване на времето.

хм, интересно мнение …
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25415 -: Октомври 09, 2022, 21:01:01 »
Форумът изпростя и не е интересен. Имам по-добър начин за прекарване на времето.

хм, интересно мнение …

Жалко ако Кептънът се махне, но отдруга страна няма да е нито първия, нито последния.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25416 -: Октомври 09, 2022, 21:25:19 »
Форумът изпростя и не е интересен. Имам по-добър начин за прекарване на времето.

хм, интересно мнение …

Жалко ако Кептънът се махне, но отдруга страна няма да е нито първия, нито последния.

аз не говоря за махане, а за нещо друго, но не е за тук и сега.
the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25417 -: Октомври 09, 2022, 21:37:32 »
То верно форумът изпростя, ама Бъдито сигурно се е влюбил в някоя австрийка.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25418 -: Октомври 09, 2022, 21:39:12 »
айде, уредихме се

Quote (selected)
СК РФ:
Грузовик перед подрывом на Крымском мосту проезжал через территорию Болгарии (страна НАТО), Грузии, Армении, Северной Осетии и через Краснодарский край.
https://t.me/namarshe/1896
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25419 -: Октомври 09, 2022, 21:46:23 »
Огромни танкови колони се насочват към Украйна от Беларус.Украйна взривява всички мостове по границата...

 :m1329:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25420 -: Октомври 09, 2022, 21:54:39 »
Песков: Не е правилен въпросът дали заради Кримския мост трябва да влезе в действие ядрената диктрина.....

 :blurry_drunk-2127:

Нещо се пече.Може да не е баш ядрено, но....

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25421 -: Октомври 09, 2022, 22:12:45 »
Не е.


„Среди знаковых следствий «карибского кризиса» -- не только скорый уход с политической сцены его ключевых акторов.

При этом вовсе неочевидно, что убийство Кеннеди или отставка Хрущёва – результат происков «ястребов», недовольных «слабостью», проявленной американским и советским лидерами в октябре 1962-го.
У глобальной «партии порядка» (если угодно – «мирового катехона») было не меньше поводов «наглухо» купировать очаги хаотизации.

Но в то же время, советско-американская эскалация 60-летней стала едва ли не решающим ударом по «золотому стандарту». Даже не будучи применённым, «ядерный булат» переиграл «злато». И не столько из-за своей эффективности при разрешении геополитических споров, сколько из-за невозможности эмитента резервной валюты наращивать оборонные расходы, «не портя монету».
В этом и заключалось вшитое противоречие между двумя ключевыми институтами, призванных «зафиксировать» расклад сил, сформировавшийся по итогам Второй мировой войны, -- Бреттон-Вудской системы и НАТО.
Далеко неслучайно помощник главы Минфина США Гарри Уайт, добившийся в ходе судьбоносной валютно-финансовой конференции 1944 года привязки доллара к золоту, подозревался в сотрудничестве с Кремлём. Даже в отсутствие соответствующих улик против Уайта, сам по себе подход, предполагающий наличие внешнего, «золотого», ограничения для фискальной и денежно-кредитной политики США, был выгоден СССР.

И наверное, не случись «карибского кризиса» в 1962-м, -- доказавшего западному обывателю реальность советской угрозы, а западным элитам – безальтернативность американского патронажа, -- доллар мог бы и лишиться титула главной резервной валюты в 1971-м, после отказа Никсона менять его на золото по фиксированному курсу.
Однако в сложившейся тогда «холодно-военной» ситуации замена Форт-Нокса на НАТО в качестве главного гаранта долларовой платёжеспособности выглядела более чем логично. И ровно по той же причине (=глобально-финансовому обременению) северо-атлантический альянс не мог не расширяться после краха «империи зла».

Но отсюда и высокая уязвимость «ядерной» риторики для России теперь.
Причём, вовсе необязательно пересекать эти «красные линии» на деле. Чем активнее миру намекают на возможность повторения событий 60-летней давности – тем сильнее потребность контрагентов США (европейских, но не только) в сохранении американо-центричной силовой финансовой системы.
И наоборот, мировая дедолларизация (а значит, и переход к реальной многополярности) более вероятна как раз при деэскалации.„
https://t.me/birmanalex/2096

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25422 -: Октомври 09, 2022, 22:31:02 »
айде, уредихме се

Quote (selected)
СК РФ:
Грузовик перед подрывом на Крымском мосту проезжал через территорию Болгарии (страна НАТО), Грузии, Армении, Северной Осетии и через Краснодарский край.
https://t.me/namarshe/1896


 Схема доставки была такова.

Груз - 22 поддона пленки по 9 рулонов на каждом (один поддон весит около тонны) – прибыл по морю в грузинский порт Поти из Болгарии. Заказчиком выступал гражданин Украины.

Далее он был погружен на фуру с иностранными номерами (на фото), водитель общался с заказчиком по Вацапу.

Из Поти грузовик отправился в Армению, где груз был растаможен по правилам Таможенного союза – говорят, это типичный, не вызывающий подозрений маршрут едущих в Россию,  надеюсь, дальнобойщики пояснят.

Затем машина снова въехала в Грузию, а из нее - на территорию РФ через КПП Верхний Ларс. Тот самый, через который в Грузию от мобилизации бегут некоторые россияне. Конечной точкой был город Армавир, где поддоны перегрузили на другую фуру, которая отправилась в сторону Крыма.

Судя по всему, взрывчатка каким-то образом была заложена в рулоны с пленкой. Причем так, что на рентгене ее не было видно.

И сделано это было в Болгарии. А значит в организации этого теракта, помимо Украины, могли участвовать и иностранные спецслужбы.

Водитель первой фуры уже дает показания. Скорее всего, как и шофер второй фуры, он был использован вслепую и не знал о том, что везет.
https://www.kp.ru/daily/27455.5/4659495/

има и снимки.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25423 -: Октомври 09, 2022, 22:57:54 »
това рулони стомана ли са?

защото имам едни съмнения, че в българия не останаха заводи, в които да се произвеждат такива неща.

вярно е, че не съм проверявал какво е положението с прокатния цех в дебелт, но имам едни съмнения, ако това се окажат рулони стомана, че са произведени в българия.

освен това, тези рулони няма ли да намалят ударната сила на взрива?

the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25424 -: Октомври 09, 2022, 22:59:32 »
Напротив.
................
Извинявам се, че пак сме на противоположно мнение.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25425 -: Октомври 09, 2022, 23:03:00 »
Напротив.
................
Извинявам се, че пак сме на противоположно мнение.

извинен ще бъдете, когато се аргументирате.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25426 -: Октомври 09, 2022, 23:08:24 »
Не съм спец по взривовете, но мисля че металът ще доведе до по-големи поражения. Повече ме учудва присъствието на влака с гориво. Та ламарината доста е помогнала да се подпалят вагоните.  Ако не е случайност, това е перфектна диверсия от много високо ниво.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25427 -: Октомври 09, 2022, 23:10:18 »
това рулони стомана ли са?

защото имам едни съмнения, че в българия не останаха заводи, в които да се произвеждат такива неща.

вярно е, че не съм проверявал какво е положението с прокатния цех в дебелт, но имам едни съмнения, ако това се окажат рулони стомана, че са произведени в българия.

освен това, тези рулони няма ли да намалят ударната сила на взрива?

не знам каква лента/покритие/филм е тая "пленка"
в текста става дума за еднотонни палети с рулони, така че според мен отпада опцията да е стомана.
(22 европалети по един тон всяко с рулони на палето)
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25428 -: Октомври 09, 2022, 23:11:56 »
Quote (selected)
Не съм спец по взривовете, но мисля че металът ще доведе до по-големи поражения.
Вижда се с просто око.
Много взрив трябва да се разкъса руло метал. Обаче то е перефектен ствол на "оръдие", не случайно съседният влак е пострадал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 840
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25429 -: Октомври 09, 2022, 23:12:02 »
Quote (selected)
това рулони стомана ли са?
И аз това се запитах, на картинка гугъл дава рула /топове/ полиестерна материя. Нещо като найлонови рула ? Явно службите могат да го преправят на идеална защита против откриването на хексаген вътре...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25430 -: Октомври 09, 2022, 23:14:05 »
Или материал напоен с взривна смес.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25431 -: Октомври 09, 2022, 23:16:09 »
Не съм спец по взривовете, но мисля че металът ще доведе до по-големи поражения. Повече ме учудва присъствието на влака с гориво. Та ламарината доста е помогнала да се подпалят вагоните.  Ако не е случайност, това е перфектна диверсия от много високо ниво.

ето какво представлява един рулон (ако това са пренасяли):




сега си представете къде би могъл да е поставен взривът, колко взрив трябва да се постави, за да се разруши такъв рулон и каква би била ударната вълна в този случай.

не случайно питам какво точно е пренасяно с камиона.

и мнението ми е, че е твърде рано за всякакви изводи, даже и за спекулации е рано.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25432 -: Октомври 09, 2022, 23:17:13 »
Един рулон ламарина трябва да тежи според мен 3-4 тона. Поне 2. А нали има документи, минал е през кантар. Другото е за хора занимаващи се с това. Основното е наличието на влака с гориво в този момент.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 840
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25433 -: Октомври 09, 2022, 23:17:57 »
Или материал напоен с взривна смес.
Тоже. И в такъв случай почеркът е на специалисти от висока класа. България е замесена в дописката само колкото да се орезилим, нищо "българско" няма в изпълнението.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25434 -: Октомври 09, 2022, 23:18:29 »
Quote (selected)
това рулони стомана ли са?
И аз това се запитах, на картинка гугъл дава рула /топове/ полиестерна материя. Нещо като найлонови рула ? Явно службите могат да го преправят на идеална защита против откриването на хексаген вътре...

е, ако е някаква пластмаса, това променя нещата. но пак остава въпроса къде в българия има останали заводи, които да я произведат? варна, стара загора, бургас? някъде другаде?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25435 -: Октомври 09, 2022, 23:19:23 »
Един рулон ламарина трябва да тежи според мен 3-4 тона. Поне 2.

и?

за сведение, специфичното тегло на желязото е 7,875 g/cm3.
the lamers club honourable member …

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 840
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25436 -: Октомври 09, 2022, 23:23:19 »
Идеалната маскировка би била точно взривен материал под формата на търговски продукт. Нещо като порцелановите съдове, които всъщност са от материя с кокаин вътре... Докато не се разреже в дълбочина и подложи на анализ, не разбираш какво караш. Горкият втори шофьор, дори не е разбрал какво става - направо се е изпарил !

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25437 -: Октомври 09, 2022, 23:24:02 »
Ами не е проблем за мощен заряд. Ама как ще мине толкоз граници. 7,8 всеки грамотен човек го знае. Да бяха сложили злато, че е по-тежко май.
.........................
Основното е влака и то пренасящ гориво, и синхронизацията. Руснаците са вдянали навярно и дано са се усетили колко са зян. Влизам им в положението, но не мога да им помогна.
« Последна редакция: Октомври 09, 2022, 23:35:59 от dabedabe »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25438 -: Октомври 09, 2022, 23:30:19 »
Нещо като пластит ми се върти в главата.
Но дано не съм прав.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #25439 -: Октомври 09, 2022, 23:30:37 »
В руски форум имаше линк към поредно видео от взрива (снимано от позиция, различна от показваните досега) - ето линк
https://www.youtube.com/watch?v=vCdtEYNpPrY
Не зная дали е фейк, но на секунда 2 от видеото, точно преди взрива, се вижда кеак изпод моста се показва някакъв плавателен съд (?) и тогава гръмва...
 :smokin: