Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2092910 пъти)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #4440 -: Февруари 02, 2022, 20:38:57 »
России — вывести войска из Украины, Грузии и Республики Молдова, где эти войска были размещены без согласия принимающей стороны;
Нито в Украйна, нито в Грузия, нито в Молдавия има руски войски. Има в ПМР.
А да не би американските войски да са в Сирия със съгласието ѝ? А другаде?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4441 -: Февруари 02, 2022, 20:48:31 »
Хи,хи!
Гледам и американците на заклинания за спазване на независимостта го карат.
Ми да вземат да направят нещо по въпроса за Молдова, Грузия и Украйна. :)))
Не виждам нищо смешно или забавно. Американците нито имат намерение да правят нещо в това отношение, нито изобщо им трябва. Просто ще продължат да демонизират Русия и да трупат бази и войски под носа ѝ.
Ако това, че САЩ (засега) няма да попречат на Русия да има по няколко войника из бившия СССР е голяма победа за Русия, колко още такива „победи“ може да издържи тя?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4442 -: Февруари 02, 2022, 20:52:05 »
мириканците не са това, което бяха. още иран ги разкри - предупреди ги и им избомби базата. да имаше реакция от щатите?

така че опции има много. като не искат да си разкарат техниката - на стойността на два-три калибъра същата заминава.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4443 -: Февруари 02, 2022, 20:58:49 »
Не мисля че базите ще помогнат, освен американската, другата боеспособна армия е на Турция а тя за сега е пас. Въпреки многото бази и скъпа техника НАТО няма армия.
Путин има възможност да застане на брега и ще гледа как Китай отнася трупа на САЩ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4444 -: Февруари 02, 2022, 20:59:43 »
Не виждам нищо смешно или забавно. Американците нито имат намерение да правят нещо в това отношение, нито изобщо им трябва. Просто ще продължат да демонизират Русия и да трупат бази и войски под носа ѝ.
Ако това, че САЩ (засега) няма да попречат на Русия да има по няколко войника из бившия СССР е голяма победа за Русия, колко още такива „победи“ може да издържи тя?
И аз не виждам нищо смешно или забавно,ако РФ си потърси правата по Нищадският договор.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4445 -: Февруари 02, 2022, 21:28:36 »
не че нещо, ама едно предупреждение и цапване на базичка с оставена и неприбрана щатска техника ще има чудотворен ефект върху останалите. то и в нашенските бази "за съвместно ползване" има един куп неща оставени, да не се тормозят да ги местят. айде нашите са малка работа, ама едни томахоци в полша или румъния като нищо могат да го отнесат.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4446 -: Февруари 02, 2022, 21:53:35 »
Госдеп подтвердил подлинность документов в El País об ответе США и НАТО на предложения РФ
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/13599883

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4447 -: Февруари 02, 2022, 21:56:47 »
Всяко изказване на Путин или Лавров, което видях, има характерния тон на мънкане, на гъгниво оправдаване. Това е то. Отдавна не са самостоятелна държава.
Прав си!
Мога да кажа на опонентите ти и откога е така. Откакто влязоха американци в затворените им градове и военни бази. При Елця. Откакто извадиха 500 тона обогатен уран и го продадоха на Америка за преработка (дали?) за мижавата сума от 11 ярда. Уран за който маса народ са си дали здравето да го копат, обогатяват и да го направят "оръжеен".
А и друго има. Русия при всичкото ми уважение не преставлява никаква алтернатива на запада. Има ли олигарси? Има! Каква им е разликата с тези които в Америка цензурираха президента си. Никаква.
Алтернатива беше СССР. Западът дотолкова го беше страх от него, че "купуваше" работническата си класа и инженери. Даде им възможност да се чувстват "средна класа" (каквото и да значи това). Сега банкстерите са с развързани ръце. Правят кризи на чисто поле, като тази с "пандемията". Няма опозиция.
При последната криза 2008 г. петима шефове на фалирали банки и застрахователи преди да се пенсионират си раздадоха 1.5 милиарда. Долара. При положение, че при кениеца имаше назначен "цар" по възнагражденията на частните банки. То други няма. В същото време удължиха времето да се взема "unemployment benefits" от 6 месеца до 3 години. Един съсед в началото на "новото време" повтаряше клишето "Няма равенство в жертвите". :smokin:
Казват, че китайският символ на криза не бил същият като символа за "възможност".* Но си е така. Кризите са възможност за някой да се обогатят "неприлично". Ако ги няма, се предизвикват.

*http://pinyin.info/chinese/crisis.html
« Последна редакция: Февруари 02, 2022, 23:17:43 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4448 -: Февруари 02, 2022, 22:00:27 »
Светът е тръгнал срещу течението на реката, без гребла. Онази река от Catch 22.
" — Попинджей, милионер ли е баща ти или е член на Сената?
— Съвсем не, сър.
— Тогава си тръгнал нагоре по лайняна река без гребла. Баща ти не е генерал, нито висш чиновник, нали?
— Съвсем не, сър.
— Много добре. Какво работи баща ти?
— Той умря, сър.
— Много добре. Ти наистина си тръгнал по реката, Попинджей. Наистина ли Попинджей ти е името?
"
« Последна редакция: Февруари 02, 2022, 22:32:50 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4449 -: Февруари 02, 2022, 22:02:49 »
... Русия при всичкото ми уважение не преставлява никаква алтернатива на запада ...
Така е, за съжаление. Някога тя беше алтернатива на Запада, а сега е негова притурка и имитация.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4450 -: Февруари 03, 2022, 03:38:32 »
А и друго има. Русия при всичкото ми уважение не преставлява никаква алтернатива на запада. Има ли олигарси? Има! Каква им е разликата с тези които в Америка цензурираха президента си. Никаква.

Тогава защо ги делиш на Русия и Запад? Щом са едно и също? Или се поувлече в клишетата? Щом Русия не е алтернатива на Запада, защото са едно и също, значи и Западът не е никаква алтернатива на Русия, нали?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4451 -: Февруари 03, 2022, 06:28:19 »
Англосаксите са хора на действието.

Вместо да плямпат вкарват войски в Източна Европа.

С ултиматума на Путин общо взето си избърсаха...

Засега Путин вместо изтегляне до линията на 1997 постигна точно обратното.Пращане на американски войски на полско-беларуската граница.

А тепърва започва процеса.

Чакаме 20.02.

Съществува сюрреалистична опция:

На 20.02 свършва учението и Русия се изтегля от Беларус а англосаксите се настаняват на няколко км от Брест!

 :blurry_drunk-2127:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4452 -: Февруари 03, 2022, 06:40:48 »
А и друго има. Русия при всичкото ми уважение не преставлява никаква алтернатива на запада. Има ли олигарси? Има! Каква им е разликата с тези които в Америка цензурираха президента си. Никаква.

Тогава защо ги делиш на Русия и Запад? Щом са едно и също? Или се поувлече в клишетата? Щом Русия не е алтернатива на Запада, защото са едно и също, значи и Западът не е никаква алтернатива на Русия, нали?
Не виждам никаква разлика между Русия и Запада. Не съм се поувлякъл. Пишеш несвързано. Не деля никого. Дори не разбирам тезата ти.
Точно защото не е никаква алтернатива руски инженери работят  с хиляди по америка. Кой знае защо не работят за Путин?
« Последна редакция: Февруари 03, 2022, 07:14:40 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4453 -: Февруари 03, 2022, 06:49:06 »
Вместо да плямпат вкарват войски в Източна Европа.

С ултиматума на Путин общо взето си избърсаха...
Има обяснение и за това. Путин си е агент на ЦРУ.* Същият като Горбачов и Елця. Работи за САЩ и банкстерите.
Вижте едни филмчета на "диванния експерт" и някой неща стават ясни. Русия е доведена до състояние до поражение при един изпреварващ удар от САЩ.
https://www.youtube.com/watch?v=BmGV69xqZHY
https://www.youtube.com/watch?v=thY_OfoWG4A

* С глупост не може да се обяснят действията му. Не е глупав. За разлика на нашите български мушенгии.

Колко от вас мислеха в 1985 г, че генерален секретар на КПСС може след двадесетина години да каже че е работил съзнателно за събарянето на комунизма? Аз не бих го помислил тогава. А вие?


« Последна редакция: Февруари 03, 2022, 07:11:52 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4454 -: Февруари 03, 2022, 06:55:44 »
Дори не разбирам тезата ти.

Tи свойта не разбираш, а мойта искаш. Нема лошо.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4455 -: Февруари 03, 2022, 06:58:45 »
Дори не разбирам тезата ти.

Tи свойта не разбираш, а мойта искаш. Нема лошо.
Нищо не ти се разбира! Какво твърдиш?
Аз съм достатъчно ясен за всеки, само ти имаш някакви проблеми с разбирането.
« Последна редакция: Февруари 03, 2022, 07:08:10 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4456 -: Февруари 03, 2022, 07:04:35 »
На 20.02 свършва учението и Русия се изтегля от Беларус а англосаксите се настаняват на няколко км от Брест!
Ултиматумът му можеше да сработи само и единствено ако имаше Путин уговорка с тов. Си. Но защо Китай да работи за интереса на Русия? Няма непосредствени ползи. Само далечни. Времето работи за Китай. Със всеки ден става по-силен.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4457 -: Февруари 03, 2022, 07:21:55 »
Преди писах, че Путин се е поставил в положение да няма полезен ход.
Има един. Да си подаде оставката.* Преди силоваците да го сменят. "Поради преминаване на друга работа" ;)

* Натежа.
"Mans Got To Know His Limitations"
https://www.youtube.com/watch?v=t2JnCXvm_Qc&t=37s

С повишаването на пенсионната възраст на руснаците не си повиши рейтинга. Никак!
Всеки управленец на достатъчно висок пост с течение на времето загубва реална представа за света и започва да мисли, че е незаменим и ако някой го смени ще настъпи апокалипсис.  :no!:
Смяната на "първият" в СССР и в Русия винаги е било драматично. Затова затегнете предпазните колани. Запасете се с пуканки! Ако имате по-дълбоко мазе сте в win-win ситуация.  :)))
С интернета и социалните мрежи се оказа, че и смяната на "първият" в САЩ също е драматично. Не сте забравили 6 януари 2021? В едни напърдяни столове на конгреса, някой видяха тероризъм. ;) Горното е само следствие. Причината е голямото социално разслоение и липсата на средна класа.
You Have Not Seen Anything Yet!
« Последна редакция: Февруари 03, 2022, 08:23:51 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4458 -: Февруари 03, 2022, 07:47:23 »
Путин, та Путин!
Лягате и ставате с Неговото име!
Лош, бил, слаб бил, ама не спирате да проверявате вечер под леглото за Него.
Имаме си поговорка:
По-добре на хората в устата от колкото в краката.
Ако не беше измислената метавселена Ковид, думата "Путин" щеше да е най-споменаваната по света.
Щом има толкова "последователи" значи нещо прави, на някой бърка където не му харесва.
Свиквайте.
Има ракети, но не ги ползва - слабак.
Не е като наглосаксите - имат дронове и бомбят сватби и погребения значи са "велики".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4459 -: Февруари 03, 2022, 07:53:33 »
Не е като наглосаксите - имат дронове и бомбят сватби и погребения значи са "велики".
Наистина ли мислиш че руските ракети в Сирия не убиваха цивилни? А в Афганистан? Само "душмани" ли убиваха през десетте години окупация. Това руснаците. Ако бяха "добре дошли" защо се изтеглиха 1989?
Отворете си очите! Слабичка ви е пропагандата.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4460 -: Февруари 03, 2022, 07:59:12 »
При всяка война умират цивилни, руснаците не предизвикаха конфликта в Сирия ( и не само там) когато американците се изтеглят ще намалеят и жертвите.
Тия дни пуснах инфо за жертвите в Афганистан половин година след изтеглянето, сравними са с нашите жертви по пътищата за година.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4461 -: Февруари 03, 2022, 08:03:29 »
При всяка война умират цивилни, руснаците не предизвикаха конфликта в Сирия
Статистиката не върши работа на убитите и на близките им. Върши работа само за пропагандни цели.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4462 -: Февруари 03, 2022, 08:08:21 »
Лош, бил, слаб бил, ама не спирате да проверявате вечер под леглото за Него.
Какъв е Путин касае руснаците. Мен не ми дреме.
Знам със сигурност, че като го сменят ще чуете, че е бил същият "loser" като последните съветски и руски ръководители. От руснаци ще го чуете. Спомнете си Хрушча, Брежнев, белязания и Елця! Двамата Андропов и Черненко нямаха време да се проявят. Всъщност Андропов с издигането на комбайнера от Ставропол съсипа СССР.

PS Спя на надувно легло, та няма как да проверявам под леглото. Само прах може да има под него. ;)
« Последна редакция: Февруари 03, 2022, 08:46:25 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4463 -: Февруари 03, 2022, 08:51:55 »
Какъв е Путин касае руснаците. Мен не ми дреме.

Виждаме, Махатма Ганди, виждаме. Хич не ти дреме. Ти и затова не спираш да го плюеш. Щото не ти дреме.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4464 -: Февруари 03, 2022, 08:55:23 »
Изправи се гора от стманааааа :crying_with_laughter-3302:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4465 -: Февруари 03, 2022, 08:58:02 »
Какъв е Путин касае руснаците. Мен не ми дреме.

Виждаме, Махатма Ганди, виждаме. Хич не ти дреме. Ти и затова не спираш да го плюеш. Щото не ти дреме.
Както казва тов ЗИП аз съм само студен наблюдател. Опитвам се да видя нещата под повърхността. Там където е същността.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4466 -: Февруари 03, 2022, 09:01:14 »
Много станахте студенокръвните анализатори и раздвоените ви езичетата все така се стерлкат във въздуха.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4467 -: Февруари 03, 2022, 09:07:06 »
Много станахте студенокръвните анализатори и раздвоените ви езичетата все така се стерлкат във въздуха.
Би ли си дал живота за Путин? Или по-прост въпрос: Би ли му дал доларче на кръстовището на светофара ако го видиш като просяк минаващ между колите? Аз не! А ти?
Повечето сте религиозни тук. Какво пише в Нов Завет? Не си правете идоли!
Ще трябва да го препрочета. Сигурно грешно цитирам и го няма човека който ме поправяше.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4468 -: Февруари 03, 2022, 09:16:51 »
Когато се дава оценка на Путин задължително трябва да сравним Русия 2000 г. и Русия 2022 г. Всичко останало е преливане от пусто в празно. А Русия 2022 г., въпреки целия натиск на цялата наглосаксонска машина стои изправена - както военно, така и икономически. В момента САЩ са сложили всичките си козове на масата, а Путин още не е извадил зайчето от ръкава си. Като го направи, тогава ще се види на къде отива света, както и Русия.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4469 -: Февруари 03, 2022, 09:26:28 »
Не е лесно да се бориш с хидра.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4470 -: Февруари 03, 2022, 09:29:47 »
Когато се дава оценка на Путин задължително трябва да сравним Русия 2000 г. и Русия 2022 г.
Като погледнеш стойността на руската рубла в 2000 година и сега (измерена в книжния инфлиран $) разбираш всичко.
Тогава беше под 30 рубли за долар, сега е ~77.
Какъв друг критерии да вземем? Милиардерите в Русия. Те станаха повече в 2022 година. Те със сигурност са изправени в яхтите си и потни вода не пият.
« Последна редакция: Февруари 03, 2022, 09:36:35 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4471 -: Февруари 03, 2022, 09:37:29 »
аз съм само студен наблюдател. Опитвам се да видя нещата под повърхността.

Добре, Кусто, полезно е да се изследват дълбините. И прочети пак заветите. Освен за идолите, там пише и за омразата, и за злобата, и за завистта, и за други работи. Студените наблюдатели не са богоугодни.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4472 -: Февруари 03, 2022, 09:38:43 »
Като го направи, тогава ще се види на къде отива света, както и Русия.
Човекът който казва на къде отива света е тов. Си. Близко е до ума. Има най-силната икономика зад гърба си. Скоро и най-силна армия.
PS За разлика от други големи страни Китай се справи с епидемията. Дори не я допусна.
« Последна редакция: Февруари 03, 2022, 09:44:47 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4473 -: Февруари 03, 2022, 09:42:45 »

Добре, Кусто, полезно е да се изследват дълбините. И прочети пак заветите. Освен за идолите, там пише и за омразата, и за злобата, и за завистта, и за други работи. Студените наблюдатели не са богоугодни.
Приписваш ми неща които виждаш в себе си, може би. Защо да го мразя Путин? Руснаците със сигурност ще го намразят. Та той играе по свирката на банкстерите.

Някой ще разясни ли защо Путин има 400 000 национална гвардия? Тя си е извън армията. От кого ли го пази. Не ще да е от американските империалисти.
« Последна редакция: Февруари 03, 2022, 09:53:48 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4474 -: Февруари 03, 2022, 09:44:01 »
Русия има едно предимство, руснаците могат да изтърпят толкова, колкото американците не могат, а могат и да умират за родината си и за своето, а американците трябва да ги излъжат доста за това. Доларът също много е поевтинял, но се забелязва само в растящите цени, замаскира се, като се девалвират всички останали валути - евро, франк, паунд, йена... А чуждите инженери в САЩ ще се разбягат, вече има тенденция, защото както писах вече, ако няма енергия на достъпна цена, всичко отива по дяволите... въпрос на време е. Ако разбира се не превземат ресурсите на Русия, Северен поток е лошо нещо, докато газът го продават руснаци, ако печалбите тръгнат към Уолстрийт и Ситито, ще е най-демократичния газ. Те и сега вървят на там, но е малко.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4475 -: Февруари 03, 2022, 09:46:16 »
Те и сега вървят на там, но е малко.
Колко е малко? 50% от Газпром не е на руската държава. На кого е тогава?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4476 -: Февруари 03, 2022, 09:51:57 »
Колко е малко? 50% от Газпром не е на руската държава. На кого е тогава?

Няма никакво значение на кого е. Важното е, че руската държава прави огромни печалби от дивидента си, от данъците и от износните мита. В допълнение милиардните инвестиции на компанията в руската икономика. Без да се занимава с управление.
Досежно стойността на рублата. Тя е изкуствено занижена. Всички са единодушни, че е мин. на 50%. Но това дава огромни преимущества на държавата във финансовата сфера и инвестиционната политика. Ако разбираш за какво става дума, де.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4477 -: Февруари 03, 2022, 09:53:33 »
Като погледнеш стойността на руската рубла в 2000 година и сега (измерена в книжния инфлиран $) разбираш всичко.
Тогава беше под 30 рубли за долар, сега е ~77.
Какъв друг критерии да вземем? Милиардерите в Русия. Те станаха повече в 2022 година. Те със сигурност са изправени в яхтите си и потни вода не пият.
Щом не можеш да направиш разликата на Русия 2000 и Русия 2022 - явно си неспасяем. Само ще ти кажа, че Русия някъде към 1999-2000 г. спря да си изплаща външния дълг, а ти си сравнявай курсовете на долара.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4478 -: Февруари 03, 2022, 09:58:19 »
а ти си сравнявай курсовете на долара.
Ти елементарни неща не разбираш! Аз сравнявам курса на рублата. Защото тамошните пенсионери си получават пенсиите в рубли и работещите също.
Като не ти харесва долара, сравни рублата с еврото (нали сте европейци  :)))) или с тугрици.
Няма силна държава със слаба валута. Но вие си дрънкайте пропаганда! Мен какво ми е? Не съм Христо да ви нося светлина...
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4479 -: Февруари 03, 2022, 10:02:51 »
Тя е изкуствено занижена. Всички са единодушни, че е мин. на 50%. Но това дава огромни преимущества на държавата във финансовата сфера и инвестиционната политика. Ако разбираш за какво става дума, де.
Много добре знам. Подобно нещо видях в БГ преди да емигрирам. Занижен курс на лева. Като резултат, България се изкупуваше на безценица.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4480 -: Февруари 03, 2022, 10:04:05 »
Ти елементарни неща не разбираш! Аз сравнявам курса на рублата. Защото тамошните пенсионери си получават пенсийте в рубли и работещите също.
Като не ти харесва долара, сравни рублата с еврото (нали сте европейци  :)))) или с тугрици.
Няма силна държава със слаба валута. Но вие си дрънкайте пропаганда! Мен какво ми е? Не съм Христо да ви нося светлина...


Ма, верно на тебе икономиката ти е тъмна Индия. Руските пенсионери си получават пенсията в рубли и пазаруват в рубли, а не в долари. И няма никакво значение колко струва салама в долари. И ако пенсията е 10 долара, толко0ва по-добре за рублата. Означава, че с 10 долара можеш що-годе да изкараш месеца. С 10 долара ще си вържеш ли месеца ш САЩ. Горе-доле? А? Обясних ти, че рублата е изкуствено занижена. Реално тя е мин. 50% по-скъпа, но това е полезно за икономиката.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4481 -: Февруари 03, 2022, 10:05:13 »
Саня във Флорида се шегува с "Агенти на Путин". Тука е пълно. Няма ли поне един агент на България? :)))
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4482 -: Февруари 03, 2022, 10:07:29 »
И ако пенсията е 10 долара,
Колко е минималната заплата в Русия. Не е ли близка с тази в БГ? Колко са добре работещите извън Москва и Питер?
Милионите гастарбайтери дали няма да станат проблем по някое време? От средна Азия?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4483 -: Февруари 03, 2022, 10:07:47 »
Подобно нещо видях в БГ преди да емигрирам. Занижен курс на лева. Като резултат, България се изкупуваше на безценица.

Видял си, ама не си разбрал. Кой, как, защо и т.н. Обезценката на българския лев тогава няма нищо общо с контролираната ниска стойност на рублата.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4484 -: Февруари 03, 2022, 10:07:59 »
Ти елементарни неща не разбираш! Аз сравнявам курса на рублата. Защото тамошните пенсионери си получават пенсиите в рубли и работещите също.
Като не ти харесва долара, сравни рублата с еврото (нали сте европейци  :)))) или с тугрици.
Няма силна държава със слаба валута. Но вие си дрънкайте пропаганда! Мен какво ми е? Не съм Христо да ви нося светлина...
Щото сравняваш долара с рублата ще ти кажа, че сащ, където според твоите думи живеят най-щастливите пенсионери, 40 млн. от населението са на купони. Даже ще ти дам линк от дойче веле за да си го прочетеш https://www.dw.com/bg/40-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%B8/a-5975923

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4485 -: Февруари 03, 2022, 10:10:58 »
Колко е минималната заплата в Русия. Не е ли близка с тази в БГ?

Колкото е - толкова. Получават рубли - харчат рубли. Какво общо има тук изражението в долари? А ти знаеш ли колко струва там газ, бензин, парно и т.н.? В долари? Според теб това има ли значение?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4486 -: Февруари 03, 2022, 10:14:59 »
Даже ще ти дам линк от дойче веле за да си го прочетеш
Много сте зле. Допряхте до лъжливите немска вълна.
Тези 40 милиона не са никакъв критерии. Защото живея тук и знам как се вземат. Човек който 20 години работеше и получаваше кеш. Накрая си прехвърли всичките $ на дъщеря си и закри всички сметки и си ги взема купоните. И си живее в апартамент на дъщеря си след като даде долари да го купи.
Казах ви! Стига пропаганда! Елате тук, поработете и тогава ми говорете за САЩ!
С какво самочувствие ми говорите за САЩ... Не мога да повярвам. Изкарали ли сте няколко долара тук?
А... Вие сте прочели нещо. Някой ви е разказал на бира, как бил на екскурзия до Вегас.
« Последна редакция: Февруари 03, 2022, 10:22:44 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4487 -: Февруари 03, 2022, 10:18:39 »
Мишустин си разбира от работата.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4488 -: Февруари 03, 2022, 10:19:20 »
Ма, верно на тебе икономиката ти е тъмна Индия. Тук става въпрос за типичен "промит мозък". Така му говорят от телевизията и радиото, така и си мисли. Това да прочети и други източници, да се опита да сравни фактите - излишно усилие.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4489 -: Февруари 03, 2022, 10:22:06 »
Много сте зле. Допряхте до лъжливите немска вълна.
Тези 40 милиона не са никакъв критерии. Защото живея тук и знам как се вземат. Човек който 20 години работеше и получаваше кеш. Накрая си прехвърли всичките $ на дъщеря си и закри всички сметки и си ги взема купоните. И си живее в апартамент на дъщеря си след като даде долари да го купи.
Казах ви! Стига пропаганда! Елате тук, поработете и тогава ми говорете за САЩ!
Да разбирам ли, че САЩ са държава от крадци и измамници. Само остава да ви пратим нашия Бибитко и всичко ще се подреди. :)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4490 -: Февруари 03, 2022, 10:22:41 »
Оставете човека. Обзел го е патос.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4491 -: Февруари 03, 2022, 10:23:58 »
Да разбирам ли, че САЩ са държава от крадци и измамници. Само остава да ви пратим нашия Бибитко и всичко ще се подреди. :)
:t1233:
Темата е Русия. В темата САЩ иди! Там съм писал също.
« Последна редакция: Февруари 03, 2022, 10:30:09 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4492 -: Февруари 03, 2022, 10:29:12 »
Ма, верно на тебе икономиката ти е тъмна Индия. Тук става въпрос за типичен "промит мозък". Така му говорят от телевизията и радиото, така и си мисли. Това да прочети и други източници, да се опита да сравни фактите - излишно усилие.
Празни приказки не ми се четат. Аз нямам телевизор и откакто не ходя на работа не ми се случва да слушам радио в колата.
Другите източници са като отидете на статистиките на една страна има едни съкращения GINI, HDI, IHDI.
Там Русия не е на предни места. При всички богатства които има Русия. Thank you, Putin!
Една Япония разрушена от ВСВ, няма никакви природни богатсва има по-добри показатели - тези горните съкращения. Що така?
« Последна редакция: Февруари 03, 2022, 10:41:45 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4493 -: Февруари 03, 2022, 10:35:58 »
Едно доволство ме полазва. Намират се хора които героично защитават човекът на олигарсите в Русия.
Ще застанат на амбразурата за него. Съмнявам се руснаци да го защитават с толкова плам.
Дали не ви плаща? Не ми изглежда нормално. Майките си не бихте защитавали така.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4494 -: Февруари 03, 2022, 10:36:06 »
A beee... аз вярвам на братушките. К'вот рекат те, туй йие -
24 января 2022 года
Новости


Банк России принял решение не осуществлять покупку иностранной валюты на внутреннем рынке в рамках реализации механизма бюджетного правила с 15:00 мск 24 января 2022 года. Данное решение принято в целях повышения предсказуемости действий денежных властей и снижения волатильности финансовых рынков. Решение о возобновлении покупки иностранной валюты в рамках выполнения механизма бюджетного правила будет приниматься с учетом фактической обстановки на финансовых рынках.

Банк России отслеживает ситуацию на финансовом рынке и имеет достаточно инструментов, чтобы предотвратить угрозы для финансовой стабильности.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4495 -: Февруари 03, 2022, 10:56:51 »
Butch
„Като погледнеш стойността на руската рубла в 2000 година и сега (измерена в книжния инфлиран $) разбираш всичко.
Тогава беше под 30 рубли за долар, сега е ~77.
Какъв друг критерии да вземем?
---
Навлизаш в дълбоки води, а не може да плуваш в тях! Остави това за ЗИП-а. Неговите феерии са достатъчни! Курса на рублата е работа на Банка Руссии!
Питаш какъв друг критерий. Ръст на реалния БВП (buying power) и най-вече състоянието на РФ като военна сила, която си позволява сега да тропне на световната маса.
--- ---
„С какво самочувствие ми говорите за САЩ... Не мога да повярвам. Изкарали ли сте няколко долара тук?“
---
С какво самочувствие говориш за Русия … Не може да е истина! Колко рубли си изкарал в Русия?
--- ---
„Другите източници са като отидете на статистиките на една страна има едни съкращения GINI, HDI, IHDI.
Там Русия не е на предни места. При всички богатства които има Русия. Thank you, Putin!
Една Япония разрушена от ВСВ, няма никакви природни богатсва има по-добри показатели - тези горните съкращения. Що така?“
---
Пропускаш главното съкращение Real GDP (purchasing power parity),  Real GDP growth rate
Пропускаш и обкръжението, санкциите и т. н. при които се постигат резултатите.
---
Според мен (писах го вече) проблемът за Путин настъпи, когато в безсилието си наглосаксите решиха да конфискуват руска собственост и това уплаши либерастите, нейни притежатели, а може индиректно и самият Путин да има такава. Отговор на тази откровена кражба може да бъде само един ВОЙНА! ДА АМА НЕ, защото олигархията иска да папа откраднатото.
Сталин умря само с един кат дреи!


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4496 -: Февруари 03, 2022, 11:12:00 »
Сталин умря само с един кат дреи!
И най-големите му врагове не писаха за сметки или имоти в чужбина или дворци по СССР.
Това имах предвид, когато говорих за Путин. Не можеш да мислиш за руски народ и да лавираш между олигарси. Просто не можеш! Никой не го може.

Бил съм в СССР, та мога да говоря за Русия. Олигарсите са навсякъде еднакви. В САЩ или в Русия. Те родина нямат.
Колко рубли си изкарал в Русия?
Похарчил съм малко рубли в СССР. С голям зор. Просто нямаше какво да купиш.

В едно бъркаш. Русия няма как да има победоносна война със САЩ. Не може да направи изпреварващ обезоръжаващ удар по САЩ. За разлика от САЩ, които го могат Със сигурност го обмислят, но ще спечели Китай, затова и не го правят.
« Последна редакция: Февруари 03, 2022, 11:24:33 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4497 -: Февруари 03, 2022, 11:32:11 »
... В едно бъркаш. Русия няма как да има победоносна война със САЩ. Не може да направи изпреварващ обезоръжаващ удар по САЩ. За разлика от САЩ, които го могат Със сигурност го обмислят, но ще спечели Китай, затова и не го правят.

Запомни! САЩ сега не могат да спечелят с "изпреварващ обезоръжаващ удар"! Take my word for granted! Sorry не ми се обяснява.

---
Вече писах, че Путин е избран и управлява съгласно договореност между либералите („правилните“ олигарси) и силоваците (военните и службите). В зависимост от това, какво зайче на финала Путин ще извади от ръкава (IHO), може да се прецени кои са взели връх.
Освен това недей да забравяш, че РФ въобще НЕ Е СССР! Олигарсите не са еднакви навсякъде, САЩ са melting pot от всякакви, Русия е азиатска страна с евро белези. Виж Китай е друга бира. Уцелили са ваксата as usual in the long run.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4498 -: Февруари 03, 2022, 11:32:44 »
... Не можеш да мислиш за руски народ и да лавираш между олигарси. Просто не можеш! Никой не го може.
Путин няма избор - по-добре е да лавира, или по-точно да контролира олигарсите, отколкото да е обратното - каквато е системата на запад. Общо взето всичките ти обвинения и критики срещу него са безоснователни. Путин е герой, той почти сам успя да се оправи в една отровена среда и да измъкне страта си от калта, да я направи водеща в момента сила в много области на въоръжението. Руснаците вече разполагат с военна техника на върхово ниво, каквато нито САЩ нито марионетките им от ЕС няма да имат през следващите 5-10 години. Това беше постигнато в рамките на 15-20 години, чрез силата на руския научен гении, като ролята на държавата се ограничи до планиране, управление и финансиране на различни перспективни проекти. Да припомним, че за периода 1990-2000 на военните и свързаните с тях научно-технически организации беше спряно почти напълно финансирането. Научните колективи останали без работа са се разпръснали по страната и по света. 10-15 годишното изоставане беше компенсирано и наваксано само за подобен период. Това не знам дали е в състояние да го постигне някоя друга държава и народ. Да се плюе по Путин и Русия, да се обвинява той за сегашната ситуация, за установения манталитет на населението, за това, че от столетия съществуват и процветява корупцията в управленския и държавния апарат, показва пълно неразбиране на същността на процесите които текат в тази държава и онова което се случва в нея. За съжаление нямам в момента време да отговоря на всяка необоснована критика конкретно и по-същество. Може би ще го направят по-нататък. Отговорите може да си ги намери сам всеки - като анализира какво бе състоянитето на страната през 1999г. и какво е в момента. Човек може да си спести усилията и просто да се обърне към самите руснаци, които да му обяснят с няколко думи всичко. Явно отдалече и когато се гледа повърхностно на нещата не се разбира - нито какво се крие в руската душа, нито какви сили и подтици работят в нея, нито ролята на този народ в световното развитие, настоящето и бъдещето. Очевидното е, че те са антипод, пълна противоположност на онова което се изявява сега и през последните столетия от англосаксите, които през всичкото време са се опитвали с най-различни методи и средства да я завладеят, победят и поставят в подчинение - по обичайния за тях начин, познат от историята и приложен спрямо другите по-малки и слаби страни.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4499 -: Февруари 03, 2022, 11:33:58 »
Наглосаксите са подли и страхливи псета дето винаги играят в глутница. Никога не се изправят и бият честно лице в лице. Затова са им и промитите мозъци като укрите и прочее отрепки за пушечно месо. Не че много ги обичат и им помагат щото са куул. И истеричната русофобия се прикрива като борба с режима в Кремъл путинофобия и прочее ефвемизми. Като едно време Хитлер воюваше с болшевизма а не с Русия. Няма да кажат че са против народа там я- не са толкова глупави. Но самите управници в Кремъл си го навлякоха това на главата с безумно наивната си политика. Пропиляха години наред докато наглосаксите подготвяха терена и промиваха мозъците на населението там. И като почнаха кризите тия наивници решиха да ги замразяват - Приднестровието, Донбас, Нагорни Карабах. А не влязоха като арбитър в пост-съветското пространство ами почнаха с разни ПАСЕ-та и ОССЕ та да преговарят. И стана квото стана - сега са изправени пред свършен факт - а той е война с НАТО-то на позициите от 43-а година. И да - огромна вина има Путин и кликата около него за това.