Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 15:59:34

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2040136 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #4200 -: Януари 26, 2022, 22:43:51 »
То хубаво.
Но все някога се появяват нови шампиони.
Отделно че старите имат навик да губят и намират водородни бомби.
Не всичките ги намират. Но това не е страшно. Нищо не се взривило.
Засега.
Още повече че загубеното е някъде около Джорджия.
Но го няма вече 60 и кусур години.
Не ходи нататък да не стане беля.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4201 -: Януари 26, 2022, 22:57:02 »
Quote (selected)
С достатъчно силен взрив ще го направят на молекули.
Представите ти какво може да направи взрив под водата са като на ЗИП феериите.
За надробяване ще им трябва ядрен взрив, иначе не става, могат само да пробият дупка във фюзелажа, евентуално.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4202 -: Януари 26, 2022, 22:59:59 »
Quote (selected)
Вместо Украйна Москва атакува Австралия
Русия смята, че строителството на атомни подводници ще наруши Договора за неразпространение на ядреното оръжие
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/vmesto-ukrayna-moskva-atakuva-avstraliya
Ново двайсе! :lol:
Всички врати пред РФ са отворени, могат да действат без угризения.
На другият полюс са САЩ, даже "демократизираните" ги наритват, могат само да отстъпват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4203 -: Януари 26, 2022, 23:16:17 »
Още повече че загубеното е някъде около Джорджия.
Има добра книга за повечето американски инциденти с ядрено оръжие.
https://archive.org/details/commandcontrol00eric
Чел съм я, по скоро я слушах. Не е оптимистична.
За руските инциденти не съм слушал. Не може да са по-малко.
 
« Последна редакция: Януари 27, 2022, 00:00:37 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4204 -: Януари 26, 2022, 23:21:03 »
Представите ти какво може да направи взрив под водата са като на ЗИП феериите.
За надробяване ще им трябва ядрен взрив, иначе не става, могат само да пробият дупка във фюзелажа, евентуално.
Не съм писал какъв взрив, нали? А има си и дълбочинни бомби, торпеда които си "работят" под вода".
Америка си има маломощни (под 1КТ) атомни заряди които могат също да свършат необходимото.
Няма място за сравнение с мойте представи. Ти също не си завършил курса на US NAVY demolition team. Нали?
BTW ЗИП-а прави форума интересен.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4205 -: Януари 26, 2022, 23:25:46 »
Quote (selected)
А има си и дълбочинни бомби, торпеда които си "работят" под вода
Те не ползват ли взрив?
Дълбочинните бомби не разпрашяват а изкривяват до скъсване, ползват разликата в налягането вън усилено от взрива и вътре - атмосферно.
Каква вреда ще нанесе дълбочинна бомба на обект изцяло потопен във вода с изравнено налягане вън и вътре?
Ядрените заряди не са ли под забрана за употреба?
Това някой може да го изтълкува като война.

ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #4206 -: Януари 26, 2022, 23:26:32 »
Има добра книга за повечето американски инциденти с ядрено оръжие.
https://archive.org/details/commandcontrol00eric

Бъч
Ставаше въпрос за термонуклеар.
Ето ти два линка от Уикито, но според мен руският е по-информативен.

https://en.wikipedia.org/wiki/Thermonuclear_weapon#Notable_accidents

https://ru.wikipedia.org/wiki/Термоядерное_оружие#Происшествия_с_термоядерными_боеприпасами

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4207 -: Януари 26, 2022, 23:40:19 »
Бъч
Ставаше въпрос за термонуклеар.

По това което се публикува, оставам с впечатление, че другите (fission) са екзотика вече. Може и да греша. Никой не ме е пускал да ги видя.  :t2626:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4208 -: Януари 26, 2022, 23:43:24 »
Каква вреда ще нанесе дълбочинна бомба на обект изцяло потопен във вода с изравнено налягане вън и вътре?
Сложи една граната в пластмасово гърне и го пусни в морето, като активираш гранатата.. Ще видиш дали гърнето само се е "изкривило". Ударните вълни в океана се разпространяват по същият начин както във въздуха. Дори са далеч по-опасни, защото водата няма как да "се свие", за разлика от въздуха.
Тези Ф-35 имат малко метал. Не и в фюзелажа.
« Последна редакция: Януари 26, 2022, 23:48:57 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #4209 -: Януари 26, 2022, 23:48:27 »
По това което се публикува, оставам с впечатление, че другите (fission) са екзотика вече.

Не искам да споря за нещо което не разбирам.
Написах нещо научно-популярно прочетено тук там.
Извинявай ако не съм прав или съм объркал нещо.
Но ако е така бъди добър.
Поправи ме.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4210 -: Януари 26, 2022, 23:52:26 »
Май използват ядрена реакция (делене) само за "запалка" на термоядрената реакция (fusion). Не чувам за самостоятелно използване на "fission". То не е и "задължително" да чувам. Няма кой да ми каже.
« Последна редакция: Януари 27, 2022, 00:13:29 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4211 -: Януари 27, 2022, 00:02:02 »
Аналогията с гърнето и Ф_ката ми хареса. :m1924:
И да ще се разкъса, няма да се надроби.
Разпрашават ги в Холивуд, последен пример Курск.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #4212 -: Януари 27, 2022, 00:02:29 »
Май използват ядрена реакция (делене) само за "запалка" на термоядрената реакция (fusion). Не чувам за самостоятелно използване. То не е и "задължително" да чувам. Няма кой да ми каже.

Мерси.
Аз това го зная поне от 40 и кусур години.
Т.н. слойка Сахарова.
И да ти напомня.
Не ходи към Джорджия.
Там в океана лежи изгубена през 1958 г. термоядрена бомба която още не е намерена.
Прибирай се към Зарата.
По-спокойно е.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4213 -: Януари 27, 2022, 00:09:37 »
Май използват ядрена реакция (делене) само за "запалка" на термоядрената реакция (fusion). Не чувам за самостоятелно използване. То не е и "задължително" да чувам. Няма кой да ми каже.
Има консенсус конвенционален заряд инициират ядрено делене което инициира термоядрена реакция
Освен енергията става дума за скорост при детонацията.
Нормалния взрив е със скорост над 2000 метра в секунда недостатъчен за термоядрена детонация и се използва  междинен инициатор като делене на атома.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4214 -: Януари 27, 2022, 00:09:48 »
Не ходи към Джорджия.
Там в океана лежи изгубена през 1958 г. термоядрена бомба която още не е намерена.
Бъди рахат! На мен американските доктори преди 7 години ми казаха от какво ще умра. Няма да е от атомно оръжие.  ;) Definitely. Но аз за тяхна изненада още махам гащи, дори си гледам внуците, като ми ги дадат и им правя супа. Така ще ме  запомнят, със "супата на дядо". ;)  Дори баба им да я направи те питат, дали е "супата на дядо".
Те така.
« Последна редакция: Януари 27, 2022, 00:22:15 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #4215 -: Януари 27, 2022, 00:22:37 »
Бъди рахат! На мен американските доктори преди 7 години ми казаха от какво ще умра. Няма да е от атомно оръжие.  ;) Definitely. Но аз за тяхна изненада още махам гащи, дори си гледам внуците, като ми ги дадат и им правя супа. Така ще ме  запомнят, със "супата на дядо".

Дано американските доктори да са объркали нещо.
Случва се.

Аз затова ги избягвам докторите.
Да не ме притесняват.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4216 -: Януари 27, 2022, 03:57:24 »
https://www.vesti.bg/sviat/ukrainska-majka-si-kupi-snajper-shte-se-bie-za-kiev-6137018
По мое мнение: тази скромна женица (лафа е на Бъч) меко казано се е надценила. Как че я "завърти" тази голяма железария, имайки предвид че няма никакв опит (дори теоретически) в боравенете с оръжие (маркетингов специалист)? Бадева ще даде фира. Да си беше взела 2-3 гранати за да ги пуска от балкона - щяха да й свършат по-добра работа.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4217 -: Януари 27, 2022, 04:10:38 »
Аз затова ги избягвам докторите.
Да не ме притесняват.
Офтопик: И аз затова ги избягвам, ама много станаха дето ме "търсят жив или мъртав", нихната  :lol:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4218 -: Януари 27, 2022, 04:13:15 »
За да разведря малко атмосферата: да видите тук каква водка пия и с каква чаша  :lol:


Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4219 -: Януари 27, 2022, 06:13:09 »
 А , Русия мръцнала против Австралия?

Ся чакаме  да каже нещо и за Анджела Дейвис ?

На сутринта винаги идва махмурлука.

Англосаксите предадоха писмен отговор.

Требе да почне да се действа в близките дни.Нема ли нищо до 20.02 Путин ще е най-големия смешко в световната история....

Слава богу ,че у нас идва американския експедиционен корпус.Че бая лидери на изток от нас могат да бъдат описани само от Фройд и Юнг....


Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4220 -: Януари 27, 2022, 06:18:04 »
Ukraine crisis: US rejects Russian demand to bar Ukraine from Nato

https://www.bbc.com/news/world-europe-60145159

Играта свърши.Блъфът НЕ МИНА!

Настъпи моментът на истината...


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4221 -: Януари 27, 2022, 06:26:41 »
Quote (selected)
"Я вот вспоминаю, неделю где-то назад прочитал: один из — не могу иначе назвать — маразматических стариков из сената Соединенных Штатов Америки, фамилию не помню, сказал о том, что он не исключает возможности ограниченного ядерного столкновения, обмена ядерными ударами между Россией и Соединенными Штатами Америки. Ему-то, наверное, все равно, ему уже много лет, он считает, что он свое пожил и пора воздать всем по заслугам. Но это паранойя, это просто даже комментировать не хочется", — сказал Медведев.

Quote (selected)
Россия практически исчерпала границы отступления в вопросе гарантий безопасности, "отступать некуда, позади Москва", заявил зампред Совбеза Дмитрий Медведев в интервью российским СМИ, в том числе РИА Новости. По его словам, НАТО уже лезет к границам России и красные линии совсем рядом.

При этом Украина может и не вступать в НАТО, но на ее территории разместят вооружение, прикрываясь двусторонними договоренностями, считает Медведев. Гарантии безопасности нужны России, чтобы устранить уже сформировавшиеся угрозы, и документ должен носить обязательный характер, подчеркнул он.

https://ria.ru/20220127/voyna-1769716248.html

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4222 -: Януари 27, 2022, 08:49:01 »
Играта свърши.Блъфът НЕ МИНА!
Не, сега играта започва, Русия започва надпревара във въоръжаването, Владимир Путин се договори с лидерите на Куба, Венецуела и Никарагуа да развиват партньорства в редица области, включително засилване на военното сътрудничество.

При тия вътрешни проблеми в САЩ, ще издържат ли колкото руснаците?
Вие си ги избрахте!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4223 -: Януари 27, 2022, 09:09:03 »
Преди малко Медведев каза, че "Куба и Венецуела нямат желание за руски бази на тяхна територия".

Така, че мисля, че с тази опция се приключи. Остава директен челен удар в Украйна.

Апропо мълния !

Бен Уолъс : Отивам при Шойгу в Москва. Нямам големи надежи да предотвратя войната, но все пак ще отида...

Наскоро попаднах на интересно видео. Монти в Русия през 1947 г. Среща със Сталин. Сложи си накрая руска униформа....

https://www.youtube.com/watch?v=upakJluxmw0

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4224 -: Януари 27, 2022, 09:16:37 »
Русия започва надпревара във въоръжаването

Mисля, че не. Каква надпревара? В конкретния момент американците трябва да гонят. Според мен Русия ще насочи ответните мерки предимно към Европа. Крайно време е Европа да разбере, че ако не се еманципира и продължава да бъде американско пуделче, ще страда. Икономически и военно. Ще разположи ядрени заряди в Калининград, Белорус, Крим и Донбас. Ще спре износа на енергоносители; ще шунтира европейските компании от руския пазар. И ще си платим за гяволъка и селските комплекси.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #4225 -: Януари 27, 2022, 09:42:13 »

Наскоро попаднах на интересно видео. Монти в Русия през 1947 г. Среща със Сталин. Сложи си накрая руска униформа....

https://www.youtube.com/watch?v=upakJluxmw0

Архивът на PATHE е много интересен.
Ровя се от време на време.
https://www.youtube.com/watch?v=ILiLaRXHUr0

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4226 -: Януари 27, 2022, 10:12:59 »
BTW ЗИП-а прави форума интересен.
Къде остави Жижи?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4227 -: Януари 27, 2022, 10:25:24 »
Ню Йорк Таймс: Светът е застинал в очакване какво ще каже Путин.Подозрително мълчание...

https://www.nytimes.com/2022/01/26/world/europe/putin-ukraine.html

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4228 -: Януари 27, 2022, 10:33:47 »
Ексклузивно!

Китай: САЩ трябва да приемат "сериозно" предупрежденията на Русия.Това не е блъф!

Мда, работата става бая бая дебела.Намеси се и фактическия "водещ офицер" на Лидера ?

 :m1329: :m1329:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4229 -: Януари 27, 2022, 10:47:56 »
Требе да почне да се действа в близките дни.Нема ли нищо до 20.02 Путин ще е най-големия смешко в световната история....

Наистина Путин трябва да действа. И не до 20.02.22. Трябва яко да действа поне до 20.02.30.
Да действа както досега: Да не спре да развивя руската добивна и тежка индустрия, да не намалява усилието да прави суперсъвременни болници,  ударно да модернизира висшето образование, да продължи и доразвие гигантските логистични и инфраструктурни проекти. За разработката и производството на нови оръжейни системи даже и не трябва да се говори.
Освен това Русия трябва да укрепва връзките си с България, Китай, Индия, Пакистан, Иран, Израел, Афганистан, Турция, Виетнам, Бразилия, Германия, Франция, Сърбия, Бивша Френска и не само френска Африка, Унгария  и т.н. За постсъветското пространство просто не говорим. Русия май се научи на тънкото изкуство  да поддържа дружески отношения с държави, които помежду си в тежък конфликт.

Това трябва да прави Русия до 20.02.22  и дъъъъъъго след 20.02.22
« Последна редакция: Януари 27, 2022, 11:03:09 от Bacho Кольо »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4230 -: Януари 27, 2022, 11:07:57 »
Ндааа... както виждам - в проксито на Драган Цанков нищо ново...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4231 -: Януари 27, 2022, 11:15:03 »
Ми тя част от това го прави Бачо, но е повече във вътрешен план, а е време вече да излезе от черупката си в която се е свила от 1990.
И изглежда най накрая са се наканили за това.
Убеден съм, че няма директно да влизат в Украйна, както и съм убеден, че придстоят доста номерца от типа - на ваш нъмбър - наш нъмбър.
Венецуела ли, Никарагуа ли, Куба ли, не знам точно къде, но и това ще го има и то скоро. Просто няма причина да го няма.
С Европа също ще променят отношенията си и жалко, че ние сме също в уж Европа.
Ще започнат да се държат с тази мушмула точно тъй, както и краварите се държат с нея.
И да, досега се пазеха руснаците от повече сближаване с Китай, но им се налага. Вярвам също, че ще съумеят да запазят дистанция, достатъчна дистанция.
С Индия и изобщо Азия ще бъдат и повечето им проекти.
Всъщност, колко са тъпички партнерчетата, особено от оня форум, като ехидничеха с "азиатщини", Азия ускорено се превръща във водещият световен континент. Във ВСЯКО отношение! Нищо не им липсва. Че само няколко азиатски страни да се вземат и сбора им има смазващо превъзходство над всяка една друга общност по света.
Краварите до сега играха на разделение на тези страни, точно така, както и на европейските от Русия, но свърши И тая - вече нямат такава възможност. Аз не мога да си предтавя какво би станало ако Китай, Русия, Япония,Индия, Корея и някои от по дребните около тях земат, че сключат икономически, финансов и военен пакт.
Ми всяка една конфигурация от останалите ще е паленце пред тях.
Светът започна да се мени, англосакската ера свършва и накъде ще се тръгне - ние само можем да си чешем езиците.
Дали ще се еманципира Европа? Ами ако иска да оцелее - да се!
И ние си мислехме, че като сме на 1300 г. и сме вечни, ама оказа се че не сме. И с Европа така - като и ако Азия се дигне и арабеските нахлуят осезателно - край с Европа.
Тук въобще не говоря за англосаксите - те ще са за света нещо като гробарите тук - уж много, награбили се, ама вън от играта.
Туй всичко де го пиша го вярвам, но ми е ясно, че няма да стане за 20-30 г. Може да е 50, но колко са 50 г. в историята?
И ако на мен работата ми е само да си драскам прогнози, де да имахме читави политици да си правят такива анализи, пък да привидят бъдещето, пък да започнат малко по малко да ни насочват в правилната за бъдещето посока...ама май нямаме и няма да имаме. И Европа няма. И краварите нямат. Вече.
Затуй още веднъж си мисля, че Азия ще я бъде.
Хегемон.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4232 -: Януари 27, 2022, 11:35:16 »
..... Остава директен челен удар в Украйна.

Апропо мълния !

Бен Уолъс : Отивам при Шойгу в Москва. Нямам големи надежи да предотвратя войната, но все пак ще отида...

.....
ЗИПе, стига с тия мокри сънища, скоро няма да има удар срещу Украйна, защото:

* руснаците нямат никакъв casus belli - на какво основание ще ударят Украйна, а?
- не ти ли прави впечатление, че повече от година по границата на "народните републики" е тихо, украинците си траят (вече нямат военните формирования на "Десен сектор"),
- формално двете народни републики са част от Украйна и украинците можеха законно да пратят войски, не го направиха, що?
Руснаците не можеха да кажат нищо освен да се позовават на Минските споразумения;
- траят си и народните републики, въоръжават се без конфликти по "границите";

* Това което очаквам е руснаците да признаят двете народни републики и да започнат да оказват хуманитарна помощ и да чакат повод; ще се позоват на международното право и вече създадените прецеденти (Косово);

* руснаците не случайно проведоха вчера срещата в Париж, напомняйки на останалите гаранти, че те (руснаците) не са страна по Минските споразумения.
След две седмици в Берлин ще започнат да настояват тези споразумения да се изпълняват, ще настояват французи и германци като гаранти да натиснат Украина да ги изпълнява (там имаше някакви обещания то ли за автономия, то ли за нещо друго) и единството на  НАТО отива на кино, ако Макрон и Шолц изпълняват това, което са гарантирали - руснаците изпълняват тяхната част - "народните републики" да не вдигат шум и да не се закачат с останалата част на страната си; ако не се ангажират, отиват на кино те като гаранти;

* не разбра ли, че циркът, който гледаме от два месеца е за вътрешна употреба на всичките "замесени" ?
- Путин, подобно на 2007, обяви на света исканията си, нарочно по този неприемлим начин, заяви на света какво да очаква, оправда военните разходи и затвори устата на вътрешните си критикари;
- Байдън също закрепи клатещото си положение в управлението на САЩ, "демонстрира" мускули със странното заклинание да не се огласява отговора им, както и със смехотворните заплахи за "страшни санкции";
- накрая Столтънбърг също се направи на важен и се опитва да тушира разногласията в НАТО, всички доволни;

* Куба, Венецуела не са необходими на руснаците от военно-техническа гледна точка, само за престиж, венецуелския президент май потвърди готовност да участва;

* помисли какво и защо заяви украинския министър на отбраната, германския флотски инспектор, няколко американски генерали;

(следва продължение, евентуално)
« Последна редакция: Януари 27, 2022, 12:02:04 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4233 -: Януари 27, 2022, 11:35:41 »
Да поумуваме върху разразилата се истерична буря в медиите за предполагаемото  „нахлуване на Русия в Украина„
Тук за мен изводите са два
Или се готви провокация в Украина, като например взривяване на някои военни или не обекти в Украина, или появата на някое ЧВК, преоблечено в руски униформи по улиците на Киев, или другаде, с ,,цел уж, уж извършване на преврат,  и последващо обвиняване з,а това Русия от страна на НАТО, което би довело до въвличане на Германия,, Франция, и САЩ в пълномащабна война, вкл. и размяна на ядрени удар,и.
Кого би устроил този сценарий?,
Англия, която стои начело на НАТО. ,
Да припомня, че Американската армия е партньор на, НАТО, и има независимостта да взема решения самостоятелно.
Както в Русия, където различните „кремълски башни„ работят за интересите на една или друга външна сила, или за интересите на Русия,, така и САЩ има кръгове, които работят за интересите на САЩ, или за някоя друга страна, или интернационлна групировка.
Байдън все повече доказва, че стои на позиции за американските интереси, а не на позициите на Клинтън - соросовата групировка в Демократическата партия, представители на която са Блинкен, Нюланд и съпругът и Коган, Псаки, К. Харис, Джефри Пайът, и др.
Това е вариантът, който се налага от медиите на пръв поглед.
Другият вариант, който можем да извлечем от поведението на медиите,
 в САЩ например, е следният.
Ето коментар на блогер в Щатите от миналата седмица
„Аализ воскресных политических передач показал, что они все получили приказ всячески избегать предположений о возможности ядерной войны США с Россией из-за Украины, после чего президент Байден вышел позавчера на пресс-конференцию и три раза более чем прозрачно намекнул именно на эту возможность.„
Вчера на пресконеренцията Блинкен пребледнял, също уверяваше американската общественост, че вероятността от ядрена война с Русия е голяма.
Няма политик в Америка, който не би искал една ядрена война с Русия, НО само тогава, когато Русия не би била в състояние да отговори, и само тогава, когато нито една ракета не би паднала на територията на САЩ.
Изводът, който се налага от пресконференциите и на Байдън, и на Блинкен е, че се подготвя обществеността да и бъде съобщено, че в името на сигурността на САЩ и човечеството, САЩ ще отстъпят, и ултиматумът на Русия ще бъде приет, и договорът, изготвен в Женева от експертните групи на Байдън и Путин, ще бъде подписан .

Моето мнение е, че върху един договор не се работи с месеци, ако не е предварително съгласовано неговото подписване.
Шумът в пресата е, за да се даде възможност на неговите опоненти да дадат своята последна битка, да пошумят още малко в медиите, защото само една гола пропаганда им е останала,  и да преглътнат горчивият хап  на  поражението.



Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4234 -: Януари 27, 2022, 12:27:42 »
Няма политик в Америка, който не би искал една ядрена война с Русия

Дай малко по-сериозно.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4235 -: Януари 27, 2022, 12:40:23 »
Дай малко по-сериозно.
[/quote

Това е повече от сериозно.
Ако няма такава позиция, той не би бил политик. :)))

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4236 -: Януари 27, 2022, 12:43:03 »
Мълния!

Лавров: Получихме писмен отговор.По най-важният за нас въпрос а именно спиране разширението на НАТО ни бе отговорено ОТРИЦАТЕЛНО!

Финита ла комедия .Карти на масата.Нито САЩ нито Русия вече  могат да се скрият зад съдържанието на писмото.То стана ясно.

Русия постави условие, САЩ отказаха да го изпълнят.

Топката е в полето на Путин.Байдън се показа "мъжкар".Чакаме отговора на Путин....

 :popcorn:


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4237 -: Януари 27, 2022, 12:45:06 »
Тва не е никаква комедия. Старчето Байдън ще бъде превърнат в посмешище. Война с НАТО няма да има. Одеса скоро ще бъде руска.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4238 -: Януари 27, 2022, 12:53:26 »
Не забравяйте кво казаха руснаците поне сто пъти. Асиметрични отговори. Тва не са празни приказки.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4239 -: Януари 27, 2022, 13:02:41 »
Старчето Байдън играе в един отбор с Трамп и Путин.
След като по молба на американците в Русия бе разбита хакерската мрежа, сега е ред на Байдън да си разчисти дворчето и да разкара представителите на Дълбоката държава - партията на войната от Белият дом.
По какъв начин - ще видим.
Може примерно да бъдат съдени за национално предателство.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4240 -: Януари 27, 2022, 13:14:56 »
Сега засега Путин кандидатства за ролята на посмешище...

Кремъл се чуди кфо да измисли.

Ексклузивно!

Дмитрий Песков: СКОРО ще предприемем действия, но НЕ МЪЛНИЕНОСНО!


Мда, май наистина Китай не иска да му се разваля Олимпиадата?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4241 -: Януари 27, 2022, 13:17:13 »
Сега засега Путин кандидатства за ролята на посмешище...

Кремъл се чуди кфо да измисли.

Ексклузивно!

Дмитрий Песков: СКОРО ще предприемем действия, но не МЪЛНИЕНОСНО!


Мда, май наистина Китай не иска да му се разваля Олимпиадата?

Сега засега Путин остава единственият владетел (след ВСВ), който е увеличил размера на територията си. Когато се налага, Путин удря лошо. Да припомням ли Курск и "инцидентите" с чеченците? Дрънкаш пълни глупости.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4242 -: Януари 27, 2022, 13:18:25 »
IgorGirkin
@GirkinGirkin
"Польский военнослужащий погиб на границе с Республикой Беларусь"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4243 -: Януари 27, 2022, 13:20:19 »
Не е само Путин.

Голда Меир, Бен Гурион и прочее евреи също са увеличили територията си след ВСВ !

Тва на прима виста. Ако тръгна да се ровя ще намеря барем още дузина... :smokin:

Ето сетих се и за Мао. Анексира Тибет през 1951г...
« Последна редакция: Януари 27, 2022, 13:26:08 от ЗИП »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4244 -: Януари 27, 2022, 13:22:03 »
Не е само Путин.

Голда Меир, Бен Гурион и прочее евреи също са увеличили територията си след ВСВ !

Тва на прима виста. Ако тръгна да се ровя ще намеря барем още дузина... :smokin:

Ми хайде намери ги. А оная пустиня няма как да я сравняваме с развити градове.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4245 -: Януари 27, 2022, 13:30:30 »
Казах Китай на Мао.

Турция се доближава с фактическата анексия на Северен Кипър.

 Русия, Китай и Израел официално. Турция неофициално....

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4246 -: Януари 27, 2022, 13:51:10 »
ЗИПе,
изпълнвай си дългът към Кралицата, но с мярка.
Знай кога да спреш да ръсиш простотии.
Едно две е поносима доза.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4247 -: Януари 27, 2022, 15:00:04 »
Мълния !

САЩ са заплашили да изгонят руския посланик ако Москва не даде визи на охранители на американското посолство в Русия !


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4248 -: Януари 27, 2022, 15:12:02 »
Тва е наистина ужасяващо. Путин място не мое си намери.  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4249 -: Януари 27, 2022, 15:14:34 »

The Eurasianist ☦️
@Russ_Warrior
·
1m
The Chinese government is urging the #US authorities to react seriously to #Russia’s concerns in the field of security and to take them into account, China’s Foreign Minister Wang Yi

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4250 -: Януари 27, 2022, 15:28:10 »
Quote (selected)
MOSCOW, January 27. /TASS/. 75.9% or three quarters of injected gas have already been lifted from European underground gas storages (UGS), Gazprom said on Thursday, citing Gas Infrastructure Europe. The active gas in UGS turned out to be 26.9% lower than the last year, the company said.

The overall filling level in European UGS has already dropped to as low as 40.9% and the indicator in such countries as Germany and France is about 39%. The minimal levels over the long-term monitoring period are registered in European UGS since January 11.

The like situation is in Ukrainian UGS, where reserves as of January 25 are already 45.4% lower than in the last year and 3.5 bln cubic meters lower than as of the injection starting date in April 2021.

At the same time, record-breaking gas flows from LNG terminals continue coming to the European gas transport system. They are above 400 mln cubic meters per day, being the record for January and 2.2 times above the average figure for late January over the last five years.

https://tass.com/economy/1393893

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4251 -: Януари 27, 2022, 15:30:25 »
Реципрочното действие е изгонването на посланника на САЩ в Москва.
Тъкмо няма да се налага издаването на визи за охранителите на посолството!
 

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4252 -: Януари 27, 2022, 15:30:43 »
Премьер Швеции не стала созывать оборонный комитет из-за Украины
Euractiv: премьер Швеции Андерссон назвала тему Украины второстепенной проблемой

https://ria.ru/20220127/shvetsiya-1769815468.html

 :smokin: :popcorn:

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4253 -: Януари 27, 2022, 18:04:49 »
САЩ са заплашили да изгонят руския посланик ако Москва не даде визи на охранители
Това ми се струва майтап. Не става въпрос за посланик, 1-2-3 секретар, аташе, сътрудник по онези специални работи, и опират до охрана? :)

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4254 -: Януари 27, 2022, 18:15:37 »
...само за хора с чувство за хумор!... :crying_with_laughter-3302:

https://www.facebook.com/100009286476236/videos/5163507947014072

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4255 -: Януари 27, 2022, 18:33:27 »
Мълния!

Лавров: Получихме писмен отговор.По най-важният за нас въпрос а именно спиране разширението на НАТО ни бе отговорено ОТРИЦАТЕЛНО!


Писменият отговор, за който говори Лавров,   е от НАТОто, товарищите от Брюксел
Никой не им го е искал, но те го връчили. В писмен вид :crying_with_laughter-3302:

„С оглед на продължаващото военно натрупване на Русия в и около Украйна, генералният секретар Йенс Столтенберг потвърди в сряда (26 януари 2022 г.), че НАТО е предал своите писмени предложения на Русия, успоредно със Съединените щати.„
https://www.nato.int/cps/en/natohq/news_191252.htm
Тук можете да прочетете и пресконференцията, която дада Столтенберг

Русия и САЩ пазят мълчание.
За отговора на САЩ ще се разбере по действията им.

Какъв извод правим тук?
Че САЩ и НАТО са два различни субекта.
И че НАТО това не е Американската армия, нито че Американската армия това е НАТО.
« Последна редакция: Януари 27, 2022, 18:39:54 от Алиса .. »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4256 -: Януари 27, 2022, 18:53:45 »
Писменият отговор, за който говори Лавров,   е от НАТОто, товарищите от Брюксел

Писменият отговор на НАТО е от идиоти за идиоти. Всеки би трябвало да знае, че НАТО не приема членове, които имат неразрешени проблеми със съседите си. Украйна и Грузия посмъртно не могат да влезат в НАТО. Те са празен чек за Трета световна война.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4257 -: Януари 27, 2022, 19:01:22 »
Quote (selected)
Те са празен чек за Трета световна война.

Те са чека на НАТО, без тях няма смисъл от милиарданата сграда за щаб и от хилядите щатни воюващи с домакина за нов компютър, стол и ъглов кабинет с прозорци.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4258 -: Януари 27, 2022, 19:11:44 »
Те са чека на НАТО, без тях няма смисъл от милиарданата сграда за щаб и от хилядите щатни воюващи с домакина за нов компютър, стол и ъглов кабинет с прозорци.

Не, не, те не са идиоти. Много по-безболезнено е да си измислят я иракски ОМП, я ирански ркети, я севернокорейски ракети, я ислямска държава, я ИДИЛ, я КАТИЛ. И Парички ще спечелят, и стадото ще ошашавят. Даже не трябва да се напрягат мисловно.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4259 -: Януари 27, 2022, 19:14:16 »
Това вече го кешираха, каквото можаха взеха.
Отчаянието от безизходицата ги прави безумци, с надеждата че там някъде има бункер за тях и както винаги до сега ще се измъкнат незасегнати.
ЕС е вреден за вашето здраве!