Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2094241 пъти)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14400 -: Април 15, 2022, 16:41:33 »
Не може, Отврат, да показват на хората лицата. Един генерал от Черноморския флот вече загина от снайпер в Мариупол. Приключи тази! На своите не дават лицата,при интервютата от предна линия  укрите ги изтъпанват со се лични данни

Нещо много се е разработило ФСБ, акции по цялата държава, буквално по десетина на ден

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14401 -: Април 15, 2022, 17:01:37 »
Сега разбирате ли какво значи пораженчество и паникьорство и колко вредно е то дори за такива като нас, а камо ли за войските? Моето мнение е, че колкото и грешки да правят, руснаците в края на краищата ще си ги поправят, защото са притиснати до стената!

Предложения как да изкарат нацистите от подземията
Quote (selected)
«Это просто гениальная идея. Некоторые мариупольцы говорят – для того, чтобы никто больше не пострадал, чтобы закончились бои, а те нацики вышли в течении часа, нужно превратить подземелья «Азовстали» в слив для всех санитарных служб города. И тогда эта проблема будет решена. Вот так вот народ шутит. Война идет, а простые мариупольцы подходят к военным и на полном серьезе предлагают: «Если вы газом не хотите их трафить, так давайте их зальем этими вот неприятными вещами», - озвучил предложения украинцев Баранец.

Эксперт отметил, что в этой шутке, конечно же, есть и доля правды. Никто, естественно, не будет так заморачиваться, а вот специальный газ применить могут, чтобы сберечь своих бойцов. Речь идет не о каких-то ужасах вроде неконвенционального оружия. На вооружении есть вполне себе законный газ с романтичным названием «Черемуха». Он способен парализовать сознание примерно на час, чего вполне хватит, чтобы вынести украинских боевиков на поверхность. Работы будет много, зато никто из российских военных не пострадает при штурме запутанных подземных лабиринтов.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14402 -: Април 15, 2022, 17:07:39 »
На това в наши дни му се вика "спорт":

Международната федерация по волейбол (FIVB) е изпратила писмо до
украинската федерация, с която я кани да заеме мястото на Русия на предстоящото световно първенство (26 август - 11 септември). Националният тим на Украйна не се класира за шампионата, но е най-високо в ранглистата на тези, които отпаднаха в квалификациите.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14403 -: Април 15, 2022, 17:08:44 »
Моето мнение е, че колкото и грешки да правят, руснаците в края на краищата ще си ги поправят, защото са притиснати до стената

Ами, те нямат друг изход. Ако не приключат всичко до един месец, не ми се мисли какво ги очаква. Минимум 30-40 години низвергване и подигравки. Никой няма и да помисли да си играе с тях.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14404 -: Април 15, 2022, 17:09:55 »
До месец е абсурд да приключат. Истинската интензивна война едва сега започва. Русия срещу целия Запад. Не е шега работа.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14405 -: Април 15, 2022, 17:16:53 »
Не е шега работа.

Не е шега, но какво са очаквали? Какво са планирали? Разходка? Западът ги предупреждаваше два месеца. Естествено, че целият запад и пуделите му ще застанат срещу тях. Русия е претендент. Претендентът излиза на ринга и смила от бой носителя на купата. Ако може. Ако не може - гори.


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14407 -: Април 15, 2022, 17:31:10 »
До месец е абсурд да приключат. Истинската интензивна война едва сега започва. Русия срещу целия Запад. Не е шега работа.

Зависи какво ще извадят от Азовстал. А в украината свършват войниците...все по-често и по-често пленените разказват, че от моята част "почти всички загинаха" и командирите изчезнаха някъде

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14408 -: Април 15, 2022, 17:38:19 »
Просто силы замеряются на разные дистанции (спринт, длинная дистанция, марафон). У нас сил хватит на марафон

Ей с това не съм съгласен! Какво значи "марафон"? Години? Не, това не ги обслужва на тоя етап. Това могат да си го позволят чак когато станат истински световен център на сила. Сега им трябваше истински блицкриг. Бърз и жесток. Да видят всички около нейните граници, че не бива да си надскачат каскета. Едновременно да ударят Запада икономически. Максимално. Само тогава половината свят ще каже: "Можело, значи".

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14409 -: Април 15, 2022, 17:46:19 »
Изобщо не мисля, че става дума за години. Но упорито изграждат нови администрации - много упорито, щото укрите хвърлят огън, жупел и закани

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14410 -: Април 15, 2022, 17:46:54 »
Мисля, че "отврат" не е разбрал статията докрай. Моля го да я прочете пак!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14411 -: Април 15, 2022, 17:56:09 »
На това в наши дни му се вика "спорт":
И то при волейбола? Имах го за най-интелигентния отборен спорт.
Не им стига, че забраниха Русия да участва с името си в големи съревнования, а сега и това. Все повече ме е срам, че (без да ме питат) са ме турнали от страната на "цивилизования" свят. Тц, не, мерси боку и данке абер найн.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14412 -: Април 15, 2022, 17:57:09 »
Моля го да я прочете пак!

Прочетох я. Дори казва това, което говоря и аз отдавна. Че за да стане всичко това, трябва цяла Украйна да бъде окупирана. А това, освен че е невъзможно (с наличните сили), е таралеж в гащите. Няма как да обуздаят Западна Украйна. Тя просто не им трябва.

Мы будем перестраиваться по мере того, как будет меняться экономика и политическая система. Вне зависимости от того, уйдет на Украину год или пять лет.

Това просто не е сериозно. Русия не разполага с цялото време на света. Особено когато половината свят е срещу нея.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14413 -: Април 15, 2022, 18:00:54 »
Quote (selected)
Тя просто не им трябва.

Съгласна съм. Само че няма да е лошо да поразтурят там, каквото им е направено от по съветско време и да ги оставят сами да се оправят. Приятелите от ЕС няма да им помогнат...най-много да ги обезлюдят като балтийските тигрета

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14414 -: Април 15, 2022, 18:20:25 »
Не е шега, но какво са очаквали? Какво са планирали? Разходка? Западът ги предупреждаваше два месеца.
запада ги плашеше, беше сигурен че няма да започнат руснаците първи, и бе убеден, че ще изправи русия пред приключил хърватския вариант.

затова и урките бяха 100% комплектовани и боеготовни.

а ти си хараламби, не пречиш... кво са некви си факти пред полета на твоите мераци и хипотези....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14415 -: Април 15, 2022, 18:23:18 »

Това просто не е сериозно. Русия не разполага с цялото време на света. Особено когато половината свят е срещу нея.

това е единствено възможния начин да се води война с реален противник, а не с хипотетичен сферичен розов кон във вакуум.

който по-бързо и по-правилно се променя - печели.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14416 -: Април 15, 2022, 18:29:35 »
а ти си хараламби, не пречиш... кво са некви си факти пред полета на твоите мераци и хипотези....

Не се заяждай с мен, началство. Избивай си комплексите другаде. Или отричаш праворто ми на мнение?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14417 -: Април 15, 2022, 18:31:51 »
Why is Zelensky talking smack about citizens of #Germany #Italy #France and all those European countries who are so dependent on Russian gas and oil after all the help extended to #Ukraine? Does he expect them to freeze and shut down all their industry to show unrequited love?

https://twitter.com/leeseongwee/status/1514884091275001856

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14418 -: Април 15, 2022, 18:35:24 »
а ти си хараламби, не пречиш... кво са некви си факти пред полета на твоите мераци и хипотези....

Не се заяждай с мен, началство. Избивай си комплексите другаде. Или отричаш праворто ми на мнение?

ни най-малко.

просто се кефя на самочувствието ти да си хем напълно компетентен по всички теми и да се вреш да даваш акъл на всеки, хем да имаш невероятни проблеми с прочитането и възприемането на елементарен текст.

най-малкото пък другите си избиват комплексите, като ти показват кривинките, дето се ни ги навираш...

и да, вземи приеми, че хората са добронамерени и ти показват пропуските, и се откажи от тоя си манталитет да налиташ агресивно на всеки, който си е позволил да коментира твърденията ти
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14419 -: Април 15, 2022, 18:40:08 »
Прави впечатление, че свободната британска преса, докато препечатва безкритично всеки укрофейк е изключила отдолу коментарите под видеото на "героя" си  :nuts:

Имам лошото предчувствие, че ще се окаже, че патроните са произведени съвсем скоро....И са намерени в Мариупол!!!

https://t.me/boris_rozhin/42602

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14420 -: Април 15, 2022, 18:40:27 »
просто се кефя на самочувствието ти да си хем напълно компетентен по всички теми и да се вреш да даваш акъл на всеки, хем да имаш невероятни проблеми с прочитането и възприемането на елементарен текст.

Ама, ти верно си страшен неадекватник. Жалко. Нищо лично, но злобичката ти е любопитна. Се сме имали началници, ама такива недоразумения не сме имали.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14421 -: Април 15, 2022, 18:42:24 »
просто се кефя на самочувствието ти да си хем напълно компетентен по всички теми и да се вреш да даваш акъл на всеки, хем да имаш невероятни проблеми с прочитането и възприемането на елементарен текст.

Ама, ти верно си страшен неадекватник. Жалко. Нищо лично, но злобичката ти е любопитна. Се сме имали началници, ама такива недоразумения не сме имали.

аз коментирам думите ти, а ти грубо се заяждаш с мен и обиждаш.

това осъзнаваш ли го?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14422 -: Април 15, 2022, 18:45:20 »
Стига вече сте се разправяли!

Аз не разбирам от патрони и обозначенията на сериите, ама отдолу викат, че били чешки. Бачо да каже

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14423 -: Април 15, 2022, 18:49:01 »
От месец само за Русия/Украйна чоплим.
Омръзна ни и се върнахме на старото "модератора е пеераст" да "освежим" разговора.
А спрете се малко.
Кой началник, кой бачкер, има и значение.
Всички сме тук без заплата и да си излеем болката, а ми се иска и радостите да не пропускаме.
Забавлявайте се бре!
И не за сметка на другарчето или началника, ЗАБАВЛЯВАЙТЕ СЕ!
Правете забавление, не любов ( в лошия смисъл на думата )! :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14424 -: Април 15, 2022, 18:53:41 »
Стига вече сте се разправяли!

Аз не разбирам от патрони и обозначенията на сериите, ама отдолу викат, че били чешки. Бачо да каже

два концентрични кръга и вътре номера на завода е българско производство.

10-ка мисля че е вмз. навремето с такива стреляхме - arsenal-bg.com

много добре се вижда

33-ка е вмз ?също е български завод , като се сетя кой беше ще отредактирам

в статията на диляна май бяха цитирани същите маркировки
« Последна редакция: Април 15, 2022, 19:03:23 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14425 -: Април 15, 2022, 18:59:05 »
Отдолу имаше хипотеза, че са произведени у нас тази година, ние сме ги доставили на чехите, пък те са ги препродали на укрите. Тази теза отдавна се разпространява у нас, като вариант за заобикаляне и аз не съм изненадана. Проблемът, обаче, е, че са пресни, преснички...открити са в Мариупол...а на пристанището седи един кораб, който е единственият с част от екипажа с капитана начело. Ще кажете теория на конспирациите, ама ....

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14426 -: Април 15, 2022, 19:00:21 »
Подкрепям буратино - тук сме да обменяме мнения и информация, а не да си го изкарваме на останалите форумци и на модератора, понеже не са съгласни с нас на всяка цена.
И да, отврат, опитах се да се пошегувам, да намекна, Асол направо го написа - война е, а не реалити шоу.
Не са длъжни да ти показват снимки на генералите си, не са длъжни да дават публично цялата информация за военните действия и плановете си.
Изобщо руснаците никому не са длъжни, включително и на теб.
И форумците не са.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14427 -: Април 15, 2022, 19:03:09 »
Отдолу имаше хипотеза, че са произведени у нас тази година,
И аз мернах някъде, даже снимки имаше, но не обърнах сериозно внимание - не разбирам от оръжие.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14428 -: Април 15, 2022, 19:06:32 »
Отдолу имаше хипотеза, че са произведени у нас тази година, ние сме ги доставили на чехите, пък те са ги препродали на укрите. Тази теза отдавна се разпространява у нас, като вариант за заобикаляне и аз не съм изненадана. Проблемът, обаче, е, че са пресни, преснички...открити са в Мариупол...а на пристанището седи един кораб, който е единственият с част от екипажа с капитана начело. Ще кажете теория на конспирациите, ама ....

годината на производство я има и на дървените сандъци или цинковете, и на всеки боеприпас
плътно до номера на завода. на патроните са на венеца при капсулата - горе завода долу годината

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14429 -: Април 15, 2022, 19:09:07 »
Тук има подробности за собствениците на "Царевна". Вчера някой намекна, Асол, мисля, че капитанът е задържан, а не отказал да се евакуира. Като се прочете какви са ги вършили, не е невъзможно:
https://afera.bg/%d0%ba%d1%80%d1%8a%d0%b3%d1%8a%d1%82-%d0%be%d0%b2%d1%8a%d1%80%d1%81%d1%81%d0%b8%d0%b9%d0%b7-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b4%d1%8a%d0%bb%d0%b6%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d0%bc/

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14430 -: Април 15, 2022, 19:11:56 »
Относно кораба и що капитана не го напуска.
Аз си имам терсене теория.
Ако беше джепане вече са го разтоварили и усвоили.
МислА си за по-ординарен товар.
Нещо в логистичния ангажимент на  DEA - хапчета, бали хероин или нещо дето даже не сме го чували.

П.П. Сега видях че има пост докато съм писал.
Класика в жанра, на там оръжия, насам дрога.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14431 -: Април 15, 2022, 19:15:12 »
Моето мнение е, че колкото и грешки да правят, руснаците в края на краищата ще си ги поправят, защото са притиснати до стената

Ами, те нямат друг изход. Ако не приключат всичко до един месец, не ми се мисли какво ги очаква. Минимум 30-40 години низвергване и подигравки. Никой няма и да помисли да си играе с тях.
Според мен грешно.
Защо точно "до месец"?
И кой ще ги низвергне? Украинците ли? Или очакваш НАТО/шляхтата да се намеси?
Подготвеният и боеспособен набор е край Донбас, Мариупол и Одеса, има разпръснати части край Киев, Харков и западната частл А след това?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14432 -: Април 15, 2022, 19:17:59 »
Относно кораба и що капитана не го напуска.

Капитанът може да не го напуска по сто причини, една от които е, че е капитан. За запознатите това значи много. Освен това капитанът не е собственик, а е подчинен на собственика. Ако така му е наредено, няма право на избор.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14433 -: Април 15, 2022, 19:19:27 »
Относно кораба и що капитана не го напуска.

Капитанът може да не го напуска по сто причини, една от които е, че е капитан. За запознатите това значи много. Освен това капитанът не е собственик, а е подчинен на собственика. Ако така му е наредено, няма право на избор.

Собственикът казА, че капитанът не искал да се евакуира. Що? На всичкото отгоре е единственият капитан в пристанището, който не е напуснал кораба си. Що?

Едно е сигурно, че поне това ще разберем...и мисля, че ще разберем ноо кофти работи. И мисля, че са арестувани

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14434 -: Април 15, 2022, 19:24:44 »
И аз така мисля, Асол. В статията се споменава за нарушаване на ембарго...

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14435 -: Април 15, 2022, 19:27:30 »
Garland Nixon
@GarlandNixon
·
4m
Question:
When China blows the hell out of Taiwan and runs the US off their border too, will the idiots put a Taiwanese flag on their  twitter/facebook accounts also?

 :popcorn:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14436 -: Април 15, 2022, 19:33:53 »
‼️🇺🇦🏴‍☠️Украинские нацисты поджигают корабли в порту Мариуполя

В ДНР сообщили, что боевики "Азова" и специалисты  83 ЦИПсО подожгли украинский корабль управления "Донбасс". Ранее нацисты также подожгли турецкое судно "Азбург", действующее под Доминиканским флагом. В настоящее время на борту обоих судов продолжается пожар, наблюдается задымление.

Представители ДНР отмечают, что данная провокация может использоваться для дискредитации российских военных украинскими и иностранными СМИ. Не исключено, что в ближайшее время начнут распространяться видеосюжеты с убитыми членами экипажей судов.
t.me/RVvoenkor

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14437 -: Април 15, 2022, 19:42:59 »
В ДНР сообщили, что боевики "Азова" и специалисты  83 ЦИПсО подожгли украинский корабль управления "Донбасс". Ранее нацисты также подожгли турецкое судно "Азбург"

Това как кореспондира със съобщенията, че пристанището на Мариупол се контролира напълно? Може и да греша, но не мога да си го представя физически. Или контролиташ нещо, или не го контролираш. И е напълно естествено подобна информация да се използва за дискредитиране на руските военни. Просто е грях да не я използваш ако искаш да ги дискредитираш.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14438 -: Април 15, 2022, 19:49:55 »
В ДНР сообщили, что боевики "Азова" и специалисты  83 ЦИПсО подожгли украинский корабль управления "Донбасс". Ранее нацисты также подожгли турецкое судно "Азбург"

Това как кореспондира със съобщенията, че пристанището на Мариупол се контролира напълно? Може и да греша, но не мога да си го представя физически. Или контролиташ нещо, или не го контролираш. И е напълно естествено подобна информация да се използва за дискредитиране на руските военни. Просто е грях да не я използваш ако искаш да ги дискредитираш.

Никак. Информацията е стара. Това е първият кораб, чиито екипаж беше евакуиран - турския. После беше "Донбас"  само руски моряци. И двете видеота бяха на Пегов, някой ги беше пуснал тук

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14439 -: Април 15, 2022, 20:02:12 »
Бронированный артиллерийский катер "Кременчуг" ВМС Украины, проекта "Гюрза-М", принятый на вооружение в 2018 году. Больше не украинский.

Порт Мариуполь.

Това е от днес. Инфото е от тези, дето измъкнаха нашите хора

Ето и картинка

https://t.me/svarschiki/5923

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14440 -: Април 15, 2022, 20:05:30 »
В ДНР сообщили, что боевики "Азова" и специалисты  83 ЦИПсО подожгли украинский корабль управления "Донбасс". Ранее нацисты также подожгли турецкое судно "Азбург"

Това как кореспондира със съобщенията, че пристанището на Мариупол се контролира напълно? Може и да греша, но не мога да си го представя физически. Или контролиташ нещо, или не го контролираш. И е напълно естествено подобна информация да се използва за дискредитиране на руските военни. Просто е грях да не я използваш ако искаш да ги дискредитираш.

този пожар е от 7ми април, нямаше никакво друго инфо освен самия факт - още нямаше там бойни действия, а кораба гори.

гореше още нещо, чуждестранен кораб, но не помня наизуст
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14441 -: Април 15, 2022, 20:07:04 »
С Китай стават много интересни неща, но ще почакам още малко
Ъхъ, много са интересни. Въоръжени обикалят домовете, вадят хората и ги карат в |концла|ковидни центрове. То само това да беше. Там си е модерен, високотехнологичен фашизъм.

Ето подробности от наш Пламен за Китай днес: https://youtube.com/watch?v=bg6OQI0ix1M

тебе дето те нема очевидно не си гледа горното видио! Аподиктичният ти тон прави глупавите ти твърдения комични.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14442 -: Април 15, 2022, 20:16:44 »
Прави впечатление, че свободната британска преса, докато препечатва безкритично всеки укрофейк е изключила отдолу коментарите под видеото на "героя" си  :nuts:

Имам лошото предчувствие, че ще се окаже, че патроните са произведени съвсем скоро....И са намерени в Мариупол!!!

https://t.me/boris_rozhin/42602


Мисля че Бачо може да коментира за какво става въпрос.
Доколкото помня кръгчето с десятката е ВМЗ, но мина много време и не съм сигурен.

P.S. Закъснял съм. Сори.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14443 -: Април 15, 2022, 20:17:48 »
С Китай стават много интересни неща, но ще почакам още малко
Ъхъ, много са интересни. Въоръжени обикалят домовете, вадят хората и ги карат в |концла|ковидни центрове. То само това да беше. Там си е модерен, високотехнологичен фашизъм.

Ето подробности от наш Пламен за Китай днес: https://youtube.com/watch?v=bg6OQI0ix1M

тебе дето те нема, очевидно не си гледал горното видео! Аподиктичният ти тон прави глупавите ти твърдения комични.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14444 -: Април 15, 2022, 20:27:58 »
Расследовать деятельность Чубайса

Глава «Роснано» Сергей Куликов обратился в Генпрокуратуру с просьбой проверить работу компании за 2010—2020 годы, когда ею руководил Анатолий Чубайс. Об этом пишет РБК со ссылкой на письмо Куликова в адрес генпрокурора Игоря Краснова.

https://t.me/colonel_cassad/101985

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14445 -: Април 15, 2022, 20:30:32 »
Друже, гледам, че си се поизнервил, но това е, това са руснаците.
Все напъват да правят всичко по трудния начин.
Не предвидиха, че ВСУ ще се бие не за населението на 404, а за себе си, криейки се зад населението, е сега ще се коригират, а ти се нервиш. И аз.
Сигнаха ли за седмица до Киев-стигнаха, ами сега?
Ама няма как да рушим града. Еми няма, ама да са го предвидили. То е казано - не става с К до края и с душата в рая, е ся ще се коригират и пак ще спечелят, но по трудния начин. Ми такива са си. Класици.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14446 -: Април 15, 2022, 20:31:46 »
В ДНР сообщили, что боевики "Азова" и специалисты  83 ЦИПсО подожгли украинский корабль управления "Донбасс". Ранее нацисты также подожгли турецкое судно "Азбург"

Това как кореспондира със съобщенията, че пристанището на Мариупол се контролира напълно? Може и да греша, но не мога да си го представя физически. Или контролиташ нещо, или не го контролираш. И е напълно естествено подобна информация да се използва за дискредитиране на руските военни. Просто е грях да не я използваш ако искаш да ги дискредитираш.

този пожар е от 7ми април, нямаше никакво друго инфо освен самия факт - още нямаше там бойни действия, а кораба гори.

гореше още нещо, чуждестранен кораб, но не помня наизуст

Възможно. Не бях отварял чата от известно време, а явно не се "освежава" автоматично. Цитирах първото, което ми изскочи.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14447 -: Април 15, 2022, 20:33:38 »
два концентрични кръга и вътре номера на завода е българско производство.
10-ка мисля че е вмз. навремето с такива стреляхме - arsenal-bg.com
Точно така. Автоматите ни в НШЗО "Хр. Ботев" бяха произведени там и бяха със същите 2 концентрични кръгчета и числото 10 вътре, т.е. "Завод 10".


Тези май са от 2019 г. (03-19). Понякога в серийния номер на изделието се кодира годината, но в случая си е изписана, мисля. Сигурно има и от тази година, но по-важното е, че продаваме оръжие на нацистите поне от 3 години (а аз съм сигурен, че доста по-отдавна), а "нашите" (всъщност американски) власти се правят на ни лук яли, ни лук мирисали.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14448 -: Април 15, 2022, 20:34:32 »
Quote (selected)
е ся ще се коригират и пак ще спечелят, но по трудния начин. Ми такива са си. Класици.
Имаше нещо за първото предложение на руснаците и следващите.
Украинците вече прескочиха няколко предложения Минск 1, 2, последното.
Ще стане, тудно но ще стане.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14449 -: Април 15, 2022, 20:36:06 »
Quote (selected)
Възможно. Не бях отварял чата от известно време, а явно не се "освежава" автоматично. Цитирах първото, което ми изскочи.

Освежава се, но често и препостват стара информация. Винаги се намира някой да направи бележка

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14450 -: Април 15, 2022, 20:38:47 »
Расследовать деятельность Чубайса

Глава «Роснано» Сергей Куликов обратился в Генпрокуратуру с просьбой проверить работу компании за 2010—2020 годы, когда ею руководил Анатолий Чубайс. Об этом пишет РБК со ссылкой на письмо Куликова в адрес генпрокурора Игоря Краснова.

https://t.me/colonel_cassad/101985

В 2016 г. размер обязательств «Роснано» превысил стоимость активов, судя по бухгалтерскому балансу, обращает внимание Куликов. Имущественная недостаточность госкомпании стала очевидной, появились признаки банкротства – в такой ситуации, согласно 127-ФЗ «О несостоятельности (банкротстве)», акционер или его представители в органах управления обязаны обратиться в Арбитражный суд с заявлением о признании должника банкротом или как минимум прекратить привлекать новые кредиты, подчеркивает Куликов.
Но начиная с 2017 г. «Роснано» по согласованию с акционером изменило учетную политику и, как следствие, изменились показатели в финансовой отчетности, говорится в письме. Кредиты, обеспеченные госгарантиями, были перенесены в раздел баланса «Добавочный капитал». Размер обязательств, таким образом, формально уменьшился, а величина чистых активов стала вновь положительной, следует из документа.
...

https://www.vedomosti.ru/economics/articles/2022/04/15/918346-rosnano-poprosilo-proverit-deyatelnost-pri-chubaise

И т.н.
Ъхъ чакаха го да избяга и тогава това онова.
Щото има много навързани свински черва и няма разплитане.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14451 -: Април 15, 2022, 20:40:15 »
Друже, гледам, че си се поизнервил, но това е, това са руснаците.
Все напъват да правят всичко по трудния начин.
Ама няма как да рушим града. Еми няма, ама да са го предвидили. То е казано - не става с К до края и с душата в рая, е ся ще се коригират и пак ще спечелят, но по трудния начин. Ми такива са си. Класици.
На война е така. Не са само руснаците такива. Но разликата между тях и германците например е, че германците почват много добре и свършват зле, а руснаците обратното :)

А и тази война е особена. Такива терористични похвати, да държиш заложници и да инсценираш непрекъснато фалшификации, и в Сирия не са използвани толкова масово. А терористите има два начина да бъдат обезвредени - като ги убиеш заедно със заложниците или като убиеш само тях, а заложниците освободиш. Руснаците правят второто в несрещани досега мащаби, използвайки и чеченския, и сирийския си боен опит. Звучи изтъркано вече, но тази война или операция наистина ще бъде изучавана в учебниците по военно изкуство!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14452 -: Април 15, 2022, 20:46:25 »
но по-важното е, че продаваме оръжие на нацистите поне от 3 години

Не мога да разбера защо толкова се пищисвате, че сме продавали оръжие на Украйна. Както и руснаците. Нима някой е очаквал страните от НАТО да не застанат зад Украйна срещу Русия? Това е наивно. В същото време самите руснаци умират от кеф, че продължават да продават енергия на официално обявените от тях вражески държави, които заливат Украйна с оръжие. Това ако не е шизофрения - здраве му кажи. Ето, оплакват се, че сме продавали оръжие на Украйна. Да видим след четири-пет месеца дали ще ни продадат газ. Логиката крещи, че не би трябвало. Но те ще ни продадат. Така че всичко е пунт и пластика и на магарето ластика.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14453 -: Април 15, 2022, 20:50:41 »
Малко оф топик, но все пак мисля, че е по темата. Къде се е скрил храбрият ни Синергитик и виден Триморец на републиката? Нали е генерал...военен, дет се вика.. :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14454 -: Април 15, 2022, 20:52:11 »
Quote (selected)
Как президентските избори във Франция могат да повлияят на войната в Украйна
https://e-vestnik.bg/35709/kak-prezidentskite-izbori-vav-frantsia-mogat-da-povliayat-na-voynata-v-ukrayna/
Как дявола чете Евангелието. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14455 -: Април 15, 2022, 20:53:10 »
Синергетика е у портокалско.
Вервам по покана на наш серж тройчо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14456 -: Април 15, 2022, 20:53:28 »
Как президентските избори във Франция могат да повлияят на войната в Украйна

Никак.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14457 -: Април 15, 2022, 20:57:29 »
Quote (selected)
Как президентските избори във Франция могат да повлияят на войната в Украйна
https://e-vestnik.bg/35709/kak-prezidentskite-izbori-vav-frantsia-mogat-da-povliayat-na-voynata-v-ukrayna/
Как дявола чете Евангелието.
Всъщност е обратното - войната влияе върху изборите.
Още два материала (извинявам се, ако вече са давани тук):
1. Костадинов благодари на руснаците за освобождаването на моряците ни
2. Така, както са я подкарали, САЩ могат да останат без оръжейни запаси

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14458 -: Април 15, 2022, 21:01:58 »
В един от съседните офиси работи мацка 27-28 годишна от Мариупол.
Омъжена в Москва.
Познаваме се с нейния шеф.
С нея здравей здрасти при среща.
Та той ми разправя за родителите и.
3-4 дни в подвала на блока.
На улицата се стрелят.
Когато всичко утихва накрая чеченците тръгват да проверяват блоковете в квартала.
Казват им който иска да се евакуира има 15-20 мин.
Товарят ги на Урала и на евакуационния пункт.
Оттам натаък ги поема бюрократичната машина.
Вече три седмици са в Ярославль.
300 км на север от Москва.
Сега решават въпроса да отидат при дъщерята и зетя.
Голям проблем се оказва че гривните на картата са ги кеширали.
Няма кой да ги купи.
Имало варианти ако са на карта да ги преведат и да получат рубли на руска карта.
Но засега са с гривните.