Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 17:29:51

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2073924 пъти)

66 и 102 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11340 -: Март 23, 2022, 14:01:32 »
Галустян е това, а не зеленски.

той това и казва -- да види галустян и да го сравни със зеленски :)))
the lamers club honourable member …

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11341 -: Март 23, 2022, 14:23:19 »
ПРЕЗИДЕНТ – превърна се в ГЕРОЙ на Украйна!

Правилно! Напълно съм съгласен с такова едно Водещо мнение! И има нещо което всеки един, почти човек, може да научи от него и компанията му:

- Да свири на пияно.
https://yandex.ru/video/preview/?text=Видео%20%2B%20Зеленский%20играет%20на%20пианино&path=yandex_search&parent-reqid=1648037818675883-17569917611654765366-man1-5087-56a-man-l7-balancer-8080-BAL-2479&from_type=vast&filmId=12171499032327760412

И ако си дадеш зор и си прилежна, може и ти да се научиш да свириш - направо като Президент - на пияно! Ако успееш, може и Президент да те направят! Колко му е?

Успех!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11342 -: Март 23, 2022, 14:31:54 »
Иначе по ме кефи Кличко:

https://www.youtube.com/watch?v=Wqcx6J6bvVs

Сядай и гледай - яко ще се изкефиш точно ти , всичко е в стила на хумора на Маестро Комарницки !

Абе вий сички тук не разбрахте ли, че Джиджи РУССКИЙ ЯЗыК НЕ панимает?!?

И няма апцелутно никво намерение да започнеТ да панимаеТ ...  :)))


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2747
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11343 -: Март 23, 2022, 14:34:58 »
В ближайшее время Россия перейдет на оплату поставок газа в недружественные страны за рубли —

Путин
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11344 -: Март 23, 2022, 14:37:50 »
МОСКВА, 23 марта. Анатолий Чубайс покидает пост специального представителя президента России по связям с международными организациями для достижения целей устойчивого развития, сообщил в среду ТАСС источник из окружения Чубайса.

"Да, это правда. Анатолий Борисович покидает этот пост", - сказал он.

Анатолий Чубайс занял пост спецпредставителя президента РФ 4 декабря 2020 года.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2747
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11345 -: Март 23, 2022, 14:43:16 »
МОСКВА, 23 марта. Анатолий Чубайс покидает пост специального представителя президента России по связям с международными организациями для достижения целей устойчивого развития, сообщил в среду ТАСС источник из окружения Чубайса.

"Да, это правда. Анатолий Борисович покидает этот пост", - сказал он.

Анатолий Чубайс занял пост спецпредставителя президента РФ 4 декабря 2020 года.

и уехал из РФ — Bloomberg
https://t.me/sashakots/30299
 
най готиния коментар

А он даже не присядет на дорожку?
« Последна редакция: Март 23, 2022, 14:50:38 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2747
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11346 -: Март 23, 2022, 14:52:18 »
.
В ближайшее время Россия перейдет на оплату поставок газа в недружественные страны за рубли —

Путин

Иностранные покупатели газа должны будут продавать валюту на Мосбирже

Указ
https://t.me/SolovievLive/95975
« Последна редакция: Март 23, 2022, 15:16:21 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2747
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11347 -: Март 23, 2022, 14:58:18 »
fui
Курс доллара в ходе валютных торгов на Московской бирже опустился ниже 95 руб. впервые со 2 марта, свидетельствуют данные торговой площадки.

Цена газа в Европе поднялась почти до $1350 за тыс. куб. м после поручения Путина принимать оплату за газ РФ в рублях, свидетельствуют данные торгов.

https://t.me/tass_agency/121433
https://t.me/tass_agency/121435
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11348 -: Март 23, 2022, 15:07:40 »
редно е да пуснете дедо барми от кауша, щото той много ги надушва работите
Да видим следващия път къде ще удари Путин
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11349 -: Март 23, 2022, 15:08:54 »
fui
Курс доллара в ходе валютных торгов на Московской бирже опустился ниже 95 руб. впервые со 2 марта, свидетельствуют данные торговой площадки.

Цена газа в Европе поднялась почти до $1350 за тыс. куб. м после поручения Путина принимать оплату за газ РФ в рублях, свидетельствуют данные торгов.

https://t.me/tass_agency/121433
https://t.me/tass_agency/121435

Това засяга и вече сключените дългосрочни договори. Ще се плаща в рубли
Ще си организираме ли един бас, ако/когато горното стане факт, колко време ще мине до разтурянето на ЕС? :nuts:

п. п. Не искам да съм лош пророк, но следват уранът, благородните газове и металите. За храната да не говорим

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11350 -: Март 23, 2022, 15:12:36 »
Quote (selected)
много ги надушва работите
Не знам какво разбираш под "работите", но кой къде клекне - го надушва и бърза да го донесе и тук, докато все още е прясно.
Мноо го бива да споделя такива "работи".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11351 -: Март 23, 2022, 15:12:48 »
Курс доллара в ходе валютных торгов на Московской бирже опустился ниже 95 руб. впервые со 2 марта,

Ако ще се цален в рубли, много скоро можем да видим и курс като по съветско време. Но аз не съм барма, та да разбирам от курс на рубла.
Това е много мъдър ход, който трябваше да се приложи много отдавна. Всички ресурси да се продават на руски борси и в рубли. Който иска - да отиде и да си купи.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11352 -: Март 23, 2022, 15:13:21 »
Много коварен удар на Путин. Включат ли се и китайците и ОПЕК става страшно. Американската печатница губи действието си.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11353 -: Март 23, 2022, 15:14:51 »
Курс доллара в ходе валютных торгов на Московской бирже опустился ниже 95 руб. впервые со 2 марта,

Ако ще се цален в рубли, много скоро можем да видим и курс като по съветско време. Но аз не съм барма, та да разбирам от курс на рубла.
Това е много мъдър ход, който трябваше да се приложи много отдавна. Всички ресурси да се продават на руски борси и в рубли. Който иска - да отиде и да си купи.

Тоз ход важи за определени държави от един списък

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11354 -: Март 23, 2022, 15:19:32 »
Quote (selected)
Ще си организираме ли един бас, ако/когато горното стане факт, колко време ще мине до разтурянето на ЕС?
Тва вече е интересно, но хайде пусни друга тема, че тук ще оцапаме терена.
Аз ще влеза с 5 стинки, че разтурянето няма да стане бързо и ще си издам и основната теза - наблюдавай какво прави Франция, стремяща се да лидира засега заедно, а в бъдеще може би и сама в Европа.
А Франция се държи доста прилично, на фона на повечето еврошуги.
Виж и инфлацията във Франция, виж и зависимостта и от енергия, виж и селскостопанските и възможности и въобще реалните активи. Добави и предпазливото отношение с Русия и пак да си говорим за ЕС - по скоро бих употребил "редуциране", не разтуряне, но това е дълга тема. И интересна - ако не те мързи - пускай, тя си е твоя.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11355 -: Март 23, 2022, 15:21:27 »
Великобритания хочет национализировать дочернюю компанию Газпрома, в ответ можно забрать BP и Shell

https://www.youtube.com/watch?v=f9nz4yfjedk

Активите на ВР и Шел в Русия се оценяват на 40 милиарда долара. Борката Жонсън верно е изперкала.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11356 -: Март 23, 2022, 15:23:00 »
Джузепе, аз видях и помня, какво стана с маските, га ни налази ковида. За месец отиде целото евроединство. Сегашната ситуация е поне хилядо пъти "по-тържествена"
Няма да пускам друга тема, вече съм я пуснала "Събитията в ЕС". Ако си спомняш, я пуснах точно с тази цел - да видим докога и докъде ще го бъде ЕС. А кАжи, че не съм полупророк... Който е имал пряка работа с тази пасмина т. нар. елит на ЕС, отдавна е провидял, докъде ще стигнат/стигнем.. :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11357 -: Март 23, 2022, 15:24:49 »
Тоз ход важи за определени държави от един списък

Този ход ще им хареса на руснаците и предполагам, че ще го наложат за всеки, който не е сключил междудържавна далавера, не ще да плаща в национални валути и няма дългосрочен договорен контракт.
Откъде накъде петролът ще се продава на борса в Хамстердам?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11358 -: Март 23, 2022, 15:26:15 »
Quote (selected)
Великобритания хочет национализировать
Друже, руснаците имат ноо готин израз - "застал в расплох", нещо като фанат по бели гащи, щот не ми идва директен превод.
Тва им се случи на такива като Борката и сега бързат да въртят гъзо в намиране на по малко болезнена поза, ама то е щот не знаят бългериън мъдрост, че като се наведеш и преброиш два чифта - нататък го знаете какво НЕ се прави.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11359 -: Март 23, 2022, 15:30:08 »
Quote (selected)
Борката Жонсън верно е изперкала.

Конкуренцията е люта! Реднеците ще налагат санкции на Китай по Магнитски заради уйгурите :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11360 -: Март 23, 2022, 15:33:19 »
Quote (selected)
вече съм я пуснала "Събитията в ЕС"
А, верно, че даже е и актуална!
Аз съм се разсеял.
 :thup:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11361 -: Март 23, 2022, 15:36:59 »
Ще се върна в темата с клип на Подоляка, който ми направи силно впечатление и за инфото се досещах, ама друго си е да го каже човек от мястото.
https://plainnews.ru/video-36364564
Quote (selected)
Вакуума власти не бывает: если его не заполняешь ты, то его заполнит противник (на примере Путивля)
Изпускат руснаците, изпускат питомното, сетне се бият като лъвове за дивото.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11362 -: Март 23, 2022, 15:38:44 »
Иначе по ме кефи Кличко:

https://www.youtube.com/watch?v=Wqcx6J6bvVs

Сядай и гледай - яко ще се изкефиш точно ти , всичко е в стила на хумора на Маестро Комарницки !

Абе вий сички тук не разбрахте ли, че Джиджи РУССКИЙ ЯЗыК НЕ панимает?!?

И няма апцелутно никво намерение да започнеТ да панимаеТ ...  :)))

Джиджик, тогава върло лошо ..

Зеленски е само арстист на руски !  ВСИЧКИТЕ МУ СКЕЧОВЕ И ШОУТА СА НА РУСКИ!
Няма  на друг език  творчество .. ..

Така и ще си останеш незапозната с неговата личност изцяло ..

Не можеш да имаш досег, с творческата му страна ..

Не може ли да се опиташ, да се понапънеш, да разбереш нещо барем ???

Или не .. какво ли ти говоря .. върл почитател на чакащия хабер от Радев , Маестро Комарницки - да разбере скечовете на Зеленски ..

Отплеснах се, извинете .

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11363 -: Март 23, 2022, 15:45:06 »
редно е да пуснете дедо барми от кауша, щото той много ги надушва работите
Да видим следващия път къде ще удари Путин
Бармалей го помня, с някаква фиксация към ракетите ..

Кръгли и изправени нагоре стърчащо..

А иначе къде ще удари Путин , според мене е ясно..
Аз викам - Сирия ..

Да го видим ЗИПа?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11364 -: Март 23, 2022, 15:48:22 »
Като почне едно реене на валутите, глей к'во става. То всичко е толкоз условно и без това. А Франция има проблеми също, като всяка страна. Голямо унижение беше дългата маса в Кремъл. Макарон се вживя в председателството.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11365 -: Март 23, 2022, 15:52:22 »
Дългата маса едва ли е голям проблем. Истинският проблем е договора с Австралия, където янките ги изпързаляха.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11366 -: Март 23, 2022, 15:57:26 »
Дълги маси и други такива са само неккви интериорни намеци, но Макарончо продължава май ако не всеки ден - през ден да си шепне с Путин.
Другите - нек се правят на веуики.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11367 -: Март 23, 2022, 15:57:46 »
Ще се върна в темата с клип на Подоляка, който ми направи силно впечатление и за инфото се досещах, ама друго си е да го каже човек от мястото.
https://plainnews.ru/video-36364564
Quote (selected)
Вакуума власти не бывает: если его не заполняешь ты, то его заполнит противник (на примере Путивля)
Изпускат руснаците, изпускат питомното, сетне се бият като лъвове за дивото.

Нищо няма да изпуснат. В Херсон вече минаха на рубла официална валута. Лека полека за всички ще стане

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11368 -: Март 23, 2022, 16:00:37 »
Не си прав. Малкият е много обидчив. Тежко го понесе. Туй с Австралия се е печало не от вчера. Саксите се самоизолират. Европа е прелъстена и изоставена. Бай дън вятър го вей. Освобождава се енергия трупана дълго време и какво ще стане не е ясно. Но няма да е като преди. А нашите мушмули нямат хабер и дърдорят глупости. Следващите избори ще са много интересни. Колкото и малко да зависи от тях.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11369 -: Март 23, 2022, 16:02:11 »
Quote (selected)
Ще си организираме ли един бас, ако/когато горното стане факт, колко време ще мине до разтурянето на ЕС
Е, ти пък. От всички в момента само двама евентуално биха се хванали на подобен бас, но единият се разхлажда, другата ще ти изпедепца такива шрифтове и полиграфически щуротии, че накрая ще се окаже, че изобщо не се е хванала на бас. :)
П.П. И аз имам неизличими спомени от солидарното поведение с маските на нашето общо европейско семейство през зимата на 2020.  :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11370 -: Март 23, 2022, 16:04:10 »
А, ето тук, по повод плащанията в рубли е фиксиран "целият свят", както се изразяват правилните медии, играещи по свирката на краварите.
Добре е да си има черно на бяло кое е "целият свят".
Quote (selected)
"Гласове" припомня, че в списъка на неприятелските държави, които Русия публикува преди две седмици, влиза и България. Освен нашата страна в него попаднаха и САЩ, Канада, държавите от Европейския съюз, Великобритания, Украйна, Черна гора, Швейцария, Албания, Андора, Исландия, Лихтенщайн, Монако, Норвегия, Сан Марино, Северна Македония, Япония, Южна Корея, Австралия, Микронезия, Нова Зеландия, Сингапур, Тайван.
https://glasove.com/novini/putin-nepriyatelskite-darzhavi-shte-ni-plashtat-prirodniya-gaz-samo-v-rubli
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11371 -: Март 23, 2022, 16:06:27 »
Джузепе, смятам, че от целия списък Лавров и Путин най са се притеснили от отношението на Микронезия.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2967
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11372 -: Март 23, 2022, 16:07:54 »
Много коварен удар на Путин. Включат ли се и китайците и ОПЕК става страшно. Американската печатница губи действието си.

Quote (selected)
With recent signs such as progress in FTA negotiations between China and the Gulf Cooperation Council, and Saudi Arabia in "active discussions" with China to price some of its oil sales to China in yuan, many significant facts have shown that US efforts to hype rumors about Xinjiang have failed to split China and the Islamic world

During a joint press conference with Pakistani Foreign Minister Shah Mahmood Qureshi, Wang said it is the first time for him to attend in his capacity as the Chinese foreign minister the 48th session of the Council of Foreign Ministers of the OIC in Islamabad.

The OIC is the second largest organization after the United Nations with a membership of 57 states spread over four continents of Asia, Europe, Africa and South America which covers almost all Muslim countries.
https://www.globaltimes.cn/page/202203/1256546.shtml

Вклюююч.
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11373 -: Март 23, 2022, 16:08:02 »
Мисля, че от Андора, Микронезия произвежда чипове.
п.с. и Сан Марино не е за пренебрегване, макар че руснаците едва ли си падат толкова по амаретото им.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11374 -: Март 23, 2022, 16:09:36 »
Да, прав си - Андора е просто страховита.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11375 -: Март 23, 2022, 16:12:30 »
Учудвам се на деликатността на Лавров. Дългогодишният опит цена няма. И е запазил тънкото чувство за хумор, което малко хора май разбират.
..................
Джузепе, май мешаш Микронезия с Малайзия. Ма ти не си инженер, нали?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11376 -: Март 23, 2022, 16:16:29 »
Страховитото е това дето Джо го поства. Зер и СА нещо шава, макар че уж си имат нарочен договор с охранителя.
Който на практика крепел съществуването на $ - не съм икономист или финансист и лично на мен ми се виждат малко афиф тези крепежни елементи, но в интерес на истината съм си приказвал и с икономисти и с финансисти - разправят, че работата била сериозна и а се раслаби крепежа, а рухне цялата конструкция.
Само смътно си го представям за логично.
« Последна редакция: Март 23, 2022, 16:21:57 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11377 -: Март 23, 2022, 16:19:03 »
Quote (selected)
Джузепе, май мешаш Микронезия с Малайзия.
Прав си, разбира се!
Тъй ми е дошло, Малайзия е производителя.
п.с. и - инженер съм и точно щот съм работил много с техните чипове, ама преди 45 г., а 45 г. стигаха - нали?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11378 -: Март 23, 2022, 16:24:12 »
Белорусия гони украинските консули и дипломати. Дали са им 72 часа. Остава само посланикът им с четирима сътрудници

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11379 -: Март 23, 2022, 16:24:18 »
Ще се върна в темата с клип на Подоляка, който ми направи силно впечатление и за инфото се досещах, ама друго си е да го каже човек от мястото.
https://plainnews.ru/video-36364564
Quote (selected)
Вакуума власти не бывает: если его не заполняешь ты, то его заполнит противник (на примере Путивля)
Изпускат руснаците, изпускат питомното, сетне се бият като лъвове за дивото.

Нищо няма да изпуснат. В Херсон вече минаха на рубла официална валута. Лека полека за всички ще стане
Мисля, че още не е официално обявено.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11380 -: Март 23, 2022, 16:24:26 »
Колко му е да сбърка човек. Някой може си помисли, че Малайзия е Мала Азия. То тоз свят край няма бе. Само колко острови, тъй и не ги запомних.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11381 -: Март 23, 2022, 16:25:26 »
А какво става днес в България:

Quote (selected)
Кабинетът обмисля санкции срещу посланик Митрофанова

"Недопустимо е чужд посланик да говори под една или друга форма от името на българския народ",
посочи премиерът Петков.

23 Март 2022



Реакцията му е в отговор на изявление на руския посланик в София – Елеонора Митрофанова, от преди няколко дни
, включващо следните нейни слова:

"Българският народ не подкрепя нито реториката, нито действията на правителството, насочени срещу Русия"
, каза тя в ефира на телевизионния канал "Россия 24", допълвайки, че по време на посещението на ръководителя на Пентагона в България  – Лойд Остин, е имало антинатовскИ митингИ в подкрепа на Русия.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/kabinetut-obmislya-sankcii-sreshtu-poslanik-mitrofanova 

Най-много да я изгонят и нея – persona non gratIS ...

« Последна редакция: Март 23, 2022, 17:41:07 от Джиджи »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2747
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11382 -: Март 23, 2022, 16:26:24 »
Мисля, че още не е официално обявено.

официално от първи април. ще потърся  точното съобщение

ед. сега като прегледах, повече скланям че е жмел.
запомнил съм грешно първоизточника.

Quote (selected)
В Херсоне вводят российские рубли
Уже с апреля. Об этом заявил депутат-нацист Херсонского облсовета Сергей Хлань.
https://t.me/RVvoenkor/4725
видео
« Последна редакция: Март 23, 2022, 16:32:05 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11383 -: Март 23, 2022, 16:30:57 »
Джузепе, май мешаш Микронезия с Малайзия. Ма ти не си инженер, нали?
Какво става с тая Малайзия? Всичко произвежда. В момента строителите се надяват оттам да тръгнат кораби с арматурно желязо, което е в катастрофален дефицит. Руски търговци се отправят натам, защото основната руска компания е спряла произвадството на шперплат  - мебелен и строителен.
« Последна редакция: Март 23, 2022, 16:51:10 от Bacho Кольо »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11384 -: Март 23, 2022, 16:35:40 »
ТАСС ме упълномощи да допълня:

Quote (selected)
"При этом всем зарубежным потребителям должна быть предоставлена возможность совершать необходимые операции, и нужно создать для них понятную, прозрачную процедуру проведения платежей, включая приобретение российских рублей на нашем внутреннем валютном рынке. Прошу Банк России совместно с правительством в недельный срок определить порядок совершения таких операций", - распорядился Путин.

По словам президента, Запад показал всем, что обязательства в евро и долларах могут быть не исполнены.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11385 -: Март 23, 2022, 16:36:56 »
Лавров не исключил, что Польша, предложившая ввести на Украину натовских миротворцев, хотела бы обосноваться на западе соседней страны

«Не исключаю, что, когда они говорят о миротворцах, наверное, имеется в виду их границы — запад Украины. Может, хотят миротворцев ввести, во Львове штаб-квартиру сделать, потом там остаться. У них такие мысли витали и не только мысли — такое было в прошлом», — заявил глава МИД.

https://t.me/readovkanews/28970
Мисля, че лековато изключихме възможността за една полска простотия, която в Русия понастояшем се обсъжда сериозно.

Само за размисъл - появиха се, отделно едно от друго, две, засега непотвърдени съобщения - едното, за предстоящо изключване на РХ от Г-20 (Путин обями, че след месец-два ще присъстъва на годишната среща), и второто, за желанието на Полша да бъде приета в тази организация.

И още една тема за размисъл - обсъждат се напъните на шляхтата да възстанови (за втори, трети път) `Реч посполита`, намеква се за някакви договорки с прибалтите, да видим, дано са само академични спорове.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11386 -: Март 23, 2022, 16:37:51 »
За мнозинството, това може и да е вече старо, но аз нямам FB и някои новини пътуват по-бавно до мен ...
Quote (selected)
Войната - и телевизиите. Парцелирано състрадание
Фейсбук, 21 март 2022 г.
П.П.: Този текст не е подходящ за идиотите, които във всяко различно мнение откриват някакво „русофилство“.
https://www.kevorkkevorkian.com/bg/publications&article_id=7292.html
« Последна редакция: Март 23, 2022, 19:41:28 от PlaNed »
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11387 -: Март 23, 2022, 16:38:17 »
Ето целия текст:

23 МАР, 14:23Обновлено 14:32
Путин поручил поставлять газ в недружественные страны только за рубли
Президент отметил, что РФ продолжит поставлять газ в соответствии с объемами и ценами по контрактам


© Михаил Климентьев/Пресс-служба президента РФ/ТАСС

НОВО-ОГАРЕВО, 23 марта. /ТАСС/. Россия откажется принимать оплату за поставки природного газа в скомпрометировавших себя валютах, в том числе долларах и евро, и перейдет к расчетам в рублях. Об этом президент РФ Владимир Путин заявил в среду на совещании с правительством.

"Мною принято решение в самое короткое время реализовать комплекс мер по переводу оплаты - начнем с этого - нашего природного газа, поставляемого в так называемые недружественные страны, за российские рубли", - указал он. То есть, пояснил Путин, планируется отказаться в таких расчетах от всех скомпрометировавших себя валют.

При этом глава государства подчеркнул, что Россия продолжит поставлять природный газ "в соответствии с объемами и по ценам, по принципам ценообразования, зафиксированным в заключенных ранее контрактах". "В отличие от некоторых коллег, мы дорожим своей деловой репутацией надежного партнера и поставщика", - заметил Путин.

Он вновь уточнил, что перемены коснутся только валюты платежа, она будет изменена на российский рубль. Президент поручил кабмину дать соответствующую директиву "Газпрому" по внесению изменений в действующие контракты.


"При этом всем зарубежным потребителям должна быть предоставлена возможность совершать необходимые операции, и нужно создать для них понятную, прозрачную процедуру проведения платежей, включая приобретение российских рублей на нашем внутреннем валютном рынке. Прошу Банк России совместно с правительством в недельный срок определить порядок совершения таких операций", - распорядился Путин.

По словам президента, Запад показал всем, что обязательства в евро и долларах могут быть не исполнены.
« Последна редакция: Март 23, 2022, 16:44:29 от Zeitgeist »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11388 -: Март 23, 2022, 16:39:55 »
Ако трябва другари, ще произвеждаме бетонно желязо направо от земното ядро. Щом иде реч за прогреса. Но никакви небостъргачи! 3 етажа и толкоз. Никакви асансьори! И за начало триколки и максимална скорост 100.
« Последна редакция: Март 23, 2022, 16:49:55 от dabedabe »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11389 -: Март 23, 2022, 16:40:58 »
аз нямам FB и някои новини пътуват по-бавно до мен

https://www.kevorkkevorkian.com

Keворк го има и при мадам В..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11390 -: Март 23, 2022, 16:48:45 »
Шок и ужас в Киев!

Гори предградието Ирпен!

https://t.me/rybar/29492?single

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11391 -: Март 23, 2022, 16:55:52 »
Шок и ужас в Киев!

Гори предградието Ирпен!

А това вече е лошо, много, много лошо ...  :t2626:

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2967
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11392 -: Март 23, 2022, 16:58:17 »
Много е лошо това дето Киреца утрепан джафка къде не му е работа, а цял Киев да изгори няма да си накривя капата. Викали Мецо, па зела че дошла.
*********   ✹    *********

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11393 -: Март 23, 2022, 17:05:59 »
Quote (selected)
цял Киев да изгори няма да си накривя капата
Зипа си е фойерверкаджия. Гори в края на промишлена зона, близките постройки са видимо складове.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11394 -: Март 23, 2022, 17:06:11 »
Мисля, че още не е официално обявено.

официално от първи април. ще потърся  точното съобщение

ед. сега като прегледах, повече скланям че е жмел.
запомнил съм грешно първоизточника.

Quote (selected)
В Херсоне вводят российские рубли
Уже с апреля. Об этом заявил депутат-нацист Херсонского облсовета Сергей Хлань.
https://t.me/RVvoenkor/4725
видео


Я виж и тук

https://youtu.be/gUTrZzbr-n4

Онуфриенко не може да бъде обвинен в симпатия към укрофашагите

ЗИП-е, горят складове, недей лъга публиката

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11395 -: Март 23, 2022, 17:07:40 »
върши си прекрасно работата като КОМИК.
А в момента си върши още по-прекрасно работата като ПРЕЗИДЕНТ – превърна се в ГЕРОЙ на Украйна!!! 
Сега идвам и кво виждам. Ти си ненормална, ма!..

(Моля дамите да ме извинят!)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11396 -: Март 23, 2022, 17:13:03 »
Нашият капитал Плевнелиев не го ли сърбят ръцете да оди да въвежда ред и справедливост?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11397 -: Март 23, 2022, 17:31:34 »
Нашия капитал Плевнелиев не го ли сърбят ръцете да оди да въвежда ред и справедливост?

Да им прави хороскопи или (застинал в странна поза) да им чете прогнозата за времето на фона на Скалистите планини ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11398 -: Март 23, 2022, 17:32:25 »
Хохлите вече реват, че руската армия е използвала бял фосфор.

Дали е бял фосфор, дали са запалителни бомби е спорен въпрос.

Но е същото, като в Сирия!


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #11399 -: Март 23, 2022, 17:35:10 »
Quote (selected)
Хохлите вече реват, че руската армия е използвала бял фосфор
На хохлите може да се вярва точно колкото на тукашното Кирчо. Девизът им/му е "Нито изречение без лъжа".