Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 00:30:03

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2071338 пъти)

0 Потребители и 148 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14280 -: Април 14, 2022, 20:02:10 »
Более подробная информация будет после детального обследования территории», – добавил Гладков.
Да видим дали нощес или утре ще има калибриране по Киев, защо не и по Лвов...
Ето „более подробно“: укролети си влизат в Русия безпрепятствено, гърмят по селата и се връщат по живо, по здраво, има ранени в тежко състояние:
https://naspravdi.info/novosti/udar-po-belgorodshchine-i-bryanshchine-oruzhie-massovogo-porazheniya-na-ukraine-opyty-na
А това за „калибрирането“ са нереални мечти.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14281 -: Април 14, 2022, 20:06:42 »
Само искам да отбележа, че между Русия и бивша Украйна реално няма граница. Да не говорим за какви мащаби става дума. Тва не  е нашата или някоя "европейска" гарсониера

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14282 -: Април 14, 2022, 20:12:33 »
Quote (selected)
Продажбите на енергия съставляват около една трета от бюджета на руското правителство. Но енергията е оръжие, което се използва и в двете посоки.
https://e-vestnik.bg/35698/germania-kazva-nikoga-poveche-no-prodalzhava-da-izprashta-na-putin-po-200-miliona-dolara-na-den/
Излишната част.
1/3 за пармезан, шампанско и шрифтове.
Си мисля РФ някак си да устиска без тези "активи", да не ѝ липсват до степен да се предаде.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14283 -: Април 14, 2022, 20:36:34 »
Мисля си за подозренията на Асол, за Царевна, дали не се изпълнява някаква мисия за евакуация на важни "партнери", защо ще пращат разузнавателен шеф да освобождава моряците ни, пък те не са го виждали, сами си тръгнали, или така са инструктирани да казват, и ако си бяха тръгнали всички, руснаците ще претарашат кораба, сега е българска територия и трябва позволение от капитана...

Съмнителна е работата...
Вие си ги избрахте!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14284 -: Април 14, 2022, 20:37:58 »
Quote (selected)
    Удар по ракетному крейсеру «Москва» – лишь предвестник изменения военной обстановки в регионе.

    За последние недели я неоднократно писал о том, что Черноморский флот станет приоритетной целью нового этапа кампании. Это было объяснимо с военной точки зрения: факт активных действий ЧФ западнее Крыма – это постоянная угроза морского десанта, более эффективная огневая поддержка сухопутных сил за счет снижения подлетного времени дозвуковых крылатых ракет, а также фактор угрозы для морских коммуникаций подле Одессы, что губительно как для украинской экономики, так и для западной (если, скажем, говорить об отрузке через порт неона, необходимого мировой микроэлектронной промышленности). Еще объяснимее это с точки зрения медийного символизма – гибель кораблей всегда воспринимается общественностью более ощутимо, чем гибель целых подразделений; этот факт отлично подтверждается сегодняшним шоковым состоянием российской медиасферы.

    Атака «Москвы» не была случайностью или импровизацией – крейсер был выбран в качестве цели как по техническим, так и по пропагандистким причинам. С одной стороны, это флагман ЧФ РФ, с другой – глубоко устаревший, истрепанный долгой службой и хроническим недофинансированием корабль.

    Удар по «Москве» был отлично спланирован и продуман: его наносили в штормовых условиях, дабы максимально осложнить операции по борьбе за живучесть корабля и эвакуации экипажа; более того, он находился в удалении от других судов ЧФ.
    По данным транспондеров, на подмогу крейсеру смогли подойти лишь 5 катеров неизвестного типа.

    Как я предполагал ранее, операция проводилась в полном взаимодействии ВМСУ с силами Альянса: так, по данным мониторинга воздушного пространства за 12 апреля, в районе Черного моря активно работал британский самолет-разведчик RC-135, а также в разное время были зафиксированы полеты БПЛА RQ-4 Global Hawk (карта прилагается). В этот день разведка Альянса подтвердила факт присутствия «Москвы», сверила сигнатуры, получила исчерпывающие данные о местонахождении других кораблей ЧФ РФ.

    13 апреля (в день атаки) произошла некая военная магия – данные о полетах RC-135 и RQ-4 просто-напросто недоступны. Причина того – воздушные разведчики совершали вылеты с выключенными транспондерами, и гражданские средства мониторинга воздушного пространства их засечь не могли, что само по является более чем ярким разведпризнаком.

    Ракетный удар по крейсеру был нанесен с использованием БРК «Нептун» – современным ракетным комплексом, выполненным с использованием военной микроэлектроники производства Западной Европы (и, что закономерно, что он имел возможность получать внешнее целеуказание с самолетов-разведчиков НАТО). Различные конспирологические версии о применении норвежских ПКР «Пингвин» – полная глупость. Данная ракета предназначена только для авиационных и морских носителей и, что вдвойне важно, у нее крайне ограниченная дальность применения (34 км в мод. Mk2).

    Выше я упомянул плохое техническое состояние «Москвы» – и это не случайность. Ранее крейсер несколько лет не мог пройти ремонт и техобслуживание, а Минобороны отказалось от его модернизации. На практике это означает, что «Москва» была кораблем с ОЧЕНЬ устаревшей аппаратурой и вооружением – способность РКР отражать ракетные удары вызывает обоснованные вопросы. Судя по ряду данных, в атаке на крейсер также принимали участие БПЛА «Байрактар», выступившие в качестве средства проведения отвлекающего маневра.

    В данный момент судьба «Москвы» пока неизвестна. Я не буду оспаривать слова МО РФ – скажу лишь, что одновременно заявлять о «детонации боеприпасов» и том, что «корабль цел», пожалуй, не лучший ход, учитывая характер конструкции РКР.

    Инцидент с «Москвой», впрочем, глубоко символичен – он показывает, что началась новая кампания за контроль над Черным морем.

    Напоследок я скажу следующее: не стоит храбриться фактом того, что Россия «противостоит всей мощи Запада». Это не так – РФ пока что противостоит лишь стратегам, аналитикам и разведчикам Альянса.

    И это противостояние подводит нас к крайне неутешительным выводам.

    @atomiccherry 💯
https://t.me/atomiccherry/429

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14285 -: Април 14, 2022, 20:41:09 »
Quote (selected)
Oreo-maker, Nestle, Pepsi face pressure from European employees over Russia
NEW YORK/LONDON, April 14 (Reuters) - Oreo-maker Mondelez, Nestle and PepsiCo face staff defections in Ukraine and pushback from workers in eastern Europe angered by the companies' decisions to maintain some business in Russia, according to internal corporate communications reviewed by Reuters and interviews with six workers.
The emerging employee activism comes on top of Ukraine's repeated appeals to Western companies to go beyond current sanctions and cut all commercial ties with Russia, with the mayor of Kviv calling such payments to Moscow "bloody money".
https://www.reuters.com/business/oreo-maker-nestle-pepsi-face-pressure-european-employees-over-russia-2022-04-14/
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14286 -: Април 14, 2022, 20:43:02 »
Мисля си за подозренията на Асол, за Царевна, дали не се изпълнява някаква мисия за евакуация на важни "партнери", защо ще пращат разузнавателен шеф да освобождава моряците ни, пък те не са го виждали, сами си тръгнали, или така са инструктирани да казват, и ако си бяха тръгнали всички, руснаците ще претарашат кораба, сега е българска територия и трябва позволение от капитана...

Съмнителна е работата...

Корабът не плава под български флаг и не е никаква българска територия. Руснаците нямат никакви проблеми да се качат на него и са се качили. От кораба е стреляно по тях, когато се водеха боевете в пристанището. И аз си мисля, че капитанът и групичката са арестувани. Последната простотия, сътворена от фирмата собственик напълно ме убеждава в подозренията ми.

https://afera.bg/%d0%bf%d0%be%d0%b7%d0%be%d1%80%d0%bd%d0%be-%d1%84%d0%b8%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d1%81%d0%be%d0%b1%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%be%d1%81%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d1%84%d1%83%d0%bd%d0%ba%d1%86/


Гледайте, слушайте и се наслаждавайте. И вижте за каква умопомрачителна сган гласувате. От таз случка България ще бъде забъркана във фееричен скандал.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14287 -: Април 14, 2022, 20:44:01 »
Польских дипломатов проводили под военный марш и с буквами Z в Калининграде

Голям кеф! Мерси за линка, подквичавах...ю :m1924:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14288 -: Април 14, 2022, 20:46:38 »
Баси!
Ще им спрат и Ориото?
Или не? :)))

Семен Слепаков: Или нет...
https://www.youtube.com/watch?v=qmX6Hmrwd0E
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14289 -: Април 14, 2022, 20:50:30 »
М-да, силно съм ги надценил.  :crying_with_laughter-3302:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14290 -: Април 14, 2022, 20:51:21 »
Като гледам какви "качествени" продукти спират на руснаците, направо им завиждам, че няма да им се налага да полагат кански усилия да предпазват децата си от консумацията на вредни храни и напитки. Съдя по себе си, колко усилия положих дъщеря ми и до ден днешен да не пие секакви коли, спрайтове и енергийни напитки, да не яде нищо от нестле и все от този сорт отбрани боклуци

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14291 -: Април 14, 2022, 20:56:45 »
Орео, съставки:
ПШЕНИЧНО брашно, захар, палмово масло, рапично масло, нискомаслено какао на прах 4.5%, ПШЕНИЧНО нишесте, глюкозо-фруктозен сироп, набухватели (калиеви карбонати, амониеви карбонати, натриеви карбонати), сол, емулгатори (СОЕВ? лецитин, слънчогледов лецитин), ароматизант.

Бялото кремче, с което са слепени двете бисквитки е палмов маргарин, боядисан бял с титанов диоксид - опасен канцероген, забранен вече и в ЕС, но никой не го спазва.
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14292 -: Април 14, 2022, 21:05:36 »
Баси!
Ще им спрат и Ориото?
Или не? :)))

Семен Слепаков: Или нет...
https://www.youtube.com/watch?v=qmX6Hmrwd0E
Тоя е страхотен пич!
 :thup:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14293 -: Април 14, 2022, 21:09:20 »
https://www.youtube.com/watch?v=AUovGLdse9w




еd. отредактирах линка, защото така казваше доста за андроида ти.
« Последна редакция: Април 14, 2022, 21:29:35 от паралелепипед »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14294 -: Април 14, 2022, 21:16:08 »

Развесели ме.
Лудият моряк им объркал триседмичната брилянтна операция в последния момент и се качил в автобуса с още 13 човека.
Другите останали да чакат края на операцията.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14295 -: Април 14, 2022, 21:18:07 »


И войната менте.
Клау си е швабето.
*********   ✹    *********

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14296 -: Април 14, 2022, 21:19:49 »
На мен хич не ми е весело. Забъркана е някаква голяма мизерия, както вече и от самолет се види. Само се чудя, кога ще гръмне бомбата

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14297 -: Април 14, 2022, 21:21:24 »
Костадинов пита Петков кога ще благодари на посланик Митрофанова за освобождаването на моряците ни

https://neli76.bgvest.eu/753559/?fbclid=IwAR3Vj8xwTy1CYmzr3ohvm5BBtNISRhA8dZnapCamOHHzQL1l9_aNExkzMmI

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14298 -: Април 14, 2022, 21:28:49 »
Ама бритиш наемникът е ноо добра певица. Май е възпитаван..
https://t.me/opersvodki/3325

 :smokin:

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14299 -: Април 14, 2022, 21:33:29 »
*********   ✹    *********

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14300 -: Април 14, 2022, 21:40:38 »
Кокаинът не прощава!
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14301 -: Април 14, 2022, 21:42:37 »
На мен хич не ми е весело. Забъркана е някаква голяма мизерия, както вече и от самолет се види. Само се чудя, кога ще гръмне бомбата

Ти си по-вътре в нещата.
Подхвърли където трябва идеята да вземат интервю от моряците докато са още в Донецк.
Преди да са ги налазили с разни предложения и заплахи.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14302 -: Април 14, 2022, 21:52:38 »
На мен хич не ми е весело. Забъркана е някаква голяма мизерия, както вече и от самолет се види. Само се чудя, кога ще гръмне бомбата

Ти си по-вътре в нещата.
Подхвърли където трябва идеята да вземат интервю от моряците докато са още в Донецк.
Преди да са ги налазили с разни предложения и заплахи.

Не съм навътре в никакви неща - само гледам и слушам много внимателно и ми правят впечатление купища несъответствия и липса на елементарна логика. И като видиш и разни дето въртят очички и се въртят като циганки в черква, почваш да си задаваш въпроси, особено когато става дума за доказани лъжци. Не знам дали ти направи впечатление, но една от жените каза, че до нашите моряци имало непрекъснато хора - първо от ДНР, после полиция. Не вярвам да им се разминат интервютата. А онези, дето са останали на кораба....единствено те от цялото пристанище. И се питам - защо?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14303 -: Април 14, 2022, 21:58:10 »
Ама бритиш наемникът е ноо добра певица. Май е възпитаван..
https://t.me/opersvodki/3325
Какая отвратительная рожа. Нека още го "възпитават".
Да видим още какви пиленца ще хванат братушките

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14304 -: Април 14, 2022, 22:06:22 »
А пък сутринта Асен Генов вика, моряците ни освободени, защото руските сили ги пуснали! Гиди сороспии платени!


Ти остави това, ами от Да небългарите разправят, че руснаците виновни, щото ако не били нападнали Украина, моряците нямало да бъдат задържани.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14305 -: Април 14, 2022, 22:12:11 »
Quote (selected)
Ти остави това, ами от Да небългарите разправят, че руснаците виновни, щото ако не били нападнали Украина, моряците нямало да бъдат задържани.

А ако Америка не беше направила преврата в Украйна през 2014 г., руснаците нямаше да нападнат Украйна!  :)))
Вие си ги избрахте!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14306 -: Април 14, 2022, 22:13:30 »
ЕС открито казва, че иска да я унищожи.
...европейците си знаят интереса...
На това мястото му е в "Разтуха...".
Не разбрахте ли, че т.н. "западни лидери" са все по-далеч от реалния свят. Колко от тях знаят какво има по рафтовете в магазините и кога са пълнили колата си на колонката на обикновенна безиностанция? 

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14307 -: Април 14, 2022, 22:16:47 »
Сводка за днес от 20 ч. от Подоляка:

https://rutube.ru/video/e1173cef0dc865ccf11a40f1482705df/

И днешна карта на обстановката в и около Донбас (щракнете върху нея, за да я видите в едър мащаб):


Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14308 -: Април 14, 2022, 22:28:37 »
А пък сутринта Асен Генов вика, моряците ни освободени, защото руските сили ги пуснали! Гиди сороспии платени!
Ти остави това, ами от Да небългарите разправят, че руснаците виновни, щото ако не били нападнали Украина, моряците нямало да бъдат задържани.
Еничарин до еничарина

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 714
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14309 -: Април 14, 2022, 22:29:59 »
Все пак ми се струва, че в далечното бъдеще всепланетарният език няма да е латински или някой от сегашните, а изкуствен език.

Латинският е труден език. Граматиката му е по-трудна от на руския (с падежите му и склоненията му). Научаем е, разбира се, но труден. Да не говорим, че няма пълно единодушие за произношението на думите: в католическата църква има едно прието произношение, в лингвистиката друго, а пък обикновените люде си ги произнасят фразите както им скимне, обикновено със силно английско натъкмяване.

Джиджи не знам кога е учила в СУ, но имаше там един много готин преподавател по английски, който често се оплакаваше, че студентите по западни филологии трябва задължително да учат латински.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14310 -: Април 14, 2022, 22:40:21 »
Все пак ми се струва, че в далечното бъдеще всепланетарният език няма да е латински или някой от сегашните, а изкуствен език.

Латинският е труден език. Граматиката му е по-трудна от на руския (с падежите му и склоненията му). Научаем е, разбира се, но труден. Да не говорим, че няма пълно единодушие за произношението на думите: в католическата църква има едно прието произношение, в лингвистиката друго, а пък обикновените люде си ги произнасят фразите както им скимне, обикновено със силно английско натъкмяване.

Джиджи не знам кога е учила в СУ, но имаше там един много готин преподавател по английски, който често се оплакаваше, че студентите по западни филологии трябва задължително да учат латински.

допускаш досадна грешка.
Джиджи никога не е твърдяла, че е учила в СУ, дори твърди, че е била там с отвращение.
Тя е взела диплом от СУ.
Разликата, мисля, е очевадна.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14311 -: Април 14, 2022, 22:42:06 »
Quote (selected)
Ти остави това, ами от Да небългарите разправят, че руснаците виновни, щото ако не били нападнали Украина, моряците нямало да бъдат задържани.

А ако Америка не беше направила преврата в Украйна през 2014 г., руснаците нямаше да нападнат Украйна!  :)))


не пропуснах да го изкажа, обаче ме затапиха с мислата - Не виждам логика в онова, което казвате

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14312 -: Април 14, 2022, 22:45:31 »
Днешна сводка от Павел Иванов (11 минути):

https://www.youtube.com/watch?v=NwUkNUgkuU8

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14313 -: Април 14, 2022, 22:49:33 »
Quote (selected)
Moody’s: выплата по валютным облигациям в рублях не соответствует контрактным условиям
Если ситуация не будет изменена до льготного периода, 4 мая, то ее можно назвать дефолтом, сообщается в пресс-релизе агентства
https://tass.ru/ekonomika/14383151
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14314 -: Април 14, 2022, 22:53:59 »
ЕС клъвна червеите на Швабе.
Ресет на чеверме.
*********   ✹    *********

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14315 -: Април 14, 2022, 23:15:17 »
Минобороны заявило, что ракетный крейсер «Москва» затонул при буксировке во время шторма.
Вие си ги избрахте!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14316 -: Април 14, 2022, 23:40:03 »
Без коментар!

Quote (selected)
Пентагон: США не видели попыток России перекрыть поток их оружия на Украину

"Рейсы на перевалочные пункты в регионе по-прежнему осуществляются. По-прежнему происходит наземное перемещение этого материала на Украине. Каждый день на Украину поступает помощь в сфере безопасности, оружие, материалы и вспомогательное оборудование. Как мы уже говорили ранее, мы будем продолжать делать это настолько быстро, насколько это возможно и в тех объемах, в каких это возможно", - сказал Кирби
https://ria.ru/20220414/vooruzheniya-1783629193.html
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14317 -: Април 15, 2022, 02:45:41 »
Ти остави това, ами от Да небългарите разправят, че руснаците виновни, щото ако не били нападнали Украина, моряците нямало да бъдат задържани.

Прави са!
А ако Русия не беше водила 12  войни с  османлиите  , въобще нямаше да има български кораби и наши моряци да се шляят из вътрешното езеро на Падишаха

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14318 -: Април 15, 2022, 04:01:19 »
Не съм толкова информиран, колкото други форумци, а и физически нямам време да следя всичко от 2те страни, но по мое скромно мнение: Ако Русия не промени тотално подхода си, т.е. да изостави т. нар. "милостива" война - ще бере големи ядове. Един от малкото пъти, когато съм съгласен с тов. ЗИП: на война - като на война. Ето, взеха да ги удрят наобратно (визирам "Москва"). Ако си пропуснат шанса сега, друг няма да имат. Ще ги разнесат както глутница хиени антилопа....

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2243
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14319 -: Април 15, 2022, 06:10:31 »
Кривой рог, последният им нефтопреработвателен завод в Ивано-Франковск, Киiв... мощни фойерверки (по ЗИПа).
Нощта е съюзник на Великата армия.

 А Темнейший е като господевите мелници - бавно мелят, но сигурно смилат.

Самозабравилите се вышиванки не трябваше да посягат на руска и белоруска територия.

С нетърпение чакам да видя как ще се удрят през пръстчетата шляхтите, внасящи оръжие за нацитата през границите си.

П.П. Явно в Западн/ал/ия свят и присъдружни, където със страшна скорост Денк-офф-ци секакви закриват неправилни хуманитарни факултети, уволняват и съдят неправилни професори, освен Немити грантаджии, не е останал нито един грамотен хуманитар да им обясни какво е това
HUBRIS
 и докъде води.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2243
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14320 -: Април 15, 2022, 06:25:54 »
имаше там един много готин преподавател по английски, който често се оплакаваше, че студентите по западни филологии трябва задължително да учат латински.
Баща ми го е учил в гимназията - полукласическа паралелка. В класическата - и старогръцки.
Днес в някои университети, с извинение, в България има даже бъдещи филолози българисти, историци, хеле пък даскали по български език и история (по измислените от МОН хибридни специалности "Педагогика на обучението по..., там е пълна скръб с намалените до техникумски часове за фундаментални дисциплини) класически езици се учат само по желание. И то не всички и не навсякъде.
Упадъкът на класическото образование още от средното доведе до ходещите двукраки приложения към смартфоните, на които сме свидетели днес в университетите. Учителите пищят от все по-тъпите програми и методики, ние се изправяме на ушите си да запълним бездни от липси в културните фонови знания, но... въпреки това има 4-5 във всеки курс деца, за които си струва да се харчи човек. Изненадата за мен - в положителен смисъл -  в последните години са деца от турски и цигански произход.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 714
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14321 -: Април 15, 2022, 07:11:29 »
ходещите двукраки приложения към смартфоните

Това ми хареса!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2243
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14322 -: Април 15, 2022, 07:15:53 »
П.П. Положението не е чак толкова безнадеждно все пак - колкото и бездни от липси да констатираме у студентите си, балканският здрав разум седи у тях даже повече, отколкото у преподавателите им - повечето сме ваксани, а някои и бустеризирани за разлика от тях. Тази учебна година  обучавам няколко бакалавърски и един магистърску курс - на курс има по един (1!) ваксиниран. Останалите отказаха. Понеже тъпанарщината Швабовска беше докарана дотам, че библиотеките искаха зелени сертификати (ние се чудим как да приобщим поколението на движещите се образи към писаното слово, те им затръшнаха вратите на библиотеките), единствената ваксинирана - по принуда - магистрантка ходеше да заема книги за останалите.
Да ми простят модераторите, но не е офтопик - балканският ни манталитет ни спасява от лудостите на света И в момента, щото семейството (и особено бабите и дядовците) и генетичният ни горчив опит съхраняват Смисъла, включително доверието към Русия. Въпреки дивашката пропаганда и "образователните" реформи.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14323 -: Април 15, 2022, 07:27:43 »
Лидер вредител ? Дали има такъв оксиморон?

Цялата държава вече му говори дори от праймтайма, че даунството със СВО трябва незабавно да приключи а той още се мотае.

Пуснал неколко хилави ракетки по Киев тази нощ.Да видим  сутринта какво е поразено.

Подозирам, че не е посмял да удари "центровете за взимане на решения".

От праймтайма при Скабеева и Попов се чудят и маят защо не се унищожава железопътната и друга стратегическа инфраструктура на противника.

Генерал Бужуйски се мае защо Азовстал още  не е сринат до основи от стратегическата авиация...

 :popcorn:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2243
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14324 -: Април 15, 2022, 07:36:50 »
От праймтайма при Скабеева и Попов се чудят и маят защо не се унищожава железопътната и друга стратегическа инфраструктура на противника.
Щото, ЗИПе, някой мислят моментно и фойерверкно, а Лидерите са длъжни да мислят и за ПОСЛЕ. И за много други още неща, понеже носят цялата отговорност.
Ферщейн?
Това е разликата между фойерверкаджиите и Лидера. Затуй фойерверкаджиите пишем по форуми, а истинските Лидери творят История.
Сега и тук.
 Пред фойерверкаджийските ни взглядове.
Анадънму? Скептична съм.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14325 -: Април 15, 2022, 07:48:42 »
На мен ЗИП-е не ми е ясно защо пазят западенците от ужасите на войната.
Те би трябвало най-много да страдат защото заразата дойде от там.
Сега се получава че страдат точно проруските райони.
След потопяването на "Москва" и нападенията на руска територия би трябвало да вдигнат самолетите от Энгелс и да им изнесат едно показно на Западна Украйна.
И после още няколко докато им дойде акъла.
Не говоря за ковровые бомбардировки.
Най-добре е да се унищожава инфраструктурата в градовете.
Да виждат за какво става въпрос.
Да снимат и да споделят.
Може тогава и да им светне някаква лампа в главата.
Войските в Донбас да ги оставят на кашиците.
Както е писала светицата те бавно но неизбежно ще ги смелят.
Но западенците трябва да страдат.
Те така или иначе не им трябват на руснаците.
Нека след това чакат новия план Маршал.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14326 -: Април 15, 2022, 07:52:14 »
Градовете на запад няма да пострадат, но според мен е безотговорно да не се прекъсват комуникациите със запада.
Всички автомобилини и ЖП връзки на Украйна със съседите отдавна трябваше да са прекъснати.
« Последна редакция: Април 15, 2022, 08:02:28 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14327 -: Април 15, 2022, 07:55:10 »
Режисьорът Бортко: Имаме казус бели.

Помнете "Мейн" ?

На Лидера тази фраза дали говори нещо? Нали се бара на историк любител.Ключевский и Карамзин са му на нощното шкафче.Но светът е малце по-широк от Русия меко казано....

 :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14328 -: Април 15, 2022, 08:06:30 »
но според мен е безотговорно да не се прекъсват комуникациите със запада.
Всички автомобилини и ЖП връзки на Украйна със съседите отдавна трябваше да са прекъснати.


Няма оправдание за руското ръководство, че това им е първата пълномащабна война след 2СВ. Допускат груби стратегически и тактически грешки, които са постулати във военната наука. Неразрушената инфраструктура помогна на укрите да прехвърлят около 40 000 души от запад към Донецк. Постоянно се вкарва сериозна военна помощ от Запада. Одеса не е блокирана, Украинските ракетни сили не са унищожени. След 50 дни още не е обкръжена Донецката групировка. Така не се води война и не се защитават претенции за световен център на сила. И Финланската война започнаха така лекомислено и с недостатъчно сили. После Сталин се усети и въведе ред в кочината, но въпреки това 90 години се подиграва руската военна мощ и се величае героичния финландски народ". И тука така ще стане. Дори да победят, доста хора по света няма да узнаят за това.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14329 -: Април 15, 2022, 08:15:49 »
Мълния!

ЦРУ: Да не се отнасяме пренебрежително към възможността Путин да използва тактическо ядрено оръжие в Украйна!

https://www.reuters.com/world/us-cannot-take-lightly-threat-russia-could-use-nuclear-weapons-cia-chief-2022-04-14/

 :m1329:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14330 -: Април 15, 2022, 08:23:17 »
ЦРУ: Да не се отнасяме пренебрежително към възможността Путин да използва тактическо ядрено оръжие в Украйна!

То само това остава. Да докажат на света, че са варварска бензиноколонка с ракети. Ако не могат да се оправят с Украйна с конвенционални средства, къде са тръгнали с огромните си претенции?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14331 -: Април 15, 2022, 08:27:45 »
Бензоколонката САЩ нямаше такива скрупули нито в Япония нито във във Виетнам.

Агент Ориндж, обеднен уран...

Я не се прави на улав....

 :popcorn:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14332 -: Април 15, 2022, 08:29:25 »
Ако си врат гагата и не му оставят друга възможност... . Не знам. Много се настървиха американците. Замириса им на плячка.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14333 -: Април 15, 2022, 08:30:17 »
Изборът на военен инструментариум зависи от това срещу какъв противник се воюва!

В праймтайма усилено се твърди, че вече няма СВО а има война .И второ , че тази война не е с Украйна а с "инфраструктурата на НАТО"....

 

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2243
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14334 -: Април 15, 2022, 08:31:14 »
Отврате, кво са ти напрайли руснаците джанъм, ти си знайш.
Но не бива така злостно, мисля.
И аз имам резерви към дансуването в стил "една напред, две назад" от Сирия още. Но ние виждаме все пак само част от картинката, а в нея има много неща, които не виждаме и не знаем. Не е просто. Сложно е.
Ако зависеше от мен и искреното ми желание и надежда,, всичко щеше да е приключило за седмица  :crying_with_laughter-3302:
То затова и не зависи от мен, слава на Бога!
Нищо лично, всички сме за Победата.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14335 -: Април 15, 2022, 08:34:31 »
Отврате, кво са ти напрайли руснаците джанъм, ти си знайш.

На мене нищо, но на себе си - много. За мен неподготвен не се ходи дори до нужника, камо ли да започнеш война.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14336 -: Април 15, 2022, 08:41:59 »
Quote (selected)
Неразрушената инфраструктура помогна на укрите да прехвърлят около 40 000 души от запад към Донецк

По свидетелства на последните пленени, последните прехвърляния са от 24-25 март. Прехвърлят основно хора над 55 години, щото другото вече е било на Донбас и трябвало да попълват редиците /това е и една от причините за толкова много предаващи се напоследък/. Обясняват, че губят по 100 човека на ден и то само на своята позиция, а руснаците ползвали артилерия и танкове, като леко се придвижвали и горели всичко наред/едва изчакали затишие за да успеят да се предат/. Не са толкова прости, Отврат, нещата - вчера укрите се похвалиха, че мобилизират ученици и ги снимаха. Нали знаеш какво точно означава това....
Всичко от гореизложеното може да се разгледа на видео. Последните са прекалено много за да са фейк. Няма как да се набавят толкова много актьори
Струва ми се, че окраината е загубила поне 50% от армията си и то без пленници и ранени.

п. п. Донбасци също обясняват, че основно работи артилерията, танковете и алигаторите, а те вървят и разчистват след тях. Цитат - чакаме първо да работят боговете на войната. Държат на тази тактика за да не губят хора..затова ви струва бавно, ама людете са по-важни. Освен това руснаците освен да се бият, го играт и доставчици на хуманитарна помощ и доброволци, евакуиращи граждани

Накратко - Донбас се превръща в едно огромно гробище на армията на Украйна
« Последна редакция: Април 15, 2022, 08:49:44 от Aсол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14337 -: Април 15, 2022, 08:55:09 »
последните прехвърляния са от 24-25 март. Прехвърлят основно хора над 55 години, щото другото вече е било на Донбас

Първо, няма значение по колко прехвърлят. Важното е, че прехвърлят. Второ, веднага след деблокажа на Киев изпратиха към 20 000 души, които бяха държани там. И 10 000 да са изпратили, това е недопустимо. Освен това не сме чули нищо за унищожени колони, придвижващи се към Донбас. Но постоянно чуваме жалби, че САЩ и НАТО помагали на Украйна с разузнавателна информация от спътници, самолети и дронове. И кво? Русия няма ли разузнавателни спътници, самолети и дронове? Не могат ли да засекат движения, ракетни установки и т.н. Не сме чули нищо и за десантни операции в тила. Не се води война така. Аз вече имам чувството, че ще стане позиционна, като 1 СВ.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14338 -: Април 15, 2022, 09:01:43 »
Не си чул, ами да си чул..инсталирай си Телеграм. Аз напоследък почнах заради теб и текст да копирам, ама то не става само с текст. Та то само складовете, дето руснаците ги взеха са с оръжие като за половин армия. Оня ден цяла колона с нови танкове се предаде на ДНР, били тръгнали към позициите на ДНР с тази цел. Може да се каже спокойно, че Украйна и натуту успешно въоръжават безплатно ЛДНР

п. п. И кво значи важното е, че прехвърлят? Мчи то хората са крайна бройка все пак...
« Последна редакция: Април 15, 2022, 09:06:56 от Aсол »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14339 -: Април 15, 2022, 09:08:06 »
А! Специално за ЗИП-а
https://t.me/boris_rozhin/42464