Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2096852 пъти)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8829
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13440 -: Април 09, 2022, 09:39:05 »
А зад всички разни уж независими политически субекти - се показват главите на американските банкери ..
Това е истината!
:thup: :thup: Стърчат и ушите на британските, да не забравяме, че Ротшилд е основен акционер във ФЕД.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8892
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13441 -: Април 09, 2022, 09:45:05 »
Е, бива ли такива работи, заради нищожеството Песков се изпокарахте!
Путин преобърна хода на историята, че някакъв си Песков ли да не може да уволни?
Песков, когато дава интервю, не може да озвучава Путин, защото Путин го няма да му подсказва.
Тъй че ги е наговорил едни, както той ги разбира. Сега или Путин ще се разграничи от него, или от Путин ще се разграничат руснаците.
е що на мен ми го пишеш тва? не аз твърдя, че песков не е нищо повече от ходещ касетофон, дето като го питат и бълва квото там има на касетката без отклонения.
О, извинявам се, не съм уцелил страната в спора!

Тук има много хубава статия от споменатия от Вацев американски професор (John Mearsheimer, https://www.mearsheimer.com ):

https://pogled.info/svetoven/ukraina/ukraina-momentat-na-istinata.141098

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8892
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13442 -: Април 09, 2022, 09:48:25 »
Светнаха, като елхи!
Оказа се, че совите не са това което са..
Комунистите не са искрени интернационалисти, а са националисти ..
Много ги обърквате нещата. Комунистите са интернационалисти и същевременно родолюбци. Едното не пречи на другото. Виж, ако бях шовинисти като нацистите, тогава съм съгласен. Но не са!

Хайде да спрем с този спор, безсмислено е да си губим повече времето.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13443 -: Април 09, 2022, 10:29:02 »
О, извинявам се, не съм уцелил страната в спора!
Спор не е имало. Имаше нещо съвсем друго, което не искам да окачествявам. Но щом така и така си решил да вземеш отношение, това нещо започва оттук и можеш да го проследиш сам:
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=611.msg210170#msg210170

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13444 -: Април 09, 2022, 10:50:59 »
Светнаха, като елхи!
Оказа се, че совите не са това което са..
Комунистите не са искрени интернационалисти, а са националисти ..
Много ги обърквате нещата.
Комунистите са интернационалисти и същевременно родолюбци. Едното не пречи на другото.
Виж, ако бях шовинисти като нацистите, тогава съм съгласен. Но не са!


Шовинистите , не са това което бяха ..  навремето да има шовинизтм означаваше чужда територия и население, да  е към друга държава и там да се подлага на натиск - примерно както болшевиците са направили да е в Украйна!

Но се оказа, че е съвсем друго - и болшевиците, като са дали руски области към Киев, всъшност са били родолюбци и руски патриоти??!

А нацистите са агенти на американските банки !
Светнаха, като елхи !

Троцки и той ..
Уж болшевик - а всъщност, защитава интересите на банковия капитал!

Хенри Форд има хубава книга за ей теа банкери !

П.П
Иначе спорът абсолютно малоумен, ама ми е забавен ..  :thup:

Ей така ми е кеф да се подпичквам с идиоти ..
Поздрави


ПС. За самопризнато тролене и за обиждане на съфорумци -  72 часа.
« Последна редакция: Април 09, 2022, 11:17:00 от ak47 »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13445 -: Април 09, 2022, 11:04:22 »
навремето да има шовинизтм означаваше чужда територия и население, да  е към друга държава и там да се подлага на натиск - примерно както болшевиците са направили да е в Украйна!

Глупости! Шовинизъм е идеята за превъзходството на твоя етнос и крайна омраза към представителите на други такива, включително и раси.
Симчо, окаяно си неподготвен да навлизаш в такива тъмни дебри. Това с обща култура от хоремага не става. Категоричните ти заключения са повърхностни и смехотворни.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13446 -: Април 09, 2022, 13:07:28 »
Русия закрива всички офиси на на поне 15 международни организации ...

Путин трябваше да направи това още на първия ден от президентстването си.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13447 -: Април 09, 2022, 13:31:54 »
Кой предполагаше тогава, че "парньорите" ще вършат такива магарии. Сега има пълно основание.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13448 -: Април 09, 2022, 13:32:27 »
Garland Nixon
@GarlandNixon
·
21h
BREAKING NEWS: CNN reports that Zelensky says the Russians did something bad but he's not sure what. President Biden reportedly outraged, calls for more sanctions.

 :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13449 -: Април 09, 2022, 13:36:35 »
Кой предполагаше тогава, че "парньорите" ще вършат такива магарии. Сега има пълно основание.

Който има поне два грама мозък, има зрение, слух и умее да мисли. Т. нар. "партньори" станаха ясни още 1990 г., га реднешкият посланик Полански се намърда на трибуната на митинга на вече О бозе почиващото СДС. Аз тогава съм била на 20 години, така че и възрастта не е оправдание за ..нечии глупост и малоумие :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13450 -: Април 09, 2022, 13:38:13 »
Quote (selected)
Русия реорганизира командването си в Украйна, поставяйки начело нов генерал, Александър Дворников, който е с голям опит от операцията в Сирия и сега фокусът се измества към офанзива в южната и източната част на страната, става ясно от данни на британското разузнаване.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13451 -: Април 09, 2022, 13:41:05 »
Quote (selected)
Русия реорганизира командването си в Украйна, поставяйки начело нов генерал, Александър Дворников, който е с голям опит от операцията в Сирия и сега фокусът се измества към офанзива в южната и източната част на страната, става ясно от данни на британското разузнаване.

Междувременно "убитият от хероичните укри" ген. Сердюков взе, че възкръсна и вчера награждаваше десантчици. С трепет очакваме поредните евроатлантически лъжи, инсинуации и долни провокации

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13452 -: Април 09, 2022, 13:45:12 »
Кой предполагаше тогава, че "парньорите" ще вършат такива магарии
Всички – и не предполагаха, а просто знаеха.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13453 -: Април 09, 2022, 13:48:14 »
Газета.Ru
@GazetaRu
❗У России есть доказательство того, что США шантажировали другие страны с целью проголосовать за исключение России из СПЧ ООН — постпред РФ в Женеве

 :popcorn:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13454 -: Април 09, 2022, 15:22:33 »
Quote (selected)
и доказахме, какви антируски изроди  са , кои точно са болшевиците и дали правилно, или не Путин ги плюе, къде седне, къде стане  .
Тва по "Доктор Живаго" ще да си го доказал. Имаш ли идея изобщо на какъв хал е била империята под скиптъра на Николай Кървавия (ама не по живагота и солженицини).Най-мрачните времена в историта на Русия са 90-те години на 20-ти век, когато насила ги пратиха в най-дивия възможен капитализъм, разграбиха всичко, съсипаха  най-добрата образователна система в света, че и разпарчетосаха държавата против волята на гражданите й. Болшевиките ли, от които папер вече нямаше, или агентите на Запада свършиха тези работи. И още такива седят на възлови места из кремълите, затуй и се дансува "една напред, две назад". И в момента.
Ако имаш някой познат обикновен руснак, иди го питай за "лихие девяноста". И не пропускай да се поинтересуваш колко милиона граждани на СССР си отидоха в по-добрия свят през тези десетилетия.
« Последна редакция: Април 09, 2022, 15:27:58 от Zeitgeist »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13455 -: Април 09, 2022, 15:36:21 »
П.П. Приказката за добрия цар и лошите боляри не върши работа.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13456 -: Април 09, 2022, 17:07:49 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13457 -: Април 09, 2022, 17:26:21 »
Нещо много бързо спряха да говорят за Краматорск.
А трагедията там е доста по-голяма отколкото в Буча.
Урсула фон дер Лайен вчера беше в Буча, но не намери време да отскочи до Краматорск да поддържи пострадалите от Точката.
Защо ли?

P.S. Санкции ще има ли за изстрелвачите на Точката?
« Последна редакция: Април 09, 2022, 18:05:00 от AnonimusBG »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13458 -: Април 09, 2022, 17:45:23 »
Нова порция

Нова, ама общо взето не са много. Все пак укрите имат към 150 000 под оръжие. Предполагам, че са очаквали доста повече.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13459 -: Април 09, 2022, 17:45:54 »
Утре мое е интересен ден.
Ако Льо Пен нарита бабоебеца  :smokin:
А след некое време, за косата урсулата и да премете "комисията" с нея   :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13460 -: Април 09, 2022, 17:49:54 »
Нова порция

Нова, ама общо взето не са много. Все пак укрите имат към 150 000 под оръжие. Предполагам, че са очаквали доста повече.
Човек,става дума за Мариупол, а там са на привършване.
Дифисит, рийш ли.
Ф смисъл,  ако ше си поръчва някой пленен укър доставка по интернет - ся му е времето, че последни бройки са останали.
п.с. А, и не дават гаранция, може да не ти доставят  оригинален укър.
« Последна редакция: Април 09, 2022, 17:57:07 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13461 -: Април 09, 2022, 18:00:16 »
Човек,става дума за Мариупол, а там са на привършване.

ОК, аз говоря за целия театър на бойните действия. Малко се сдават. А по-голямата част не са наци батальони.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13462 -: Април 09, 2022, 18:13:58 »
Човек,става дума за Мариупол, а там са на привършване.

ОК, аз говоря за целия театър на бойните действия. Малко се сдават. А по-голямата част не са наци батальони.

Е колко да са малко, като още в средата на март бяха къде 15 000. Интересно е при разпитите /най-вече за тези мобилизираните/ как обясняват, че са ги дебнали нацититата/направо са заградителни отряди/ и какви врътки са правили да успеят да избягат. Пълно е с такива видеа, Отврат. Един човек даже искаше да му проверяват оръжието и ръцете да се убедят, че не го е ползвал. Намерил листовка от ДНР и побързал с още двама земляци да се скрият и предадат. Не искаха да ги обменят, обаче. Любопитното  е, че най-често и то доброволно са се предавали граничари

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13463 -: Април 09, 2022, 18:16:48 »
още в средата на март бяха къде 15 000.

Това не съм го срещал като инфо. Имаше инфо за няколко по-големи групи, но за 15 000 не съм чувал

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13464 -: Април 09, 2022, 18:19:45 »
още в средата на март бяха къде 15 000.

Това не съм го срещал като инфо. Имаше инфо за няколко по-големи групи, но за 15 000 не съм чувал

В официалните сводки на МО на РФ го имаше обобщено

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13465 -: Април 09, 2022, 18:22:54 »
Хубаво е да има и някакъв линк.
Аз това съм го пропуснал.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13466 -: Април 09, 2022, 18:23:18 »
Гледайте колко са тъпи ингилизите
https://t.me/SolovievLive/99769


Пускала съм го тук преди време...мисля, че беше или на Рожин, или на оперсводки инфото. Там си имаше всички данни за загуби по видове въоръжение и жива сила

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13467 -: Април 09, 2022, 18:28:38 »
...то и конституцията на САЩ предвижда възможност отделните щати да се отделят от съюза, в покойния форум поспорихме с Фичо, друг въпрос е, че процедурата е такава, че отделяне е практически невъзможно - не ми се рови по дебелите книги.

Конституцията на САЩ изобщо не споменава излизане на щат(и). Има решение на Върховния съд, че отделяне на щат не е съвместимо с констицията. За това беше и Гражданската война. На границата на 1860 и 1861 четири щата се отделят от съюза: Южна Каролина, Флорида, Алабама и Мисисипи.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13468 -: Април 09, 2022, 18:38:08 »
...то и конституцията на САЩ предвижда възможност отделните щати да се отделят от съюза, в покойния форум поспорихме с Фичо, друг въпрос е, че процедурата е такава, че отделяне е практически невъзможно - не ми се рови по дебелите книги.

Ето, намерих това:

Current Supreme Court precedent, in Texas v. White, holds that the states cannot secede from the union by an act of the state. More recently, Supreme Court Justice Antonin Scalia stated, “If there was any constitutional issue resolved by the Civil War, it is that there is no right to secede.”

Решението на Върховния съд (Тексас срещу Уайт, 1868) е, че щатите не могат да се отделят от съюза чрез решение на щата. Съдията от Върховния съд Антонин Скалия (той почина преди години), каза: "ако има поне един конституционен въпрос, решен от Гражаданската война, е че няма право на сецесия (отделяне)"

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13469 -: Април 09, 2022, 18:46:50 »
Утре мое е интересен ден.
Ако Льо Пен нарита бабоебеца

Доколкото знам, няма да се реши утре: със сигурност никой няма да вземе повече от 50%, та ще има и втори тур. Поне така съм чувал.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13470 -: Април 09, 2022, 19:08:02 »
И овцете пак ще си изберат Макрон, защото им е набито в тъпите тикви, че Льо Пен са нацисти и ще докарат ужасни беди на Франция. Вместо патриоти, набедени за нацисти, ще гласуват за истинските нацисти, набедени за патриоти.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13471 -: Април 09, 2022, 19:18:45 »
Аз ако трябваше да го дам франсе, щях се чудя бабоебеца, или Ева Браун?
Бабоебеца си е малко хлъзгав, но пък ако кривне от правия път има кой да го приласкае, да му допре главицата до майчини гърди, а той е сговорчив - колко му трябва.
От другата страна, Ева си е ясна, но то пък не е задължително сега да си такъф на къфто се изкарваш.
Та не знам!
Ако ме назорят, май бих предпочел макароните пред Франция юбер алес.
 :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13472 -: Април 09, 2022, 19:26:42 »
Бабоебеца си е малко хлъзгав, но пък ...

Мразя хлъзгави човекоподобни.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13473 -: Април 09, 2022, 19:28:22 »
Аз ако трябваше да го дам франсе, щях се чудя бабоебеца, или Ева Браун?
Бабоебеца си е малко хлъзгав, но пък ако кривне от правия път има кой да го приласкае, да му допре главицата до майчини гърди, а той е сговорчив - колко му трябва.
От другата страна, Ева си е ясна, но то пък не е задължително сега да си такъф на къфто се изкарваш.
Та не знам!
Ако ме назорят, май бих предпочел макароните пред Франция юбер алес.
 :think:

Така като гледам баш фашистите се радват на макароненото другаруване, пък уж френските юбер алес нещо не ги дишат. Разбирам, че е трудно да се излезе от клишетата, ама се налага. Иначе няма да изкараме още 30 години до пълната ни ликвидация

Руснаците са хванал някакъв кораб около Мариупол, който се е пробвал да се измъкне от блокадата. Явно е би изпратен да изнесе некои елементи от там

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13474 -: Април 09, 2022, 19:39:26 »
Ден преди изборите във Франция преднината на Макрон е само 1%
https://glasove.com/novini/den-predi-izborite-vav-frantsiya-predninata-na-makron-e-samo-1

Интересното е че повечето от левите избиратели на Меланшон на втория тур биха предпочели Льо Пен според някои прогнози.
И отделно избирателите на Земур.
Да не забравяме какво стана на изборите в Унгария.
Какви прогнози даваха подхранените социолози и как се осраха.
Слава Богу и в Унгария и във Франция няма машини и изборите би трябвало да са честни.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13475 -: Април 09, 2022, 19:44:19 »
Украинский сухогруз "Апачи" в темное время суток попытался прорваться в блокированный с моря силами Черноморского флота морской порт Мариуполя для эвакуации бойцов "Азова".
Сухогруз "Апачи", приписанный к мальтийскому порту Валетта, под мальтийским флагом следовал в караване судов из Таганрогского залива к Керченскому проливу. В 30 км юго-восточнее Мариуполя сухогруз резко изменил курс следования и попытался прорваться в блокированный с моря силами Черноморского флота морской порт Мариуполь. Для блокирования нарушителя был открыт огонь на поражение. В результате прямого попадания на судне произошло возгорание,  потушенное силами экипажа. В настоящее время, после досмотра, судно конвоируется в порт Ейск -
официальный представитель Минобороны России  Конашенков.
https://t.me/SergeyKolyasnikov/29611
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13476 -: Април 09, 2022, 19:47:26 »
Голяма риба е заседнала в Мариопул, само с подводница не са пробвали да я измъкнат още.
Ще има приятелски квич тия дни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13477 -: Април 09, 2022, 19:50:21 »
Най-големият майтап ще стане, ако спипат рибоците преди края на следващата седмица.. Путин е мноо некооперативен, а от ДНР обясняват, че на всички в Мариупол е наредено да внимават пиле да не изхвръкне от там...:nuts:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13478 -: Април 09, 2022, 19:52:09 »
Голяма риба е заседнала в Мариопул, само с подводница не са пробвали да я измъкнат още.
Ще има приятелски квич тия дни.

имам чувство че накрая самите американци ще думнат мариупол с нещо по-големичко само и само да не хванат руснаците въпросн(ия)/(ите) жив(и).
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13479 -: Април 09, 2022, 19:52:43 »
Прилича на нещо такова.
Въртолети, кораби.
Чакаме и НЛО.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13480 -: Април 09, 2022, 19:55:16 »
Голяма риба е заседнала в Мариопул, само с подводница не са пробвали да я измъкнат още.
Ще има приятелски квич тия дни.

имам чувство че накрая самите американци ще думнат мариупол с нещо по-големичко само и само да не хванат руснаците въпросн(ия)/(ите) жив(и).

Как ще стане тази работа не е много ясно. Как ще го думнат и откъде? Ако можеха да са го направили преди седмица

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13481 -: Април 09, 2022, 19:58:22 »
Нали знаете защо Хитлер е дал на Паулус звание фелдмаршал.
Защото е очаквал да се самоубие.
Но той предпочел руски плен.
Та такива мисли ми идват ако е вярно за голямата птица в Мариупол.
По-добре жив човек или мъртъв герой?
Пак повтарям ако е вярно.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13482 -: Април 09, 2022, 19:58:36 »
... защото им е набито в тъпите тикви, че Льо Пен са нацисти...
Ако и след всичко случило се в Донбас и в "колектовния запад", не са разбрали кои и къде са "фашисти", значи просто нямат ни най малка представа за историята, включително и тяхната!

Руснаците са хванал някакъв кораб около Мариупол, който се е пробвал да се измъкне от блокадата. Явно е би изпратен да изнесе некои елементи от там
Когато прочетох/разбрах за "секретната" операция на "нашите" ВМС за "освобождаването" на  нашите моряци, си помислих точно това - няма ли да се пробват да измъкнат някои азовци и/или техни "демократични съветници". Явно не става с хеликоптери - много се набиват на ракетите!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8829
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13483 -: Април 09, 2022, 19:58:53 »
Ако Льо Пен нарита бабоебеца
Не е бабоеб, него е*@т здрави негри.
ще си изберат Макрон, защото им е набито в тъпите тикви, че Льо Пен са нацисти
Ще го изберат черните и арабите, те се плашат от патриоти, знаят че при патриоти няма да има "помощи" без работа, фактически те са им избирателната клиентела, тази схема се прилага и у нас.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13484 -: Април 09, 2022, 20:02:15 »
Нали знаете защо Хитлер е дал на Паулус звание фелдмаршал.
Защото е очаквал да се самоубие.
Но той предпочел руски плен.
Та такива мисли ми идват ако е вярно за голямата птица в Мариупол.
По-добре жив човек или мъртъв герой?
Пак повтарям ако е вярно.

Вчера го коментирахме. Е, после Паулус става основен свидетел на руската страна по време на трибунала  :nuts:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8892
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13485 -: Април 09, 2022, 20:03:59 »
имам чувство че накрая самите американци ще думнат мариупол с нещо по-големичко само и само да не хванат руснаците въпросн(ия)/(ите) жив(и).
Как ще стане тази работа не е много ясно. Как ще го думнат и откъде? Ако можеха да са го направили преди седмица
Има си начин. Едрата риба от ЧВК знае, че шефовете ѝ няма да допуснат да я пленят и техен агент ще я убие малко преди това. Но пък затова ѝ плащат милиони, защото има риск за живота ѝ. И тя го знае, щом се е съгласила. Тия работи може и в договорите да ги пише.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8892
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13486 -: Април 09, 2022, 20:07:54 »
Подоляка го трият много скоро, след като си публикува материалите, така че гледайте, докато не са го изтрили:

https://www.youtube.com/watch?v=Ur6SFYmmBvA (за украинските бежанци в ЕС)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8892
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13487 -: Април 09, 2022, 20:18:31 »
Нещо много бързо спряха да говорят за Краматорск.
А трагедията там е доста по-голяма отколкото в Буча.
Урсула фон дер Лайен вчера беше в Буча, но не намери време да отскочи до Краматорск да поддържи пострадалите от Точката.
Защо ли?
Защото нацистите имат зъб на краматорчаните, които активно участваха в първия етап на войната през 2014 г. на руска страна. И без това нацистите смятат всички донбасчани за "Untermenschen" (подчовеци). А броят на жертвите на "Точката" там достигна 50.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13488 -: Април 09, 2022, 20:19:13 »
Макрон се оказа един балон. Също като предния им. Французите добре си живуркат, отпуснаха се и е време да слязат на землята.
........................
Подоляка ще поотвори очите на някои украинци (така му е поръчано), ама късно (за тях). Руснаците много умно я карат досега. Нека и Европа да се порадва по-дълго на заблудени украинци (повечето са такива). Вече съм напълно убеден, че Украйна няма да има повече. И в резултат на глупавата "политика" на ЕС, върхушката му ще бъде изметена доста бързо/скоро.
« Последна редакция: Април 09, 2022, 20:40:47 от dabedabe »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8829
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13489 -: Април 09, 2022, 20:23:23 »
Ще слязат, ще слязат и да не искат, я им виж дълговете, external debt to GPD - 218.59%:
https://www.usdebtclock.org/world-debt-clock.html
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8829
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13490 -: Април 09, 2022, 20:24:22 »
Макрон се оказа един балон.
А каква да е марионетката на Ротшилд!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13491 -: Април 09, 2022, 20:27:11 »
Нещо много бързо спряха да говорят за Краматорск.
А трагедията там е доста по-голяма отколкото в Буча.
Урсула фон дер Лайен вчера беше в Буча, но не намери време да отскочи до Краматорск да поддържи пострадалите от Точката.
Защо ли?
Защото нацистите имат зъб на краматорчаните, които активно участваха в първия етап на войната през 2014 г. на руска страна. И без това нацистите смятат всички донбасчани за "Untermenschen" (подчовеци). А броят на жертвите на "Точката" там достигна 50.

Аз разбирам че трябва да се унищожава военната инфраструктура която са направили в източна и южна Украйна.
Но бих ги посъветвал все пак да калибрират и искандират все пак западна Украйна.
Защото заразата е оттам.
Сега се получава че западенците си свиркат, а страдат проруските провинции.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13492 -: Април 09, 2022, 20:29:24 »
Макрон е добър за РФ.
Умерен ястреб, мразещ всичко наглосаксонско и никой не може да го обвини в русофилия.
В НАТО освен Орбан всички други са на къс повод.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8892
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13493 -: Април 09, 2022, 20:37:20 »
Аз разбирам че трябва да се унищожава военната инфраструктура която са направили в източна и южна Украйна.
Но бих ги посъветвал все пак да калибрират и искандират все пак западна Украйна.
Защото заразата е оттам.
Сега се получава че западенците си свиркат, а страдат проруските провинции.
Ами те удрят и обекти в Западна Украйна, както може да се види от вчерашната карта, която публикувах тук. А ето и днешната (щракнете върху нея, за да я видите в едър мащаб):


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13494 -: Април 09, 2022, 20:48:08 »
А, има и една приятна новост. Все пак финландците са си върнали руските картини днес. Руснаците обявиха, че  въпросът бил решен... :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13495 -: Април 09, 2022, 20:49:37 »
Ъхъ.
Един удар някъде около Коростень.
Аз си мисля че западенците трябва да се крият в подвалите, а не проруските жители.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13496 -: Април 09, 2022, 20:52:21 »
А, има и една приятна новост. Все пак финландците са си върнали руските картини днес. Руснаците обявиха, че  въпросът бил решен... :smokin:

Много приятна.
Някой да се беше попитал имаха ли изобщо право да ги задържат картините.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13497 -: Април 09, 2022, 20:54:15 »
Новый теракт в Израиле

В городе Рахат неизвестный зашел в кафе и начал стрелять по посетителям.

Количество жертв или пострадавших пока неизвестно.

https://t.me/rybar/30906

американците нама да оставят евреите на мира, докато не дойдат на тяхното...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13498 -: Април 09, 2022, 20:54:54 »
А, има и една приятна новост. Все пак финландците са си върнали руските картини днес. Руснаците обявиха, че  въпросът бил решен... :smokin:

Много приятна.
Някой да се беше попитал имаха ли изобщо право да ги задържат картините.

Очевидно е имало кой да попита..

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13499 -: Април 09, 2022, 20:57:50 »
Очевидно е имало кой да попита..

до колкото знам излезе решение на ек или нещотам на ес че забраните не касаят репатриране на културни ценности
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...