Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 19, 2024, 20:10:44

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2154340 пъти)

пешo, Accipiter, deneb и 138 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9108
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #7620 -: Февруари 27, 2022, 19:49:13 »
Оттук:
Quote (selected)
Первый заместитель министра информации ДНР Даниил Безсонов @neoficialniybezsonov

Украина — не Крым

Подходит к концу четвёртый день начала масштабной военной операции по демилитаризации и денацификации Украины со стороны Вооружённых сил Российской Федерации. Как многие могли заметить, в информационном поле с нашей стороны очень мало материала о продвижении российских войск вглубь Украины. Эта информация поставляется только в виде армейской сводки. Это обусловлено тем, что российским военнослужащим, которые пребывают на территории Украины, запрещено пользоваться телефонами и уж тем более что-то снимать и отправлять в сеть. С одной стороны, этот запрет связан с конспирацией и маскировкой манёвров, однако всё это и так попадает в сеть с телефонов украинских граждан.

Судя по тому, что уже имеется в открытых источниках сети интернет с украинской стороны, отдельные наши подразделения второго эшелона всё же понесли незначительные потери. На мой взгляд, это произошло потому, что второй эшелон шёл за первым на большом расстоянии и чувствовал себя расслабленно, будто движется по уже освобождённой территории, ошибочно полагая не встретить сопротивление украинских вооружённых формирований. Однако некоторые небольшие и разрозненные украинские подразделения, которые остались в тылу первого эшелона, стали оказывать сопротивление и устраивать засады на пути второго эшелона.

После восьми лет войны в Донбассе украинские боевики отличаются от подразделений ВСУ образца 2014 года. Они более дерзкие, решительные, идеологически перепрошиты и с реальным боевым опытом. Это обязательно нужно учитывать до тех пор, пока противник не будет полностью разгромлен.

Кроме того, нужно понимать, что информационное сопровождение боевых действий со стороны Украины также отличается от того, что было в 2014 году. Во времена «крымской весны» информационную повестку отрабатывали иностранные специалисты («дочки русского офицера»). Спустя годы гражданской войны при финансовой и инструкторской поддержке Запада Украина воспитала своих спецов информационно-психологической войны, и все они сейчас активно действуют против нас.

К примеру, они активно распространяют фото/видеоматериалы со своими хоть и маленькими, но победами. Учитывая, что с нашей стороны нет визуальных материалов их критических поражений, зритель может ложно подумать, что украинская армия справляется. Конечно, не считая картинки из Донбасса, хоть на этом направлении мы худо-бедно смогли организовать освещение наших боевых успехов.

Кроме этого, украинские информационщики проводят ряд информационно-психологических операций, направленных против граждан России:

— по сообщению от моих подписчиков, силами некоторых кол-центров, которые работают на территории Российской Федерации, украинские спецслужбы планируют заказать звонки родственникам российских военнослужащих от лица руководства Минобороны с сообщениями о гибели бойцов;

— в социальных сетях российского сегмента активно распространяется информация о массовой гибели российских солдат. Сообщается, что якобы морги Крыма и Белгорода переполнены трупами, а больницы забиты ранеными;

— отдельно распространяются призывы к гражданам РФ о том, что всем нужно выходить на митинги против войны и т. п.

Всем гражданам РФ стоит критически относиться к любой неофициальной информации и соблюдать информационную гигиену. Помните, что любую информацию нужно проверять и ориентироваться на информацию, которую дают официальные российские источники.

От себя добавлю, что войска России продвигаются быстро, нанося колоссальный урон украинским боевикам при минимальных потерях. Однако каждый российский солдат и офицер до окончательного разгрома украинских боевиков обязан соблюдать бдительность. Повторюсь, эта операция отличается от «крымской весны».

Очень надеюсь, что запрет на съёмку успехов Красной армии на Украине будет снят и мы регулярно будем получать объективную картинку боевой обстановки

Красной армии!!!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8134
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7621 -: Февруари 27, 2022, 19:53:07 »
    Похоже, что на испуг Киев взять не удалось, и, отойдя от первоначального шока, ВСУ начинают оказывать все более организованное сопротивление. С этим связан и отказ Украины от переговоров: еще, мол, повоюем.
Тва е кауза пердута. Руснаците са навлезли в Киев.
Не могат да удържат града. Единствено могат да предизвикат кървава баня.
Което поставя вапроса, кой командва. Явно не са украинците.
 
Предлагам да пуснат хората на Кадиров, те ще се отравят с краварите по-добре и от афганистанците.
И после всичкото наличен кравар и укроофицер под ножа.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7424
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7622 -: Февруари 27, 2022, 20:01:25 »
Забелязвам нещо тревожно: до http://hmn.ru и http://rusarmy.com вече нямам достъп! Тази сутрин имах! Също и http://kremlin.ru е недостъпен!

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1523.msg201681#msg201681

това обяснява неволите ти.
the lamers club honourable member …

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1241
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7623 -: Февруари 27, 2022, 20:05:27 »
Аз от вчера си мисля как ще се развият събитията. Докато се наумувам, гледам доста колеги са коментирали в този дух. Ето какво мисля аз:
Спор няма - руснаците бяха изправени до стената. Има обаче някои "тънкости": преди подобни действия "англо-сащците" винаги правят сериозна "дипломатическо-артилерийска" подготовка. Осигуряват си позитивно обществено мнение. Хората викат Ура и казват "Тия са добрите и ние сме с тях". Русия няма шанс в тази област. Та надявам се да са си написало домашното (руснаците) - т.е. да са се приготвили и военно и икономически. 2рото даже е по-важно - те армия си имат, но тя се издържа от икономиката. Друго: дано да са наясно какво искат да се случи след войната (че те ще я спечелят е ясно)?
Украйна е голяма - и като територия и като население. Дори да приемем, че 50% от населението е с "руско" самосъзнание, другите 50% не са. Партизанска война на огромна територия и в големи градове е "голям цирей". Ще трябва да държат съществена част от армията си там, за да изпълнява "полицейски" функции. Най-малкото, което им трябва е 2ра Афганистанска или 3та Чеченска. Ще заимствам от БГ минпред: много са (и все повече ще стават) мераклиите да остане "бензиностанцията без ракети", че да точат "на корем". Последно: нямам конкретна информация по въпроса, но със сигурност ще бъде от значение - как "обикновеният руснак" оценява случващото се и как вижда нещата от неговата си "капандура"?

Накрая (не ги следя тези неща): Европа продължава ли да получава газ от Русия? Ако да - би трябвало всички, като истински радетели за демокрация и човешка свобода да ударят по масата и да рекат: не ви щем "агресивния" и "терористичен" газ, дръжте си го у вас...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23953
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7624 -: Февруари 27, 2022, 20:07:27 »
Quote (selected)
Как сообщил Readovka информированный источник из числа военных экспертов, за первые четыре дня боев российская армия потеряла 270-300 бойцов. Это потери на всех фронтах сразу, включая ЛДНР (большинство военных там — также граждане России), а также включая пропавших без вести. Речь не о кадровых военных, а о всех российских солдатах сразу: здесь и Росгвария, и МВД.
https://filmisub.com/48230-lost-in-space-season-2-izgubeni-v-kosmosa-sezon-2-2019.html
Руснаците също го подкараха през просото.
Това ще да е високотехнологична операция в която броят на загубената техника превишава човешките загуби.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7625 -: Февруари 27, 2022, 20:10:05 »
    Похоже, что на испуг Киев взять не удалось, и, отойдя от первоначального шока, ВСУ начинают оказывать все более организованное сопротивление. С этим связан и отказ Украины от переговоров: еще, мол, повоюем.
Тва е кауза пердута. Руснаците са навлезли в Киев.
Не могат да удържат града. Единствено могат да предизвикат кървава баня.
Което поставя вапроса, кой командва. Явно не са украинците.
 
Предлагам да пуснат хората на Кадиров, те ще се отравят с краварите по-добре и от афганистанците.
И после всичкото наличен кравар и укроофицер под ножа.

Тези на Кадиров най-вероятно са при Мариупол

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3616
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7626 -: Февруари 27, 2022, 20:13:39 »
пак да кажа, ти си от малкото късметлии в България
Не си го казвал досега, но явно съм късметлия. NET 1 някак си е пропуснал точно мен в злонамерената кампания по ощетяване на клиентите си.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9108
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #7627 -: Февруари 27, 2022, 20:17:15 »
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1523.msg201681#msg201681

това обяснява неволите ти.
Благодаря, интересна формулировка:
Quote (selected)
Министерство на електронното управление, съвместно с отдел „Киберпрестъпност“ към ГДБОП в МВР са предприели действия за филтриране или преустановяване на трафика от над 45 000 интернет адреса, от които са извършвани опити за зловредна намеса в електронни системи или мрежи, съобщиха от правителствената пресслужба.

По реда на Закона за киберсигурност, по електронен път, са изпратени уведомления до телекомуникационните оператори и предприятията, предлагащи обществени съобщителни мрежи и услуги на територията на страната, които са длъжни незабавно, когато това е технически възможно, да филтрират или преустановят зловредния интернет трафик.

Взимат се комплексни мерки за защита на критичните и стратегически системи от страна на междуведомствени групи, които работят в съответствие с приетите планове за действие в Съвета по киберсигурност към Министерски съвет.

"Зловредна намеса в електронни системи или мрежи"?! Нашите мозъци да не са електронни? По-скоро "зловредна" (от тяхна гледна точка) намеса в пропагандата на (американската) власт. Пречат ѝ безпрепятствено да тиражира лъжите си.

Сега ако някой ни припомня как едно време (по време на Първата Студена война) заглушавахме "Свободна Европа", ще му кажем – това е същото! Както и запечатването на радиоапаратите да не могат да приемат радио Москва или радио "Христо Ботев" по време на Втората световна война. По време на война (а от 2014 г. е в ход Втората Студена война) е така. Има цензура :(

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23953
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7628 -: Февруари 27, 2022, 20:17:30 »
Quote (selected)
Британската мултинационална петролна и газова компания BP ще се раздели със своя дял от 19,75% в руската държавна петролна компания "Роснефт" заради нападението на Русия над Украйна, предаде Би Би Си. Петролният гигант беше подложен на натиск от правителството на Обединеното кралство да направи този ход след началото на войната в четвъртък.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/i-kitay-obrushta-grub-na-rusiya
Ще си  продадат дял на борсата?
Предполагам Игор Сечин ще им плати с удоволствие в брой, вднага няколко копейки. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 181
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7629 -: Февруари 27, 2022, 20:17:33 »
Тези на Кадиров най-вероятно са при Мариупол
Току що обявиха, че котела при Мариупол е "затворен"...
https://rusvesna.su/news/1645984874


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7630 -: Февруари 27, 2022, 20:17:58 »
пак да кажа, ти си от малкото късметлии в България
Не си го казвал досега, но явно съм късметлия. NET 1 някак си е пропуснал точно мен в злонамерената кампания по ощетяване на клиентите си.

ми добре, - щом казваш, не съм го казвал
имаш късмет да си на някой провинциален дребен доставчик.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7631 -: Февруари 27, 2022, 20:21:24 »
Ако да - би трябвало всички, като истински радетели за демокрация и човешка свобода да ударят по масата и да рекат: не ви щем "агресивния" и "терористичен" газ, дръжте си го у вас...
:thup: Всички евро-красиви-успели-атлантици, да си спрат парното, за да накажат кръволока Путин! И тогава ще ви повярвам, лицемери ниедни!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3616
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7632 -: Февруари 27, 2022, 20:21:58 »
пак да кажа, ти си от малкото късметлии в България
Не си го казвал досега, но явно съм късметлия. NET 1 някак си е пропуснал точно мен в злонамерената кампания по ощетяване на клиентите си.

ми добре, - щом казваш, не съм го казвал
имаш късмет да си на някой провинциален дребен доставчик.
Ми добре, щом казваш – само дето не е вярно, че NET 1 е провинциален дребен доставчик, нито че спира наред де що има руски сайтове.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7633 -: Февруари 27, 2022, 20:22:26 »
Тези на Кадиров най-вероятно са при Мариупол
Току що обявиха, че котела при Мариупол е "затворен"...
https://rusvesna.su/news/1645984874
При мен не се отваря.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9108
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #7634 -: Февруари 27, 2022, 20:24:30 »
Изявление на руското посолство у нас:
Quote (selected)
Скъпи приятели на Русия в България!

Изразяваме сърдечна благодарност за многобройните думи на подкрепа, които получаваме в Посолството на Русия. Въпреки пороя от агресивна антируска пропаганда, фейкове и неприкрити глупости, които днес масово са тиражирани, включително и в български медии, вие искрено се тревожите за нашата страна, за бъдещето на руско-българските отношения.
 
Заедно с вас ние споделяме възмущението от това, как в тези дни се правят опити да се опетни, да се изопачи, да се стъпка в калта всичко, което е свързано с Русия. А нас с вас, руснаците и българите, да ни скарат.

Искрено сме признателни на всички вас - преподаватели и студенти, журналисти, писатели, свещеници, представители на политически партии и обществени организации, бизнесмени, лекари, дипломати, военни, дейци на науката и изкуството, а също така на много и много други граждани на България. И разбира се, на живеещите тук съотечественици, които не са поели предателския път на власовци и бандеровци.
 
Нашата страна е минавала в своята история през най-тежките изпитания. Ще преодолее и днешните трудности. Вярваме, че традиционните приятелски отношения между руснаците и българите, като преминат сериозна проверка за издръжливост, рано или късно ще придобият нови хоризонти за развитие.

С уважение и благодарност, Посолството на страната на Николай Игнатиев, Михаил Скобелев, Йосиф Гурко, Едуард Тотлебен, Николай Столетов, Александър Втори Освободител, светител Серафим Соболев, Фьодор Толбухин, Дмитрий Лихачов, Сергей Лавров, Владимир Путин и милиони хора, искрено обичащи България.

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 181
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7635 -: Февруари 27, 2022, 20:24:38 »
При мен не се отваря
Оккупированный киевскими военными Мариуполь наши подразделения взяли в окружение.
Об этом сообщил военкор Олег Блохин.
«Мариуполь окружён. Первый котёл пошёл», — пишет Блохин.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9108
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #7636 -: Февруари 27, 2022, 20:26:52 »
Quote (selected)
Току що обявиха, че котела при Мариупол е "затворен"...
https://rusvesna.su/news/1645984874
При мен не се отваря.
При мен работи чрез "ssl-proxy.my-addr.org" – https://ssl-proxy.my-addr.org/myaddrproxy.php/https/rusvesna.su

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23953
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7637 -: Февруари 27, 2022, 20:28:46 »
Quote (selected)
"Този конфликт вече се превърна във война; при това положение ние прилагаме съгласно това (Конвенцията от) Монтрьо за дадена от страните (в конфликта) - Русия или Украйна", каза министърът, цитиран от турския сайт "Дувар".

Той напомни обаче, че член 19 в конвенцията предвижда изключение. "Ако корабът на воюваща държава се завръща в собственото си пристанище, се прави изключение. Ние ще прилагаме прозрачно всички положения в (Конвенцията от) Монтрьо", заяви Чавушоглу.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/turciya-vuvede-voenen-rezhim-prez-protocite-za-ruskite-korabi
Всъщност Турция затвори Босфора за чужди кораби, не че те са се засилили да влизат в Черно море.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4154
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7638 -: Февруари 27, 2022, 20:29:36 »
Изявление на руското посолство у нас:
Лъчо,  :thup:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11298
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7639 -: Февруари 27, 2022, 20:35:22 »
Нет 1 преди още два месеца го купи виваком и върви постепенна смяна на оборудването, като по принцип се оставя първоначално същото заплащане и същите услуги които е предоставял и Нет 1, само че са прехвърлени на каналите на Виваком.
Така че би трябвало и през двете мрежи/тя вече е една и съща/ да виждате еднакво.
Обаче!
Вивакомци, постепенно свалят скоростта и влошават качеството на услугите към потребители все още на НЕТ1, преди да получите любезно обаждане по телефона, че ви се предлагат .....нататък знаете как се действа.
Съгласявате се, пускат ви оптика и нещата се оправят. Е, малко по скъпо нооо...то кое вече не е?
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8134
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7640 -: Февруари 27, 2022, 20:35:47 »
Quote (selected)
Току що обявиха, че котела при Мариупол е "затворен"...
https://rusvesna.su/news/1645984874
При мен не се отваря.
При мен работи чрез "ssl-proxy.my-addr.org" – https://ssl-proxy.my-addr.org/myaddrproxy.php/https/rusvesna.su
При мен си се отвори.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9108
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #7641 -: Февруари 27, 2022, 20:38:33 »
Забраната за руски сайтове е вдигната!!! :)
А бе, да не се е сменила властта у нас?!

Имам достъп и до сайта за времето: http://www.hmn.ru/index.php?index=33&value=15552&days=14
и до сайта на форума http://rusarmy.com/forum/threads/operacija-po-prinuzhdeniju-ukrainy.13871/

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23953
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7642 -: Февруари 27, 2022, 20:38:38 »
https://rusvesna.su/news/1645984874

Това и аз го отворих.
Няма значение, скоро ще запушат всички пробойни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23953
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7643 -: Февруари 27, 2022, 20:39:35 »
Забраната за руски сайтове е вдигната!!! :)
А бе, да не се е сменила властта у нас?!
наистина.
https://tass.ru/
отворих го. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7424
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7644 -: Февруари 27, 2022, 20:40:17 »
Не си го казвал досега, но явно съм късметлия. NET 1 някак си е пропуснал точно мен в злонамерената кампания по ощетяване на клиентите си.

net1 от септември миналата година са собственост на vivacom.
the lamers club honourable member …

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8134
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7645 -: Февруари 27, 2022, 20:43:47 »
Забраната за руски сайтове е вдигната!!! :)
А бе, да не се е сменила властта у нас?!

Предполагам Бойко Рашков е набил тиквите на боклуците, краварски подлоги, от отдела на Яворчо Колев.  :smokin:
 
А за Мариопул верно мандалото лопнало, кой бегАл бегал.
По интересното е че и "големия чувал са затваря. Има 70-80 км. "гърло останало. А там е целата групировка дето тормозеше народните републики. На практика боеспособната част от укроармията. И ще си остане там край крематорск.
https://www.youtube.com/watch?v=nBI4iWk6Hnk
 
А ето и нещо ново
Quote (selected)
"Киев окружен" (с) Виталий Кличко
« Последна редакция: Февруари 27, 2022, 20:56:11 от 66 »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7646 -: Февруари 27, 2022, 20:45:14 »
Gleb Bazov
@gbazov
·
1m
#BREAKING—Vitaly #Klitschko, mayor of #Kiev: “Kiev has been encircled.”

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11298
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7647 -: Февруари 27, 2022, 20:45:47 »
Това може някой да го е пускал, не съм видял
https://www.youtube.com/watch?v=9SMWbU--Dto
Батька гледайте.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7424
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7648 -: Февруари 27, 2022, 20:47:34 »
https://rusvesna.su/news/1645984874

Това и аз го отворих.

Няма значение, скоро ще запушат всички пробойни.

Предполагам Бойко Рашков е набил тиквите на боклуците, краварски подлоги, от отдела на Яворчо Колев.  :smokin:

по-скоро причината е технологична -- няма как да филтрираш над 46000 отделни ip адреса без драстично да влошиш качеството на свързаността.

за домейните може да се направи черен списък, но пък те са драстично по-малко от ip адресите.

и забележете как красиво отидоха по дяволите всички приказки за неутралността на мрежата.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23953
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7649 -: Февруари 27, 2022, 20:53:19 »
Неутралността се загуби отдавна, даже законово се дава възможност да се филтрира съдържание.
Първоначално уж за борба с тероризма, сега за борба срещу всички нас.
Руснаците ненапразно правиха учение за изолиране от световната мрежа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7650 -: Февруари 27, 2022, 20:56:51 »
https://politikus.ru/events/140855-zahvachennaya-baza-nacistov.html
Quote (selected)
Захваченная база нациков. 37-ой отдельный мотопехотный батальон из Запорожья. Донское, 27 февраля.

Первоисточник публикации: https://politikus.ru/events/140855-zahvachennaya-baza-nacistov.html
Politikus.ru

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7651 -: Февруари 27, 2022, 20:58:46 »
Забраната за руски сайтове е вдигната!!! :)
А бе, да не се е сменила властта у нас?!

Предполагам Бойко Рашков е набил тиквите на боклуците, краварски подлоги, от отдела на Яворчо Колев.  :smokin:
 .....
Този аграринженер отдавна се махна, сега завежда сигурността на един голям български концерн, извръкна ми от главата, същата неприятна личност остана.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3616
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7652 -: Февруари 27, 2022, 20:58:48 »
net1 от септември миналата година са собственост на vivacom
Както и ясно посочих в един от предишните си постове.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9108
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #7653 -: Февруари 27, 2022, 20:59:58 »
Оттук:
Quote (selected)
Спикер крымского парламента допустил распад Украины:

"Похоже, как единое государство Украина из этой ситуации не выйдет. И речь даже не о выходе из ее состава ДНР и ЛНР. Это уже свершившийся факт"

"Но все остальное, по всей видимости, придется разделить примерно на три части, у каждой из которых будет своя судьба. Как долго - сейчас рассуждать не время"

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7654 -: Февруари 27, 2022, 21:00:16 »
Най-после се появиха и въртолети Ми-28.
Quote (selected)
Четыре вертолёта Ми-28 Воздушно-космических сил России раскручивают "карусель" в окрестностях Новой Каховки (Херсонская область). Вертолёты по очереди наносят удары по противнику и заходят на круг.
https://t.me/boris_rozhin/24390

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23953
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7655 -: Февруари 27, 2022, 21:00:52 »
Quote (selected)
Този аграринженер отдавна се махна, сега завежда сигурността на един голям български концерн, извръкна ми от главата, същата неприятна личност остана.
А1 - мтел
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7656 -: Февруари 27, 2022, 21:01:52 »
Путин удря по американските био лаборатории в Украйна.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7657 -: Февруари 27, 2022, 21:06:09 »
Путин удря по американските био лаборатории в Украйна.

Максимусе, източникът проверен ли е? Ако зелените кръгчета на долната снимка са лабораториите, то силно ме смущава янките да са имали лаборатория на територията на ЛНР! Поне аз така виждам.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9108
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #7658 -: Февруари 27, 2022, 21:07:48 »
От Мадж Алгафари (антипод на брат си Нидал):
Quote (selected)
Години наред ни заливаха с пропаганда, че Русия и нейната военна мощ не струват и стотинка. Че Русия едва ли не е една слаба държава, която няма силата, технологията, армията и средствата, които имат НАТО и САЩ. Биеха се в гърдите, че те са закрилниците на света, а Русия едно нищо. Убеждаваха ни в това и много държави вярваха на тази пропаганда. Впрочем, голяма част от света вярваше на тези изявления и пропагандни слова. Честно казано – хвърляха ни прах в очите. Но въоръжаването на Русия бе заради неспирното въоръжаване на НАТО и САЩ, заплахите от разширяването на НАТО /САЩ/ в близост до руската граница, както и неспазването на редица договорености между Русия и САЩ /НАТО/.

Но, както подчертах по-горе, вината, основната вина за случващото се в Украйна се дължи на фалшивата и измамна пропаганда на НАТО – САЩ.

Сега очаквам отново тия келеши от НАТО и САЩ да ни заливат със същата пропаганда. Да, ама мълчат, защото света видя на какво е способна руската армия, като имате предвид, че става дума за Украйна, а не за защита на територията на Руската федерация. Е, нека пак пробват да ни заливат с пропаганда срещу Русия. Вече няма кой да им вярва.

Видяхме с очите си на какво е способна Русия и, че света не се върти около НАТО и САЩ. Две са основните велики сили, които не следва да бъдат предизвиквани – Русия и Китай. И двете притежават армии съставени от родолюбци, а това никой не може да сломи. А, от какво са съставени натовските и американската армии? От родолюбци?!?! Божке…

Един няма, който да е там заради РОДИНАТА. Следователно, може би ще се повторя, но основната вина за случващото се е на САЩ и НАТО. Да бе мирно седял, не бе Путин видял.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7659 -: Февруари 27, 2022, 21:10:43 »

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7660 -: Февруари 27, 2022, 21:13:13 »
Оттук:
Quote (selected)
Спикер крымского парламента допустил распад Украины:

"Похоже, как единое государство Украина из этой ситуации не выйдет. И речь даже не о выходе из ее состава ДНР и ЛНР. Это уже свершившийся факт"

"Но все остальное, по всей видимости, придется разделить примерно на три части, у каждой из которых будет своя судьба. Как долго - сейчас рассуждать не время"

Аз откога го разправям това :nuts:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7661 -: Февруари 27, 2022, 21:14:27 »
Quote (selected)
Опять дичь. Наша колонна, дорогостоящий средства ПВО. Над колонной висит какая то чубатая шляпа и дает наведение.

Под Черниговым ВСУ успели нанести удар по БУКу ВС РФ.
https://t.me/voenacher/10391

Еще одно видео ударов БПЛА Bayraktar TB2 по российской колонне, попадание пришлось на "Камаз". Скорее всего, второй отрезок видео повествует о последствиях попадания по ЗРК "Бук" на предыдущих кадрах.
https://t.me/milinfolive/77300
« Последна редакция: Февруари 27, 2022, 21:24:48 от kas »

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7662 -: Февруари 27, 2022, 21:17:02 »
185.71.67.49
Не знам дали някой е отговорил вече, но: Може да е претоварен, защото при мен по име се отваря. По ИП - е същото, както при теб. Споделен ресурс, отговарящ на различни имена - може да го решиш като направиш запис в /etc/hosts :
Quote (selected)
185.71.67.49      bgr.news-front.info
Това за линукс/уникс .. За микромеките прозорци беше някъде в system32\drivers... не помня, но с dir можеше да го намериш.


Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7663 -: Февруари 27, 2022, 21:20:54 »
Този аграринженер отдавна се махна, сега завежда сигурността на един голям български концерн, извръкна ми от главата, същата неприятна личност остана.
МенТел, там го приютиха...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7424
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7664 -: Февруари 27, 2022, 21:22:34 »
Това за линукс/уникс .. За микромеките прозорци беше някъде в system32\drivers... не помня, но с dir можеше да го намериш.

c:\system32\drivers\etc\hosts

но и това няма да помогне в момента, в който доставчиците, през които минава международния трафик включат филтрирането на тези ip адреси и домейни.
the lamers club honourable member …

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 405
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7665 -: Февруари 27, 2022, 21:22:56 »
    Похоже, что на испуг Киев взять не удалось, и, отойдя от первоначального шока, ВСУ начинают оказывать все более организованное сопротивление. С этим связан и отказ Украины от переговоров: еще, мол, повоюем.
Тва е кауза пердута. Руснаците са навлезли в Киев.
Не могат да удържат града. Единствено могат да предизвикат кървава баня.
Което поставя вапроса, кой командва. Явно не са украинците.
 
Предлагам да пуснат хората на Кадиров, те ще се отравят с краварите по-добре и от афганистанците.
И после всичкото наличен кравар и укроофицер под ножа.

Тези на Кадиров най-вероятно са при Мариупол
Две БТГ/Батальонно Тактически Групи/х1000,още отначало си действат в състава на ВС на РФ.Къде са другите 10 000,самo ГЩ на РФ знае.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7666 -: Февруари 27, 2022, 21:23:31 »
Една новина, едновременно тъжна и странна - по данни на украинския външен министър единственият екземпляр на самолета Антонов Ан-225 "Мрия" е бшл унищожен.
Жалко, ще ни останат само филмчетата за това съветско инженерно чудо.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7667 -: Февруари 27, 2022, 21:25:01 »
Quote (selected)
RT down proper now in the UK... before it was using anti Ddos protection but you could still get on now getting 403error = forbidden... RT is dead

Quote (selected)
Down on Virgin Media.. Must be just a few ISP.

И т.н.

Явно проблемът е глобален, не локален.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9108
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #7668 -: Февруари 27, 2022, 21:25:23 »
Не знам дали някой е отговорил вече, но: Може да е претоварен, защото при мен по име се отваря. По ИП - е същото, както при теб. Споделен ресурс, отговарящ на различни имена - може да го решиш като направиш запис в /etc/hosts :
Quote (selected)
185.71.67.49      bgr.news-front.info
Това за линукс/уникс .. За микромеките прозорци беше някъде в system32\drivers... не помня, но с dir можеше да го намериш.
Мисля, че там на един IP-адрес има повече сайтове и затова по IP-адрес достъпът е забранен – има достъп само по име.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7669 -: Февруари 27, 2022, 21:26:05 »
Една новина, едновременно тъжна и странна - по данни на украинския външен министър единственият екземпляр на самолета Антонов Ан-225 "Мрия" е бшл унищожен.
Жалко, ще ни останат само филмчетата за това съветско инженерно чудо.

поправете ме, но до колкото знам летящата Мрия сега не е там
във хангарите е нелетящия от десетина поне години поради канибализиране
втори екземпляр.

той е унищожения.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9108
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #7670 -: Февруари 27, 2022, 21:27:06 »
Четиристишие от музиканта и поета Константин Ерофеев:
Quote (selected)
Нас опять Одесса встретит как хозяев,
Звёзды Черноморья будут нам сиять.
Славную Каховку, город Николаев,
Эти дни когда-нибудь мы будем вспоминать.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7671 -: Февруари 27, 2022, 21:27:36 »
Една новина, едновременно тъжна и странна - по данни на украинския външен министър единственият екземпляр на самолета Антонов Ан-225 "Мрия" е бшл унищожен.
Жалко, ще ни останат само филмчетата за това съветско инженерно чудо.

поправете ме, но до колкото знам летящата Мрия сега не е там
във хангарите е нелетящия от десетина поне години поради канибализиране
втори екземпляр.

той е унищожения.

Точно така

Quote (selected)
Укроборонпром сообщает, что уничтожен недостроенный самолёт Ан-225 «Мрия». Единственный летающий борт "Мрии" сейчас находится вне Украины.

Первоисточник публикации: https://politikus.ru/events/140839-unichtozhen-nedostroennyy-samolet-an-225-mriya.html
Politikus.ru

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7672 -: Февруари 27, 2022, 21:30:07 »
но и това няма да помогне в момента, в който доставчиците, през които минава международния трафик включат филтрирането на тези ip адреси и домейни.
Е, да, тогава остават прокситата, ако има някъде...

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7673 -: Февруари 27, 2022, 21:32:15 »
Quote (selected)
Спецназу удалось переломить ситуацию в Харькове! Наши войска дожимают нацистов из "Азова" и разбираются с остаткам 92 ОМБР. Вконтакте Facebook Twitter Одноклассники

Первоисточник публикации: https://politikus.ru/events/140857-specnaz-perelomil-situaciyu-v-harkove.html
Politikus.ru

Само да добавя, че в този сайт пишат донбассци, които участват в армиите на ДНР и ЛНР  и то от години. В тяхна чест  тези дни сайта се нарече ПолитикуZ



Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7674 -: Февруари 27, 2022, 21:33:00 »
ето ги къде са кадировците!
https://www.youtube.com/watch?v=T7E2ZlauJfU

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7675 -: Февруари 27, 2022, 21:33:44 »
Quote (selected)
Мэр Киева Виталий Кличко заявил, что столица Украины окружена, отвечая на вопрос Associated Press, собираются ли власти эвакуировать горожан. «Мы не можем это сделать, все выезды заблокированы. Прямо сейчас мы окружены», — сказал Кличко. Он добавил, что Киев находится «на пороге гуманитарной катастрофы»

Первоисточник публикации: https://politikus.ru/events/140856-kiev-okruzhen-klichko.html
Politikus.ru

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 405
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7676 -: Февруари 27, 2022, 21:33:53 »
Една новина, едновременно тъжна и странна - по данни на украинския външен министър единственият екземпляр на самолета Антонов Ан-225 "Мрия" е бшл унищожен.
Жалко, ще ни останат само филмчетата за това съветско инженерно чудо.

поправете ме, но до колкото знам летящата Мрия сега не е там
във хангарите е нелетящия от десетина поне години поради канибализиране
втори екземпляр.

той е унищожения.
Недостроеният.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9108
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #7677 -: Февруари 27, 2022, 21:39:52 »
От http://politikus.ru :
Quote (selected)
Опрос
Что стоит сделать с Украиной после окончании спецоперации?

Оставить в старых границах - 236 (11,29%)
Перенести центр в ЛДНР - 302 (14,44%)
Разделить на части - 1410 (67,43%)
Не знаю - 143 (6,84%)
Всего проголосовало: 2091
Трябва да я разделят на части. Това е естественото решение. Въпросът е на колко части?

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4365
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7678 -: Февруари 27, 2022, 21:42:13 »
Ан-225 "Мрия" е бил унищожен.
Жалко, ще ни останат само филмчетата за това съветско инженерно чудо...  Недостроеният.
Хич не ми е ясно  защо трябваше да унищожават Мрията.
И да вкарват в Украйна шибаните чеченски козоеби

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #7679 -: Февруари 27, 2022, 21:43:46 »
Хич не ми е ясно  защо трябваше да унищожават Мрията.
И да вкарват в Украйна шибаните чеченски козоеби
Укрите сами унищожиха самолета докато обстрелваха летището което държаха десантчиците. Чеченците имат боен опит и са по-добре подготвени от повечето от младежите които са в редовната войска, още повече, че ги ползват при унищожаването на нацистките отряди.