Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:20:04

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2040482 пъти)

kаily (+ 1 Скрит(и)) и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10500 -: Март 16, 2022, 18:20:23 »
Washington, DC, Walmart yesterday. Refrigerators and freezers are empty." March 15, 2022.

https://i.imgur.com/3rRFgkX.mp4

Санкциите работят  :m1924:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10501 -: Март 16, 2022, 18:22:22 »
Според мен високият "гост" иде не да вземе стари неща, а да докарат разни пушкала както у Румънско

И за двете идва. Това, за С-300, за Украйна, е инициатива на НАТО. Искат да съберат дивизиони от бившите соц страни. Руснаците го казаха, а те знаят. А, естествено, като земат нашите, ще ни накарат да купим техните. Само дето Патриота ще ни излезе през гъзо. Една батарея е над милярд зелено.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11070
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10502 -: Март 16, 2022, 18:23:46 »
Quote (selected)
Една батарея е над милярд зелено.
Да купим четвъртинка?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10503 -: Март 16, 2022, 18:24:50 »
Не мисля, че ще вземат С300 и не мисля, че ще ни турят патриот. Най-вероятно ще си увеличат контингента, който при нужда да може бързо да се изниже в Гърция. Причината е много проста - нямат ни доверие! И нямат предвид назначените си лакеи

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10504 -: Март 16, 2022, 18:27:18 »
Не мисля, че ще вземат С300

Въпросът е, че търсят. А щом търсят, очакват да откликнем. Верноподанически.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11070
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10505 -: Март 16, 2022, 18:27:47 »
Quote (selected)
Най-вероятно ще си увеличат контингента, който при нужда да може бързо да се изниже в Гърция
И аз така мисля.
Но за плащане на някой и друг чертеж, може би няма да се разминем.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10506 -: Март 16, 2022, 18:28:39 »
Отказаха се вече, Отврат. Видяха, че няма смисъл

Цъкайте тук

https://glasove.com/novini/dzhao-lidzhian-kitay-se-protivopostavya-na-sanktsiite-sreshtu-rusiya

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10507 -: Март 16, 2022, 18:31:43 »
Дето казвал един ганьо за скъпия "Патриот" : "Ей таквоз чудо искам да ми падне в двора.".

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10508 -: Март 16, 2022, 18:35:04 »
Сталин крив, прав, запушваше дупки с човешко месо. Величаят го оцелелите.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10509 -: Март 16, 2022, 19:02:33 »
Барма, ако не си натиснала пиперенцата, обади курса на рублата.

Индия готова покупать российскую нефть, уголь и другие товары за рубли

https://www.youtube.com/watch?v=bZcBLaHPp80

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10510 -: Март 16, 2022, 19:03:54 »
Та нещата са пределно ясни.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11070
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10511 -: Март 16, 2022, 19:10:49 »
Та нещата са пределно ясни.
Така си е!
Но се пак, кАжи ся, руската офанзива кво няма да спаси и кво ше спаси?
Целият съм ф слух!
Бъди добър.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10512 -: Март 16, 2022, 19:11:02 »
Сутринта пуснах това:
Quote (selected)
На лов за яхти на руски олигарси
https://e-vestnik.bg/35581/na-lov-za-yahti-na-ruski-oligarsi/
Нищо старо не е забравено!
Гонят се до дупка активите на евреите, както и преди на евреите застанали на грешната страна и ги гонят евреите от "добрата" страна.
Малко предистория.
Вековната битка между наглосаксите/рокфелери и европеидите/ротшилдовци не е спряла, сега навлиза в нов етап.
Преди май станаха десетина години "златната змия" Ротшилд изтеглиха операциите си в Азия официално ( неофициално отдавна), отсвириха наглосаксите, а Европа след ВСВ е невъзстановима като сила.
Това с БВП е мижи да те лажем, влиянието е друго и на Европа ѝ е отредено мястото на кухненска прислуга.
Какво се случи всички знаем, за четвърт век Азия се изстреля над САЩ.
Русия от векове е в сферата на влияние на Ротшилд, нейните олигарси 99% с еврейско потекло бяха назначени за боляри.
Това виждаме и днес, отнемат се активи на ротшилдовите питомци, колко успешно друга тема.
Накрая ще го отнесем ние гоите.
Зеленски, Путин, Байдън са марионетки на различни етажи от триизмерния тетрис.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10513 -: Март 16, 2022, 19:16:07 »
Ами, Джузепе, аз както виждам нещата, задава се глад. Който има земица, да копа. Руснакът се опази засега. Де и ний да сме толкоз серт.
« Последна редакция: Март 16, 2022, 19:22:18 от dabedabe »

Активен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10514 -: Март 16, 2022, 19:19:59 »
Сталин крив, прав, запушваше дупки с човешко месо. Величаят го оцелелите.
Гнус и отврат. Виж за хората, човешкото месо, децата, изкормените бременни, закланите хора, обесените и изгорените от бандеровците. Пускам само кратък откъс от полски филм, излязъл 2016 г. и, естествено забранен в Украйна. Само 10 мин., и ще разбереш защо се появяват надписи в Полша „Вън бандеровци!“ https://youtu.be/kwJq6UWSOSg Какво би казал на оцелелите от клането на бандеровците. Не само там, не само в Украйна, но и в Хатин :( Та кой ги изгори живи в Хатин, кой? Германските фашисти или украинските фашисти?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10515 -: Март 16, 2022, 19:23:08 »

Активен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10516 -: Март 16, 2022, 19:28:37 »
Майтапът за балтийците е, че все още са свързани за енергийната система на Русия /за ток говоря/ и предвиждат до 2025-26 да се откъснат от бруталната зависимост от Русия ;) Още един майтап :( Днес трябваше да има марш на латвийското СС, което трепеше руснаци 2СВ, но в Рига казаха, че няма да го правят, за да не дадат възможност путинската пропаганда да ги атакува :) Онзи ден четох потресаващи материали за зверствата им :(

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10517 -: Март 16, 2022, 19:28:58 »
Quote (selected)
⚡️Министерството на вътрешните работи на Израел промени правилата за влизане(link is external) на украински граждани в страната. Това съобщиха от посолството на Израел в Украйна. Определена е квота за 5000 граждани на Украйна, които ще могат да влизат в страната. Израел вече е използвал част от квотата. Пристигането в Израел и качването на полети са предмет на предварително разрешение от Министерството на вътрешните работи на Израел. Ако гражданин на Украйна желае да дойде в Израел по покана на израелски гражданин, израелският гражданин трябва да подпише декларация за поканения на уебсайта на Службата за населението и имиграцията.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/hronika-na-edna-voyna-1632022
Може някой да го е споделил вече.
"Колективният запад" вече не е толкова колективен, както стана ясно подобни пречки има и за миграция в Британия, за САЩ няма никакъв шанс - украинец без виза може да кандидатства само в посолството в Украйна, което вече не е там.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10518 -: Март 16, 2022, 19:34:09 »
Онзи ден четох потресаващи материали за зверствата им :(

че те са известни отдавна.

в интерес на истината, трябва да се каже, че и армия крайова не им е отстъпвала в зверствата.

добре, че накрая е дошла армия людова и е сложила ред :)))

ps. горното не е упрек, по-скоро е допълнение към това, което казвате.
the lamers club honourable member …

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10519 -: Март 16, 2022, 19:34:32 »
Майтапът за балтийците е, че все още са свързани за енергийната система на Русия /за ток говоря/ и предвиждат до 2025-26 да се откъснат от бруталната зависимост от Русия ;) Още един майтап :( Днес трябваше да има марш на латвийското СС, което трепеше руснаци 2СВ, но в Рига казаха, че няма да го правят, за да не дадат възможност путинската пропаганда да ги атакува :) Онзи ден четох потресаващи материали за зверствата им :(

Провели са го
https://t.me/SolovievLive/94047
« Последна редакция: Март 16, 2022, 19:37:33 от AR-15 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10520 -: Март 16, 2022, 19:59:24 »
Russia, India explore alternative payment channels and the possibility of using the Chinese #Yuan as reference currency amid sanctions.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 400
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10521 -: Март 16, 2022, 20:11:55 »

Активен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10522 -: Март 16, 2022, 20:17:48 »
че те са известни отдавна.
За латишите не бях чел конкретика. Как сегашните украинци обясняват действията на Армия Крайова - връщат 20 г. назад, забрана на украинския, тормоз на западните украинци попаднали в Полша след Пилсудски /което си е истина/. В УССР си говорят на украински, печатат се книги на украински, ежеднивници и т.н. до 1931 г. От щатите се връщат украинци и се чувстват страхотно в УССР. Докато украинците в Полша /до 1939 г. са мачкани като втора ръка хора/. Поляците си имат грехове, също, но нечовешките убийства след влизането на германците в Украйна са дело на украинските изроди.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10523 -: Март 16, 2022, 20:26:36 »
Вековната битка между наглосаксите/рокфелери и европеидите/ротшилдовци ...
Зеленски, Путин, Байдън са марионетки на различни етажи от триизмерния тетрис.

Няма битка между ротшилди и рокфелери. И едните, и другите са под командата на Синедриона. Т.е. са в отбора на Сатана.

Русия също ще се измъкне от властта на "богоизбраните" (всъщност слуги на Дявола).

Китай е самостоятелен. Там военните (манджури/монголи, Бей Джинг, император Си) са за независим Китай. Търгашите ("комсомолци", Шанхай) са за присъединяване към дяволския отбор (редом до англосаксите и брюкселските им слуги).
« Последна редакция: Март 16, 2022, 20:32:25 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10524 -: Март 16, 2022, 20:31:55 »
Quote (selected)
Китай е самостоятелен. Русия също ще се измъкне от властта на "богоизбраните" (всъщност слуги на Дявола).
Понякога "измъкването" е пряк път към Ада асфалтиран от Лукавия с много указващи табели "изход".
Границата между величие и мания за такова е невидима и няма в историята човек който да не я е преминал в момент на триумф.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10525 -: Март 16, 2022, 20:38:39 »
Границата между величие и мания за такова е невидима и няма в историята човек който да не я е преминал в момент на триумф.

Казват, че е имало един. Рекъл на Дявола, че не се нуждае от власт над "всички народи и племена".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10526 -: Март 16, 2022, 20:40:35 »
Дядо Мраз ми е по-истински, еле па ко дойде със Снежанка вместо стадо рогати. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10527 -: Март 16, 2022, 20:58:34 »
Дядо Мраз е стар, да си почива вкъщи. Да прати Снежанка сама  :t0328:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10528 -: Март 16, 2022, 21:09:15 »
че те са известни отдавна.
За латишите не бях чел конкретика. Как сегашните украинци обясняват действията на Армия Крайова - връщат 20 г. назад, забрана на украинския, тормоз на западните украинци попаднали в Полша след Пилсудски /което си е истина/. В УССР си говорят на украински, печатат се книги на украински, ежеднивници и т.н. до 1931 г. От щатите се връщат украинци и се чувстват страхотно в УССР. Докато украинците в Полша /до 1939 г. са мачкани като втора ръка хора/. Поляците си имат грехове, също, но нечовешките убийства след влизането на германците в Украйна са дело на украинските изроди.

за греховете на поляците не споря изобщо.

просто уточних, че и двете страни не са в бяло, така че аз лично не виждам западна украйна в полша. просто защото вече я няма армия людова да въведе ред и дисциплина.

тя тази история си е за отделна тема, ама като гледам как се пише само в една, не вярвам да има особен трафик там.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10529 -: Март 16, 2022, 21:15:23 »
Quote (selected)
Западните марки, които не могат да напуснат Русия
Инвазията в Украйна накара много западни марки да прекратят дейностите си в Русия, но ресторантите, търговските обекти и хотелите на някои от тези компании продължат да работят, въпреки опитите за тяхното затваряне, пише Би Би Си .

Marks and Spencer, Burger King и хотелските вериги Marriott и Accor разчитат на сделки за франчайзинг за операциите си Русия, което означава, че те всъщност не са собственици на бизнесите, които носят техните имена.

Заедно тези фирми отговарят за близо 1000 обекта, които продължават да работят в Русия.

M&S има 48 магазина, Burger King – 800 ресторанта, а Marriott и Accor – съответно 28 и 57 хотела, които продължават да приемат клиенти.
https://www.manager.bg/biznes/zapadnite-marki-koito-ne-mogat-da-napusnat-rusiya
Забавното е че Путин подписа закон/указ който освобождава руските граждани и компании от плащане на лицензни и други права ако са в недружески страни.
На практика заведенията за бързо хранене Burger King собственост на руски компании могат да ползват бранда и да продават същите полуфабрикати руско производство без да плащат нищо на франчайзодателя и без да има разлика в качеството за потребителите. :lol:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Заб.:- Не знам дали тази новина не заслужава нова тема, ако няма вече направена и тя да се постави на друго, по-подходящо място? Ако ДА, моля постинга да бъде преместен.
Такава тема вече наистина има – тук.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10531 -: Март 16, 2022, 21:17:46 »
За петте очи не съм оптимист. Може пък Австралия с овцете и Нова Зеландия да спасят "батковците" си.
Що е "петте очи"?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10532 -: Март 16, 2022, 21:18:49 »
Карта от днес надвечер:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10533 -: Март 16, 2022, 21:22:41 »
За петте очи не съм оптимист. Може пък Австралия с овцете и Нова Зеландия да спасят "батковците" си.
Що е "петте очи"?
Quote (selected)
Петте очи (Five Eyes или FVEY), е разузнавателен съюз, съставен от Австралия, Канада, Нова Зеландия, Обединеното кралство и Съединените щати. Те са страни в многостранното споразумение УКУСА, договор за съвместно действие в радиоелектронното разузнаване.[1][2][3]
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%82_%D0%BE%D1%87%D0%B8
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10534 -: Март 16, 2022, 21:27:07 »
Що е "петте очи"?

На теория обединените разузнавания на 5-те англосакски д-ви. На практика самите д-ви.
Пентагон (петоъгълник) в широкия смисъл. И обърната петолъчка с черни свещи на върховете.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10535 -: Март 16, 2022, 21:32:42 »
Австралия е таргет. Гренландия - също. Комуникационни фасилитис. Просто имат специфични комуникационни съоръжения. Онзи ден прочетох, че Лондончани са дропнали интертет точката за Русия Lynks. Това, което руснаците вероятно няма да направят, е да отрежат Япония от интернет. Няма начин за кратко време японците да прекарат оптика през Тихия океан до Щатите. За японците говоря, които имат интернет през Русия. Освен това, 80% от паладия за медицински и промишлени цели си го доставят от Русия. И тя не го е спряла. Както и 50% от ядреното гориво за САЩ. Бахти тъпите руснаци. Срещу тях има война, а те доставят ключови материали за САЩ, Южна Корея, Япония, Тайван..... Инертни газове и подложки? А ония ги режат с чиповете. Пълен икономически мазохизъм.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10536 -: Март 16, 2022, 21:39:21 »
Такава тема вече наистина има – тук.

Преместих постинга!

Благодаря Лъчо!!!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10537 -: Март 16, 2022, 21:40:08 »
В някои случаи заплахата от прилагане на сила е по-страшна от самото насилие  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10538 -: Март 16, 2022, 21:40:38 »
Не мисля че е мазохизъм.
Даже без сакнции от страна на РФ лъсва несъстоятелността на глобалната икономика, ключови сектори изключват, спират възлови предприятия.
Засега не са спрели енергийните производители, а те се оказа че са на 50% зависими от руски суровини.
Предполагам ще задържат още малко да клекнат и тогава ще затворят кранчето и ще следва каскадно изключване на системите до окончателното решаване на проблема.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10539 -: Март 16, 2022, 21:40:58 »
Преглеждам какво пуска англоезичния свят, "Пет очи", в тубата - предимно руска военна техника пленена от украинци, с подробности, с кръвта на руснаците по вътрешността танковете, убити руски офицери "лейтенат полковник"?...  ще рече човек аха-аха и укрите превземат Москва.

Най-опасно е, да си повярваш на собствената пропаганда.
Вие си ги избрахте!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10540 -: Март 16, 2022, 21:44:02 »
Затягивание конфликта приближает раздел Украины
Quote (selected)
Оживляющаяся в публичном пространстве тема возможного раздела Украины, порождена прежде всего той стратегией, которую США и Британия выбрали на Украине. Данная стратегия предусматривает максимальное затягивание войны и сииризацию Украину. Издержи самой Украины, конечно, не существенны. Соответственно, переговорщики от режима Зеленского просто тянут время, решая задачи внешних управляющих, которые делают ставку на то, что Россия не сможет выдержать внешнего давления и последствий разрыва с Западом и будет вынуждена смягчать требования к Украине, что на Западе расценивают как победу в этом противостоянии. Соответственно, режим Зеленского будет продолжать имитировать переговоры, рассчитывая, что стратегия Запада сработает и он сможет удержаться у власти.

Полагаю, для России эта стратегия также не является большим секретом, поэтому ни от одного официального требования к Украине Россия не отказалась. Наоборот, почти каждый день на разных уровнях подчеркивается – операция будет идти вплоть до достижения всех требований. И если режим Зеленского будет продолжать упорствовать в своих заблуждениях, то могут быть активированы дополнительные варианты, которые будут связаны с ужесточением условий для Украины, которые теперь будут связаны с потерей новых территорий на Юго-Востоке с образованием новых государственных образований. С учетом текущего уровня отношений с Западом, который ввел уже почти все возможные санкции, у России де-факто развязаны руки для того, чтобы переобустроить Украину так, как она считает нужным и уплатив за это цену, которая она считает приемлемой.

Эту простую мысль пытаются донести до Зеленского, но в силу зависимости от США и Британии, он продолжает ломать дешевую комедию, покуда Украина с каждый днем несет самые большие издержки среди всех участников конфликта, причем по мере его затягивания, кумулятивный эффект последствий будет ощущаться долгие годы, а то и десятилетия.

Военный эксперт Борис Рожин (Сolonelcassad), специально для Readovka.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10541 -: Март 16, 2022, 21:46:56 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10542 -: Март 16, 2022, 21:51:16 »
Quote (selected)
Нагласи на българите спрямо основните институции, формации и войната в Украйна
https://rctrend.bg/project/%d0%bd%d0%b0%d0%b3%d0%bb%d0%b0%d1%81%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-%d0%b1%d1%8a%d0%bb%d0%b3%d0%b0%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d1%81%d0%bf%d1%80%d1%8f%d0%bc%d0%be-%d0%be%d1%81%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%bd%d0%b8%d1%82-9/
Лайнометите от Тренда се включиха на МАХ.
61% от анкетираните ( не ми се иска да ги наричам българи )  осъждали Путин и това което прави в Украйна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10543 -: Март 16, 2022, 21:53:58 »
Преглеждам какво пуска англоезичния свят, "Пет очи", в тубата - предимно руска военна техника пленена от украинци, с подробности, с кръвта на руснаците по вътрешността танковете, убити руски офицери "лейтенат полковник"?...  ще рече човек аха-аха и укрите превземат Москва.

Най-опасно е, да си повярваш на собствената пропаганда.
Медалът има и обратна страна. Според Юрий Подоляка украинските власти с помощта на лъжливата си пропаганда за "виртуални" победи над руснаците успяват да мобилизират още "пушечно месо" (Volkssturm), за да го хвърлят в боя. Но американската пропагандна машина (от която е част украинската) винаги е била най-силната. Както се изрази Валентин Вацев, след победата на руснаците западнякът ще мисли, че е станало обратното. Западната пропагандна машина е непобедима, особено при наличието на свръхмощни средства за промиване на мозъци. Колкото са силни на бойното поле руснаците, толкова са слаби в пропагандата.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10544 -: Март 16, 2022, 21:54:11 »
А ония ги режат с чиповете.

Те и преди бяха въвели КоКом-забрана за високотехнологични елементи над соц-страните, но ефекта бе доста слаб, да не напиша - незабележим... Captain Buddy може да разкаже повече.

Сега щетите може да са най-вече за провеждащите "санкциите". Има сериозни коментатори регистриращи желанието на САЩисаните да спънат Западна Европа повече отколкото РФ и да пооберат малце наоколо каквото могат да закачат, отколкото да въвеждат сериозни "санкции". Предсказанието на М. Хазин е, че тези санкции ще паднат къде м. май.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10545 -: Март 16, 2022, 21:58:11 »
Лайнометите от Тренда се включиха на МАХ.
61% от анкетираните ( не ми се иска да ги наричам българи )  осъждали Путин и това което прави в Украйна.
Естествено, лъжат като дърти цигани. Ето истината:

https://epicenter.bg/poll/Odobryavate-li-voennata-operatsiya-na-Rusiya-v-Donbas-/166
Quote (selected)
Одобрявате ли военната операция на Русия в Донбас?
Да (405)       73%
Не (142)       26%
Нямам мнение (5)       1%

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10546 -: Март 16, 2022, 21:58:22 »
Quote (selected)
Предсказанието на М. Хазин е, че тези санкции ще паднат къде м. май.
Букмейкърите дават коефиценти за всякаки залози.
Някой знае ли дали са се включили и какви са прогнозите?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10547 -: Март 16, 2022, 22:40:19 »
Ето го и разговора с М .Хазин по въпроса за санкциите:
https://www.youtube.com/watch?v=L0_3an7WHg4

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10548 -: Март 16, 2022, 23:42:04 »
Словаците както се разбра вече са клекнали. На ред са ибрикчиите с български произход.

Представитель Пентагона сообщил, что министр обороны Остин на этой неделе обратится к властям Словакии и Болгарии с просьбой уточнить, какие советские ЗРК и ЗРС они были бы готовы передать Украине

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10549 -: Март 17, 2022, 00:38:22 »
🇺🇦Какие красавцы ❗️
Ка-52+Ми-28н замечены под Попасная
https://t.me/istorijaoruzija/44750

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10550 -: Март 17, 2022, 01:52:03 »
Американският министър на отбраната идва в България да ни вземе С-300 и да ги даде на Украйна. Ха са да видим бармите-българофили какво маане ще изцъркат.
Целта на американците не е Украйна да има  С 300.
Целта им е България да няма С 300
Аз да попитам, защото съм далеч: тези останали ни С-300 не пазят ли Козлодуй? Вече нямаме военна авиация - ясно. Ся, ако ни пратят утре някое дронче или подобно нещо ко' ша праим?

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10551 -: Март 17, 2022, 01:56:45 »
Само да подсетя, че С300 защитават атомната електроцентрала. В тези мътни времена ще е архи-държавно-престъпление АЕЦ-а да се оголи.

За други С300 не знам, може и да има. Но след като няма и хартиени Ф-ки, да се махне и евентуалната зенитна защита на София си е пак работа за съд. И то - да ги утилизират Там след ден, два. Докато на идиотите тъдява, барабар с плебса, да ни вдигнат мерника.

Според мен високият "гост" иде не да вземе стари неща, а да докарат разни пушкала както у Румънско - легитимни цели на Едногова. Както и да уговори почивна станция за корабчета ИМ... Каквото и да друго да е или само да са тези неща, си е отвсякъде:
 :suicide:
Точно писах такова нещо, преди да съм прочел до края...Съжалявам - просто карам подред.
А инак като бивш  ЗРВейчик: някога ни учеха, че ние пазим столицата. 2 кръга -бяха: един с по-далечни (Волхов и Двина), втори за нискополетни (Нева).
« Последна редакция: Март 17, 2022, 04:31:15 от peniko »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10552 -: Март 17, 2022, 07:12:34 »
Россия и Китай создадут новую международную финансовую систему

https://www.youtube.com/watch?v=cKJNwyr698w

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10553 -: Март 17, 2022, 07:14:31 »
Россия, Китай и Саудовская Аравия решили создать нефтяную коалицию

https://www.youtube.com/watch?v=nfXAbWk2r9g

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10554 -: Март 17, 2022, 07:46:02 »
по стари спомени имаме 3 дивизиона С300
1. Козлодуй.
2. Телиш
3. Кабиле
Ама дали още е така...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10555 -: Март 17, 2022, 08:38:02 »
Русия още не е обявила контрасанкции, а некои почнаха да затварят дюкяните

BMW и Volkswagen приостанавливают работу заводов по всей Европе

https://www.youtube.com/watch?v=bMHJSNnuj4c

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10556 -: Март 17, 2022, 08:57:27 »
Русия още не е обявила контрасанкции, а некои почнаха да затварят дюкяните

BMW и Volkswagen приостанавливают работу заводов по всей Европе

https://www.youtube.com/watch?v=bMHJSNnuj4c

Нищо не разбираш! Тва е заради курса на рублата  :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11070
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10557 -: Март 17, 2022, 09:04:24 »
Русия още не е обявила контрасанкции, а некои почнаха да затварят дюкяните

BMW и Volkswagen приостанавливают работу заводов по всей Европе

https://www.youtube.com/watch?v=bMHJSNnuj4c
Нищо не разбираш! Тва е заради курса на рублата  :nuts:
Ааа, рублата като пада - и ония затварят, и аз стоплих най накрая.
  ;)
Ми будурувучката от съ радва?
Да не излезе скрита лимонка тая шлюхичка?
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11070
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10558 -: Март 17, 2022, 09:07:46 »
Гъбаркането настрана, ама ако излезат сериозни двата линка на Отврат, няма да е далеч времето га краварите ше се разплащат с $ само за вътрешна употреба.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #10559 -: Март 17, 2022, 09:15:27 »
Нямам пукнат долар и се чудя кой път да хвана.